Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#278001) Ringman válasza zsola32 (#277995) üzenetére


Ringman
nagyúr

Azt is felismeri, ha adott kerékpáron belül más kerékszettel megyek?

amúgy erre mi szükség van?

(#278002) Speedy007 válasza Ringman (#278000) üzenetére


Speedy007
őstag

Csak már nem bírok többet várni :B Cues 6000-s szett már úton van felém talán jövő hét péntre legkésőbb itt lesz alliról meg talán egy hónap, ezért néztem szét hogy itthon milyen opciók vannak

(#278003) Ringman válasza Speedy007 (#278002) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#278004) Speedy007 válasza Ringman (#278003) üzenetére


Speedy007
őstag

:R most már csak azt kell megtalálnom ami asszimetrikus :D

(#278006) chubby2o6 válasza Speedy007 (#278004) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tessék [link]

(#278007) Speedy007 válasza chubby2o6 (#278006) üzenetére


Speedy007
őstag

köszönöm neked is meg ringmannak is :R . Rendeltem kettőt egy 32T-t illetve 34T-t is majd megnézzem melyik válik be. Mert nem csak magamra kell ezt beállítanom hanem a páromra is mivel női vázas és ha akarja használni akkor tudja ő is gond nélkül. ritzelrechner.de kalkulátor szerint nem sok különbség van 32/34&40T esetén 11-39T-s kazettával 17-s sortol felfelé de lefelé annál inkább . Ő meg úgy is 17-s sortól felfelé fogja nagy eséllyel nyúzni csak az elindulásnál fog nagy segítséget jelenteni a 32/34T-s tányér neki.

40T-sel fogom össze rakatatni , hogy legyen tapasztalatom azzal elsősorban hogy mit tud vele. Ha cserélem elől a tányért a váltót nem kelll utána állítani hátul?

[ Szerkesztve ]

(#278008) chubby2o6 válasza Speedy007 (#278007) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A váltót nemigen, de a lánc lehet hosszú lesz a 32T-nek a 40T után. Nekem 36T van elöl, hátul a legkisebben így áll a kanál: Ha kisebbre cserélném az első tányért, még tudná feszíteni a láncot. Viszont a 40T->32T-nél már nem biztos, szal ha a láncot a 40T-hez szabod, a 32T esetében már elképzelhető, hogy túl laza lesz.

(#278009) Speedy007 válasza chubby2o6 (#278008) üzenetére


Speedy007
őstag

116 szemesnél rövidebb láncot nem találtam sehol sem azzal lesz össze rakva

(#278010) Because válasza Speedy007 (#278009) üzenetére


Because
őstag

Vannak olyan nézetek, hogy minél hosszabb a lánc annál jobb, legalább nem kínzod a hátsó váltót azzal, hogy teljesen szétfeszíted.

(#278011) chubby2o6 válasza Speedy007 (#278009) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Oké :)
Igazából arra akartam célozni, hogy ha nem jön be a 40T, és cseréled 32T-re, akkor a 40T-hez méretezett lánc lehet, hogy hosszú lesz, csapkodni fog ment közben. Tehát, az eredeti kérdésre válaszolva, ha a váltón nem is kell állítani az első tányér cseréje után, a láncból valszeg ki kell majd venned pár szemet.

(#278012) Ringman válasza Speedy007 (#278009) üzenetére


Ringman
nagyúr

ok, de a láncot méretre kell szabni (megadja a gyártó a hátsó váltóhoz a módját), a konfekcióméret ritkán pont jó.

(#278013) Because válasza chubby2o6 (#278011) üzenetére


Because
őstag

Arra, hogy ne csapkodjon ott a váltó mechanikája. Az 1x rendszernél tudni kell már a 10-es és az 50-es fogszámot is és lejtőzés közben pedig nem a legnagyobb lánckeréken leszel hátul, mégse szabad hogy szétverje a vázat...

[ Szerkesztve ]

(#278014) fulton válasza Dark Archon (#277990) üzenetére


fulton
addikt

hm..lehet nem jól álltam az egész kerékhez, nincs tapasztalatom még az új géppel :U ... most van egy ötlet amit még nem próbáltam ki, ha otthon leszek megnézem.. hátha!
A többi már rendben van, apróságok lesznek csak, mint lámpa konzol előre hátra..váztáska felöltése és lehet csapatni (szigorúan csak száraz időben):) mindent átnéztem rajta, csavarokat is. Voltak kisebb apróságok...érdemes átnézni egy új gépet ez kétségtelen hiába szerelik össze.
----
És akkor egy kis Cube C62 élmény beszámoló:
Tegnap elugrottam egy karikára ki akartam már próbálni, korai bármit levonni még, mert dolgozott az adrenalin :D csak egy új élmény csepel után a "saját" útjaimon (azt is nagyon szeretem, ez más).

- A lényeg: a kerékpár nagyon jó, kényelmes, a méret tökéletes, a fogás drop-on, hood , sőt középen fogva a kormányt azt gondoltam leírások alapján milyen ideges lesz, ellenkezőleg- stabilnak érezni, ezen meglepődtem.
Azért ez a méret mizéria nyomta a vállam próba nélkül egy ilyen értékű kerékpárnál...
- A váz- most hogy azokon az utakon mentem amivel már a csepel-el milliószor, bennem van annak a viselkedése, érzete stb...azt kell mondjam, érezni hogy "más". a karbon váz-t. Valahogy érezhetően finomabb, vajasabb érzet ahogy megy (úthibák stb..), pedig ugyan az külső van mind a két bringámon mostmár.
Nagyon tetszik hogy merev a nyeregcső, nem hajlik nyeklik mint a defy volt (arra csak felültem) vagy mint a merida-n volt. Úgy merev hogy mégis finoman megy át a hibákon, jó az arány sztem. Teszteken azt olvastam elég merev a kormány, nem tudom, nekem ezzel a karbon kormánnyal tökéletes az érzet menet közben.
- Ami legjobban tetszik (a kerékpár mellett) a vezethetősége. Olyan kis fürge, fiatalos érzete van az egész vezetésnek. Ez nagyon megfogott. Néztem nagyobb sebességen, semmi idegességet nem tapasztaltam 40-nél. kopkopkop. Meridánál emlékszem volt esetemben.
- Egy valami nekem hiányzik, a 16-os fog. Ahogy azt előzőleg kalkuláltam is, valóságban is kell. Szóval nem tudom még mikor de le fogom cserélni a sort egy 11-30 ra (lehet az is elég lenne ha csak a 11-30 sor elejét venném meg) így megmaradna a 34/34 mászáshoz Nem tudom hogy abszolválná a váltó azt a nagy ugrást hátul.. Engem zavar ott az a "lyuk".
- A Di2 váltás. Vaj. Ha nem lesz semmi baj vele, akkor etalon cucc. teljesen más mint a deorom.. ég és föld.
- Nem érzem hogy gyorsabb lennék, de ezzel kapcsolatban még korai bármit ... talán-talán mintha jobban ki tudnám pörgetni magam pulzusilag
Vannak érdekes megoldásai, ilyen ez a váltófülnél lazított csavar hogy a tengely finoman bekapjon a helyére, vagy a kormány elforgást gátló csavar (óvja a fékkábeleket a vázban) az sem lesz hosszú életű valószínüleg. A kormány magasság állítása nagyon praktikus, stucni leemelése nélkül(csak lazításával és záró kupak leszedésével), ki lehet szedni az alátéteket alóla.

Summa: Nagyon elégedett vagyok a kerékpárral, hátha még ezt a kerék mizériát is sikerül megoldani..garanciás dolgok nélkül :B
Ígértem képet is ha kész leszek vele, hajtás felől :

[ Szerkesztve ]

(#278015) 6030D


6030D
Ármester

Ha a Decában ráültetik a kislányt a 26" riversidera, a tökig letolt nyeregről épp leér a lábujja, és szinte fekszik a kormányért, de az értékesítő azt mondja, ez jó méret :Y , akkor ér okoskodni? Nem tettem, de na... :W A csávó nem bírta megtartani a kislányt, hogy 5 m-t menjen egyenesen. Szerintem először ült bringán. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#278016) Fall-N válasza Speedy007 (#277994) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért ragaszkodsz a CUES-hoz? Van sok review és teszt, sokkal lassabb a LinkGlide, mint egy HG váltó. Ebikenál van lényegi haszna a nagyobb terhelés miatt.

Én a helyedben Deore szériát nézném, hajtóműből is van az M5100-ból egy és két tányéros is. Váltóból meg M4120 vagy M5120. Ha két tányéros akkor M4120 a clutch hiánya miatt. Láncból meg HG94. Nem drágább, és biztosan jobb. Sebességek számát meg kiválasztod, mert ezek 10/11 sebességesek.

[ Szerkesztve ]

(#278017) Ringman válasza fulton (#278014) üzenetére


Ringman
nagyúr

na de mennyire ér bele a lábad? :DDD

érdekes ez a 16-os fog, a másik bringán nem 48-as és 38-as tányér volt?
ha ezen 50-es van, akkor a 17-es fog közelebb van az azonos áttéthez, mint a 16-os.

(#278018) Maximum1 válasza fulton (#278014) üzenetére


Maximum1
őstag

Bitang jól néz ki.
"Egy valami nekem hiányzik, a 16-os fog"
Itt mindenki tudományosan teker? van 12 sebességed/ nekem 11/ ha könnyen megy akkor felváltok, ha nehezen akkor leváltok, mondtam már ne kakaóscsígát egyetek ha outiztok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#278019) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen telefontartót [link] , menet közben még nem használtam, csak álló helyben felszereltem, úgy nagyon stabilan áll, nagyon jól fogja a telefont.
Az lenne a kérdésem, hogy az a hosszú csavar, amit kézzel húzol meg és azzal szorítod meg a telefont, az menet közben nem lazul ki (hátha van valakinek ilyen vagy hasonló tartója)?

(#278020) Speedy007 válasza Fall-N (#278016) üzenetére


Speedy007
őstag

Lehet hogy hülyeséget mondok mert bedőltem a sok marketing maszlagnak. Cues XT-ig állítólag leváltja a teljes modellpaletátt de már az U8000-s széria már azt a szintbe is benéz a gyártó és a külföldi tesztelők szerint. Ennek tükrében szerintem az általad említett 4-5 és 6.000 szériából össze rakott Deore kvázi annyiba kerül itthon akár külföldön mint a CUES U6000-s megfelelője ezzel csak azt akarom mondani hogy minőség terén nincsen tapasztalatom a CUES felől és neten se nagyon lehet találni mivel annyira új de ha valóban kettő egyezik akkor a régebbi Deore kicsit túl van árazva akkor hozzá képest így szerintem a Cues jobban megéri. Váltási idő annyira nem fontos nekem nem versenyzem, így is úgy szoktam váltani hogy ha elől akár hátul váltok nem hajtom annyira akkor a kerékpárt hogy kíméljem a váltókat és a láncot.

(#278021) fulton válasza Ringman (#278017) üzenetére


fulton
addikt

Én már ezt várakozás alatt bőven volt időm kiszámolgatni, elemezni.. és hát beigazolódott élesben is. Kell figy :
- csepelen mentem leginkább 36/11(ritkán) ; 36/12; 36/13; 36/14. Tökéletes lefedés az én tempómhoz ha vesszük a 85 kellemes pedál fordulatom ez: 28km/h - 30 - 32,6 - 35,6 km/h. Szépen foganként lépcsőzetesen. Néha lejtőn feldobtam elől a 48as tányérra ennyi. Mászásnál meg le elől 26 ra.

Most a Cube-n így néz ki:
50/19 - 50/17 - 50/15 és ennyi. ez : 28,6 - 31,9 - 36,2 .. azthiszem látható mennyivel nagyobb az ugrás, pont két lyuk van az én ideális tartható tempóm sávjában, ami 2-2 fog ugrást jelent.. nem az igazi csepel kiosztáshoz képest ezt már most éreztem az első utamon. Legalább (mivel 18as kerék nincs, a 16 os pótolni kell)
Én nem tervezek száguldozni 60 meg a fölötti lejtős dolgokkal..szóval.. nem igen leszek sokat a 50/11 en. Ellenben jó lenne a 18 és a 16 os fog az ideális tekerési komforthoz.

[ Szerkesztve ]

(#278022) fulton válasza Ringman (#278017) üzenetére


fulton
addikt

Ja és a kerék/láb beleérés mizéria jó volt az előzetes számítás, de éppen hogy csak :D

[ Szerkesztve ]

(#278023) cattus válasza eldoble (#278019) üzenetére


cattus
őstag

Ilyen van Mol Bubira is szerelve, eddig még nem volt gondom vele, csak jól meg kell húzni a csavart.

Do the thing!

(#278024) Speedy007 válasza Ringman (#278012) üzenetére


Speedy007
őstag

ilyennel nem találkoztam sajnos :N

(#278025) Speedy007 válasza chubby2o6 (#278008) üzenetére


Speedy007
őstag

találtam CN-HG601-11-t (ezzel is kompatibilis a németek szerint) ebből van 114-s is kérdés hogy ajánlás ellenére ami 11s-t jelöl jó lenne e 10s-re is. Szélességben is stimmel papíron, a CN-LG500-al ami meg kifejezetten 9/10/11-re van

[ Szerkesztve ]

(#278026) Tin válasza fulton (#278021) üzenetére


Tin
veterán

Neked milyen váltó van a Csepen, 3 x mennyi? És milyen hátsó kazettád van, 11-23?

(#278027) fulton válasza Tin (#278026) üzenetére


fulton
addikt

26/36/48 11-28 sorral , 9 sebis.

(#278028) Speedy007 válasza Speedy007 (#278025) üzenetére


Speedy007
őstag

De ahogy nézem Linkglide/HG láncot javasolnak hozzá idehaza így bármilyen 114-s láncot tehetek rá az adott sebességi fokozathoz

(#278029) eldoble válasza cattus (#278023) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi az infót, akkor bizakodok, hogy menet közben nem lazul meg, végül is ezen múlik, amit írtál: "csak jól meg kell húzni a csavart.", csak kérdés mennyire ..., mert ezt extra erősen meg lehet húzni, de akkor már nyomot, hagy a telefon tokon, na majd kitapasztalom akkor, köszi még egyszer.

(#278030) chubby2o6 válasza fulton (#278014) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Kva jól néz ki :C Külön tetszik az a váztáska, nagyon menő, szépen megoldották. Hogy lehet kinyitni?
Kulacsból/tartóból viszont találhattál volna szebbet is [link] , ez a mostani nem nagyon adja.
Szerintem a sort simán meg fogod szokni. Olyan nagy a különbség a Csepel meg eközött, hogy fölösleges hasonlítgatni a kettőt. Egy-két hét, és észre sem fogod venni a 16t hiányát.

#278022fulton Ájjj, more, ráhúzod a Castelli kamáslit arra cipőre, oszt má' karistolni fogja a kerék a kanyarban. Há' hogy számoltad ki?!! :DDD :DDD :DDD

(#278031) fulton válasza chubby2o6 (#278030) üzenetére


fulton
addikt

Má megvót" a bögretartó, anno csepelre vettem de nem került fel rá, így ez volt az első dolog ami tudtam hogy megy majd a cube-ra, és most ott van, műanyag, de feszesen tartja amit kell szóval nincs szavam rá, kulacs majd ronda lesz.

Doboznak oldalt (másik oldalt) lehet oldalra kinyitni, és belepakolni a semmit :D me hogy ebbe hogy fog beleférni mindenis, nem tudom. De bele kéne neki, mert nekem is tetszik és nincs szívem leszedni róla és rádobni valami "szatyrot".

na ** ezt ne írtad volna, addig volt jó míg nem juttattad eszembe :DDD

Ez a linkelt kulacs cucc tényleg szép. De tuti nincs 1L be :D

Most komolyan kezdjem ide leírni.. hogy az a pár ember is kötelet ragadjon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#278032) chubby2o6 válasza Speedy007 (#278025) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ne foglalkozz a láncszemekkel, vegyél akkorát, hogy rövid biztosan ne legyen. Felrakáskor úgyis kiderül, ki kell-e belőle venni és mennyit. Ezek gyárilag nincsenek koppra kiszámítva, nekem eddig még minden láncból ki kellett venni pár szemet.
Ha 10-es rendszered lesz, ahhoz való láncot vegyél. Van, amit 10-11 sebességhez ajánlanak, de az a tuti, ha a 10 sebességesek közül választasz.

(#278033) chubby2o6 válasza fulton (#278031) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nincs, csak 500 milis. Veszel kettőt, az má' egy liter. Ha az is kevés, egy kis szomjazást kibírsz a szépségért cserébe :DDD

(#278034) fulton válasza eldoble (#278019) üzenetére


fulton
addikt

Én hasonló helyzetekre szoktam a kerékpáron használni kis menetrögzítőt a csavarra , és nem lesz gondod vele ;) picit ráhúzod és kész, érzéssel.

[ Szerkesztve ]

(#278035) Tin válasza fulton (#278027) üzenetére


Tin
veterán

A Hyde-on nekem is ugyanúgy 3x9, első tányérok ugyanezek, de hátul 11-34. Az viszont szög egyenletes eloszlású kazetta.

Mondjuk neked annyiból nehéz megfelelni, hogy 99%-ban síkmenő vagy, így aztán tényleg használsz pár fokozatot, és minél közelebb vannak, annál kényelmesebb. Az 50/34 meg vegyes használatra való. Neked oda, ahol mész, egy sima 1x12 is tökéletes lenne megfelelően megválasztott első tányérral és kazettával, aztán vígan ellennél vele. Vagy az van amit mondasz, veszel egy kis átfogású kazettát hátra, és akkor elvagy vele.

Vagy egyszerűen abban a fokozatban tekersz, amid van, mert pár hét múlva úgyis hozzászoksz.

Én "síkon" (kisebb emelkedés-süllyedést beleértve) elvagyok 1.8 - 3.2 áttétel között. Az új bringán az egyetlen bajom, hogy a nagy első tányérról az 1.8 áttétel az utolsó előtti nagy lánckerék, de szerencsére azt nem annyira sokat használom. A következő viszont már 2.0, ott pedig már nem fut keresztben a lánc. Viszont úgy állok hozzá, hogy ha elsőre fura is, biztosan megszokom, hiszen ez az egyik legnépszerűbb áttételezésük, így valószínűleg jó az úgy, én szokjak ahhoz, ne az hozzám.

(#278036) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez elfogadható térgyes kép, vagy csak bringán ülve készített számít?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#278037) parandroid válasza 6030D (#278015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tavaszig még nő. Úgy értem, nem genderátmenet lesz, hanem méretre. Addig meg úgysem használja. Rohadt nehéz gyereknek bringát venni, pláne 10-12 éves kor körül. Aztán ez is olyan dolog, hogy a kisebbik lányom kb 12 éves kora óta egy centivel sem lett magasabb. Pedig annak már 6 éve. Más meg 16 évesen még egyszer nekiindul, aztán növeszt magán még 20 centit. Lutri az egész.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#278038) rétisün válasza fulton (#278021) üzenetére


rétisün
veterán

erre írtam neked korábban (neked privátban is) hogy 2 fogaskoszorúból rakok össze egyet, 12-19 között egyenként emelkedő fogszámú lánckerekekkel.

mivel a 3-4 legnyagyobb lánctányért alig használom, elég a többit cserélni, amihez elég már csak egy fogaskoszorút venni, ha cserés lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#278039) chubby2o6 válasza -=RelakS=- (#278036) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Elvileg nem, de mivel mindkét térded szerepel rajta, megadjuk. :DDD

#278031fulton Mégse vegyél ilyen kulacsot [link] :N

(#278040) avl válasza fulton (#278021) üzenetére


avl
aktív tag

nincs rendes 10+ sebis kazetta ? nekem a 10-es (Ultegra 6600) ilyen:

12-13-14-15-16-17-19-21-24-27 (elöl tripla ugy emlekszem 52-39-30, igy a 27 is jo a hosszu emelkedökre is)

[ Szerkesztve ]

(#278041) SteveAd válasza fulton (#278021) üzenetére


SteveAd
tag

Vegyél 11-30-as sort. Sajnos már a 11 sebességes Shimano sort sem lehetett legozni mert a kétféle sor találkozási pontjánál más a fogaskerék profilja hiába ugyanaz a fogszam papíron. Ezért az nem megoldás hogy csak a sor elejét veszed meg

(#278042) eldoble válasza fulton (#278034) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi az infót.

(#278043) fulton válasza rétisün (#278038) üzenetére


fulton
addikt

Na igen, de a di2 ultegránál 12 sebiben 2 sor van, 11-34 és 11-30 ennyi.
A 11-34 ben a vége így néz ki egyben van a :17-19-21, és egyben a 21-24-27-30-34
a 11-30 nál meg külön a 16 os fog aztán egyben a 17-19-21, és 24-27-30. a 11-30 sor egészben mint csere az a legtisztább

11 sebes kerék meg nem jó nyilván.

Ezt meg akartam mutatni még a di2 ről tökjó, látni mit milyen arányban használsz.

[ Szerkesztve ]

(#278044) rétisün válasza fulton (#278043) üzenetére


rétisün
veterán

Sram? Sunrace? ezekből csak össze lehet rakni olyan sort, ami jó....

neadj'isten, ZTTO, vagy valami alis.

(egy újabb érv, hogy maradjak a jól bevált 1x10-nél...)

mod: gondolom 12 sebességnél már gondosan ügyeltek arra, nehogy kompatibilisek legyenek más gyártók alkatrészei :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#278045) zsola32 válasza fulton (#278043) üzenetére


zsola32
őstag

akkor a 11sebis CS-HG700 elég élhető sor.
szinte végig 2 fog a különbség. (11-13-15-17-19-21-23-25-27-30-34)
jó kis pergetős kazetta "hegyen - völgyön", mondjuk én ezt a sort szoktam meg.

(#278046) fulton válasza rétisün (#278044) üzenetére


fulton
addikt

Elleszek én ezzel egyelőre , adok esélyt neki nyilván nem dobom lefele róla, csak érzem hogy hiányzik az az áttét nekem menet közben.
De legkésőbb x idő, és 11-30 lesz fent nem matekozok vele. a 30 al meg csak felmászok majd.. :D

[ Szerkesztve ]

(#278047) Speedy007 válasza Fall-N (#278016) üzenetére


Speedy007
őstag

"The easiest way to think about CUES in terms of the legacy groups dying off in this extinction event is that CUES U4000 replaces Altus and Acera while CUES U6000 replaces Alivio and Deore HG. This is a long overdue de-muddling of the Deore moniker. CUES U6000 replaces Deore 10/11-speed HG and Deore 11-speed LG is going to murder the sale of Shimano's M5100 12-speed HG+ group. I predict within a year that when we're talking about a new bike with a 'Deore drivetrain' it will strictly refer to M5130"

alábbi cikk szerint. de ha beírod a google-ba cues vs deore majd minden találat erről szól

(#278048) Speedy007 válasza chubby2o6 (#278032) üzenetére


Speedy007
őstag

az lesz szerintem megnézem hogy a gyárilag javasolt CN-LG500 9/10/11 116-s lánccal mik a lehetőség után megyek más HG-s láncokra az adott első tányérra szabva.

(#278049) SteveAd válasza rétisün (#278038) üzenetére


SteveAd
tag

Hany sebesseges rendszer es milyen gyarto? En is szerettem volna 12-30-as 11s Shimano sort, de ott derult ki, hogy nem lehet 12-25 & 11-30-as sorbol osszelegozni (lehet, csak szar lesz a valtas a ketfele sor kozti atmenetnel).
Persze van Miche meg egyebb opcio de en sajnos markab*zi vagyok (Shimano or die) :((

(#278050) SteveAd válasza rétisün (#278044) üzenetére


SteveAd
tag

A 12s Shimano az Hyperglide+ (optimalis sajat sorral hasznalni ha ki akarod hasznalni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.