Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
355434 - 355301
355434 - 355301 355300 - 355201 355200 - 355101 355100 - 355001 355000 - 354901 354900 - 354801 354800 - 354701 354700 - 354601 354600 - 354501 354500 - 354401 354400 - 354301 354300 - 354201 354200 - 354101 354100 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
Passz, nem igazán érrem, hogy ez neked hol keveredik, ahogy Friczy is írja, Komootban tervezek, átküldöm a komputerre/órára, ahol meg látom az útvonalat. Eddig sosem volt vele gondom. Az is igaz, hogy az újratervezéstől én mindig fázok, azt ugysem engedném neki. Mutssa az eredeti útvonalat, meg hogy hol vagyok, a többit megoldom saját IQ-ból.
Autós navi az más, nem is azért mert okosabb, hanem mert a forgalmi adatok miatt egy csomó mindent tud, amit én nem (lezárások, terelések, dugók), azt már megtanultam, hogy mindig csak szívás, ha okosabb akarok lenni nála. Biciklis térképek meg foscsik alapból, bicikliutak jó része vagy járhatatlan, vagy már nem is létezik, ösvényekről, túrautakrólmne is beszéljünk, szóval itt a józan ész, meg az előzetes tájékozódás, valamint egy egészséges kételkedés a rendszerben sokszor többet ér, mint a technika.
p
-
pbors
tag
Igen, a gpx fájlból navigálást kb bármelyik normális eszköz tudja. A garminok biztosan mind, már az említett 10 évesek is megbízhatóan csinálták. A gond az áttervezésekkel/újratervezésekkel volt mindig. Általában a 4. Make a U-Turn! üzenet után ki szoktam kapcsolni a picsába, amikor egy 200m-es szakaszon végtelen ciklusba kerül, és ha rajta múlna, valszeg még mindig ott körözgetnék.
Sanyee: Már 1040-em van.
Ok, ez sem friss cucc. de amúgy ja, előrelépés volt, főleg hardverben, bár a navigációjával már nagyon csúnyán előítéletes vagyok. Pedig senki le nem mossa rólam a topik garmin fanboya címet, kérdezd csak meg Dark Archont.
p
Persze, csak a Garmin az ő végtelen bölcsességében át is alakítja rögtön course-ra.
Meg is követem a Komoot-ot, lehet hogy ők gpx-et küldenek. -
cattus
addikt
Igen. Nekem is volt vele furcsaság (folyton azt írta megtelt a memória és nem tudok offline letölteni útvonalat miközben a fele tárhely üres volt), de újratelepítés megoldotta.
-
pbors
tag
A Komoot map = Komoot ConnectIQ app?
Ha igen, akkor tudom, írtam is, meg azt is hogy nekem nem működött jól. -
pbors
tag
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy…
Hanem hogy? Mióta Komootot használok, ezt csinálom, desktopon megtervezem az utat, és megadom, hogy tegye át a Garminra, a Garminon meg ha magától nem teszi, kierőszakolok egy szinkronizálást, utána már rajta van. (nem a Garminon lévő Komoot appot használom, bár lehet, hogy az még egyszerűbb lenne)+ többiek
A Komoot nem gpx-et (alias track, breadcrumb trail) küld az Edge-re, hanem útvonalat (route).
A gpx-nél sok pontot összekötsz egyenes vonalakkal, és a koordináták alapján ráteszi a térképre. Ebben az esetben az eszköz magasról tesz rá, hogy van-e ott út vagy nincs.
A route esetén sokkal kevesebb pont van, ún shaping pontok, itt a navira van bízva, hogy köztük a beállított preferenciák szerint utat tervezzen.
Mint mondtam, nekem a Komoot ConnectIQ nem volt stabil, meg amúgy is hiányoltam belőle néhány dolgot, így az kiesett, szóval maradtam annál, hogy a Komoot-ból szépen szinkronizálódik a route.
Viszont így ha a Komoot térkép ismer egy utat, a Garmin meg nem, akkor nem arra fog vinni, amerre megtervezted, amikor meg mégis arra mész, akkor megpróbál újratervezni, és onnantól meg aztán bármi állatság elképzelhető.
Ettől függetlenül én is így használom, és az esetek 90%-ában OK is, a maradékban meg kb lehet megállni, újratervezni, sync-elni, anyázni, stb. -
mauimagic
senior tag
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy…
Hanem hogy? Mióta Komootot használok, ezt csinálom, desktopon megtervezem az utat, és megadom, hogy tegye át a Garminra, a Garminon meg ha magától nem teszi, kierőszakolok egy szinkronizálást, utána már rajta van. (nem a Garminon lévő Komoot appot használom, bár lehet, hogy az még egyszerűbb lenne)(nem a Garminon lévő Komoot appot használom, bár lehet, hogy az még egyszerűbb lenne)
Pedig az lenne a lényege, akkor nem a Garmin navigál, hanem a Komoot. Saját térkép alapján.
Ez a "GPX alapján vigyen végig az eszköz, vagy legyen újratervezés is és akkor irány a bozót" szint tényleg 20 évvel ezelőtti, ezt lehet megkerülni egy 3rd party appal, ami az Edge-en fut. -
Friczy
senior tag
DC Rainmaker összefoglalta elég jól.
Nekem ez a lényeg:Lastly, and probably of most interest to people here, is the syncing of a route to your 3rd party device. Examples being Garmin devices, Hammerhead, Wahoo, Polar, Suunto, COROS, and probably others as well. This now requires not just a map unlock like it did previously, but now the Premium subscription.
Én tavaly Tenerifén eléggé megszívtam, Garmin map nem volt letöltve a régióról és telefonról ezt ott sehogy nem lehetett megoldani.
Szal megvettem a Komoot World Map-et, lehetett tervezni, rátenni az Edge-re, majd navigálni...a vaktérképen...
Szal kissé felhúztam magam, hogy prémiumot is kell venni, de asszem pár napon belül le lehetett volna mondani, úgyhogy előfizettem.
A végtelen szivatás, amit a Garmin csinál ismeretlen terepen, szinte teljesen megszűnt a Komoottal.
Nincs ingyen, de az, hogy ismeretlen helyen végre tényleg lehet rendesen bringázni, anélkül, hogy minden második elágazasnál elővegyem a telót és megnézzem a Mapy-t, nekem megér ennyit.
Úgy tudom saját heatmap alapján tervez, így is tévedtem el vele pl Ausztriában, de összességében használható.Nem tudom mennyire érthető, a lényeg, hogy Komoot appot indítasz az Edge-en a navira és onnantól azt a felületet látod.
Edzésekre mondjuk pont nem jó, csomó adatot nem ír ki, de navigálni, túrázni jobb, mint amit a Garmin tud.Így már értem. Ezek szerint aki régebben bármit fizetett a Komootnak, annak megy a szinkron, nekem ezért nem volt gondom.
This will not affect any accounts that purchased something from Komoot prior to that point (either a paid map unlock, or a Premium membership).
-
Friczy
senior tag
Nálam is, pont ezért fáj hogy egy kicsit azért szar.
Van Komoot prémium, szép és jó is lenne minden, csak a Komoot ConnectIQ app az nagyon szeret lefagyni, úgyhogy hanyagolom. Amúgy az nagyon baba lenne, hogy áttervezted a telefonon és már mehetsz is.
Ha viszont a gondosan, az utolsó lóitatóig megtervezett utat csak úgy előrántod a courses közül, abba meg a Garmin belenyúl.
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy… És tulajdonképpen azért, mert mindenki a saját szarját akarja erőltetni, ahelyett hogy a userek érdekêt néznék.Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy…
Hanem hogy? Mióta Komootot használok, ezt csinálom, desktopon megtervezem az utat, és megadom, hogy tegye át a Garminra, a Garminon meg ha magától nem teszi, kierőszakolok egy szinkronizálást, utána már rajta van. (nem a Garminon lévő Komoot appot használom, bár lehet, hogy az még egyszerűbb lenne) -
Friczy
senior tag
öreg vagyok, igy 25+ éve Bp.-röl papirterkep segitsegevel mentem Szegedre
Fertö tóhoz es körül hasonloan
persze nem egy sok kilos, több oldalas terkep, hanem keszüleskent kimasolva papirra, fontosabb elagazasok felirva (gyakran csak A6 meretüre)nnna ehhez kepest gondolkodom navin
ha jol ertem: a biciklis computerek maguk nem tudnak tervezni; ha meg telefonrol kell ratölteni, akkor ezek szerint ott kell legyen a telefon is (egy "explore" jellegü, vagy soha sem jartam arra es elegendöen hosszu uthoz, hogy el lehessen tévedn úgy, hogy nem esik jol ut)
a telefon persze nem tud annyi bikecomputer funkciot, meg nem lenne folyton az orr elött, ami inkabb elöny, mert nem a kepernyöt kell lesni meg azt buzulni :)a karoras verzio egesz erdekes: milyen nem draga karora jo ehhez ?
Nem teljesen jól érted. Nekem néhány Garminnal van tapasztalatom, a nagyobbakkal (Edge 1000, 1030, 1040, 1050), ezek tudnak tervezni maguktól is, akár megadott címre is elvisznek. Ami probléma tud lenni, hogy esetenként nem jól tervez, de ez más navigációs eszközzel is előfordul (egyszer az Apple térképpel szívtam meg nagyon). Ugyanakkor az a tapasztalatom, hogy jobban járok, ha más térképen tervezem meg az utamat (nekem a Komoot bejött), és a nyomvonalat teszem rá a Garminra.
-
flash-
veterán
Új Deore. A Shimano amit mostanában művel, számomra agyrém. A 7xxx széria Deore lett. Akkor az SLX-el mi van, vége? A drágább Deore szettekből (7xxx) kihagyták a kuplungot, csak az olcsó kapta meg. A kuplung nélküli XT-re is sok a panasz, hogy csattog a lánc... minek ezt erőltetni? Akkor most az olcsó Deore a jobb a kuplung miatt és a drágák számítanak visszalépésnek? Shimanónál most van Cues, Linkglide, Hyperglide, 9, 10, 11, 12 sebesség, kuplungos, kuplung nélküli, HG, Microspline, ha össze akarsz rakni egy szettet vagy valami elkopik és fejlesztenél egy alkatrészt jobbra, addig matekozhatsz, amíg a fejed felrobban, képtelenség eligazodni. Vajon mi kompatibilis mivel? Jó lesz-e a váltás?
Chris Porter szerint nem is baj (én ebben nem tudok állást foglalni, kicsi vagyok ehhez)
"...Chris Porter a kerékpáripar egyik legszókimondóbb kritikusa, egykori újságíróként felfüggesztés-hangoló guru lett. Porter elmondta nekünk, hogy felfedezte, hogy a tengelykapcsoló váltói drámai módon akadályozzák a felfüggesztést..."
[link]
. -
MC Pite
veterán
De, net nélkül sokkal jobb a körülményes navigáció mint a semmilyen! :)
Ebben nem értünk egyet és szerintem akiknek újratervezett már a Garmin párszáz méter extra szinttel, egy olyan úton, ami évek óta benőtt dzsindzsában végződik, az szintén így lesz vele.
Ezt a szintet országfüggetlenül tudja, hosszú évek óta, hiába van saját heatmapje, milliónyi userrel.
De még csak nem is bringaspecifikus dolog, sima túrázásnál is megszivat, ha hagyod.Értem, főleg ha nem leht kinyomni az újratervezést és lassú is, ez szívás.
Etrexekkel sokszor jártam így - de ez cégtől független, hogy kishazánkban még a jelzett ösvények is sokszor járhatatlanok, és hogy nincsenek értelmes montis, stb utak kijelölve.Hja, heatmapet nézem connecten, straván is, mégis néha beszopom. Vagy, évente 10 hülye megy arra, és az már elég hozzá, és ez tartja fenn hogy járt útnak titulálja? Passz.
Ugyanaz mikor Ausztriában, Szlovéniában, Szlovákiában frekventáltabb helyeken próbálom, jellemzően jól működnek.De erdőben, szlovákoknál mikor ott állok, főleg ha idő is szűkös, és nem tudok tervezni, semmivel (Selmecbányái körön és éflkörön is így jártam) aaaaz elég frusztráló. Max ha kilövöm az Instincten ami fut; de mikor kitérő kellene, vagy visszamenni, nem akartam lelőni ezt a navit, jó lett volna telón is; de sokszor nem volt net, pedig végig aszfalton mentünk.
-
mauimagic
senior tag
Navigáció kerékpárosoknak (megpróbálom összefoglaló kompatibilisre):

1. A papírtérkép korlátai
Előny: Nem merül le, átfogóbb kép a tájról (szintek, távolságok).
Hátrány: "Hol vagyok?" probléma – aszfalton elmegy, de a 6-8 perces lejtőzés után az erdőben elveszíted a pozíciódat, és kilóméterekkel vagy odébb mint ahova tippeled.2. Digitális telefon/navi/computer
Telefon:
Mapy.cz: A bringások és túrások barátja. A túratervezője automatikusan kerüli a forgalmas utakat, és kiválóan kezeli a murvás/erdei utakat, többféle bringás profil van. Offline is tervez, 1 országra ingyenes az oflfine térkép.
Komoot: Közösségi visszajelzések alapján tervez. Jó, ha látni akarod, hol fotóztak mások, vagy milyen nehéz az útburkolat.
Strava: A "Heatmap" (hőtérkép) miatt verhetetlen: megmutatja, merre járnak a helyiek.Okosórák (pl. Garmin, Coros, sportos Amazfitek):
Előny: Kényelmes, mindig kéznél (csuklón) van, gyalog vagy futva tök frankó, akár bringán is használható.
Korlát: Kicsi kijelző, bonyolultabb az irányváltás. Turn-by-turn csak akkor van, ha az appban tervezted meg előre az útvonalat.Garmin nem térképes órái (kisebb Forerunnerek, Instinctek, nem térképes Fenixek) a csiganyál mellett futtatják a telfonon az Explore appot - így ha kevés a csiganyál, a telefonon nagy képen látod az offline térképen hogy hol is vagy - ráadásul be is mondja szóval a telefonon át az utasításokat! [csiganyálas] és [térképes]
Tudtommal csak a Garmin tud magában is tervezni, a többieknek telefon/szerver kell hogy átelekítsa és letöltse az útvonalat, hogy legyenek utasítások, a többi karóra tervezése/letöltése net függő.

Bringás navik
Telefonon vagy PC-n megtervezzük vagy letöltjük (verseny, túra) az útvonalat, ráküldjük a készülékre/órára, és turn by turn utasításokkal a kereszteződéseknél szépen elnavigálnak.
Vissza nem, ha letértél csak szólnak hogy letérés van.
Mapy, komoot, stb alkalmazással pár másodperc az útvonal elkészítése, ha több köztes pontot akarsz hogy merre menjen, nyilván több idő, de annál közelebb lesz az elképzelésedhez.
Ha nincs net (erdő, külföld, ritkán lakott rész), akkor hiába tervezed meg mapy-ban az útvonalat, kell a szerver, hogy elkészítse a kanyarodási utasításokat, és nem tudjuk letölteni a készülékre! Így a lentiek kivételével semmi sem fog tervezni/letölteni!Kivéve a csiganyálas / nem térképes Garmin karórák, ahol a telefonon Explore app tud tervezni és ezt rá is lehet tölteni az órára; de ez csak nyomvonal lesz, nem lesznek utasítások.
offline tervezni képesek: Garmin Edge széria, Bryton S széria:
Ha letértél, újraterveznek; amennyire látom a pár éves készülékek már megkérdezik, hogy szüneteljen-e a navigáció, vagy le akarom állítani az újratervezést (pl csak megálltál, odébb mész fényképezni, ilyenkor ne számolja át).A készüléken történő tervezés már nem csak vészmegoldás, bár az útvonal ellenőrzése már nehézkes.
Bár karórán szerintem az, mind a mai napig. Kicsi a kijelző, lassabb mint navi/telefon, és nem látod a környező utakat olyan jól, mint mobilon. Órán végképp nem fogod végig görgetni hogy kb arra visz-e, amerre gondoltad. Sőt, már letenni vagy megtalálni a pontot is kész kínlódás.
De, net nélkül sokkal jobb a körülményes navigáció mint a semmilyen!
Telefon:
Hátrány: Rezgés (tönkreteheti a kamera stabilizátort), akkuidő, sérülékenység, napfényben olvashatatlanság, nem bírják a meleget.
Offline tervezők: Mapy.cz, OsmAnd (ezekben az appokban van útvonaltervező motor). A Locus és hasonlók csak "megjelenítők" – az előre elkészített GPX-et tökéletesen mutatják, de a térképen csak a pozíciódat látod, tervezni nem tudsz velük.Kétlépcsős biztonság: Tervezz Mapy.cz-ben, szinkronizáld az órádra/navidra, de legyen a telefonodon egy offline térkép (Mapy, OsmAnd), amivel bármikor újra tudsz tervezni, ha a tervezett út járhatatlan. Ha van net.
A backtrack funkció: Ha már totál nem tudod hol vagy, az órádon/navidon a "Vissza a kiindulóponthoz" (Back to start) funkció az egyetlen, ami biztosan kivezet a sűrűből - főleg éjszaka a visszafelé sem annyire értelemszerű, jól jöhet ez is vész esetén.
De, net nélkül sokkal jobb a körülményes navigáció mint a semmilyen! :)
Ebben nem értünk egyet és szerintem akiknek újratervezett már a Garmin párszáz méter extra szinttel, egy olyan úton, ami évek óta benőtt dzsindzsában végződik, az szintén így lesz vele.
Ezt a szintet országfüggetlenül tudja, hosszú évek óta, hiába van saját heatmapje, milliónyi userrel.
De még csak nem is bringaspecifikus dolog, sima túrázásnál is megszivat, ha hagyod. -
gbors
nagyúr
@cattus, @parandroid, @MC Pite: köszi

-
MC Pite
veterán
Navigáció kerékpárosoknak (megpróbálom összefoglaló kompatibilisre):

1. A papírtérkép korlátai
Előny: Nem merül le, átfogóbb kép a tájról (szintek, távolságok).
Hátrány: "Hol vagyok?" probléma – aszfalton elmegy, de a 6-8 perces lejtőzés után az erdőben elveszíted a pozíciódat, és kilóméterekkel vagy odébb mint ahova tippeled.2. Digitális telefon/navi/computer
Telefon:
Mapy.cz: A bringások és túrások barátja. A túratervezője automatikusan kerüli a forgalmas utakat, és kiválóan kezeli a murvás/erdei utakat, többféle bringás profil van. Offline is tervez, 1 országra ingyenes az oflfine térkép.
Komoot: Közösségi visszajelzések alapján tervez. Jó, ha látni akarod, hol fotóztak mások, vagy milyen nehéz az útburkolat.
Strava: A "Heatmap" (hőtérkép) miatt verhetetlen: megmutatja, merre járnak a helyiek.Okosórák (pl. Garmin, Coros, sportos Amazfitek):
Előny: Kényelmes, mindig kéznél (csuklón) van, gyalog vagy futva tök frankó, akár bringán is használható.
Korlát: Kicsi kijelző, bonyolultabb az irányváltás. Turn-by-turn csak akkor van, ha az appban tervezted meg előre az útvonalat.Garmin nem térképes órái (kisebb Forerunnerek, Instinctek, nem térképes Fenixek) a csiganyál mellett futtatják a telfonon az Explore appot - így ha kevés a csiganyál, a telefonon nagy képen látod az offline térképen hogy hol is vagy - ráadásul be is mondja szóval a telefonon át az utasításokat! [csiganyálas] és [térképes]
Tudtommal csak a Garmin tud magában is tervezni, a többieknek telefon/szerver kell hogy átelekítsa és letöltse az útvonalat, hogy legyenek utasítások, a többi karóra tervezése/letöltése net függő.

Bringás navik
Telefonon vagy PC-n megtervezzük vagy letöltjük (verseny, túra) az útvonalat, ráküldjük a készülékre/órára, és turn by turn utasításokkal a kereszteződéseknél szépen elnavigálnak.
Vissza nem, ha letértél csak szólnak hogy letérés van.
Mapy, komoot, stb alkalmazással pár másodperc az útvonal elkészítése, ha több köztes pontot akarsz hogy merre menjen, nyilván több idő, de annál közelebb lesz az elképzelésedhez.
Ha nincs net (erdő, külföld, ritkán lakott rész), akkor hiába tervezed meg mapy-ban az útvonalat, kell a szerver, hogy elkészítse a kanyarodási utasításokat, és nem tudjuk letölteni a készülékre! Így a lentiek kivételével semmi sem fog tervezni/letölteni!Kivéve a csiganyálas / nem térképes Garmin karórák, ahol a telefonon Explore app tud tervezni és ezt rá is lehet tölteni az órára; de ez csak nyomvonal lesz, nem lesznek utasítások.
offline tervezni képesek: Garmin Edge széria, Bryton S széria:
Ha letértél, újraterveznek; amennyire látom a pár éves készülékek már megkérdezik, hogy szüneteljen-e a navigáció, vagy le akarom állítani az újratervezést (pl csak megálltál, odébb mész fényképezni, ilyenkor ne számolja át).A készüléken történő tervezés már nem csak vészmegoldás, bár az útvonal ellenőrzése már nehézkes.
Bár karórán szerintem az, mind a mai napig. Kicsi a kijelző, lassabb mint navi/telefon, és nem látod a környező utakat olyan jól, mint mobilon. Órán végképp nem fogod végig görgetni hogy kb arra visz-e, amerre gondoltad. Sőt, már letenni vagy megtalálni a pontot is kész kínlódás.
De, net nélkül sokkal jobb a körülményes navigáció mint a semmilyen!
Telefon:
Hátrány: Rezgés (tönkreteheti a kamera stabilizátort), akkuidő, sérülékenység, napfényben olvashatatlanság, nem bírják a meleget.
Offline tervezők: Mapy.cz, OsmAnd (ezekben az appokban van útvonaltervező motor). A Locus és hasonlók csak "megjelenítők" – az előre elkészített GPX-et tökéletesen mutatják, de a térképen csak a pozíciódat látod, tervezni nem tudsz velük.Kétlépcsős biztonság: Tervezz Mapy.cz-ben, szinkronizáld az órádra/navidra, de legyen a telefonodon egy offline térkép (Mapy, OsmAnd), amivel bármikor újra tudsz tervezni, ha a tervezett út járhatatlan. Ha van net.
A backtrack funkció: Ha már totál nem tudod hol vagy, az órádon/navidon a "Vissza a kiindulóponthoz" (Back to start) funkció az egyetlen, ami biztosan kivezet a sűrűből - főleg éjszaka a visszafelé sem annyire értelemszerű, jól jöhet ez is vész esetén.
-
mauimagic
senior tag
DC Rainmaker összefoglalta elég jól.
Nekem ez a lényeg:Lastly, and probably of most interest to people here, is the syncing of a route to your 3rd party device. Examples being Garmin devices, Hammerhead, Wahoo, Polar, Suunto, COROS, and probably others as well. This now requires not just a map unlock like it did previously, but now the Premium subscription.
Én tavaly Tenerifén eléggé megszívtam, Garmin map nem volt letöltve a régióról és telefonról ezt ott sehogy nem lehetett megoldani.
Szal megvettem a Komoot World Map-et, lehetett tervezni, rátenni az Edge-re, majd navigálni...a vaktérképen...
Szal kissé felhúztam magam, hogy prémiumot is kell venni, de asszem pár napon belül le lehetett volna mondani, úgyhogy előfizettem.
A végtelen szivatás, amit a Garmin csinál ismeretlen terepen, szinte teljesen megszűnt a Komoottal.
Nincs ingyen, de az, hogy ismeretlen helyen végre tényleg lehet rendesen bringázni, anélkül, hogy minden második elágazasnál elővegyem a telót és megnézzem a Mapy-t, nekem megér ennyit.
Úgy tudom saját heatmap alapján tervez, így is tévedtem el vele pl Ausztriában, de összességében használható.Nem tudom mennyire érthető, a lényeg, hogy Komoot appot indítasz az Edge-en a navira és onnantól azt a felületet látod.
Edzésekre mondjuk pont nem jó, csomó adatot nem ír ki, de navigálni, túrázni jobb, mint amit a Garmin tud. -
Jester01
veterán
A velencei álom az egy finom fagyi
A számzár előnye, hogy nem kell hozzá kulcs, nyilván. Tehát nem hagyod otthon, nem veszted el vagy ha úgy adódik más is ki tudja nyitni ha megmondod neki a kódot.
-
Tin
veterán
Igen, a gpx fájlból navigálást kb bármelyik normális eszköz tudja. A garminok biztosan mind, már az említett 10 évesek is megbízhatóan csinálták. A gond az áttervezésekkel/újratervezésekkel volt mindig. Általában a 4. Make a U-Turn! üzenet után ki szoktam kapcsolni a picsába, amikor egy 200m-es szakaszon végtelen ciklusba kerül, és ha rajta múlna, valszeg még mindig ott körözgetnék.
Sanyee: Már 1040-em van.
Ok, ez sem friss cucc. de amúgy ja, előrelépés volt, főleg hardverben, bár a navigációjával már nagyon csúnyán előítéletes vagyok. Pedig senki le nem mossa rólam a topik garmin fanboya címet, kérdezd csak meg Dark Archont.
p
Különben Dark pont erre akart utalni, ugyanis amit itt leírtok a Garminról, az pl a Karoo-nál nincs. Annak egyszerűen FSZA (nagy fsszal) a navigációja, soha nem kellett telefont elővennem, egy pillanat alatt újratervez offline is, és nem ostobán, hogy fogalma sincs, hova vezessen vissza, hanem okosan, tehát a párhuzamos utcában nem akar minden járdán visszavinni az útra, vagy az útvonal elejére. Én sokat megyek navival, SOHA nincs gondom vele, és a térképhibák is ritkák, szerintem negyedévente egyszer van olyan, hogy rossz utat jelöl. Tud hazanavigálni, amúgy tud újratervezni is, akár címre, ha van netkapcsolat (és a 21. században miért is ne lenne, kivéve az erdőt), és nálam igazából úgy működik, mint az autós navi: 10-ből 10x jól, és sosincs vele gondom. Egyedül az akkuideje vacak, de én a Karoo2 után Karoo3-at fogok venni. De egyelőre még bírja a 2-es.
Egyébként az iGPSport navigációját is kipróbáltam 1-2x, na hát az sokkal vacakabb. A naviknál eleve problémás lehet, ha egy többször átmenős szakaszon kell újraterveznie, és ott a Karoo is hibázott régebben, most már egész jól megállapítja, hogy a ride melyik részén jársz, ezt az iGPSport kevésbé képes jól megoldani, de az amúgy is csak hétköznapra van, és nem nagyon szoktam navizni vele.
Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy bár a Garmint nem ismerem, a Karoo szrintem navigációban nagyjából és tényleg minden igényt kielégít. Ezért is nem értem néha ezeket a horror összegeket, amikor azt az ember kis szerencsével 300€-ért megcsípi, és annyi. Egyedüli hátrány, újra mondom, hogy gyakrabban kell töltögetni.
-
jjeahh
nagyúr
Új Deore. A Shimano amit mostanában művel, számomra agyrém. A 7xxx széria Deore lett. Akkor az SLX-el mi van, vége? A drágább Deore szettekből (7xxx) kihagyták a kuplungot, csak az olcsó kapta meg. A kuplung nélküli XT-re is sok a panasz, hogy csattog a lánc... minek ezt erőltetni? Akkor most az olcsó Deore a jobb a kuplung miatt és a drágák számítanak visszalépésnek? Shimanónál most van Cues, Linkglide, Hyperglide, 9, 10, 11, 12 sebesség, kuplungos, kuplung nélküli, HG, Microspline, ha össze akarsz rakni egy szettet vagy valami elkopik és fejlesztenél egy alkatrészt jobbra, addig matekozhatsz, amíg a fejed felrobban, képtelenség eligazodni. Vajon mi kompatibilis mivel? Jó lesz-e a váltás?
-
parandroid
félisten
Szóval akkor ha jól veszem ki, akkor preloaded GPX-szel navigálni a legtöbb cucc jól használható? (feltéve, hogy tudja a funkciót) Eddig telefonon hasznátam OsmAndot, és igazából tökéletes lenne nekem, azt leszámítva, hogy 2 óra alatt lemerül, úgyhogy ki/be kapcsolgatom a képernyőt. Nem vészes, de kényelmesebb lenne, ha nem kellene.
Igen, a gpx fájlból navigálást kb bármelyik normális eszköz tudja. A garminok biztosan mind, már az említett 10 évesek is megbízhatóan csinálták. A gond az áttervezésekkel/újratervezésekkel volt mindig. Általában a 4. Make a U-Turn! üzenet után ki szoktam kapcsolni a picsába, amikor egy 200m-es szakaszon végtelen ciklusba kerül, és ha rajta múlna, valszeg még mindig ott körözgetnék.
Sanyee: Már 1040-em van.
Ok, ez sem friss cucc. de amúgy ja, előrelépés volt, főleg hardverben, bár a navigációjával már nagyon csúnyán előítéletes vagyok. Pedig senki le nem mossa rólam a topik garmin fanboya címet, kérdezd csak meg Dark Archont.
p
-
StLui
veterán
Kicsit félve írom, nehogy megint kihúzzam a gyufát
, de nálam az egyetlen többé-kevésbé kormányról is műkődő megoldás az Egde és Komoot kombó.
Ha mégis újra kell mindent tervezni útközben, akkor telóról elég gyorsan megoldható, de akkor meg kell hálózat, szal ez sem tökéletes.
Ja és a legtöbb funkciója fizetős is a Komootnak, de szerintem egy külföldi bringázással évente már megéri. Legalábbis én nem szeretek álladóan telefont nézegetni, hogy merre járok, más megoldást meg erre eddig nem találtam.Garmin saját tervezője a mai napig egy rakás szar terepen, de egyébként ki lehet kapcsolni és érdemes is szerintem.
Garminon van valami haszna ha elő is fizetek a Komoot-ra? Én csak megvettem a világtérképet, de nincs előfizetésem, mit kapok a Garminon pluszba ha elő is fizetek?
-
cattus
addikt
Nálam is, pont ezért fáj hogy egy kicsit azért szar.
Van Komoot prémium, szép és jó is lenne minden, csak a Komoot ConnectIQ app az nagyon szeret lefagyni, úgyhogy hanyagolom. Amúgy az nagyon baba lenne, hogy áttervezted a telefonon és már mehetsz is.
Ha viszont a gondosan, az utolsó lóitatóig megtervezett utat csak úgy előrántod a courses közül, abba meg a Garmin belenyúl.
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy… És tulajdonképpen azért, mert mindenki a saját szarját akarja erőltetni, ahelyett hogy a userek érdekêt néznék.Ha komoot map-et használsz navigálásra, akkor működik a live sync. Azaz ride elején telefonon rányomsz az útvonalnál hogy "navigate with garmin", és ha útközben telefonon szerkesztesz rajta, csak rányomsz megint és rászinkronizálja a garminra.
-
f_sanyee
senior tag
Nálam is, pont ezért fáj hogy egy kicsit azért szar.
Van Komoot prémium, szép és jó is lenne minden, csak a Komoot ConnectIQ app az nagyon szeret lefagyni, úgyhogy hanyagolom. Amúgy az nagyon baba lenne, hogy áttervezted a telefonon és már mehetsz is.
Ha viszont a gondosan, az utolsó lóitatóig megtervezett utat csak úgy előrántod a courses közül, abba meg a Garmin belenyúl.
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy… És tulajdonképpen azért, mert mindenki a saját szarját akarja erőltetni, ahelyett hogy a userek érdekêt néznék.Nem tudom miről beszélsz. Akárhol tervezek útvonalat, legyen az komoot, strava, vagy ridewithgps, rendesen végigvisz az eredeti terven.
-
cattus
addikt
Szóval akkor ha jól veszem ki, akkor preloaded GPX-szel navigálni a legtöbb cucc jól használható? (feltéve, hogy tudja a funkciót) Eddig telefonon hasznátam OsmAndot, és igazából tökéletes lenne nekem, azt leszámítva, hogy 2 óra alatt lemerül, úgyhogy ki/be kapcsolgatom a képernyőt. Nem vészes, de kényelmesebb lenne, ha nem kellene.
Én amióta megvan a Garmin így navigálok, hogy összerakom előre az útvonalat és rátöltöm. Amióta Komoot-ra is megvettem a világtérképet ott rakom össze és a ConnectIQ appon keresztül garminban csak kiválasztom az útvonalat (legtöbb esetben otthon rányomok hogy legyen offline is elérhető) és megyek.
-
f_sanyee
senior tag
Drágább garminok tudjak, amit szeretnél, de nehézkes, lassú, és kényelmetlen. Elvileg címre is navigál, meg térképre bökésre is, van rajta letöltött térkép is, tehát internetkapcsolat sem kell neki. Én néhányszor próbáltam, de mindig anyázás lesz a vége, aztán ‘buta vagy, angyalom’ felkiáltással megnéztem mobilon, hol vagyok, és mivel önálló gondolkodásra, illetve tájékozódásra képes droid vagyok, magamtól odataláltam, a kijelzőn megjelenő (amúgy nem rossz) térképet támpontként használva.
Ahogy írtam, a kerékpáros navigációk kb 20 évvel le vannak maradva a mobilos appokhoz képest (google maps, apple maps), mind tudásban, mind kezelhetősegben.
Ha valakinek elsősorban navigálásra kell kerékpáros komputer, az alapvetően megszívta. Ezen a téren kb mindegy is, mit veszel, annyi, hogy ami nem garmin, és csak annyira szar ezen a téren, mint egy garmin, az is annyiba kerül, mint egy jobb garmin. Ami olcsóbb, az meg pont annyival szarabb is.
Nekem egyebkent 5 éve volt első generaciós Edge Explore-om, amit most itt annyian szidnak, nem rémlik, hogy annyival szarabb lett volna, mint a 1030, amire lecseréltem. Mondjuk az is szar volt, de a fent részletezett megkötésekkel pont ugyanúgy működött. Persze manapság már vannak kenyérpirítók is, amikben ezeknel erősebb proci van, ezek mind jó régi modellek.
Ha viszont a navitól eltekintünk (illetve vagy csak letöltött útvonallal, vagy csak támpontnak használod), akkor kiváló cuccok. A fosgarminozás mindig azoktól jön, akik ennél többet akarnak, és nem tájékozódtak előre, és döbbenten veszik észre, hogy ez nem egy google (apple) maps app.
p
Ezeket az állításokat egy 10 éves eszközre alapozod, ami ma már közel sem igaz. Egy mai garmin teljesn jól navigál és tervez. Csak idén többszáz kilómétert tekertem navigációval és nem kellett elővennem a telefont, hogy hol is vagyok.
-
pbors
tag
Kicsit félve írom, nehogy megint kihúzzam a gyufát
, de nálam az egyetlen többé-kevésbé kormányról is műkődő megoldás az Egde és Komoot kombó.
Ha mégis újra kell mindent tervezni útközben, akkor telóról elég gyorsan megoldható, de akkor meg kell hálózat, szal ez sem tökéletes.
Ja és a legtöbb funkciója fizetős is a Komootnak, de szerintem egy külföldi bringázással évente már megéri. Legalábbis én nem szeretek álladóan telefont nézegetni, hogy merre járok, más megoldást meg erre eddig nem találtam.Garmin saját tervezője a mai napig egy rakás szar terepen, de egyébként ki lehet kapcsolni és érdemes is szerintem.
Nálam is, pont ezért fáj hogy egy kicsit azért szar.
Van Komoot prémium, szép és jó is lenne minden, csak a Komoot ConnectIQ app az nagyon szeret lefagyni, úgyhogy hanyagolom. Amúgy az nagyon baba lenne, hogy áttervezted a telefonon és már mehetsz is.
Ha viszont a gondosan, az utolsó lóitatóig megtervezett utat csak úgy előrántod a courses közül, abba meg a Garmin belenyúl.
Az lenne a jó, ha a Komoot hajlandó lenne rendes GPX-et rakni a Garminra. De nem így megy… És tulajdonképpen azért, mert mindenki a saját szarját akarja erőltetni, ahelyett hogy a userek érdekêt néznék. -
gbors
nagyúr
Drágább garminok tudjak, amit szeretnél, de nehézkes, lassú, és kényelmetlen. Elvileg címre is navigál, meg térképre bökésre is, van rajta letöltött térkép is, tehát internetkapcsolat sem kell neki. Én néhányszor próbáltam, de mindig anyázás lesz a vége, aztán ‘buta vagy, angyalom’ felkiáltással megnéztem mobilon, hol vagyok, és mivel önálló gondolkodásra, illetve tájékozódásra képes droid vagyok, magamtól odataláltam, a kijelzőn megjelenő (amúgy nem rossz) térképet támpontként használva.
Ahogy írtam, a kerékpáros navigációk kb 20 évvel le vannak maradva a mobilos appokhoz képest (google maps, apple maps), mind tudásban, mind kezelhetősegben.
Ha valakinek elsősorban navigálásra kell kerékpáros komputer, az alapvetően megszívta. Ezen a téren kb mindegy is, mit veszel, annyi, hogy ami nem garmin, és csak annyira szar ezen a téren, mint egy garmin, az is annyiba kerül, mint egy jobb garmin. Ami olcsóbb, az meg pont annyival szarabb is.
Nekem egyebkent 5 éve volt első generaciós Edge Explore-om, amit most itt annyian szidnak, nem rémlik, hogy annyival szarabb lett volna, mint a 1030, amire lecseréltem. Mondjuk az is szar volt, de a fent részletezett megkötésekkel pont ugyanúgy működött. Persze manapság már vannak kenyérpirítók is, amikben ezeknel erősebb proci van, ezek mind jó régi modellek.
Ha viszont a navitól eltekintünk (illetve vagy csak letöltött útvonallal, vagy csak támpontnak használod), akkor kiváló cuccok. A fosgarminozás mindig azoktól jön, akik ennél többet akarnak, és nem tájékozódtak előre, és döbbenten veszik észre, hogy ez nem egy google (apple) maps app.
p
Szóval akkor ha jól veszem ki, akkor preloaded GPX-szel navigálni a legtöbb cucc jól használható? (feltéve, hogy tudja a funkciót) Eddig telefonon hasznátam OsmAndot, és igazából tökéletes lenne nekem, azt leszámítva, hogy 2 óra alatt lemerül, úgyhogy ki/be kapcsolgatom a képernyőt. Nem vészes, de kényelmesebb lenne, ha nem kellene.
-
cattus
addikt
Általában véve a számzáras rendszert könnyebb feltörni mint a kulcsosat. Az Abus az utóbbinál "disc detainer" zárat használ, amihez speciális szerszám és az amatőrnél jobb tudás kell, bár ahogy nézem ez inkább csak a drágábbnál. Nekem egy 6200K van a gravelhez amit az alsócsőre rögzítettem a tartójával, elfér a hajtókar mellett és nem zörög / mozog. Azért is vettem ezt mert Sold Secure Gold értékelése van és bár nincs intencióm hosszabb időre otthagyni sehol, úgy voltam vele hogy egy sokszázezres bringánál ne ezen múljon.
-
parandroid
félisten
öreg vagyok, igy 25+ éve Bp.-röl papirterkep segitsegevel mentem Szegedre
Fertö tóhoz es körül hasonloan
persze nem egy sok kilos, több oldalas terkep, hanem keszüleskent kimasolva papirra, fontosabb elagazasok felirva (gyakran csak A6 meretüre)nnna ehhez kepest gondolkodom navin
ha jol ertem: a biciklis computerek maguk nem tudnak tervezni; ha meg telefonrol kell ratölteni, akkor ezek szerint ott kell legyen a telefon is (egy "explore" jellegü, vagy soha sem jartam arra es elegendöen hosszu uthoz, hogy el lehessen tévedn úgy, hogy nem esik jol ut)
a telefon persze nem tud annyi bikecomputer funkciot, meg nem lenne folyton az orr elött, ami inkabb elöny, mert nem a kepernyöt kell lesni meg azt buzulni :)a karoras verzio egesz erdekes: milyen nem draga karora jo ehhez ?
Drágább garminok tudjak, amit szeretnél, de nehézkes, lassú, és kényelmetlen. Elvileg címre is navigál, meg térképre bökésre is, van rajta letöltött térkép is, tehát internetkapcsolat sem kell neki. Én néhányszor próbáltam, de mindig anyázás lesz a vége, aztán ‘buta vagy, angyalom’ felkiáltással megnéztem mobilon, hol vagyok, és mivel önálló gondolkodásra, illetve tájékozódásra képes droid vagyok, magamtól odataláltam, a kijelzőn megjelenő (amúgy nem rossz) térképet támpontként használva.
Ahogy írtam, a kerékpáros navigációk kb 20 évvel le vannak maradva a mobilos appokhoz képest (google maps, apple maps), mind tudásban, mind kezelhetősegben.
Ha valakinek elsősorban navigálásra kell kerékpáros komputer, az alapvetően megszívta. Ezen a téren kb mindegy is, mit veszel, annyi, hogy ami nem garmin, és csak annyira szar ezen a téren, mint egy garmin, az is annyiba kerül, mint egy jobb garmin. Ami olcsóbb, az meg pont annyival szarabb is.
Nekem egyebkent 5 éve volt első generaciós Edge Explore-om, amit most itt annyian szidnak, nem rémlik, hogy annyival szarabb lett volna, mint a 1030, amire lecseréltem. Mondjuk az is szar volt, de a fent részletezett megkötésekkel pont ugyanúgy működött. Persze manapság már vannak kenyérpirítók is, amikben ezeknel erősebb proci van, ezek mind jó régi modellek.
Ha viszont a navitól eltekintünk (illetve vagy csak letöltött útvonallal, vagy csak támpontnak használod), akkor kiváló cuccok. A fosgarminozás mindig azoktól jön, akik ennél többet akarnak, és nem tájékozódtak előre, és döbbenten veszik észre, hogy ez nem egy google (apple) maps app.
p
-
mauimagic
senior tag
Mondjuk a Garmin magában is újratervez az még OK. Az hogy frankón… Ez általában úgy szokott hangzani nálam, hogy: “Ne, ne, neeee! Krvnyd!”
Biztos van amire ez is alkalmas, de mondjuk ha egy lezárt (vagy nem létező) utca miatt egyel arrébb mész, akkor egy 70km-es kör elejénél simán elköveti, hogy akkor szépen visszanavigál a rajt/célhoz.
Szóval ilyenkor vadul böködöm a pause navigation-t, és próbálok visszamenni a csiganyálra.
És ha jól tudom, az Edge MINDIG tervez, nem tudsz vele gpx-et megetetni. Vannak bajai, na.Kicsit félve írom, nehogy megint kihúzzam a gyufát
, de nálam az egyetlen többé-kevésbé kormányról is műkődő megoldás az Egde és Komoot kombó.
Ha mégis újra kell mindent tervezni útközben, akkor telóról elég gyorsan megoldható, de akkor meg kell hálózat, szal ez sem tökéletes.
Ja és a legtöbb funkciója fizetős is a Komootnak, de szerintem egy külföldi bringázással évente már megéri. Legalábbis én nem szeretek álladóan telefont nézegetni, hogy merre járok, más megoldást meg erre eddig nem találtam.Garmin saját tervezője a mai napig egy rakás szar terepen, de egyébként ki lehet kapcsolni és érdemes is szerintem.
-
Speedy007
addikt
-
mauimagic
senior tag
Én colstok zárat használok kisméretű nem olyan benga mint a patkó/U lakat, cserébe nem olyan merev mint a sodronyzár télen. KLS saját méresei alapján 9-s bizotnsági szintű KLS Fold 30. 10-12.000Ft körül ki lehet fogni,vázra szerelve a kulacstartó helyére cefetül tud zörögni rossz minőségű útburkolaton előnye messziről lehet hallani hogy jövök és nem kell csengetnem
. Unoka öcsém azt hitte hogy szét akar esni a kerékpárom mikor mögötte jöttem rossz minőségű úton úgy csörgött.Abusnak is van, ez nem zörög.
-
Seep
senior tag
Mondjuk a Garmin magában is újratervez az még OK. Az hogy frankón… Ez általában úgy szokott hangzani nálam, hogy: “Ne, ne, neeee! Krvnyd!”
Biztos van amire ez is alkalmas, de mondjuk ha egy lezárt (vagy nem létező) utca miatt egyel arrébb mész, akkor egy 70km-es kör elejénél simán elköveti, hogy akkor szépen visszanavigál a rajt/célhoz.
Szóval ilyenkor vadul böködöm a pause navigation-t, és próbálok visszamenni a csiganyálra.
És ha jól tudom, az Edge MINDIG tervez, nem tudsz vele gpx-et megetetni. Vannak bajai, na.Vagy Garmin connectel vagy usb-n keresztul tudsz ra gpx et tenni. Legalabbis az Edge 2-re tuti.
-
Speedy007
addikt
Én colstok zárat használok kisméretű nem olyan benga mint a patkó/U lakat, cserébe nem olyan merev mint a sodronyzár télen. KLS saját méresei alapján 9-s bizotnsági szintű KLS Fold 30. 10-12.000Ft körül ki lehet fogni,vázra szerelve a kulacstartó helyére cefetül tud zörögni rossz minőségű útburkolaton előnye messziről lehet hallani hogy jövök és nem kell csengetnem
. Unoka öcsém azt hitte hogy szét akar esni a kerékpárom mikor mögötte jöttem rossz minőségű úton úgy csörgött. -
f4lcon
addikt
nem értettem soha a számzáras lakatok előnyét, komoly védelemre alkalmatlan
csak arra jó, hogy az alkalom szülte tolvajt elriassza, tehát ne tolják el a cukrászda elől, amíg kikéred a velencei álom - málnás mascarpone fagyid. -
pbors
tag
öreg vagyok, igy 25+ éve Bp.-röl papirterkep segitsegevel mentem Szegedre
Fertö tóhoz es körül hasonloan
persze nem egy sok kilos, több oldalas terkep, hanem keszüleskent kimasolva papirra, fontosabb elagazasok felirva (gyakran csak A6 meretüre)nnna ehhez kepest gondolkodom navin
ha jol ertem: a biciklis computerek maguk nem tudnak tervezni; ha meg telefonrol kell ratölteni, akkor ezek szerint ott kell legyen a telefon is (egy "explore" jellegü, vagy soha sem jartam arra es elegendöen hosszu uthoz, hogy el lehessen tévedn úgy, hogy nem esik jol ut)
a telefon persze nem tud annyi bikecomputer funkciot, meg nem lenne folyton az orr elött, ami inkabb elöny, mert nem a kepernyöt kell lesni meg azt buzulni :)a karoras verzio egesz erdekes: milyen nem draga karora jo ehhez ?
Tudnak tervezni. A baj inkább az, hogy nem a max 3,5”-os, hanem inkább a 4-szer akkora képernyőn terveznél, és azt VÁLTOZATLAN formában végig is navigálja.
De ha kikeresel egy POI-t, vagy böksz egy pontot a térképen, azt pl a Garminok tudják. -
pbors
tag
Csak hogy én is beszálljak a vitába
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Van edzéshez karórám, de felmerült hogy navigálni melléraknék valamit hosszabb/nehezebben követhető utakra.
Ameddig jutottam:
30-60 ezerért Magene, IGP, Bryton remekül elnavigál, ha működő internetkapcsolattal terveztél egy útvonalat, és ráküldöd.70ezertől kezdődnek (külföldi beszerzést is nézve, pl bikeinn) az offline navik, S-es Bryton, vagy Edge Explore 2 (szerintem neked ez kellene kb, ijesztő ettől nagyobb cucc a bringán) ami magában is frankón (újra)tervez, nem kell net meg telefon (de arról nyilván könnyebb átlőni az útvonalat, csak kell net a tervezéshez/konverzióhoz).
Nekem elég lenne a C506SE is, csak sokszor cseszhetem net nélkül (telefonos appok nagyja sem tud tervezni, Locusra feleslegesen dobtam ki pénzt, Garmin Explore, Mapy és az OsmAnd amik tudnak tervezni).
Van a plusz egy kategória, karórák, de gondolom neked kicsi. A nem térképes garminok csiganyálat rajzolnak, üzennek és telefonnal bemondják az utasítást, és ha nem egyértelmű, előveszed a telefont, és 6"+ megnézed az Explore appon merre kell menni. Én eredendően így használom, ritkán kell elővenni - de olyankor néha szopás mikor rájövök hogy már sok perce elbasztam és szorít az idő.
szerk: Azaz akciós 1040 Solar hirdetés 95% hogy kamu hirdetés...
Mondjuk a Garmin magában is újratervez az még OK. Az hogy frankón… Ez általában úgy szokott hangzani nálam, hogy: “Ne, ne, neeee! Krvnyd!”
Biztos van amire ez is alkalmas, de mondjuk ha egy lezárt (vagy nem létező) utca miatt egyel arrébb mész, akkor egy 70km-es kör elejénél simán elköveti, hogy akkor szépen visszanavigál a rajt/célhoz.
Szóval ilyenkor vadul böködöm a pause navigation-t, és próbálok visszamenni a csiganyálra.
És ha jól tudom, az Edge MINDIG tervez, nem tudsz vele gpx-et megetetni. Vannak bajai, na. -
avl
senior tag
Csak hogy én is beszálljak a vitába
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Van edzéshez karórám, de felmerült hogy navigálni melléraknék valamit hosszabb/nehezebben követhető utakra.
Ameddig jutottam:
30-60 ezerért Magene, IGP, Bryton remekül elnavigál, ha működő internetkapcsolattal terveztél egy útvonalat, és ráküldöd.70ezertől kezdődnek (külföldi beszerzést is nézve, pl bikeinn) az offline navik, S-es Bryton, vagy Edge Explore 2 (szerintem neked ez kellene kb, ijesztő ettől nagyobb cucc a bringán) ami magában is frankón (újra)tervez, nem kell net meg telefon (de arról nyilván könnyebb átlőni az útvonalat, csak kell net a tervezéshez/konverzióhoz).
Nekem elég lenne a C506SE is, csak sokszor cseszhetem net nélkül (telefonos appok nagyja sem tud tervezni, Locusra feleslegesen dobtam ki pénzt, Garmin Explore, Mapy és az OsmAnd amik tudnak tervezni).
Van a plusz egy kategória, karórák, de gondolom neked kicsi. A nem térképes garminok csiganyálat rajzolnak, üzennek és telefonnal bemondják az utasítást, és ha nem egyértelmű, előveszed a telefont, és 6"+ megnézed az Explore appon merre kell menni. Én eredendően így használom, ritkán kell elővenni - de olyankor néha szopás mikor rájövök hogy már sok perce elbasztam és szorít az idő.
szerk: Azaz akciós 1040 Solar hirdetés 95% hogy kamu hirdetés...
öreg vagyok, igy 25+ éve Bp.-röl papirterkep segitsegevel mentem Szegedre
Fertö tóhoz es körül hasonloan
persze nem egy sok kilos, több oldalas terkep, hanem keszüleskent kimasolva papirra, fontosabb elagazasok felirva (gyakran csak A6 meretüre)nnna ehhez kepest gondolkodom navin
ha jol ertem: a biciklis computerek maguk nem tudnak tervezni; ha meg telefonrol kell ratölteni, akkor ezek szerint ott kell legyen a telefon is (egy "explore" jellegü, vagy soha sem jartam arra es elegendöen hosszu uthoz, hogy el lehessen tévedn úgy, hogy nem esik jol ut)
a telefon persze nem tud annyi bikecomputer funkciot, meg nem lenne folyton az orr elött, ami inkabb elöny, mert nem a kepernyöt kell lesni meg azt buzulni :)a karoras verzio egesz erdekes: milyen nem draga karora jo ehhez ?
-
MC Pite
veterán
Jelenleg 2-3 óra közötti időt tekerek, de ahogy edződöm ez feljebb is megy majd szerintem 4-5 óra környékére is.
Többnyire száraz időben megyek és eső után 1-2 nappal, saras rész előfordul ilyenkor. Forróságot próbálom kerülni (reggel vagy késő délután tekerek olyankor, vagy sok erdős részt tervezek be). Viszont vízállóság nem baj ha van, ha útközben elkapna az eső.
Online vs offline nem tudom mit jelent itt? Wifi/bt kapcsolat? Utóbbi az jól jön ha esetleg szinkronizálnek valami appal, útvonal le/feltöltés céljából.Első körben 50-60e Ft körül gondoltam. De ahogy nézegetm én is a különböző modelleket, a nagyobbak is max 3,5" körül mozognak és azok már valóban 100e+ kategória.
Csak hogy én is beszálljak a vitába
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Van edzéshez karórám, de felmerült hogy navigálni melléraknék valamit hosszabb/nehezebben követhető utakra.
Ameddig jutottam:
30-60 ezerért Magene, IGP, Bryton remekül elnavigál, ha működő internetkapcsolattal terveztél egy útvonalat, és ráküldöd.70ezertől kezdődnek (külföldi beszerzést is nézve, pl bikeinn) az offline navik, S-es Bryton, vagy Edge Explore 2 (szerintem neked ez kellene kb, ijesztő ettől nagyobb cucc a bringán) ami magában is frankón (újra)tervez, nem kell net meg telefon (de arról nyilván könnyebb átlőni az útvonalat, csak kell net a tervezéshez/konverzióhoz).
Nekem elég lenne a C506SE is, csak sokszor cseszhetem net nélkül (telefonos appok nagyja sem tud tervezni, Locusra feleslegesen dobtam ki pénzt, Garmin Explore, Mapy és az OsmAnd amik tudnak tervezni).
Van a plusz egy kategória, karórák, de gondolom neked kicsi. A nem térképes garminok csiganyálat rajzolnak, üzennek és telefonnal bemondják az utasítást, és ha nem egyértelmű, előveszed a telefont, és 6"+ megnézed az Explore appon merre kell menni. Én eredendően így használom, ritkán kell elővenni - de olyankor néha szopás mikor rájövök hogy már sok perce elbasztam és szorít az idő.
szerk: Azaz akciós 1040 Solar hirdetés 95% hogy kamu hirdetés...
-
pbors
tag
Általában igen, bár valószínűleg az Abus-t azért nehezebb, de aki rutinos az szerintem 1-2 perc alatt megoldja.
A Bordo-rol azért jó ha tudod, hogy az nagy csapszegvágóval ha nehezen is, de átvágható.
(Akkus fel flexszel meg kb bármi ami nem direkt erre felkészített U lakat, de azok olyan 200EUR körül indulnak) -
balintbaba
tag
-
vacs
veterán
-
MC Pite
veterán
Sziasztok!
Fülhallgatót keresek kerékpározáshoz, hogy a tudjunk közben beszélgetni, ne kelljen egymás mellett mennünk. A telefonom a kormányon van, azt kihangosítva egész jó, legalábbis a mikrofon megfelelő, a másik fél jól hall, de én nem nagyon, vagy mindenki a környéken. Szóval, vagy olyan füles kell majd amely csak klasszikus fülhallgatóként üzemel, vagy mikrofonos cucc, de szűrje a szélzajt és halljam benne a másik felet. Csak ketten megyünk, klasszikus mobil hívással közben. Fejenként 15-20 ezer Ft-nál többet nem szeretnénk költeni rá.
Van tippetek?
Köszi!Próbáltam 1-2 modellt, ami gyalog meg kocogva jó volt, az a bringa menetszelénél pocsék - a mélyek sebességgel együtt tűntek el, illetve a mikrofon is küzdött.
A Shokz jobb, de rohadt drága.Mivel az earfun Openjump nem illett a fülembe (de sokaknak meg jó) végül Soundcore Aerofit 2 lett. Ez végre jól is szól, és jó l hallom a környezetet is, és engem is jól hallanak tekerés közben ha hívásom van. Csak drága (100€).
A BW-BTS10 OWS esetleg beszédre jó lehet, mert azt jól, erősen adja át; zenére (mélyek) pocsék, és sajna a mikrofonja se túl acélos - de olcsó.
Szóval Openjumpot tenném első helyre 20-ból.
PELLE: Szőnyi Feri korábban (Kanada) 1040 Solar + inReach-el ment.
-
ZavaBalazs
őstag
-
PELLE
tag
Elég nagy múltú, ikonikus ultra, 4400 km az USA-n át. 100-ból majdnem 50 Garminnal nyomja, 33 Coros, utána jön csak a Wahoo meg a többiek. Hammerheaddel egy valaki próbálkozik csak.

Szőnyi Ferenc mivel "nyomja, éppen az USA-n teker keresztül"?
-
Tin
veterán
Sziasztok!
Fülhallgatót keresek kerékpározáshoz, hogy a tudjunk közben beszélgetni, ne kelljen egymás mellett mennünk. A telefonom a kormányon van, azt kihangosítva egész jó, legalábbis a mikrofon megfelelő, a másik fél jól hall, de én nem nagyon, vagy mindenki a környéken. Szóval, vagy olyan füles kell majd amely csak klasszikus fülhallgatóként üzemel, vagy mikrofonos cucc, de szűrje a szélzajt és halljam benne a másik felet. Csak ketten megyünk, klasszikus mobil hívással közben. Fejenként 15-20 ezer Ft-nál többet nem szeretnénk költeni rá.
Van tippetek?
Köszi!Nekem ez a Shokz OpenRun Pro 2 nagyon nagyon bejött, de az drágább. Viszont ebben a csontrezgetéses vonalon elindulhatsz. Van akinek a Creative Outlier Free+ jön be, ez pl. árban már ott van, ahol keresgélsz. Meg aztán vannak az Alisok talán még olcsóbban, ott elég nagy a választék.
-
-=RelakS=-
veterán
Sziasztok!
Fülhallgatót keresek kerékpározáshoz, hogy a tudjunk közben beszélgetni, ne kelljen egymás mellett mennünk. A telefonom a kormányon van, azt kihangosítva egész jó, legalábbis a mikrofon megfelelő, a másik fél jól hall, de én nem nagyon, vagy mindenki a környéken. Szóval, vagy olyan füles kell majd amely csak klasszikus fülhallgatóként üzemel, vagy mikrofonos cucc, de szűrje a szélzajt és halljam benne a másik felet. Csak ketten megyünk, klasszikus mobil hívással közben. Fejenként 15-20 ezer Ft-nál többet nem szeretnénk költeni rá.
Van tippetek?
Köszi!Csontrezgéses vagy open air fülhallgató lenne ehhez jó, de szerintem 20 ezerből annyira nem jön ki.
JBL Sense
Ennek a nagy testvére, a JBL Soundgear van nekem, de rendszeresen a fülemben felejtem
Shokz OpenFit Air
Ennek is volt egy nagyobb változata, csak a bal oldala elhalkult, ezért váltottam JBL-reCsontrezgéses
Shokz OpenMove Pro
Ebből is egy drágább variációm volt, amikor még AfterShokz-nak hívták őket. Az is jó volt, de mivel csontrezgéses, ezért a hangzása kompromisszumos. Beszélgetésre kiváló volt. Kényelmetlenül nyomhatja a halántékot egy idő után, bár az enyémet rendszeresen elfelejtettem levenni
(az az OpenRun-ra hasonlított)
Szóval valami ilyesmi rendszerű füleseknél lenne érdemes nézelődni szerintem. Az agybadugós kitakarja a környezeti hangoakt, meg engem bosszant amikor menet közben hallom a mély dörgő hangokat minden lépésnél, ez bringázásnál sem lehet jó. Ha meg van benne aktív zajszűrő, ami beengedné a környezeti hangokat, az gondolom még ezeknél is többe kerülne.
20 alatt PowerLocust és Soundcore-t találtam, de ezeknek nem ismerem a minőségét. -
TigerCat
nagyúr
Sziasztok!
Fülhallgatót keresek kerékpározáshoz, hogy a tudjunk közben beszélgetni, ne kelljen egymás mellett mennünk. A telefonom a kormányon van, azt kihangosítva egész jó, legalábbis a mikrofon megfelelő, a másik fél jól hall, de én nem nagyon, vagy mindenki a környéken. Szóval, vagy olyan füles kell majd amely csak klasszikus fülhallgatóként üzemel, vagy mikrofonos cucc, de szűrje a szélzajt és halljam benne a másik felet. Csak ketten megyünk, klasszikus mobil hívással közben. Fejenként 15-20 ezer Ft-nál többet nem szeretnénk költeni rá.
Van tippetek?
Köszi! -
Dark Archon
addikt
-
f_sanyee
senior tag
-
vacs
veterán
-
INTELligent
senior tag
Sziasztok, most hétvégén volt az első rövid távú triatlonom (innen is gratula INTELligent-nek
), ahol a biciklis részt Cube nulane c:62 slx-szel tettem meg (rajtam kívül kb 3 embernél láttam egyenes kormányos biciklit
).
Nagyon jól éreztem magam és be vagyok zsongva, habár mindenhol lehetne fejlődni, a bicikli választáson is sokat lehetne fogni és ebben kérnék segítséget, hogy milyen irányban nézelődjek.Országúti és TT vonalon úgy gondolom inkább az előbbi lenne releváns számomra, azért annyira nem hajszolom a teljesítményt és a pénztárcámnak se vagyok a saját ellensége
A chatGPT-vel beszélgetve 3 típus jött elő: Merida Scultura, Giant TCR és Cube Agree. Milyen egyéb szempontok lehetnek relevánsak, mire kellhet jobban odafigyelni? Valószínűleg használtan vennék majd a jövőben, és sztem a mostanit el is fogom adni, ha arra kerül a sor, mert sztem nem szeretnék 2 biciklit fenntartani.Köszönöm szépen!
Koszi es Neked is grat! A zsongast aterzem
. En outi-t javasolnek (ha teheted, az osztrak hasznalt piacon azert ki lehet jokat fogni).
Szamomra ami az 80/20:
1. a konyoklo nagyon sokat hoz es olcso (lehet lesz elado karbon konyoklom ami kormanyra rakhato, ha erdekel, irj PM-et - es nem ezen akarok meggazdagodni
)
2. a minosegi kulso is sokat szamit (GP5000)
3. TPU belso
4. decathlonos RCR-F sisak nagyon aero es ahhoz kepest olcso
5. ha nehez a kereked, azon meg tudsz majd nyerni
+1: kompresszios szar vadlira VAGY borotvald a labadEzek (1-3, esetleg meg a 4.) eleg olcsok es eleg sokat hoznak.
-
INTELligent
senior tag
keszthely triatlon rövidtáv
INTELligent kollégával elmentünk megnézni, hogy mit tud ez az esemény, mindketten először jártunk itt. nevlistából kiszúrtuk szgzurit is, akit sikerült is elcsípni a depóban. innen is grat mindkettejüknek!

helyszín:
a depó a keszthelyi mólónál volt, az úszás onnan délre zajlott, a bringa 2 kör volt a 75-760-as utakon teljes útzárral, a futás meg 3 kör a parton. az időnk is nagyon jó volt, huszonpár fok, felhős, a víz 20,5 fok, tehát lehetett neoprént használni, csak az nekem nincs
a bringa meg a futótáv kicsit hosszabb lett a szokásosnál, 40 és 10 helyett kb 44 és 10,7. a bringánál azt hittem, hogy az ugyanakkor tartott féltávos verseny miatt, de nekik nem ott volt a negyed/háromnegyed távos visszafordítójuk, mint nekünk, csak a feles volt közös, szóval meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy a miénk 40 legyen. a futós érthető, a féltáv félmaraton így kényelmesen kijött.úszás:
magamhoz képest meglepően jól ment, értsd nem tök egyedül úszkáltam a táv háromnegyedén, mindig volt mellettem valaki. a táv eleje vicces volt, párhuzamosan indultunk el a parttal, aki a parthoz közelebb sorakozott fel, egész sokáig tudott sétálni
ezzel valamennyire én is éltem. persze azért így is sereghajtó voltam (asszem 103. a 118-ból?), az 5 perccel később rajtoló haverom vidáman integetve előzött, de ha valamennyire lehet hinni a nyíltvízi GPS-rögzítésnek, akkor a tavalyi eseményeimnél kb 200 méterrel hosszabb távot úsztam ugyanannyi idő alatt, szóval a fejlődés megkérdőjelezhetetlen!!!4 na majd 3 hét múlva validálom a vasi vasemberen.
frissítés a frissítésfanoknak: egy koffeines gél rajt előtt 20 perccelbringa:
depós kapkodás eredményeképp térdvédőben mentem bringázni, de annyira nem zavart szerencsére. a pálya eleje a városban kanyargott, minden kereszteződésnél álltak szervezők, hogy az autósforgalmat fogják, de sokszor nem volt egyértelmű, hogy merre kell majd kanyarodni, maguktól meg nem mutogatták, úgyhogy nekem kellett előre üvölteni minden kereszteződésben. amikor kiértünk a városból, jött a kánaán, full lezárt, nagyon jó minőségű út, a negyedes visszafordító előtt egy triatlonversenyhez képest komolyabb kaptatóval. a mászásig nagyon haladós volt a pálya, előztem is sokat, a mászáson dettó, csak a haladás hiányzott
a terv az volt, hogy síkon 235W NP-t, a mászásokon 250W+ NP-t hozok, a lejtőn meg röviden megküldöm, aztán 75-tel gurulva pihenek, nagyjából ment is, leszámítva a végét, ott annyira nem akartak már jönni a wattok, meg a futásra se ártott pihenni.
a végére feljöttem a 40. helyre, ez egy abszolút 10., korosztály 3. bringás részidő volt.
frissítés: a depóban az úszás után kis futós kulacsban felvizezett 2*45g gél harmada, az ajeró kulacsba bekevertem 6 kanál 90-es isót (=3*45g gél, csak bátrabban lehet töményen), ez többnyire bement, a könyöklő közé rakott tankerhajóból meg a vizet szipókáztam kortyonként. ezen felül a hegytetőn levő frissítőzónában kértem egy kulacs vizet kicsit öblögetni, meg locsolni magam, és ha már ott volt, beraktam a nyereg mögötti üres kulacstartóba. ajándék kulacs yay!futás:
az előző depós bénázás itt jól jött, eggyel kevesebb térdvédőt kellett felvenni a futáshoz
gyorsan ment, mert a cipőmbe raktam gumis fűzőt, csak bele kellett bújni és mehettem. a szervezők itt se mutatták az irányt, többször kellett előre kiabálnom, de láttam eltévedő versenytársakat is egy-egy nem egyértelmű kanyarban. a pálya annyira nem tetszett, sok szűk kanyar, nagyszemű murvás szakasz (szerencsére rövid), volt már jobb is. 3 kör, 2 frissítőzóna gél-víz-iso-banán-hideg vizes szivacs felhozatallal, már csak meg kéne tanulni repohárból inni futás közben 
4:20-as tempót akartam hozni, de lehet ez túl ambiciózus elképzelés volt, kicsit lassabban ment. mondjuk az óra is össze-vissza mutatta, gondolom a felhős idő + fák alatt futás, szóval vegyük úgy, hogy nem az óra által mért 4:33-as tempó a valós, hanem az evochipes 4:26
a gumis cipőfűző valószínűleg hülye ötlet volt, vagy legalábbis ezzel a cipővel (adios pro 3) nem működött jól, cipőfűzővel lehet úgy kötni, hogy alul kicsit lazább, fent kicsit szorosabb, de ezzel kiegyenlítődött a fűző feszessége, így felül lazább, alul szorosabb lett a kelleténél, kanyarokban instabil volt, és jól el is szorította a lábfejemet a széles részén. aztán lehet, hogy van erre valami jó megoldás, csak én kapkodtam, de ez így nem működött. majd talán legközelebb
ez összetett 17., korosztály 6. részidő volt, azért szerintem ezzel is elégedett lehetek, még ha a remélt 43 perc körüli 10 km nem is jött benne össze.
frissítés: a maradék 60 gramm vizezett gélt szopogattam el apránként a frissítőzónák előtt, hogy le tudjam öblíteni gyorsan vízzel. mivel mint írtam, nem tudok pohárból futva inni, ez úgy nézett ki, hogy lögyböltem egyet a szám irányába, ami bement bement, a maradék meg így, hogy hűtsem magam:
a vége egy abszolút 28. hely lett, korosztályos 8., 2:49:37-es célidő. a versenyt egy korosztályombeli nyerte előttem 27 perccel, ebből 14 perc az úszáson (22 vs 36 perc), 13 perc az összes többin együtt. mondtam már, hogy nem tudok úszni?
összességében tetszett, jó verseny, ha úgy adja ki a naptár, ide még mindenképp jövök. a többinél kicsit drágább, de jár mellé egy elég gyors megtapizás alapján elég jó minőségű tarka biciklis mez, azzal együtt már megérte. (én még nem kaptam meg, majd postázzák utólag, későn adtam le a méretigénylést. mondhatták volna, hogy szopó, tessék itt a default méret, persze azért várjuk ki, hogy kézhez kapjuk...)
INTELligentnek köszi a szállást, és hogy kölcsönadta a szüleit szurkolónak, mindig jól esik a buzdítás

egy hét múlva folyt köv, ajkára megyünk sprinttáv OB-re, ez nem időfutam bringán lesz, hanem országútis, legális bolyozós, ilyenen még nem voltam.Intelligent kollega megint irt egy nagyregenyt a futos topikba a keszthelyi triatlonrol, ha valaakit esetleg erdekel.
Balázs: foly. kov
-
geleati
tag
Sziasztok, most hétvégén volt az első rövid távú triatlonom (innen is gratula INTELligent-nek
), ahol a biciklis részt Cube nulane c:62 slx-szel tettem meg (rajtam kívül kb 3 embernél láttam egyenes kormányos biciklit
).
Nagyon jól éreztem magam és be vagyok zsongva, habár mindenhol lehetne fejlődni, a bicikli választáson is sokat lehetne fogni és ebben kérnék segítséget, hogy milyen irányban nézelődjek.Országúti és TT vonalon úgy gondolom inkább az előbbi lenne releváns számomra, azért annyira nem hajszolom a teljesítményt és a pénztárcámnak se vagyok a saját ellensége
A chatGPT-vel beszélgetve 3 típus jött elő: Merida Scultura, Giant TCR és Cube Agree. Milyen egyéb szempontok lehetnek relevánsak, mire kellhet jobban odafigyelni? Valószínűleg használtan vennék majd a jövőben, és sztem a mostanit el is fogom adni, ha arra kerül a sor, mert sztem nem szeretnék 2 biciklit fenntartani.Köszönöm szépen!
-
cattus
addikt
Igen, látszik, a tiéd valami 62/XL-nek néz ki.
Ja az enyém XL, a Cube az 58-as.
-
Seep
senior tag
Az utolsó etap lerontja. Ott már nagyon kell taposnom, hogy tartsam a tempot, esetleg növeljem, ezért mászik el. De ez is tekerés függő, nem mindig időre megyek, pl. ma is egy nyugisabb van betervezve, inkább z2 közepe.
Toobee: Köszi a tippet, kipróbálom! Btw, eszembe nem jutott volna, hogy uborkás ízűt igyak.
Ezekbol az Elderberry/Feketebodza is nagyon jo, legalabbis a citromos meg a narancsos utan nekem nagyon izlik.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
dom1n0
őstag
Az utolsó etap lerontja. Ott már nagyon kell taposnom, hogy tartsam a tempot, esetleg növeljem, ezért mászik el. De ez is tekerés függő, nem mindig időre megyek, pl. ma is egy nyugisabb van betervezve, inkább z2 közepe.
Toobee: Köszi a tippet, kipróbálom! Btw, eszembe nem jutott volna, hogy uborkás ízűt igyak.
Tempo fuggoen erdemes varialni szerintem.
45 menjen be 1 ora feletti sima z2-nel is mar szerintem. Ahogy no a tempo/tav ugy erdemes emelni, egeszen 90-ig ha zuzos 3-4 ora z3 teto a cel pl. -
MPowerPH
félisten
Az utolsó etap lerontja. Ott már nagyon kell taposnom, hogy tartsam a tempot, esetleg növeljem, ezért mászik el. De ez is tekerés függő, nem mindig időre megyek, pl. ma is egy nyugisabb van betervezve, inkább z2 közepe.
Toobee: Köszi a tippet, kipróbálom! Btw, eszembe nem jutott volna, hogy uborkás ízűt igyak.
-
cattus
addikt
Haverod
csak
180?...nagyobbnak tűnik a kerékpárméretéből ítélve.
Inkább a 180 felső vége. Amúgy a kép is csalóka, egymás mellé téve látszik hogy kisebb a cube, de nem sokkal.
-
Seep
senior tag
En nemreg eladtam a Garmin 530-at, es vettem helyette egy Garmin Edge Explore 2-ot, nekem kell a touch interface sajnos. Idaig jobban tetszik, kicsit navigalni is probal, de tobbnyire nem hagyom
. A vaztaskaban pedig ugyanazt hordom mint a tobbiek: gelek, zsepi, telefon, minipumpa, penz.
-
dom1n0
őstag
Hi!
Attól kérdezem, aki iszik ch -t a hosszabb körök alatt.
Mondjuk 3-4 órás tekeréseken, ahol az átlagpulzus 150 ütés/perc körül van, mennyit érdemes ezekből fogyasztani? Az átlagpulzust kihangsúlyozom, mert általában az első órában én 130 körül tartom, utána váltok 145 körülire, az utolsó 1 órában pedig már inkább 160-165 a target. Így az első órában csak iso -t iszok a kulacsból.
Táskában van bekeverve ezekből, általában 3 scoop az 1l -hez, ami 67,5g ch. Sok, kevés? Lassú diétán vagyok, és nem akarom elrontani azzal, hogy túltolom a ch -t.
150-es átlagpulzus azért nem kevés, ott valószínű nyomod rendesen. 60 simán, de 75 is mehet szerintem. Ha még mindig úgy érsz haza, hogy leesel a bicóról, lehet 90 is kelleni fog.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
cattus
addikt
Te vagy 2m és haverod 1.99, vagy fordítva?
...a bringákból kiindulva mintha csak a kosárlabdacsapat indult volna groupridera. 
Én 196 cm vagyok, haverom 180 körül. És igen, gimiben / egyetem elején kosaraztam.
-
Toobee
veterán
90-es uborka mentát próbáld ki, az egyáltalán nem tömény, nekem az a kedvencem. Simán be lehet keverni 600-as kulacsban 120g CH-t.
-
MPowerPH
félisten
-
Csokicsibesz
aktív tag
-
Toobee
veterán
Hi!
Attól kérdezem, aki iszik ch -t a hosszabb körök alatt.
Mondjuk 3-4 órás tekeréseken, ahol az átlagpulzus 150 ütés/perc körül van, mennyit érdemes ezekből fogyasztani? Az átlagpulzust kihangsúlyozom, mert általában az első órában én 130 körül tartom, utána váltok 145 körülire, az utolsó 1 órában pedig már inkább 160-165 a target. Így az első órában csak iso -t iszok a kulacsból.
Táskában van bekeverve ezekből, általában 3 scoop az 1l -hez, ami 67,5g ch. Sok, kevés? Lassú diétán vagyok, és nem akarom elrontani azzal, hogy túltolom a ch -t.
óránként:

-
MPowerPH
félisten
Hi!
Attól kérdezem, aki iszik ch -t a hosszabb körök alatt.
Mondjuk 3-4 órás tekeréseken, ahol az átlagpulzus 150 ütés/perc körül van, mennyit érdemes ezekből fogyasztani? Az átlagpulzust kihangsúlyozom, mert általában az első órában én 130 körül tartom, utána váltok 145 körülire, az utolsó 1 órában pedig már inkább 160-165 a target. Így az első órában csak iso -t iszok a kulacsból.
Táskában van bekeverve ezekből, általában 3 scoop az 1l -hez, ami 67,5g ch. Sok, kevés? Lassú diétán vagyok, és nem akarom elrontani azzal, hogy túltolom a ch -t.
-
Dark Archon
addikt
Meséld már el, az elmúlt napok hsz-eiben hol kattant be nálam bármi, mit írtam én negatívumot, ráadásul modernebb Garminokról?
Ja, hát ez az, hogy sehol.
Tin: kösz, de nem tehetek róla. Mikor igazságtalanul ba***gatnak, nem tudok nyugton maradni. maui biztosan Explore-t használ nagy megelégedettséggel.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Te vagy 2m és haverod 1.99, vagy fordítva?
...a bringákból kiindulva mintha csak a kosárlabdacsapat indult volna groupridera. 
-
fulton
addikt
Legyen kicsi ellenszél is a garmin mizeriában. Nekem volt 530 most 840 számtalan utat megjártam velük, sose volt problémám. Mostani 840-es meg maximálisan tudja ami számomra kell. Maximálisan elégedett vagyok vele. (Kopkopkop) De úgy gondolom ilyen árszegmensben tök mind1 hogy garmin vagy wahoo es társai is szuper készülék lehet.
Most volt esedékes egy nagyobb" szervíz a bicónak.
Elsö hátsó agy tisztítás/kenés, hajtás, es a bringa tisztítás.
Ennek örömére lőttem egy vidit róla. Olyan jo nézni/ hajtani mikor egy ilyen "nagy" szerviz után van🤗. -
lsebestyen
addikt
Én tuti vesztes vagyok, mint garmin károsult.
Ha jön egy olyan hammerhead amiben megoldható az akkucsere házilag/szervizben akkor adom is el a garmint, rendkívül bosszantó egy cucc. Szerintem aki a GUI-t dizájnolta az max a kocsmáig jár bicigglivel.
-
Kro
tag
-
pbors
tag
Ne ríkass már meg te is, biztosan nem 8 éves Garminokkal nyomják, ugyanis eredetileg abból indult ki az egész.
[...]
Úgy általában nem értek egyet a Garmin fikázásaiddal, de ha az Edge Explore (első széria) az áldozat, iszom szavaidat!
Ez ma már egyszerűen kb bármire alkalmatlan, micro USB, szar üzemidő, lassú és időnként le is fagy.
Mondjuk a group ride-ot elvileg tudja. Mondom elvileg!
Van egy a fiókban, tudom miről beszélek. Feleségem egy ideig sajnálta a pénzt valami jobbra (1040 lett végül két hónapja), de én egy éve kijelentettem hogy én ezt bizony bottal sem piszkálnám meg. Az egyetlen pozitívum hogy nem esik ki a tartóból, bár esetemben még ez is kérdéses, ha összetörik, kevesebb szívás lett volna vele. -
Dark Archon
addikt
Elég nagy múltú, ikonikus ultra, 4400 km az USA-n át. 100-ból majdnem 50 Garminnal nyomja, 33 Coros, utána jön csak a Wahoo meg a többiek. Hammerheaddel egy valaki próbálkozik csak.

Ne ríkass már meg te is, biztosan nem 8 éves Garminokkal nyomják, ugyanis eredetileg abból indult ki az egész.
[...]
-
Maximum1
őstag
-
vacs
veterán
Üdv.
Új bringámhoz vennék egy normális zárat.
Az összefoglalóban lévő Abus Bordo tetszik, meg szabad venni ebből a számzáras verziót?
Van esetleg tippetek honnét rendeljek? -
Friczy
senior tag
-
Speedy007
addikt
Ha már nagy súly és átütő tengelyes kerekek a téma...
Létezik olyan kerékpár csomagtartó ami többet bír el a papírforma 25-27kg-nál? Sajnos a középső lányom aki mellesleg autista növi ki a gyerekülést. Kerékpározni tanul de bizonytalan így nehezen képzelem el hogy jövőre már tudna a nagyobb 24"-s kerékpárral a környéken tekerni. A vázcsőre szerelhető már neki olyan hogy a sárvédőt koptatja színben... Vannak gyerekülések amik 6-10 éves korig akár 35kg-ig jó de sehol sem találok hozzá csomagtartót. Még a polisport oldalán is csak 27kg-ig ajánlja a csomagtartót közben ők is forgalmaznak olyan gyerekülést ami 35kg-ig jó..Úgy tűnik hogy megoldódik a probléma ha FB-n nem jön szembe ez a hirdetés nem is tudtam volna a létezéséről ennek az ülésnek. Így a probléma megoldva ás még spórolok is vele mert nem kell vennem 20-30.000Ft-t 27kg-ra hitelesített akár MIK-re is képes csomagtartót. Erről a gyerekülésről van szó Bobike Junior Classic bár lehet hogy ez már kifutó széria mert a gyártó oldalán már nem szerepel csak a utódja ami már csomagtartóra rögzíthető már
-
mauimagic
senior tag
-
Khelben
nagyúr
A nyeregtáskában vannak azok a cuccok, amik defekt vagy műszaki hiba esetén kellenek. Minden más a felső táskában. Telefon, zsepi, kaja, fülhallgató, mini lezáró, néha kamera, powerbank.
-
mauimagic
senior tag
-
cattus
addikt
-
mauimagic
senior tag
Ezekbe a felsőcsövön lévő táskákba mit tesztek?
Szerszámok, pótbelső, stb elfér hátul a nyeregtáskában, esőkabátnak meg kicsinek tűnik...
Kaja? -
Tin
veterán
Mondott egy poént, erre nekiestél. Te nem vagy egy jó ember.
-
parandroid
félisten
Jártál volna főiskolára, vagy valami hasonló, tudhatnád, hogy az ilyen ipari analízisek, statisztikák, sz*rt sem érnek. Valamint attól, mert edzésre ingyen kapsz egy szoftvert is, nem feltétlenül fog brillírozni az eszköz a navigálásban.
Esetleg valami statisztikát linkelsz 100 alatti IQ-s felhasználóktól a navigálásra is, ott melyik cég a penge? Vagy kérdezd meg az AI-t, az is biztosan sokat navigált, megbízhatóan tudja.
...ééééésss a topik bunkója díjat az idei évre magabiztosan kapjaaaaaa... DA!

Ez nem bunkóság, hanem mezei buta haterkedés, félinformációkkal, meg okkal, vagy ok nélkül személyes ellenszenvvel keverve. Lehet utálni a garmint sok mindenért, mert rengeteg hibája van, de azért, mert vettél valamit, ami nem arra való, amire te használnád, azért nem ők a hülyék.
Tessék, kérem vissza a trophy-t.
p
-
parandroid
félisten
nem csak hozzád a kérdés, de emiatt: "Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni"
es kepernyöre bökött pontban az lehet a cél ? odatologatni az erintökepernyön, agyon zoomolni, hogy pontos legyen, es rabökni. mint google maps-ben pl. lehet
ezt tudja egy igpsport BSC200S (vagy hasonlo kategoria) ?
Ezt még a 150+ ezres garmin sem tudja 100% olyan szinten, mint egy modern telefon. Mondom, itt teljesen mások az elvárások, meg a realitás. Ezek nem navigációs eszközök, hanem edzőkomputerek, amik valamennyire tudnak navigálni. Cserébe full fényerőn is elmegy 20 órát, nem nyírja ki a nap a kijelzőt, meg az akkut, a vibráció meg minden egyebet, a kijelző minden körülmények között tökéletesen látható, és van benne egy rakás méregdrága szenzor, illetve a GPS-e szarrá veri a legdrágább telefonos cuccokat is.
Arra a szintű biciklis navira, amit itt gyakorlatilag mindenki keres, a mai napig nincs megoldás, még a legdrágább szegmensben sem. és ez nem azért van, mert mindenki hülye az iparágban, hanem mert egyszerűen nem tudják úgy megcsinálni, hogy a fenti követelmények mindegyikének megfeleljen, és még gombokért is tudják adni.
p
-
balintbaba
tag
Jártál volna főiskolára, vagy valami hasonló, tudhatnád, hogy az ilyen ipari analízisek, statisztikák, sz*rt sem érnek. Valamint attól, mert edzésre ingyen kapsz egy szoftvert is, nem feltétlenül fog brillírozni az eszköz a navigálásban.
Esetleg valami statisztikát linkelsz 100 alatti IQ-s felhasználóktól a navigálásra is, ott melyik cég a penge? Vagy kérdezd meg az AI-t, az is biztosan sokat navigált, megbízhatóan tudja.
...ééééésss a topik bunkója díjat az idei évre magabiztosan kapjaaaaaa... DA!

Elég nagy múltú, ikonikus ultra, 4400 km az USA-n át. 100-ból majdnem 50 Garminnal nyomja, 33 Coros, utána jön csak a Wahoo meg a többiek. Hammerheaddel egy valaki próbálkozik csak.

-
mauimagic
senior tag
Jártál volna főiskolára, vagy valami hasonló, tudhatnád, hogy az ilyen ipari analízisek, statisztikák, sz*rt sem érnek. Valamint attól, mert edzésre ingyen kapsz egy szoftvert is, nem feltétlenül fog brillírozni az eszköz a navigálásban.
Esetleg valami statisztikát linkelsz 100 alatti IQ-s felhasználóktól a navigálásra is, ott melyik cég a penge? Vagy kérdezd meg az AI-t, az is biztosan sokat navigált, megbízhatóan tudja.
...ééééésss a topik bunkója díjat az idei évre magabiztosan kapjaaaaaa... DA!

A HSZ-ed utolsó mondatával nincs problémám.
Érdemi válasznak a többit viszont fogadom el, mert ha szerinted a Strava statisztikája szart sem ér, ahol egyértelműen látszik ki milyen head unit-ot használ, akkor Szerinted miből lehetne kiindulni?
-
Tin
veterán
Nem, hiszen nem is érintőképernyős, még a BSC300 se. De szvsz máshogy se, a videóban a bácsi is a telefont használja.
A BSC300T az érintőképernyős változat, de amúgy a címre navigálásnak én nem látom nagy értelmét, kb sosem használtam évek alatt. A Karoo tudja önmagában is, ha online (enyém mindig az), de azon a pici képernyőn címet begépelni macera, és sztem kb a "vigyél haza" az egyetlen értelmes opció, azt tudja menüből (be van állítva a lakcímem, és akkor eltervez odáig).
Szerintem 100x egyszerűbb megállni, és telefonról Komoot-al csinálni egy utat, ami adott címre visz, majd átküldeni a készülékre. 1 perc alatt megvan az egész.
-
Maximum1
őstag
nem csak hozzád a kérdés, de emiatt: "Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni"
es kepernyöre bökött pontban az lehet a cél ? odatologatni az erintökepernyön, agyon zoomolni, hogy pontos legyen, es rabökni. mint google maps-ben pl. lehet
ezt tudja egy igpsport BSC200S (vagy hasonlo kategoria) ?
Garmin 1040 tudja, nyilván nem egy Waze, de oda visz.
Engem erdőből hozott ki főútra, ráböktem és tette a dolgát.
Pont ma láttam egyet jó áron -
cattus
addikt
Ma gurultunk egyet haverral Pilisen át Esztergomba (65 km / 500 m), Szentendrétől Dömörkapui út, Rám-hegyi úton át Pilismarót majd Egom. Felfelé elég gyász az útminőség, viszont Dobogókő környékétől lefelé patika, ilyen jó ereszkedésem kb. Ausztriában volt csak.
-
Dark Archon
addikt
nem csak hozzád a kérdés, de emiatt: "Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni"
es kepernyöre bökött pontban az lehet a cél ? odatologatni az erintökepernyön, agyon zoomolni, hogy pontos legyen, es rabökni. mint google maps-ben pl. lehet
ezt tudja egy igpsport BSC200S (vagy hasonlo kategoria) ?
Nem, hiszen nem is érintőképernyős, még a BSC300 se. De szvsz máshogy se, a videóban a bácsi is a telefont használja.
-
avl
senior tag
50-60-ért nem fog kapni Wahoo-t. Esetleg egy felet. Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni, hogy párosodik a telefonnal, annak alkalmazásával kiválasztod a címet, megtervezi, átküldi computerre, aztán navigál a computer. Ezt az iGPSport BSC300 is tudja.
parandroid: ne ajánlgassad már mindenkinek ezeket az idejétmúlt szarokat, de tényleg. 8 éves készülék, baszki... 18 évvel ezelőtti logikával.
" inkább előre feltöltött útvonl megjelenítésére való" - ja, a Garmin biztosan csak erre jó, más készülékre ne általánosítsd

nem csak hozzád a kérdés, de emiatt: "Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni"
es kepernyöre bökött pontban az lehet a cél ? odatologatni az erintökepernyön, agyon zoomolni, hogy pontos legyen, es rabökni. mint google maps-ben pl. lehet
ezt tudja egy igpsport BSC200S (vagy hasonlo kategoria) ?
-
Dark Archon
addikt
Ha valaki laikusként beleolvas a topicba, akkor az jöhet le neki, köszönhetően a munkásságodnak, hogy a Garmin valami egypálcás bóvli sz.r, és senki nem veszi.
Ezért ideszúrnék egy szelet valóságot:
Industry analysis and platform usage metrics (such as data from Strava) indicate that Garmin outsells Wahoo by a ratio of roughly 9-to-1 to as high as 25-to-1 globally depending on the region
.Tudom, az emberek 90-95%-a segghülye, szal ezek a számok is csak ezt bizonyítják, kár többet belelátni...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Jártál volna főiskolára, vagy valami hasonló, tudhatnád, hogy az ilyen ipari analízisek, statisztikák, sz*rt sem érnek. Valamint attól, mert edzésre ingyen kapsz egy szoftvert is, nem feltétlenül fog brillírozni az eszköz a navigálásban.
Esetleg valami statisztikát linkelsz 100 alatti IQ-s felhasználóktól a navigálásra is, ott melyik cég a penge? Vagy kérdezd meg az AI-t, az is biztosan sokat navigált, megbízhatóan tudja.
...ééééésss a topik bunkója díjat az idei évre magabiztosan kapjaaaaaa... DA!

-
Speedy007
addikt
Hát őszintén szólva nem nagyon vagyok tisztában a kerékpáros telefontartókkal azaz nagy tapasztalatom nincsen benne de annyit tudok róla hogy azzal se fogsz olcsóbban ki jönni ha találsz komolyabb és megbízható tartót. Kellys Navigator vettem a 16 Pro-hoz itt az a baj a telefon kamera szigete jobban ki áll a készülékből emiatt nem is fekszik be rendesen a tartóba tokkal együtt se tok nélkül meg nem éri meg használni. Párom S24-e tökéletesen belefekszik tokkal együtt is de a rázós utakat nem bírja tükörsima aszfaltozott lejtő után be értünk egy harckocsi gyakorlatozónak beillő útszakaszra a tartóból úgy repült ki a telefon mint akinek kötelező lett volna. Szerencsére esztétikai nyomokon törés nem lett a telefonon. A Quadlock méreg drága mire össze legózol egy neked tetsző szettet mert többféle rögzítési lehetőséget kínálnak kerékpárhoz A-Head kormányfejgez rögzítést vagy Garmin konzolosat és lehet soroloni. Van az olcsóbb de kevésbé esztétikus illetve funkcionalitásban is durvább Interphone QUIKLOX ha itt nézegetel kb. a feléből kijöhetsz mint a Quadlock én ezt használom nekem bajom nincsen Iphone 16 Pro estén.
-
mauimagic
senior tag
50-60-ért nem fog kapni Wahoo-t. Esetleg egy felet. Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni, hogy párosodik a telefonnal, annak alkalmazásával kiválasztod a címet, megtervezi, átküldi computerre, aztán navigál a computer. Ezt az iGPSport BSC300 is tudja.
parandroid: ne ajánlgassad már mindenkinek ezeket az idejétmúlt szarokat, de tényleg. 8 éves készülék, baszki... 18 évvel ezelőtti logikával.
" inkább előre feltöltött útvonl megjelenítésére való" - ja, a Garmin biztosan csak erre jó, más készülékre ne általánosítsd

Ha valaki laikusként beleolvas a topicba, akkor az jöhet le neki, köszönhetően a munkásságodnak, hogy a Garmin valami egypálcás bóvli sz.r, és senki nem veszi.
Ezért ideszúrnék egy szelet valóságot:
Industry analysis and platform usage metrics (such as data from Strava) indicate that Garmin outsells Wahoo by a ratio of roughly 9-to-1 to as high as 25-to-1 globally depending on the region
.Tudom, az emberek 90-95%-a segghülye, szal ezek a számok is csak ezt bizonyítják, kár többet belelátni...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Tin
veterán
Szerintem is. Akkor javasolt a komputer, ha sokat mész, mert ott már nagy nyűg hogy folyton töltögetni kell a telefont, meg mozog, leesik, nem úgy áll. Ha havonta párszor kell, oda felesleges a komputer. Vagy amit mondtam: ha komputer, vegyél olcsót.
Dark Archon: normális komputert 300€ alatt nem fog kapni, így van.
-
bozont
veterán
50-60-ért nem fog kapni Wahoo-t. Esetleg egy felet. Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni, hogy párosodik a telefonnal, annak alkalmazásával kiválasztod a címet, megtervezi, átküldi computerre, aztán navigál a computer. Ezt az iGPSport BSC300 is tudja.
parandroid: ne ajánlgassad már mindenkinek ezeket az idejétmúlt szarokat, de tényleg. 8 éves készülék, baszki... 18 évvel ezelőtti logikával.
" inkább előre feltöltött útvonl megjelenítésére való" - ja, a Garmin biztosan csak erre jó, más készülékre ne általánosítsd

Kis nézelődés után én is arra jutottam, hogy egy olcsóbb telefonnal jobban járok az igényeimmel. 3,8"-nál eleve nincs igazán nagyobb, talán két modell lett volna érdekesebb (Bryton Rider S810 és Wahoo Elemnt Ace) , de árban nem szánnék annyit.
-
Dark Archon
addikt
Van az a pont, ahol jobban megéri venni egy régebbi de jó akkus mobilt akár használtan, és menni azzal. A komputer nyilván jobb, de az 50-60e-s kategóriában ilyen iGPSport BSC300-at kapsz (nekem pont ez van), de egyrészt kicsi a kijelzője, másrészt azért navigációban arra jó, hogy az általad előre betervezett utat végignavigálja, de azt szerintem nem tudja, hogy útközben a komputeren címet beállítva útvonalat tervez neked.
Online: igen, ami kapcsolatban van akár megosztott wifin, akár BTn keresztül a telóddal, és képes az újratervezésre, időjárási adatokra, stb.
Nekem Hammerhead Karoo2 van, ez már kifutott, de a Karoo3 kapható 330€ körül, ezt merem ajánlani, minden igényed kielégíti, és az egyik - ha nem a - legjobb navija van. Garminból a hasonló tudás még drágább, a Wahoo-t meg kérdezd Dark Archontól.
(amúgy én várnék egy Alis akciót az iGPSport BSC300-ra, belépő komputernek szerintem jó, de naviban azért kompromisszumos)
50-60-ért nem fog kapni Wahoo-t. Esetleg egy felet. Mellesleg ezek úgy tudnak címre navigálni, hogy párosodik a telefonnal, annak alkalmazásával kiválasztod a címet, megtervezi, átküldi computerre, aztán navigál a computer. Ezt az iGPSport BSC300 is tudja.
parandroid: ne ajánlgassad már mindenkinek ezeket az idejétmúlt szarokat, de tényleg. 8 éves készülék, baszki... 18 évvel ezelőtti logikával.
" inkább előre feltöltött útvonl megjelenítésére való" - ja, a Garmin biztosan csak erre jó, más készülékre ne általánosítsd

-
parandroid
félisten
Jelenleg 2-3 óra közötti időt tekerek, de ahogy edződöm ez feljebb is megy majd szerintem 4-5 óra környékére is.
Többnyire száraz időben megyek és eső után 1-2 nappal, saras rész előfordul ilyenkor. Forróságot próbálom kerülni (reggel vagy késő délután tekerek olyankor, vagy sok erdős részt tervezek be). Viszont vízállóság nem baj ha van, ha útközben elkapna az eső.
Online vs offline nem tudom mit jelent itt? Wifi/bt kapcsolat? Utóbbi az jól jön ha esetleg szinkronizálnek valami appal, útvonal le/feltöltés céljából.Első körben 50-60e Ft körül gondoltam. De ahogy nézegetm én is a különböző modelleket, a nagyobbak is max 3,5" körül mozognak és azok már valóban 100e+ kategória.
Hazsnált, első generaciós Garmin Edge Explore-ok között néznék szét első körben.
Az a gond, hogy kimondottan kerékpáros navi nemigen van, ezek mind inkább edzőkomputerek, és csak másodsorban navigációk. Ráadásul navinak sem a szó hagyomanyos értelmeben navik, mert ahhoz gyenge hardver, meg kicsi az igény, inkább előre feltöltött útvonl megjelenítésére való. Ennek megfelelően a kijelző is szarnak tűnik egy mobil után, meg a kezelhetőseg is teljesen mást jelent, aztán ebből lesznek a csalódások, meg a #fosgarmin hashtag.
p
-
parandroid
félisten
Sziasztok!
A jelenlegi trekking bringám mellé szeretnék venni egy kicsit haladósabb gépet. Nem vagyok komoly kerékpáros, leginkább heti néhány alkalommal, kis testmozgás jelleggel szoktam menni egy-egy órát (kb. 25 km-es távokat), nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton.
Visszaolvasva a fórumot, az egyik opció egy használt Neuzer Courier lenne, amiből 80 ezer körül már jó állapotút ki lehet fogni. Erre tennék egy jobb kerékszettet és egy kényelmesebb, szélesebb gumit, így a „projekt” megállna 150 ezer alatt, és lenne egy egész jó bringám.
A másik lehetőség, hogy megemelem a büdzsét 200-300 ezer közé, és veszek egy komolyabb, márkásabb gépet, ami hosszú távon is kiszolgál, ami vagy egy fitness vagy MTB XC lenne mint ez a Merida MTB. (https://rekordbike.hu/Merida-Big-Nine-XT-Edition-28-os-MTB-kerekpar-2x11).
Köszi előre is a segítséget!Egyenes kormanyos bringa mindig lassú lesz egy koskormanyoshoz képest, ez a testpozícióból adódik. Ha tényleg gyorsulni szeretnel, akkor országúti, ha kicsit terepezni is, akkor CX (cyclecross), vagy gravel. Árban az első fog neked passzolni, ez régebbi műfaj, vannak nyomott árú modellek belőle, a gravel a kerékpározás SUV-ja, itt alapból 1,5x a felár.
p
-
Tin
veterán
Köszönöm a válaszokat, egyben válaszolnék rájuk:
kenguru99: Én is a fitness-re gondoltam, de némi „AI segítség” alapján a MTB átalakítása (elsősorban gumicserével) is jó iránynak tűnt. Lock-olt villa, 29er kerék és ha elől 36-os vagy nagyobb tányér van, akkor már az is jó a 26 km/h átlagsebességre. Itt megmarad az az opció, ha bemegyek a kiserdőbe, akkor „bekapcsolom” a teleszkópot és így kényelmesebb lesz mint a mint a fitness kerékpár.
Dark Archon: Scott sub cross a jelenlegi bringa, ezzel jól elvagyok és mellé lesz mégegy. Igazából azért néztem még a MTB-b mert abból nagyobb a kínálat mint fitnessből.
Maximum1: A trekking megmarad, jó állapot, full deore. Mindenképp mellé vennék egy másikat, ami kicsit másabb, „haladósabb” előnyben.
Amit még nem írtam, azért kell két bringa, mert kell egy a gyereknek is, aki évi 15-20 alkalommal eljön velem bringázni (amúgy rá sem ül ☹) az ő régi MTB-je lesz eladva (remélem, lesz rá vevő) amit kinőtt.
Mivel ő alig-alig bringázik, így gondoltam legyen itthon két különböző hamár úgy is kettő kell és méret azonos és inkább én választok mivel én hazsnálom többet
.Ha haladni akarsz, akkor fitnesz, valami frankó kis gumival. MTB szerintem még a trekkingnél is lassabb lenne. Fitnesszel is el lehet mászkálni Cat2 gravelig simán, Cat3-on pedig ha szembejön, de ott már azért lassítani kell.
-
Tin
veterán
Jelenleg 2-3 óra közötti időt tekerek, de ahogy edződöm ez feljebb is megy majd szerintem 4-5 óra környékére is.
Többnyire száraz időben megyek és eső után 1-2 nappal, saras rész előfordul ilyenkor. Forróságot próbálom kerülni (reggel vagy késő délután tekerek olyankor, vagy sok erdős részt tervezek be). Viszont vízállóság nem baj ha van, ha útközben elkapna az eső.
Online vs offline nem tudom mit jelent itt? Wifi/bt kapcsolat? Utóbbi az jól jön ha esetleg szinkronizálnek valami appal, útvonal le/feltöltés céljából.Első körben 50-60e Ft körül gondoltam. De ahogy nézegetm én is a különböző modelleket, a nagyobbak is max 3,5" körül mozognak és azok már valóban 100e+ kategória.
Van az a pont, ahol jobban megéri venni egy régebbi de jó akkus mobilt akár használtan, és menni azzal. A komputer nyilván jobb, de az 50-60e-s kategóriában ilyen iGPSport BSC300-at kapsz (nekem pont ez van), de egyrészt kicsi a kijelzője, másrészt azért navigációban arra jó, hogy az általad előre betervezett utat végignavigálja, de azt szerintem nem tudja, hogy útközben a komputeren címet beállítva útvonalat tervez neked.
Online: igen, ami kapcsolatban van akár megosztott wifin, akár BTn keresztül a telóddal, és képes az újratervezésre, időjárási adatokra, stb.
Nekem Hammerhead Karoo2 van, ez már kifutott, de a Karoo3 kapható 330€ körül, ezt merem ajánlani, minden igényed kielégíti, és az egyik - ha nem a - legjobb navija van. Garminból a hasonló tudás még drágább, a Wahoo-t meg kérdezd Dark Archontól.
(amúgy én várnék egy Alis akciót az iGPSport BSC300-ra, belépő komputernek szerintem jó, de naviban azért kompromisszumos)
-
SzaLev
csendes tag
Köszönöm a válaszokat, egyben válaszolnék rájuk:
kenguru99: Én is a fitness-re gondoltam, de némi „AI segítség” alapján a MTB átalakítása (elsősorban gumicserével) is jó iránynak tűnt. Lock-olt villa, 29er kerék és ha elől 36-os vagy nagyobb tányér van, akkor már az is jó a 26 km/h átlagsebességre. Itt megmarad az az opció, ha bemegyek a kiserdőbe, akkor „bekapcsolom” a teleszkópot és így kényelmesebb lesz mint a mint a fitness kerékpár.
Dark Archon: Scott sub cross a jelenlegi bringa, ezzel jól elvagyok és mellé lesz mégegy. Igazából azért néztem még a MTB-b mert abból nagyobb a kínálat mint fitnessből.
Maximum1: A trekking megmarad, jó állapot, full deore. Mindenképp mellé vennék egy másikat, ami kicsit másabb, „haladósabb” előnyben.
Amit még nem írtam, azért kell két bringa, mert kell egy a gyereknek is, aki évi 15-20 alkalommal eljön velem bringázni (amúgy rá sem ül ☹) az ő régi MTB-je lesz eladva (remélem, lesz rá vevő) amit kinőtt.
Mivel ő alig-alig bringázik, így gondoltam legyen itthon két különböző hamár úgy is kettő kell és méret azonos és inkább én választok mivel én hazsnálom többet
. -
Maximum1
őstag
Sziasztok!
A jelenlegi trekking bringám mellé szeretnék venni egy kicsit haladósabb gépet. Nem vagyok komoly kerékpáros, leginkább heti néhány alkalommal, kis testmozgás jelleggel szoktam menni egy-egy órát (kb. 25 km-es távokat), nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton.
Visszaolvasva a fórumot, az egyik opció egy használt Neuzer Courier lenne, amiből 80 ezer körül már jó állapotút ki lehet fogni. Erre tennék egy jobb kerékszettet és egy kényelmesebb, szélesebb gumit, így a „projekt” megállna 150 ezer alatt, és lenne egy egész jó bringám.
A másik lehetőség, hogy megemelem a büdzsét 200-300 ezer közé, és veszek egy komolyabb, márkásabb gépet, ami hosszú távon is kiszolgál, ami vagy egy fitness vagy MTB XC lenne mint ez a Merida MTB. (https://rekordbike.hu/Merida-Big-Nine-XT-Edition-28-os-MTB-kerekpar-2x11).
Köszi előre is a segítséget!Gumit is lecserélheted 33-35mm-re pl .continental terraspeedre
Kérdés milyen az a treking? cross?, lehet nem éri meg foglalkozni vele, eladod és veszel egy Cube Nulant, Canyon roadlite, Merida Speeder stb...
Dobjál képet, vannak itt szakértők.

-
bozont
veterán
Milyen hosszú utak (időben), és milyen időjárási körülmények között (forróság, esőállóság)? Online vagy offline legyen? Mennyit szánsz rá?
Amit akarsz (naviban erős és nagy képernyő), az meg kínaiban is inkább a 200€ feletti kategória, és azoknak a térképe még messze nem tökéletes. Amiből már az is jó, az meg 300€-nál kezdődik.
Jelenleg 2-3 óra közötti időt tekerek, de ahogy edződöm ez feljebb is megy majd szerintem 4-5 óra környékére is.
Többnyire száraz időben megyek és eső után 1-2 nappal, saras rész előfordul ilyenkor. Forróságot próbálom kerülni (reggel vagy késő délután tekerek olyankor, vagy sok erdős részt tervezek be). Viszont vízállóság nem baj ha van, ha útközben elkapna az eső.
Online vs offline nem tudom mit jelent itt? Wifi/bt kapcsolat? Utóbbi az jól jön ha esetleg szinkronizálnek valami appal, útvonal le/feltöltés céljából.Első körben 50-60e Ft körül gondoltam. De ahogy nézegetm én is a különböző modelleket, a nagyobbak is max 3,5" körül mozognak és azok már valóban 100e+ kategória.
-
Dark Archon
addikt
Sziasztok!
A jelenlegi trekking bringám mellé szeretnék venni egy kicsit haladósabb gépet. Nem vagyok komoly kerékpáros, leginkább heti néhány alkalommal, kis testmozgás jelleggel szoktam menni egy-egy órát (kb. 25 km-es távokat), nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton.
Visszaolvasva a fórumot, az egyik opció egy használt Neuzer Courier lenne, amiből 80 ezer körül már jó állapotút ki lehet fogni. Erre tennék egy jobb kerékszettet és egy kényelmesebb, szélesebb gumit, így a „projekt” megállna 150 ezer alatt, és lenne egy egész jó bringám.
A másik lehetőség, hogy megemelem a büdzsét 200-300 ezer közé, és veszek egy komolyabb, márkásabb gépet, ami hosszú távon is kiszolgál, ami vagy egy fitness vagy MTB XC lenne mint ez a Merida MTB. (https://rekordbike.hu/Merida-Big-Nine-XT-Edition-28-os-MTB-kerekpar-2x11).
Köszi előre is a segítséget!Hát ja, két ellentétes irányt céloztál meg. Trekkinghez képest az MTB biztos nem lesz haladósabb, hacsak az a trekking nem 20 kiló.
-
kenguru99
senior tag
Sziasztok!
A jelenlegi trekking bringám mellé szeretnék venni egy kicsit haladósabb gépet. Nem vagyok komoly kerékpáros, leginkább heti néhány alkalommal, kis testmozgás jelleggel szoktam menni egy-egy órát (kb. 25 km-es távokat), nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton.
Visszaolvasva a fórumot, az egyik opció egy használt Neuzer Courier lenne, amiből 80 ezer körül már jó állapotút ki lehet fogni. Erre tennék egy jobb kerékszettet és egy kényelmesebb, szélesebb gumit, így a „projekt” megállna 150 ezer alatt, és lenne egy egész jó bringám.
A másik lehetőség, hogy megemelem a büdzsét 200-300 ezer közé, és veszek egy komolyabb, márkásabb gépet, ami hosszú távon is kiszolgál, ami vagy egy fitness vagy MTB XC lenne mint ez a Merida MTB. (https://rekordbike.hu/Merida-Big-Nine-XT-Edition-28-os-MTB-kerekpar-2x11).
Köszi előre is a segítséget!Trekkingről fitnessre vagy xc-re? Nagyon nem mindegy. Ebben neked kell döntést hozni.
"nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton."
Ez inkább fitness. Szerintem. -
SzaLev
csendes tag
Sziasztok!
A jelenlegi trekking bringám mellé szeretnék venni egy kicsit haladósabb gépet. Nem vagyok komoly kerékpáros, leginkább heti néhány alkalommal, kis testmozgás jelleggel szoktam menni egy-egy órát (kb. 25 km-es távokat), nagyrészt aszfalton, néha könnyebb kiserdei/murvás úton.
Visszaolvasva a fórumot, az egyik opció egy használt Neuzer Courier lenne, amiből 80 ezer körül már jó állapotút ki lehet fogni. Erre tennék egy jobb kerékszettet és egy kényelmesebb, szélesebb gumit, így a „projekt” megállna 150 ezer alatt, és lenne egy egész jó bringám.
A másik lehetőség, hogy megemelem a büdzsét 200-300 ezer közé, és veszek egy komolyabb, márkásabb gépet, ami hosszú távon is kiszolgál, ami vagy egy fitness vagy MTB XC lenne mint ez a Merida MTB. (https://rekordbike.hu/Merida-Big-Nine-XT-Edition-28-os-MTB-kerekpar-2x11).
Köszi előre is a segítséget! -
mauimagic
senior tag
A legszebbet le sem írtad, full rövidben indultunk, mert jó idő lett (=felesleges volt a vásár, meg a család ugrasztás, de a szakadó esőben nyilván ezt senki sem jósolta meg fél10-kor).
Jó volt, mint mindig, tavalyhoz képest minusz pár perc, ellenben + 2 km, so-so. Konklúzió: sokat változott a mezőny, a kevés lenne már csak az edzés, kellene a fully.
Gratula mindenkinek (más szakágban is), de főleg a törpéknek, hátha lesz beszámoló.
...sokat változott a mezőny, a kevés lenne már csak az edzés, kellene a fully.
Egyre kevesebb induló, a master kategóriákban vannak a legtöbben, de azok közül egyre nagyobb arányban vannak akik tényleg sokat edzenek, szal szomorú a jövőkép nekem![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem tudom mennyit adott volna egy fully ehhez a pályához, lehet a top 10 idők környékén már érezni lehetne a különbséget, de technikai nehézség szerintem nem indokolja.
Mondjuk azt láttam a strava szegmenseken, hogy szinte az összes mászás PR lett, viszont a DH szegmensek nem. Sőt, életemben először volt hogy lemaradtam lefelé az előttem lévőktől, egyszerűen fostam jobban ereszteni, 53 volt a max sebességem.
Mondjuk túl is volt fújva a gumi, mert balek vagyok, de szerintem nem merek határon DH-zni a tavalyi baleset óta. Lehet nem is lenne sok értelme, midpack mugliként
-
Hasaggymeg
Topikgazda
keszthely triatlon rövidtáv
INTELligent kollégával elmentünk megnézni, hogy mit tud ez az esemény, mindketten először jártunk itt. nevlistából kiszúrtuk szgzurit is, akit sikerült is elcsípni a depóban. innen is grat mindkettejüknek!

helyszín:
a depó a keszthelyi mólónál volt, az úszás onnan délre zajlott, a bringa 2 kör volt a 75-760-as utakon teljes útzárral, a futás meg 3 kör a parton. az időnk is nagyon jó volt, huszonpár fok, felhős, a víz 20,5 fok, tehát lehetett neoprént használni, csak az nekem nincs
a bringa meg a futótáv kicsit hosszabb lett a szokásosnál, 40 és 10 helyett kb 44 és 10,7. a bringánál azt hittem, hogy az ugyanakkor tartott féltávos verseny miatt, de nekik nem ott volt a negyed/háromnegyed távos visszafordítójuk, mint nekünk, csak a feles volt közös, szóval meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy a miénk 40 legyen. a futós érthető, a féltáv félmaraton így kényelmesen kijött.úszás:
magamhoz képest meglepően jól ment, értsd nem tök egyedül úszkáltam a táv háromnegyedén, mindig volt mellettem valaki. a táv eleje vicces volt, párhuzamosan indultunk el a parttal, aki a parthoz közelebb sorakozott fel, egész sokáig tudott sétálni
ezzel valamennyire én is éltem. persze azért így is sereghajtó voltam (asszem 103. a 118-ból?), az 5 perccel később rajtoló haverom vidáman integetve előzött, de ha valamennyire lehet hinni a nyíltvízi GPS-rögzítésnek, akkor a tavalyi eseményeimnél kb 200 méterrel hosszabb távot úsztam ugyanannyi idő alatt, szóval a fejlődés megkérdőjelezhetetlen!!!4 na majd 3 hét múlva validálom a vasi vasemberen.
frissítés a frissítésfanoknak: egy koffeines gél rajt előtt 20 perccelbringa:
depós kapkodás eredményeképp térdvédőben mentem bringázni, de annyira nem zavart szerencsére. a pálya eleje a városban kanyargott, minden kereszteződésnél álltak szervezők, hogy az autósforgalmat fogják, de sokszor nem volt egyértelmű, hogy merre kell majd kanyarodni, maguktól meg nem mutogatták, úgyhogy nekem kellett előre üvölteni minden kereszteződésben. amikor kiértünk a városból, jött a kánaán, full lezárt, nagyon jó minőségű út, a negyedes visszafordító előtt egy triatlonversenyhez képest komolyabb kaptatóval. a mászásig nagyon haladós volt a pálya, előztem is sokat, a mászáson dettó, csak a haladás hiányzott
a terv az volt, hogy síkon 235W NP-t, a mászásokon 250W+ NP-t hozok, a lejtőn meg röviden megküldöm, aztán 75-tel gurulva pihenek, nagyjából ment is, leszámítva a végét, ott annyira nem akartak már jönni a wattok, meg a futásra se ártott pihenni.
a végére feljöttem a 40. helyre, ez egy abszolút 10., korosztály 3. bringás részidő volt.
frissítés: a depóban az úszás után kis futós kulacsban felvizezett 2*45g gél harmada, az ajeró kulacsba bekevertem 6 kanál 90-es isót (=3*45g gél, csak bátrabban lehet töményen), ez többnyire bement, a könyöklő közé rakott tankerhajóból meg a vizet szipókáztam kortyonként. ezen felül a hegytetőn levő frissítőzónában kértem egy kulacs vizet kicsit öblögetni, meg locsolni magam, és ha már ott volt, beraktam a nyereg mögötti üres kulacstartóba. ajándék kulacs yay!futás:
az előző depós bénázás itt jól jött, eggyel kevesebb térdvédőt kellett felvenni a futáshoz
gyorsan ment, mert a cipőmbe raktam gumis fűzőt, csak bele kellett bújni és mehettem. a szervezők itt se mutatták az irányt, többször kellett előre kiabálnom, de láttam eltévedő versenytársakat is egy-egy nem egyértelmű kanyarban. a pálya annyira nem tetszett, sok szűk kanyar, nagyszemű murvás szakasz (szerencsére rövid), volt már jobb is. 3 kör, 2 frissítőzóna gél-víz-iso-banán-hideg vizes szivacs felhozatallal, már csak meg kéne tanulni repohárból inni futás közben 
4:20-as tempót akartam hozni, de lehet ez túl ambiciózus elképzelés volt, kicsit lassabban ment. mondjuk az óra is össze-vissza mutatta, gondolom a felhős idő + fák alatt futás, szóval vegyük úgy, hogy nem az óra által mért 4:33-as tempó a valós, hanem az evochipes 4:26
a gumis cipőfűző valószínűleg hülye ötlet volt, vagy legalábbis ezzel a cipővel (adios pro 3) nem működött jól, cipőfűzővel lehet úgy kötni, hogy alul kicsit lazább, fent kicsit szorosabb, de ezzel kiegyenlítődött a fűző feszessége, így felül lazább, alul szorosabb lett a kelleténél, kanyarokban instabil volt, és jól el is szorította a lábfejemet a széles részén. aztán lehet, hogy van erre valami jó megoldás, csak én kapkodtam, de ez így nem működött. majd talán legközelebb
ez összetett 17., korosztály 6. részidő volt, azért szerintem ezzel is elégedett lehetek, még ha a remélt 43 perc körüli 10 km nem is jött benne össze.
frissítés: a maradék 60 gramm vizezett gélt szopogattam el apránként a frissítőzónák előtt, hogy le tudjam öblíteni gyorsan vízzel. mivel mint írtam, nem tudok pohárból futva inni, ez úgy nézett ki, hogy lögyböltem egyet a szám irányába, ami bement bement, a maradék meg így, hogy hűtsem magam:
a vége egy abszolút 28. hely lett, korosztályos 8., 2:49:37-es célidő. a versenyt egy korosztályombeli nyerte előttem 27 perccel, ebből 14 perc az úszáson (22 vs 36 perc), 13 perc az összes többin együtt. mondtam már, hogy nem tudok úszni?
összességében tetszett, jó verseny, ha úgy adja ki a naptár, ide még mindenképp jövök. a többinél kicsit drágább, de jár mellé egy elég gyors megtapizás alapján elég jó minőségű tarka biciklis mez, azzal együtt már megérte. (én még nem kaptam meg, majd postázzák utólag, későn adtam le a méretigénylést. mondhatták volna, hogy szopó, tessék itt a default méret, persze azért várjuk ki, hogy kézhez kapjuk...)
INTELligentnek köszi a szállást, és hogy kölcsönadta a szüleit szurkolónak, mindig jól esik a buzdítás

egy hét múlva folyt köv, ajkára megyünk sprinttáv OB-re, ez nem időfutam bringán lesz, hanem országútis, legális bolyozós, ilyenen még nem voltam.Gratula neked is!
-
6030D
addikt
Ez a mai reggel elég karcos volt. Múltkor Zselicre minden szart vittem magammal, de jó idő volt és semmi se kellett. Reggel amikor megnéztem az időképet azt mondta minden fasza lesz nincs eső mehetek. Se pulóvert, se karmelegítőt, se szélmellényt semmit nem vittem magammal.
Aztán mikor 6030D kollégával kiértünk már nem voltam ilyen boldog, szitált az eső, hideg volt én meg ott dideregtem full rövidbe. A specis standnál voltak ruhák, de a szélmellény potom 55 ezer volt az esőkabát meg 85 ezer
Végül vettem egy burnert 15-ért, meg felhívtam az asszonyt, hogy kérlek kérlek hozd ki nekem a meleg cuccaimat, ha már kretén vagyok. Mindennel összevetve kb 1-1,5 tuti dideregtem kint. Aztán nyilván a bemelegítés is elmaradt, vagy hát valamit csináltunk,de az nekem édes kevés volt.
A verseny egyébként patika volt, pálya teljesen jó volt. Első óra még jól is ment, aztán éreztem, hogy lassulok, pedig időben toltam a géleket. Második órától többször görcsölt mind a két lábam, de nem tudok rájönni mitől, mindig csak versenyen jön elő.
Egyébként nekem ez a verseny stressz nem tesz jót, mert nem tudom kihozni azt ami bennem van, túltaktikázom az egészet. Ha sokkal kevesebbet gondolkodnék valószínűleg jobban menne.A legszebbet le sem írtad, full rövidben indultunk, mert jó idő lett (=felesleges volt a vásár, meg a család ugrasztás, de a szakadó esőben nyilván ezt senki sem jósolta meg fél10-kor).
Jó volt, mint mindig, tavalyhoz képest minusz pár perc, ellenben + 2 km, so-so. Konklúzió: sokat változott a mezőny, a kevés lenne már csak az edzés, kellene a fully.
Gratula mindenkinek (más szakágban is), de főleg a törpéknek, hátha lesz beszámoló.
-
Tin
veterán
Kiváltanám a telefonom valami biciklis computerrel, nem tudom van e erre megfelelő. Nem fogok wattokat, kadenciát stb méregetni nem is versenyzek, meg montinál amúgy sem ez a lényeg. Amire kell az a térkép (földutak is) POI megjelenítéssel (ivókutak például jól jött már), néha navi. Útvonal rögzítés, pár alapadattal, mint: idő, max és átlagsebesség, szintkülönbség.
Jó lenne ezt minél nagyobb kijelzővel. Van hogy csak elindulunk valamerre nagyjából és útközben alakul a dolog, menet közben is jól látható legyen a térkép.A telefonom a maga 6,7" kijelzőjével + OsmAnd alkalmazás jól működik, de sokszor eléggé rázós utakra keveredünk. Nem biztos hogy jót tesz neki a kormányon.
Ha nincs megfelelő computer akkor a másik lehetőség, hogy lövök valami olcsó mobilt amit nem féltek hogy baja lesz.Milyen hosszú utak (időben), és milyen időjárási körülmények között (forróság, esőállóság)? Online vagy offline legyen? Mennyit szánsz rá?
Amit akarsz (naviban erős és nagy képernyő), az meg kínaiban is inkább a 200€ feletti kategória, és azoknak a térképe még messze nem tökéletes. Amiből már az is jó, az meg 300€-nál kezdődik.
-
bozont
veterán
Kiváltanám a telefonom valami biciklis computerrel, nem tudom van e erre megfelelő. Nem fogok wattokat, kadenciát stb méregetni nem is versenyzek, meg montinál amúgy sem ez a lényeg. Amire kell az a térkép (földutak is) POI megjelenítéssel (ivókutak például jól jött már), néha navi. Útvonal rögzítés, pár alapadattal, mint: idő, max és átlagsebesség, szintkülönbség.
Jó lenne ezt minél nagyobb kijelzővel. Van hogy csak elindulunk valamerre nagyjából és útközben alakul a dolog, menet közben is jól látható legyen a térkép.A telefonom a maga 6,7" kijelzőjével + OsmAnd alkalmazás jól működik, de sokszor eléggé rázós utakra keveredünk. Nem biztos hogy jót tesz neki a kormányon.
Ha nincs megfelelő computer akkor a másik lehetőség, hogy lövök valami olcsó mobilt amit nem féltek hogy baja lesz. -
ZavaBalazs
őstag
keszthely triatlon rövidtáv
INTELligent kollégával elmentünk megnézni, hogy mit tud ez az esemény, mindketten először jártunk itt. nevlistából kiszúrtuk szgzurit is, akit sikerült is elcsípni a depóban. innen is grat mindkettejüknek!

helyszín:
a depó a keszthelyi mólónál volt, az úszás onnan délre zajlott, a bringa 2 kör volt a 75-760-as utakon teljes útzárral, a futás meg 3 kör a parton. az időnk is nagyon jó volt, huszonpár fok, felhős, a víz 20,5 fok, tehát lehetett neoprént használni, csak az nekem nincs
a bringa meg a futótáv kicsit hosszabb lett a szokásosnál, 40 és 10 helyett kb 44 és 10,7. a bringánál azt hittem, hogy az ugyanakkor tartott féltávos verseny miatt, de nekik nem ott volt a negyed/háromnegyed távos visszafordítójuk, mint nekünk, csak a feles volt közös, szóval meg lehetett volna úgy is csinálni, hogy a miénk 40 legyen. a futós érthető, a féltáv félmaraton így kényelmesen kijött.úszás:
magamhoz képest meglepően jól ment, értsd nem tök egyedül úszkáltam a táv háromnegyedén, mindig volt mellettem valaki. a táv eleje vicces volt, párhuzamosan indultunk el a parttal, aki a parthoz közelebb sorakozott fel, egész sokáig tudott sétálni
ezzel valamennyire én is éltem. persze azért így is sereghajtó voltam (asszem 103. a 118-ból?), az 5 perccel később rajtoló haverom vidáman integetve előzött, de ha valamennyire lehet hinni a nyíltvízi GPS-rögzítésnek, akkor a tavalyi eseményeimnél kb 200 méterrel hosszabb távot úsztam ugyanannyi idő alatt, szóval a fejlődés megkérdőjelezhetetlen!!!4 na majd 3 hét múlva validálom a vasi vasemberen.
frissítés a frissítésfanoknak: egy koffeines gél rajt előtt 20 perccelbringa:
depós kapkodás eredményeképp térdvédőben mentem bringázni, de annyira nem zavart szerencsére. a pálya eleje a városban kanyargott, minden kereszteződésnél álltak szervezők, hogy az autósforgalmat fogják, de sokszor nem volt egyértelmű, hogy merre kell majd kanyarodni, maguktól meg nem mutogatták, úgyhogy nekem kellett előre üvölteni minden kereszteződésben. amikor kiértünk a városból, jött a kánaán, full lezárt, nagyon jó minőségű út, a negyedes visszafordító előtt egy triatlonversenyhez képest komolyabb kaptatóval. a mászásig nagyon haladós volt a pálya, előztem is sokat, a mászáson dettó, csak a haladás hiányzott
a terv az volt, hogy síkon 235W NP-t, a mászásokon 250W+ NP-t hozok, a lejtőn meg röviden megküldöm, aztán 75-tel gurulva pihenek, nagyjából ment is, leszámítva a végét, ott annyira nem akartak már jönni a wattok, meg a futásra se ártott pihenni.
a végére feljöttem a 40. helyre, ez egy abszolút 10., korosztály 3. bringás részidő volt.
frissítés: a depóban az úszás után kis futós kulacsban felvizezett 2*45g gél harmada, az ajeró kulacsba bekevertem 6 kanál 90-es isót (=3*45g gél, csak bátrabban lehet töményen), ez többnyire bement, a könyöklő közé rakott tankerhajóból meg a vizet szipókáztam kortyonként. ezen felül a hegytetőn levő frissítőzónában kértem egy kulacs vizet kicsit öblögetni, meg locsolni magam, és ha már ott volt, beraktam a nyereg mögötti üres kulacstartóba. ajándék kulacs yay!futás:
az előző depós bénázás itt jól jött, eggyel kevesebb térdvédőt kellett felvenni a futáshoz
gyorsan ment, mert a cipőmbe raktam gumis fűzőt, csak bele kellett bújni és mehettem. a szervezők itt se mutatták az irányt, többször kellett előre kiabálnom, de láttam eltévedő versenytársakat is egy-egy nem egyértelmű kanyarban. a pálya annyira nem tetszett, sok szűk kanyar, nagyszemű murvás szakasz (szerencsére rövid), volt már jobb is. 3 kör, 2 frissítőzóna gél-víz-iso-banán-hideg vizes szivacs felhozatallal, már csak meg kéne tanulni repohárból inni futás közben 
4:20-as tempót akartam hozni, de lehet ez túl ambiciózus elképzelés volt, kicsit lassabban ment. mondjuk az óra is össze-vissza mutatta, gondolom a felhős idő + fák alatt futás, szóval vegyük úgy, hogy nem az óra által mért 4:33-as tempó a valós, hanem az evochipes 4:26
a gumis cipőfűző valószínűleg hülye ötlet volt, vagy legalábbis ezzel a cipővel (adios pro 3) nem működött jól, cipőfűzővel lehet úgy kötni, hogy alul kicsit lazább, fent kicsit szorosabb, de ezzel kiegyenlítődött a fűző feszessége, így felül lazább, alul szorosabb lett a kelleténél, kanyarokban instabil volt, és jól el is szorította a lábfejemet a széles részén. aztán lehet, hogy van erre valami jó megoldás, csak én kapkodtam, de ez így nem működött. majd talán legközelebb
ez összetett 17., korosztály 6. részidő volt, azért szerintem ezzel is elégedett lehetek, még ha a remélt 43 perc körüli 10 km nem is jött benne össze.
frissítés: a maradék 60 gramm vizezett gélt szopogattam el apránként a frissítőzónák előtt, hogy le tudjam öblíteni gyorsan vízzel. mivel mint írtam, nem tudok pohárból futva inni, ez úgy nézett ki, hogy lögyböltem egyet a szám irányába, ami bement bement, a maradék meg így, hogy hűtsem magam:
a vége egy abszolút 28. hely lett, korosztályos 8., 2:49:37-es célidő. a versenyt egy korosztályombeli nyerte előttem 27 perccel, ebből 14 perc az úszáson (22 vs 36 perc), 13 perc az összes többin együtt. mondtam már, hogy nem tudok úszni?
összességében tetszett, jó verseny, ha úgy adja ki a naptár, ide még mindenképp jövök. a többinél kicsit drágább, de jár mellé egy elég gyors megtapizás alapján elég jó minőségű tarka biciklis mez, azzal együtt már megérte. (én még nem kaptam meg, majd postázzák utólag, későn adtam le a méretigénylést. mondhatták volna, hogy szopó, tessék itt a default méret, persze azért várjuk ki, hogy kézhez kapjuk...)
INTELligentnek köszi a szállást, és hogy kölcsönadta a szüleit szurkolónak, mindig jól esik a buzdítás

egy hét múlva folyt köv, ajkára megyünk sprinttáv OB-re, ez nem időfutam bringán lesz, hanem országútis, legális bolyozós, ilyenen még nem voltam. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Szuper volt a CRK, tökêletes időjárás és pálya
Egy hsverral mentünk, a bmelegítést kissé eltaktikáztuk, ezért szó szerint tök utolsóként indultam el a középtávon
Nagyon alibizgatósra vettem a figurát a derekam miatt, de így is volt pár fosnyél az első órában.
Nagyon jól működött a kaja-pia, pedig meglehetősen egyszerű volt: 2x750ml cukros sós víz citromlével (óránként 1), mellé gumicukor.
Pulzust többé-kevésbé szigorúan laktátküszöbnél húztam meg, fogalmam sincs mit kéne menni ilyenkor.
1000 szint után kezdtem érezni a derekamat, magamhoz képest sokat tekertem kiállva, szerintem emiatt nem lett rosszabb.
Nem hajtottam teljesen ki magam, de így is jobb időt mentem, mint 5 évvel ezelőtt ugyanezen a távon (azóta kb minden évben le voltam sérülve), szal elégedett vagyok
Többiek?
Sárga full rigid Niner nem a topicból volt?
Gratulálok neked is...bár a Stravan nem látom, így lehet ott sem voltál.
-
Maximum1
őstag
Omega3, D, K2, magnézium, néha C vitamin kombó szokott menni vacsi után. Újabban glicin lefekvés előtt még. Előtte is jókat aludtam, azóta is. Talán kevesebb az ébredés éjjel.
Taurint nem csak közvetlen a terhelés előtt kell bevinni? Esetleg koffeinnel párosítva? Én ilyen ajánlást olvastam.Ezek nem edzés előtti szerek, alap vitaminok és aminosavak, amiket pótolni kell terhelés után, és így segíti a regenerálódásodat.
Még ezt ajánlom terhelés utánra.
Edzés előtt nem szoktam semmit, közben Iso vagy Bcaa+glutamin van a kulacsban másodikat jobban szeretem, glutamin kell a beleimnek, de sok jótékony hatása van.
A bcaa-ról meg mindent is írnak, nincs jelentősége, a glutamin miatt van mellérakva nálam.
Taurin+koffein az a redbul és társai, nem jó kombó. -
Csokicsibesz
aktív tag
Szuper volt a CRK, tökêletes időjárás és pálya
Egy hsverral mentünk, a bmelegítést kissé eltaktikáztuk, ezért szó szerint tök utolsóként indultam el a középtávon
Nagyon alibizgatósra vettem a figurát a derekam miatt, de így is volt pár fosnyél az első órában.
Nagyon jól működött a kaja-pia, pedig meglehetősen egyszerű volt: 2x750ml cukros sós víz citromlével (óránként 1), mellé gumicukor.
Pulzust többé-kevésbé szigorúan laktátküszöbnél húztam meg, fogalmam sincs mit kéne menni ilyenkor.
1000 szint után kezdtem érezni a derekamat, magamhoz képest sokat tekertem kiállva, szerintem emiatt nem lett rosszabb.
Nem hajtottam teljesen ki magam, de így is jobb időt mentem, mint 5 évvel ezelőtt ugyanezen a távon (azóta kb minden évben le voltam sérülve), szal elégedett vagyok
Többiek?
Sárga full rigid Niner nem a topicból volt?
Ez a mai reggel elég karcos volt. Múltkor Zselicre minden szart vittem magammal, de jó idő volt és semmi se kellett. Reggel amikor megnéztem az időképet azt mondta minden fasza lesz nincs eső mehetek. Se pulóvert, se karmelegítőt, se szélmellényt semmit nem vittem magammal.
Aztán mikor 6030D kollégával kiértünk már nem voltam ilyen boldog, szitált az eső, hideg volt én meg ott dideregtem full rövidbe. A specis standnál voltak ruhák, de a szélmellény potom 55 ezer volt az esőkabát meg 85 ezer
Végül vettem egy burnert 15-ért, meg felhívtam az asszonyt, hogy kérlek kérlek hozd ki nekem a meleg cuccaimat, ha már kretén vagyok. Mindennel összevetve kb 1-1,5 tuti dideregtem kint. Aztán nyilván a bemelegítés is elmaradt, vagy hát valamit csináltunk,de az nekem édes kevés volt.
A verseny egyébként patika volt, pálya teljesen jó volt. Első óra még jól is ment, aztán éreztem, hogy lassulok, pedig időben toltam a géleket. Második órától többször görcsölt mind a két lábam, de nem tudok rájönni mitől, mindig csak versenyen jön elő.
Egyébként nekem ez a verseny stressz nem tesz jót, mert nem tudom kihozni azt ami bennem van, túltaktikázom az egészet. Ha sokkal kevesebbet gondolkodnék valószínűleg jobban menne. -
Kro
tag
Omega3, D, K2, magnézium, néha C vitamin kombó szokott menni vacsi után. Újabban glicin lefekvés előtt még. Előtte is jókat aludtam, azóta is. Talán kevesebb az ébredés éjjel.
Taurint nem csak közvetlen a terhelés előtt kell bevinni? Esetleg koffeinnel párosítva? Én ilyen ajánlást olvastam.
Új hozzászólás Aktív témák
-
355434 - 355301
355434 - 355301 355300 - 355201 355200 - 355101 355100 - 355001 355000 - 354901 354900 - 354801 354800 - 354701 354700 - 354601 354600 - 354501 354500 - 354401 354400 - 354301 354300 - 354201 354200 - 354101 354100 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- AliExpress tapasztalatok
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen TV-t vegyek?
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Milyen autót vegyek?
- További aktív témák...
- Helly Hansen Bowstring Primaloft (45) Black/Cream
- Új! CompTIA Network+ Certification Kit Exam: N10-009 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- Eladó 2db nyak ventilátor (egyik 1. generációs csiga, másik 2. generációs mini nyak ventilátor)
- DJI Mavic Air Fly More Combo Alig használt, 3 új akku
- DJI Air 3s Fly More Combo + extrák - ÁRVÁLTOZÁS (-25.000.-)
- Surface 3 - 13,5" 2k érintő, i5 1035G7, Iris Plus, 16GB RAM, SSD, jó akku, újszerű állapot, számla
- Eredeti Microsoft Windows 10 / 11 Pro OEM licenc Akciós áron! 64/32 bit Azonnali kézbesítéssel
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft Xbox One S 500GB HDD játékkonzol extra kontrollerrel garanciával hibátlan
- Lenovo IdeaPad Gaming 3 RTX 3050 / i5-12450H / 16GB RAM 512 SSD
- HIBÁTLAN Apple Watch SE 2 Midnight -2 ÉV GARANCIA - MS4906, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ok, ez sem friss cucc. de amúgy ja, előrelépés volt, főleg hardverben, bár a navigációjával már nagyon csúnyán előítéletes vagyok. Pedig senki le nem mossa rólam a topik garmin fanboya címet, kérdezd csak meg Dark Archont.





gyorsan ment, mert a cipőmbe raktam gumis fűzőt, csak bele kellett bújni és mehettem. a szervezők itt se mutatták az irányt, többször kellett előre kiabálnom, de láttam eltévedő versenytársakat is egy-egy nem egyértelmű kanyarban. a pálya annyira nem tetszett, sok szűk kanyar, nagyszemű murvás szakasz (szerencsére rövid), volt már jobb is. 3 kör, 2 frissítőzóna gél-víz-iso-banán-hideg vizes szivacs felhozatallal, már csak meg kéne tanulni repohárból inni futás közben 


Ha jön egy olyan hammerhead amiben megoldható az akkucsere házilag/szervizben akkor adom is el a garmint, rendkívül bosszantó egy cucc. Szerintem aki a GUI-t dizájnolta az max a kocsmáig jár bicigglivel.


