Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#283001) Tin


Tin
veterán

Ma volt az utolsó "rendes" kirándulásom a Hyde-al, amire az eddigi egyik legjobb (szebb) utat választottam (58km/590m).

3600 közös km... Ez a bringa mentett meg a végleges eltunyulástól. Tavaly még nem voltam biztos benne, hogy idén újrakezdem-e a bringázást, de január vége óta (5 hét alatt) már 900 km-t mentem, tavaly meg összesen 2700 km-t. Szóval tartósabb hobbinak néz ki.

Eme jeles alkalomból tőlem is egy lábas kép:

(#283002) dom1n0 válasza Tin (#283001) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Gratula Tin, nagyon jo tavokat mesz, a szint is komoly :C
Nyar vegere jonni fog az orszaguti is, meglatod ;]

(#283003) SteveAd válasza MPowerPH (#282998) üzenetére


SteveAd
tag

Vegyel egy rendes "hatos" "kulacstartot" opcionalis tartalekkal a hatso traktusra (bonusz kontent: orszaguti "labbeli" otlet):

(#283004) Dark Archon válasza MPowerPH (#282992) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én a balatoni téli bringatúrán is láttam ám arcokat. BMC Teammachine gép Di2 váltókkal, Rudy sisak, Rudy szemüveg, Jack Wolfskin dzseki, de a jól bevált Bikefun nyereg a gépen :D Mindehhez olyan 50+-os fazon, nem kicsi sörhassal. Remélem, nem ismer magára valamelyik fórumtag :DDD

Tin: miért, eladod? Bennem inkább az körvonalazódik, hogy a Nature EXC-et megtartom téli, illetve sarazós, terepezős bringának a 45-ös külsőkkel. Meg aztán a gyerekkel is kell menni valamivel, meg a kocsmába.
A Canyonhoz meg érkezik a 2. kerékszett, azon lesznek a 30-as külsők, a gyári felnikre meg majd veszek valami cyclocross külsőt télen. Remélhetőleg lesz Aliréti Vadászházas esemény idén is, azt nem hiszem, hogy tudnám abszolválni az országútival. Illetve rájöttem, hogy azért nem annyira vidám terepen teló nélküli, koskormányos bringával veretni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#283005) Because válasza Tin (#283001) üzenetére


Because
őstag

Én nem is értem miért cseréled le ezt a jó gépet... Bár ha az új megvásárlása adott egy kis motivációt akkor hajra :)

(#283006) Ringman válasza Dark Archon (#283004) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

azért hiába tekerek koskormányos bringával sisakban, de az mtb gumis monstercrossal és farmerben+spd-s (de az nem látszik) bakancsban tekerve azért kb az outisok fele-harmada köszön vissza :)

(#283007) ReFleXx válasza MPowerPH (#282998) üzenetére


ReFleXx
addikt

Eleve az hogy hatitatyos outis? Olyat sem latni surun. :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#283008) Ringman válasza Because (#283005) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, nem eladni kell, hanem levenni róla a sárvédőt és rárakni egy mtb-gumit, 2,25-ös lazán belefér, 26-34-gyel még el lehet azért menni pár helyen.

(#283009) 6030D válasza zsamiatt (#282986) üzenetére


6030D
Ármester

Kb két hete ment a terminál. Egi.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#283010) Dark Archon válasza Ringman (#283006) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én egyszer tekertem farmerben, haza is vágtam, mert kikoptatta a nyereg. Azt sem értem, olyan terepen, amin te szoktál menni, hogy nem lesz retkes. Amúgy megfigyeltem, ja, most a Canyonnal menve többen köszönnek vissza :) Lycra cucc nélkül annak az aránynak is örülhetsz amúgy :DD

ReFleXx: dehogynem, melóba menet látok eleget, köztük jómagam.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#283011) chubby2o6 válasza Dark Archon (#283004) üzenetére


chubby2o6
senior tag

50+ pipa, sörhas pipa, van Rudy sisakom, szemüvegem, meg Jack Wolfskin széldzsekim is. Di2-m, BMC-m nincs, meg Bikefun nyergem sincs.
Ezek szerint nem én voltam :DDD

(#283012) MPowerPH válasza ReFleXx (#283007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. :N De ez egyebkent egy Decathlonos Evadict 5l -es futomelleny. Lapos, hatrasimulos, 180g -ot nyom uresen, mintha rajtam sem lenne. Ossz 7db zseb, a par szerszam elfer benne, elol a panton van 2 zseb, oda az egyikbe a telefon, masikba a sos kaja. Es ketto tarto puha kulacsnak. Meg van benne egy 1l -es vizes tasak, csovel. Ha szomjas vagyok, csak bekapom, es iszok. Utaltam a Jeffsyn is a kulacsot, pedig az Fidlock -os volt... Egyebkent a vazra aggatott kulacs rontja az aerot, nezzetek csak bele szembol. ;]

Egyebkent meg tojom le, a lenyeg az volt, hogy igy is kieloztem egy outis csapatot, meg utana egy hazaspart is megettem. Castelli, meg movistaros mez ide-vagy oda. :P

SteveAd: Oldalszelben elmeny lehet, meg rossz uton, ahogy csorognek az uvegek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#283013) Ringman válasza Dark Archon (#283010) üzenetére


Ringman
nagyúr

most kivételesen amúgy nem abban tekertem, hanem próbaképp a tavaly v tavalyelőtt vett betétes nadrágban + térdmelegítőben (de arra is rávettem egy mtb-s rövidnadrágot). de ilyen 1órás tekerésre nekem nem kell betét, meg lycra sem.

Azt sem értem, olyan terepen, amin te szoktál menni, hogy nem lesz retkes.

retkes lesz, de sár nagy része ha megszárad, akkor könnyen lepereg. most vsz. takarítani kell pár dolgot, mert becsapós volt a traktoros nyomvályúban lévő pocsolya, volt vagy 40 cm mély, alja csúszós lösz, aztán le kellett lépnem.

amúgy viszonylag olcsó skinny mango farmerekben tekerek (ebben van 1-2% elasztán is), szóval technikailag nem is biztos hogy farmer :DDD ha ezek kikopnak, az sem baj.

(#283014) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Ma halaegnek jo ido volt tekerni, szinte nyoma sem volt a tegnapi esonek.
Sikerult uj rekordot felallitani max pulzusban, Erzsebet kilato elotti falon 200 fole is szökött, az ora 202 maxot rogzitett, itt mar ugy ereztem ha tovabb kene mennem elajulnek, szerencsere nem olyan hosszu a szakasz.
Lefele jol jott volna egy szelallo vekony dzseki, majd ranezek a dekas ultralightra, csak ugy emlekszem pro fit, ami nagyon passzentos lenne nekem.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#283015) ReFleXx válasza Dark Archon (#283010) üzenetére


ReFleXx
addikt

Meloba ingazas azert mas teszta. Ma is talalkoztam joppar outissal, max a hatso zsebek voltak puposra tomve, de taska senkin nem volt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#283016) Tin válasza dom1n0 (#283002) üzenetére


Tin
veterán

Köszi, de nem annyira hiszem. Mostanában a komoot miatt megyek mindenféle kirándulásokat is, az egyik nap véletlenül egy országútis utat, de nekem nem annyira jön be az országúton tekerés. Kirándulás, bringaút igen, kisebb forgalmú út szintén, város is jöhet, gravel szintén, erdőben is (kivéve amikor már túl huplis).

Tudom, hogy az országútit nem csak országúton lehet használni, de rajtam egy "aeróbb" tartás sem segítene, annyira messze vagyok még edzettségben. Jön egy climb, és elmennek mellettem. Rohadtul demotiváló, főleg, hogy ez naponta megtörténik. Félre ne érts, felmegyek lassan mindenhol, ma volt egy 700m / 10% átlag emelkedő, ott a 15%-os részeken majdnem meghaltam, de mégse váltottam 1:1 alá, mert olyan a Nulane-en nincs, és valahogy felverekedtem magam - csak hát lassan.

Úgyhogy országúti majd akkor lesz, ha nem megy el mindenki mellettem, aki könnyebb. Ez az év nekem valószínűleg kelleni fog még arra, hogy olyan szintre fogyjak és erősödjek, hogy értelme legyen országútin gondolkoznom.

#283004 Dark Archon: országúti mellé megtartanám, de egy másik fitnesz mellé teljesen felesleges. Alu váz, alu villa, nehéz kerekek, Alivio hajtás, alap fék. A Nulane meg karbon villa, relatíve jó kerekek, top hajtás, top fék. Kb ugyanaz a bringa, csak éppen úgy felszerelve, ami a "végállomás" lehetne a Hyde-nál.

Az idei évet a felfejlődésre és az útkeresésre szánom. A Nulane-t már nem valószínű, hogy el fogom adni, egyszer majd jön mellé egy országúti, de lehet, hogy én is beruházok egy gravel kerékszettbe és gumiba, és akkor lehet szórakozni. Mellesleg nekem is az a bringa lenne a cél, amit te vettél, a 2x11 miatt akkor lenne két azonos hajtásom, amik között lehet cserélgetni a kerékszetteket, mikor mivel van kedve mennie az embernek.

De ez még a jövő zenéje. Egyelőre van egy tök új bringám, ami alig várja, hogy "belakjam", és elkezdjem hajtani. Szóval most erre fókuszálok a jövőben, nem arra, hogy mi lesz utána.

#283005 Because: nagyon egyszerű: ez a Hyde, és ez a Nulane SLX. Az elsőt 10% akcióban vettem, a másodikat 30% akcióban. Az elsőn kb mindent lehet fejleszteni, a második meg nagyjából azt, amit meg is léptem egyből: DT Swiss kerekek + GP5000 gumik. Átugrottam az összes köztes lépcsőt meg pimpelést, de ezek után nincs értelme megtartani a Hyde-ot. 750€-ért vettem, szerintem 400-450€ körül tudom eladni. Azt meg (vagyis még többet is) el fogom költeni egy normális sisakra, szemüvegre, spd cipőre, meg tavaszi-nyári ruhára. Totál kicseszés lenne a Hyde-al, ha egy ilyen szép együtt töltött év után felakasztanám a falra, és ott rohadna éveken át. Inkább használja valaki, aki örül neki.

(#283017) ReFleXx válasza Tin (#283016) üzenetére


ReFleXx
addikt

Meg inkabb az hogy a Hyde sarnehez a Nulanehez kepest, az sem mindegy. Majd kivancsi leszek mennyit gyorsulsz bringa csere utan ugyanazokon a szegmenseken.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#283018) dom1n0 válasza ReFleXx (#283017) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Tudom hogy kozben eroben is javultam, de pont ma neztem oszhoz kepest 35mp gyorsultam a godolloi emelkedon, szerintem a dt-swiss szettnek meg a gp5000 guminak is koszonheto :K

(#283019) MPowerPH válasza Tin (#283016) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudod te milyen figurak ulnek orszagutin? Szerintem ha mar mozogsz, nem kell szegyelni, csinalni kell, tojni kell masokra. Mindig lesz egy gyorsabb, de mindig lesz lassabb is. :) A lenyeg azon van, hogy elvezzed. Ha elmennek melletted emelkedon, akkor nem keseregni kell, hanem erot kell meriteni belole. Pont igy jo celokat kituzni.
En sem vagyok outis, XC montis alkat, mert nehez vagyok hozza... Es? Tojok ra, szeretek tekerni. Most hazaertem, gyorsan a folia allitas elott levezetesnek csinaltam 8 szeria guggulast 120kg -al, meg 8 szeria deadliftet 200kg -al. Azert mert ezt is szeretem. Egyebkent ez a suly az eroemeloknel is vicc kategoria, csak ugy, mint az outis teljesitmenyem a cingar bringasok kozott. Na de megneznek egy eroemelot outin, vagy megneznem mit kezd egy egyszalbelu futo, kerekparos azzal a rud sullyal. (valszeg derekbol kettetornenek :)) )

Don't Tread On Me

(#283020) Ringman válasza MPowerPH (#283019) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tudod te milyen figurak ulnek orszagutin? Szerintem ha mar mozogsz, nem kell szegyelni, csinalni kell, tojni kell masokra. Mindig lesz egy gyorsabb, de mindig lesz lassabb is. :) A lenyeg azon van, hogy elvezzed.

erről van szó!

[ Szerkesztve ]

(#283021) Because válasza MPowerPH (#283019) üzenetére


Because
őstag

A pályakerékpárosokon azért van izom. Ott nem égetik el magukat a hosszútávokkal.

#283016Tin: Biztos jól fog szolgálni a új is!

(#283022) rétisün válasza Tin (#283016) üzenetére


rétisün
veterán

"országúti majd akkor lesz, ha nem megy el mindenki mellettem"

én országútival bringázgatok, és országútival kb. mindenki elmegy mellettem. nem is tartom magam országútisnak (egy Castelli cuccom van, azt is a haver hozta, amikor ott dolgozott, ahol ilyeneket varrtak :DDD )

ne azt nézd, hogy országútival megelőznek, élvezd a tekerést (főleg majd az új bicajjal, ne úgy mint én :D ).

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#283023) vallas válasza Dark Archon (#282964) üzenetére


vallas
senior tag

Le tudod venni, csak a bilincs része fenn marad a kormányon....szóval kb semmit nem ér... :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#283024) Dark Archon válasza Tin (#283016) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, nem tudom, miért hittem, hogy a Hyde cross, és van telója elöl :B

vallas: hát, ez remek :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#283025) velizare válasza MPowerPH (#283019) üzenetére


velizare
nagyúr

kedvencem a taposós-tangapapucsos pinarello dogmás srác a margit-szigetről.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#283026) velizare válasza rétisün (#283022) üzenetére


velizare
nagyúr

mellettem ma egy kempiges srác ment el. nem zavart, nagyfiam ment elől, neki a kondija negatív, vigyázni kellett rá, mert ha meghajtom, a végén még beájult volna nekem hazafelé. z2ztünk egyet, arra jó lett volna, ha nem húzok ~40 kilót magam után. így z2/3 lett belőle.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#283027) MPowerPH válasza velizare (#283025) üzenetére


MPowerPH
félisten

Taposoval onmagaban meg semmi gond nem lenne.... Pont lattam youtube -on tesztet, es taposoval gyorsabbak voltak egy fixalt szakaszon. A lab szabadon mozoghat, nem lesz izuleti problema, es a cipobol is siman jo egy rohadt kenyelmes, pille konnyu, neutralis futocipo.

De a papucsert harapok. Felesegemet meg suldo korunkban mindig hazazavartam, ha bicajozni indultunk, es beallitott mezitlab, papucsban. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#283028) Oktaan válasza Ringman (#282987) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Mennyire használható a visszapillantó a koskormányon? A fejed kvázi egy vonalban van a kormányvéggel, ennyire domború a tükör, vagy hátra kell húzódni?

...

(#283029) avl válasza MPowerPH (#283019) üzenetére


avl
aktív tag

es #283026velizare : :R

[ Szerkesztve ]

(#283030) vallas válasza parandroid (#282974) üzenetére


vallas
senior tag

Ezt kattogtassad már össze garmin connectbe, aztán hát ha ez lesz a tavaszi PH ride...

De csinálhatsz belőle egy 100 kilis kört az elég lenne....

Amúgy mi a terv mikor jöttök haza ?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#283031) Maximum1 válasza Oktaan (#283028) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha balról jön a kombájn azt látja. :DDD

(#283032) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

A fenti régi rugós villát akarom lecserélni a lenti képen látható levegős telóra. Viszont a rugós telónak a kormányszár tövében van az a lépcsős csapágyház tag, amire ráül a váznyak alsö csapágyháza. A váz az félintegrált. Lehet-e valahol ilyet kapni, ha igen mi a neve, mert sehol nem találok. Vagy mi a megoldás, hogy össze tudjam hozni a villát a vázzal? Próbáltam leszedni a régiről, de meg sem mozdul, egy haverom azt mondta melegítsem meg aztán talán úgy lejön.

Előre is köszi.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#283033) Ringman válasza Oktaan (#283028) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem sík az üveg, de nem durván torzít azért, viszont jól kell forgatni ahhoz, hogy láss hátrafelé. persze le kell nézni hozzá, ill. vagy dropsra vagy fvk-ra állítod be, mindkét fogáshoz nem lesz jó, csak az egyikért.

a cateye megoldása jobb amúgy láthatóság szempontjából, de az meg nagyobb sokkal.

#283031 Maximum1
:DDD
városban (meg országúton) több haszna van, aztán nem szoktam visszacsukni utána.

(#283034) jjeahh válasza yanpec (#283032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem van ehhez spéci drága szerszámom, de az sem ér semmit, nem működik :DDD . Adtam neki WD40-et többször, majd oda egy megfelelő méretű lapos fejű csavarhúzót bedugtam és addig ütögettem, amíg megmozdult. Ha sikerült, akkor már körbe-körbe óvatosan ütögetve lejön:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#283035) Speedy007 válasza jjeahh (#283034) üzenetére


Speedy007
őstag

+1 nekem is lapos fejű csavarhúzó megoldás vált be 1" menetes verziónál vissza meg úgy vertem hogy ugyanolyan átmérőjű szénacél csövet vágtam méretre szerencsére volt megmaradva kazán felújítás után vagy 2 méter

(#283036) ReFleXx válasza Maximum1 (#283031) üzenetére


ReFleXx
addikt

:)) :DD :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#283037) yanpec válasza jjeahh (#283034) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szuper. Akkor le lehet szedni, csak jobban kell molesztálni. :DD

Köszi :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#283038) Dark Archon válasza vallas (#283030) üzenetére


Dark Archon
addikt

+1

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#283039) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#283012) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Házaspár az jó nasi mert csak a nőnél kell erősebb lenni. ;] ...már ha a nemzeti konzervatív házaspárról beszélünk. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#283040) rétisün válasza vallas (#283030) üzenetére


rétisün
veterán

+1 :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#283041) Ringman válasza jjeahh (#283034) üzenetére


Ringman
nagyúr

az acél villánál szerencsére ez könnyebb művelet volt, mert ott a gyűrű lelógott a villanyakról :)

(#283042) parandroid válasza vallas (#283030) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap igen korán kell kelni, szóval ma már nem állok neki, viszont a mai őrültködés után elvileg pihenőnap van, szóval játszok kicsit az útvonallal. Jó lesz, ígérem!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#283043) Tin válasza ReFleXx (#283017) üzenetére


Tin
veterán

3 kilóval nehezebb a Hyde, de szerintem abból 2 kiló a kerekeken van. A Hyde váza minimálisan nagyobb csak, az alu/karbon villa között sem lehet hatalmas súlykülönbség, szóval a maradék a 2x11 Ultegra és a 3x9 Alivio hajtás különbségéből jön. Merthogy az ülés, nyeregcső, kormányrúd, markolat is tök ugyanaz.

A kerék miatt a gyorsulás biztosan észrevehető lesz, de ez ráülve azonnal érezhető, elinduláskor, gyorsításkor, illetve emelkedőn. További gyorsulás az alacsonyabb és aerobb pozíció miatt, de az inkább nagyobb sebességnél.

#283019 MPowerPH: tudom, de tényleg lassú vagyok. Tegnap az egyik emelkedőm aljára majdnem egyszerre értünk egy sráccal, én kerültem elé, de félúton lassan megelőzött. Röhögve mondtam neki, hogy látod, ennyit tesz a 100 kilóm. Nem volt szétedzett, csak szimplán nem volt elhízott. A súly a mászásnál hátványozottan hátrányos.

Mindezt úgy, hogy az a kb 2 órás edzőköröm, amit rendszeresen megyek (43.3km/520m) , tegnap 6 perccel volt gyorsabb, mint kedden vagy múlt szombaton. 1 egész km/h-val volt jobb az átlagsebességem, és az összes (6) mászáson sokkal gyorsabb voltam. De mégis csak erre volt elég.

Hogy érzékeltessem: a mai 0.68km/65m climbon a Strava szerint a KOM 1:49, a QOM 2:36, az én időm 4 és fél perc úgy, hogy annak örültem, hogy fel tudtam menni eldőlés nélkül, magyarul nem a sebességre, hanem a túlélésre koncentráltam :D

Szóval nem, dehogy szégyellem a mozgást, de elég messze vagyok még attól, hogy legalább a hobbista középmezőny végére kerüljek egy mászáson.

#283022 rétisün: ma volt a kirándulásnak egy része, amikor pár km-es síkon kellett menni, és egy 60+-os helyi fazon ment előttem egy ilyen régi bringán, totál alacsony pedálfordulattal alig volt lassabb mint én (30 körül mentünk). Azon röhögtem, szerintem a fazon 60+ éve bringázik itt, és bár nem látszik rajta, ő már így meg se érzi :D

#283024 Dark Archon: nem, merev vázas, és alu villa. A karbon villa azért megváltás lesz a Nulane-en, talán az hiányzik a legjobban erről.

(#283044) dom1n0 válasza Tin (#283043) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Pont nezegettem, amikor lekoltoztunk 71kg voltam, most 84.
A vicc az, hogy ez nem ugymond felesleg, hanem javareszt izom, de se futasnal, se bicon nem segit, inkabb hatraltat.
Franc se tudja mi a jo igazan…

(#283045) jjeahh válasza Tin (#283043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én most legutóbb olyan haverral tekertem, aki jelenleg épp sokkal erősebb nálam, ezért síkon, enyhe emelkedőn nem bírom a tempót vele. De amint jön egy 15-20%-os emelkedő, azonnal megérzem a 15-20 kiló súlyelőnyömet, hiába vagyok most gyengébb nála, meredek emelkedőn szépen lemarad :D . Szerencsém van, mert mászni szeretek a legjobban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#283046) chubby2o6 válasza yanpec (#283037) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Leütögetheted, de néha cserélni is illik :) Hazai webshopban csak ezt [link] találtam, vagy kormánycsapággyal együtt [link] . Utóbbi azért jobb, mert ha külön veszed, tudnod kéne az alsó csapágy paramétereit. A linken 45°-os van, de lehet, hogy a te csapágyadhoz 36°-os kell. Ez [link] ránézésre :DDD 45°-os ( a leírásában nem jelzik ), szal akár még jó is lehet.

(#283047) MPowerPH válasza Tin (#283043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig egy outi nagyon sokat hoz sebessegben.

3 eve, mikor megvettem a Jeffsyt, egy Scott Spark -rol ultem at, ami konnyu bringa volt, jol is maszott, meg XC, nem AM. A Jeffsyvel az elso korom a szokasos pecsi utvonalamon vezetett, fel a Jakab hegyre. Ami kb. 450 szint, folyamatos maszas az elejetol kezdve, a kozepetol nagyon durva, sziklas terepen, gyokereken. Scott -al valahogy mindig felertem, nehezen. 1 honapig akkor sem tekertem, es nem is futottam... Jeffsyvel ugy megszenvedtem, hogy 4x kellett megallnom, 200 -ra felmaszott a pulzusom, nem kaptam levegot, pedig 32/52 -es attetellel mentem vegig. Egy szenvedes volt, es rohadtul el voltam kenodve, hogy itt az uj bringa, de nem tudok menni vele, mert nincs eronletem. Aztan felszivtam magam, es igazabol beedzettem magam a bicajhoz. :) A vegen mar jottek a KOM -ok is. Na nem maszason, mert az egy tank volt, de jo kis trail -eken, ami technikas, es vegyesen van minden, ott azert hozhato volt a pecsi, nem eppen kicsi mezonyben.
Tedd Te is azt.

Don't Tread On Me

(#283048) Tin válasza dom1n0 (#283044) üzenetére


Tin
veterán

Persze hogy nehéz hasonlítani, hiszen néhány topiklakót valószínűleg felvinnék a vállamon az emeletre, de megnézném, ahogy ők felvisznek engem akárhová. Tudom, hogy nem lehet almát körtével hasonlítani, és nem is az a célom, hogy 45 évesen KOM legyek. Meg eleve nem is akarok 85 kiló alá menni, mert ott már nem érezném jól magam. Szóval azt a szűk 10 kilót (egy bringa súlyát) még letolom magamról, és amennyit erősödök közben, az talán elég is lesz nekem.

Nem azért járok mászósakat edzeni, mert rekordot akarok dönteni, hanem azért, hogy tudjak hosszabb utakra kirándulni. Itt nálunk nem tudok úgy elmenni egyet jót bringázni, hogy ne legyen benne 2-3 climb, szerintem 1% alatti emelkedéses utat hónapok óta nem csináltam, nem is tudnék. És akkor még nem szálltam vonatra, nem mentem fel a hegyekbe, ahol igazi mászások vannak, és ami valójában évtizedekre szóló kifogyhatatlan élményforrás lesz, de ahhoz bizony fel kell edződnöm egy szintre. Az meg nem fog 2-3 hónap alatt menni.

#283045 jjeahh: pont rád gondoltam a felemeléssel :D

#283047MPowerPH: kicsit kiokosítottam magam az edézsekkel, és úgy tűnik, hogy Z2-ben a legjobb menni, viszont kellenek bele Z4 intervallumok. Így az útjaim nagy részében a Z2-re figyelek, a mászásokon meg feltolom a pulzust a Z4 tartományba. Így remélem, hogy erősödök. Ezért is mászok annyit amúgy, rövid nehezeket, de hosszabb lazábbakat is. De ezek még csak ilyen 1-2 km-ek 3-6% átlag között, a rövidek viszont 10% körüliek. Szerintem ez segíteni fog, csak idő kell hozzá. Az új bringa valószínűleg segíteni fog a gyorsulásban, de akkor is kell még erő.

[ Szerkesztve ]

(#283049) parandroid válasza MPowerPH (#283047) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ma a cross trekkinget vettem elő, mert pontosan tudtam, hogy mit jelent az, hogy idén először van a hőmérséklet 15 fok felett, és mekkora bolondok háza lesz az utakon. Ráadásul keresztülmentem a belvároson, meg utána a Majna-parti nagy bicikliúton, ahol kb vágni lehetett a tömeget, szóval igazából jó döntés volt. Ellenben a kör végét sikerült úgy alakítanom, hogy vagy 15 km-en keresztül volt 20 kmph körüli ellenszelem. Ezt kombinálva a lassítás-megállas-elindulásokkal, 22 kmph átlagot sikerült itt összehoznom. Tenyleg úgy éreztem magam, mint a tengeri majom a vitorlarúdon, néha nagyon hianyzott az aero póz. De a koskormánnyal, meg az spd-sl pedállal ez elég kemény kör lett volna. Ráadásul egy helyen újítják fel a bicikliutat, egy majd egy km-es szakasz le van zárva, egy egynyomos vadcsapásra lettünk leterelve, amin nyakig ért a sár, helyenként tekertem, és a jó kis slick gumival egy helyben pörgött a kerék. :D Persze mehettem volna országúti szakaszt is, de ahhoz meg ma nem volt kedvem.

Viszont azt kell mondjam, ahhoz, hogy ebben az ellenszélebn a pedelec sem tudja a rásegítéssel a 25 kmph-t, 25-27 között már könnyedén előzhetők. A légellenállás megeszi a wattokat, önerőből meg senkinek nincs kedve hozzátenni. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#283050) dom1n0 válasza Tin (#283048) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Abszolut megertem, modt pont ezen gondolkozok, hogy szegyen szemre a fiammal lemegyek a kondiba, heti 1x csak labazni :)
Ma is 100rpm fordulat jott ki az egesz korre :o
Jo marha sok emelkedo van venne, de ha valtok erosebb fokozatra mar erolkodes van, egyszeruen hianyzik az ero :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.