Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268001) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Jjeahh! Alis tipped van utcai (női) fotokromatikus szemüvegre? :R
A bringásak nemigen jönnek be a nőmnek, ki érti ezt..
nem szereti, ami ennyire görbe :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268002) Tin válasza Fall-N (#267998) üzenetére


Tin
veterán

Nekem Alivio M3100 van, és mostanában érzem kicsit, hogy valahogy nem az igazi ez a 3x9. Nem tudom jól megfogalmazni, és összehasonlítási alapom sincs, csak néha azt érzem, hogy macerás ennyit váltogatni, vagyis főleg az első váltóval van bajom. Erősödtem már azért, és sokszor a közepes és a nagy tányér határán kolbászolok, és lehet, hogy egyszerűen rosszul használom a váltót. Elöl 48-36-26, a hátsó sor 11-34.

Síkon (+-3%) a középső, 36-os tányért használom, általában a 15-ös hátsóval. Kisebb lejtőn egész a 11-esig elmegyek hátul, kisebb emelkedőn meg a 20-asig, esetleg a 23-asig is, ha nagyon ki vagyok dögölve. De amint jön egy közepes lejtő, ez már kevés, akkor fel kell raknom 48-as tányérra, aztán a végén vissza a 36-ra, és ott beállni a megfelelő fokozatra megint. A 26-os tányért igazából csak nagyobb mászásokra használom, vagyis általában elég ritkán.

Ilyenkor mit szokás csinálni? "Költözzek át" a 48-as tányérra, és használjam azon a 11-30-as hátsó tartományt, és akkor csak a 3% feletti emelkedőkhöz használjam a középsőt? Azért indultam a középsőről, mert azzal nem igazán tudok keresztbe váltani, de egyre többször kell elöl is váltogatnom, ez meg kényelmetlen. A 48-ról meddig lehet használni a hátsó sort? Mert egyelőre még a 30-as (utolsó előtti) is kellene, de az már eléggé keresztbe van.

(#268003) Tin válasza fulton (#267994) üzenetére


Tin
veterán

fulton, piros bringa amit linkeltem? Méret, felszereltség stimmel, osztrákba 38€ a szállítás, az relatíve közel is van kocsival, és onnan gariztatni sokkal egyszerűbb is (csak a határon kell átvinned feladni). Szerintem az osztrákokat komolyabban is veszik gariztatásnál, szóval igazából bukni se buknál. Vagy a szín nem jön be? Szerintem annyira nem rossz.

(#268004) Dark Archon válasza -=RelakS=- (#267997) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, nekem meg az autó kormányán is, meg a feleségem kényelmes, hajlított kormányos trekkingjén is. Röviden a lényeg, hogy máig nem tudom, mi a pontos probléma, fáradtság is közrejátszhat. Vagy a hülye irodai ülőmunka. Van, hogy asztalnál is kínlódom.

A bikefites meg azt mondta, hogy ha túl előre van tolva a nyereg - ergo közel a kormány - többlet súly nehezedik a kézfejre. Cseréltem már számtalan kormányt, stucnit, markolatot. Van, amikor tök jó, van, amikor 10 perc után zsibbadnak a kézfejeim.

Szerintem ez már az öregséggel jár :DD Nyak- vállizmok már nem a régiek.

Azt' amiért nem lesz már aktuális nekem, legalábbis remélem, mert lecserélem a cross bringám egy országútira. Kipróbáltam a nyáron ugyanis pár koskormányost, és maga a fogás olyan, hogy kényelmesebb, kevésbé zsibbadt a kezem. Aztán lehet, hogy ez is csak egy akkori állapot volt. Mindenesetre egy outin több a fogási lehetőség.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#268005) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#268004) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval emlékezzek vissza, hogy ha bejönnek megint a melegek, akkor toljam hátra a nyerget, és nézzem meg, hogy akkor milyen :D Úgyis szerintem koppra előre van tolva.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268006) Tin válasza Dark Archon (#268004) üzenetére


Tin
veterán

Nekem néha zsibbadt a jobb kézfejem/ujjaim még tavasszal és nyár elején. Akkoriban is írták ezt (szerintem pont te), így próbáltam leengedni a vállam, valamivel jobb is lett, de ettől függetlenül is előjött néha. Viszont július óta teljesen megszűnt. Tudod, hogy mi az egyetlen ami változott azóta? Nem hordok kesztyűt...

Ne röhögj ki, én is tudom, hogy remek gúnyolódási forrás ez, de ez egy olcsó Lidl-s zselés kesztyű volt, amit a "ha már úgyis fizetek szállítást a bringaállványra" miatt raktam be a kosárba, és bár a táblázat szerint a méretem, és kicsinek sem tűnik, szerintem ahogy támaszkodtam rá és húzódott, elnyomott valami ideget, amitől zsibbadt. Vagy nem tudom. És amúgy csak a jobb kezem zsibbadt, a másik nem. Azóta meg már nem.

(#268007) Dark Archon válasza -=RelakS=- (#268005) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, és itt tévedtem én is. Azt hittem, ha előre tolom, akkor csökken a terhelés a karokon, de nem. De nem kell megvárnod a meleget, fogod, hátra tolod, aztán tavasszal majd meglepődsz :)

Tin: igen, én írtam a vállak leengedését, az is segített. S nem röhögök, volt olyan kesztyűm, ami akkor volt jó, ha nem volt rajtam. Rosszul gyűrődött, túl puha volt, vagy a franc tudja.

Vettem viszont nyárra Pearl Izumi kesztyűket, és az egész jó. Télre is muszáj kesztyűt húzni, bár vettem ilyen kormányzsákot is. A legközelebbi, amit ki fogok hajítani szerintem a crossról, az ergonómikus Ergon tenyértámaszos markolat. Más márka se jött be. Egyre inkább az a gyanúm, hogy pont ellentétes hatásúak nálam.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#268008) Fall-N válasza Tin (#268002) üzenetére


Fall-N
veterán

Próbáld meg, hogy csak a középső lánctányért használod, ha beválik és bonthatóak a lánctányérok, akkor át tudsz váltani 1x9-re vagy ha kell a 48-as, akkor 2x9-re (és csak a legkisebb 26-ost kell leszedni, igaz az első váltókar is cserés ha nem lehet állítani a 2/3 sebesség között.

Nekem már egyáltalán nem hiányzik a 48-as tányér a legkisebbet soha nem használtam.

(#268009) Tin válasza Fall-N (#268008) üzenetére


Tin
veterán

Pont azt mondom, hogy a középső 36-ost használom, de nem elég, kifogyok belőle. Ha síkon laknék, nem lenne gond, de mivel dimbes-dombos környéken lakom, sokszor kell a 48-as tányér.

(#268010) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#268007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ma is tekertem, a 15 fok nem esett jól :D
Majd egyik nap, mikor elhatározom, hogy nem időt akarok tekerni, hanem állítgatni a kecskét, akkor.
Majd... egyszer ... :( (de ezek után tuti kipróbálom)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#268011) stargazer válasza Fall-N (#267998) üzenetére


stargazer
senior tag

Megrendeltem az Alivio M3100-at, köszi. Remélem ezzel be tudom állítani végre...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#268012) Hasaggymeg válasza Ixion77 (#267926) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én azért ellenálltam, nehogy már jutalékot kapjon utánam is, és a másikból rendeltem ;] ...mely szerinte xar. :F :D ...hamarosan kiderül. 😎

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268013) jjeahh válasza ZolkoW (#268001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kingsevennek biztosan van fotochromatikus is, az előbb töröltem egyet a kosárból :D . Most akciósak: [link] .
Veithdiának is van asszem, az is akciós: [link]
Nem rossz általában a 20/20 sem, Barcur is okés, Polarking szintén. Kdeam-al van még tapasztalatom utcaiban, de ott szerintem nincs fotochromatikus. Kicsit másak ezek, mint a bringás szemüvegek, mert utcai szemüvegeknél néha a keret minősége is jó, nem csak a lencséjé, főleg ha fémet veszel. Merrys-nél is szétnézhettek, kínai best buy topikban szeretik, de nekem eltörött az egyetlen Merrys-em keretje, így én többet nem veszek tőlük szemüveget.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268014) Tin válasza Dark Archon (#268007) üzenetére


Tin
veterán

Kösz, akkor lehetett attól.

ALL: kijött az új Karoo2 update. Többnyire hibajavítás.

(#268015) #58379520


#58379520
törölt tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni:
Hardtail MTB vásárlásán töröm a fejem. Jelenleg egy Specialized Crosstrail bringám van, 10 éve napi szinten használom Budapesten. Idén viszont kicsit besokalltam a nagykörúti tekeréstől, nem igazán okozott már élvezetet, ezért arra gondoltam, váltanék és a következő szezonban inkább a terep felé venném az irányt. Nem kell extrém terepre gondolni, inkább olyanra, ami egy trekkingnek már sok, de egy pl. egy fully-nak kevés. Így jutottam el a hardtail-ekhez.

Először a Cube Reaction-t néztem, aztán észrevettem, hogy eggyel alatta, az Acid-nek pl. uaz a váza, a telója, a féke, gyakorlatilag a groupset más (Shimano helyett SRAM), viszont 100-al olcsóbb. Így a Reaction-t elvetettem. Aztán néztem még Scott Aspect 910-et, illetve a Speci Rockhopper Expert-et is. Mit vennétek ezekből? Illetve tudtok még esetleg javasolni ebben az árkategóriában mást? A keret jelenleg 500 ezer, egyelőre nem szeretnék többet rákölteni, és csak új jöhet szóba (a magasságom miatt esélytelen a használt). Decathlonos kizárva.

Köszönöm előre is.

(#268016) Tothgera30 válasza Because (#267962) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Honnan sikerült rendelni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#268017) Because válasza Tothgera30 (#268016) üzenetére


Because
őstag

Az agy Ali-ról jött, a felni Rosebikes, küllők eBike.hu. Lassan összeáll az legújabb bicó, még várok a hátsó agyra és a Mosso M6T villára.

(#268018) Hasaggymeg válasza f4lcon (#267944) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Dehogynem...👍 (winfos gomb+pont= emojik, kaomojik, és szimbólumok ;) )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268019) mauimagic válasza Dark Archon (#267993) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én 3100km, 70000 szint. Sok szintet kell menni, hogy ne kopjanak az alkatrészek ;)
Most hogy graveleztem kb 1 hónapot, rájöttem, hogy ott sokkal több km jön össze, el is adtam gyorsan :D

Kéz zsibbadás szar dolog, a kormányon variáláson már túl vagy, szerintem keress valami fizio mágust, masszőr gyógytornász, stb.
Nekem volt viszonylag komoly vérkeringési problémám a kézfejnél, nyaktól indult a dolog, masszőr segített, hónapok alatt.

(#268020) fulton válasza Fall-N (#267999) üzenetére


fulton
addikt

Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések ;] :DDD szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt :D Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)

Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez :)

[ Szerkesztve ]

(#268021) Ringman válasza Hasaggymeg (#268018) üzenetére


Ringman
nagyúr

winfos gomb+pont= emojik

na neee

és tényleg.

(#268022) Ringman válasza fulton (#268020) üzenetére


Ringman
nagyúr

kell venni első körben egy bármilyen alu bringát, aztán 1 év után meg rendelni egy személyre szabottat: [link] ;]

(#268023) fulton válasza Ringman (#268022) üzenetére


fulton
addikt

vagy veszek még pár castellit a felárból:D

(#268024) Hasaggymeg válasza #58379520 (#268015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1-1 link (a felszereltséggel, árral) megkönnyítené a válaszadást.

fulton szindróma...én nem úgy látom vele van a gond, hisz ő csak felteszi a néha már valóban unalmas, vagy fárasztó, esetenként buta kérdéseit és ahelyett, hogy választ kapna, vagy ellenkezőleg, ha valakit zavar, egyszerűen figyelmen kívül hagyná, hosszú írásokban fikázza, vagy éppen győzködi itt jónéhány fórumtag, hogy már vásároljon valamit. Szerintem ettől lesz végül tényleg fárasztó az egész, vagyis a rövid, akár már bosszantóan is vacilláló hsz-ét követő újabb 10 hosszú, győzködő, vagy éppen fikázó hozzászólástól. :F

#268019mauimagic...tisztes szint ahhoz a kilométerhez. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268025) Tin válasza fulton (#268020) üzenetére


Tin
veterán

Jó hát ízlésen nem vitázunk. Annyira nekem se, ha legalább valami karakteresebb narancs lenne vagy valami forróbb szín, de ez így... Az enyém mondjuk sötétszürke. Mellesleg a kocsim is. Bár mindkettő adott volt :D

Keresgélj, ki tudja. Outiban nekem most a Canyon Endurance 7 Alu lenne első próbának az irány, annak még a színe is egész jó. De szerencsémre azt se kapni :DDD a télen még annyi minden változhat...

[ Szerkesztve ]

(#268026) Friczy válasza Fall-N (#267995) üzenetére


Friczy
senior tag

Milyen téves dolgokat? Konkrétan leírtam. További vitát ebben a témában nem kívánok folytatni, ha te a tényekkel vitázol, az a te dolgod.

(#268027) Friczy válasza Tin (#268009) üzenetére


Friczy
senior tag

Sebességfüggő. Én persze öreg vagyok és lassú, de szinte alig kell elváltanom kompakt hajtómű esetén a 34-es tányérról az ötvenesre. Legfeljebb a lejtőkön nem leszel annyival gyorsabb.

(#268028) Tin válasza Friczy (#268027) üzenetére


Tin
veterán

Ja, csak az egyik szokásos 20-25 km-es körömön 9x megyek 35 felett, a felénél 40 felett. Persze végig is gurulhatnám 36x11-ben, de annak mi értelme? Valószínűleg idővel át kell állnom 2x-es hatásra. A kérdés az volt igazából, hogy a nagy tányér mellé a hátsó kazettán hány fokozatot illik használni? Mert ha 8 a 9-ből, akkor oké, de ha csak 5-6, akkor marad az első váltogatás.

(#268029) AH-Thfrstmkd válasza Tin (#268028) üzenetére


AH-Thfrstmkd
csendes tag

A váltó + váltókar nem azért van, hogy használjuk? Akkor mi is a kérdés? :P
Menj abban a fokozatban, amit a terepviszonyok és az erőnléted megenged.

(#268030) AH-Thfrstmkd válasza stargazer (#268011) üzenetére


AH-Thfrstmkd
csendes tag

Azzal működnie kellene.

A kavarodást a típusszámra értettem, de én kavarodtam bele. :)

(#268031) ZolkoW válasza jjeahh (#268013) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszi, a 20/20 rémlett, a többit nem tudtam volna hova tenni. most vmiért mindegyikre szerverhibát jelez, de visszanézek rájuk később.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268032) ZolkoW válasza Tin (#268028) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha sokat vagy határon, nézhetsz egy köztes tányért, de mivel hátul nem olyan széles az átfogás, gondolom kelleni fog elöl a 2 tányér. de csak tányércserével (első váltó talán kezeli majd, de lejjebb kell rakni), egy montisabb 32/44-gyel lehet hogy kevesebb váltás lenne elöl. mondjuk végigváltani nem tudod majd a sort egyikről se. (6-7 sebit mondanék a 9-ből, a kérdésedre)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268033) jjeahh válasza #58379520 (#268015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha külföld is játszik, akkor ebbe a keretbe belefér már egy Cannondale Trail SL 3, sőt, SL 2 is, Radon Jealous AL 8.0, Rose Count Solo stb...
Szerintem amire mindenképp figyelj: legyen lehetőleg minimum Rockshox levegős telója, 1x12 hajtása, ha Shimano, minimum Deore, ha Sram, akkor NX, GX, a fék legyen Shimano, mert ők belépő fronton is okésak.
Ezeken felül ha úgy gondolod, hogy idővel talán tuningolnád is a bringát, pl. kapna egy jobb telót, jobb kerékszettet stb, akkor még arra kell figyelj, hogy legyen minden a legújabb szabvány. A fejcső tapered, a tengelyek gyorszáras helyett legyenek átütős boost-osak. Ezeket általában a specifikációkban írja.
De az még egyszerűbb, ha simán leírod, a fentiekből mire van igényed és belinkeled a kinézett bringákat, itt majd mi jól meg szakértjük :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#268034) parandroid válasza Tin (#268025) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Canyonnál vigyeld az online outlet oldalukat, hetente többször változik a kínálat, azonnal elérhető bringák, kedvezménnyel. Nejemnek rendeltünk anno egy roadlite-ot, full gyári újnak mondtam volna, ha nem tudom, hogy outlet. Vagy a titkos fulton-tipp: irány Koblenz! :D Vidd a családot is, szép hely.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#268035) Fifaisshit válasza szimpláncsak (#268000) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Persze van benne igazság de nem feltétlen a felnifék miatt olcsóbb egy egy bicó vagy a váltás miatt hanem állapot miatt :)
Aki ért hozzá az megvesz egy felnifékest is drágábban mert jó a bicó és valljuk be sokunk szinten ilyen 35km/h átlaogknál bőven elég az a fék, aki meg annyira nem ért hozzá siman belehet etetni azzal hogy tárcsafék egy szarab bicóval is :)

mondjuk kár ezen vitázni :D
csak jó kicsit máson is vitatkozni mint a lánc waxoláson :)

(#268036) parandroid válasza Fifaisshit (#268035) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg nem vagy kénytelen lejtőzni, jó a felnifék is. Esőben lejtőzni, na az meg külön estrém sport felnifékkel. Szerencsére az utóbbi ritka, és kivételes alkalom az életben, de engem is kapott már eső ereszkedés közben.

Amúgy vészfékezésnél sem mindegy, sajnos ezt is volt már többször alkalmam próbálni.

Szóval mindent összevetve, én sem vennék már felnifékes bicajt, hacsak nem kényszerítene valami komoly árkompromisszumra. Egy kazettát-hajtást-láncot lecserél az ember, ha kopott, de ha nem tud a váz tárcsaféket fogadni, akkor ott nincs fejlesztési lehetőség.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#268037) Tin válasza ZolkoW (#268032) üzenetére


Tin
veterán

Mindenképp cserélek majd, de akkor már nem váltót hanem bicajt is, de az majd jövőre. Előtte még a mászásra is rá akarok gyúrni, és akkor annak fényében egy hajtás, amit akkor tudok. 2x11 vagy hasonló lesz, a standard elég nekem.

Egyelőre elvagyok ezzel, a fő kérdés a keresztbe váltás volt a nagy tányéron. Én is a 9-ből 6/7-re tippeltem, sajnos az még kevés. Akkor egyelőre marad ami eddig. Köszi!

parandroid: köszi, nem akarok outit venni :) , csak ha most azt akarnék, ez lenne a kiszemeltem. Amúgy ja, pl. előtte egy Koblenz simán befigyelhet. Főleg hogy már asszonynak is kell bicaj. De a legközelebbi Cube Store is csak 5p-re van kocsival, oda kellene először elvinnem.

(#268038) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#267733) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megtörtént a finomhangolás.
Hátul a legnagyobb fogaskerék mutatta meg mennyire kell feszíteni. Volt egy pont ami után a 34 fogaskerékről nem akar leváltani a 30 fogaskerékre. Akkor sem ha közelebb/távolabb tettem a váltót. Itt kellett visszavenni egy picit a feszítésből.
És kész. Ma megyek tesztelni (bringázni). :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268039) itouchfan válasza fulton (#268020) üzenetére


itouchfan
senior tag

Egyébként még egy tipp, ha jól tudom Észak Magyarországi vagy, észak kelet, akkor érdemes Szlovákiában is nézelődni, amikor én kerestem bringát, néztem azt is és a használt és az új piacon is voltak jó ajánlatok, szerintem a boltok is nagyobb készlettel dolgoznak mint itthon.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#268040) ZolkoW válasza itouchfan (#268039) üzenetére


ZolkoW
őstag

aki csak új autót hajlandó venni, szerintem bringából sem fog soha használtat, de a szlovák boltok ténlyeg jó tipp lehet.
A Trekemet amúgy egy határközeli dílertől vettem, ki lehet fogni jóságokat. (ezt nem fultonnak, a többieknek írom :) )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#268041) Friczy válasza parandroid (#268036) üzenetére


Friczy
senior tag

Felnifék másik problémája a kerék kopása. Nekem kellett már új kereket venni, mert elkopott a fékfelület.

(#268042) Dark Archon válasza mauimagic (#268019) üzenetére


Dark Archon
addikt

Na, igen, a megtett km önmagában nem sokat jelent. Szép szintmennyiséget gyűjtőttél :)

És még van is masszőr itt a közelben, de még nem jutottam el oda. Egy időben jártam, aztán elmaradt, pedig jó dolog.

👌😃👍🚲🪂
vazz, ezt a win+. kombót én se tudtam :) Miket nem fejlesztettek a Win95 óta :D

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#268043) 6030D válasza Friczy (#268041) üzenetére


6030D
Ármester

A tárcsafékeseknek meg tárcsát kell. ;) 20e km-re vetítve nem tudom melyik nagyobb összeg. (felni cserével számolva, nem komplett kerékkel)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#268044) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Nagyon lassan akar melegedni már az idő :(
Most kivételesen ráérek ~2-3 órát, de 9 fok van kint, délben állítólag 20-21 lesz a max, akkor teszek egy próbát, nyugis Z2, emelkedők, sprintek nélkül ma :)

(#268045) Csokicsibesz válasza dom1n0 (#268044) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ez a legjobb idő!
Fel kell kelni reggel, 10 fok, felöltözöl, elmész a hegyre, majdnem tök üres. Találkoztam kb 3-4 kutyással és kész. Nem zavar senki, csönd van. Az erdő is tök fasza, minden színes.

Jah és tőlültözni se kell, sima hosszú mez volt rajtam, alul meg lábemelgítő és gatya. Ennyi. Elkezdesz tekerni, akkor még be is izzadsz.

(#268046) dom1n0 válasza Csokicsibesz (#268045) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Én most outival szeretnék menni, de igazad van egy óra múlva elindulok mi baj lehet :)

(#268047) Mezga Aladár válasza 6030D (#268043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem a tárcsacsere kevésbé macerás és drága mint egy újrafűzés vagy egy komplett kerék.
+ amit Friczy elfelejtett említeni a hosszú fékezéskor a túlmelgedés miatti durrdefekt veszély sincs jelen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#268048) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#268038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a leváltási probléma érdekes mert a lefelé (kisebb lánckerekek irányába) váltást nem kellene befolyásolja ez a kanálfeszesség állítás. :F Elvileg akárhogy feszíted visszafelé ugyanolyan könnyen engedi a kanál és csak felfelé váltáskor feszít. Továbbá nem ajánlom, hogy túlfeszítsd, főleg, hogy országúton nincs is sok értelme mert ha nagyon feszes akkor a váltókarnál tanúsított fokozott ellenállás mellett kínozza a váltó forgócsapjait is a nagy ellenállás. Valahol láttam, hogy a váltókanál legfelső (itt nálam torx) csavarjánál mérve 4 Nm-re állították a feszességet...ami nekem utólag kissé kevésnek bizonyult.🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#268049) szuszinho válasza Mezga Aladár (#268047) üzenetére


szuszinho
őstag

Ilyen van?! :Y

(#268050) #58379520 válasza Hasaggymeg (#268024) üzenetére


#58379520
törölt tag

Jogos. Ezekre gondoltam:

[link]
[link]
[link]
[link]

jjeahh: igen, játszik a külföld. Ha jó a vétel, kimegyek érte, Bécsbe, Münchenbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.