Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291251) fulton válasza Hasaggymeg (#291239) üzenetére


fulton
addikt

Tessék. Mindegy a komponensnél mit választól ki ugyanis azt utólag át tudod nevezni. A lényeg olyat válassz amit még nem választottál. Itt azt mutattam meg amit írtál, hogy már van a betétben 1250 km- és így rakod fel a bringára. Innentől, vagyis a hozzáadástól minden ride megtett km- növelni fogja. (legyen szinkronizálva a stravával)

[ Szerkesztve ]

(#291252) cattus válasza Ironizer (#291247) üzenetére


cattus
őstag

Én igen, dobozban érkezett a csomagpontra, nyolcasba hajtva (igaz mást is rendeltem mellé). Foxpostnál is vannak különböző méretű fiókok, ha csak a nagyobba fér be akkor akkora dobozba lesz rakva.

Do the thing!

(#291253) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

8 sebességes rendszerhez melyik a legjobb lánc?
Fontos a váltási minőség és az élettartam is.

Connex 808-at néztem ki, de ez csak az első körös utánaolvasás.
KMC Z82-t váltana, ami borzalmas volt; nehezen váltott, és a sok emelkedőn 1000km alatt beleesett a nyúlásmérő, pedig dícsérték a boltban, ahol vettem. :U

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#291254) Tin válasza fulton (#291237) üzenetére


Tin
veterán

Próbáltam elindítani, de Stavához akar kapcsolódni, aztán ki is fagy. Anélkül nem is megy?

(#291255) fulton válasza Tin (#291254) üzenetére


fulton
addikt

Hát anélkül nincs értelme. A szinkron adja automaik hozzá a km-eket amiket mész - nem neked kell manuálisan adogatni ami nem kevés idő lenne egyenként...

(#291256) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#291246) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Enyém mind2 fénnyel megy, de első [kép] nem pontos és karcolódik mint állat (amint az látszik is), másodiknak meg [kép] most újabban akadozik a másodpercmutatója. A Citizen 24 (!) éve megy, a Casio meg 13 éves.

fulton...köszönöm, ügyesen bemutattad! :R Amúgy tényleg faxa, de közben látom, hogy a Strava is majdnem tudja ezt, az szerintem nekem elég. :F

ReFleXx...lehet már süket vagyok hozzá, de én nem hallottam. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291257) dom1n0 válasza Dark Archon (#291209) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Koszi! Vegul hirtelen felindulasbol bedobtam az orBeat a kocsiba es lementem, nem akartam nyomasztani magam a holnap (dupla ;] ) tomegben, na meg a nevezesi dijat is inkabb 2 kulacsra koltottem fuzesabonyban, mert itthonhagytam a sajatomat 😂

Mentem egy to kort, eleg kellemetlen szel volt, de mar leszarom, nezem a terkepet es megyek 🚲

Ma is Z2+Z3 volt a terv, 26.5 atlag jott ki erre a 63 kilire, 190watt NP, 176w nyers.
Most eloszor erzem iden hogy alakul valami 😂💀
Ja es a vo2max is nott eggyel, nagy nap ez 💣

(#291258) Hasaggymeg válasza Bici (#291253) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valamikor úgy 2002-2005 között nekem is 8 sebességesem volt és én is Z82-re esküdtem...lehet más volt a minőség, de az akkor jónak tűnt. :F
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291259) dom1n0 válasza balintbaba (#291195) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Igazabol garminbol az FR szeria nagyon konnyu levekonyitott ora, Zergeek szerint az (igazi ;] ) sportolok azt hordjak edzesre, stb, nem a Fenixeket, en nagyon szeretem, de igazabol ha nem kell orakent funkcionalni, semmivel se tunt rosszabnak a whoop.
Orakbol egy Longines-el en beertem, inkabb veszek a maradek penzbol valami Szjat, afa-t, egyeb adokat 😂

gabro: na az kemeny, nalam egy 35-40 perc alatt lefo a kave 180-as pulzuson :)

[ Szerkesztve ]

(#291260) Dark Archon válasza dom1n0 (#291257) üzenetére


Dark Archon
addikt

De most mé' nem akarsz velünk tekerni? :P Azért nem a Balaton, olyan marha nagy tumultus szerintem nem lesz. Meg szerencsére nem egyszerre indítanak mindenkit, azt rühellem. 1 órás sávban széthúzzák.

Én szenvedek továbbra is, de 23-ára időpontom van egy másik bikefittingeshez. Vagy öreg vagyok már az outi pózhoz, vagy ennyi voltam 46 évesen :(

Ma is 10 km-enként állítgattam a nyerget, talán 3-ra már egész jó volt. Aztán a sima tekerés helyett elmentem a vacak utas 12%-os emelkedő, meg a szántóföld felé. S érdekes mód valahogy megtáltosodtam vagy nem tudom. Lehet, tényleg a gravel / MTB vonal jönne be.

szerk.: viszont ez a Wahoo Bolt v2 egyre jobban bejön. Gombnyomásra meg tud egy körtúrát fordítani, és még mindig tök jól látható - követhető a kijelző. Kipróbáltam a haza tervezést is, teljesen jó volt. Veszélyesen nem fogom tudni megállni, hogy visszaküldjem, és meg ne vegyem helyette a nagyobb Roam v2-t :DDD A telefonhoz kapcsolódás viszont valami rémesen lassú.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291261) Bici válasza Hasaggymeg (#291258) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Én is ilyen vélemények miatt gondoltam, hogy igaza van a boltosnak, de sajna az én példányom nem volt túl jó.
Viszont már nem is kapható, így a most aktuálisan ajánlottat szeretném megvenni.
Tudom, hogy manapság már senki nem használ 8-as rendszert, és kevés vele a friss infó, de hátha valaki átlátja a mai körképet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#291262) mauimagic válasza RexpecT (#291211) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Jól néz ki még mindig :C
Gondolom a sárga csík miatt kellett Mavic kerékszett, a színharmónia miatt meg volt kötve a kezed ;]
Mezcal elöl szerintem elég hardcore lesz, nagyon figyelős sodrós úton :Y

(#291263) AH-Thfrstmkd válasza Bici (#291261) üzenetére


AH-Thfrstmkd
csendes tag

A KMC-ről elég vegyes a vélemény, plusz ez a széria már ki is futott. Próbáld ki valamelyik SRAM láncot, pl. a PC-830-ast!

[ Szerkesztve ]

(#291264) dom1n0 válasza Dark Archon (#291260) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Inkább a tömeggel nincs, de egyébként bevallom őszintén én egyedül szeretek menni leginkább :)

Mi a gond az outi pózzal?

(#291265) Dark Archon válasza dom1n0 (#291264) üzenetére


Dark Archon
addikt

Leginkább az, hogy nem találom azt a helyzetet, mint crosson. Ha nem volt erőm, akkor csak lazán, 20-szal kb. kitekertem a világból. Itt ezt valahogy nem érzem, folyton előre akarok esni, nincs relax póz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291266) dom1n0 válasza Dark Archon (#291265) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Hülye kérdés, de az ülés vízszintbe van? :B

(#291267) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#291256) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor megérné felújítani őket, szerintem tovább bírnák, mint a mostaniak. Van egy Seiko-m, elemes, '91-ben vettem, mai napig működik, pontos, csak az aranyozás lekopott róla (meg most nincs is benne elem ). Egyszer már újraaranyoztattam, de az méghamarabb lekopott :O . A Citizen-nek az üvege akkor karcolódótt meg, mikor egy b@szott nagyot estem bringával :D [link]

(#291268) Maximum1


Maximum1
őstag

Köszi a Fidlock tippet, király a cucc. :O
Bike 24 valaki reklamált már náluk? mi az ügymenet?

[ Szerkesztve ]

(#291269) balintbaba válasza chubby2o6 (#291267) üzenetére


balintbaba
tag

Meg kell venni tömör aranyból. Ezzel párhuzamosan mehet a grammozás a kerékpáron is, hogy ellensúlyozva legyen a fél kilós Patek az ember kezén egy KOM kísérletnél. ;]

(#291270) Tin válasza fulton (#291255) üzenetére


Tin
veterán

Vágom, de nem használom a Stravát, és kb. csak a láncnál lenne értelme, minden mást látok, ha elkopik. Én jelenleg a Samsung Health-be írom fel az ilyen eseményeket jegyzetként, a km számláló meg megvan ott is, Karoo-ban is. Ez inkább az olyanoknak való, mint te.

(#291271) ballazol válasza Napfénysüti (#290809) üzenetére


ballazol
senior tag

hehehe :)) :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#291272) chubby2o6 válasza balintbaba (#291269) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor inkább már veszek magamnak valakit, aki KOM-ot megy helyettem :DDD

(#291273) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#291267) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek már nem hozzák azt ami nekem mára már követelmény, és én már nagyon be is indultam erre, sőt, olyannyira, hogy meg is kérdeztem őket a bringázásról, mert én egyetlen órát hordok, de azt csak éjjel teszem le. Moziban, színházban, bringán, Dunában, Balatonban, erdőben, mindenhol kezemen van és így bírnia kellene többek közt a terepezés rázkódásait is. Ezt válaszolták:
We are happy to learn you are interested in the CITIZEN watch. According to our data record, this model AT8260-85L has limited shockproof capabilities but it has an Impact detection function: This function prevents unwanted movement of the hour, minute, and second hands when the watch receives an impact.
You can still wear it while cycling in wooded areas or on rough terrain. We would also like to recommend the Promaster series to you with the better shockproof at the following URL.
...és ha már beszélünk róla, bár off, de van egy ilyen divatórám is, nagyritkán felteszem. :) [kép]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291274) rétisün válasza Hasaggymeg (#291273) üzenetére


rétisün
veterán

:Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#291275) Hasaggymeg válasza rétisün (#291274) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Túlzás, mi? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291276) Fall-N válasza f4lcon (#291223) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen van menet, az én fékeüben is van, az XT M8000/Alfine S700-ban.

Kivenni meg nem kell a kereket, mert felfelé kell kihúzni a fékbetéteket. Igaz ajánlott leszerelni a féknyerget, mert vissza kell nyomni a dugattyúkat a betétcsere után. Úgy meg nem igazán hozzáférni, hogyha ott a tárcsa. De ki lehet szedni a kereket is, végülis ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#291277) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#291273) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem tudod, mi a válaszom erre :D . Vagy tényleg le kell írnom?? Na jó, ha ezt akarod:
VEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEGVEDDMEG ;]

A Seiko-t már én sem használom, nekem is bőven elég a Citizen. Az bírja a strapát, az eséstől sem lett baja az üveg horzsolódásán kívül. A fényevő része nem akkor romlott el, az már jóval később volt. Mondta az órás, hogy van annak valami élettartama, aztán cserélni kell. De a bringás rázkódást simán bírja. Mondjuk a másodpercet meg a stoppert nem nagyon látom szemüveg nélkül, ahogy a naptárt sem, azt be sem szoktam állítani ( nem tudja a 30 napos hónapokat ).

(#291278) Ringman


Ringman
nagyúr

na a hétvégén sem lesz nagy tekerés, sikeresen beleléptem egy szegbe ma, pedig jó idő lesz elvileg holnap :(((

(#291279) flash- válasza Bici (#291253) üzenetére


flash-
veterán

az olcsó láncnyúlásmérő sokkal hamarabb fog beesni, érdemes pl parktool cc-4 el mérni,
én waxolom csepegtetős smoove-al,és a decathlonos 9 sebességes van,(tehát a legolcsóbb,egyébként decathlon néven fut de Kmc),de nyilván neked ugyanebből a 8sebességes kéne!
ja és 6000km-nél járok,de még mindig nem nyúlt meg,pontosabban nem kopott meg. szerintem a váltás teljesítményét nem ez határozza meg, inább a beállitás,váltó,bovden,szerelés. persze 99%ban száraz időben tekerek legalább 75-80-max 90-es pedálfordulaton,de országútin használom,talán azt mondják mtb-n hamarabb kopik

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291280) Because válasza flash- (#291279) üzenetére


Because
őstag

Azért itt belejátszhat a pontatlanságba a wax a láncon... bár biztos megtisztítva méred. Persze igen, sokat számít, hogy hegyen felfelé combodból téped a láncot vagy a síkon gurulsz.

(#291281) Hasaggymeg válasza Ringman (#291278) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Húha, az elég veszélyes, szúrás mélységétől függően a tetánusz injekció fix menü. :F

chubby206...ezért kell a rádióellenőrzés. :)

flash...amint nyúlik nő az oldalirányú toleranciája ami ronthat a váltás feszességén, pontosságán...legalábbis 10+ sebességnél akár pici bé csavarállítást is megkövetelhet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291282) Ringman válasza Hasaggymeg (#291281) üzenetére


Ringman
nagyúr

tetanuszt kaptam kb 2 éve, mikor összetörtem magam, elvileg akkor nem kell most. betadinnal fertőtlenítettem, holnapra meglátjuk :F

(#291283) Kro válasza RexpecT (#291211) üzenetére


Kro
tag

Ez már a lapított küllős, zárt felnis a gumi felől?
Mennyibe sikerül hozzájutni?

(#291284) Dark Archon válasza dom1n0 (#291266) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, kicsit hátrafelé is van döntve.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291285) user2 válasza Bici (#291253) üzenetére


user2
csendes tag

SRAM PC850 Tartós, de hogy milyen a váltás minősége, azt nem tudom, SS-en nyúzom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#291286) dom1n0 válasza Dark Archon (#291284) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Hmm, mennyi idő/táv után fájdul meg?
Az a baj, ez tényleg sok dolog együtthatása, hogy fasza legyen szerintem.
Nekem mákom volt, volt egy méretpróba, utána megvettem az orbeát picit játszottam az ülés helyével, meg a kormányszöggel de különösebben nem fáj, a seggem szokott összességében azért miután leszálok picit fájni, de az is elmúlik pár perc után, tekerve meg nem érzem, de szerintem az is lehet keveset pihenek tekerés közben...

(#291287) Dark Archon válasza dom1n0 (#291286) üzenetére


Dark Archon
addikt

Teljesen változó amúgy, ahogy írod, sok dolog együtt állása. A 100+ km-es topictekerésen nem volt különösebb bajom, de talán pont az volt a lényeg, hogy ott többször megálltunk. Ha meg magam tekerek, nem nagyon állok meg, pedig tudom, hogy meg kéne. Átlagban amúgy 30 km / 1-1,5 óra után már vannak bajaim.

Emellett úgy vettem észre, rengeteget számít az ülés pozíció. Ha nagyon rossz, akkor a lábam, karjaim is zsibbadnak. De amúgy jobb fogni a koskormányt, mint az egyenest. Most majd kíváncsi leszek, a Tisza-tó körül milyen lesz, amit én felkerekítettem magamnak 103 km-re.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291288) dom1n0 válasza Dark Archon (#291287) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nekem is mára az volt az eredeti elképzelés hogy megyek legalább egy 100-ast csak Z2-ben, de ahogy mentem 2 kilit és jott a szél, mondtam hogy akkor legyen egy tempósabb tókör :DDD

(#291289) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#291287) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Időnként 1-2 fokozattal nehezebbre váltva ki kell állni néhány percre, esetleg el kell engedni a kormányt 20-30 percenként és felülni pihenjen meg nyakad, karjaid, derekad mert így 50 felé már nem mindenki bírja hosszú órákig ugyanabban a pózban ülni, görnyedni, stb. Gyakran a beállt, befeszült izmok, ízületek a kerékkötői egy kényelmes tekerésnek...aztán leszállni és elnyúlni egy padon, vagy a fűben 5 percre is csodákra képes. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291290) Maximum1 válasza Ringman (#291282) üzenetére


Maximum1
őstag

Már nincs ilyen, beléd nyomnak még egyet, tessék lemenni az ügyeletre.

(#291291) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok! Némi utánajárást követően sikerült 3 bringára szűkíteni a választást.
Találtam L-es méretben raktáron lévő Merida speeder 200-at, egyetlen boltban (mangobike), bár vannak kétségeim, hogy tényleg van-e L-es, és dobozban érkező, otthon összerakós megoldás is vet fel kérdéseket. Nem szeretném külön szerelőhöz vinni, hogy összerakja, beállítsa, de igazából nem tudom, hogy mennyire lenne macerás(?), nem csináltam még ilyet.

A helyi Giant márkakereskedő ad mindenre 10% kedvezményt, így a Fastroad SL2 belátható árban, csak bemegyek az útra kész bringáért, és eltekerek a naplementébe. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy a nyeregvázcsőre szerelhető gyerekülés felmegy-e rá, azt ugyanis csak kerek vázcsőre lehet tenni, itt viszont nem tudom, hogy valóban kerek-e, ha egyszer a nyeregcső is D alakú (D-Fuse)? Elfelejtettem megkérdezni, és ez még 1-2-3 évig mindenképp szempont, hogy alkalmanként ne feleségemnek keljen cipelni a gyereket, ha közösen kirándulunk.

"Vésztartaléknak" a Giant Escape 1 van, ami nehezebb is, felszereltségben az előzőek alatt van, de árban is, gyerekülés nem gond, akár csomagtartóra, és szélesebb külső is elfér, ha kellene.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#291292) velizare válasza Roland861010 (#291128) üzenetére


velizare
nagyúr

azt az xtigert ne vedd meg. nekem van volt kettő is, egy nyári rövid, meg egy téli hosszú. két igazán jó dolog van benne, a géles párna, meg az ára.
ha sokat (10k+) mész, szerintem egy szezont sem bír, szétszakadnak a varrások. a télin a cipzár sem volt túl jó, mindig szétnyílt, meg szorult. 4-5 éve volt ez ajánlott, de mára már elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.