Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#223001) chubby2o6 válasza fulton (#222999) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Egy próbát megér, de túl sok reményt sztem ne fűzz hozzá.

(#223002) fulton válasza andrisbandi (#223000) üzenetére


fulton
addikt

:R
Azon gondolkodom ha már most rendelek és fizetek postaköltséget (rosebike) akkor vennem kéne még két külsőt
Szerintetek Meddig lehet eltárolni hűvös helyen bontatlanul? ( lehet hülyeséget kérdek)

Illetve belső nem gond ha ezzel megragassza az ember? Nyilvan nem csak gurulgatok vele azert kerdem (Ti megszoktátok?)

[ Szerkesztve ]

(#223003) ReFleXx válasza fulton (#222992) üzenetére


ReFleXx
addikt

most lett egy regi kuka kulsod amibol vaghatsz :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#223004) fulton válasza ReFleXx (#223003) üzenetére


fulton
addikt

Hátul jobban kopnak a külsők igaz?

(#223005) chubby2o6 válasza fulton (#223002) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem engedd el. Most gondolj bele, mennyire tudnál megbízni egy ilyen ragasztott külsőben? El mernél-e indulni a szokott túráid egyikére úgy, hogy óhatatlanul ott fog motoszkálni benned, hogy esetleg sok km-re otthontól a semmi közepén adja meg végleg magát?

(#223006) Hasaggymeg válasza fulton (#223004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz, szinte 2x

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#223007) fulton válasza chubby2o6 (#223005) üzenetére


fulton
addikt

elengedtem
Hasaggymeg: köszi. az ujat akkor hátra teszem hátsót meg előre.

[ Szerkesztve ]

(#223008) ReFleXx válasza fulton (#223004) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja jobban, en cserelnem, legalabb regi gumi volt?
ragasztani nem ragasztanam, erezned szerintem gurulas kozben, max varrd be mint ahogy linkeltek, amig nem jon meg az uj kulso jo lehet ugy

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#223009) Fall-N válasza flash- (#222950) üzenetére


Fall-N
veterán

Attól függ mennyire fontos neki, hogy hány adatot lát egyszerre lapozás nélkül. Én amiatt is vettem, hogy kifér végre az összes lényeges adat (8 mező) + van benne ANT+. Az azért kell nekem mert van CAD és SPD szenzor is, és az ANT+ kevesebbet fogyaszt és stabilabb, mint a BT.

Nekem a 320 előtt sima 15 volt, meg voltam elégedve vele. A Neo is ugyanazt tudja.

(#223010) arcitec válasza fulton (#223002) üzenetére


arcitec
addikt

Csak halkan írom, hogy 10 éve nem volt defektem, illetve nem is, egyik nap azt álmodtam.
Szar egy álom volt... :O Ja, és 5-10 évente veszek külsőt... :B
U.I: Tudom nem vigasztal, de kérdezd meg az itteni profikat, mi kell ahhoz, hogy ne kapj ilyen és tüskés defektet se. Az egyik, nem 2 pár külsőt kell venni, hanem 1 jót..
De még ez sem elég a teljes boldogsághoz ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#223011) Fall-N válasza fulton (#222952) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt kötve hiszem. :U Sok tesztet olvastam és olyan nagy különbségek nincsenek a GPS órák között. Egyedül a navigáció amiben egyik jobb, másik nem. Meg persze, hogy mennyire fürge a szoftver. Meg persze eltérnek a telefonra tölthető applikációban.

Másrészt aki pontosabb adatokat akar, az úgyis vesz szenzorokat. A GPS sosem lesz annyira pontos, mint egy sebesség szenzor. Azt meg kötve hiszem, hogy a Garmin halál pontos. Valamennyit az is téved. Sőt az összes össze tud szedni pár száz métert, ami több vagy kevesebb.

(#223012) fulton válasza arcitec (#223010) üzenetére


fulton
addikt

Értem. Minden kompromisszum kérdése, van marahton plus is 1 cm vastag defekt védelemmel, és oldalfalvédelme is van, cserébe 1 kg. használtam.

De milyen külsőre gondolsz?

Supremenek dupla akkora defekt védelme van mint a GP5000 nek de gurulási "együttható" majdnem olyan jó. És 380- 400 gramm. Szerintem ez pont jó kompromisszum, annak aki gyors gumit de viszonlag jobb féle defektvédelmet akar, igazi gyors tura gumi.

(a supreme-nek az oldalfala e szempontból gyenge, de emiatt komfortos is nagyobbra fujva (mint más). Azt gondolom pocsék szögben kaptam el ezt a nem kicsi üvegdarabot sztem itt elvérzett volna más is, egyenesen haladva mentem rá és oldalról vágta ki.
Mentem már vele üvegszilánkokon is át, kétes látványu kerékpár útakon is, eddig nem volt gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#223013) Fall-N válasza arcitec (#223010) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem meg 4 éve nem volt, akkor vettem meg a CST Salvot. Van benne 5 centis gumiréteg. Ahogy látom a futófelületén, pár üvegszilánkot meg tüskét megfogott. Egy baj van vele, hogy nehéz. Másrészt terepet abszolút nem bírja, így csak az én városi használatomra való. Kopni sem nagyon akar, testbike használók szerint kibír akár 30-40-50ezer kilómétert. Azért annyira nem ragaszkodnék hozzá. Horror nehéz felrakni, így ha valaki ezzel kapna valami csoda folytán defektet, akkor terepen kínszenvedés lenne visszarakni. Én is megszenvedtem vele vagy két órát. Nagyon keskeny és a gumiréteg miatt nehéz felfeszíteni a felnire.

De nagyon szemeztem a Scwalbe CX Comp K-Guard külsővel is, az semi-slick. Alzán szokott lenni 1800 Ft-ért, majd lehet veszek belőle, jóval könnyebb lenne (~600g), 2" széles (52-es), jobb lenne a mostani 1,75" (47-es) helyett. Védelem az alap benne (kevlár szúrás elleni, meg valami alap vágás elleni), így valami lötyi menne bele. Van itthon egy üveg Slime-om amúgy is. Asszony bringájához vettem, de még nem kellett neki.

[ Szerkesztve ]

(#223014) fulton válasza Fall-N (#223011) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#223015) fulton válasza ReFleXx (#223008) üzenetére


fulton
addikt

Hát mi a régi? augusztusban raktam fel. most lenne 1 éves. vagy 2100 km tettem bele kb.
Én nagyon szeretem ezt a külsőt, jó uti társnak érzem. nyilván nyitott vagyok ajánlásokra, ki mire esküszik.

[ Szerkesztve ]

(#223016) chubby2o6 válasza fulton (#223012) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez ilyen, fogadd el. A gumi fogyóeszköz. A legjobb defektvédelemmel ellátott gumi is elvérezhet, ha "emberére" akad. Ma az üvegszilánk győzött.

(#223017) fulton válasza chubby2o6 (#223016) üzenetére


fulton
addikt

De pont a legnagyobbat vertem telibe... a sörös üveg alját. tenyérnyi
Maga a szerelés nagyon jól ment am, gyorsan is, leszámítva hogy eldurrant a pót is.

[ Szerkesztve ]

(#223018) Fall-N válasza fulton (#223014) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem próbálj ki egy GPS-es alap komputert először meglátod, hogy sokkal kényelmesebb, mint telefon vagy karra rakható sportóra (ami például nem tud auto pauset*). Mellé lehet olcsón venni Magene szenzort. Azok általában SPD meg CAD módban is használható 2 az egyben szenzorok. Olcsón kapni dupla pakkot és akkor lesz SPD és CAD is.

Kezdésnek elég egy Bryton 15 Neo vagy IGPSport IG10 vagy IG320. Bár nem sokkal drágább a Bryton 320 sem.

*Kifelejtettem, hogy a Bryton Rider 15 és a 15 Neo sem tud auto pauset, azért is nyomott a latban a csere mellett a dolog.

Gumiból nehéz ajánlani, mert a védelem - tartósság - súly határán nehéz lavírozni. Ha jó a védelem akkor dög nehéz. Ha könnyű akkor gyorsan kopik és nincs védelem stb.

[ Szerkesztve ]

(#223019) chubby2o6 válasza fulton (#223017) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Látod, máris találtál valami pozitívumot :)

(#223020) fulton válasza Fall-N (#223018) üzenetére


fulton
addikt

:R
---
* meg benéztem a belső méretét, rosebike, rosszat rendeltem meg.. :F
lehet levelezni mostmár csak vegyék ki..nem szeretem az ilyet külföldel

[ Szerkesztve ]

(#223021) fulton válasza chubby2o6 (#223019) üzenetére


fulton
addikt

Jah, lássuk meg mindig az élet habos.. vagy "lapos" oldalát ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#223022) arcitec válasza fulton (#223012) üzenetére


arcitec
addikt

Pont az Schwalbe példul és vagy társai. Egyébként az üvegszilánkokat így is figyelem és kerülöm is az aprókat is. Gyakorolni kell, hogy rutinná váljon. Persze baleset mindig lehet.
Ha meg nehéz, nehezebb, az ha beindul akkor viszi is a lendület. ;]
Engem soha nem zavart a súly. Igaz nem is outi és főleg ha csomag is van mit számít.
Balaton kerülésen kb 50kg csomaggal.... :D

[ Szerkesztve ]

(#223023) fulton válasza arcitec (#223022) üzenetére


fulton
addikt

Nem szerettem a marathon plus-t, tényleg nehéz volt, ilyen sebességgel meg fitten nem mentem mint most, meg am szép külső, fényvisszaverő oldalcsik is van.. Ebből rendeltem vissza 2 külsőt.

[ Szerkesztve ]

(#223024) Hasaggymeg válasza Fall-N (#223013) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is volt CST Salvo High Protection, az egy annyira kemény gumi, hogy egy könnyebb bringás levegő nélkül is elmegy vele. :DDD ...törtem gumileszedőt is vele, nem is eggyet. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#223025) ReFleXx


ReFleXx
addikt

hétvégén sok időt szöszöltem konuszbeállitással valahogy nem sikerült megtalálni az aranyközéputat, pedig nagyon piciket állítottam, vagy picit szoros lett vagy picit kotyogott.
nemreg hallottam egy olyat, hogy inkabb ugy a jo ha epp egy picit kotyog, mert amikor berakod a bringaba es rahuzod a gyorszarat akkor az meg epp annyit szorit rajta, hogy nem kotyog es tokeletes.
a tapasztaltakat kerdeznem, tenyleg igy van? :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#223026) fulton válasza ReFleXx (#223025) üzenetére


fulton
addikt

igen, de ezt is nehéz eltalálni :D nem úzod meg, sőt roszabb

[ Szerkesztve ]

(#223027) Jester01 válasza fulton (#223007) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem az újat kell előre tenni, mivel a kormányzás miatt ott kell a tapadás és ott kellemetlenebb ha eldurran egy kopottabb gumi.

A másik kérdésedhez: nem tudom mi baja a gpxnek amit stravaval kell megjavítani de van ezer más oldal illetve eszköz ami erre jó. Pl. https://www.gpsvisualizer.com/

Jester

(#223028) cSuwwi válasza Fall-N (#223013) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

szemeztem a Scwalbe CX Comp K-Guard külsővel is
Én nemcsak szemeztem vele, vettem is (1490 volt ennyiért már meg el kellett hoznom, bár ez csak 35-622-es trekkingre). A gyári noname 44-essel 3 hónap alatt 2 szúrt defekt városi kerékpárutakon, csak jobb lehet a defektvédelme, és jóval könnyebb is tekerni.

(#223029) Hasaggymeg válasza ReFleXx (#223025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy van, meg kell szokni mennyire hagyd kotyogni ahhoz, hogy mikor a gyorszárat ráhúzod pont jó legyen, sőt, picit még a gyorszárral is lehet játszani, vagyis ha erősebbre húzod akkor az esetleges túl nagy játék amit hagytál neki is eltűnhet. Megéri vacakolni vele mert ha picit is túlhúzod nagyon lerövidíted az életét. Én ha már nagyon közel voltam a jóhoz már együtt a kontraanyával is mozdítottam hangyányit a megbontott kónuszt ha éppen kellett...mert tudniillik egyik oldalon mindig rábikáztam a kontraanyát és ott sosem bontottam meg utána, mindig a másik oldalon bontottam, állítottam stb, egyszerre 2 fellazított kontraanyával és szabadon mozgó kónusszal már kész művészet jól beállítani, nincs az az isten, hogy sikerüljön úgy beállítani majd le is kontrázni, hogy azok ott is maradjanak ahova beállítottad. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#223030) flash- válasza Fall-N (#223018) üzenetére


flash-
veterán

"Kifelejtettem, hogy a Bryton Rider 15 és a 15 Neo sem tud auto pauset, azért is nyomott a latban a csere mellett a dolog."
biztos?
Ez alapján 15 neo tud Auto Pause-t,de akkor valamit félreérthettem a leírásban?
(meg a gyári oldalon is írja)
engem az üzemidő érdekelne.
vajon ebben a 16 órában az is benne van hogy egy túrán megállunk 1 órára mondjuk ebédelni és addig pauzálódik a tekerés? addig is teker ugye a gps, bár nem rögzít, viszont kiakpcsolni nem kapcsolhatom ki mert akkor ugrik az addigi tekerés(nyiván össze lehet utólag illeszteni de egyrészt az se mindig megy mert sokszor ezek a programok reklamálnak valami time miatt,másrészt egybe jó látni az utat nyilván, kár hogy nincs valami sleep mode ezekben,jó hát powerbankra rá tudom tenni de most azzal vacakoljak, meg tuti elfelejtem megállok akkor a sör a fontos meg a kaja :DDD )

GPX szerkesztés:
van egy gpx-em. az a baj hogy ha beillesztem stravába akkor az már áttervez rajta részeket.
merretekerjek.hu-n is be lehet illeszteni de ott meg nem enged rajta módosítani.
mivel lehetne könnyen jól egy gpx-et szerkeszteni? tudtok valami pc-s megoldást erre?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#223031) jjeahh válasza Hasaggymeg (#223029) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Remélem egyszer eljön az idő, amikor a fapados Tourney-Acera, Joytech szintű kerékszettek is ipari csapágyasak lesznek és gyárilag is azzal szerelik a bringákat. Nem olyan nagy truváj, szvsz semmivel nem kerülne többe a gyártása és megkönnyítené a szevizesek, tulajok életét :U . És ha már mind iparis, lehetne az összes tubeless ready, kétlem, hogy a picit más kialakítású felni többe kerülne. Akkor eljönne az a korszak, amikor már senki nem szív a kónusz beállításával és el lehet felejteni a betonkemény vastag, nehéz "defektálló" gumikat, mert elég lesz belső helyett tubeless tejet önteni belé. Szerintem már tartunk ott, hogy lehetne ez az alap, az újabb tejek már kb. bele sem száradnak és vágást is tömítenek, így gyakorlatilag az sem kifogás a tubeless ellen, hogy keveset teker az user, vagy télen áll a bringa. Amiben még reménykedek, hogy az új generációs széles felnik mellett elterjednek a modern szelepek is, amikkel már kb semmilyen gumival nem kell kompresszor, elég a műhelypumpa.
Erről jut eszembe, a múltkor egy ismerős kirakott egy képet arról, hogy terepen defektet kapott és belsőt cserél, olyan érzés volt látni, mintha vhs kazettát néznék :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#223032) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#222820) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugyan nem bringa és ez valami noname tag lehet, így legfeljebb ötletem van arra, mit érdemes megpróbálni. Egyrészt a gyári ajánlást engedjétek el. Fújjátok a pozitív és a negatív kamrát azonos nyomásra (nekünk ugye erre van automata kiegyenlítő megoldás a bringákon) és természetesen a megadottól alacsonyabb értékre, hogy lengyen annak is beülése. Egy aszfalton használt felfüggesztés esetében mivel kátyuk vannak, tehát betoló erővel szemben több a kirugózandó, így praktikusan 50-70% közötti beülést érdemes beállítani (autóknál is ez az egyik fő különbség egy murva és egy aszfalt setup között, az oka és célja meg egyértelmű). Először kezdeni egy 80/80psi-vel és ha kell lejjebb menni, amíg értelmes beülése lesz.
Kérdés, hogy van-e rajta bármiféle kompresszió, lock és rebound?

(#223033) sebgutkopf válasza jjeahh (#222887) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha eleresztem a féket, nincs időm kikerülni a köveket és eldobnak. Szerintem lassú a reakcióm, vagy túl kezdő vagyok még ehhez és még nincs meg hozzá a technikám.

Azért érzed az ereszkedést bizonytalannak, mert valóban nincs meg hozzá a technikád, közben a megoldásban más felé kell gondolkozni, mint a reakcióidő és a kerülgetés. Amikor gyorsan mész lefelé, akkor azt el kell engedni, hogy kikerüld a köveket főleg egy laza talajon, ami nem tart oldal irányba, egyszerűen át kell menni rajtuk. Egyrészt a sebesség stabilizál, csak aki ezt nem tapasztalta még azt nehéz elhinni, mert félelmetes belegondolni, hogy még sokkal gyorsabban kell ereszteni ahhoz, hogy működjön.
Másrészt neked mint rider a kerülgetés helyett arra kell készülnöd, hogy a köveket te a kezeddel, lábaddan az ütemnek megfelelően kimozogd, engedni kell a bringát mozogni magad alatt. Akármekkora is a rugóút a nagy rugóutas gépekkel is ki kell mozogni a köveket, aki mereven áll a gépen az csak pattog össze vissza és előbb utóbb elesik.
Ezt a kimozgás mozdulatsort pedig a legjobban, legkoncentráltabban és biztonságosabban egy pumpa pályán lehet megtanulni és begyakorolni. Nagyon sok pumpálás gyakorlás kell hozzá. Neked a merev géppel ez a technika kiemelten fontos, a pumpa pályán pedig előnyben vagy, mert a merev gép hatékonyabban mozgatható egy ilyen pályán.

A pumpa pálya használatának és a technika elsajátításának minden montisnak egy kötelező elemnek kéne lennie.

(#223034) Khelben válasza flash- (#223030) üzenetére


Khelben
nagyúr

A sima 15-ös is tudja, használtam egy darabig.

(#223035) jjeahh válasza sebgutkopf (#223033) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, gondoltam erre, bár stabil sziklás nagyon rázós lefelén nincs ilyen gondom, ott én vagyok a leggyorsabb, poros nyomvájúkon, gyökereken szintén :D . Csak a guruló nagy méretű instabil laza kövekkel van bajom, azokat egyelőre elképzelésem sincs hogy kéne kimozogni, elég, ha egyre rámegyek, megdobja az első kereket oldalirányba és el is estem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#223036) Fall-N válasza Khelben (#223034) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudja. 3,5 évig használtam. A Neo lehet már megkapta a funkciót. A sima 15-tel ha megállsz, simán megy tovább a rögzítés nem áll meg magától. Gondolom nincs benne giroszkóp és nem ismeri fel, hogy egy helyben áll.

Utána olvasok a 15 Neonak, régebben úgy volt, hogy a 320-tól felfelé van auto pause. Lehet akkor még nem jelent meg a 15 Neo. Sajnos tesztet meg összehasonlítást nem találtam róla.

(#223037) parandroid válasza jjeahh (#223031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A tubeless résszel nagyon nem értek egyet, országútis / trekkinges szempontból a hátamon is feláll a szőr ettől a tejes megoldástól. Ha sokat közlekednék a vadonban, egyedül akkor lennék hajlandó foglalkozni vele, de akkor is gyűlölném, mint a rossebb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#223038) zsola32 válasza Fall-N (#223036) üzenetére


zsola32
őstag

mintha azt olvastam volna valahol, ha megállsz leáll a rögzítés.
de ha pár perc múlva nem indulsz el vele, kikapcsol a gép, és utána egy már egy új trackként kezeli a tekerést.
van egy brytonos facebook csoport, talán ott írta valaki...

[ Szerkesztve ]

(#223039) Ringman válasza parandroid (#223037) üzenetére


Ringman
nagyúr

trekkingnél szerintem semmi hátránya, viszont jobban gurul, mint belsővel.

amúgy gyak 0 koszolással meg lehet csinálni, egy biciklimosás nyűgösebb.

azt hiszem te amúgy is abba a csapatba tartozol itt a topikban, aki jobban szeret biciklit takarítani, mint tekerni (a topikgazdával egyetemben) :))

(#223040) stickermajom


stickermajom
addikt

Annyit beszéltetek mostanában medvékről és kutyákról, hogy ma reggel kaptam egy hátsófalit amikor rámkiabált a bokorból egy aranysakál. :D

(#223041) ivana válasza Gézengúz (#222988) üzenetére


ivana
Ármester

Azért 48/14 az elég combos 26-oson is :U Az inkább ilyen 35 körüli sebességhez való.

(#222985) fulton Kuka.

(#222993) vhunor Trekkingre tubeless :F

(#223042) stickermajom


stickermajom
addikt

Belinkelem, ha valaki nem járna a másik topicban: [link] Mindenféle Fischer táska akciós a Praktikerben.

(#223043) Hasaggymeg válasza jjeahh (#223031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...mintha vhs kazettát néznék...mondod te aki 3x9es alut hajtasz.🤭
Ami a gumit illeti a tejmentes lenne az igazi, csak hát ott egy szúrást nem lenne mi bejavítson. :F

#223032sebgutkopf...nónéjm hát, kínai xar....de azért a BikeINN forgalmazza. :DDD

#223039Ringman...na ezt jól megkaptam, pedig tegnap is voltam tekerni mikor a hőmérő a kormányon 33-40°C között ingadozott végig. :O ...igaz egyik legnehezebben összekapart 500m mászásom volt. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#223044) Ringman válasza Hasaggymeg (#223043) üzenetére


Ringman
nagyúr

Csak irigykedem, hogy milyen tisztán tudjátok tartani a bicikliteket meg a hajtást ;)

(#223045) parandroid válasza Ringman (#223039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“azt hiszem te amúgy is abba a csapatba tartozol itt a topikban, aki jobban szeret biciklit takarítani, mint tekerni”

Ez remélem, szarkazmus volt, de csak recseg a detektorom. Már attól hidegrázást kapok, hogy le kell takarítani a bringát, nemhogy a kenéstől, vagy a beállítgatásoktól. Minden percét utálom, ha a tekerésen kívül egy pillanatot is foglalkozni kell a biciklivel. Ha lenne olyan szolgáltatás, hogy bérgarázsban tartsam, ahol mindig átnézik, kenik, takarítják, beállítják, én lennék az első ügyfél. Görgőzni is azért szeretek, mert nulla macera, minimális kenés kell neki, különben meg csak figyelni, hogy hogy kopik. Most lett meg a 10k km a görgőben (és 14k a rajta lévő bicajban), előre fosok, hogy lassan láncot, meg sort kéne cserélni, broah… Néha már igen nagyot szól váltásnál. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#223046) Ringman válasza parandroid (#223045) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem úgy tűnt, hogy szívesen takarítasz, te is mindig full tiszta biciklit fotózol :)

(#223047) Ringman


Ringman
nagyúr

párszáz forintos (!) biciklis táskák a praktikerben:
[link]
[link]

(#223048) -Faceless- válasza stickermajom (#223042) üzenetére


-Faceless-
őstag

Köszi!
Behúztam vagy 10db-ot :R

(#223049) sebgutkopf válasza jjeahh (#223035) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Erre utaltam a pumpa mozgással. Ha tehermentesíted a bringa elejét a kőre ráhajtáskor, akkor nem tudja megdobni a kerekedet, se kifordulni nem fog, majd a mozdulatot a kő után lenyomod a bringa elejét és folytatva a hátsónál ütemben azt tehermentesíted, akkor szó szerint átfolysz a kövön, vagy felette. Ha van hely mögötte, akkor meg át lehet bunnyzni.

(#223050) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#223043) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jujjj, ennyi pénzért vajon mi férhetett ebbe bele? Mondjuk a csillapítás típusára a "friction" (súrlódásos) alapú sokmindenre magyarázat lehet, miért indul meg olyan nehezen.
Egy tagnap a tömítés szervíz szettje drágább ettől.

A nyomásokkal még próbálhattok játszani, amit írtam. Meg a tömítések idővel azért némileg bekopik és változik a mozgása minden tagnak a friss állapothoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.