Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Agostino válasza Hasaggymeg (#74000) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem is elég lenne, de ahol találtam 805-öst, ami elvileg 10mm-es ott 120 cm volt asszem a minimum. találtam itt kryptot, neki van 10mm-es láncuk, de ez valami bbb márka. ránézésre a lakat részt érzem gyenge pontnak

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#74002) ShiTmano válasza Agostino (#74001) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Attól függ mihez akarod kikötni. A 80 centi a teljes hossz, de mivel a zár nagyjából félbe van hajtva ezért csak 40 centi a távolság, ami kb. két arasz. Ha hozzávesszük a tárgy (oszlop, korlát stb.) íveit, meg esetleg nem tudjuk szorosan kikötni a biciklit, akkor kiderül, hogy a 80 centi max. egy vékonyabb korláthoz való kikötéshez elég. Egy oszlophoz, vékonyabb fához már rövid. (Egyszer már szívtam emiatt). 120-al nagyobb a szabadságod.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74003) geotigris9 válasza Strezi (#73968) üzenetére


geotigris9
tag

Ez érthető amit mondtál idő stb. ezzel nincs is gond . (Nyilván nem versenyre gondoltam az előző hsz-n.) Én csak az aláhúzott résszel nem értek egyet.

"Én mindíg csak belsőt hordtam, nyeregcsőre szigszalagozva. Maratonra v. más ismeretlen terepre mégegyet a zsebben + pumpa. Szerintem a javítás fölös kockázat + plusz idő, nekem a defektes belsők a kukába mentek."

Ez is oltári nagy pazarlás tudod mekkora energia környezeti terhelés csak azért új gumit venni (ez végett előállítani) mert tegyük föl egy db tüske csinált rá egy darab tűhegynyi kis lukat és ezért kuka az egész belső.
Például azt is csinálhattad volna, hogy ha útba esik elviszed egy olyan bringaboltba ahonnan nem a kukába, ha nem még jó sokáig használva lesz még a belső egy ragasztás után ..

Én nem akarok hegyi-beszédet meg kioktatást írni neked, de annyi helyen megy a pazarlás a világban ha megnézi valaki ő mit tud lenni a kis mikró környezetében és megtesz törekszik rá gondolatban és cselekedetben is sokkal tovább lehet még élhető ez a planéta. ..

(Engem kisebb megelégedettséggel is tölt el ha valamit meg tudok csinálni vagy át tudok alakítani és nem megy a szelektívbe helyette még funkcionál.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74004) joysefke válasza ShiTmano (#74002) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én ezzel: http://www.kryptonitelock.com/content/kryt-us/en/products/product-information/current-key/001058.html

meg egy kis szemfülességgel gyakorlatilag mindig le tudom biztonságosan lakatolni a bicajt. Lehet hogy nem pont a bolt előtt, hanem 15 méterrel odébb, de ennyi belefér tekintve, hogy fele a lakat tömege mint egy épkézláb láncé és a lánccal ellentétben még értelmesen lehet is szállítani...

(#74005) ShiTmano válasza joysefke (#74004) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nyilván sokkal kényelmesebb az U-lakat, meg sokkal könnyebb is mint a lánc. De a (jófajta) lánc meg jóval biztonságosabbnak tűnik. Persze ha flexxel állnak neki akkor kb. mindegy. Én könnyű és biztonságos zárat szeretnék, ezért nem vettem még semmilyet. :O

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74006) joysefke válasza ShiTmano (#74005) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nyilván sokkal kényelmesebb az U-lakat, meg sokkal könnyebb is mint a lánc. De a (jófajta) lánc meg jóval biztonságosabbnak tűnik

Miért gondolod, hogy egy 10mm-es lánc erősebb mint egy 14-es U-lakat?

J.

(#74007) ShiTmano válasza joysefke (#74006) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ki beszélt itt 10mm-es láncról? Abus 14mm :U

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74008) Csokicsibesz válasza Agostino (#73996) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Mielőtt lakatot vettem megnéztem egy halom youtube videót a témában meg elolvastam pár cikket.
Mindegyik típust fel lehet törni, a legdrágább lakatokat is fel lehet törni a különböző hidraulikus eszközökkel.
Nyilván ha jobban le van kötve a bringád lehet inkább tovább állnak és elviszik másét.
Sok videót lehet találni hogyan is érdemes a bringát lekötni, a legjobb U-lakattal meg egy sodronnyal. A sodrony kb. 2 ezer ft. arra jó, hogy a kerekeknek vagy az ülésnek adjon valami védelmet.

Kb. mindegy melyik gyártónál veszel lakatot nagyjából hasonló szintű védelmet adnak. Teljesen nem véd semmi.
Vannak még különböző gps alapú jeladók, de azok jóval drágábbak és az se mindig működik (árnyékoltság stb.).

[ Szerkesztve ]

(#74009) ShiTmano válasza Csokicsibesz (#74008) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Teljesen nem véd semmi."
Ezt talán már nem viszik el. :U :) Szerk: de a gazdája sem könnyen.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74010) geotigris9 válasza -=RelakS=- (#73983) üzenetére


geotigris9
tag

Azon lepődtem volna meg ha egy jól működő parkot csináltak volna .. :U

(#74009) ShiTmano már miért nem ha jól látom csak egy lattal van rögzítve .. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74011) ShiTmano válasza geotigris9 (#74010) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mondasz valamit. Akkor még ez is kevés. Na talán ez már elég vastag és hosszú "zárnak" számít.

Ezmegmiez? :C

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74012) Pttypang


Pttypang
veterán

Miert nem a hajtogatos lakatban gondolkodtok?
Ha majd veszek normalisat, akkor en olyat vennek.

Everybody lies.

(#74013) joysefke válasza ShiTmano (#74007) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk Agostino, aki az egész témát felhozta a Citadel 805-ös lánccal?

Az gondolom nem zavar, hogy az általad linkelt láncnak métere 5Kg (viccen kívül)...

(#74014) korcsillio válasza -=RelakS=- (#73983) üzenetére


korcsillio
őstag

Közelben lakok de ezt még nem láttam.

(#74015) geotigris9


geotigris9
tag

Akkor néhány link lakat témában érdekes lesz magyarul lesz. (már régen láttam őket újra nézem)
(Nálam van használatban "colstok lakat" /hajtogatós csak én hívom így/ sodrony nagy és kis láncos zár is.

[link]

[link]

[link]

:Y

(Még keres egy másik linket, de nem biztos, hogy azt most meg fogom találni bár azt tényleg csak érdekességnek szánom.)

Szerk.: Na megvan. :))

[link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74016) ShiTmano válasza joysefke (#74013) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem Agostinoéra gondoltam, hanem arra, hogy szerintem alapvetően biztonságosabb a lánc mint a lakat. Nem zavar, (tudom, hogy k. nehezek a láncok) nem fogok ilyet venni csak példa volt. De U-lakatból sincs mindenkinek olyan vastag. Amúgy amit linkeltél 13mm vastag és csak 6-os biztonsági szintű a tízből. :F Milyen akkor a tízes?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#74017) StLui válasza geotigris9 (#74015) üzenetére


StLui
veterán

Utolsóhoz: Hányszor felejteném el én is, és indulnék el vele :D :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#74018) razzorr válasza ShiTmano (#73997) üzenetére


razzorr
őstag

A vér profik meg folyékony nitrogénnel tolják, elfér egy kulacsban, szépen ráönti 1sec, ráüt valamivel 1sec, porrá törik az egész lakat és már teker is a géppel.
Én inkább a 2lakatos változatot preferálom, az legalább 2-2sec, pont dupla annyi,hogy nekem legyen dupla esélyem odaérni, mert akkor neki onnantól 0sec lesz, max kismillió sec a kórházban ;)

(#74019) szebe válasza razzorr (#74018) üzenetére


szebe
őstag

Pont erről (is) van szó a tolvajkergetők videóban. Folyékony nitrogén max a zárra jó, de U lakat esetében még arra se nagyon(?).

Egyébként ez is olyan mint az autólopás. Amit el akarnak, azt el is fogják vinni, teljesen mindegy mivel zárod.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#74020) geotigris9 válasza StLui (#74017) üzenetére


geotigris9
tag

Az utolsó az egy vicc(tételezzük fel még lezárva sincs akttal de teljesen mindegy) mi lenne az első egy tolvajnak, ha bringát kar lopni felméri a terepet jelen esetben a bringát megnézi mi ami nem szokványos rajta esetleg mi az ami elüt ja egy olyan izé fogja elvágja a zsinegjét és jó napot ..
Vagy felpattan rá darun egyet és megy vele tovább ..
Az tényleg csak az hogy, eladjanak valamit ami semmire nem jó ..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74021) concret_hp


concret_hp
addikt

van akinek "fázik" a térde? nem tudom másképp leírni, nap közben simán csak úgy érzem, mintha fázna a térdem, de semmi másom nem... mi a franc lehet ez pontosan? guglival nem nagyon találtam meg :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74022) razzorr válasza szebe (#74019) üzenetére


razzorr
őstag

Jaja, attól függetlenül már máshol is hallottam h.ezzel a módszerrel dolgoznak már az aljasok. Sok tolvaj a zárra megy rá úgyis. Mi párommal 2bringa 3lakat elven vagyunk,de úgysem vagyok zen mester nyugodtságú,amikor régóta kint vannak a gépek a placcon. Nem is az értékük miatt,hanem szentimentális dolgok miatt,na meg hogy ilyen mocskos világban élünk,ahol sok pénzt kell fizetnem lakatokért és rettegni azon hogy a tulajdonomat elviszik,ha meg pofánverem véletlenül a mókust,akkor meg aggódhatok hogy ne legyen 8napon túl gyógyuló,mert elmeszelnek. Ahhh,csak felbax ez a téma.

(#74023) geotigris9


geotigris9
tag

Én személy szerint lezárásnál drága bringánál a GPS-s jeladónak látom értelmét meg egy max 10 k körüli vaskos márkás zárnak. De én a drága bringát meg nem hagyom ott felügyelet nélkül csak a már pár 10 k értéket képviselőt ahhoz meg már drága és így meg nem éri meg a jeladó csak a lezárás szerintem esetleg egy a képen látható egyszerű rázkódásérzékelős riasztóval kiegészítve.

Még van zárhoz meg lakatba épített verzió és kifújt kifújt lényegében más féle nincs.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74024) -=RelakS=- válasza razzorr (#74018) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor van gáz, ha visszamész a bringához, és figyel rajta még egy lakat :Y

Gondolom, mindenki hord magánál fotókat a bringával, meg adásvételit, hogy ilyenkor ne állítsák azt, hogy te tetted rá a lakatot a más kecskéjére...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74025) geotigris9


geotigris9
tag

Itt van most egy spirálos riasztó verzió csak 3 - 4 k többet nem ér meg szerintem az is lehet sok érte.
[link]
Egy ilyen lakat csak ez is túl drága ,hogy megérje meg elemcserékről nem is beszélve itt aksis verzió még talán ami releváns lenne csak nem ekkora érért. (Aksissal még nem találkoztam.)

A harmadik verzió amit még nem említettem, de ez is drága (15 - 20 k körül láttam régen) itt kicsit bővített a működés de kicsi a hatótávja a két egységnek tehát csak 20 - 25 méter és persze nyílt terepen tehát ha bemész egy nagyáruházban a kapcsolat már nem lesz meg és nem jelez ha birizgálják a cangát.

[link]

(#74024) -=RelakS=- Igen erről is halottam már elmész onnan mert nem tudod elvinni, mire újra visszaérsz már bőven lesz idejük dolgozni rajta és vígan elvinni még gyengébb szerszámokkal is akár .. :U

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74026) Runner_fxr válasza NORBl (#73935) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha nincs benne túl sok szintemelkedés, le lehet azt tekerni átlagos edzettséggel is. Arra figyelj, hogy kényelmesen menj, ha nagyon meghajtod magad az kellemetlen lehet, a pulzusod még sokáig magas lehet, mert a szíved nem ehhez a terheléshez van hozzászokva. A kondizás teljesen másfajta edzettség, a 130-as táv előtt azért nem ártana 5km-nél nagyobb távokat is menni.

Hasaggymeg: Jaja, ha bejönne hozzánk egyből rábeszélném egy jó drága VDO órára. :) Viccet félretéve, azért érdemes egy minimum szintet megcélozni. Vezetékesből is valami márkásabbat, vezeték nélküliből pedig csak digitálisat ajánlanék.

-=RelakS=-: Megyek én mindenhol, árkon bokron. :) Én is attól tartok, hogy nem bírná a durva strapát ha nagyon megpakolom. A rögzítésének is nagyon stabilnak kell lennie.

geotigris9: Gondolom én is, ha telibe kapja a spray a kutya fejét, akkor megtorpan, de sok minden tényező közrejátszik egy ilyen szituációban, mint ahogy Te is írod.
Még nekem sem kellett használnom spray-t, de egy ideig vittem magammal, és volt pár meleg helyzet kutyákkal kapcsolatban, de valahogy mindig megúsztam. :)
Ja mondjuk érdekes lehet pisztolytáskával bringázni. :)
Az ultrahangosról én is olvastam, de, hogy mennyire hatásos? Ki kell próbálni.

Vasinger!: Van azért különbség, az I-VO nem tűnik olyan nagynak ha felveszed, az Onyx más fazon.
Eljössz a vadonsport-ba és felpróbálod. Van egy csomó Uvex sisak az üzletben. :)

joysefke: Én alapvetően montiban gondolkodom, épp ezért szóba sem nagyon jött bármi olyan megoldás amit a vázra rögzítenék. Egyedül ez a nagyobb nyeregtáska gondolkoztatott el, bár itt is erős fenntartásaim vannak. Lehet igazad van a súlyt illetően, de én mindig azt tapasztaltam, hogy néhány kiló plusz a bringán, sokkal több hátrányt jelent, mint kis túlzással akármennyi a hátizsákomban. Persze ezek inkább hegymenetben jönnek elő.

ShiTmano: Valóban volt a shimano-nak pár rossz szériája, és én is abszolút a Sram mellett voltam váltóban. 2012-től kezdve viszont sikerült ismét feljönnie a shimano-nak. Egyébként a 9-es Sram X.0 karbonkanalas hátsó váltóm a mai napig az egyik kedvencem. Olyan pontos, határozott váltással azóta sem találkoztam. Persze nincs gond egy új XT-vel sem, nagyon jók most ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#74027) Strezi válasza geotigris9 (#74003) üzenetére


Strezi
őstag

Ez a leszarom katagória, és az is marad ;) Ennél sokkal többet kell mimdenkinek tennie.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#74028) razzorr válasza -=RelakS=- (#74024) üzenetére


razzorr
őstag

Ez is hatásos trükk. A sajátodat reflexből leveszed,amíg elmész segítséget kérni vagy eszközt a levágáshoz,addig meg megjön a lakat tulajdonosa,szépen nyitja a zárat és aznap már bringával megy haza.
Fotó meg persze, a kis virágoskertben a kedvenc kockás gyapjú pulcsimban pucsítok,pont amikor nyílnak a virágok,mellettem a drótszamár, a háttérben a naplemente :)

[ Szerkesztve ]

(#74029) geotigris9 válasza Strezi (#74027) üzenetére


geotigris9
tag

A hasonló gondolkodású emberek miatt (is) ilyen ez bolygó amilyen - Tehát te szerinted ha megteheted pazarolj mert ez úgy sem számít mert a másik úgy is lesz@rja .. Nem számít a jövő ahol az ilyen gondolkodású "emberek" miatt egyre szennyezettebb és ennek következtében háborúkban teli élhetetlenebb világ lesz .. (Nyilván ha lesz gyereked vagy van, meg unokád és így tovább teljesen mindegy, hogy lesz- e neki ivóvíz adott esetben vagy csak szennyezett csapvíz jut ..

Nem bántásnak írtam a kicsit sarkos véleményemet ami már mesze vezetett bár minden - mindennel összefügg ha elhiszed ha nem minden mindenre hatással van a világban. Meg egy egy ember gondolkodása és végül ennek következtében tettei elsősorban a szülői, iskolai és végül társadalmi "példák" nevelés eredménye első sorban ..

(Azért sok nagy dolog kis dolgok eredménye nem csak úgy vannak a nagy változások a világban ..) Most gondolt végig ez semmi nem is számít csak egy belső jelen esetben és rengeteg ember csak így gondolkodik bár tudna tenni valamit is akár olyat ami semmimbe sem kerül, de nem teszi mert szerinte nem számít tegyen más NAGY dolgokat és akkor változni fognak jó irányba a világ ..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74030) geotigris9 válasza Runner_fxr (#74026) üzenetére


geotigris9
tag

Kicsit még hozzá csatolva a kutyás dolgokhoz: Sok esetben a kutya csak a területét védi a territóriumát amibe te "betörsz" és nem az a célja hogy jól szétszedjen ha nem csak, hogy kizavarjon a területéről ahova beléptél.
(Ami vészesebb volt kutyás sztori az gyalogosan meg futás közben ért persze már volt rendesen bringával is, de bringával mégis gyorsabb eltűnni .. :) )
Ki kéne próbálni ja sajnos az igazi mindig a saját teszt mindennél aztán kiderül mindig aminek ki kell derülni .. :D

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74031) geotigris9 válasza geotigris9 (#74025) üzenetére


geotigris9
tag

Igen itt van a videós "csoda" riasztó ha valaki beruházna esetleg bár szerintem tényleg drága, de sok több védelem mindig növeli a lopás gátlásnak az esélyeit .. [link]

Ezt aki még nem látta újra bele futottam kis szemléltető : [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74032) pc360 válasza geotigris9 (#74029) üzenetére


pc360
addikt

+1 Ugyanez fordult meg a fejemben, amikor olvastam a hozzáállását. És minden esetben felhördülök, mikor valaki csak azért nem foltoz meg gumit, mert több idő / leszarja / nem ért hozzá, és ki is dobja az amúgy hibátlan gumit. Hihetetlen felelőtlen emberek közt élünk, azért is ilyen mocskos a világ. :/ Mondjuk ez sokkal távolabbra nyúlik, egy boltban se kellene szarrácsomagolt élelmiszerekkel találkoznunk, régesrég ki kellett volna tiltani a benzines autókat a világból stb. De ezek soha nem fognak megvalósulni, pontosan az ilyen hozzáállás miatt: én úgyse számítok / majd a természet megoldja / stb. Csakhogy lófaszt... A legszomorúbb, hogy a legtöbben még a helyzettel sincsenek tisztában.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74033) geotigris9 válasza pc360 (#74032) üzenetére


geotigris9
tag

Minden arra felé tendál, hogy egy darabig még fújódik az a bizonyos lufi aztán kipukkan.
Nem sok reális esélyt látok pozitív forgatókönyvre a végén ..
:U

Az OFF végére kicsit más: [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#74034) pc360 válasza geotigris9 (#74033) üzenetére


pc360
addikt

Legalább a Home (Otthonunk, 2009) című filmet mindenkinek látnia kellene, jó kis összefoglaló a témakörben, mindeközben gyönyörű minden szempontból (érdekesség: Luc Besson az egyik producer). Nem könnyen emészthető, de akkor is ez a valóság.

Jó kis zene, szeretem az ilyet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74035) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Lakatoláshoz még olyat el tudnék képzelni, hogy lakaton felül még egy kulcsos zárat a bringára, ami egyszerre lenne kormányzár, fékzár, váltózár.
Mondjuk hirtelen nem is tudom, melyik fokozatban lenne érdemes lezárni a váltót. Legkisebben, hogy pörgetve se tudjon gyorsabban tekerni, mint ahogy kocogva utoléred, vagy a legnagyobban, hogy mire valami értelmes sebességet összeszed, addigra utoléri az ember. Vagy nem is a váltókat, hanem egyszerűen a hajtóművet lezárni, aztán maximum odébbpattogni tud a géppel :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74036) 6030D válasza Strezi (#74027) üzenetére


6030D
Ármester

Adok egy postacímet, küldd el nekem a lyukas belsőidet és kész. Megmentettük a világot. :D De Bp környéken át is tudom venni, nem kell küldözgetni. ;)

Amúgy miért nem csinálod meg tubeless-re?

-=RelakS=-: ha már olyan helyzetben vagy, hogy tudsz futni érte, akkor jó az spd is. Azt makkosban nem olyan egyszerű tekerni. Ha meg nagyon el akarsz valamit rejteni, akkor egy lakatot tennék a fogsor mögé a küllőre meg a láncvillára az agy felől. Azt alapból nem látja, csak ha már menekülne, akkor alad meg.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#74037) -=RelakS=- válasza 6030D (#74036) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha meg tárcsás a gép, akkor tárcsa lakat? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#74038) Hasaggymeg válasza pc360 (#74032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is azért teszek be újat és nem foltozok meg egy defektes gumit mert időigényes. ;] ...az úton. :DDD Aztán hazaviszem és otthon meg azért foltozom meg mert fösvény vagyok. :DDD Ha sima,kis lyukakról van szó,általában 2 foltig megyek,a harmadik defektnél kidobom. Ez a pszichológiai határ amíg elmegyek.Bár lehet butaság de 3 foltot már túl kockázatosnak tartok.
Ami a környezetkímélést illeti az általában picit bonyolultabb mert például nem vagyok teljesen biztos benne a ragasztó előállítása majd hulladékként kezelése sokkal tisztább mint a lyukas gumi eldobása.A tipikus visszaváltható üdítős flakon,melynek kimosása terhelőbb a környezetre mint a gyártása.Amúgy meg Hollandia és Norvégia már elkötelezték forma magukat a belsőégésű motorok felszámolásában.Lassan de bizonytalanul tudatosulnak bennünk hosszútávú érdekeink.

(#74036) 6030D ...ha már nem tudja ellopni,legalább verje jól szét a vázon a festést,a hajtást,törjön ki pár küllőt és görbítse el a tárcsát,majd fusson amerre lát. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#74039) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap vittem a városi bicóm nagy szervizelésre és sajnos hajtókart kell cserélnem.
A régi isis-es, mondták, hogy arra már nem nagyon van, ha van is, az drága, érdemesebb octalinkesre cserélni, középcsapágy+hajtókar kijönne kb 20ból.
Viszont nagy bicós haverok mondták, hogy nem érdemes octalinket vennem, mert nem megbízható, hanem inkább hollowtechet vegyek, mert úgyse nagy az árkülönbség (4-7k).
Egy Shimano LX (FC-T551) Hollowtech II van már évek óta a dh-s bicómon, azt ismerem, megbízható, masszív, kitartó darab.

Ezeket néztem ki:
Shimano LX (FC-T551) Hollowtech II 27k középcsapággyal
Shimano Alivio FC-M 4050 + Shimano SM-BB52 integrált középcsapágy 24k

Ezek új árak, használt nem játszik, mert sajnos kell a számla.
Én az alivio felé hajlok, mert olcsóbb és közelebb van a bolt+már vásároltam náluk, csak nem volt még szerencsém a hajtóműhöz, az lx-et viszont megelégedéssel használom.
Melyiket érdemes választanom?
Kb heti 100km, főleg városban betonon, néha laza terep/túra, de semmi durvulás, nagyobbacska súlyom van.
Illetve az lx-ből van 170 és 175mm-es, az alivio csak 170mm-es.
Elég 178cm magassághoz a 170mm?
Az előző hajtómű egy bike+ mount shasta mtb 175mm 22-32 volt.

Illetve lakatból kinéztem egy ilyen rms defender zárat, ebből kettőt vennék, első kerék+váz és hátsó kerék+vázra, ahol ki lenne kötve, az a zárt lépcsőház (nem nagyon járnak be, évek óta ott tartom a bicóm, de loptak már le róla apróságokat, lámpát és csengőt), illetve munkahelyen fedett tároló a kocsiparkolóban.
Viszonylag jónak minősül ez a lakat?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74040) pc360 válasza Zirowe (#74039) üzenetére


pc360
addikt

Montira valóban Hollowtech II. Ha 3K a különbség egy LX javára, akkor elég érdekes lenne az Alivio felé hajlani. Főleg, ha már ismered is a cuccot.

Külföldi webshopból rendelés nem játszik, ha megoldható számlásan? Most mondjuk nem olyan nagyon akciós, de kb. 22 ezerből meglenne egy Deore szett, és ki se kellene mozdulnod; nekem 4-5 nap volt, mire leszállították a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74041) Zirowe válasza pc360 (#74040) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos nem fogadnak el külföldi számlát+már a szervizben van a bicó.

Hát igen, én is az LX felé hajlok, de még megvárom milyen ajánlatot ad a szerviz, hátha kb ugyanannyiért be tudják ők is szerezni.
Eredetileg octalinkre keresnek, de írtam nekik tegnap, hogy legyen hollowtech.

És szerinted a lakat jó?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74042) pc360 válasza Zirowe (#74041) üzenetére


pc360
addikt

Nagyon nem, ezt max kisgyermek biciklijére raknám. Egy valamirevaló bicaj védelmére kevés egy 5 ezres zár, és főleg a 7 mm-es vastagság. Különösebb szerszám se kellene az átnyisszantásához. Kryptonite Evolution U-lakatnál nem adnám lejjebb, az már 14 mm-es.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74043) Zirowe válasza pc360 (#74042) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak az u-lakat nem túl rövid/körülményes lakatolás végett úgy, hogy a kerekeket is szeretném lefogni?

Kryptonite Keeper 12LS U-lakat 7,6k
Spyral Basic U lakat 12x195x245 4k
Bikefun Lakat Shield 7,2k

Ugye kettőt kéne vennem, ami így húzós. :)

Vagy akkor mondjuk vegyesen, egy kryptonite 12ls vagy spyral basic előre és egy rms defender hátra?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74044) pc360 válasza Zirowe (#74043) üzenetére


pc360
addikt

Egy normálisat vegyél, az a lényeg. Az első kerékhez elég egy hurkos végű sodronykábel is, amit az U-lakattal tudsz rövidrezárni, vagy a legelőször említett Defender.

A Keeper 12 millis, ahhoz elég egy 50 centis erővágó, ezért az sem túlzottan erős. Azt mondjuk egy újonnan 100 ezer alatti bringára még talán ráraknám, annál értékesebbre viszont több kell. Félmilliós cangára meg sokkal több (16-18 mm). A Standard méret amúgy elég akkor, ha van hozzáférhető elem, amihez lakatolni tudsz. Egy monti hátsó kereke és váza már átfogható vele. Az LS méret hosszabb, azzal több lehetőséged van a városban is.

# Felejtsd el a linkelt darabokat fő védelemként! Nem véletlen alaptézis, hogy a bringa árának legalább egyötödét érdemes a védelmére költeni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74045) Pttypang válasza pc360 (#74044) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]
[link] ?
Ha már így lakat nézegetés van, ezekhez mit szóltok? A táska limitált kapacitása miatt nekem vaami hajtogatható előnyös lenne, de nem aldis monstrum méretű :D

Everybody lies.

(#74046) pc360 válasza Pttypang (#74045) üzenetére


pc360
addikt

Első link: 6 mm-rel első kereket vagy nyerget kötözni jó, persze... Amúgy elég drága kulcstartó. :U

Második: A hajtogatósak kapcsán nem igazán jutottam dűlőre a korábbi fórumozásaim kapcsán. Az U-lakat, vagy a megfelelő vastagságú láncos lakat számomra biztosabbnak tűnik (ha megvan legalább a 14 mm legkisebb átmérő).

Ha lekötni kényszerültök a bringát, akkor ne a súly legyen a mérvadó! A 1,5 és a 2,5 kg között nem annyira veszed észre a különbséget, viszont azt igen, ha a bringád hűlt helyét találod csak. A Kryptonite U-lakatokhoz adnak vázrögzítő elemet is, csak arra kell figyelni, hogy az LS méret nem minden váz-háromszögben vagy nyeregcsövön fér el. Nem vagyok Krypto dealer, és biztos vannak még jó márkák, de egyelőre még nincs olyan nanocsöves csoda, amivel a megfelelő vastagság lespórolható...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74047) Zirowe válasza pc360 (#74044) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nálam az első védelmi vonal, hogy nem néz ki lophatónak a bicó. :D
A mostani felújítás előtti kép.

A másik már jobban néz ki, de azt az erkélyen tartom, utcán/lépcsőházban soha.
kép1, kép2

A keeper biztonsági színtje 8as, de a bikefun láncé már 10, akkor végülis nem jobb az?
Egy árban vannak.
Fél milliótól messze vagyunk, de kb 120-140 van már benne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74048) pc360 válasza Zirowe (#74047) üzenetére


pc360
addikt

Ű bazmeg. Az elsőre asszem elég lesz a Keeper 12. :D A másik kettőnél viszont ne spórolj a mm-ekkel, ha azokat is lekötnéd!

A saját termékeik kategorizálására kitalált biztonsági szintek nem összevethetők a különböző márkák közt. Nem gondolhatod, hogy egy szinten van egy 10 és egy 14 mm-es cucc! Kryptonite mércével a Bikefun darab a 6-os szint környékén lenne (a 9 mm-es láncuk 6-os, de az mondjuk mégiscsak Kryptonite, minőségibb acélból).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74049) Zirowe válasza pc360 (#74048) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondom én, az első lépés a tolvaj elrettentése attól, hogy neki ez a bicó nem kell. :P
Ronda, de strapabíró.
Bár lehet a hollowtech hajtóművel már kicsit feltűnőbb lesz, de azért próbálom mindig forgalmas helyen kikötni.
A másikat meg sosem szoktam kikötni.

Akkor ebből a 12ls lesz meg egy sodrony.

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74050) pc360 válasza Zirowe (#74049) üzenetére


pc360
addikt

Igazán nincs mit, legközelebb időben rákérdek, hogy mit is kötnél le. :D

Már írtam, de az LS-t erre nagyon valószínű, hogy nem fogod tudni felrögzíteni (a képet elnézve biztos), és az már táskában is elég méretes tud lenni. Szerintem ide elég a Standard (vékony a váz és a kerék is, nem hiszem, hogy gond lesz vele), vagy a Krypto mérce szerint hasonló szinten lévő láncos lakat, ami sokkal univerálisabb ismeretlen terepen (a 110 mm hossz már elég szokott lenni, a 130-asat pedig vállon átvetve is könnyű hordani, és komolyabb oszlopokat is átér).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.