Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
355169 - 355101
355169 - 355101 355100 - 355001 355000 - 354901 354900 - 354801 354800 - 354701 354700 - 354601 354600 - 354501 354500 - 354401 354400 - 354301 354300 - 354201 354200 - 354101 354100 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én nem bonyolítom, már vagy 2 éve csak ilyent eszek, teljes kiörlésűt.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
mauimagic
senior tag
Azt is kipróbáltam már, meg a Czellit, Első Pesti Malom...igazából nagy különbséget nem érzek (kenyérsütő gép), de ez az adalékanyagos dolog kicsit elbizonytalanított.
Hardcore kenyérfanatikus ügyfelem olaszból vesz lisztet...gondolom azért az overkill...
-
Tin
veterán
Király videó, számomra a legérdekesebb infó az volt, hogy a karbonvázak fejlesztését teljes egészésen távol-keleten csinálják, gyakorlatilag a 3D modellekből. Mondjuk szerintem egy kicsit több infót mondott el a srác a dolgokról, mint kellett volna

És most már azt is tudom, hogy a fejlesztőközpontjuk itt van tőlem 10 km-re
Szoktam arrafelé járni, de fogalmam sem volt, hogy a Meridákat itt fejlesztik. -
Friczy
senior tag
Sziasztok,
Tervezünk Július végén egy nagyobb túrát. Miskolcról mennénk vonattal a keletiig, majd onnan kerékpárral át a városon, majd rá a BuBa útra , és le Karattyáig. Aztán persze a balaton körbe és haza vonattal. (Sátras Camping)
Olvasok ezt-azt a BuBa útról, véleményekre vagyok kíváncsi mivel még ez az első hogy megyünk itt. Ebike-al mennénk, hasznos infók jöhetnek akár tanácsok. Legfőképp az érdekel hogy van-e táblázva a kijelölt út vagy állandó térkép bújás kell? 3 alternatív utat dob be a GPS , melyik az ami a legjobb út? gondolok itt inkább aszfaltos legyen...
Köszönöm előre is,
A Buba végig aszfalt, nagyjából jól ki is van táblázva (kivétel Székesfehérvár, legalábbis két éve még nem volt rendesen jelölve). Ebike-kal a kisebb-nagyobb dombok sem igazán jelentenek komoly kihívást. GPS linket rákeresve könnyen találsz, egy itt van: [link]
-
Kupszi
aktív tag
Sziasztok,
Tervezünk Július végén egy nagyobb túrát. Miskolcról mennénk vonattal a keletiig, majd onnan kerékpárral át a városon, majd rá a BuBa útra , és le Karattyáig. Aztán persze a balaton körbe és haza vonattal. (Sátras Camping)
Olvasok ezt-azt a BuBa útról, véleményekre vagyok kíváncsi mivel még ez az első hogy megyünk itt. Ebike-al mennénk, hasznos infók jöhetnek akár tanácsok. Legfőképp az érdekel hogy van-e táblázva a kijelölt út vagy állandó térkép bújás kell? 3 alternatív utat dob be a GPS , melyik az ami a legjobb út? gondolok itt inkább aszfaltos legyen...
Köszönöm előre is,
-
rétisün
veterán
azt írta a Canyon support, idézem:
"Newmen Advanced G.34 carbon wheels features a Shimano HG (Hyperglide) Road 11/12-speed freehub body driven by the Newmen FADE R hybrid 3-pawl system. "
azaz ha jól értelmezem, hézagolóval erre a fel tudom tenni a régi sort, ami ugye 10 sebességes, és Shimano HG kompatibilis
-
fulton
addikt
-
szuszinho
őstag
Zablisztből, kókuszlisztből, diólisztből, rizslisztből a hígpalacsinta szakad, inkább sütikbe jók az ilyen lisztek. Én a palacsintát egyszerűen másképp sütöm belőle, kisebbre, amolyan amerikai palacsinta méretűre, úgy nem szakad. Ha ragaszkodsz a híg palacsintához, akkor keverheted a zablisztet fehér liszttel, ha eltalálod az arányt, tökéletes lesz, nem lesz annyira gumis, mint fehért lisztből és nem szakad, mint full zablisztből.
Maradék kovász kap egy tojást, meg egy kis rizstejet, és kiváló palacsinta lesz belőle.
maui:
Garat nekem nagyon bejött. -
mauimagic
senior tag
Mi termelőtől vásárolunk direktben A2-es tejtermékeket, ~15 perc autóval a telekről. Kárpáti borzderes ez az egyébként ősi, békés fajta, megsímogattam őket magam is.

A1-es béta-kazein ugye nehezen vagy szinte nem emészthető (Holstein fajtát tart a nagyipar, egyébként nyomorúságos, embertelen körülmények közt, az A1-es...), sok ember nem is tud róla esetleg, hogy ettől van rosszul vagy nem jó az emésztése.Apropó kovász: egy tavalyi szabályozás óta sajnos a "kovászos" már nem azt jelenti, mint korábban. Lassan ráírható, és sajnos rá is írják már minden pékárúra... A "vadkovászos" az igazi kovászos termék - de még azt sem biztos, ha boltban veszi az ember... Hacsak nem ti magatok sütitek otthon, saját magatok által nevelt kovászból, mint mi!

Liszt sem mindegy, többségét penészgátlóval kezelik, mondanom sem kell, mennyire "egészséges" - és kovászolni sem lehet rendesen a lisztek többségét, részben pont ezért...
Lisztre dobhatnál pár megbízható gyártót, hamár úgyis gasztropornóra váltott a topic
-
jjeahh
nagyúr
Mi bolti rozs/zab lisztet vagy tönköly lisztet próbáltunk, de az abból készült palacsinta egyfolytában szakadt, az íze se olyan jó, fura. Ezt a darálást lehet kipróbálom, hátha jobb az állaga. Igen, tanyasi élet biztos jobb lenne, csak önmagában abból nem lehet megélni. Rokonok csinálják, de mindig volt főállásuk mellette. Takarmányt meg kell venni, vagy kell akkora földdarab, amin meg lehet termelni, de akkor kell a géppark is. De az a tanyasi csirke/kakas/birka/disznó... a bóti nagyon messze van minőségben. Nyilván írhatnám az epret is, a piacon 1 árusnál volt finom édes eper, a többi pocsék ízű. Nálunk meg már félzölden is édes, finomabb, mint a piacos full piros jól kinézők. Nem tudom mit csinálnak velük, hogy ilyen pocsék az ízük. Szóval szaporítani kéne itthon az epret, az jól érzi magát nálunk.
Alfine 8 helyzetjelentés: kormány markolatok lecserélve, így már felmegy a fékkar normálisan, de a váltókar sose lesz jó ezzel. Áthúztam a váltó bowdent, utána így cakk-pakk az egésszel szívtam 3 órát megint.
Nyilván a kisköcsög csavar távolságát nem tudom belőni, pedig 14.5cm-nek kéne lenni a porvédőtől. Elvileg ez a TL-S700-B inner cable fixing bolt unit setting tool kéne hozzá.
De már 8-ból 5 fokozat működött, haladás. Ha kinyomtatom ezt a vackot, remélhetőleg pontosabban fel tudom tenni ezt a kisköcsög csavart, és végre hajlandó lesz mind a 8 fokozatot használni.Zablisztből, kókuszlisztből, diólisztből, rizslisztből a hígpalacsinta szakad, inkább sütikbe jók az ilyen lisztek. Én a palacsintát egyszerűen másképp sütöm belőle, kisebbre, amolyan amerikai palacsinta méretűre, úgy nem szakad. Ha ragaszkodsz a híg palacsintához, akkor keverheted a zablisztet fehér liszttel, ha eltalálod az arányt, tökéletes lesz, nem lesz annyira gumis, mint fehért lisztből és nem szakad, mint full zablisztből.
-
Victoryus
addikt
Vicc nélkül, én palacsintát, muffint, sütiket, sőt, tortát is fehérliszt nélkül sütök már 2 éve. Nem, nem teljes kiörlésűből, hanem dobpergés: zablisztből
. Egyszerűen veszek olcsó zabpelyhet és leőrlöm. Ami vicces, hogy nem pont azért, mert egészségesebb vagy valami, hanem azért, mert rohadt finom omlós lesz tőle a muffin, sokkkal jobb, mint fehér lisztből. Itt, erdélyben meg az teljesen természetes, hogy a tojásunk házi "bio", faluról van, a tej szintén. Cukrot ugyan használok, de a húgom kérésére néha kiváltom pl aszalt datolyával, kókuszcukorral stb. A legjobb valszeg az lenne, ha falun élne az ember és megtermelné kétkezi munkával (testmozgás!) magának az ételek nagyrészét. Zöldségek, tojás, hús, gyümölcs. Mi bolti rozs/zab lisztet vagy tönköly lisztet próbáltunk, de az abból készült palacsinta egyfolytában szakadt, az íze se olyan jó, fura. Ezt a darálást lehet kipróbálom, hátha jobb az állaga. Igen, tanyasi élet biztos jobb lenne, csak önmagában abból nem lehet megélni. Rokonok csinálják, de mindig volt főállásuk mellette. Takarmányt meg kell venni, vagy kell akkora földdarab, amin meg lehet termelni, de akkor kell a géppark is. De az a tanyasi csirke/kakas/birka/disznó... a bóti nagyon messze van minőségben. Nyilván írhatnám az epret is, a piacon 1 árusnál volt finom édes eper, a többi pocsék ízű. Nálunk meg már félzölden is édes, finomabb, mint a piacos full piros jól kinézők. Nem tudom mit csinálnak velük, hogy ilyen pocsék az ízük. Szóval szaporítani kéne itthon az epret, az jól érzi magát nálunk.
Alfine 8 helyzetjelentés: kormány markolatok lecserélve, így már felmegy a fékkar normálisan, de a váltókar sose lesz jó ezzel. Áthúztam a váltó bowdent, utána így cakk-pakk az egésszel szívtam 3 órát megint.
Nyilván a kisköcsög csavar távolságát nem tudom belőni, pedig 14.5cm-nek kéne lenni a porvédőtől. Elvileg ez a TL-S700-B inner cable fixing bolt unit setting tool kéne hozzá.
De már 8-ból 5 fokozat működött, haladás. Ha kinyomtatom ezt a vackot, remélhetőleg pontosabban fel tudom tenni ezt a kisköcsög csavart, és végre hajlandó lesz mind a 8 fokozatot használni. -
parandroid
félisten
-
vlevi
nagyúr
Nagaon messze vagyok a székelytől, de mi rendszeresen sütünk itthon is kürtős kalacsot. Nem fogod elhinni, de amazonon vettünk sütőt hozzá, szóval ez ennyire ősi magyar cucc.
Amúgy ha otthon vagyunk látogatóban, ott is szoktunk venni a piacon. De a legjobban a csehek (!) csinálják, megkenik belülről nutellával, és megtömik fagyival. Biztos nem egeszséges, de ki nem szarja le?!
Majd többet tekerünk. p
"legjobban a csehek (!) csinálják"
Erről jutott eszembe, hogy amikor először láttam külföldön lángost, akkor éppen Csehországban voltam.
Jááá, de a ketchupos lángos (pontosabban langosch) az kiverte nálam a biztosítékot
-
parandroid
félisten
Csak kűfődiek hiszik azt, hogy felénk kürtősből van a kerítés, a helyiek viszonylag ritkán eszik, inkább a turistáknak készül
. Muffin csak azért sláger nálam, mert a lidl-ös szilikonformában, air fryerben (
) baromira gyorsan megy elkészíteni. Összedobni az alapanyagot 5 perc, a fryerben 18-19 percet sül 150 fokon és felügyelni sem kell, a sütő magától kikapcsol, ha kész. Ja, szalonnát nem ettem kb 15 éve, pálinkát nem iszok kb 3 éve, házi kenyeret szintén nem, a miccsért sem rajongok, de bicskám az igen, van
. Igaz nem csontnyeles székely bicska, az is a turistáknak készül, nekem rendes bicskám van ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nagaon messze vagyok a székelytől, de mi rendszeresen sütünk itthon is kürtős kalacsot. Nem fogod elhinni, de amazonon vettünk sütőt hozzá, szóval ez ennyire ősi magyar cucc.
Amúgy ha otthon vagyunk látogatóban, ott is szoktunk venni a piacon. De a legjobban a csehek (!) csinálják, megkenik belülről nutellával, és megtömik fagyival. Biztos nem egeszséges, de ki nem szarja le?!
Majd többet tekerünk. p
-
jjeahh
nagyúr
A vicc az, hogy tulajdonképp mindent megpróbáltam, csak a csapágyat ne kelljen kiütni és mivel néhány időszerű cserét gyorsan, éppen ezért meg is ejthettem (pedál, kerekek és lánc) melyek után a hang ugyanolyan maradt, már egyértelművé vált, hogy csakis a hajtómű környékén történik a reccsenés...már a tányérrögzítő 8 db menetrögzítővel gyárilag megkent, speciális, un. biztonsági torx csavarok vizsgálatát is menekülésnek gondoltam a nyilvánvaló középcsapágyrecsegés elfogadása elől. Sőt, az, hogy legegyszerűbben a bal hajtókar enyhe terhelésével tudtam helyben is recsegtetni tovább erősítette bennem a meggyőződést, hogy mikor bal oldalt terheled a hajtóművet lefelé és előre, melyet olyankor viszont jobb oldalon feszít a tányérba kapaszkodó lánc, felül és hátra, pont úgy csavarodik a tengely ahogy az egy hajtóműcsapágyat mozgathat...tény, hogy levett lánccal, kézzel feszegetéssel nem tudtam reprodukálni sehogy a hangot.
...amúgy meg a Cube a hibás, túl kevés recsegéssel kényeztetett
ahhoz, hogy elég tapasztalatom legyen benne.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
jjeahh...muffin?! 😬 Azt várná ez ember, hogy egy juhtúrós lepényen és kürtőskalácson szocializálódott székely azt sem tudja mit jelent ez a divatos jenki xar.
Még a végén azzal jösz majd, hogy teljeskiörlésű doughnut a kedvenced, kókuszcukorral készült marshmallow-al .
Csak kűfődiek hiszik azt, hogy felénk kürtősből van a kerítés, a helyiek viszonylag ritkán eszik, inkább a turistáknak készül
. Muffin csak azért sláger nálam, mert a lidl-ös szilikonformában, air fryerben (
) baromira gyorsan megy elkészíteni. Összedobni az alapanyagot 5 perc, a fryerben 18-19 percet sül 150 fokon és felügyelni sem kell, a sütő magától kikapcsol, ha kész. Ja, szalonnát nem ettem kb 15 éve, pálinkát nem iszok kb 3 éve, házi kenyeret szintén nem, a miccsért sem rajongok, de bicskám az igen, van
. Igaz nem csontnyeles székely bicska, az is a turistáknak készül, nekem rendes bicskám van ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Annyiban azért vitatkoznék főnök Úrral
, hogy ha kellően sok recsegő bringával találkozol, idővel kialakul a képesség, hogy be tudd azonosítani, honnan jöhet a recsegés. Persze ez ez egy igazi szemét hiba, sokszor megszívatja a szakmabelieket is. A vicc az, hogy tulajdonképp mindent megpróbáltam, csak a csapágyat ne kelljen kiütni és mivel néhány időszerű cserét gyorsan, éppen ezért meg is ejthettem (pedál, kerekek és lánc) melyek után a hang ugyanolyan maradt, már egyértelművé vált, hogy csakis a hajtómű környékén történik a reccsenés...már a tányérrögzítő 8 db menetrögzítővel gyárilag megkent, speciális, un. biztonsági torx csavarok vizsgálatát is menekülésnek gondoltam a nyilvánvaló középcsapágyrecsegés elfogadása elől. Sőt, az, hogy legegyszerűbben a bal hajtókar enyhe terhelésével tudtam helyben is recsegtetni tovább erősítette bennem a meggyőződést, hogy mikor bal oldalt terheled a hajtóművet lefelé és előre, melyet olyankor viszont jobb oldalon feszít a tányérba kapaszkodó lánc, felül és hátra, pont úgy csavarodik a tengely ahogy az egy hajtóműcsapágyat mozgathat...tény, hogy levett lánccal, kézzel feszegetéssel nem tudtam reprodukálni sehogy a hangot.
...amúgy meg a Cube a hibás, túl kevés recsegéssel kényeztetett
ahhoz, hogy elég tapasztalatom legyen benne.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
jjeahh...muffin?! 😬 Azt várná ez ember, hogy egy juhtúrós lepényen és kürtőskalácson szocializálódott székely azt sem tudja mit jelent ez a divatos jenki xar.
Még a végén azzal jösz majd, hogy teljeskiörlésű doughnut a kedvenced, kókuszcukorral készült marshmallow-al .
-
jjeahh
nagyúr
Remélem a palacsintába teljes kiölésű bio liszt került házi tojással és kezeletlen héjú citromhéjjal, olaj nélkül sütötted, a túró a töltelékben A2-es tejű alpesi tehenek tejéből készült és sztéviával édesítetted, a fagyi meg...ööö...arról inkább nem írok semmit.
Vicc nélkül, én palacsintát, muffint, sütiket, sőt, tortát is fehérliszt nélkül sütök már 2 éve. Nem, nem teljes kiörlésűből, hanem dobpergés: zablisztből
. Egyszerűen veszek olcsó zabpelyhet és leőrlöm. Ami vicces, hogy nem pont azért, mert egészségesebb vagy valami, hanem azért, mert rohadt finom omlós lesz tőle a muffin, sokkkal jobb, mint fehér lisztből. Itt, erdélyben meg az teljesen természetes, hogy a tojásunk házi "bio", faluról van, a tej szintén. Cukrot ugyan használok, de a húgom kérésére néha kiváltom pl aszalt datolyával, kókuszcukorral stb. A legjobb valszeg az lenne, ha falun élne az ember és megtermelné kétkezi munkával (testmozgás!) magának az ételek nagyrészét. Zöldségek, tojás, hús, gyümölcs. -
Runner_fxr
addikt
Akármennyi tapasztalatod legyen nem tudsz mindig okos lenni, egyszerűen annyira kézenfekvő és gyakori (itt, meg mindenhol sugallt) hiba volt ez a középcsapágy ropogás, hogy miután elindultam a hibás szálon már nem is figyeltem egyébre...pedig Murphy törvénye ilyen, amikor nem tudod éppen ez, az, vagy amaz a hiba forrása akkor...a 3 éppen együtt szopat.
...most bosszankodok is, hogy kezdeti vonakodásom ellenére végül beragasztottam a csapágyat, még akkor is, ha ez egy direkt erre rendszeresített oldható kötés mert nagyon impozáns, gyors és egyszerű volt sima zsírral bepréselni, kábé mint kvázi betekerni egy menetest.
Az alapreccsenés biztos a lánctányér volt ami így 2 év (!) után kezdődött, ráadásul a nyeregcsővel együtt melyet rendszeresen takarírtok és újrakenek és mely vagy 4 éve meg se mukkan.
Ha van ebből tanulság az az, hogy a nagy valószínűség még nem bizonyosság, továbbá, hogy ez az extrém száraz, poros terepezés, mely ugye az átlagosnál is több kerékpármosással, vizezéssel is jár, nem a csendes suhanás barátja.
[kép]#355076...ez éppen valósnak néz ki, de amióta ennyire elterjedt az AI videómanipulálás még annyira sem értelmes dolog rövid videókat pörgetni mint eddig volt, hisz lassan kiszűrhetetlen mi az igaz és mi a mesterségesen manipulált videó.

Annyiban azért vitatkoznék főnök Úrral
, hogy ha kellően sok recsegő bringával találkozol, idővel kialakul a képesség, hogy be tudd azonosítani, honnan jöhet a recsegés. Persze ez ez egy igazi szemét hiba, sokszor megszívatja a szakmabelieket is. -
INTELligent
senior tag
A tudományos világ egyik alapvető problémája (a már mindent átitató korrupción túl), hogy publikációs kényszer nyomása alatt minden tudományosan még alig alátámasztott dolgot is közzétesznek, hisz a szakirodalomban jelenlétük a finanszírozásuk egyik alapfeltétele...így a különböző üzleti érdekeknek csak szemezgetni kell ezekből, majd ügyesen lektorálva tálalni az influenszer rajoknak és máris kész az új őrület melyre rácuppanhat a biznisz. Így egy tudatosabb, számítógépet és nyelveket is ismerő tájékozott fogyasztónak is marha nehéz eligazodni, hát még másnak!
(Ezért hajlamos is az ember belefáradni és azt mondani úgy is mindegy, megeszek mindent és lexarom...pedig nagyon nem!
)Kutatokent (bar nem biomedical vonalon vagyok) egyetertek, hogy van egy csomo problema - az viszont nem a tudomany hianyossaga, ha valaki akar szandekosan, akar nem, a kontextus emlitese nelkul talalja vagy felreertelmezi az eredmenyeket.
-
MC Pite
veterán
"ha valamiről a mainstream kimondja, egészséges"
Pár éve pedzegetik, hogy ezek a csodálatos édesítőszerek talán mégsem annyira csodálatosak, sőt... Mostmár kezd összegyűlni 50-60 év tapasztalat, mérési adat, és sorba derül ki, hogy az aszpartámot és társait nem kellene erőltetni. [link] Hogy ebből mennyi az igaz, azt szerintem egyikünk sem tudja eldönteni.
Biztos van köztük olyan, ami természetes édesítő, és helyettesítheti a répacukrot, de a nagytöbbségük az valami kotyvalék a borsodchem hátsó iparvágányán álló tartálykocsiból...Aszpartám és társai sose voltak egészségesek - sokszor a cukormentes termék rosszabb mint a cukros, és vagy mellékízes is.
10 éve főként cukoralkoholokkal (poliolok, eritrit és xilit ) édesítünk (egészségügyi okokból kezdtük).
Mostanában divat lett fikázni az eritritet és a xilitet (ami felénk egyébként kukorica szárból és csutkából készül, nem nyírfából, mert drágább).
De ha kivesszük a képletből hogy bármelyik édesítőszerből - beleértve répacukor- hasmenést, puffadást okozhat ha túl sokat fogyasztunk, akkor már csak annyi marad, hogy drágábbak - és a répacukor sokkal több problémát okoz(hat). Ja, élesztőhöz kell a répacukor - de pont emiatt pl candida túlszaporodást is elősegíti.1. Kalória és Vércukor
Répacukor: 400 kcal/100g. Glikémiás indexe (GI) magas (kb. 65-70). Gyors inzulinreakciót és éhségrohamokat okozhat.
Xilit: 240 kcal/100g (kb. 40%-kal kevesebb). GI-je rendkívül alacsony (7). Nem dobja meg hirtelen a vércukorszintet.
2. Fogászat
Répacukor: Táplálja a szájban lévő baktériumokat, savasodást és fogszuvasodást okoz.
Xilit: A lepedéket okozó baktériumok nem tudják lebontani, így „éhen halnak”. Gátolja a fogszuvasodást (ezért van a rágókban).3. Az emésztés és a "természetesség" (A szkeptikusok kedvenc pontja)
A szkeptikus vád: „A xilit egy mesterséges, vegyszeres laboratóriumi termék, ami tönkreteszi a hasat.”
A valóság:A xilit természetes anyag, a testünk is termeli minimális mennyiségben a glükóz lebontásakor.A gyári előállítása (akár kukoricából, akár fából) valóban egy ipari hidrogénezési folyamat, nem pedig közvetlen „préselés”.Mellékhatás: Mivel a vékonybélben nehezen szívódik fel, a vastagbélbe érve vizet von el és erjedni kezd. Ezért puffadást, gázosodást és hasmenést okozhat azoknál, akik nincsenek hozzászokva, vagy IBS-ben szenvednek.//A répacukor (szacharóz) túlzott fogyasztása kísértetiesen hasonló emésztőrendszeri tüneteket okozhat, mint a xilit, de a háttérben álló biológiai mechanizmus és a hosszú távú egészségügyi hatás teljesen más - hasmenés, puffadás, görcsök, diszbiózis.
4. Sütési tulajdonságok
Répacukor: Kiválóan karamellizálódik. Táplálja az élesztőt (felfut a tészta). Tartósít.
Xilit: Nem karamellizálódik (csak megolvad, majd megég). Gombaölő hatása miatt az élesztő nem fut fel tőle. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Kedvencem, hogy ha valamiről a mainstream kimondja, egészséges, 5-10, esetleg 20 év és kiderül, hogy pont hogy nem...
Éppen pár napja a vitamin formában kapható B9 vitamin (folsav) volt téma egy tudományos beszélgetősen 2 kutató és egy orvos közt, hát rákerestem a PubMed-en, hogy Folic Acid Cancer és döbbenten olvasom, a gyerekkori leukémia és rák kialakulásához jó eséllyel járul hozzá. (Érdekesség: szinte minden plussz tablettába tesznek, sőt, briteknél a lisztbe keverik - hogy félig ontopik legyen...)
De ilyen példákat tucatjával talál az ember. Néha az az érzésem, az ún. haladó tudomány a világ egyik legkorruptabb ága...@szuszinho: szuper jól néz ki!

A tudományos világ egyik alapvető problémája (a már mindent átitató korrupción túl), hogy publikációs kényszer nyomása alatt minden tudományosan még alig alátámasztott dolgot is közzétesznek, hisz a szakirodalomban jelenlétük a finanszírozásuk egyik alapfeltétele...így a különböző üzleti érdekeknek csak szemezgetni kell ezekből, majd ügyesen lektorálva tálalni az influenszer rajoknak és máris kész az új őrület melyre rácuppanhat a biznisz. Így egy tudatosabb, számítógépet és nyelveket is ismerő tájékozott fogyasztónak is marha nehéz eligazodni, hát még másnak!
(Ezért hajlamos is az ember belefáradni és azt mondani úgy is mindegy, megeszek mindent és lexarom...pedig nagyon nem!
) -
vlevi
nagyúr
Kedvencem, hogy ha valamiről a mainstream kimondja, egészséges, 5-10, esetleg 20 év és kiderül, hogy pont hogy nem...
Éppen pár napja a vitamin formában kapható B9 vitamin (folsav) volt téma egy tudományos beszélgetősen 2 kutató és egy orvos közt, hát rákerestem a PubMed-en, hogy Folic Acid Cancer és döbbenten olvasom, a gyerekkori leukémia és rák kialakulásához jó eséllyel járul hozzá. (Érdekesség: szinte minden plussz tablettába tesznek, sőt, briteknél a lisztbe keverik - hogy félig ontopik legyen...)
De ilyen példákat tucatjával talál az ember. Néha az az érzésem, az ún. haladó tudomány a világ egyik legkorruptabb ága...@szuszinho: szuper jól néz ki!

"ha valamiről a mainstream kimondja, egészséges"
Pár éve pedzegetik, hogy ezek a csodálatos édesítőszerek talán mégsem annyira csodálatosak, sőt... Mostmár kezd összegyűlni 50-60 év tapasztalat, mérési adat, és sorba derül ki, hogy az aszpartámot és társait nem kellene erőltetni. [link] Hogy ebből mennyi az igaz, azt szerintem egyikünk sem tudja eldönteni.
Biztos van köztük olyan, ami természetes édesítő, és helyettesítheti a répacukrot, de a nagytöbbségük az valami kotyvalék a borsodchem hátsó iparvágányán álló tartálykocsiból... -
András12345
aktív tag
Köszi!
Első körben városban fogok vele járni munkába. Aztán majd ha javul a kondim, akkor majd jöhetnek a túrák terepen. Gondolkoztam rajta, hogy érdemes lenne-e lecserélni a külsőket valami hibrid aszfalt-enyhe terep gumira idővel, mert ezek aszfaltra nem igazán valóak.#355127 Seep: Még finomhangolom a beállításokat, itt tényleg egy kicsit a kelleténél magasabban áll a nyereg orra. Nem a legegyszerűbb kényelmes pozíciót találnom egyelőre. Aztán lehet hogy nyeregcsere lesz belőle majd, de még adok neki egy kis esélyt.
-
MC Pite
veterán
Sziasztok! Új vagyok itt, vásároltam használtan egy kerékpárt tíz+ év kihagyás után, viszont sajnos csak ezt követően fedeztem fel a fórumot

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, az adottságaimat tekintve (150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
) 193cm)
Cube Reaction Pro 2018, elvileg teljesen gyári felszereltségben, és jó állapotban.
Ezek a gyári kerekek aszfalton lesznek max megfelelően - ha nincs kátyú, úgyhogy óvatosan.
Sok balesetmentes km-t vele!
-
semmiho
tag
...és akkor még ott a többi (mert hát kenyéren és tejen szűkös élni) , tej és hústermékek, gyümölcs, magvak, teljeskiörlésű gabonák, stb. melyek eredete, összetétele, előállításának (termesztési és tenyésztési) körülményei, a közben alkalmazott vegyszerek és gyógyszerek mind-mind kérdésesek. A belélegzett levegőről és azbesztes aszfaltról vagy hálózati, esetleg egyéb vízről majd egy másik hozzászólásban.
Én is foglalkozok ezzel, már évtizedek óta látom a jövő és menő trendeket a nyugati világban, de az egyszerűbben kivitelezhető, leginkább a boltok polcain történő válogatáson túli rápörgést már túlzó energiabefektetésnek vélem, melynek megtérülése inkább pszichés mint valós.
Vélemény hangzott el.
Kedvencem, hogy ha valamiről a mainstream kimondja, egészséges, 5-10, esetleg 20 év és kiderül, hogy pont hogy nem...
Éppen pár napja a vitamin formában kapható B9 vitamin (folsav) volt téma egy tudományos beszélgetősen 2 kutató és egy orvos közt, hát rákerestem a PubMed-en, hogy Folic Acid Cancer és döbbenten olvasom, a gyerekkori leukémia és rák kialakulásához jó eséllyel járul hozzá. (Érdekesség: szinte minden plussz tablettába tesznek, sőt, briteknél a lisztbe keverik - hogy félig ontopik legyen...)
De ilyen példákat tucatjával talál az ember. Néha az az érzésem, az ún. haladó tudomány a világ egyik legkorruptabb ága...@szuszinho: szuper jól néz ki!

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Mi termelőtől vásárolunk direktben A2-es tejtermékeket, ~15 perc autóval a telekről. Kárpáti borzderes ez az egyébként ősi, békés fajta, megsímogattam őket magam is.

A1-es béta-kazein ugye nehezen vagy szinte nem emészthető (Holstein fajtát tart a nagyipar, egyébként nyomorúságos, embertelen körülmények közt, az A1-es...), sok ember nem is tud róla esetleg, hogy ettől van rosszul vagy nem jó az emésztése.Apropó kovász: egy tavalyi szabályozás óta sajnos a "kovászos" már nem azt jelenti, mint korábban. Lassan ráírható, és sajnos rá is írják már minden pékárúra... A "vadkovászos" az igazi kovászos termék - de még azt sem biztos, ha boltban veszi az ember... Hacsak nem ti magatok sütitek otthon, saját magatok által nevelt kovászból, mint mi!

Liszt sem mindegy, többségét penészgátlóval kezelik, mondanom sem kell, mennyire "egészséges" - és kovászolni sem lehet rendesen a lisztek többségét, részben pont ezért...
...és akkor még ott a többi (mert hát kenyéren és tejen szűkös élni) , tej és hústermékek, gyümölcs, magvak, teljeskiörlésű gabonák, stb. melyek eredete, összetétele, előállításának (termesztési és tenyésztési) körülményei, a közben alkalmazott vegyszerek és gyógyszerek mind-mind kérdésesek. A belélegzett levegőről és azbesztes aszfaltról vagy hálózati, esetleg egyéb vízről majd egy másik hozzászólásban.
Én is foglalkozok ezzel, már évtizedek óta látom a jövő és menő trendeket a nyugati világban, de az egyszerűbben kivitelezhető, leginkább a boltok polcain történő válogatáson túli rápörgést már túlzó energiabefektetésnek vélem, melynek megtérülése inkább pszichés mint valós.
Vélemény hangzott el.
-
szuszinho
őstag
Mi termelőtől vásárolunk direktben A2-es tejtermékeket, ~15 perc autóval a telekről. Kárpáti borzderes ez az egyébként ősi, békés fajta, megsímogattam őket magam is.

A1-es béta-kazein ugye nehezen vagy szinte nem emészthető (Holstein fajtát tart a nagyipar, egyébként nyomorúságos, embertelen körülmények közt, az A1-es...), sok ember nem is tud róla esetleg, hogy ettől van rosszul vagy nem jó az emésztése.Apropó kovász: egy tavalyi szabályozás óta sajnos a "kovászos" már nem azt jelenti, mint korábban. Lassan ráírható, és sajnos rá is írják már minden pékárúra... A "vadkovászos" az igazi kovászos termék - de még azt sem biztos, ha boltban veszi az ember... Hacsak nem ti magatok sütitek otthon, saját magatok által nevelt kovászból, mint mi!

Liszt sem mindegy, többségét penészgátlóval kezelik, mondanom sem kell, mennyire "egészséges" - és kovászolni sem lehet rendesen a lisztek többségét, részben pont ezért...
Ez jó lehet?
-
semmiho
tag
Remélem a palacsintába teljes kiölésű bio liszt került házi tojással és kezeletlen héjú citromhéjjal, olaj nélkül sütötted, a túró a töltelékben A2-es tejű alpesi tehenek tejéből készült és sztéviával édesítetted, a fagyi meg...ööö...arról inkább nem írok semmit.
Mi termelőtől vásárolunk direktben A2-es tejtermékeket, ~15 perc autóval a telekről. Kárpáti borzderes ez az egyébként ősi, békés fajta, megsímogattam őket magam is.

A1-es béta-kazein ugye nehezen vagy szinte nem emészthető (Holstein fajtát tart a nagyipar, egyébként nyomorúságos, embertelen körülmények közt, az A1-es...), sok ember nem is tud róla esetleg, hogy ettől van rosszul vagy nem jó az emésztése.Apropó kovász: egy tavalyi szabályozás óta sajnos a "kovászos" már nem azt jelenti, mint korábban. Lassan ráírható, és sajnos rá is írják már minden pékárúra... A "vadkovászos" az igazi kovászos termék - de még azt sem biztos, ha boltban veszi az ember... Hacsak nem ti magatok sütitek otthon, saját magatok által nevelt kovászból, mint mi!

Liszt sem mindegy, többségét penészgátlóval kezelik, mondanom sem kell, mennyire "egészséges" - és kovászolni sem lehet rendesen a lisztek többségét, részben pont ezért...
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
rétisün
veterán
egyelőre még mindig agyalok ezen az új bringán, megpróbálom megtudni a Canyontól milyen szabadonfutó van pontosan a Newmen keréken.
meg azon is, tényleg kell-e ez nekem?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Remélem a palacsintába teljes kiölésű bio liszt került házi tojással és kezeletlen héjú citromhéjjal, olaj nélkül sütötted, a túró a töltelékben A2-es tejű alpesi tehenek tejéből készült és sztéviával édesítetted, a fagyi meg...ööö...arról inkább nem írok semmit.
-
Jester01
veterán
Nekem azt írja 2510kcal ... szerencse mert sütöttem vagy 30 palacsintát amit negyed kiló túrós töltelékkel meg fél doboz fagyival fogyasztottam el
semmiho: öcsém majd pénteken csinál házi kovászos pizzát
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
fulton
addikt
-
roseben
tag
Tegnap saját, házi vadkovászos pizzatésztával készült pizzát, A2-es tejből készült sajttal megszórt, Szomor Dezső-féle hússal feltételt, vegyszermentes kertben termelt zöldségekkel spékelt pizzát vacsoráztam és most eszembe juttattad, hogy sajnos ma bp.-i junkot voltam kénytelen... Irgum-burgum!
Hasaggymeg, MC Pite, Maximum1: köszi a tippeket! Súly nem számít, legyen inkább - jó értelemben véve - "igénytelen" és megbízható! Futok még 1 kört ezzel!
Injekciós tűvel a belsőn átnyomott trükk megfordult a fejemben, végül is, a gyári belső valószínűleg úgyis értéktelen és megbízhatatlan lesz, sokat nem veszthetünk vele... -
velizare
nagyúr
-
mauimagic
senior tag
-
semmiho
tag
Tegnap saját, házi vadkovászos pizzatésztával készült pizzát, A2-es tejből készült sajttal megszórt, Szomor Dezső-féle hússal feltételt, vegyszermentes kertben termelt zöldségekkel spékelt pizzát vacsoráztam és most eszembe juttattad, hogy sajnos ma bp.-i junkot voltam kénytelen... Irgum-burgum!
Hasaggymeg, MC Pite, Maximum1: köszi a tippeket! Súly nem számít, legyen inkább - jó értelemben véve - "igénytelen" és megbízható! Futok még 1 kört ezzel!
Injekciós tűvel a belsőn átnyomott trükk megfordult a fejemben, végül is, a gyári belső valószínűleg úgyis értéktelen és megbízhatatlan lesz, sokat nem veszthetünk vele... -
INTELligent
senior tag
A historyban megnéztem és ezt a linket dobja.
De több éve vettem, nemtom most milyen dealnek számít.
A lényeg, hogy ratchet agyasat érdemes venni, azok sokkal tartósabbak, mint a kalapácsosak.
Ultrakönnyűt én kínaiból nem mernék venni, de ezek a 400-450g körüli felnik szerintem atombiztosak.Köszönöm
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Seep
senior tag
Sziasztok! Új vagyok itt, vásároltam használtan egy kerékpárt tíz+ év kihagyás után, viszont sajnos csak ezt követően fedeztem fel a fórumot

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, az adottságaimat tekintve (150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
) 193cm)
Cube Reaction Pro 2018, elvileg teljesen gyári felszereltségben, és jó állapotban.
Kalandra fel akkor, a nyereg orrat lehet le kellene billenteni kicsit, hogy vizszintben legyen. De lehet csak szar a kep perspektivaja.
-
balintbaba
tag
Sziasztok! Új vagyok itt, vásároltam használtan egy kerékpárt tíz+ év kihagyás után, viszont sajnos csak ezt követően fedeztem fel a fórumot

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, az adottságaimat tekintve (150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
) 193cm)
Cube Reaction Pro 2018, elvileg teljesen gyári felszereltségben, és jó állapotban.
Hajrá!
Valami GLP-1-es agonista is mehetne szerintem a bicó mellé, ha doki is rábólint és van rá pénz.
-
Viktor S
csendes tag
Ha már nagy súly és átütő tengelyes kerekek a téma...
Létezik olyan kerékpár csomagtartó ami többet bír el a papírforma 25-27kg-nál? Sajnos a középső lányom aki mellesleg autista növi ki a gyerekülést. Kerékpározni tanul de bizonytalan így nehezen képzelem el hogy jövőre már tudna a nagyobb 24"-s kerékpárral a környéken tekerni. A vázcsőre szerelhető már neki olyan hogy a sárvédőt koptatja színben... Vannak gyerekülések amik 6-10 éves korig akár 35kg-ig jó de sehol sem találok hozzá csomagtartót. Még a polisport oldalán is csak 27kg-ig ajánlja a csomagtartót közben ők is forgalmaznak olyan gyerekülést ami 35kg-ig jó..Egy long tail cargo bringa?
-
Speedy007
addikt
-
norbikaa
csendes tag
A Trek jobb es megéri a felárat is a hajtás, váltás meg fékek miatt.
Köszi az infót, akkor héten beugrom a Nellába és jól megrendelem vagy megveszem, nem tudom, mennyire vannak készleten náluk a bringák. Már várom, hogy újra tekerjek, kihagytam jópár évet és azóta nagyobb divat lett a bringázás, több bringás esemény van, mint akkoriban volt ♥️
-
fulton
addikt
Kezdd a kajával. Töltsd le, töltsd ki a kérdőívet, aztán kezdd el, és vedd véresen komolyan. De tényleg. És ne úgy, hogy mindenből megkeresed a legkevesebb kalóriás variánst a listában, és azzal vered át magad, hanem tényleg komolyan. Ha így teszel, heti 1 kiló könnyedén le tud menni, az elején akár kicsit több is.
Yazio: KI Kalorienzähler – Alkalmazások a Google Playen
Így fog menni, máshogy nem. A bringa mellett még akkor is simán képes az ember hízni, ha tényleg sokat (havi 500 km felett) megy, és nem is zabál feltűnően sokat.
Sok sikert, mert 10-ből 9 embernek úgysem megy.
Hogy ne koplaljon a topik : D
Eks.
-
mauimagic
senior tag
Ez milyen Ryet szett, küldesz linket kérlek?
A historyban megnéztem és ezt a linket dobja.
De több éve vettem, nemtom most milyen dealnek számít.
A lényeg, hogy ratchet agyasat érdemes venni, azok sokkal tartósabbak, mint a kalapácsosak.
Ultrakönnyűt én kínaiból nem mernék venni, de ezek a 400-450g körüli felnik szerintem atombiztosak. -
Tin
veterán
Persze, tisztában vagyok, rajta vagyok azon is
Valahol el kell kezdenem az évtizedes egészségtelen életmód megváltoztatását.Kezdd a kajával. Töltsd le, töltsd ki a kérdőívet, aztán kezdd el, és vedd véresen komolyan. De tényleg. És ne úgy, hogy mindenből megkeresed a legkevesebb kalóriás variánst a listában, és azzal vered át magad, hanem tényleg komolyan. Ha így teszel, heti 1 kiló könnyedén le tud menni, az elején akár kicsit több is.
Yazio: KI Kalorienzähler – Alkalmazások a Google Playen
Így fog menni, máshogy nem. A bringa mellett még akkor is simán képes az ember hízni, ha tényleg sokat (havi 500 km felett) megy, és nem is zabál feltűnően sokat.
Sok sikert, mert 10-ből 9 embernek úgysem megy.
-
velizare
nagyúr
Ha már nagy súly és átütő tengelyes kerekek a téma...
Létezik olyan kerékpár csomagtartó ami többet bír el a papírforma 25-27kg-nál? Sajnos a középső lányom aki mellesleg autista növi ki a gyerekülést. Kerékpározni tanul de bizonytalan így nehezen képzelem el hogy jövőre már tudna a nagyobb 24"-s kerékpárral a környéken tekerni. A vázcsőre szerelhető már neki olyan hogy a sárvédőt koptatja színben... Vannak gyerekülések amik 6-10 éves korig akár 35kg-ig jó de sehol sem találok hozzá csomagtartót. Még a polisport oldalán is csak 27kg-ig ajánlja a csomagtartót közben ők is forgalmaznak olyan gyerekülést ami 35kg-ig jó..vonórúd, vontatott félbicikli nem játszik?
-
András12345
aktív tag
Persze, tisztában vagyok, rajta vagyok azon is
Valahol el kell kezdenem az évtizedes egészségtelen életmód megváltoztatását. -
kenguru99
senior tag
Sziasztok! Új vagyok itt, vásároltam használtan egy kerékpárt tíz+ év kihagyás után, viszont sajnos csak ezt követően fedeztem fel a fórumot

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, az adottságaimat tekintve (150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
) 193cm)
Cube Reaction Pro 2018, elvileg teljesen gyári felszereltségben, és jó állapotban.
"(150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
)"
Minden bántás nélkül. A mozgás segít, de ha a táplálkozásodat nem reformálod meg alapvetően, akkor nem fog lényegesen csökkenni a súlyod. -
András12345
aktív tag
Sziasztok! Új vagyok itt, vásároltam használtan egy kerékpárt tíz+ év kihagyás után, viszont sajnos csak ezt követően fedeztem fel a fórumot

Remélem nem nyúltam nagyon mellé, az adottságaimat tekintve (150kg (ennek a csökkentése a cél elsődlegesen
) 193cm)
Cube Reaction Pro 2018, elvileg teljesen gyári felszereltségben, és jó állapotban.
-
INTELligent
senior tag
Lazán kapcsolódik:
Pont ma néztem rá a 3 éves műanyag Ryet kerékszettemre.
Az első agyban lassan aktuális lesz a csapágycsere.
A hátsó lumpenproletár biciglinepperszakszóval élvevajpuha
.
Az mondjuk igaz, hogy a hátsó csak 2 éves és a kínai bouetuiqueue márka Goldix, viszont sokkal csajozósabb, mint a szétkaristolt Rácsít Elen, a hangja is olyan ahhoz képest, mint egy Búgati Veyron vs. BYD Delfing.Kezdem megbánni a DT-t, már most cikinek érzem
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

@Seep: Tuti nem, tele van aggatva matricákkal, annyi hogy "bulk"-ként adták, nem gyári csomagolásban, de van rajta tyúblessszalag meg mellé szelep, stb.Ez milyen Ryet szett, küldesz linket kérlek?
-
SteveAd
tag
Az első agy húzósabb, ott az anyag is mintha le lett volna csiszolva, hátul csak az anodizálás jött le pár helyen.
Elég fillérb.szó módon csomagolták, úgyhogy az is lehet(ne), hogy egymást karistolták meg az agyak szállítás közben, de a fólia mindkét keréken sértetlen volt...
Az a gyanúm, hogy a PH fórum miatt lehet...úgy tudom több fórumtárs is Némethbe dolgozik, írtam is itt, hogy rendelek kereket...túl sok a véletlen egybeesés...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ez szvsz. a csomagolas "hianyossagai" miatt serult. Honnan rendelted? Kerj cseret (vagy ha fekete filccel javithato, akkor egy kis kedvezmenyt).
Nem rossz az a DT agy amugy es legalabb rendes Road Microspline van rajta. Az a MSR felirat nem a Milan-San Remo versenyt jelzi
[link] -
Hasaggymeg
Topikgazda
Sziasztok!
Azt hiszem, ez a legjobb fórum, amit idáig láttam, hogy választ kapjak a kérdéseimre.
Szóval, bringát szeretnék vásárolni 300 000 Ft alatt, és a testsúlyom 110 kg.
Régen volt egy épített óutim, amit mindenféle anyagból építettem össze és imádtam, de eljárt az idő felette. Most is valami hasonló kategóriájút szeretnék, és ahogy néztem, inkább a City/Fitness vonal az, ami a legjobban tetszik és lefedi az igényeimet.
Találtam két bringát is, ami talán jó lehet:
Cannondale Quick 5 és Trek FX 2 Gen 4.
Amiben a segítségeteket szeretném kérni, hogy szerintetek van-e bármilyen fontos különbség a kettő között, ami segíthet a döntés meghozásában?
Azt láttam, hogy a Cannondale tárcsaféke rosszabb, mert nem hidraulikus, de világ életemben v-fékes bringáim voltak, így ez elhanyagolható különbség számomra.
Annak is örülök, ha van itt más is, aki hasonló testsúlyban van, és már vásárolt valamit, és nagyon bevált neki, és megosztaná a választását.
Ahogy megszületik a döntés, már vásárolom a bringát, így, ha érdekel titeket, szívesen beszámolok pár hét használat után arról, hogy milyen a választott bringa.Köszönöm!
A Trek jobb es megéri a felárat is a hajtás, váltás meg fékek miatt.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Szerintem vasárnap CRK után még megyek egy kört montival. Ha van kedved csatlakozz, nem akarok erőset menni, lehet nem is fogok tudni.
Köszönöm a meghívást, de nem alkalmas, el leszek utazva...

-
Speedy007
addikt
Ha már nagy súly és átütő tengelyes kerekek a téma...
Létezik olyan kerékpár csomagtartó ami többet bír el a papírforma 25-27kg-nál? Sajnos a középső lányom aki mellesleg autista növi ki a gyerekülést. Kerékpározni tanul de bizonytalan így nehezen képzelem el hogy jövőre már tudna a nagyobb 24"-s kerékpárral a környéken tekerni. A vázcsőre szerelhető már neki olyan hogy a sárvédőt koptatja színben... Vannak gyerekülések amik 6-10 éves korig akár 35kg-ig jó de sehol sem találok hozzá csomagtartót. Még a polisport oldalán is csak 27kg-ig ajánlja a csomagtartót közben ők is forgalmaznak olyan gyerekülést ami 35kg-ig jó.. -
Csokicsibesz
aktív tag
Melyik 1200-1500m szintes körödet ajánlod nekem, ahol inkább terep van?
Szerintem vasárnap CRK után még megyek egy kört montival. Ha van kedved csatlakozz, nem akarok erőset menni, lehet nem is fogok tudni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én a Pilisbe a III. kerültből járok ki, nekem a legegyszerübb Ürüm és onnan Pilisborosjenő. De nektek nem kéne erre menni, simán elmennék Budakalászra és onnan mennék a Hosszú-hegy felé. Vagy ha ott nem szeretnél valami miatt, akkor Csobánka és onnan Hosszú -hegy. Az már lényegében a Pilis.
Melyik 1200-1500m szintes körödet ajánlod nekem, ahol inkább terep van?
-
Victoryus
addikt
Sziasztok!
Azt hiszem, ez a legjobb fórum, amit idáig láttam, hogy választ kapjak a kérdéseimre.
Szóval, bringát szeretnék vásárolni 300 000 Ft alatt, és a testsúlyom 110 kg.
Régen volt egy épített óutim, amit mindenféle anyagból építettem össze és imádtam, de eljárt az idő felette. Most is valami hasonló kategóriájút szeretnék, és ahogy néztem, inkább a City/Fitness vonal az, ami a legjobban tetszik és lefedi az igényeimet.
Találtam két bringát is, ami talán jó lehet:
Cannondale Quick 5 és Trek FX 2 Gen 4.
Amiben a segítségeteket szeretném kérni, hogy szerintetek van-e bármilyen fontos különbség a kettő között, ami segíthet a döntés meghozásában?
Azt láttam, hogy a Cannondale tárcsaféke rosszabb, mert nem hidraulikus, de világ életemben v-fékes bringáim voltak, így ez elhanyagolható különbség számomra.
Annak is örülök, ha van itt más is, aki hasonló testsúlyban van, és már vásárolt valamit, és nagyon bevált neki, és megosztaná a választását.
Ahogy megszületik a döntés, már vásárolom a bringát, így, ha érdekel titeket, szívesen beszámolok pár hét használat után arról, hogy milyen a választott bringa.Köszönöm!
A két bicajról nem tudok nagyon mit írni, neked kell dönteni. Én a Trek-et venném, mégiscsak jobb a hidraulikus fék, meg könnyebb a bicaj is. De vannak itt sokkal tapasztaltabb fórumtársak, hátha reagálnak.
Nálam szempont volt, hogy legyen agydinamós, legyen sárvédő, bírja a földutat.
Én is voltam 110kg, mostanában 104 körül vagyok. Nekem egy Giant roam ex van hobbi célra. Heti 3x szoktam tekerni, 20-50km közötti távot, aszfalton meg földúton.
A hátsó sárvédő nem bírt 1 évet és elrepedt, más baja egyelőre nincs.Én néznék használtat is, hátha akad valami jó ajánlat. Esetleg a régi bicajt kicsit modernizálni... sok lehetőség van. Nyilván az újra van garancia, és 1-2 évig probléma mentes.
-
Dark Archon
addikt
Meg most emiatt beparáztam a Roubaix, Domane 2 centivel magasabb stackjétől is. Oké, hogy ki fogom próbálni a kerben, de egy 5 perces gurulással nem fog kiderülni, hogy hosszútávon mit okoz.
Csak az a legjobb, ami már meg van, mentél vele x 1000 km-t, és tudod, hogy jó
Költséghatékony is, legfeljebb új külsők, kerékszett, kínai elektromos váltó, azt kész. Csak te megszívattad magad a felnifékkel.Melyik megyében is nyomod?

-
MC Pite
veterán
stratova és Hasaggymeg : Köszi!
Remélem marad kicsilánynál az érdeklődés és a kedv; ha nem is Blanka 2.0 lesz, de legalább mozogjon, meg küzdjön néha egy picit 
Bár a mostani népes U9 mezőnyben nincs rossz helyen, de a mezőnyhöz is elég kb egy kezem hogy összeszámoljam (legalábbis akikkel idáig találkoztunk cselendzsen meg olimpián).
Igaz, már ezzel is népesebb, mint felnőtt néői meg ffi mezőny...cattus: Na, legalább ott nem tököltek a rövid kanállal? Ok. Mondjuk nem tudom hogy gravel vagy outi-ról van szó.
-
cattus
addikt
Mérve mennyi az a 2,6"?
62mm-ig jóa ridenow tpu mtb változat. (Egyéb márkák vannak eleve 2.6-ig, de azokat nem ismerem)rétisün: 11-36-hoz gondolom nem hosszúkanalas váltó lesz (nem ia nagyon értem a grx-eknél miért ez a max sokszor). Bár nem tudom hogy most bringát veszel és átalakítod, vagy alkatrészeket, és a kerék jön csak így, akkor a meglévő rendszer megtartása a fájdalom mentesebb.
11-36 GRX-nél bizony hosszúkanalas, 2x12-nél csak az van. 1x12-nél van rövidkanalas (45-ig) meg hosszúkanalas (51-ig).
-
Kro
tag
Na #foschkínaji gyűlölők ide süssetek:
Zsírúj hanyatt-ló nyugati kerékszett, doboz, fólia sértetlen volt, gondoltam azért megnézem mizu, erre ez fogadott.Kíváncsi vagyok mi lesz ebből, elküldtem a fritzeknek, de kicsit csalódtam...Ho Chi, a 6 éves műszakvezető kezére szerintem keményen ráb.sznának egy ilyenért Shenzenben, úgy látszik a st moritz-i détészvissz manufaktúrában kezdenek elk.rvulni...
Az igen. Ez után még az lesz felemelő mikor "kotyog" a cl féktárcsa az agyon.
-
Csokicsibesz
aktív tag
Rosszul mondtam, nyugat, nem észak, vagyis Budapest irányába láttam több köröd utolsó harmadát kanyarodni...
...Gerecse, Pesthidegkút, stb...Én a Pilisbe a III. kerültből járok ki, nekem a legegyszerübb Ürüm és onnan Pilisborosjenő. De nektek nem kéne erre menni, simán elmennék Budakalászra és onnan mennék a Hosszú-hegy felé. Vagy ha ott nem szeretnél valami miatt, akkor Csobánka és onnan Hosszú -hegy. Az már lényegében a Pilis.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Bocsi de ezt így nem értem, milyen észak és milyen belváros? Szerintem a legészakibb rész az talán Dobogókő, ahol van kút meg büfé. Onnan le lehet menni Dömösre, ahol van kajálda meg közkút is, de belvárosnak nehéz nevezni
Onnan pedig fel lehet menni a szerpentinen Prédikálószékre (az egy 600+ m mászás). Onnan meg át lehet menni Szentlászlóra a Kisrigó étteremhez ami szintén kaja + kút.4-5 órás tekerésnél azért 1-2 kulacstöltés szerintem kell, főleg ilyen melegben. Van 1-2 forrás pl. a Szeretet forrás a Pilis-tető lábában, de sajnos egyre jobban száradnak ki. Lukács-ároknál is van még egy, de ha marad ez a meleg szerintem július közepére szárazak lesznek.
Rosszul mondtam, nyugat, nem észak, vagyis Budapest irányába láttam több köröd utolsó harmadát kanyarodni...
...Gerecse, Pesthidegkút, stb... -
MC Pite
veterán
Ritka eset, hogy nem találok meg egyértelműen valamit a neten, de ez most ilyen.
Adott egy Cube e-bike (nem az enyém, csak családban), amit gyárilag 2.6-os 29er, nem TL-es Smart Sam gumikkal szereltek. Tubeless-esíteni drága és bonyolult, különösen a hátsó kereket (Bosch mágnes, elvileg nem is lehet ezzel).
Probléma: a belsők nem kivehető szelepmagosak, nem tudok defektgátlót tölteni bele.
Lehetséges megoldás: 2 db új belső, kivehető szelepmaggal, ami 2.6"-ig jó és 60mm szelephosszal.
Na ilyet nem találok - pontosabban vagy csak 40mm szeleppel, vagy nem egyértelmű a kivehető szelepmag.29x2.6-os külsőbe milyen belsőt ajánlanátok 60mm szelephosszal, kivehető szelepmaggal (presta)?
Köszi!

Mérve mennyi az a 2,6"?
62mm-ig jóa ridenow tpu mtb változat. (Egyéb márkák vannak eleve 2.6-ig, de azokat nem ismerem)rétisün: 11-36-hoz gondolom nem hosszúkanalas váltó lesz (nem ia nagyon értem a grx-eknél miért ez a max sokszor). Bár nem tudom hogy most bringát veszel és átalakítod, vagy alkatrészeket, és a kerék jön csak így, akkor a meglévő rendszer megtartása a fájdalom mentesebb.
Új hozzászólás Aktív témák
-
355169 - 355101
355169 - 355101 355100 - 355001 355000 - 354901 354900 - 354801 354800 - 354701 354700 - 354601 354600 - 354501 354500 - 354401 354400 - 354301 354300 - 354201 354200 - 354101 354100 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- További aktív témák...
- Honor 200 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone SE 2020 128 GB Fehér 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- -75% Dell XPS 13 (9320) i7-1260P 16GB Ram/1TB SSD FHD+ Gari
- KERESEK Magyar GARIS VGA-t: 7900XTX NITRO+ / 7900GRE Pulse / 4070Ti SUPER 2x Ventus
- BESZÁMÍTÁS! 64GB Kingston Fury Beast DDR4 3200Mhz memória garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Szoktam arrafelé járni, de fogalmam sem volt, hogy a Meridákat itt fejlesztik.
Majd többet tekerünk.
. Igaz nem csontnyeles székely bicska, az is a turistáknak készül, nekem rendes bicskám van
...amúgy meg a Cube a hibás, túl kevés recsegéssel
Még a végén azzal jösz majd, hogy teljeskiörlésű doughnut a kedvenced, kókuszcukorral készült marshmallow-al .
Az alapreccsenés biztos a lánctányér volt ami így 2 év (!) után kezdődött, ráadásul a nyeregcsővel együtt melyet rendszeresen takarírtok és újrakenek és mely vagy 4 éve meg se mukkan.
)
)


Zsírúj hanyatt-ló nyugati kerékszett, doboz, fólia sértetlen volt, gondoltam azért megnézem mizu, erre ez fogadott.
