Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Mit lehet tenni, ha fekezesek (erősebb )után a tárcsa éri a fekbetétet, és egy ideig súrolja.
Mi az oka, mit tehetek ellene?
Avid. Alboin Crs 700
Köszi előre is.

-Galaxy S20 - The best-

(#51952) szjoci válasza csabicska (#51951) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ezt már feldobtad egy párszor, és ha jól emlékszem írtam is hogy ez normális dolog, nem kell foglalkozni vele. Mondjuk azt megnézheted hogy középen fut-e a tárcsa a két pofa között.

(#51953) csabicska válasza szjoci (#51952) üzenetére


csabicska
senior tag

Normális?
Elég zavaró.
Nem gondoltam, mielőtt megvettem volna.
Hogyan lehet javítani?
Köszönöm

-Galaxy S20 - The best-

(#51954) Tothgera30 válasza csabicska (#51953) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicsit állíts a féknyergen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51955) sanzi89


sanzi89
addikt

Úgy néz ki, hogy egy időre Pestre fogok költözni egy 30nm-es kis lakásba, ahol ráadásul ketten leszünk. A bringát felvinném és használnám télen-nyáron. Sajnos csak a lakásban tudnám tárolni, de se időm, se energiám minden nap takarítani a bringát, ez a biciklim közlekedési eszköz.

Szóval, van-e valakinek valami hasznos tanácsa, ötlete esetleg tapasztalata, hogy miként lehetne mondjuk egy téli időszakban a latyakos, koszos bringát a mozaikkal burkolt előszobában - ami egyben konyha is :D - kulturáltan elhelyezni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#51956) Tothgera30 válasza sanzi89 (#51955) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tegyél alá valami tálcaszerűséget, ami a latyakot felfogja. Bár én anno még koleszban zuhany alá is bevittem az MTB-t, egy sáros verseny után, nehogy már koszosan-mocskosan vigyem haza.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51957) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#51933) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ha berakják egy fully ebike-ba is, akkor nem lehet rossz. Még nem sokat mentem vele, de meg se nyikkan egyenlőre.

(#51958) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#51957) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez is igaz, persze mindenki máshz viszonyít. Nekem egy 10,5-11kg-os bringában lesz benne, szóval nem kihívás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51959) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Talaltam az XT hidrok helyett egy Magurat.(csak nem szakadok el tole..) Igaz nem ujak, 1 evet voltak hasznalva. Konkretan a Magura MT8-rol van szo. Ami problemam van, hogy ez post mountos. A vazam es a villam is IS-es. Azt felfogtam, hogy kell egy adapter, de nem talalok. Pontosabban nem tudom, melyik lesz a jo. Elore 203-as, hatulra 180-as tarcsahoz. Itt vannak a Magura adaptorok. Melyik lesz nekem a megfelelo elore, hatra?

Don't Tread On Me

(#51960) MPowerPH válasza MPowerPH (#51959) üzenetére


MPowerPH
félisten

A QM 41 hatulra, es a QM 43 elore lesz a helyes valasztas?

Don't Tread On Me

(#51961) szjoci válasza MPowerPH (#51960) üzenetére


szjoci
őstag

Hátulra, előre. Szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

(#51962) MPowerPH válasza szjoci (#51961) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor a hatsot eltalaltam, az elsot csak azert nem, mert nem lattam azt, hogy MT-hez is kompatibilis.

Don't Tread On Me

(#51963) bandus válasza JackFeryll (#51939) üzenetére


bandus
veterán

Sagan ki is szallt a versenybol :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#51964) TayRol válasza bandus (#51963) üzenetére


TayRol
veterán

várható volt sajna.

(#51965) Solad


Solad
őstag

Spd-kalandok by me. Allitsatok feszesebbre azt a rugot mint elsore jonak gondoljatok kulonben kitepitek a labatokat a pedalbol a picsaba es majdnem elzakoztok :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51966) JackFeryll válasza Solad (#51965) üzenetére


JackFeryll
őstag

Sprinteltél ? :D

(#51967) Normi™ válasza bandus (#51963) üzenetére


Normi™
őstag

Mekkora paraszt volt,beleütött a kísérő kocsiba,majd beletérdelt egy motorba majd izomból belerúgott a bringájába.Értem én,hogy dühös,de azért ez nagyon gyökér volt.Mondjuk én sohasem csíptem a figurát.

Ha valaki nem látta volna.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51968) anorche1 válasza Normi™ (#51967) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem meg ez volt a minimum. Azon se csodálkoztam volna a balfsz/köcsög motorosnak is behúz egyet. Sokszor van miattuk, illetve a "kedves" nézők miatt bukás. Hátha észhez térnek látva hogy mennyire kicsesznek ezzel a versenyzőkkel.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#51969) razzorr válasza Normi™ (#51967) üzenetére


razzorr
őstag

Azért azt ne felejtsük el,hogy a kísérő személyzet van a sportolókért és nem fordítva. Nem egy kamerás motorosért meg egy kabrio audiért áll ki a néző az út szélére. Az,hogy keményebben reagálta le Sagan,mint mondjuk az átlag, az egy dolog, ő már van olyan szinten,hogy megtehesse. Ahol a pénz a nagy úr...

(#51970) atok666 válasza Normi™ (#51967) üzenetére


atok666
őstag

Szakaszeselyeskent teper a sor elejen, jon hatulrol egy Shimanos motor, eluti Sagan hatso kereket, majd tovabbhajt... Szerinted? Nagyon eltulzott reakcio?

Atok

(#51971) Solad


Solad
őstag

Persze tegye csak meg. Reszemrol meg azt mondom hogy utana vallaljon vagy fel-egy ev eltiltast mert ez nem sportolohoz illo viselkedes.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51972) FCsabi24


FCsabi24
tag

Sziasztok!

Tegnap nézegettem új bringát magamnak, jártam a Hervisben is, ahol megláttam ezt a példányt, természetesen nem ennyiért. :DD Azonban egyszerűen semmit nem találok róla a neten. Ez valami olyasmi kétkerekű lehet, amit a gyártó csak a Hervisnek gyártott le? Lehetséges ez?
:R

(#51973) bunddog válasza FCsabi24 (#51972) üzenetére


bunddog
tag

Ja van pár (elég sok :D) olyan ktm amit csak a hervisnek gyárt. Szerintem most ott a Peak Hr. Fox 29" a best buy 300ért.

(#51974) concret_hp válasza Tomi_Sci (#51901) üzenetére


concret_hp
addikt

ez azért így nem teljesen pontos, de a könyöklőre viszonylag tág szabályok vonatkoznak

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51975) atok666 válasza Solad (#51971) üzenetére


atok666
őstag

Azert megneznem mondjuk, mit csinalna pl. Hamilton, ha a SC felkenne a betonfalra...

Akkor szerintem is buntessenek - minden egyes f.ckoffer, mondjuk legyen fel ev kispad. Deal?

Atok

(#51976) FCsabi24 válasza bunddog (#51973) üzenetére


FCsabi24
tag

Köszi a gyors választ! 300k-t azért nem szánnék rá. :D. Szerintem 200ért egész jó áron van most ez is.

(#51977) Solad válasza atok666 (#51975) üzenetére


Solad
őstag

Felhozol egy másik bazári majom gárdából egy embert :C

Úszásban, atlétikában, teniszben, korcsolyázásban és még jópár sportban megkapná a magáét egy ilyenért.
És deal, nehogymár azt higgyék övék a világ.

Szerk: és azt nyilatkozza, hogy igazságtalannak érzi hogy megbüntették 300 frankra... :U

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51978) atok666 válasza Solad (#51977) üzenetére


atok666
őstag

Ok, megbeszeltuk :) (amugy kaott kemeny 300CHF bunt) :D

mas: jott update Garminra (510,810 es 1000), benne a Strava szegmens integracioval.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#51979) Napfénysüti válasza atok666 (#51978) üzenetére

Igen, tegnap frissült is a firmware. :K

Més que un club!

(#51980) bunddog válasza FCsabi24 (#51976) üzenetére


bunddog
tag

Azért nézz meg 200ig bezárólag más gyártótól is valamit, elképzelhető hogy találsz jobbat.

Más: létezik/tud valaki viszonylag olcsón nyomatékkulcsot 5nm-ig?

(#51981) ígyvanferi válasza Napfénysüti (#51948) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az én szememnek még mindig olyan furcsák ezek az egyenes és vaskos első villák.

(#51982) Solad válasza ígyvanferi (#51981) üzenetére


Solad
őstag

Tény hogy más mint a nagy előrenyúlású hajlított acélvilla, de valahogy nekem ez jobban bejön. Ez az ízlés szépsége :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#51983) MineFox54 válasza Solad (#51982) üzenetére


MineFox54
őstag

Szvsz a legjobban a vékony, egyenes villák néznek ki jól.

(#51984) Normi™ válasza atok666 (#51970) üzenetére


Normi™
őstag

Akkor se legyen paraszt,ez nem mentség.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51985) priusz válasza Normi™ (#51984) üzenetére


priusz
aktív tag

Hónapokig készülsz egy versenyre és egyszer csak feltörlik veled az aszfaltot, szerintem ilyenkor nehéz úriembernek maradni, nyilván itt többen csak egy fejcsóválással reagálnának. Ha paraszt lett volna végighúzza ő is a motorost a betonon. Persze ez csak az én véleményem.

(#51986) Because Igazad van, sportoló. Ráadásul ebből él. Gondolom az mellékes, hogy egy ilyen manőverrel akár a karrierjének is annyi lehet. Sérülhetett volna komolyabban is.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#51986) Because válasza priusz (#51985) üzenetére


Because
őstag

sportoló, közszereplő ez mást terhet is ró az emberre és megengedhetetlen az ehhez hasonló magatartás eltiltás és még pár szponzornak is búcsút inthet

[ Szerkesztve ]

(#51987) szjoci válasza Because (#51986) üzenetére


szjoci
őstag

+1 :K

(#51988) atok666 válasza priusz (#51985) üzenetére


atok666
őstag

Serult is, be is fejezodott szamara a Vuelta. Gondolom ezt is mindenki fapofaval nyugtazta volna, interjuban meg elmondja, hogy koszoni a csapatnak, hogy guriznek erte, es nagyon remeli, hogy a motoros jol van blablabla. :U

Atok

(#51989) Pttypang válasza atok666 (#51988) üzenetére


Pttypang
veterán

Mintha nem reagalna le mindenki ugyanezt ugyanigy. Felesleges itt tobbeknek reklamalniuk, ha voltak mar versenyhelyzetben, akkor tudjak, hogy miert tette ezt.

Everybody lies.

(#51990) Normi™


Normi™
őstag

Csak él a hibám,miszerint 6-7-re gondolkodva vált le(van amikor egyből),fül kiegyenesítve.Nagy ritkán megugrik a lánc is,zsír új xt sor,zsír új alivio váltóval,új Sram 991-es lánccal.Mi a rák lehet ez?Azt hittem a minimálisan elhajlott váltófültől van,de még mindig csinálja.Bovdenek befújva,váltók beállítva.Az összes többi fokozatot szépen teszi,csendben,gyorsan.Kezdek lánc-sor kompatibilitási problémára gondolni.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51991) ivana válasza Because (#51986) üzenetére


ivana
Ármester

A kocsit meg a motort csapkodja, aztán felrúgja a saját bringáját, szerintem semmi durva nincs benne. Amúgy kicsit se érdekes, hogy fellöki egy motor úgy, hogy ő az első...

(#51992) Because válasza ivana (#51991) üzenetére


Because
őstag

én azért például nem kívánom, hogy minden tiltott helyen bringázóra húzzák rá a kormányt és a kürtöt tövig nyomva haladjanak el mellette hiszen semmi keresnivalója sincs ott. ezzel csak az átlagéletből hoztam egy példát ha az a magatartás se elítélendő amit itt láttunk akkor ez se, joggal lehet dühös mindenki

[ Szerkesztve ]

(#51993) Normi™ válasza Normi™ (#51990) üzenetére


Normi™
őstag

Jah 475-ös shimano agyam van,lehet,hogy a racsni ugrik? :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51994) ivana válasza Because (#51992) üzenetére


ivana
Ármester

Azért elég erős a kontraszt a két szituáció között, tiltott helyen bringázással max. magadat veszélyezeted, itt viszont nem, hogy más veszélyeztetése történt, hanem még meg is sérült. Ez nem a magán élet ez egy verseny, ez kb. olyan mintha maraton futás közben valakit felrugnának, ha véletlenül is, azzal a plusszal, hogy itt jobban számít az idő (értve ez alatt azt az időt amíg összeszedi magát)

(#51993) Normi01 Szerintem nem a racsnid ugrik, az más érzés, ez a lánckerék lesz, ha lassan vált le akkor nincs jól beállítva a váltó, vagy valami más gáz van, de ott lesz a baj. Váltó görgők egybe vannak?

[ Szerkesztve ]

(#51995) Normi™ válasza ivana (#51994) üzenetére


Normi™
őstag

A váltó jól van beállítva,minden fokozatot szépen vált,ezt az egyet nem és ezt sem mindig,de van olyan,hogy tekerek vagy 8-at mire leteszi.Tök új xt sor.Hogy érted,hogy egyben?Az aktuális fogaskerék alatt szépen síkban?Mert akkor igen.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51996) ivana válasza Normi™ (#51995) üzenetére


ivana
Ármester

Csak arra gondoltam, hogy nincsenek-e elkopva akár a fogaik, akár a csapágyozásuk. Lehet a láncfeszességed túl nagy, de pontosan melyik sebességben van baj? Mert lehet félre értelek.

[ Szerkesztve ]

(#51997) Normi™ válasza ivana (#51996) üzenetére


Normi™
őstag

Minden új.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#51998) Because válasza ivana (#51994) üzenetére


Because
őstag

azt nem mondanám, hogy csak magadat... nem várt akadály vagy az úttesten ami csúnya balesetekhez vezethet.

mondjuk amióta el lettem küldve a picsába, mert szóltam két "kocabringásnak" hogy az úttesten történő egymás melletti tekerést a kresz is tiltja nem foglalkozok másokkal.

[ Szerkesztve ]

(#51999) Normi™ válasza ivana (#51996) üzenetére


Normi™
őstag

6.-ról nem teszi le 7.-re,csak nyögvenyelősen,esetenként normálisan.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52000) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Point Racing SS1 tipusu láncfeszitőm van.
Használtan vettem évekkel ezelőtt, de csak most jutottam oda, hogy fel is használom.
Vagyis csak akartam volna... mert hiányzik pár alkatrész hozzá.

Nincs valakinek elfekvőben egy ilyen alkatrésznek?
Hiányzik az a fém henger, ami megakadályozza, hogy a csavaron lötyögjön a feszitő törzs, a görgőről a pánt, ami a lánc helyéntartásáról gondoskodik, illetve egy zéger gyűrű is, ami a rugót zabolázza meg.

Ha valakinek vannak ilyen alkatrészei, ne kiméljen!

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.