Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) StLui válasza 6030D (#127999) üzenetére


StLui
veterán

Barátom tőlük vett bringát, dolgozik ott magyar srác, segített is mindenben :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128002) Misi1980 válasza Massmurderer (#127996) üzenetére


Misi1980
senior tag

Annál nagyobb baj ne legyen hogy rozsdásodik ha jól használható.

(#128003) Massmurderer válasza Misi1980 (#128002) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pár hsz. elörébb tettem fel képet az enyémröl.Elégedet vagyok vele,1x se csúszott meg a lábam rajta.Igaz nekem fehér van,azon sajna minden meglátszik.

(#128004) jjeahh válasza Misi1980 (#127994) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiért én már vannak bevált komoly márkáktól is jó pedálok, szal én nem venném meg. Pl. ha a szín nem zavar ez a HT most szépen le van árazva: [link] [link] :Y , vagy itt van feketében is, esetleg ezek sem lehetnek rosszak: [link] [link] [link] [link] [link].

Yahhher: Valahogy úgy ahogy Imike mondja.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128005) nismoka


nismoka
addikt

Van valakinek ezzel az újabb lezyne gps-el tapasztalata? [link]

(#128006) deny330 válasza jjeahh (#128004) üzenetére


deny330
aktív tag

Látom nagyon kerülöd az Alu-t. :D

(#128007) jjeahh válasza deny330 (#128006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek jöttek olcsón szembe bike24-en :D . Az egyik linken alu van amúgy, bár 18 grammal nehezebb mint a kompozitok :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128008) Massmurderer válasza jjeahh (#128007) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] Ilyen van,350g/pár :DDD

(#128009) deny330 válasza jjeahh (#128007) üzenetére


deny330
aktív tag

Jah, nem figyeltem azt az alu-t. Mondjuk én ilyen pár grammon annyira nem szoktam izélni, 150-200 gramm azt mondom súly. Alatta meg mindegy, mert annyi sár is rákerül a bicózás során. :DDD

(#128010) beleriand72


beleriand72
tag

[link]
Shimano saint m828 mennyire ajánlott kategória, itthon negyven fölött, kinnt harminc körül

[ Szerkesztve ]

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#128011) cdl válasza nismoka (#128005) üzenetére


cdl
senior tag

Fontos a navigálás, offline térkép?
Kicsit döcögősebb lehet, mint egy Garminnal, de az ára sem annyi.
Mivel Nekem nem lényeges ez a funkció, így egy Bryton 530-ra szavaztam(holnapra remélem ideér)

(írtam hogy egy Sigma computerre szavaztam először, de a Nekem fontos értékeket a két felső sarokba rakták icipici méretben, így az kiesett.)

(#128012) nismoka válasza cdl (#128011) üzenetére


nismoka
addikt

Igen kell a térkép, garminban nem tetszik a touch és a kinézete sem. Erről a lezyne-ről jókat irnak a tesztek viszont pár felhasználó lehúzta rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#128013) gabro0 válasza cdl (#128011) üzenetére


gabro0
őstag

Akkor már miért nem Edge 130?

(#128014) beleriand72 válasza gabro0 (#128013) üzenetére


beleriand72
tag

Bryton aero60?

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#128015) jjeahh válasza Massmurderer (#128008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tuti HT PA12A más logóval, még a súly is stimmel.

deny330: Csak viccvót, mert mostanában a grammozás volt a téma a topikban :P . Elfogadnám azt a pedált, nem ronda, kár, hogy kopik ezekről a festés.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128016) cdl válasza gabro0 (#128013) üzenetére


cdl
senior tag

Kisebb képernyő, fele akkora üzemidő ugyanazért az árért.

(#128017) Hasaggymeg válasza beleriand72 (#128010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem a régebbi van,ez alapján ajánlom...vagyis inkább ajánlanám,de drágának tartom. :(

(#127993) jjeahh...bár fontossága tagadhatatlan,félek kissé túl van misztifikálva ez a geo dolog. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128018) flash-


flash-
veterán

hali

a bryton 310t,530t tartalmaz galileo,glonass gps-t?(az aero 60t az tudom hogy igen)
illetve a fenti kettőhöz jár klasszikus sebességmérő szenzor is? az elvileg pontosabb mint a gps-es nem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#128019) gabro0 válasza cdl (#128016) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem megfelelő a kijelző mérete, minden jól olvasható rajta. Az üzemidő meg olyan amilyen, bár lehetne jobb. Szerintem a fórumban mindenkinek elég volna :)

[ Szerkesztve ]

(#128020) cdl válasza flash- (#128018) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem nem tudja még.
Combo szenzor jár hozzá, (SPD+CAD) szóval igen.

gabro0.

Nem azt mondom, hogy rossz, de ha ugyanazért a pénzért nagyobb kijelzőt és dupla üzemidőt kapsz, akkor ez a jobb vásár.
Rendeltem még az Aliról 3 szenzort hozzá, remélem márciusra itt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#128021) deny330 válasza jjeahh (#128015) üzenetére


deny330
aktív tag

A festés mindegyikről fog. Én rendszeresen oda verem a pedálokat valahova, szóval direkt nem veszek szépet. :DDD

(#128022) Zsohi válasza Zsohi (#126882) üzenetére


Zsohi
őstag

Elkészültem a kerekekkel és a narancs NS is újra testet öltött, már csak a tavasznak kellene megérkeznie...

Egy hikomat kukabúvár megtudná építeni ezeket a szénszálas felniket, hihetetlenül masszívak. :DDD Azonban sikerült jó alaposan megnehezíteni a munkámat a DT Competition küllőkkel, úgy tekerednek mint a főtt spagettitészta és akkor sikerült még ezt is megfejelnem a Squorx anyákkal, igazán rühellem ezeket a thread lock-kal ellátott csodákat, még olajjal is problémásak. Azonban két délután alatt sikerült valami igazán jót kihoznom belőlük, radiálisan és laterálisan is sikerült 0,5mm-es hibahatáron belül maradni szinte teljesen megegyező küllőfeszesség mellett, Cushcore is a helyére ment hátul, szóval bódóg' vagyok. :D A vas is teljes elkészült, SLX hajtást kapott a már meglévő Zee hajtókarokkal karöltve, egy Sunrace CSMX8 fogaskoszorúval hátul ami nem mellesleg nem éppen B kategóriás, mint ahogy arra számítottam volna az SLX váltókarral egyetemben, ami legalább 15x jobb érzésre, mint a papíron magasabban jegyzett M8000-es XT... Az M7000 jóval simábban és finomabban vált, míg az XT durván és nehezen jár amint totál nem tudok hova tenni. :U Majd elfelejtettem: az első kerék 822g lett, míg hátul 940g, D-light küllőkkel, alu anyákkal, alátététek nélkül és könnyebb kerékagyakkal ebből még szépen lehetne faragni, de azért így se lettek rosszak. :D

A másik, a DH gép is kapott egy kis TLC-t. :D Új felnik, új ESI markolat és egy új pár csapágy a fő forgásponton megfejelve egy szett SKF szimeringgel a villában. Természetesen szét is lett bombázva minden eleme, megzsírozva és megtisztítva minden elemében.

Néhány szót ez az új SKF tömítésszett is megérdemel. A villában eredetileg a régi típusú szürke tömítések voltak amik a port kint az olajat bent tartották, szóval tették a dolgukat. A villát korábban már többször is szétszedtem, de komolyabb figyelmet sose szenteltem ezekre a tömítésekre, így fel se tűnt, hogy milyen komolyan akadályozzák a villaszárak mozgását, most azonban a cserével realizálódott a dolog bennem és hát ez a zöld szett legalább 4x drágább, de legalább 40x jobb is. Erősen ajánlom mindenkinek a cserét. :)

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#128023) tacto válasza Zsohi (#128022) üzenetére


tacto
aktív tag

Az NS reinkarnacio klassz lett (tovabbra is).

[ Szerkesztve ]

(#128024) jjeahh válasza deny330 (#128021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Műanyag kompozitról nem kopik :P

Zsohi: Az örök fiatal NS :)) . Irigyellek, hogy ennyire vágod már a szerelést, remélem 1-2 éven belül én is eljutok erre a szintre :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128025) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Kross Evado 5.0 2018-at.
Szerintetek 188 cm magasság / 87 cm belső lábhosszhoz 21", vagy 23" passzol?

(#128026) Hasaggymeg válasza Zsohi (#128022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

940 gr a hátsó?! Gyenge vagy öcsém,nézd meg az én elsőmet! :o (tegnap defektet javítottam,aztán engedtem a napok óta itt dúló grammániának és egyúttal megmértem én is. :DDD )

Aztán mikor erre felrittyentek egy "hajszálvékony" dekatlanos belsőt ami nehezebb mint egy 250 grammos nagy vaj,már csak fel kell pörgetnem és visz is mint egy íbájk! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128027) 6030D válasza Hasaggymeg (#128026) üzenetére


6030D
Ármester

Elkapott téged is a láz ;] Megnyugtatásképpen: - 150 g a tárcsa, kb. ;)
Általában az egyik legjobb első upgradenek a gyári kerekek cseréjét tartják, esetleg a villát. De meg is lehet fordítani: olyat kell venni, amin ezek jók, mert ezek drágák, a váltás, hajtás nem. (nem csesztetés, remélem érted)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128028) ZolkoW válasza Zsohi (#128022) üzenetére


ZolkoW
őstag

annó el is mentettem valahová a felnik linkjét, mindig érdekelt a téma :) Végül (csak a felnik) árban hol álltak meg? gondolom áfázva lettek.
Jöhet priviben is, sőt, kérdezhettem volna én is ott :)
Mondjuk nem mostanában lesznek ilyen terveim, de egyszer talán..

A grammániához:elkezdtem felmérni a lehetőségeket lányom új bringájával kapcsolatban. Tudtam, hogy nehezebb lesz a sajátomnál, de tényleg kezelésbe kell vennem, ha azt akarom, hogy legalább egy súlyba kerüljenek. Úgy vagyok ezzel, hogy milyen dolog,hogy ő feleakkora súlyú, mégis nehezebb bringája van. Sajnos az nem fog előfordulni, hogy 6 kilóra levigyem, de merevvillásítva talán meglesz a 11.
Vannak sokkoló adataim: nyereg = 562g. teleszPÓK = 1980 g, Első kerék mindenestül (V-fékes) = 2108 g.
Az összeg pedig így 13,55 Kg. Ez egy 26-os pici vázas MTB, és két légy egy csapásra, ha foglalkozom vele, mert én is kiélem magam, és bemesélem magamnak, hogy biztos a lánynak is jobb lesz ;-)
Egyébként egy dolgot mindenképp módosítanom kell, mégpedig a hajtókart a hossza miatt. Gyárilag 170-essel jött, ami brutál hosszú egy ilyen magas (alacsony) lánynak, már nagy nehezen találtam EGY típust, ami 152-es, és cserélhető lányctányéros.

Ha van tippetek 32-es körüli fogszámhoz 104-es lyukkörre való rockringre, azt szívesen veszem, lehet műanyag is (sőt!), mert csak drágán találtam. Nem úgy kéne lennie, hogy egy ilyen műanyag karikát pár ezresért utánam dobnak még itthon is? ezzel szemben még Kínából is 18-20 dollárokért látok, igaz, az alulemez. ami szép hullámosan érkezik a bubis borítékban..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#128029) Massmurderer válasza jjeahh (#128015) üzenetére


Massmurderer
őstag

Olyasmi :) Az a lényeg hogy jó,és hogy ipari csapágyas,meg hogy nem müanyag vacak.

[ Szerkesztve ]

(#128030) jjeahh válasza ZolkoW (#128028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A teleszkóp oké, de a nyereg és a kerék súlya :Y , érdekes, hogy még így is olyan "könnyű", mint egy mai jobb 29er alu XC. Gondolom a pici 26-os váznak köszönhető.

Hasaggymeg: Pedig neked jó, ha utolérne a grammánia előnyben lennél pl velem szemben, mert gyárilag 13kg körül van a bringád tudtommal, amit egy jól megválasztott külső-belsővel, nyereggel, markolattal, pedállal simán le lehet vinni 12 alá akár.

Más: Ma reggeli fotó, errefelé is kihagyom a tekerést egy ideig :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128031) ZolkoW válasza jjeahh (#128030) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, igen, a teló amúgy nem lenne vészes, csak ha elképzelem, hogy egy V-fékes Mosso aluvilla (sajnos csak tárcsásakból nagyobb a választék, pl. apróban is láttam nemrég egy Mossót) tömege asszem 6-ossal vagy 7-essel kezdődik :)
A keréken meglepődtem (saját 29es kerekem ilyesmi, tárcsával együtt), de a nyereg sokkolt :)
szerk.: a "jobb" jelzőt inkább átlagosra cserélném, de ja.

a fotóra: húbazz :D azért elég gyorsan fordulnék ott vissza, ahol ilyet látok :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#128032) Hasaggymeg válasza 6030D (#128027) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+(#128030) jjeahh ...csak kíváncsiságképp mértem le,az alkatrészek súlya sem eddig nem volt,sem ezután nem lesz meghatározó az alkatrész pótlásnál,cserénél. Nem versenyzek,a másodpercek,de még a percek sem számítanak,így a megbízhatóság,minőség és ár az ami meghatározza mit mire cserélek majd ha kell. Pl. pedálnál sem érdekelt a súlya,a hátsó sort pedig legutóbb éppen nehezebbre cseréltem a tartósság érdekében.Azt gondolom,hogy a kerékpár még mindig csak ötöde,hetede az összsúlynak,és ha nem vagy egy alultáplált versenyző a kerékpározással nemcsak erőnlétedet növeled,hanem fokozatosan súlyfölösleget is leadhatsz,méghozzá ingyen. :DDD Három kilót bármikor,de ötöt is le tudok adni magamról,ami a kerékpáron alkatrészeknél már csilimilliómba kerülne,gyakran egyéb tulajdonságok,mint teherbírás,ár stb. kárára. Uff én beszéltem. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#128033) jjeahh válasza Hasaggymeg (#128032) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nehezebb lennék én is a megbízhatóságot helyezném előtérbe, de így, 65 kilóval szerencsére (?) tökmindegy mit veszek, mert alattam valszeg egy papír fogaskoszorú is bírná a strapát :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128034) StLui


StLui
veterán

Hú, kiderül ezen a fórumon gyülekezik Magyarország , és Erdély összes, minimum EB esélyes bringása, akiket már csak max 1kg választ el a címtől

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128035) 6030D válasza StLui (#128034) üzenetére


6030D
Ármester

Én mondjuk csak feldobálom a labdát, és tetszik, hogy sokan pattogtatják. :DDD Amúgy érdekes téma, mert a grammot összevonják az emberek a versenyzéssel, ami egy megfoghatatlan dolog, mert mindenki azt hiszi, hogy aki eljár versenyekre, az versenyző. Hát nem. Befizetem a nevezési díjat, és tekerek. Aki az elitben megy, az a versenyző.
De ha valaki XT-t meg XTR-t vesz, az menő, még ha csak fagyizni jár is, mert az a minőség. :R

ZolkoW: amúgy milyen a hajtás? 1x8-9? Rockringnek meg apróban is szoktak árulni esztergált nagytányért, csinálj neki olyanból. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128036) jjeahh válasza StLui (#128034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az még messze van, hogy én versenyen is induljak :DDD . Nem mindenkinek fontos és ideális a grammozás, de vannak olyan esetek, amikor igen. Pl. tegyük fel, hogy könnyű vagy mint én, tönkrement a pedálod, tehát újat kell venned és a 350 grammos az 500 grammossal egy árban van vagy még olcsóbb is. A pehelysúlyod miatt alattad nem törik, szal akkor miért ne vedd a könnyebbet? Csak egy kis odafigyelés kérdése, nem kell több koncentrációt ebbe sem beleölni mint abba, hogy megnézed az árcetlit és számolsz, hogy belefér-e a keretedbe. Vagy a másik példa, pl. 6030D esete: van egy 9-10 kilós karbon montid. Nem lenne fura kőnehéz alkatrészeket pakolni rá? Én sajnálnám, ha már a mérnökök vért izzadtak, hogy 10kg alatt maradjon a súly és fizettem ezért egy vagyont... :DDD . Persze ha 80kg fölött lennék alu montival, vagy sokat ugratnék, akkor valszeg én is lesz*rnám, a lényeg, hogy bírja a strapát alattam :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128037) StLui válasza 6030D (#128035) üzenetére


StLui
veterán

Én az élversenyzéssel vonom össze. Pont te amúgy, legalábbis rólad tudok, tényleg komolyan tolod, edzést is komolyan veszed, ez már az a határ ahol el tudom képzelni van értelme. Master, Elit, ezeket sosem tudom megjegyezni melyik az erősebb. Szóval rajtad kívül nem olvastam másról, hogy ilyen komolyan venné.
Országutisoktól bocs, azokat a a hsz-eket nem követem, lehet pl Napfénysüti is így tolja.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128038) StLui válasza jjeahh (#128036) üzenetére


StLui
veterán

Hát én addig nem jutottam egy alkatrésznél sem, hogy megnézzem a súlyát.

Adott tempónál az összsúlyod mondjuk 70 vagy 90 kg, és lefelé odavered. Kap súlytól függően 400-500 kg-os ütést egy adott alkatrész, de lehet keveset mondtam, futásnál ennyit kap állítólag a sarok. Szerintem mindenképpen kell, hogy erős legyen az alkatrész. Az pedig nem hiszem, hogy olcsó-erős-könnyű is legyen egyszerre az menni fog, valószínű ebből csak kettő fog egyszerre érvényesülni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128039) Massmurderer válasza jjeahh (#128036) üzenetére


Massmurderer
őstag

Azért tudod más ám az ha valaki 1-2x elmegy egy könyebb terepre,erdö,kisebb dombos vidékre,vagy városi tekerés,meg más aki hetente több napot terepezik.És az is tutti hogy itt a bringasok 90% nem profi versenyzö :DDD Én ezért se méregetem,meg a grammokat nézem.Az én igényeimnek feleljen meg,birja a strapát,és minél kevesebbet keljen szerelni.

(#128040) jjeahh válasza StLui (#128038) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De te nem alu enduróval nyomod lefeléken? Lehet rosszul emlékszek, de ott annyira valszeg nem is fontos a grammozás, mint egy sok mászásra használt XC-n.
Ja, sokszor ami könnyű az kevésbé masszív, de azért létezik olcsó-erős-könnyű is, pl. a kompozit pedálom eddig jobban bírja mint a fémek, ha szereted a kemény nyerget, akkor csak a tömésen lehet spórolni 150 grammot, szilikon markolat sem hiszem sokkal sérülékenyebb lenne mint a gumi, meg ott vannak még azok az alkatrészek, amik jó eséllyel soha nem kapnak ütést, pl fogaskoszorú, kerékagyak, középcsapágy, gumibelsők... gondolom a váltó, kormány, váz sérül ilyenkor a leghamarabb, bár csak gondolom, mert én eddig szerencsére csak egyszer estem el és csak a térdem meg az alkarom bánta. Szerencsére nem törött el semmim, az én "alkatrészeim" is is vékonyak meg könnyűek :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128041) StLui válasza jjeahh (#128040) üzenetére


StLui
veterán

eddig háromszor voltam olyan helyen ahol nem kellett fölmászni is a lefeléhez.
Mondjuk az műanyag pedált már elég neccesnek tartom, úgy hogy elsőre én is azt vettem, 1-2 alkalom után el is törtem.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128042) jjeahh válasza StLui (#128041) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én úgy érzem, hogy az XLC (neked az volt?) nem valami komoly márka, vannak jó cuccaik, de összetettebb cuccot, ami nagy terhelésnek van kitéve nem mernék tőlük venni. Legutóbb amikor haveromnak pedált vadásztam én is agyaltam XLC, RFR, DMR, Procraft meg hasonló pedálokon, mert olcsóért is adnak műanyag kompozitot rendes tüskékkel, de végül nem mertem megkockáztatni, bőven elég tapasztalat volt nekem is a régi olcsó pedálommal a kotyogással meg zörgéssel szenvedni :D . Mondjuk van már alu pedálból is könnyű, tegnap linkeltem is egyet, ha nehezebb lennék, főleg enduróra valszeg én is inkább azt venném, biztos ami biztos, egy alu HT, Deity, Crankbrothers stb nem hiszem, hogy valaha el fog törni, hiába könnyű.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128043) 6030D válasza jjeahh (#128036) üzenetére


6030D
Ármester

van egy 9-10 kilós karbon montid.... nincs :DDD Még!

StLui: mondjuk, hogy komolyan veszem, de lehetne még komolyabban. Igazából én nem azért írom a dolgaimat, mert hencegni akarok, vagy várom a simogatást, hanem ha van olyan, akit érdekel, az tanulhat belőle (vagy nem tanul, csak ez is egy vélemény). Amikor elkezdtem az egészet, akkor én is örültem volna ilyen hozzászólásoknak, mert jobban érdekel, mint az aszfalton magától 30-cal menő terepgumi. Leírom, ha valakinek segít, akkor örülök, ha valakit zavar, akkor meg írja meg.
Kölkök az Uxx, 18 évtől 30-ig Felnőtt, 30-tól 10 évenként Master 1-2-3-4. Az Elit meg a külön csoport, licenszes, élboly, stb, mindenféle korosztályból aki felnevez(het) oda.
A grammozás részt nézheted úgy is, hogy mondjuk a mostani bringád az adott vázból abban az évben a legegyszerűbb felszerelésű (nézzük úgy, hogy újan vetted, egyszerűbb a gondolatmenet). Anno volt felette mondjuk még 3-4 szint, a top mondjuk került 2-3x annyiba, mint a tiéd, de nem akartál annyit költeni rá. Idővel viszont úgyis kell dolgokat cserélni, akkor rárakhatod a jobb verziók cuccait, amitől ugyanúgy használható marad, csak könnyebb, tartósabb (?), jobb lesz. És azt te is tudod, érzed, hogy nem mindegy, mennyit kell felcipelni a NHH-re.
Az 50-100 g-ok meg addig tűnnek furának, amíg nem ülsz le és számolod össze, hogy min, mennyit lehet faragni értelmes keretek között. Nem kell egyben, nem kell idő előtt, csak ha úgyis cserés, de ha 2-3 év alatt csinálsz a 14 kg-os bringádból egy 12 kg-ost (ami mondjuk közel a felső szint volt amikor megvetted), akkor szerintem elégedett leszel.
Egyébként meg a bringához elég csak megvenni az alkatrészt, hogy könnyebb legyen, a fogyáshoz, akaraterő, elszántság és munka kell. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128044) StLui válasza 6030D (#128043) üzenetére


StLui
veterán

Nálad föl sem merült a hencegés gondolata részemről, és ahogy írtam nálad el tudom képzelni, hogy jelentősége van a súlynak. Másnál sem gondolom hencegésnek a súlyon pörgést, csak nem érzem reálisnak ezen matekozni ezen a szinten, de a gyártók meg ennek örülnek persze.
Inkább az a kérdés részemről, hogy van e még valaki akinél számít 1-2 kg. Én érzem, hogy nekem sokkal fontosabb, hogy előző este bezabáltam-e, vagy épp jól érzem-e magam stb. Engem az sem érdekel, hogy volt már, hogy 1,5 liter vizet hazavittem a 2 literből amit a púpba töltöttem, mert épp mégsem kellett. Ráadásul a súlyom is ugrál 1-2kg-ot. Ha épp van otthon és beflefér a hátizsákba, bedobok még két belsőt is simán.
Én megnézem egy alkatrész árát, egyáltalán nem biztos, hogy az XT szett XT-re lesz cserélve, valószínűbb az SLX szint. Utána a minőség, hogy elfogadható e számomra, szerintem pl SLX bőven elég lesz, de majd kiderül. A látványos dolgoknál (hajtás, fék nekem nem az) meg, hogy tetszik-e. Nálam sehol nem szerepel a súly, semmiről nem tudom milyen nehéz, bringámról sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128045) Toobee válasza StLui (#128044) üzenetére


Toobee
veterán

Nyereg, pedál témát én sem érzem olyan égetőnek, de a kerekeknél azért jó megszabadulni minden grammtól.

https://barbieripnk.hu/

(#128046) Napfénysüti válasza StLui (#128037) üzenetére

Nem versenyzek, én csak teljesítmény túrákra szoktam járni. Bár tervben van hogy egyszer kipróbálnám magam egy versenyen de csak szolid elvárással. :B

Més que un club!

(#128047) ivana válasza jjeahh (#128042) üzenetére


ivana
Ármester

Én ezeket a taposókat nem értem, van itt aki annyit költ taposóra, mint én pedálra, meg cipőre :N

Más: Szétment a lidl spd cipőm (mondjuk 5 évet kibírt, nem is olyan rossz, a sok városi oldástól jobb talpa szkadt). Voltam SPD cipőt venni a decathlonban, mert ott legalább tuti van és viszonylag olcsó. Eredetileg a Shimano MT34-ben gondolkodtam, de végül ezt a dekásat hoztam el. Masszívabb, merevebb és nem úgy néz ki mint egy 2000Ft-os kínai piacos cipő.

Viszont az új montiból még nem volt, pedig kiváncsi lettem volna, hogy néz ki. :(

(#128048) jjeahh válasza StLui (#128044) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az én súlyom is ugrál 1-2kg-t... sajnos mindíg lefele :DDD . Számomra az a kemény munka, hogy itthon üljek és hízlaljam a seggemet, fénysebességgel szállnak el rólam a kilók :D . Pedig a 65-67-et jó lenne tartani, az én "magasságommal" ha visszaesek 60 alá mint régen, az már gázos, úgy nézek ki mint Quintana csak rajtam hús sincs.

ivana: Az valszeg nem én vagyok, az én pedálom 32 eurós PA12A, annyiból kétlem, hogy kijön egy spd szett cipővel.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#128049) StLui válasza ivana (#128047) üzenetére


StLui
veterán

Én használtam spd-t, de terepen be vagyok tojva, hogy váratlan helyzetben nem tudok kilépni, ezért marad a taposó. Ráadásul ez néha fölfelé is gond lehetne, hogy visszaessek egy embereset, ha nem jön össze egy mászási kísérlet.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#128050) StLui válasza jjeahh (#128048) üzenetére


StLui
veterán

Most láttam egy képen Sagan vádliját, én azt hittem ő is ilyen vékony tipus, de akkora vádlija van, hogy lehidaltam.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.