Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#288001) avl válasza vallas (#287999) üzenetére


avl
aktív tag

ahogy a Kemaloce fö forumos terjesztöje-ismertetöje-bemutatoja jjeahh korabban irta: szerintem is elegge jo szükös szabasuak ezek a Kemaloce mezek - az elsö rendeles utan kiderül kinek mennyire jön be, melyik meret passzol, nekem szerencsem volt es korrekt szerintem a merettablazatuk is

en a rendeles elött lemertem meglevö mezt es hosszakat, szelesseget az alapjan is neztem

(#288002) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#288000) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen működik. Karooban csak egyszer kellett hozzáadnom az inpeak hajtókart, de automatikusan tudta, hogy jön belőle fordulat- és teljesítményérték is.

(#288003) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#288000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha hozzáadom ID alapján akkor sem látja. :(
Még annyi, hogy POWERCRANK V3 balhajtókaros a cucc.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288004) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#288003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Otthon megnézem a Sigma Comp. mit lát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288005) jjeahh válasza XenHai (#287998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez rajtam kissé lobog, nem mondanám bő szabásúnak, de félek, hogy ha bunnyzok egyet, valami kirepól a zsebekből. Teltebb idomúaknak jó lehet, kivéve, ha ultra vékony anyagú kell, mert ez nem annyira az.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#288006) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#288004) üzenetére


lsebestyen
addikt

Most csak tippelgetek, de a garminos CAD szenzort kitörölted az eszközlistából? Firmware a legfrissebb (telefonos applikációban tudod ellenőrizni: inpeak manager)? Hajtókart átforgattad párszor, hogy a szenzor magához térjen? Bocs ha túl egyértelmű kérdések és már mindegyiken túl vagy. :R

[ Szerkesztve ]

(#288007) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Ajóistenrohasszaráazeget arra, aki kitalálta a fékcső vázon belüli vezetését :W . Már behúztam, de egy órát biztos szoptam vele. Először megpróbáltam csak úgy natúr, a fék felől, gondoltam, csak megtalálja a helyét. A lóf@szt találja, már a középcsapágynál elakadt. Szerencsére volt itthon alis mágneses behúzó cucc, azzal sikerült, de elég gyötrelem egy meló🤮.

(#288008) vallas válasza avl (#288001) üzenetére


vallas
senior tag

igen ezt láttam, másik mez nem volt nálam most melóba, itt rendeltettem kolléganővel, aki nagy Alis :D szerintem jó lesz...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#288009) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#288006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A Garmin CAD "csak" letiltottam. A többi már megtörtént. Du teszt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288010) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#288009) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nincs tapasztalatom a Garminnal, de szerintem megérne egy próbát, ha törölnéd. Könnyű hozzáadni újra, ha mégsem jön össze a hajtókaros.

(#288011) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Láncot kell cserélnem, mert eléggé megnyúlt, láncmérő nincs kéznél épp, de szerintem ha átlátok alatta, akkor az már elég indok :):

Viszont azt nem tudom, sort cseréljek-e (nem ugrik meg még így sem):

Illetve mivel nemrégiben 1x10-re "cseréltem", így szerintem a lánchossz sem feltétlen jó (most 108 szem van benne), elbírna pár szemet még, nem?

Üdv,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#288012) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#288010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Eddig ezzel nem volt gond 2 db CAD van a listában (2 bringa).
De valóban nem igazán probléma kitörölni. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288013) Roland861010 válasza jjeahh (#287992) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszönöm szépen!El is felejtettem megköszönni.
Csak el vittem egy körre ég és föld vele tekerni viszont az a váltó kicsinalja a csuklóm.
Nagyon rossz pozícióban van a vissza váltó kar.
Lehet állítok majd a kormányon olyan mintha direkt felfelé lenne fordítva.

(#288014) Dark Archon


Dark Archon
addikt

No, megragasztottam a külsőt:


Biztonságosnak tűnik:
:DDD :O

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#288015) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#288014) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a külső selejt.
Sérült a szerkezete, veszélyes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288016) dom1n0 válasza lsebestyen (#287995) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Rendeltem én is egy ilyen csodát, kiváncsi leszek. :R

(#288017) parandroid válasza Mezga Aladár (#288015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

+1

Én sem mennék ezzel utcára. :(

Asszony canyon roadlite-ján is schwalbe g one volt, nem tudom, pontosan melyik verzió, egy szar az a gumi, a próbakör alatt defektet kapott egy kis darab üvegcseréptől. Konkrétan keresztülment a külsőn, és szétvágta a belsőt, de kb 1x1 mm-es darab volt, alig találtam meg, mi történt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#288018) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#288010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megoldódott.
Úgy tűnik ha hátrafele tekerem a pedált akkor nem ad CAD jelet csak ha előre. :YEgyenlőre szobában próbáltam ki. DU kiderül az utcán.
Nagyon köszönöm a segítséget. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288019) beholder00 válasza jjeahh (#287943) üzenetére


beholder00
tag

Rendben, köszi.

(#288020) Dark Archon válasza Mezga Aladár (#288015) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tudom, de csak 1300 km van benne :O Viszont, amikor 50-60€ egy kiba***tt külső, meg kellett próbálnom megjavítani.

parandroid: neked / nektek semmi? Pedig ugyanarra mentünk. Mondjuk nálam ez ilyen, 1000 emberből is egyedül én kapok defektet, az is javíthatatlan. Ezen Schwalbe Pro One TLE Addix verzió van/volt. Ez van, már úton vannak a Continental külsők.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#288021) parandroid válasza Dark Archon (#288020) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a vicces, hogy hazavittem egy pár GP5000-et, hogy majd átszerelem, de lusta voltam, így a boardmanen is valami schwalbe van (asszem Lugano az is), de defektem még nem volt vele. Ami az első országútimon volt Lugano, az egyszer lyukadt, de azt nem rovom fel neki, amikor arra jártam, pont egy traktor kaszával aprította az út menti gyalogszedrest, és szórta mindenfelé a vagdalékot, már akkor biztos voltam benne, hogy ennek rossz vége lesz. De az is csak szép csendben engedett le, másnapra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#288022) (ex)Cat válasza Dark Archon (#288014) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én tavaly jártam hasonlóan. Szinte pontosan 4 km-t gurultam a vadi új Tufo Thundero-val, akikor szétvágta vmi. Azóta is ott van a garázsban, egyszerűen sajnálom kidobni. :(

(#288023) Mezga Aladár válasza Dark Archon (#288020) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos ez mindenkivel előfordul.
Én az javaslom ha lesz legközelebb, akkor amit kukaccal tudsz javítani az mehet, amit nem az kuka.
Ezt biztosan nem lehetett volna kukaccal javítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288024) Dyde


Dyde
aktív tag

Hali, segítsetek egy véleménnyel pls!
Eddig dekás RC520-at szerettem volna venni, de szembejött ez, ez megéri/jó vétel lenne?
[link] :R

(#288025) itouchfan válasza Dyde (#288024) üzenetére


itouchfan
senior tag

Más jelleg, ez inkább montis gravel, ez országúton lassabb lesz és kényelmesebb, de jó vétel.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#288026) (ex)Cat válasza Dyde (#288024) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ha nem a KOM-okat akarod megdönteni, akkor szerintem ez jó vétel. Nem függsz mindenképp az útminőségtől - sőt - sokkal komfortosabb/kényelmesebb geo.

(#288027) chubby2o6 válasza Roland861010 (#288013) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szép bringát vettél, gratula :C
A fékkarok/váltókar poziját meg persze, hogy magadhoz kell állítani, ahogy a nyeregpozit, kormánymagasságot/szöget is, egy új bringánál ez természetes. Az is lehet, hogy napokba vagy akár hetekbe telik, mire mindennek megtalálod a hosszútávon is kényelmes helyét.

(#288028) Dark Archon válasza Mezga Aladár (#288023) üzenetére


Dark Archon
addikt

Első dolog, amit próbáltam, a kukac volt, de kiköpte. Utána próbáltam ezt a belső tapaszt, amikor láttam felfújva, hogy ennek vége.

(ex)Cat: akkor én még jól jártam az 1300 km-rel :) Tényleg, nekem is van egy Thunderóm, az 2000 km-nél kapott a kevlár mellett egy lyukat. Tartogatom, hogy jó lesz majd tartaléknak, de tudom, hogy ki kéne dobni.

parandroid: most azon gondolkozom, hogy cserélem csak a hátsót (defektest) 32-es GP5000-re, és hagyom kifutni az első Schwalbét. Vagy nem :U

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#288029) Dyde válasza (ex)Cat (#288026) üzenetére


Dyde
aktív tag

Elsó koskormányos gép lenne, uh nem bánom hogy nem annyira agresszív, igazából csak sportolásra kell, most kezdtem nem rég uh messze vagyok bárminek a megdöntésétől :D

[ Szerkesztve ]

(#288030) velizare válasza Dark Archon (#288020) üzenetére


velizare
nagyúr

az enyémben 20 sincs, de már kaptam egy defektet vele. :((( nem kezdi jól nálam a szereplését. :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#288031) Roland861010 válasza chubby2o6 (#288027) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszönöm szépen!

Péntek szombat szerintem nagyrészt ezzel fog telni.
Hol tudom megnézni mekkora nyomást bír a teleazkopom?
A kis táblázatot megnéztem és az alapján fölé lőttem a 120psi helyett 150-re de lehet még adnék neki egy kicsit.

Plusz van valami ajánlott gumi nyomás esetleg?
Mert valaki azt mondja hogy 3-4 bar valaki 1.6-1.8 .
Vagy ez is egyén függő?

(#288032) Ka999


Ka999
tag

Sziasztok! Látom többen is szoktak innen AliExpressről rendelni. Stucnikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Uno márkát jó áron adják, a trekkingemen is ez van, de nem tudom az Alin mennyire megbízható, érdemes-e ilyent venni.
Több méretet is ki szeretnék próbálni / rendelni, ezért gondoltam, hogy Aliról szerzem be, mert akkor nem bukok akkorát, ha kettõ-háromból csak egy válik be.

(#288033) chubby2o6 válasza Roland861010 (#288031) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem ne lődd fölé, amit a súlyodhoz ír, annyit fújj bele, ez a kiindulási állapot. Idővel úgyis kialakul, amikor mész itt is-ott is ( terep-aszfalt-földút,stb.) majd érezni fogod, hogy kevés-e, ráérsz akkor ráfújni. A Rockshox oldalán [link] beírod a teló sorozatszámát ( villanyak hátulján van ), súlyodat, felhasználás módját, és megtudsz mindent, lejjebb görgetve megtalálod, hogy milyen felújító kit való hozzá, később ez kelleni fog.
A guminyomás is ilyen, mindenki másra esküszik, meg erősen felhasználásfüggő. A 3-4 bar szerintem akkor is sok, ha csak aszfalton mész, szét fog rázni a bringa ( pláne, ha a telóba is többet fújsz az ajánlottnál ). Ha belsős rendszert használsz, annyit fújj bele, hogy még véletlenül se üsd fel egy padkán, szerintem hátul max.3 bar ( de ez már nagyon max., a 2,5 is elég lehet ), elöl meg 2 bar körül. Idővel érdemes lesz tubeless-re átállnod, ha a felnid/gumid alkalmas rá, akkor tényleg nem tudod felütni sehol.

#288032Ka999 Öt évig használtam egy alis KRSEC márkájú stucnit ( alu ), semmi baja. ( Anno valami 5-6 ezerért vettem, nemrég láttam Ebike-on ugyanazt 14-ért :DDD :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#288034) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#288010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hamis az eszköz!
Garminon belül sehol nem jelzi, hogy van benne CAD funkció és ráadásul ha hátrafelé tekered akkor nem mér.
Megoldódott tökéletesen mér a cucc. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288035) Ringman válasza itouchfan (#288025) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet hogy kényelmesebb, de a meridák elég hosszúak.

(#288036) Hasaggymeg válasza Roland861010 (#287990) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratula, ez gyors volt, így kell. :K

KrAt...elmegy az még egy láncot.

lsebestyen...189cm/75kg?! :Y ...az world tour súly öcsém! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#288037) Napfénysüti válasza Dark Archon (#288028) üzenetére

Elöl nekem is még a Schwalbe Pro One TLE van, ott bírja. Hátul viszont 1 év után teljesen elkopott, le kellett cserélni. Na ott már Continental GP5000 AS TR van. Szóval most ilyen vegyes felvágottal megyek. :D

Més que un club!

(#288038) Hasaggymeg válasza Lipton (#287962) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Decathlonos kábé mindenben jobb, név, hajtás, váltás, váz, geometria, kerekek, fék, súly, korszerűség... :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#288039) Roland861010 válasza chubby2o6 (#288033) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszönöm szépen.
Meg sem gondoltam volna hogy így is lehet .

Hasaggymeg : Köszönöm szépen!

Lenne még egy kérdésem kézi autó mosóban lehet mosni a kerékpárt ? Gondolom az első villa nem örülne neki..

[ Szerkesztve ]

(#288040) chubby2o6 válasza Lipton (#287962) üzenetére


chubby2o6
senior tag

+1 a Decathlonosra. Tényleg mindenben jobb a Gepidánál, plusz olcsóbb is. Ha Szépkártya miatt akartad a Gepidát, az más, azzal a dekában sajnos nem lehet fizetni, bár nem tudom, miért :F
Ha nem Szépkártyára akarod, akkor viszont egyértelműen a Rockrider. ( Szubjektív, de szerintem sokkal jobban és korszerűbben néz ki .)

(#288041) Tin válasza Tin (#287956) üzenetére


Tin
veterán

Na hát igazából átnéztem az egész váltást, de semmi. A 7. fogaskeréknél darál legjobban, onnan felfelé kevésbé, de ott is. Alul csendesebb. Semmi nem ér semmihez, ez úgy tűnik, hogy egyszerűen a kanálon lévő két kis fogaskerék hangja. Nem hangos, nem egészségtelen hang, valószínűleg ez ilyen, csak én nem tudtam, hogy ez ilyen :)

Meg besmoove-oztam, ha már ott vagyok, megint 150 km után, de bírná ez tovább, csak a nézelődés miatt letöröltem a láncról. Amúgy még mindig utálom, hogy fröcsög mindenfelé ez a Smoove.

(#288042) Hasaggymeg válasza Roland861010 (#288039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagynyomásúval csak hozzáértők mossák, különös óvatossággal...vagyis inkább ne.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#288043) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Reggel hétkor már állványon volt a bringa ( hol az egyik, hol a másik ), most végeztem :DDD . Jó, volt benne reggeli, ebéd, néhány kávé+cigi, de azért nem ezekkel ment el a nap :DDD .
A huszonhatosról átraktam a Wilire a fékeket/tárcsákat, kormányt, kulacstartókat, a Deore M6000 féket az rt66-os tárcsákkal meg vissza a huszonhatosra. Két fékcsőbontás, két légtelenítés, bringák oda-visszapakolgatása az állványra, fékbeállítás(ok), sitty-sutty elment a nap :DDD . A fékolajat ráöntöttem a terítőre, a belül vezetett fékcsővel meg sz.ptam egy embereset, szal nem unatkoztam :D . Az ESI markolattal most nem volt szerencsém, szét kellett vágni a p.csába, pedig aláfecskendőztem egy deci alkoholt. Úgyis cserés lett volna, pár helyen már meg volt szakadva, így járt. És ez még csak az első felvonás volt, remélem megjön a héten az ASX, meg talán a gumik is, még azokkal lesz egy köröm. Most nekem is torony van a stucni fölött :DDD , de talán hétvégére eljutok addig, hogy ki is tudom próbálni a bringát, ha elég magasan van így a kormány, akkor még a villanyakból is vágnom kell :((( . Kellett nekem másik bringa... :DDD

(#288044) Mezga Aladár válasza chubby2o6 (#288043) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

cigi?????????????????????????? :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#288045) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Egy kis utbaigazitas kellene mert elakadtam.
Agydinamos bico hatso lampajanak kabelezese kepek alapjan atmegy a sarvedo ala, de ott meg is all. Hogy mukodik ez normal esetben.
Minket kabelveg igy nez ki a sarvedo alatt. Fejjel lefele van a bico.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#288046) chubby2o6 válasza Mezga Aladár (#288044) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Olyan naon-naon egészséges lettem a bringázástól, hogy valamivel muszáj kompenzálni, különben túl sokáig élnék :DDD

(#288047) chubby2o6 válasza Roland861010 (#288039) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szívesen :)

(#288048) Ringman válasza chubby2o6 (#288043) üzenetére


Ringman
nagyúr

az alsó oldalról történő légtelenítésre már lassan másfél hónapja nem tudom rávenni magam

érdekes mód a másik bringán minden fasza lett elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#288049) jjeahh válasza Dark Archon (#288014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tényleg elég durván kilyukadt :(

#288013 Roland861010: nincs mit, azért vagyunk itt, hogy segítsünk (meg techbuzuljunk és cicaharcoljunk :DDD ). Remélem beválik majd.

#288022 (ex)Cat: vágás elleni védelem nélküli Schwalbe gumikat vágtam én is ki ennyire, vagy még jobban, egyiket megragasztottam belülről és pár napig használtam, szerintem működött volna, de nem mertem elindulni vele hosszabb körre, inkább kidobtam :D . Amióta vágás védelmes gumikkal tekerek, lekopogom, nincs ilyen gondom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#288050) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#288044) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, a tévhit mely szerint tágítja a tüdőt így jót tesz már rég megdőlt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.