Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) ShiTmano válasza koxx (#62000) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Magasaknak pont jó.
https://dirtysixer.com/gallery/#jp-carousel-287

2 méteres ember mellett a 29er is játékszernek tűnik
[link]
[link]

Akinek az outi kereke térdig ér.
[link]

Egyáltalán nem aránytalan.
[link]

Én csak 180centi vagyok, de szerintem alap a 29. A 150centis nagyanyám is 28-as kerekűvel nyomta, ezerrel. 100 évig jó volt a 28 kicsiknek-nagyoknak, aztán 20-30évvel ezelőtt kitalálta egy okos, hogy csináljunk egy kis pénzt, és megalkotta a 26-ost. Aztán rájöttek hogy tévút, és most szerencsére megint eltűnt. ;] (Amit kapok én most ezért. Hujujj)

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#62002) F_Gergely válasza Runner_fxr (#61996) üzenetére


F_Gergely
őstag

10398 ez 1 db, kettő kell belőle plusz nincsen hozzá tárcsa és adapter sem (ha kell akkor azt is külön kell venni).
tehát drágább mint egy avid bb7 szett ami tartalmazza első+hátsó fék, tárcsa, rögzítő adapter csavarok cakk-pakk minden ami kell.

(#62003) koxx válasza ShiTmano (#62001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valóban elég gyakori, hogy 2 méteres emberek országútiznak v montiznak :) Xc-sek és oútisok jelentős része mikiegér.

(#62004) ShiTmano válasza koxx (#62003) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem csak a versenyzőkről szól a biciklizés. Az átlag emberek körében is egyre nő a magasság, generációról generációra. De ha visszaolvasol pár évet ebben a fórumban láthatod, hogy akik új biciklivétellel kapcsolatban érdeklődtek 80%-ban 185centi felett voltak. És ha jól emlékszem, Te is magas vagy. :) Persze átlag magasságúnak nyilván nagy, de nagyobbaknál szerintem van létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#62005) Eagle16


Eagle16
addikt

Szóval megnézettem a boltban a Bikefun pumpát, jól mér. Ezek szerint csak nekem volt fura, mert 12 éven át egy 35cm magas pumpával pumpáltam 54mm széles MTB gumit. Kicsit biztos hülyének nézett a szervizes :D De nem baj, így a biztos.

Aztán persze megszólta a pumpát a boltos, mert 4500-ért ő adott volna nekem fémet :) Még mielőtt ellenőrizte volna a sajátjával, felnyomta 6 bar-ra, az azt hiszem hogy több mint elég lesz. Na majdcsak hozzászokok ehhez is. 7-8 bar-hoz azért elképzelem hogy milyen erővel kellene ezt lenyomni, 6-hoz nekem már azért rendesen neki kel feszülni.

Még mindig várom azért, hogy egyszer csak felrobban itt mellettem, brutál nyomás van ebben, a monti gumija ehhez képest lapos.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#62006) Runner_fxr válasza F_Gergely (#62002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bocs, valóban elkerülte a figyelmem, hogy bb7-ből 2db-ot adnak 20k-ért. Én anno a 2000-es évek elején 1db bb7-est vettem közel 40k-ért. :) Egyébként ha beleszámolsz a bb7 árába egy minőségi fékkart is, akkor már közelítenek árban.

(#62007) atok666 válasza koxx (#62003) üzenetére


atok666
őstag

A bringasok elhanyagolhato szazaleka versenyzo. Ne abbol indulj ki.

Atok

(#62008) F_Gergely válasza Runner_fxr (#62006) üzenetére


F_Gergely
őstag

én a meglévő shimano fékváltókaromat (fém a fékkar nem műanyag) használom hozzá, teljesen jó szolgálatot tesz, kisujjal behúzható, jagwire bovdent kapott meg persze új teflonos bovdenházat. Vajpuha :)

(#62009) deicide válasza ShiTmano (#62001) üzenetére


deicide
veterán

26"-os montival nyertem meg a tavalyi Pusztatlon-t (igaz a bringás részen csak 8. lettem, de csak azért, mert nem akartam fossá hajtani magam a 21km futás előtt), a gép nem minden. Elképzelhető, hogy egy 27.5-es/29-es géppel könnyebben ment volna, ez idén kiderül, mert ideje egy új bringát vennem, idén is nyerni szeretném a versenyt. :DDD

Azaz olyan 400-500e-ig milyen értelmes alternatíva van (új), ami csak első telós (merev vázas?), 27.5 vagy 29er és g*ci gyors tudok vele lenni aszfalton és döngölt földúton. :)
Hajtómű lehetőleg 48-as nagytányérral legyen, de lehet 3 tányéros.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62010) rob210 válasza deicide (#62009) üzenetére


rob210
nagyúr

Néha azt se tudom miről beszélsz olyan számokat dobálsz be.
Erre te kérsz alternatívát ? :C

Tudod te szerintem, hogy mit fogsz venni.
;)

Renault power

(#62011) koxx válasza deicide (#62009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

29er-rel biztos gyorsabb lennél, de terepen ki tudnád használni a 48-ast? Ahogy néztem a mostani kínálatot nem túl gyakori az ekkora tányérral szerelt bringa.

(#62012) deicide válasza rob210 (#62010) üzenetére


deicide
veterán

Tényleg nem. Outiban talán kicsit jártasabb vagyok, de a jelenlegi Kelly's Quartz-om az lassan 10 éves lesz és MTBkhez semmit sem értek.

De végülis az is elég lehet, ha bedobtok pár modellt, amit érdemes lenne megnéznem. :)

koxx: A 42 is elég lehet, a jelenlegi MTB-n is az van, de aszfalton az nekem már nagyon kevés. Terepen a 42 is jó, tavaly pont elég volt földúton a 42/12.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62013) zzz03


zzz03
őstag

Sziasztok!

Tudtok e ajanlani 5.000 ft körül valami normalis összehajtogathato / spiral bicozarat. Akar külföldi webshop is erdekel.

(#62014) koxx válasza deicide (#62012) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

42 az kipörög valóban (betonon) :)

Egy ilyesmi Cube mondjuk? [link] bár ez már majdnem 600k. Nyilván van olcsóbb is, de ezen full XT van amivel azért nem szokott gond lenni. Ha versenyeznék akkor ennél gyengébb szettet nem nagyon vennék. Oútiban az ultegra kategóriája.

[ Szerkesztve ]

(#62015) ShiTmano válasza deicide (#62009) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ahogy Hasaggymeg kollega említette egyszer: robotok nem mérvadóak. Te a lányom 16"-os gyerekbiciklijével is megnyerted volna. :D Ráadásul az tavaly volt, idén már csak 29"-al nyernél. (Meg amúgy is mehetsz ezerrel, ha elesel keletkezik egy higanytócsa, aztán összefolysz és továbbmész. Másoknak muszáj óvatosabban közlekedni. ;] )

Ja most nézem hogy bringával 8. lettél. Akkor tényleg kell a 27,5 v. 29.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#62016) deicide válasza koxx (#62014) üzenetére


deicide
veterán

A vázgeo szimpatikus, csak a 40-es tányér nem, de alapvetően hasonló karakterű gépre gondoltam, igen, thx.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62017) koxx válasza deicide (#62016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ehe, azt nem is néztem. Mostanában nagyon kicsi tányérokat raknak fel. De sztem kicseréltethető amíg vadiúj.

(#62018) deicide válasza ShiTmano (#62015) üzenetére


deicide
veterán

Háát, pedig azért én is emberből vagyok, jövő héten ki is derül a wattmérővel, hogy mennyi az annyi. :)

A tavalyi pusztatlon az taktikus verseny volt, ha csak a bringa van, megnyerhettem volna, így csak arra figyeltem, hogy olyat ne engedjek magam elé, aki szintén futni is fog. ;]
Csak azért mégis jobb lenne idén még kevésbé kihajtani magam bringán. Plusz tavalyhoz képest a félmaratoni időm is javult 1:24-ről 1:19-re, ott még lesz 5 perc mozgástér. Jók az előjelek, de biztosra akarok menni. Meg tényleg öreg már az a Kelly's váz.
Meg is hirdetem szerintem, vajon mit érhet Deore hajtással, deore hidrós tárcsafékekkel, RS telóval, ezt még ki kell találnom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62019) koxx válasza deicide (#62018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenképp merevfarú géppel kell menned? (mármint ez előírás vagy kötetlen.)

(#62020) deicide válasza koxx (#62019) üzenetére


deicide
veterán

Nincs megszabva (Volt aki koskormányos cyclocross-al vagy mivel nyomta, már én sajnáltam a bringát. :DDD ), azért gondoltam ilyet, mert nyeli az energiát, ha nincs lockolva, hegyre pedig sosem mennék vele, ahol ki lehetne a lefeléken használni. De ha ez nem így van, szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62021) koxx válasza deicide (#62020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Koskormányos az kemény :D
Szerintem gyorsabban lehet vele haladni terepen. Nyilván ha sok hegymenet van akkor hátrány. Betonon meg kb mindegy, de profibb gépeknél kormányról lockolható a hátsó rugóstag is.

(#62022) haarmaan


haarmaan
tag

"hegyre pedig sosem mennék vele"
Akkor minek a 29-es Monti bőven jó egy 28-as trekking is pl egy ilyen:
[link]

Geometriára nem sok eltérés van a 29-es montikhoz képest, és itt nem kell variálni az áttételekkel.

(#62023) koxx válasza haarmaan (#62022) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezzel a trekkinggel próbálj meg elindulni egy terepversenyen :)

(#62024) haarmaan válasza koxx (#62023) üzenetére


haarmaan
tag

Akkor pontosítsunk egy kicsit ezt irta a srác:

"olyan 400-500e-ig milyen értelmes alternatíva van (új), ami csak első telós (merev vázas?), 27.5 vagy 29er és g*ci gyors tudok vele lenni aszfalton és döngölt földúton"
Hajtómű lehetőleg 48-as nagytányérral legyen, de lehet 3 tányéros"

Hol van itt szó terepversenyről?

(#62025) 6030D válasza deicide (#62020) üzenetére


6030D
Ármester

A km-en kívül hirtelen mást nem találtam a Pusztatlonról, de ha nincs benne sok szint, nem lenne jó egy egysebi, amit te építesz? Olyan áttétellel, ami kell, olyan vázzal, amire szükséged van.
27,5/29-es montiban nem hiszem, hogy fogsz találni 42-es felettit, a marketing szöveg is az, hogy a nagyobb kerék miatt optimalizálták 40-esre a nagytányért.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#62026) deicide válasza haarmaan (#62024) üzenetére


deicide
veterán

A pusztatlon az igen kemény terep, nem a szint miatt, hanem mert a talaj traktornyomos és vízmosásos, dobálja a bringát, többen estek is át a bringa felett, mert megakadt egy nagyobb vájatban a gép. Ez szárazra igaz. Ha sáros, akkor még szarabb. :)

6030D: Az egysebi azért nem jó, mert a Velencei-hegységben sok a szint aszfalton is.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62027) koxx válasza 6030D (#62025) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

40es nagytanyert kicserelteted 44esre, problema megoldva.
Megneztem par kepet a versenyrol, ide valszeg nem kell fully, de 29es gep az nem art.

(#62028) deicide válasza koxx (#62027) üzenetére


deicide
veterán

Tavalyi és 2014-es kép, ez utóbbi keményebb volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62029) koxx válasza deicide (#62028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor ezt ajanlom [link] :DDD

Komolyra forditva. Egy fully 29er geppel sztem nagyon lehetne itt hajtani. Kerdes, hogy mik a tovabbi montis tervek.

[ Szerkesztve ]

(#62030) F_Gergely válasza deicide (#62028) üzenetére


F_Gergely
őstag

Waaa ez nekem valo, imadom a dagonyat :D
Fully gep 2.30as gumival es nincs akadaly :D

(#62031) zoli03 válasza koxx (#62014) üzenetére


zoli03
őstag

Elöl/hátul gyorszár 565e Ft-ért? Ilyet nem hogy ajánlani nem kéne, még megemlíteni se lenne szabad.

Én ennyiért vennék egy Canyont, vagy egy Rose-t (ennek még változtatni is lehet a felszereltségét igény szerint), nagyon jók ár/érték arányúak.

[ Szerkesztve ]

(#62032) Pttypang válasza deicide (#62028) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar gondolkodtam parszor, az ilyen szeles enyhen mintazott gumik hova valoak eredetileg? mert lehet, hogy varosba nekem is jo lenne valami hasonlo a montira, ha mar foleg aszfalton tekergek, de a Bükkbe is kimerészkedhetnék vele, ha megfelelo, de a kenda féle keskeny guminak viszont oldalt vannak bütykei..

Everybody lies.

(#62033) deicide válasza koxx (#62029) üzenetére


deicide
veterán

Igazából semmi, amire a montit használom, az ez a verseny illetve ha vizes az aszfalt, akkor outi helyett ezzel edzek, azaz évi max 2-3000km megy bele.

Crytec210: A Kenda 1.75-ös lehet, hogy nekem is jobb választás lett volna ide (volt nekem is olyanom, a szélein bütykökkel), mint az 1.9-es sima felületű, mert azért a derékszögű kanyarokban csúnyán fékeznem kellett, nem mertem ereszteni, mert éreztem, hogy csúszik ki minta hiányában.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#62034) atok666 válasza deicide (#62009) üzenetére


atok666
őstag

Canyon grand canyon/exceed

En ezen gondolkodtam, de mire raszantam magam, addigra eladtak az osszeset, es az iden mar nem is lesz ...(a meretemben - XL)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#62035) koxx válasza zoli03 (#62031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Merthogy? Nem dh-zni akar vele es gyanitom, hogy nem is 120kg.
20 ev alatt egyszer sem volt bajom a gyorszarral.

[ Szerkesztve ]

(#62036) gergo5991 válasza -=RelakS=- (#61948) üzenetére


gergo5991
őstag

én rögtön első nap buktam spd-vel, eldőltem mint egy szalmazsák, azthiszem még dokumentáltam is a válltól könyökig belilult felkaromat :D , amúgy eldölve is alug tudtam kipattintani a cipőt pff.
Én erdőben csak akkor nem szeretem használni, ha van kb egy 30 centis szintkülömbség amihez plusszba még kiálló fa gyökerek vannak, szóval az ott totál meg szokot állítani. Meg ahogy említetted a mocsaras/sáros rész: az nekem is necces, mivel erdőben árnyék van és ott nincs elegendő nap ami megszárítaná a talajt, így sáros marad, aztán van hogy bele ragad a kerék és eldől az ember. Szerencsére ez még nem esett meg velem, ilyenkor vagy neki taposok mint állat hátha akkor áttudok kelni a sáron, vagy felváltok a legkönyebbe és ott úgy akkor szépen lassan kijövök belőle, de volt már rá példa hogy 1ik lábam kiakasztottam és azzal hajtottam magam előre :D

Ami nagy előny nekem erdőben meg sziklás terepen, hogy nem rázza le a lábam a pedálról, ha sáros az egész akkor nem csuszik le a lábam a pedálról. meg hát SPD-vel könyebb megemelni a hátsó kereket esetleges durvább akadályokkal szemben.

Amúgy attól is függ a dolog mennyire erősre van állítva a zár, mert nekem már kilazult közepesre, és ha nagyot rántok akkor kijön, meg már eléggé ki kell csavarni a lábam levételkor.

[ Szerkesztve ]

(#62037) -=RelakS=- válasza 6030D (#61994) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

bakker, vissza kellett olvasnom, hogy vajon mi lóg ki mi alól :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#62038) Tothgera30 válasza koxx (#62035) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...csak halkan jegyezném meg, és mint nemecsek ernő nevét, kisbetűvel is írom, nézz szét a 2015-2016-os XC MTB kínálat között, és próbálj ki egy elől-hátul átütős gépet...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#62039) Eagle16


Eagle16
addikt

Alakulgat...

Holnap már kiviszem egy próbára is talán.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#62040) gergo5991


gergo5991
őstag

Valakinek volt már olyan, hogy az izzadtsága rácseppent a kormány nyak csavarjaira és attól berozsdásodott? mert én most nem rég vettem észre. Nem tudom miféle izzadtságom van, de egy bicajozás után a felső mezemen fehér foltok szoktak lenni. Akkor most tul sok a ső bevitelem? vagy mi akar ez lenni ?

[ Szerkesztve ]

(#62041) -=RelakS=- válasza gergo5991 (#62036) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is elkezdtem gyengíteni a rögzítésen, mert fáradtan sem az igazi, mikor már arra sincs erőd, hogy kifordítsd a lábad :D
A helyzet az, hogy nyomvályú + pocsolya nálam azonnali zabszem szorulás, és inkább leszállok.
Lehet, kéne bőrkesztyű, meg gyakorolni a felborulást, hogy ne a lábammal legyek elfoglalva, hanem hogy a kezemet úgy tegyem le, hogy ne törjön ki a csuklóm? :]

Amúgy olyan már nekem is volt, hogy megálltam, csak elfelejtettem, hogy ki kéne kapcsolni. Dőlés közben sikerült, és olyan szerencsétlenül léptem be a vázba, hogy ha nem hajlékony a csont, tuti lábtörés lett volna... fájt is egy jó ideig :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#62042) rob210


rob210
nagyúr

(#62043) ivana válasza rob210 (#62042) üzenetére


ivana
Ármester

Nem inkább facebook outi apró csoportban keress. Ott az eladók is normálisak, meg az árak is.

(#62044) bunddog válasza 6030D (#61986) üzenetére


bunddog
tag

Spokes: FOCUS 36 MILLIPEDE Attack 1.8/2.3/1.9

Hubs: FOCUS HIPPO front/ FOCUS HOPPI rear

Tires: FOCUS 36 SPERM WHALE 36x2,5 Double Ply 50a front /

FOCUS 36 CHEETAH 36x2,5 Triplecore EVO

Tubes: FOCUS 36 BLOWFISH

elég érdekesek ezek a nevek :D

(#62045) Byk01 válasza koxx (#62003) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért egyelőre 2m-es emberből is viszonylag kevés van, de 185 centivel már nem mikiegér az ember, és ilyen kerékpárosok érik el ezt a magasságot, mint Tony Martin, Kittel, Cancellara, Wiggins, Froome, Taylor Finney, Tom Boonen, Cipollini vagy az egykori "mi fiunk" Bodrogi Laci. Az országúti szakágnak is vannak olyan részei, amihez nem árt a magasság. Látod, vannak itt sprinterek és időfutam menők is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#62046) zzz03


zzz03
őstag

TONYON 729 láncos lakat mini U lakattal 10X900mm

Eleg szinpatikusnak tünik ez a lakat. Szerintetek? Ott lehet vele hagyni az utcan egy viszonylag nyugodt kisvarosba a bicot 1-2 orara?

(#62047) FLx válasza zzz03 (#62046) üzenetére


FLx
addikt

Első ránézésre tök menő lánc, de a lakat fél másodperc. Amúgy szerintem nyugodtan sehol nem lehet hagyni bringát semennyi időre sem. :)

(#62048) koxx válasza Tothgera30 (#62038) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyira nem erdekel a dolog, de biztos igazad van...

(#62049) parkr


parkr
őstag

ma megjöttek a Rose-tól rendelt gumik, keddi feladással egész gyors volt.
adtak ajándékba egy ilyen filléres "cső-szerű" kendőt amit 68 féle képpen húzhat a fejére az ember :D
meg a kötelező katalógus+magazin kombó amik gyakorlatilag többet nyomtak mint a gumik amikért fizettem.

(#62050) Tothgera30 válasza koxx (#62048) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor itt be is fejeztük ezt a társalgást... ;)

P.S.:

Minimal cockpit... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.