Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Damage401 válasza gyuszaa (#3997) üzenetére


Damage401
senior tag

Egy baj van, Webshopból rendeltem, átvételnél átnéztem minden úgy frankó volt. Esetleg hogy tudom ezt visszajuttatni? Illetve 8 nap elállás attól, hogy erre a termékre igényt tartok és hogy visszakapjam a pénzt mi esély van? Számla mindene meg van. Szerdán hozták

Szerk.: Neuzerekről mi a véleményetek? Testbike elég jókat írtak

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#4002) Slownz válasza Damage401 (#4001) üzenetére


Slownz
senior tag

Ha webshopból vetted 8 napon belül indok nélkül (!) vissza kell, hogy vegyék, így nem para. :)

(#4003) M_o_g_y_i válasza evilskati (#3991) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pont ilyet nagy hirtelen nem találtam, de én egy sima zéger-fogóval oldanám meg a dolgot. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#4004) evilskati válasza M_o_g_y_i (#4003) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm szépen :) Megbütykölöm :D

(#4005) Muton válasza csabi94 (#4000) üzenetére


Muton
addikt

nagyon komoly! én is gondoltam rá, hogy a csullogós bicajra kellene egy ilyen mechanikus sebességmérő, meg első és hátsó kerék nyomásmérő, meg csapás fordulatszám mérő, illetve egy qrva nagy pánikgomb. meg lenne a vissza a jövőbe feeling rendesen :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4006) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Komoly az a km óra .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#4007) lsebestyen válasza Damage401 (#4001) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jaja, van 8 napod, tehát vissza kell adniuk a pénzt...

(#4008) PPolip


PPolip
csendes tag

Sziasztok!
Eladnám (nem minden áron.....) bicajomat: 94-es GT Karakoram ,Shimano Delore lx 3x8 váltó,Shimano fh-rm30-8 kerékagy,GT kormány, Vision felnivel,törődést igénylő állapotban (bovden csere,állítás ,átnézés,stb) .Megszállottak,bütykölők előnyben.

(#4009) SOAD19 válasza PPolip (#4008) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt, ugye tudod, hogy nem engedélyezett szakmai topikban hirdetni?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4010) PPolip válasza SOAD19 (#4009) üzenetére


PPolip
csendes tag

Most már igen....bocs

(#4011) ADAM1337 válasza Runner_fxr (#3970) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen egyetértek használom ezt városira meg kis túrázásra, jövő tavasszal meg veszek egy hasonlót mint amit mutattál.
Lehet azt is hogy egyesével dobálgatom rá a dolgokat agyak, tárcsafék, stb, első telóra nem is akartam most féket rakni csak hogy kompatibilis-e a szerkezete.
De amit ajánlotatok 150k-s bicó szimpatikus.

(#4012) SOAD19 válasza PPolip (#4010) üzenetére


SOAD19
addikt

Amúgy, lehet jó lenne egy topik, ahol lehetne hirdetni bicajos dolgokat, elég sokan megfordulnak, ebben a bicajos topikban is. Szóval lehet nem lenne hülyeség. :F

MOD: Helyesbítenék, nem szakmai topik ez, de itt se lehet hirdetni, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Van tippetek, hogy olyan 20k-ig milyen "bevásárlós" női bringát lehetne szerezni? Én abszolút nem vagyok képben ebben a kategóriában, ezért kérek egy kis segítséget. :R

(#4014) csabi94 válasza Muton (#4005) üzenetére


csabi94
őstag

Amúgy a színeket elcseszték. Nem 60-80 között kéne a zöldnek lennie, és 0-20-ig a pirosnak?! :DDD

(#4015) D.Orion válasza csabi94 (#4000) üzenetére


D.Orion
veterán

A legutolsó ilyen amit láttam ebay-en az 26Euro-ér kelt el és nem volt működőképes. :U

(#4016) stangli


stangli
senior tag

ATB, vagy MTB kerékpárokról mi a véleményetek? Napi átlag 5-10 km-ért mennék vele, ami nem annyira sok, leterhelő egy bármilyen minőségű újonnan vett kerékpár számára... vagyis szerintem... érdemes 30-40e-ért beruházni rá? vagy lebeszéltek róla... tudom a döntés az enyém, csak azon userek tapasztalatára vagyok kíváncsi, akinek volt, van ilyen bicaj a birtokába...

Thx. :R

(#4017) lsebestyen válasza stangli (#4016) üzenetére


lsebestyen
addikt

Annyiért nem kapsz újonnan értékelhető kerót, nézz használtan, sokkal jobban jársz. Ha meg nem értesz hozzá, akkor valami ismerősöd csak akad aki elmegy veled megnézni :))

(#4018) anaqer válasza stangli (#4016) üzenetére


anaqer
veterán

Lebeszélünk.

(Valaki tényleg vegye már át tőlem ezt a hálátlan "ennyiért használható új(!) kerékpárt nem kapsz, de használtat simán" stafétát - vagy legalább szponzoráljon meg egy 3-4 billentyűzettel és egy szettnyi GITS ujj-augmenttel...)

EDIT: oh, kösz lsebestyen!

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4019) stangli válasza lsebestyen (#4017) üzenetére


stangli
senior tag

mi a baj ezekkel a kerékpárokkal? ha már ennyire lehúztátok... :)

(#4020) D.Orion válasza stangli (#4019) üzenetére


D.Orion
veterán

(#4021) Muton válasza csabi94 (#4014) üzenetére


Muton
addikt

egyetértek, nincs jól színezve: szerintem kellene egy még zöldebb tartomány a 0-10 km/h-hoz :P
a 60-80-hoz meg pár csillagot rajzolhattak volna, hogy jelezze a hipertérugrást :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4022) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Dunakesziről tekernék Gyömrőre. Ismerős valaki arrafelé? Milyen útvonalon tudnék menni? Igazából országút is jó, meg terep is. Akkor úgy választok járgányt :) Ha valaki ismerős arrafelé, tudna javasolni valamit? Fótig tudom az utat :D, már Mogyoródra is elmentem, igaz csak országúton eddig...

Utvonalterv.hu Bp-en keresztül vinne, ami nem egy jó ötlet szerintem...

Mára egy RADON best buy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4023) stangli válasza D.Orion (#4020) üzenetére


stangli
senior tag

thx :W

(#4024) Zebu válasza Zebu (#4022) üzenetére


Zebu
addikt

Talán ez a legjobb: [link]

(#4025) -HajTömeg- válasza stangli (#4023) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Vegyél 30-40ért valami használtat.
Tuti jobbak,mint ezek a hulladékok.
Néha én is belegondolok,hogy ha el akarnám adni a mostani 6 éves cangám, mennyire keveset kapnék érte, pedig nagyon rendben van.
Szerintem sokan megválnak a régitől viszonylag occsón, csak mert már van egy új szerelmük. :)

Alias: Júzer error

(#4026) D.Orion válasza stangli (#4023) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha jól látom Bp-n laksz. Elég sok lehetőséged van a különböző piacokra kilátogatni és ott fillérekért venni egy jó kerékpárt. Persze azt be kell vállalnod, hogy nem biztos, hogy az adott kerékpár Ausztriából jött, lehet a szomszéd kerületből lopták el. Nem is olyan régen az egyik itt fórumozótól lopták el a kerékpárt majd 2 hét múlva meg is találta egy ilyen piacon. Jobb arcoktól kell venni. 30-40-ért ha jól alkudsz akkor egy boltban 100K+-os kerót is simán tudsz venni. Volt bnőm Devecserben volt kerékpárt venni, ő 20K-ért vett egy KTM CrossCountry-t, ami később kiderült, hogy a boltban 160K lett volna. :U
Az mondjuk tényleg osztrák kerékpár volt, csak ott kidobták már.

[ Szerkesztve ]

(#4027) lsebestyen válasza Zebu (#4022) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia!

Dunakeszi - Fót - Mogyoród - Kistarcsa - Nagytarcsa Tarcsai úton át Rákoscsabára, utána 31esen Maglódig, és át Gyömrőre, de mehetsz 31esen Gyömrőig is, én Maglódnál szoktam lejönni.

(#4028) Muton


Muton
addikt

Hátha érdekel valakit: a tesco-ban a brigéciol akciós, 700 Ft.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4029) Sirandrish válasza Muton (#4028) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha elmondod hogy az mi az engem lehet érdekel :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4030) D.Orion válasza Sirandrish (#4029) üzenetére


D.Orion
veterán

Lánctisztításra szokták használni. Shimano-ra jó, Sram-ra nem.

(#4031) Gyufaaa válasza Sirandrish (#4029) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mindenféle olajos vagy zsíros dolog tisztítására használatos. Autóknál is pl motor tisztítás/mosására jó.

(#4032) Muton válasza Sirandrish (#4029) üzenetére


Muton
addikt

elvileg vízben bomló tisztítószer, amit letolhatsz sima lefolyóba is, nem kell leadni, mint veszélyes hulladékot.
úgy rémlik, hogy földművelő munkagépek mosására találták ki, hogy ne legyen nagy baj a vetésre csurgó cucc
viszont ha az nincs így, kérek mindenkit, hogy erről engem ne tájékoztasson! köszönöm! :DDD

D.Orion: én sram-ra használom, eddig gondot nem okozott, de csak rövid fürdőt kap a lánc.

Gyufaaa: aréna tesco tegnap este 7: vagy 20 db volt

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4033) Gyufaaa válasza Muton (#4032) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én most megyek és megnézem! DE HA NINCS:::! :DDD

Azért inkább nem brenyázok fel pestre. Megnézem itt a helybéli tacskóban. :R

[ Szerkesztve ]

(#4034) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Sógoromnak kellene egy kis segítség. Éppen használt piacon van, ahol 40-ért kínálnak egy Acera váltószettes, RST teleszkópos, Gtd ghost váz-kormány-felni bringát.

Megéri a kért árat egy ilyen bringa? Állapota szemrevételezéssel jó

read-only mode on the forum

(#4035) Muton válasza Gyufaaa (#4033) üzenetére


Muton
addikt

remélem ott is van :K viszont a másik brigéciol (nem a 2000-es, hanem valami d-9, vagy mi) az nem akciós. átfutottam a matricát, különbséget nem találtam a kettő között a nevén és az árán kívül

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4036) Zebu válasza D.Orion (#4030) üzenetére


Zebu
addikt

Az hogy lehet, hogy Sram-ra nem jó csak Shimano-hoz?
Ez nekem így nem eviláginak hangzik... :)

(#4037) D.Orion válasza AtHoS (#4034) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez így nagyon nehéz kérdés. Sajnos még az igazán hozzá értőknek is látni kéne.

(#4036) Zebu: Sram lánctulajoktól többször lehetett már hallani és képekkel bizonyítva látni is, hogy brigeciol-os fürdő után egyik másik sram láncon hajszálrepedések jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#4038) Zebu válasza lsebestyen (#4027) üzenetére


Zebu
addikt

Ejj be tudod linkelni az útvonalat? Ha jól gondolom ez országút lesz...

(#4039) Runner_fxr válasza Damage401 (#3993) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bár az utóbbi időben valóban nem túl jók a schwinn csepel bringák, hasonló lelazulás előfordulhat más, drágább új kerékpáron is. Az első 100km után minden új bringát le kell ellenőriznie a boltnak ahol vetted, erre a normálisabb helyeken fel is hívják a figyelmet, mivel az új menetek lelazulhatnak, bowdenek nyúlhatnak és elállítódik a váló, fék stb. Olyat is láttam már, hogy egy nagyobb súlyú embernél állandóan lelazult hasonlóan a középcsapágy, úgy lett megoldva hogy teflonszalagot tekertem vékony rétegben a menetre majd behajtottam, utána nem lazult le. Általában a 100km-es átnézés, beállítás után jó darabig nem kell hozzányúlni egy minőségi bringához, de azért mindig figyelni kell. Időnként ellenőrizni a középcsapágy feszességét úgy hogy megmozgatod a hajtókart oldalirányba, nem szabad kottyannia kicsit se. Kerékcsapágyakat, kormánycsapágyat.

ADAM1337: Majd ha veszel egy ilyen stinky-t és először mész vele az erdőben, egyből megérted miért javasoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#4040) Zebu válasza D.Orion (#4037) üzenetére


Zebu
addikt

Aszta! Nem is gondoltam volna. KMC-vel, Connex-szel és Campagnolo-val mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#4041) D.Orion válasza Zebu (#4040) üzenetére


D.Orion
veterán

Passzolok.

Más: Mai tour szakasz kegyetlen jó!

(#4042) Muton válasza Muton (#4032) üzenetére


Muton
addikt

most látom,mosás közben, h nekem is shimano láncom van, nem sram. ideje lenne átnézni a biciklit, mert még kiderülhet, hogy amit torának hittem az egy fox talas :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4043) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Közben már utánanéztem, de azért köszike mindenkinek a segítséget :)
Kérdés: Felni tisztításra mit javasoltok? Nem egy nagy dirrdurr a bringám de az ezüstös felnim már lassan full barna a sok pórtól és zavar...nem akarom hogy elhanyagolva érezze magát :B

Gondolom váztisztításra alkalmas a vizes szivacs is nemde?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4044) D.Orion válasza Sirandrish (#4043) üzenetére


D.Orion
veterán

Elmész egy ilyen önkiszolgáló autómosóba és 3x50Ft-ból le tudod mosni. Nyomsz a felnire és a küllőkre egy adag tiszta vizet, utána szennyoldás, végén megint tiszta víz. Ha ketten vagytok akkor könnyebb a helyzet, mert van ki forgassa a kereket és a hátsót is könnyen le tudod mosni anélkül, hogy a váz felé mosnál. Öcsémmel mi így szoktuk lenyomni a felniket és a küllőket. 5 perc alatt kész mindkettő gép.

[ Szerkesztve ]

(#4045) lsebestyen válasza Zebu (#4038) üzenetére


lsebestyen
addikt

[link] szar ez is...nem tudom hogy lehet az útvonalhoz érintési pontot adni ezen az új felületen mindenesetre mogyoródnál szilas felé menj, mert amit az alap útvonal jelöl azt nem ismerem milyen minőségű...

[ Szerkesztve ]

(#4046) Sirandrish válasza D.Orion (#4044) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor megpróbálok keresni egy ilyet..köszike :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4047) fpeter07 válasza Sirandrish (#4043) üzenetére


fpeter07
veterán

Szappanos víz + törlőrongy + valamilyen száraz rongy letörölni.

(#4036) Zebu: A topicban volt szó róla, hogy ha esetleg több ideig bent hagyják a láncot, akkor mikrórepedéseket okoz rajta. A sram láncok erre érzékenyebbek.

szerk:A touron most látszik igazán, hogy a kerékpározás nem egyéni sport.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Sirandrish válasza fpeter07 (#4047) üzenetére


Sirandrish
legenda

ah első körben akkor azt fogom kipróbálni...mondjuk most..köszike :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4049) Sirandrish válasza Sirandrish (#4048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát kipróbáltam, de ezt holnap reggelig sikálhatnám szerintem, szóval marad az autómosó.. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4050) csƵ


csƵ
őstag

Keresek 1"-os (lehetőleg) fekete A-Head merev villát 5k alatt, az sem baj, ha használt, csak jó állapotú legyen. Aki tud sikítson!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.