Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245001) ZavaBalazs válasza ZolkoW (#244988) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na, közben találtam róla képet is. nekem elsőre kijött az a gumidarab a hátsó lámpából :D és nem is sikerült visszatuszkolni, azóta szigszalaggal takarom.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#245002) jjeahh válasza szuszinho (#245000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bonyolult és van már rengeteg cikk róla. A lényeg az, hogy eléggé a geotól függ, mennyire robbanékony, mennyire mászik jól, mennyire jó lefelé, nagy sebességnél, kanyarban, mennyire kell ráhasalnod a bringára vagy éppen nyújtózkodnod. Most épp az a trend, hogy az xc-k amellett, hogy egyre jobban másznak, próbálnak lejtőn is magabiztosabbak lenni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245003) Fall-N válasza ZavaBalazs (#245001) üzenetére


Fall-N
veterán

Annyira nem jó minőségű. Nekem Velotech logóval volt mindkettő, az első mindig lefittyedt, mert gyenge a gumifelfogató gyűrű.

(#245004) .LnB válasza ZavaBalazs (#245001) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Velotech első lámpámból pont hétvégén jött ki a usb-t takaró gumi. Mondanám, hogy micsoda véletlen, de akkor ez nagyon nem az. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#245005) .LnB válasza jjeahh (#245002) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Néha nem érzitek úgy, néha hogy ezeknek egy része csak humbuk?! Mármint annyi változó van, annyi felszerelés, annyi ember, annyi terep.. Ki tudná ezt tényleg szubjektíven megítélni?!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#245006) mauimagic válasza Ixion77 (#244995) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Igen, elég furcsa a piac megint/még mindig.
1-2 éves használt bringákat kerestem, gyakorlatilag új árban hírdetik őket, újakból meg örülj ha van.

2021-ben pontosan ugyanez volt, ezért "voltam kénytelen" új bringát venni :)
Viszont a bringák annyit drágultak, hogy a mostani full karbon össztelósom használt áráért kapnék egy kicsit rosszabb felszereltségű HT-t, feltéve ha el tudom adni az össztelóst és lesz még HT a méretemben...úgyhogy nagy eséllyel marad nekem is a régi szar :)

(#245007) Dark Archon válasza mauimagic (#244984) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ami még meglepőbb, hogy a magyarországi DT Swiss képviselet viszont azt válaszolta, hogy nem szükséges kiütni a csapágyakat. Akkor most legyek okos...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#245008) Csokicsibesz válasza .LnB (#245005) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nyilván van benne bőven kamu, de van ami azért igaz.
Szerintem 1-2% ide vagy oda nem nagyon érezhetőek meg. A robbanékonyság meg inkább rajtad múlik, mintsem a bringán. Ha edzel rendesen fél-1 évet és fogysz pár kg-t az többet fog jelenteni, mint bármilyen új bringa vagy alkatrész.

Én inkább szabványokban érzem a különbséget:
- van-e hátul 148 mm-es átütő a vázban,
- van e SRAM UHD kompatibilátsa,
- milyen BB kell a vázba (itt inkább visszaarc van a press fit-ből)
- stb.

A többi az szerintem inkább preferencia. Bár megjegyezném, hogy szerintem minél többet olvasgat valaki teszteket, annál kevésbé tudja mi is a jó neki. Én is lassan 1 éve nézegetek bringákat, de kb. hetente változik mit érzek jónak :D
Igazából ha már a HT vs Fully dologban tudnék dönteni az is jó lenne.

Ma sokadjára ismételten kitaláltam, hogy milyen jó az a Supercaliber aztán ránéztem sokadjára is az árcédulára és elment a kedvem tőle. Az, hogy egy 2 millás bringában Deore váltás van meg Judy Gold azért kicsit bicskanyitogató.

(#245009) jjeahh válasza .LnB (#245005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van, aki egy rugós Suntour és egy levegős Reba között sem érez különbséget, annak igen, humbug. Szerintem óriási különbségek vannak, a geón múlik, milyen pozicióban ülök és hogy érzem magam a bringán. Amikor a stucni lefelé fordítása, a nyereg előre-hátra tolása, pár hézagoló kiszedése a stucni alól, szóval 1-2cm ide-oda óriási különbséggel jár, egy teljesen más geo miért lenne humbug? Pl az én klasszikus xc bringámhoz képest egy modern geós:

Ha azt mondod, ez nem óriási különbség, akkor gyakorlatilag mindegy min ülsz :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#245010) mauimagic válasza .LnB (#245005) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az XCO versenyek technikai szakaszai az utóbbi pár évben annyival nehezebbek lettek, hogy egy 10 évvel ezelőtti DH pályának is elmennének.
Ezért a lapos fejcsőszög, meg a dropper, meg a fully, nem viccből visznek magukkal ezek a 60 kilós gyerekek +1-1.5 kg-t, mert azért a többségük tud bringázni szerintem ;)

Az, hogy a lapos fejcsőszög trend véletlenül pont jobb a weekend warrioroknak is, lehet hogy csak véletlen, de így van.
Ki kell próbálni.

(#245011) .LnB válasza jjeahh (#245009) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Á, én nem is azt mondom, hogy nincs különbség. Biztos van. Hanem, hogy ezt ki tudja átadni a másiknak rendesen?! Annyira különbözőek vagyunk... És akkor centiméterekről beszélünk mint óriási különbség?
Az lenne a legoptimálisabb, ha mindenki ki tudna próbálni mindent.

Úgy gondolom, hogy ezek nagy része nem egzaktan mérhető dolog. Hanem "érzés" alapon megfogalmazható. Na innentől kezdve jön, hogy nem mindenki egyforma. Aztán lehet tévedek, és nem akarok akadékoskodni se. :)

mauimagic

Ebből én nem sokat értettem. Én országútizom. :) De a bringád marha szép a képen! ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#245012) mauimagic válasza Dark Archon (#245007) üzenetére


mauimagic
aktív tag

van szerszámod egyébként a kalapácsos rész kiszedéséhez és ratchethez is? Nekem kalapácsos rendszer van a kerékben, de meggyőzhető vagyok, ha tényleg gamechanger lenne a ratchet LN :)

(#245013) ZavaBalazs válasza .LnB (#245004) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

az elsőből nekem egyikkel (velotech és bikemate) sem volt baj másfél év alatt, csak a hátsóból bújt ki, de azt tényleg elsőre sikerült összehozni. :DDD

Fall-N: országútin nekem megmarad, terepen persze lehet más lenne.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#245014) Hasaggymeg válasza werszomjas (#244992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az zárt szabadonfutó lesz kismillió apró (valaki kaviárnak nevezte :DDD ) golyóval melynek szétszedéséhez ráadásul célszerszám kell...vagyis ha az sokat hibázik (nem egyet-egyet, az senkit sem érdekel, érdemben nem befolyásolja a kerékpározást) akkor cserés, egy csőcsavar tartja az agyon.

#244987
jjeahh...hát ez így egymáson érdekesen néz ki, alig van eltérés. :F Mondjuk a chopperességen kívül, mert az számottevőnek tűnik, bár az sem mind a homlokcsőszög miatt, a Scalpel láncvillája és felső csöve is hosszabb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245015) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Tudom, hogy kb. egyedül vagyok a topikban, aki egytányéros hajtáson ilyet használ, de jó ötletnek tűnt :DDD A funkcióját tökéletesen ellátja ( ne kelljen már az öltönynadrágot összeruhacsipeszelni vagy begyűrni a piroscsíkos fehér frottírzokniba :DDD ), viszont így az első tányérról gyötrelem leszedni a dzsuvát szétszerelés nélkül.
Ha leveszem, mennyire valós a veszélye, hogy becsípi/összekeni a nadrágszárat? ( Már úton van a Smoove, de egyelőre még olajozom a láncot. )

(#245016) 6030D válasza Csokicsibesz (#245008) üzenetére


6030D
Ármester

OIZ H10 2023
Ez amúgy nem rossz, bár ez is másfél... Nem is tudtam, hogy az Orbea hivatalos oldalán tudsz pipálgatni még opciókat, tök jó. Ilyen összegnél már bepipálnám az XT féket, de a Deore is elég szerintem. Felszereltségre is jobb, mint a Lux CF 6, egyedül súlyadatot nem találok róla, meg nem tudom, hogy ez a Fox34 jó vagy sem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#245017) Fall-N válasza chubby2o6 (#245015) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom, én nem rakok rá majd védőt. :D Pedig eddig volt az összes tripla mm egy egytányéros biciklimen.

(#245018) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#245015) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Le a védővel! Le az öltönynadrágokkal! ...egyik sem kell a bringára. :)

#245016
6030D...
érdekes a rugóstag elhelyezése mennyire trailes kinézetet ad neki...lehet, hogy ugyanazok a karakterisztikái, nekem már mégsem tetszik annyira ha függőleges. :F ...mondjuk tény, hogy az Orbea homlokcsőszöge is laposabb, ez is változtat a kinézeten.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245019) Csokicsibesz válasza 6030D (#245016) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az a bajom, hogy végre eljutottam oda, hogy kb. a teló az egyetlen amit nem tudok és nem is akarok leszervizelni a bringámon.
Most az ösztelóssal bejönnének a csapágyak, amiket megint nem akarnék préselgetni.
A környéken meg nem nagyon van olyan szerviz ahova jószívvel be is adnám a bringát (Berguson, Alpinbike lol).

Meg az is ott van, hogy ennyiért már elég fullos HT-t lehetne kapni.

(#245020) 6030D válasza Csokicsibesz (#245019) üzenetére


6030D
Ármester

Én a helyedben HT-t vennék, de haladni kell a divattal korral. :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#245021) werszomjas válasza chubby2o6 (#245015) üzenetére


werszomjas
őstag

Pedig nincs is szebb a lábszáron lévő első tányér nyomnál, még tetkónak is elmenne, élvezd, míg olajat használsz :DDD

(#245014) Hasaggymeg# köszi, akkor nem szedem szét, mert igazából nincs vele használati bajom, csak furcsa volt a jelenség.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#245022) MPowerPH válasza jjeahh (#244999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak mert nem irtad, es masok kivancsiak voltak ra. :)

Don't Tread On Me

(#245023) Nutra


Nutra
tag

Waxmesterek paraffin olajra van gazdaságos forrás? :F
Random patikában 400Ft/50g kissé sok(k)nak tűnik.
(De már zacskóban várja a fémtiszta gyári lánc az első főzésemet, vettem kettőt :B , PTFE aliról jön majd a következő körhöz)

chubby206 #pluszsúly #muglikinézet #shortotnemcsípibe :D
veddleveddleveddleveddleveddleveddleveddleveddle ;]

(#245024) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#245018) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha öltönynadrágban :DDD nem is, de - mivel nem szeretem a szűk cuccokat - elég gyakran tekerek egy hagyományos adidas tréningnaciban, annak viszont elég bő a szára alul is. Ha azt mondod, hogy se összekenni, se becsípni nem fogja, akkor leveszem azt a védőt, de még megvárom vele a Smoove-ot, akkor úgyis szét kell majd szedni az egész hajtást a tisztítás miatt.

#245021werszomjas, #245023Nutra :DD :DD Oké, meggyőztetek.

[ Szerkesztve ]

(#245025) bardi válasza chubby2o6 (#245024) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem nem egy nadrágom lett lenullázva így, ami viszont forgalomban nem rossz, az a fényvisszaverő csík, ami rátekeredik a lábadra, annak legalább van valami haszna is.

'92 Honda VFR 750

(#245026) Fall-N válasza bardi (#245025) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért is passzentos a legtöbb bringás nadrág alja. Trapéz nadrág meg már nem divat 40 éve.

Egyébként DH bicikliken van szikla ellen ilyesmi védő, de az sem szebb.

(#245027) chubby2o6 válasza Fall-N (#245026) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én nem követem a divatot, hanem diktálom. ;]
Egyébként igen, 55+ évesen pont leszarom, hogy MÁSOK szerint épp mi divatos meg mi nem. Nekem legyen kényelmes, pont.

(#245028) Zanik válasza Hasaggymeg (#244956) üzenetére


Zanik
addikt

Fura, hogy az X1900-ban levő 370-es agy már Ratchet LN (18-as), de a P1800-ba még a 3 kalapácsost rakják. :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#245029) itouchfan válasza Csokicsibesz (#245019) üzenetére


itouchfan
senior tag

Kettő közötti megoldás egy Procaliber személyében? Másfél millióért jó felszereltséggel van már. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#245030) Sleek válasza Nutra (#245023) üzenetére


Sleek
senior tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#245031) zsocy válasza Nutra (#245023) üzenetére


zsocy
őstag

A paraffin olajjal mit akarsz/kell csinálni? Nem lehet hogy a paraffin viaszt keresed?
Én amúgy ezt vettem viasznak, nekem is jön a kokó PTFE por aliról, lánc fémtiszta, bringa hajtás szétszedve, épp fémtisztul, és már alig várom hogy kezdhessem a főzőcskét :)

(#245032) ZolkoW válasza chubby2o6 (#245015) üzenetére


ZolkoW
őstag

hiányzik egy csavar? az nem jó jel.
squirttel nem fogta meg a farmerom, igaz, csak pár rövid alkalommal teszteltem így (láncvédőm nincs amúgy).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#245033) Sleek válasza zsocy (#245031) üzenetére


Sleek
senior tag

Mtb re elvileg az öreg szaki azt mondta hogy egy kis parafin olaj kerüljön a cuccba , hosszabban tart.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#245034) mauimagic válasza Csokicsibesz (#245019) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én a helyedben bérelnék egy normális össztelós bringát (talán az appsolutesport vagy az alpinbike ad tesztgépet) és elvinném 1-2 napra, hogy kiderüljön, neked megér e ennyit az össztelós.

Csapágycserétől nem kell félni amúgy, a kínai népköztársaságból gombokért megvehetők csapágyméretenként a présszerszámok, a lehúzó is olcsó. Ha átgondoltan csinálja az ember, akkor nem lesz baj, jó eséllyel jobban fogsz figyelni a gépedre, mint a szervizes.

Teló láb olaj/szimeringcsere szintén nem egy agysebészet, de ha a csillapításhoz kell nyúlni, akkor én is beadom, ahhoz nincsenek idegeim :)

(#245035) chubby2o6 válasza ZolkoW (#245032) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, és az a röhej, hogy ha nem teszem fel most ezt a képet, lehet, észre sem vettem volna. :DDD Nem gáz, már tettem bele másikat, szerencsére van belőle itthon elfekvőben néhány készlet :) .
Nem szoktam utcai ruhában bringázni, igazából azt a tréninggatyát sem sajnálnám összekenni, de attól parázok, hogy bedarálja a lánc :D . Rövidgatyákkal nyilván nincs ilyen gond, szerencsére már inkább azokban tekerek, télre meg legfeljebb visszamugliskodom a láncvédőt :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#245036) chubby2o6 válasza bardi (#245025) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igazából van a szárán cipzár, azzal szűkíthető, de ez csak most jutott eszembe :D . Még soha nem volt összehúzva, pedig szerintem úgy már nem tudná becsípni. Akkor már meg is van a megoldás :) .

(#245037) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#245036) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy nem csúnya, akár marad6na is csak a lánctányéron felgyülemlő zsírsárt én sem tűrném el, így még macerás lepiszkálni. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245038) Nutra válasza Sleek (#245033) üzenetére


Nutra
tag

Sleek köszi a tippeket :R , igazából olyat keresnék, ahol személyesen át lehet venni (Bp északpesti rész), egy literes flaskát nem szívesen utaztatok pénzért. A mezőgazdasági vonal jó tipp, hátha van gugli elől rejtett lehetőség.

zsocy Igen, pont a folyósság, jobb tapadás miatt használta az oz guru a korábbi receptjében a PTFE felfedezése előtt.
Pont innen, pont ilyen viaszt vettem egyébként :D

(#245039) Friczy válasza chubby2o6 (#245024) üzenetére


Friczy
senior tag

Van egy pár tépőzáras sárga fényvisszaverős csíkom, valami ilyesmi. [link], ha olyan nadrágban tekerek, aminek vastagabb a szára, mint egy bringásnadrágnak, azzal összefogom.

(#245040) Dark Archon válasza mauimagic (#245012) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nincs egyikhez sem, de a kalapácsos anya kijön egy megfelelő hatszög idommal, a ratchetes meg majd meghúzza magát :) Ezért tuti nem fogok még 2*30€-t elkölteni. Amúgy nem hiszem, hogy akkora váltás lenne, de valamit szerelni kell :))

Bár most inkább a cipőre fekszem rá. Rendeltem egy Gaerne Trail Wide-ot, de természetesen ez sem jó a lábamra szélességben. Viszem vissza - ezt lehet a MO-i képviseletnek - aztán ott helyben, az esélytelenek nyugalmával próbálgatom, ami ott van. De a vége valszeg a visszatérítés lesz.

chubby2o6: nekem a 3-as tányéron is van ilyen. Elsősorban nem feltétlenül a gatya miatt szerintem. Ha elesel, lecsúszik a lábad a pedálról, stb., baromira nem mindegy, hogy a lánctányér áll a vádlidba vagy az a műanyag.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#245041) bardi válasza Fall-N (#245026) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem bringás ruháról volt szó.
Farmerból meg max azt nem csípi meg, amit a díszbuzik hordanak, miután elvették a kishuguktól :D

'92 Honda VFR 750

(#245042) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#245037) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Már lebeszéltetek róla, szóval mennie kell :D . Rendeltem most egy ilyet [link] , ha megjön ez is meg a Smoove is, majd leszedem a védőt is, ill. nem teszem vissza.

#245039Friczy Ezt akarnám elkerülni, szerintem összehúzva szárán lévő cipzárt már nem lesz veszélyes.

#245040Dark Archon Nekem is volt a 3-as tányéron, azért is tettem erre is. Nem is feltétlenül az esés miatt ( szerintem nagyon szerencsétlenül kell esni ahhoz, hogy a lánctányér fogai beleálljanak a lábamba ), inkább azért, mert megszoktam, hogy van.

(#245043) chubby2o6 válasza bardi (#245041) üzenetére


chubby2o6
senior tag

+1 :DD

(#245044) arcitec válasza Dark Archon (#245040) üzenetére


arcitec
addikt

Ha nekem kellene bringás cipő én ezt venném: Shimano MT3 MTB Shoes
A Dechatlonban volt pár éve sok, bár én nyárra könnyű szellős cipő(ket) használok.

[ Szerkesztve ]

(#245045) Ringman válasza Dark Archon (#245040) üzenetére


Ringman
nagyúr

milyen széles és milyen hosszú a talpad?

(#245046) Angie™ válasza Fifaisshit (#244966) üzenetére


Angie™
addikt

Igaz? :K
:R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#245047) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#245042) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

HeJes, hisz erősen muglis. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#245048) Lacerta válasza chubby2o6 (#245015) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én védővel is összekenem a nadrágszáram. Mondjuk X-lábam van, az tény. :)
Én gumis pántot használok a nadrágszáramra, az a tuti.

(#245049) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#245047) üzenetére


chubby2o6
senior tag

És? Hol az ellentmondás? :D

(#245050) Lacerta


Lacerta
aktív tag

No, tegnap megvolt az első idei defekt.
Mentem egy 85 km-es kört, hazaérek, betolom a bicajt a helyére. Teszek-veszek, cuccolok le a gépről, egyszercsak nézem, hogy felnin áll. Azta*va.
Ma szétszedtem, akáctüske. Még kintről is látszott, akkora. 35km-el a hazaérkezés előtt előtt jártam akácosban. Asszem mákom volt, hogy hazaértem.
Rühellem az akácot, mondtam már...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.