Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) JackFeryll válasza hszilard666 (#52348) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lehet hülyeséget beszélek és felnire ragasztható körgyűrűt fogadják el...

(#52352) r3dsnake válasza Solad (#52349) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Piros fényvisszaverő matrica van körben a keréken, annak csak elégnek kéne lennie.

(#52353) JackFeryll válasza r3dsnake (#52352) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ilyenre gondoltam.
Első fehér, hátsó piros prizma/fényvisszaverő van ? Ha nincs ugyanúgy büntethető vagy.

(#52354) r3dsnake válasza JackFeryll (#52353) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs, nem is lesz.

(#52355) ivana válasza r3dsnake (#52346) üzenetére


ivana
Ármester

A kerék prizma jól láthatóvá tesz oldalról forgó kerék esetén, egyáltalán nem hülyeség súlya marginális, egyszerűen felrakható a biciklire

(#52356) syler123 válasza ivana (#52355) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem nem a bonyolultsága miatt nem rak, hanem mert szimplán ronda. Nekem ugyanezért nincs rajta. A külsőm fényvisszaverős, majd kimagyarázom magam, szerintem a rendőrök sem vágják biztosra a témát.

Nem nagyon hallottam még olyanról, hogy a prizma hiány miatt állítottak/büntettek volna meg valakit. Első hátsó nekem is van, csak a küllőn nincs.

[ Szerkesztve ]

(#52357) Solad válasza syler123 (#52356) üzenetére


Solad
őstag

Ha a külsődön van reflexcsík, az ugyanúgy szabályos mint a prizma.

Nekem is a felnin van fényvisszaverő szalag két helyen, eddig egyszer állított meg rendőr, azt mondta hogy részéről ez rendben van.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52358) r3dsnake válasza syler123 (#52356) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pontosan. Nem fogom ezzel csúfítani. A bringám minden eleme okkal olyan, amilyen. Pont ilyen célzattal nincs támasztóm és sárvédőm sem. Csak elrontaná az összképet.

(#52359) Solad válasza r3dsnake (#52358) üzenetére


Solad
őstag

És az megvan-e hogy a közlekedés nem divatbemutató? :U

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52360) r3dsnake válasza Solad (#52359) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem is másoknak mutogatom, hanem nekem kell, hogy tetsszen. :) És pl. a legtöbb fixihez képest. amiket szoktam látni, még így is sokkal jobban felszerelt.

[ Szerkesztve ]

(#52361) Normi™ válasza JackFeryll (#52353) üzenetére


Normi™
őstag

A reflex csík kiváltja a prizmát.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52362) Solad válasza r3dsnake (#52360) üzenetére


Solad
őstag

A törvény makacs dolog. A bíróságon sem azzal védekeznek, hogy "de Bírójúr, én sokkal kevésbé erőszakoltam meg mint mások szokták".

Persze szíved joga, én sem akarlak megtéríteni, csak ha esetleg megbac a rendőr, akkor ne legyen durci.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52363) JackFeryll válasza Normi™ (#52361) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az első fehéret és a hátsó pirosat is ? (fenti hsz-ben nem a küllőprizmákra utaltam, tudtommal csak azt váltja ki)
Amúgy ne értsetek félre nem kardoskodok egyik oldal mellett sem csak beszélgetünk a KöHÉM rendeletről.

[ Szerkesztve ]

(#52364) Normi™ válasza JackFeryll (#52363) üzenetére


Normi™
őstag

Én úgy tudom igen,mindet kiváltja,de javítsatok ki ha tévedek.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52365) Normi™ válasza Normi™ (#52364) üzenetére


Normi™
őstag

Mármint a küllőn na... most esett le milyen prizmára gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52366) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Most találtam meg ezt a topikot szerencsémre és óriás segítséget szeretnék kérni tőletek.

Kross level a3 bringámhoz szeretnék 6.4 colos telefonhoz tartót venni.

teló méretei:

179,4 x 92,2 x 6,5 milliméter

Köszönöm a segítségeteket! :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#52367) r3dsnake válasza Solad (#52362) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ja, kurvara egy kategoria tenyleg...

(#52368) Solad válasza r3dsnake (#52367) üzenetére


Solad
őstag

Ettől függetlenül rámutat az érvelésed butaságára :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52369) Because válasza r3dsnake (#52367) üzenetére


Because
őstag

neked nem fogkák napi 10x felnyomni a seprűnyelet a fenekedbe ezért :DDD

mondjuk nekem szívem vágya egy csepel, agyváltos (két sebi, de amit ha hátrafele tereksz vált) kontrás, egyetlen első fékkel. mondjuk ezen lesz sárvédő majd :)

[ Szerkesztve ]

(#52370) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#52363) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az érdekes lenne ha csak 2 oldalról látható valami kiváltana egy elölről és egy hátulról láthatót. :U

(#52352) r3dsnake...nem mondom,hogy a küllőprizma ma divat lenne,de minthogy pirosra fessem felniim,lehet inkább azonnal feltenném mindkettőt. ;] (most csak egy van elől)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52371) Runner_fxr válasza fpeter07 (#52324) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Biztos nem rossz, de ez a szín valami undorító. Láttam élőben az eurobike-on, hát ott se volt szebb.

Erről jut eszembe, nemrég láttam egy videót, cyclocross-al mentek elég komoly monti pályán, már nem emlékszem hol láttam.

(#52372) fpeter07 válasza Runner_fxr (#52371) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem erre gondolsz. Utálom ezt a kameranézetet, de ehhez a videóhoz kivételesen passzol. [link] Hát azért ide kell rugózás.

szerk: Ja és mivel ronda az előbbi bringa, kisebb az esélye hgoy ellopják.

[ Szerkesztve ]

(#52373) bandus válasza Hasaggymeg (#52370) üzenetére


bandus
veterán

En az outimban benne hagytam, nemzavar kulonosebbn, de most a versenyre szerintem leveszem majd. Ezen felul van elso es hatso villogom (prizma nincs), meg rarakok a bal bokamra egy fenyvisszavero szalagot. Nem teljes, de egy joindulatu rendor talan elenged, ha nem, akkor nyilvan kifizetem a buntetest, de a prizma,at nincs hova rakni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52374) zoli03 válasza bandus (#52373) üzenetére


zoli03
őstag

Első és hátsó prizma helyett jó a fényvisszaverő matrica, azt meg minden biciklire fel lehet rakni, és nem is nagyon csúfítja el.

(#52375) bandus válasza zoli03 (#52374) üzenetére


bandus
veterán

Akkor keresek ilyet valamelyik bringas boltban. Ezek esetleg felrakhatok sisakra is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52376) Normi™ válasza zoli03 (#52374) üzenetére


Normi™
őstag

Egy hülye kérdés...színben egyeznie kell a prizmákéval,tehát hátul ugyanúgy piros kell,hogy legyen?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52377) anorche1 válasza bandus (#52375) üzenetére


anorche1
őstag

Felrakhatsz, de kresz szerint a kerékpáron kell lennie.

(#52376) Normi01:
Mégis milyen színűt tennél hátra? :F

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#52378) atok666 válasza bandus (#52373) üzenetére


atok666
őstag

Erdekes tema, eloiras szerint kene prizma a kullok koze, de sztem furan mutatna egy bora ultraba fonva pl. :)

Atok

(#52379) Normi™ válasza anorche1 (#52377) üzenetére


Normi™
őstag

Mondjuk fehéret mint előre? :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52380) Solad válasza Normi™ (#52379) üzenetére


Solad
őstag

Hátul azért inkább ne legyen fehér.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52381) Normi™ válasza Solad (#52380) üzenetére


Normi™
őstag

Nyilván,csak egy kérdés volt....hátha.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52382) concret_hp válasza bandus (#52373) üzenetére


concret_hp
addikt

bringásokat többnyire bringaúton igazoltatják, én meg közúton megyek országútival ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52383) Hasaggymeg válasza concret_hp (#52382) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bringás úton még rendőrt nem láttam...vagyis igen egyszer,akkor is éppen tripodot állított fel autósoknak Szobon. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52384) anorche1 válasza Normi™ (#52379) üzenetére


anorche1
őstag

Azoktól szoktam idegbajt kapni, akik hátra fehér vagy előre piros lámpát raknak. Nem nehéz este összeüzkötni emiatt, mert akiről azt hiszed hogy megy, az valójában jön. Fényvisszaverőnél ugyan ez.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#52385) Maximum1 válasza r3dsnake (#52360) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez a Te bringád?
, ha igen akkor ez mitől fixi? és mi az a felsőcsövön? aksi?, uzsonnástáska?

(#52386) Solad válasza Maximum1 (#52385) üzenetére


Solad
őstag

Nem irta hogy fixije van :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52387) Maximum1 válasza Solad (#52386) üzenetére


Maximum1
őstag

"És pl. a legtöbb fixihez képest. amiket szoktam látni, még így is sokkal jobban felszerelt."
[link]

Nekem ebből ez jön le.

[ Szerkesztve ]

(#52388) rétisün válasza Hasaggymeg (#52383) üzenetére


rétisün
veterán

én már igen, tavasszal. amikor kezdődik a bringás szezon, mindig rá vannak pörögve a kötelező kiegészítőkre, na olyankor álltak ki a kerékpárútra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52389) Runner_fxr válasza fpeter07 (#52372) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja ez volt az, elég bolond a forma. :)

Na ja, az a szín elég egyhangú, nem feltűnő, valószínű a tolvaj szemeket se vonzza úgy. Bár én sehol nem hagyom ott egyik bringám se.

(#52390) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Srácok!
Megjött az új cangám, de sajnos a napi fail hozzá kapcsolódik :D beállítottam a nyerget és túl erősen hútzam meg az imbuszkulccsal a csavart, mert elkaszálta a menetet. Hozzátenném hogy túl magasra sikeredett a beállítás szóval most még használni sem tudom :DDD Ki tudom varázsolni azt a csavatr onnan vagy fúrni kell?
A választ előre is köszönöm! :B

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52391) Runner_fxr válasza hszilard666 (#52390) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor ezek szerint nem a menetet szakítottad meg, hanem a csavar fejét nyaltad el az imbuszkulccsal. Ha nem teljesen ment szét a csavar feje, akkor előfordulhat, hogy egy még jó állapotú 5-ös vagy 4-es imbuszkulccsal ki tudod szedni, ha rendesen bele nyomod, de ha totál szétment a csavar feje, akkor csavar kiszedő szerszám kell. Vagy kifúrni.

[ Szerkesztve ]

(#52392) Solad válasza Maximum1 (#52387) üzenetére


Solad
őstag

Csak a semmivel felszerelt fixikhez hasonlitotta a sajatja felszereltseget az en olvasatomban :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52393) imyourfriend válasza concret_hp (#52382) üzenetére


imyourfriend
őstag

;] :C

(#52394) MPowerPH válasza Runner_fxr (#52391) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vagy a fejet kicsit meg kell fabrikalni, hogy fogoval ra tudjon fogni. Anno nekem a torx feje ment szet a tarcsanal, bentragadt az agyban a csavar. Szepen megreszeltem, aztan kulccsal raszoritva siman lejott.

Kozben nekem is kesz lett a bringam. Igaz a ket agy meg nem jott meg, es az uj lanc sincs felrakva, meg a koszorun levo 3 kisebb fogaskerek sincs cserelve, de ideiglenesen osszeszereltem. Ezeket majd szerelo fogja csinalni, nekem nincs hozza szerszamom. Elore kulloket is kell cserelni az uj aggyal, szoval van meg vele dolog. Eleg nehez, 14,3kg -ot nyom. Vaz mar idejet mult, nem mai darab. Szarul is nez ki, regiesen is hat, meg nehez is. Kovetkezonek azt cserelem az elso teloval egyutt.

Don't Tread On Me

(#52395) hszilard666 válasza Runner_fxr (#52391) üzenetére


hszilard666
veterán

Király, köszi! :R Majd ma még bűvészkedek vele ha nem jön össze marad a jó öreg fúró! ;]
Amúgy kép a szívem csücskéről:

Because:
Mé'? Mi ez? Csónak? :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52396) Because válasza hszilard666 (#52395) üzenetére


Because
őstag

azt hittem bicót vettél ;]

[ Szerkesztve ]

(#52397) r3dsnake válasza Maximum1 (#52385) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ki mondta, hogy az enyem fixi? A taska meg telefon tarto, mivel az a km oram, de ahelyett mar rendeltem egy joval igenyesebbet.

(#52398) hszilard666


hszilard666
veterán

Urak!
Lehet olyat csinálni hogy egy fékkaroz kettő fékpofát kötök? Szóval ha a fékkart behúzom akkor 2 kerékre fékez?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52399) anorche1


anorche1
őstag

Annak mi értelme lenne? :F

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#52400) hszilard666 válasza anorche1 (#52399) üzenetére


hszilard666
veterán

Semmi, csak gondoltam fun lenne ilyet csinálni! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.