Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213001) Ringman válasza jjeahh (#213000) üzenetére


Ringman
nagyúr

hajtókar: [link] Weighs 1085g - ez azért elég soknak tűnik elsőre, nem tudom mennyire valid :)

szerk: az Shimano Acera FC-M361 Crank Set 3x7/8-speed 42-32-22 - black 978 gramm viszonyításképp: [link]

azért látszik, hogy a kazettán lehetne faragni, szóval lehet nem teljes szettben kellene gondolkozni, ha váltana valak, pl: a 8100-as 470 gramm [link], a 7100-as meg 534g [link]

[ Szerkesztve ]

(#213002) Gaben92 válasza Ringman (#213001) üzenetére


Gaben92
őstag

BB-vel (meg egy picike csomagolással :DDD) együtt 1125 [link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#213003) jjeahh válasza Ringman (#213001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Juj, egy "picit" nehéz :DDD . Legalább (remélem) kibírja a hajtókar, amíg elkoptatom rajta a második szett tányért :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213004) Ringman válasza Gaben92 (#213002) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, akkor valamennyivel 1 kiló fölött lehet, egy pressfit bb kevesebb, mint 100 gramm: [link]

(#213005) Dark Archon válasza 123xyz (#212975) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem kell sehova vinni, fogsz egy fémfúrót és lefúrod a csavar fejét. Ha leesett, a maradékot ki lehet már csavarni elvileg. Alternatíva a flex... csak ahhoz nagyon biztos kéz kell, hogy mást ne radírozz le.

MPowerPH: ilyet se hallottam még :D Mire azon a csavaron a szűk helyen pontosan megreszeli a csavart, öreg este lesz, és, ha imbusszal nem ment, villáskulccsal sem fog.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#213006) bexinho23


bexinho23
őstag

Vonaton utazik valaki kerékpárral? Havi bérletet applikációban nem tudok venni, csak napi jegyet. Ráadásul neten sem találok sehol bérlet árakat. Elképzelhető, hogy nem lehet bérletet venni kerékpárhoz? :F

(#213007) Hasaggymeg válasza jjeahh (#213000) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt van jó néhány lemérve mérlegen...

Ringman...itt meg kevesebbet. :F jjeahh kollégának a több lenne a jobb, mely az nagyobb grammbuzulási lehetőséget is jelentene egyben. :DDD
Ami a sort illeti nekem már polcon az SLX, az volt értelmes súlycsökkentés, az XT már nagyon drága. 28e-ért vettem tavaly az E-bike-tól.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213008) Mr.Csizmás válasza bexinho23 (#213006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] bérletes szövegben van link az árakról. bár amilyen kozmetikázott múmia az egész cég, tuti simán nincs leprogramozva az appos bicóbérlet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#213009) Hasaggymeg válasza Ringman (#213004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jóféle kaviárral töltve adják? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213010) bexinho23 válasza Mr.Csizmás (#213008) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi. Egyszerűen nem találtam rá erre az oldalra. Viszont akkor nagyon úgy néz ki, hogy kénytelen leszek papír alapú bérletet venni kerékpárhoz.

(#213011) Ringman válasza Hasaggymeg (#213007) üzenetére


Ringman
nagyúr

:F
a youtube linken lévő súllyal nem jön ki a matek, a bb nem több 100 gramm

szerk:
a bal oldali hajtókar nélkül (!) 745 grammot mutat a mérleg.

#213009 Hasaggymeg
:)

[ Szerkesztve ]

(#213012) andrisbandi válasza 123xyz (#212975) üzenetére


andrisbandi
őstag

hatszögletű belső lyukban már megforog az imbuszkulcs
- Barkács megoldás még; egy picit nagyobb bitet belekalapálni (pl torx) a feltámasztott csavarfejbe. A bittel kijöhet.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#213013) bardi válasza Ringman (#213001) üzenetére


bardi
aktív tag

SX hajtókar, 30as tányérral 780 gramm mérve. Visszahozza a kazettából a különbséget :D

'92 Honda VFR 750

(#213014) f4lcon válasza andrisbandi (#213012) üzenetére


f4lcon
őstag

ehhez a módszerhez elég jó minőségű bitfej kell, ami nem biztos, hogy megéri
néha olcsóbb lefúrni, bár valóban rizikósabb

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#213015) Toobee válasza Toobee (#212660) üzenetére


Toobee
veterán

A kínai szarjaim egy része megjött. Érdekesség, hogy az Express One hozta, a 2 szemüveget, a téli kotont, meg az odi marcsát és az övet egy csomagba rakták bele (külön-külön eladóktól jöttek), így egy csomagként kaptam meg. Sokkal jobb, mintha a posta hozta volna, nem kellett fizetni semmi extrát. Mikor a posta hozza, akkor kell vámkezelésre fizetni csomagonként párszáz ft-ot. Az 1-es jelű szemüveg tűnt jobbnak, így ma abban mentem tekerni. Idáig nagyon tetszik, de még el kell vigyem megnézni, hogy van-e UV védelem. Vigyázzatok az erdőben, rengeteg kidőlt fa van.

https://barbieripnk.hu/

(#213016) Hasaggymeg válasza f4lcon (#213014) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én első körben bevágnám egy lapos csavarhúzónak, aztán ha az sem megy akkor fúrnám le a fejét.🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213017) Ringman válasza f4lcon (#213014) üzenetére


Ringman
nagyúr

én az elnyalt végű átütőtengelybe pillanatszorítóval tekertem bele a torx bitfejet, de az ugye alu.

(#213018) sebgutkopf válasza jjeahh (#212991) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugyanakkor fejben elkezdtem számolgatni és rájöttem, hogy egy Deore 1x11 vagy 1x12 szettel semmi (!) súlyt nem spórolnék ezen a bringán a 3x9-hez képest.

Ezt a súly miatt 1x-re átállást szerintem nyugodtan el lehet engedni. Talán van megtakarítás, de biztosan nem számottevő, viszont nem a súly megtakarítás miatt szeretjük és vesszük az 1x rendszert.
Nincs elől váltás, ellenben a teljes áttétel tartományt akár terhelés alatt végig lehet váltani és egy hátsó váltás sokkal gyorsabb mint elől egy lánc átdobás, elől ugye a terhelt szakaszon van a lánc átdobás, ami az 1x-el kiesik, nem kell láncvonalban gondolkozni és annak megfelelően váltani, elől mehetnek a narrow - wide tányérok és onnantól nincs olyan hogy leesik a lánc durva terepen, lehet feltenni lánctányér védőt alulra, ami ha felakad akkor is átcsúszol az akadályon és nem sérül se a lánc se a lánctányér, kőfelverődéstől is véd (nekem 3x rendszeren felvert kőtől hajlott már be 45 fokkal nagy lánctányér foga) stb...

(#213019) Lacerta válasza 123xyz (#212975) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Lapos fejű csavarhúzó és/vagy torx beütve működni szokott. Ha ilyen vajaskenyér anyag a csavarfej, nem szokott a szerszámnak baja esni.
Ha nem megy úgy sem, még Dremel vágókoronggal meg lehet hornyolni a csavart, és akkor egy nagyon nagy lapos fejű csavarhúzó belemegy.
Esetleg, ha van kicsi műszerész satud, azt meg lehet próbálni rászorítani a csavarfejre, és úgy kitekerni.

(#213020) Toobee válasza sebgutkopf (#213018) üzenetére


Toobee
veterán

Láttam most kérdést Sender esetén, ahol megrepedt a bashguard menet-váz kapcsolat, állítólag nem garis gond. Azért óvatosan terhelném át a vázra ezeket az ütéseket én is. Egyébként a Zefal alsócsóvédő valami idáig nagyon jól teljes, már van rajta egy körömnyi benyomódás/sérülés. Szerintem szisszentem volna egyet, ha a vázon csattan, ami okozta.

Speci Enduron volt nekem is, hogy egy kő odavert a NW tányérnak, az kuka is lett utána, mert ledobálta a láncot a fog onnantól kezdve bizonyos fokozatoknál. Viszont én továbbra sem merek olyan terelőt felrakni, ami alulról is véd, pont a váz miatt. Egy egyszerű kis ZTTO ISCG5 felfogatású vezetőm szerintem van is még a fiókban, de tányércsere óta nulla leesésem volt, a Remedy meg új hajtással jött, ahogy ugye most az Izzo is, azoknál meg ez tényleg nem jelentkezett problémaként, soha nem volt láncleesésem.

https://barbieripnk.hu/

(#213021) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Ha csak kevésbé lyukadt ki a kerékpárom hátsó kerekén a külső gumi (királydinnye tüskéjétől), abban az esetben is szükséges új külsőgumi (Schwalbe Smart sam 2.25) beszerzése szerintetek? Cube AIM SL 29 2021 kerékpárom van.

(#213022) szkink válasza andrisbandi (#212968) üzenetére


szkink
aktív tag

Van aki nem csak a kormányt fordítja meg :DD és hozzá a szöveg.
"Nagyon szép állapotú MTB 27.5 collos kerekekkel eladó!"

(#213023) zsocy válasza Toobee (#213020) üzenetére


zsocy
őstag

Ugyan ilyen ZTTO láncvezetőt várok még kínából, utána késznek minősítem én is ezt az 1x projektet.

Ha már 1x, mennyire lehet hangos ez az 1x rendszer? Az enyémnek egészen csörgő hangja van most álványon. Egy gyári, nem épített is ilyen zörgős? Nem a váltó vált mellé kicsivel, annak más hangja van, azt felismerem. Próbáltam belőni a láncvonalat is a kazi közepe felé, amennyire lehetett az sikerült is. Vagy majd elcsöndesednek az alkatrészek ahogy összekopnak? Végigvált mindent, nem ugrik sehol, de a 3x9 hozzá képest teljes csendben futott (ha nem váltottam keresztbe véletlen).

Egyébként most ott tartok ennél a "fél kínai Alis-fél kínai, de márkás" konverziónál hogy elöl 34t tányér fut Prowheel hajtással, hozzáadott integrált középpel , hátul 11-50 Sunshine 9 sebis kazetta, és felkerült a távtartózott Altus helyett egy kuplungos SunRace RDM900 hátsó váltó egy SunRace DLM903 váltókarral és egy KMC X9 lánccal.
Kipróbálni élesben még nem tudtam, amikor jó idő volt akkor nem értem rá, ma meg egész nap esik és hideg van, de ami késik nem múlik :)

(#213024) MPowerPH válasza Dark Archon (#213005) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mar csinaltam, mert fogoval nem tudtam benyulni. Annyi, hogy dremellel dolgoztam meg, es nem pontosan, mert a fejet ugy utottem ra. De az onnantol nem engedett, es nem tudta elnyirni sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213025) kenguru99 válasza Tappancs2001 (#213021) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Miért kellene külsőt cserélni? Ki kell szedni a tüskéket, megragasztani vagy cserélni a belsőt és kész.

(#213026) bardi válasza Toobee (#213020) üzenetére


bardi
aktív tag

Gondoltam, hogy beszerzek egy ilyet én is, mert néha odaér a fákhoz a lánctányér, de ezzel gyorsan lebeszéltél róla :D

'92 Honda VFR 750

(#213027) jjeahh válasza Toobee (#213015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fotochromatikust vetted? Működik a lencse?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213028) Toobee válasza jjeahh (#213027) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, működik. Meg szerintem polarizált is (kijelzőkön, autó szélvédőkön látni a jellegzetességeket), már ha a két technológiát tudják egyáltalán keverni. De ma nulla napsütés volt, esett az eső is. Viszont a Kelenföldi aluljáróban végre láttam, a sima napszemüvegeimnél óvatosan kell lemenni, mert az első pár méter szinte vakon történik.

https://barbieripnk.hu/

(#213029) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#212986) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem teljesen rendben van a tomege. Lehetne faragni rajta, szepen lassan, rohadt sok penzert, de szvsz nem tudom, megeri e.

jjeahh: A gumi tippet koszi, ki fogom probalni majd kov. osszel. Most mar rohadtul varom a szarazsagot. :)

Don't Tread On Me

(#213030) jjeahh válasza Toobee (#213028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem valamikor én is bepróbálom, vagy ezt, vagy hasonlót, ha ennyiért ezek működnek és jó minőségű a lencse, nem torzít, nem életlen, akkor szvsz fölösleges kiadni a "nagy" kínai márkákért 17 dollárt, az enyém is annyi volt.

Más, mai laza:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213031) ZolkoW válasza zsocy (#213023) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem az első tányéron zörög? nekem volt FSA tányérom is, azon emlékeim szerint hangosabb volt a lánc, mint a Sramon.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213032) parkr


parkr
őstag

[link] menő piros kormány+stucni valakinek? :D tényleg jól néz ki amúgy

ez meg jjeahh rémálma [link] ;]

(#213033) ZolkoW válasza jjeahh (#212991) üzenetére


ZolkoW
őstag

én többek között ezért is maradtam a 11-es rendszernél, nem számoltam össze, de Sram GX szinten relatíve nem drágán egész jó kompromisszumot lehet összehozni súly-tartomány-ár hármasban. A váltó még nem óriás kanalas, az olcsóbbik sor 395g, a drágábbik 325, picit sajnálom, hogy nem vettem a kiárusított puccos (valami következő szintű volt, ami már egy darabból van kimarva) sorok közül, amik persze még így is drágák voltak, de teljes áron meg aztán végképp nem lesz olyanom :)

jó, valamikor persze összeszámoltam, és fotók is vannak róla, de most nem találnám meg hamar.

más: megérkezett az Elite Deboyo termókulacsom, nagyon állat, csak... NEHÉZ :D
De nem érdekes, majd tesztelem hétvégén.
A sima Syssa, ami nem duplafalú, kézben fogva egyáltalán nem tűnik súlyosnak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#213034) MPowerPH válasza jjeahh (#213030) üzenetére


MPowerPH
félisten

De jo neked. En nem neztem idojaras jelentest, terveztem, hogy ma elindulok vilagosban, es sotetben hazaerek. Na de itt szakad az eso. :O

Don't Tread On Me

(#213035) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ezek az uj geos XC bicajok brutal mod neznek ki. :Y

Don't Tread On Me

(#213036) zsocy válasza ZolkoW (#213031) üzenetére


zsocy
őstag

De, igazad van, azt hiszem ez tényleg elöl zörög inkább. Akkor ha jól sejtem ez ilyen, ha nem dobja le a láncot akkor kész van.

parkr, ilyen Funn stryge stucnim van, de nem mertem megvenni a színeset, maradtam a feketénél.

(#213037) Hasaggymeg válasza szkink (#213022) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Are you Serious?! ;]

#213029MPowerPH...dehogy éri meg, sosem éri meg és nem is azért csináljuk. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213038) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#213037) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent felteszel egy fel millas karbon kerekszettet, es mar ott vagy, hogy vagtal 6-700g -ot a legkritikusabb ponton. Ott van ertelme. Na de kinek van meg arra is loveja a ner -en kivul? :DDD

Ha egyszer meg is lepem, akkor inkabb magamnak csinalom meg. Mert kerekszettben veve borzalmasan draga.

Arra is rajottem, hogy ha van a vazra beszerzesi forrasod, akkor darabokbol sokkal olcsobb a bringat osszelegoznod. Es akkor ott van az a lehetoseg, hogy tenyleg mindenbol az kerul ra, amit szeretnel, es azert van benne egy joleso erzes, hogy Te magad legoztad osssze. Ez most hianyzik. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213039) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#213038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aránytalanul sok(k) az egy kerékszettért. :( ...azt amúgy is lecseréltem már Mavicra mert azokkal olyan jó tapasztalatom volt korábban úgy csapágyazás mint küllőzés és kazettatest viszonylatában, hogy harmadlagos volt a súly, nagyon drága kerékszettet amúgy is túlzás lett volna egy ~1800 eurós bringába vásárolni. Mivel (nálam és gondolom sok másnál is) ehhez a hobbihoz erősen hozzátartozik ápolni, szerelgetni, javítgatni és fejlesztgetni szenvedélyünk legfőbb eszközét is, időnként rájön az emberre egy-egy ésszerűen nehezen indokolható fejlesztés, könnyítés stb.amiknek ha mindig engedsz, végül aztán az isten pénze sem lenne elég. Pl. kinézek és könyvjelzőzök pár faxa gumit mert több mint fél kilót lehet nyerni rajtuk aránylag kis ráfordítással (mondjuk 30-35% drágábban mint az alap gumik) aztán alszok egyet rá és hideg fejjel már aligha tűnik jó iránynak a mérlegnek és fotózkodásnak vásárolni drága cuccokat csakis az erőltetett könnyítés végett (nem versenyzek) mikor az egyes napokon történő tekerések között is olyan erő, kedv és egyebek miatti teljesítménykülönbségek vannak, hogy azok mellett pont eltörpül 500 gr ide, vagy oda. Az én (és gondolom sok más) felhasználási szokásaim mellett 1-2 kg mínuszban aligha észrevehető, és ha titokban vennék le valahonnan meglehet észre sem venném, hisz tyúkbelesítéssel is pl. elhagytam a majd 700 gr nyeregtáskámat, vagy van olyan nap, hogy elfelejtek vizet vinni (~600gr) a 2 órás téli tekerésemre és bár tény nem a kerekekről megy le ez a súly, aligha leszek gyorsabb, vagy virgoncabb a súlycsökkenéstől. :U Egy szó mint 100 ez a grammbuzulás inkább szubjektív énünkről (falánk placebonk táplálása) szól mintsem a tiszán mért teljesítmény növeléséről. Én pl. meg mernék esküdni érzem jobban és szebben megy a kerékpárom ha meg van mosva (!) és kenve a váltás/hajtás úgy, hogy ezt nem évente csinálom mikor már tényleg érezhetném, hanem tulajdonképp tekerésenként törlöm a becsúszót és láncot, 2 tekerésenként pedig (3-5 óránként/50-100km) meg is kenem a láncot. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213040) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#213039) üzenetére


MPowerPH
félisten

Minden szavaddal egyet ertek. :) Ez igy van, ahogy mondod.
Annyi, hogy ami neked van, azert hiaba volt olcso, messze nem gagyi. Az alapja mar igy is kivalo, mert jo a geo(meg nem tul aggressziv), es ott a konnyu karbon vaz. Innentol meg mar csak par lepes a konnyites.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#213041) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#213039) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ez így van, hiába vesz meg az ember egy aránylag drága bringát, nem telik el sok idő, már azon filózok, hogyan lehetne feljeszteni, legyen az akár technikai vagy csak látvány. Aztán van, hogy tényleg sikerül valami drága hülyeségről lebeszélni magam, vagy nem.

Most például az SPD pedál telitalálat volt, tényleg jobban megy tőle a bringa :-) Valahogy úgy működhet, hogy mindig találni kell valami motivációt, amivel szellemileg kihozod magad a mókuskerékből.

Annyit írtatok a tubeless gumikról is, hogy legközelebb kénytelen leszek azt fejleszteni, de azért megvárom, míg a gyári külsők elkopnak (vagy nem). Aztán ugye lehet jobb SPD cipőt venni, mert sokat számít, ha nem kell ténylegesen masnira kötni, hanem tekergetéssel húzható meg :N

Új sisak is már meg volt, aztán folyton variálom, milyen táskával praktikusabb hordani a cuccokat. Melyik telefontartó a jobb, meg ilyenek. Télre tutira veszek új kamáslikat, meg egy jó téli gatyát, ha van olyan, aminél elég egy réteg.

Szóval vannak tervek :-)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#213042) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Valakinek nagyon hiányzott a nyereg az irodában

[kép]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#213043) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#213041) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Addig jó amíg vannak tervek, van hova tovább. :)

#213042-=RelakS=-... :DDD

#213040MPowerPH...a korábbi fele ennyibe került, de már az sem volt gagyi, sőt nagyon szépen szuperált, tökéletesen működő állapotban adtam el egy muglinak. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#213044) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok! Bike-discount.de lelkivilágát ismerőktől kérdezném: az hogy van, hogy ~147 euró kosárösszegből 157 + 10 euró lesz szállítással mikor továbblépnék fizetni? Elvileg 10 euró a szállítás és látszólag 27% áfával számol alapból. Mit hagyok ki?

(#213045) Ringman válasza stickermajom (#213044) üzenetére


Ringman
nagyúr

amíg nem választod ki a felső sarokban hogy hungary legyen a szállítás, addig a német 19%-os áfával számol, hülye megoldás.

147*1,27/1,19 =~ 156,9

(#213046) stickermajom válasza Ringman (#213045) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez tényleg hülye megoldás. Mondjuk tudnám minek írja akkor az adott termékek oldalán, hogy “incl. 27% VAT”: [kép]
Nálad a Squirtre milyen összeget ír? [link]

(#213047) Ringman válasza stickermajom (#213046) üzenetére


Ringman
nagyúr

8,89 €
incl. 19% VAT,
plus €3.99 shipping costs

ha átváltok hungaryra:
9,49 €
incl. 27% VAT,
plus 9,99 € shipping costs

de lehet telefonról bugos a honlap

(#213048) stickermajom válasza Ringman (#213047) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi szépen! :R Igazán lehetett volna bugos a checkoutnál is. ;]

(#213049) jjeahh válasza Hasaggymeg (#213039) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem emberfüggő is, van haverom, aki a rugós suntour és a levegős rockshox között sem érez különbséget, de pl. a gumira érzékeny stb. Én nagyon megérzem a súlyt, amikor a gyárilag 15.3kg bringát szép lassan-fokozatosan viszonylag "olcsó" fejlesztésekkel levittem 12.4 kilóra, kb. ki akart ugrani alólam a gép, brutál könnyen megindult, jobb volt mászni, amikor a stucnit is lefelé fordítottam és kiszedtem alóla a hézagolókat, még fürgébbnek éreztem. Ezek mind olyan fejlesztések voltak, hogy tönkrement a kerékszett, kellett más, szétkopott a nyereg, úgyhogy vettem 20 eur körül egy 220g-osat a 370g-os (?) helyett, drága felső kategóriás gumik a belépő drótos helyett, aminek a súlyon kívül is van számomra előnye, pl. jobban tapadnak és végre nincsenek vágásos defektjeim. Az új gumik, új kerékszett adta magát, hogy akkor már tubelessesítsek is... Anno a markolatokkal szenvedtem egy sort, mert mindegyik kényelmetlen volt, az ESI Grips végül viszonylag drágán, de elhozta a megváltást és az is minusz pár gramm. Amit nem lett volna muszáj lecserélnem, az a rugós Rockshox Tora, de azóta sem bántam meg, hogy levegős lett helyette, ha már van teló a bringán, szvsz legyen levegős.
Amúgy nem tudom mennyire placebo, de amióta emésztési zavarok, gyomor problémák miatt lefogytam 63-ról 58 kilóra, azóta is gyűlnek stravan a PR-ek, kupák, pedig január-februárban szoktam lenni a legrosszabb formában.
Szal a súly a bringán és az emberen is számít szerintem, de főleg mtb-n, ha sokat mászol terepen és gyakran kell terepviszonyok miatt fékezni-sprintelni. Olyan bringán, amivel hosszúba tekersz kevés megállással, kevés mászással, valszeg nem olyan fontos.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#213050) Hasaggymeg válasza jjeahh (#213049) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valamit csináltál mert már nem látlak rendesen a Sztravan.🤔 Muszáj lesz visszakövessem temérdek követőmet (~15? ;] ) mert így közülük sem látok mindenkit rendesen. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.