Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) Because válasza Napfénysüti (#52450) üzenetére


Because
őstag

mosószappan és körömkefe mint általában nem jó? :)

(#52452) ivana válasza Napfénysüti (#52450) üzenetére


ivana
Ármester

Sima cipőről ultrás vízzel (mosogatópor ultra) szoktam leszedni a koszt, szerintem ezzel is megy.

(#52453) Toomy válasza cekkk (#52448) üzenetére


Toomy
senior tag

A képeket csak dropbox regisztráltak láthatják? Mert én semmit sem látok. :U

(#52454) bunddog válasza Toomy (#52453) üzenetére


bunddog
tag

Nem, bárki láthatja.

(#52455) Pttypang válasza fpeter07 (#52419) üzenetére


Pttypang
veterán

Meg tavaly, ev vegen is azert engedtek el figyelmeztetessel, mert egyebkent rendesen ki volt vilagitva a bicikli, pedig szep kis csekket akaszthattak volna a nyakamba az összes kihagassal :DDD

Everybody lies.

(#52456) cekkk válasza Toomy (#52453) üzenetére


cekkk
veterán

Elméletileg nem.

Még mindig nem látod?

(#52457) Solad válasza cekkk (#52448) üzenetére


Solad
őstag

Mennyien voltak? Mi a tavaszin szoktunk indulni, azon iden 1000+bringas volt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52458) Frenky89


Frenky89
őstag

Ilyet (vagy hasonló stílusút) használ-e valaki?

(#52459) Napfénysüti válasza Frenky89 (#52458) üzenetére

Hasonló Elite kulacstartóm van: Custom Race.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52460) TayRol válasza Frenky89 (#52458) üzenetére


TayRol
veterán

Ezt is az Elite gyártja a Scottnak, csak műanyagból. Az enyém piros pl.

Napfénysüti: na igen, az enyém ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

(#52461) mrst3ph3n válasza Valkűr (#52437) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

A sima trelock 750-be 3 db AA elem vagy akksi kell. A 750 ion az a beépített akksis.

(#52462) Frenky89 válasza Frenky89 (#52458) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem specifikáltam eléggé a hasonló stílust.

Szóval olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, amik olyan kulacstartóval kapcsolatban születtek, amikből oldalra lehet kiszedni a kulacsot, mint pl. az Elite Cannibal.

(#52463) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Novatec agyakról mit kell tudni?Természetesen ismerem a márkát,de zéró tapasztalatom van vele.Minőségileg hol helyezkedik el?Köszi előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52464) inifini


inifini
tag

Van egy cikk a 100-120e Ft-os magyar bringákról:
http://index.hu/kerekagy/2015/09/06/magyar_bringaval_faljuk_a_kilometereket/

(#52465) ivana válasza inifini (#52464) üzenetére


ivana
Ármester

Deore váltó + szar lánc (na jó a jobban megnézve a képet annyira a lánc nem gagyi) + menetes hátsó agy + gagyi marok váltó :C

[ Szerkesztve ]

(#52466) atok666 válasza Frenky89 (#52462) üzenetére


atok666
őstag

Nekem hasonlo van, de nem igazan szeretem, mert egy nagyobb kulacs (pl. CamleBak Podium Big Chill - 750ml) eleg nehezen szedheto ki belole.

Atok

(#52467) Runner_fxr válasza Maximum1 (#52438) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is volt pár ilyen kínai fényágyúm, engem baromira zavart az a külön aksi és az igénytelen kivitel.
Persze baromi nagy a fénye, de úgy gondolom egy 300lumenes Infini super lava a legtöbb helyzetben elég. Kompakt méret, szép, minőségi kialakítás, nem is drága.

(#52468) cekkk válasza Solad (#52457) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, csak a tavaszin a kis kör van ha jól tudom 65km, itt van az is valamint az ahol mi álltunk úgy nekik 135 km volt. [link]
Ha a szervező jól mondta kb 500 fő lehetett erre a részre meg olyan 150 fő jött el.
Mondjuk az sokkal jobban szervezett amin ti voltatok, mint ez :(
Nem véletlen álltunk itt, mert murvás földön kellett lejönniük. Szerencsére csak egy defekt volt, az is már visszafele.

(#52469) Valkűr válasza hegyimorc (#52436) üzenetére


Valkűr
őstag

Mit értesz azon, h másként teritik a fényt? Melyik terit jobban a Lava vagy az Osram?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52470) hegyimorc válasza Valkűr (#52469) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Más a fénycsóva alakja, az osram kicsit szélesebb, de mindkettő jó. Látszik, hogy nem csak arra figyeltek, hogy fényerő legyen.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#52471) JackFeryll válasza Napfénysüti (#52459) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem is ilyen van és a Tour-on is sok ilyet láttam :D
Ebből nem fog kiesni semmi, cserébe lehet hogy koptatja a kulacsokat. (nekem átlátszó kulacsom van és viszonylag új így nem tudok nyilatkozni)

(#52472) Frenky89 válasza atok666 (#52466) üzenetére


Frenky89
őstag

Na az gáz, mert pont a nagyobb kulacs miatt szeretnék valami ilyesmit.

Miben nyilvánul meg, hogy nehéz kiszedni belőle? Pont azt gondoltam, hogy ezekkel élhetőbb a nagyobb kulacs is. Esetleg tudsz lőni egy képet?

TayRol & Napfénysüti: Mekkora kulaccsal használjátok? Végül lehet ilyen lesz, mert ha jól látom, akkor ezzel is nyerek egy pár centi szabad helyet a mostanihoz képest, ami a felső csavar felett még jó 2-3 centivel is tartja a kulacsokat.

[ Szerkesztve ]

(#52473) Napfénysüti válasza Frenky89 (#52472) üzenetére

750ml-es kulacsokat használok.

Més que un club!

(#52474) TayRol válasza Frenky89 (#52472) üzenetére


TayRol
veterán

enyém is 750-es.

(#52475) JackFeryll válasza Frenky89 (#52472) üzenetére


JackFeryll
őstag

710ml

Amúgy ezek a szigetelt csodák nagyon brutál méretűek normál társaikhoz képest azonos űrtartalom mellett, nem tudom te milyennel rendelkezel.

(#52476) atok666 válasza Frenky89 (#52472) üzenetére


atok666
őstag

Megneztem, nekem ilyenem van, de ez mas, mint amit a sracok linkeltek. Ha nekik nincs gondjuk a nagy kulaccsal az Elite tartoban, akkor valszeg neked se lesz - bar fugg attol is, milyen kulacsot raksz bele.
En ilyen hasznalok, es lehet, hogy ez nagyobb keruletu mint amit ok hasznlanak.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#52477) (jan) válasza PROHARDVER! (#1) üzenetére


(jan)
őstag

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok, munkába járásra városba mászkálásra keresek valami vasat. 185 centi vagyok elég hosszú lábakkal.

Milyen kivitelű bringát érdemes vásárolni ami lehetőleg derékábrát (informatikus betegség :( ) ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#52478) bandus


bandus
veterán

mai tekerésem: [link]
az eddigi leghosszabb és meglehetősen dombos (nekem), hulla is vagyok, az utolsó 10 km-t már csak nagyon lazán tekeretem. ami pedig a legrosszabb volt, hogy az esetek 95%-ban szembe fújt a szél. az elején gonoltam milyen jó lesz visszafele hátszélben jönni, de ez nem adatott emg természetesen :) a maradék 5%-ban pedig oldalról kaptam az áldást. itt volt egy-két olyan széllökés, hogy nem kellett sok ahhoz, hogy kifújja alólam a bringát. nem is tudom mi lett volna, ha valami 50-es, vagy 80-as peremű kerék van alattam :U a 90 km részidőm 3:53 lett, így bízom benne, hogy a jövő heti versenyen ez befér 3:30 alá. ott 680m szint helyett cask 420 lesz, és talán ekkora szembeszél sem fog várni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52479) Hasaggymeg válasza Frenky89 (#52472) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyent használok már vagy 3 éve.Ha beletuszkolom az esőköpenyem,egy felgöngyölített felsőmet,vagy éppen egy 1,5l-es ásványvizet azt is beengedi,utána egy szorítás és máris megfogja a kulacsot is.

(#52478) bandus...ilyen szél azért nem minden nap van. Tényleg erős volt! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52480) bandus válasza Frenky89 (#52472) üzenetére


bandus
veterán

nekem a legolcsóbb rose kulacstartóim vannak, hibátlanul működnek 750es kulacsokkal :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52481) Solad válasza cekkk (#52468) üzenetére


Solad
őstag

Akkor most is voltak bőven.

Jól szervezett a tavaszi, de nekem nagyon böki a csőröm, hogy beszedik 1200-1300 embertől a 3-5000 Forintos nevezési díjat, és egy szál gagyi érmet kapnak a helyezettek, meg kap mindenki egy pólót.
Szlovákiában ahová járunk, 7€ a nevezés, amiért jár igény esetén szállás, ebéd (idén pl töltöttkáposzta volt), póló, koriban 600€-nyi összdíjazás (plusz futás, plusz bringa, összesen nemtom mennyi), és sokkal barátságosabb légkör. Össze sem lehet hasonlítani.

És nem is elsősorban a díjazás mértéke zavar, hanem az hogy az egyiken érzem hogy nyereségre megy, a másikon meg azt érzem, hogy adni a kar és hirdetni a sport szeretetét.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52482) szatocs válasza syler123 (#52443) üzenetére


szatocs
őstag

Igazad van, a "Kézi Li-Ion akkus hálózati+autós töltős, Focus,XML-U2 5200 Ft" fajta lámpa az oldalon.

=== Szatocs ===

(#52483) atok666 válasza Solad (#52481) üzenetére


atok666
őstag

Hova jartok SK-ban?

Atok

(#52484) Solad válasza atok666 (#52483) üzenetére


Solad
őstag

Szepsibe megyünk minden évben, illetve a Slovakiaringen volt idén egy sorozat. Emellett előfordul Michalovce néha.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52485) Pttypang


Pttypang
veterán

Nagyjabol az osszes elerheto aru modellbol csak 17" meg 19" van, nekem meg pont a 18" lenne optimalis, mint vazmeret. Felfele, vagy lefele kene valasztanom?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#52486) Solad válasza Pttypang (#52485) üzenetére


Solad
őstag

Szvsz a nagyobb problemasabb lehet, egy hoszabb stucni es egy kijebb huzott ules meg oke, de kicsinyiteni nehezebb :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52487) Runner_fxr válasza (jan) (#52477) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Trekking kerékpárok között nézelődj. Ezeken kényelmes az üléspozíció általában. Kb 56-os vázméret lesz jó neked.

(#52488) Hasaggymeg válasza Pttypang (#52485) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

29"-osról beszélünk? Csak mert az én régi 26" -os 21,5" vázzal szerelt bringámat többek között azért cseréltem le mert kicsinek éreztem.Ugyanakkor a 29"-os 21"-os vázú Cube szinte nagy nekem,magyarán ha pont közötte jó neked egy 29"-es akkor lefele kerekítve lesz jó az neked. A 29"-osoknál valahogy nagyobb az egész bringa. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52489) trialboj


trialboj
őstag

Sajnos jön a hideg, és egyre nagyobb fejtörést okoz az öltözködés. Eddig nem igazán bringáztam télen, vagy olyan időben amihez ne lett volna elég egy hosszú nadrág/felső.
Viszont idén már minden felé járok, és itt elég sok a domb is ahol meg izzad a bringás, akárhogy óvatoskodik.

Olvastam már itt párszor hogy ilyen olyan felsőket ajánlgattok egymásnak. De eddig nem igazán figyeltem, hogy mi a lényeg ezekben a felsőkben. Nem mo élek, szóval a linkek nem segítenének.

Én ezt a hosszú ujjú felsőt találtam, kb 7000FT. Nem tudom ez a Quick Dry mire vonatkozik, de nem túl biztató, ha ebben is ugyanúgy leizzadok. Elég vékony anyag, Ez nyári cucc lenne? Ha veszek fölé valami melegebb cuccot, akkor a kettő nem működne 5-10 fokban?

Kép1
Kép2

Nadrágra is feltétlen muszáj költeni? Deréktől lefele nem izzadunk annyira, vagy igen? :))

Sokat semmiképp nem költenék rá, mert lehet amúgy nem fog feküdni ez a téli tekerészés, és akkor kidobott pénz...

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52490) Valkűr


Valkűr
őstag

Hát halljátok, idehaza teljesen fejre álltak az árak..Az anno olcsó Kenda meg Rubena gumik árban felveszik a versenyt a neves gumikkal, mikor lettek ilyen magasak az árak?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52491) tikshow válasza trialboj (#52489) üzenetére


tikshow
addikt

Nadrág azért kell, mert szétfagynak az izületeid, ha nem tekersz - gurulsz. Hiába nem érzed hidegnek, de nagyon-nagyon rosszat tesz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#52492) Pttypang válasza Hasaggymeg (#52488) üzenetére


Pttypang
veterán

26" vagy 27,5"

Everybody lies.

(#52493) bandus válasza trialboj (#52489) üzenetére


bandus
veterán

rossz időben a legfontosabb, hogy legyen szélálló cuccod. megfelelő kabát, kamásli, meg ahogy írták is már, nadrágban is ami védi az ízületeid. az alá pedig már nem kell semmi extra öltözék, hosszú ujjú mez meg egy jó aláöltöző és meg is vagy.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52494) Hasaggymeg válasza trialboj (#52489) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Nadrágra is feltétlen muszáj költeni? "...rövidnadrágban csak nem fogsz 5C-ben tekerni! Vagy igen?! :U
Én olyan +5C ig tekerek,de akkor már vastag (női :DDD ) harisnyában a vastag futó nadrág alatt,2 pár zoknival,melegebb sportcipővel,sapkával és kesztyűvel,felül meg nylon poló,hosszú ujjú pamut melegítő,aláöltöző és szélálló dzseki...na meg egy rakás papír-zsebkendő. Ha jól adagolod az erőfeszítést,nem izzadod agyon magad,ha meg mégis,akkor nincs megállás csak otthon a forró kádban. Amúgy hidegben hegyre menni a legjobb,mert a szél sem vág (lefele persze nem engeded őrült módjára) és eleget is égetsz ahhoz,hogy melegen tartson.

(#52492) Crytec210...lehet rosszul tudom de 26 és 27,5.nél páros számokkal mennek a colok,míg 29-nél páratlan számokkal.Így ha az előbbi 2 méret körül vacillálsz akkor 18" pont kell legyen és 17,meg 19 nem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52495) atok666 válasza Hasaggymeg (#52494) üzenetére


atok666
őstag

A ket par zokni helyett nem jobb megoldas a cipore huzhato "shoecover"?

Atok

(#52496) Napfénysüti válasza bandus (#52478) üzenetére

Gratula csak így tovább. :K
Én szombaton inkább a vizes úttal meg a hűvösebb idővel küzdöttem derekasan. Viszont legalább kipróbáltam a neten dícsért vizes tapadását a Continental gumiknak, tényleg nem volt velük probléma.
Ez lett a vége: [link]
Meg még utána 21km haza de azt már párommal közösen laza tempóban.

Ja és meglett végre idén a 3000km. Nálam ez nagy szó mert korábbi években még 1000-et se mentem. :N

Més que un club!

(#52497) Hasaggymeg válasza atok666 (#52495) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Biztos jobb,de nekem nincs és egyelőre nem is szándékotok venni. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52498) Napfénysüti válasza atok666 (#52495) üzenetére

Sokkal jobb. Idén még év elején én is próbálkoztam vastagabb meg dupla zoknival de kb semmit nem értek aztán vettem egy kamáslit amivel ég és föld volt a különbség.
Mondjuk a Shimano cipőm baromi jól szellőzik ami nyárra remek dolog de ha hűvösebb idő van lefagy benne a lábad így szerintem ennél a kamáslin kívül más megoldás szóba se jöhet.

Més que un club!

(#52499) bandus válasza Napfénysüti (#52498) üzenetére


bandus
veterán

meg amúgy sem, a szélálló anyagot nem pótolja 3 réteg nem szélálló.

amúgy köszi, nagyon szép köröket mentél, reméljük jövőre sikerül hasonló tempókat mennem nekem is. idén pont 750 km-t mentem eddig. ehhez hozzá jön majd még egy tekerés a héten, 50-60 km körül, plusz a versenyen a 90 és utána valószínűleg elrakom a bringát télire. október közepéig minden hétvégém be van táblázva, így nem nagyon lesz már lehetőségem hajtani.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52500) Solad válasza bandus (#52499) üzenetére


Solad
őstag

Én most még beszálltam a strava 9000m climb challengebe, szóval lesz még valamennyi a hónapban :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.