Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Runner_fxr válasza Mezga Aladár (#110000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

6x után sem lehet úgy fogyni ha nem figyelsz az étkezésre, ez ebből a szempontból nem kor függő. Az természetes, hogy 30 felett már lassul az anyagcsere folyamatosan, ezáltal könnyebben megy az elhízás. De fogyni soha nem lehetetlen. Illetve fiatalabb emberek is élnek lassabb anyagcserével, tehát az elhízás nem csak az idősebb generáció problémája!

[ Szerkesztve ]

(#110002) SirKero válasza Mezga Aladár (#110000) üzenetére


SirKero
őstag

:C :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#110003) Ļantos válasza Mezga Aladár (#110000) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Beszélgetek napi szinten az edzőteremben olyanokkal akik nem 5, de 6 x-et meghaladták. Működik, persze mindig van akiknél felmerülnek idióta kifogások, de az nem korfüggő.... Huszas csaj is lehet tehén meg 5x-es is bombázó, csak akarni kéne!

(#110004) pc360


pc360
addikt

Minden a bevitt és felhasznált kalóriák arányán múlik, nincs mit ezen ragozni. Lehet úgy is fogyni, hogy mindeközben nagyobb fogyasztásra vált az illető, de ebben az esetben sokszorosát is kell elégetni a dolgoknak. Én pl. úgy fogytam anno 30 kilót, hogy többet zabáltam, de elkezdtem futárkodni... Ha viszont valaki fogyni kívánna, de nem bicajozik / súlyzózik egész nap, muszáj csökkentenie a bevitelt. Szimpla matek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110005) ZolkoW válasza minas (#109992) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem 1x9 volt, teljesen jól működött, egyedül az első tányért kellett hosszú fogúra cserélni,mert a váltóshoz valóról könnyen lepotyog a lánc. feleségemé 1x8-as, hasonlóképpen, csak ő alig használja :)
ma meg már a narrow-wide tányéroknak akkora a divatja,hogy 3 ezresért bármil,en fogszámút hozzád vágnak ebay/ali eladók.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#110006) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na akkor megint felteszem a kérdést:

Holnap van valakinek társulni Börzsönybe egy nyugis tekeréshez?
Főként Vác és környékbeliekhez szólnék elsősorban.

(#110007) Mezga Aladár válasza Ļantos (#110003) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazad van idióta kifogás, hogy valaki krónikus betegségben szenved. Nem vagy te egy csöppet öntelt? Ha a napi kalória szügséglet 15%-nál kevesebbet viszel be akkor a szervezet nem hajlandó fogyni, éhező üzemmödba kapcsol. Ha ezt betartod akkor fogysz de izomból nem zsírból. Elkezdesz mozogni, de nem a 60-70% hr zónában vagy (hanem fölötte mert lekvár vagy vagy betekg voltál) akkor erősödsz de nem fogysz. El kell érni egy álltalános edzetséget hogy a megfelelő hr zónában legyél és akkor elindul a zsírégetés. Ez biza nekem eddig 2 évembe telt. Idióta kifogás mi?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#110008) Hasaggymeg válasza minas (#109992) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem fog a lánc a tányéron maradni,azt valaminek ott kell tartani akkor is mikor hátul ide-oda váltasz.Az 1 tányérosoknál vagy a tányér olyan (NW),vagy van láncvezető,esetleg úgy van kialakítva a rendszer,de ha egy 3 tányérosról leszeded a 2 szélsőt,az első váltó terelője nélkül nem hiszem mindig ott marad a középsőn a lánc.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110009) IMIIKE1998 válasza Mezga Aladár (#110007) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezt akartam írni, hogy ha valaki beteg, arról nem tehet, de azon kívül sokan csak a kifogásokat keresnek, pedig valójában csak lusták...

(#110010) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nna, megvolt a Szakrális maraton, nekem 64km/1700m szint lett a vége nagyjából. Pár képet befűzök ide is, a többit ide feltöltöttem egyelőre feldolgozatlanul. Hogy én mennyire szeretem a Gyimesi tájat... Széphavason a szemem könnybe lábadt :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110011) Ļantos válasza Mezga Aladár (#110007) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Semmilyen betegségről nem volt szó, most hoztad fel először. A kor volt a bajod, nem a betegség, ezzel csak most jöttél elő, hogy mégse legyen már igazam, holott nem beszéltem arról, a beteg embereknek mi jó és mi nem.

Nem öntelt vagyok, csupán egy viszonylag tunya és túlsúlyos ember voltam aki le tudott fogyni. Mivel szerettem volna más lenni mint az átlag, ezért sok év óta rendszeresen edzem és olyan közegben mozgok, ahol látom az embereket akik 130 kilóról fogynak le 80-ra, így pontosan tudom milyen munkával és hogyan teszik ezt. Egyél elég fehérjét ha az a bajod, hogy izomból fogysz, mellette edzzél normálisan, de egy életen át, másképp nehéz jó formát tartani.

(#110012) Mezga Aladár válasza Ļantos (#110011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak felhívtam a figyelmededet arra, sok minden lehet a háttérben amiröl nincs tudomásod. Kár mindenkire, aki nem fér bele abba a képbe ami hozzád közel áll, ráhúzni az idióta kifogás jelzőt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#110013) Ļantos válasza Mezga Aladár (#110012) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Ebben igazad van. :R

(#110014) Hasaggymeg válasza jjeahh (#110010) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hamisítatlan erdélyi táj! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110015) TomMusic válasza Mezga Aladár (#110000) üzenetére


TomMusic
őstag

Tyű, akkor nekem most várni kell 23 évet? Igenis őrmester! :R
Nem bírom ezt a hozzáállást! :W

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#110016) trialboj válasza jjeahh (#110010) üzenetére


trialboj
őstag

Aztamenydörgésmentes mindenségit, szép időt fogtatok ki. Az az 1700 szint nem hangzik barátságosnak :)) de ha ilyen tájakon mászkálnék, lehet észre sem venném.

Rá kell feküdjek jobban a mászásokra, egy ilyen tájat én is akarok látni még idén, nyeregből :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#110017) jjeahh válasza Hasaggymeg (#110014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ez az egyetlen dolog, ami engem itt tart, a táj miatt szerintem örökre itt fogok ragadni, max talán Gyimesben laknék szívesebben.

trialboj: Ja, szerencsére. Ha párszor félórát pihenek, akkor ki lehet bírni bármilyen mászást... csak ilyenkor van gond, amikor szinte megállás nélkül megyünk, sajnos a tüdőm nem bírja, vagy nem tom mi van, kifulladok, elkezd nyomni a mellkasom és végem van. A múltkor a 2300m vagy mennyi szintes túrával is ez volt a gondom, mentünk mint állat pihenés nélkül.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110018) zozyk


zozyk
addikt

Itt vérzett el a trekking. :)
Lehet hogy monti kellett volna? :DDD

(#110019) Mezga Aladár válasza jjeahh (#110017) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A Tour és Giro versenyeken szoktak 4000 m szintet mászni. Te 2000 után nem érzed magad túl jól. Szerintem ez kíváló teljesítmény!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#110020) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Kerékpár vásárláson gondolkodok. Eddig 3-at néztem ki, amik a következők:
Kellys Phanatic 30
Gepida Alboin 500 CRS
Merida Crossway 100
esetleg még az alpinbikenál található márkákból valamelyik ebben az árkategóriában?

Ezek lennének az újak amiket szívesebben vennék, mert nem kell készpénzt adni értük.
Aztán használtban esetleg valami 200K alaattit? Itt a merida ninety six, tudom másik típus, de kipróbáltam az 1000d-t és brutál kényelmes, jó vele menni a kátyús földutakon.
Sok dimbes-dombos területen hajtanék vele a Balaton északi partján és a Duna parton aszfalt, murva és szorgalmi utak a földek mellett. Ti mit ajánlanátok nekem?
Sárvédőt, csomagtartót szeretnék feltenni rá a szokásos kötelező dolgokon kívül.

(#110021) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok,
Nexus 7-es agyváltóhoz keresek új láncot, a régi már megnyúlt. Mit ajánlotok? Inkább BestBuy kategória érdekelne. :R

(#110022) zoli03 válasza #94477440 (#110021) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen széles lánckerék van rajta? 1/8" vagy 3/32"?

(#110023) jjeahh válasza Mezga Aladár (#110019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Én azért úgy érzem nem ártana az állóképességemen fejleszteni még...

zozyk: Haverinám ma ehhez hasonló "utakon" lejtőzött úgy 20km-t Kellys Phanatic 30 crosstrekkingel és csak kétszer esett el :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110024) Cancer válasza Cancer (#109438) üzenetére


Cancer
senior tag

Ez sajnos bukta lett...S az Intersportban is nagyot csalódtam. Egyrészről, ahol voltam (Duna Plaza) már csak 1 db volt (43-as méret - nekem 53-as kell) Veszprém lett volna még 1 db 53-as. Az eladó azt mondta, hogy hívjam őket másnap. Ha még megvan, megpróbálják lebeszélni, hogy felhozzák. Két napig hívogattam a Veszprémi és Budaörsi intersportot és fel sem vették a telefont.

Hát sebaj. Szolgáltatás. Ilyen is lehet. Szoktam mondani, nem kell nekem ott elkölteni a pénzemet. Így marad a Rockrider 540, ha valaki hasonló árban nem tud valamit ami indokolhatóan jobb választás.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#110025) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Szerintetek ez 40 ezret megér?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110026) zoli03 válasza eladogeppc (#110025) üzenetére


zoli03
őstag

Felszereltségről semmi, egy kép van, azon is rossz oldalról, de mindegy, mert amúgy sem látszik semmi. A rugós nyeregcső azért odabasz.

(#110027) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#110026) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Plusz az a baszott nagy vensz matrica. :DD Gondolom valami díszpáva gyereké lehet.
Az, hogy a felszereltségét nem képes leírni annyit jelent, hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert az eladó is kb. ennyire komoly.

[ Szerkesztve ]

(#110028) ivana válasza IMIIKE1998 (#110027) üzenetére


ivana
Ármester

+1 az ilyen kék alkatrészek se szoktak a minőség csúcsai lenni.

(#110029) varsam


varsam
őstag

Ma leszervizeltem a bringát, ráfért.

- elsőként alapos mosás és zsírtalanítás
- új bovdenek (fék és váltó)
- új pedál
- új lánc (Sram 850)
- kormánycsapágy kitisztítva, újrazsírozva
- hátsó váltó kis fogaskerekei újrakenve
- bandázst holnap kapja már meg, mára elég volt.
- fékek szétszedve, tisztítva. Viszont itt miután feltettem az elsőt ami hibátlanul működik, a másik valahogy gallyra ment :( Belső oldalon lévő állító rész (képen az ezüst színű kerek cucc) valahogy annyira megszorult középen, hogy se ki, se be nem tudok tekerni. Félig betekertem és ott megállt. Levittem a szervízbe, ahol satuba fogva egy kicsit meg tudták tekerni, de szerintem a menetnek annyi és csak félrevág. Ami fura, mert kb 3szor szétszedtem és összeraktam előtte gond nélkül, és nem ferdén ment fel, egyenesen áll.

Szóval nincs valakinek országútihoz való jófajta mechanikus tárcsaféke? Avid BB5 vagy BB7 jó áron jó lenne.

(#110030) PartyNewl


PartyNewl
tag

Strezi mivel veszi fel a videóit?
Elég jó minőségűek 4K tévén is, és ezzel én is megelégednék, így kamera vásárlás elôtt, a gopro5, session5, és gorpo6-on gondolkodom. :F

(#110031) Hasaggymeg válasza zozyk (#110018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kép nem adja vissza a meredekséget,de ha 20+% akkor ott a monti(s) is hamar elvérzik...főleg felfele. :DDD

PartyNewl...nem csoda,ő videójáték készítésben utazik,vagy utazott.Kérdezd meg. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110032) #94477440 válasza zoli03 (#110022) üzenetére


#94477440
törölt tag

Bocsi, az lemaradt, pedig tudtam hogy fontos. 3/32".

(#110033) nightzone


nightzone
aktív tag

Ezzel kapcsolatban vélemény?
Ilyen sárvádővel tapasztalat valakinek 28"-os keréken?

[ Szerkesztve ]

(#110034) ZolkoW válasza varsam (#110029) üzenetére


ZolkoW
őstag

az outis bb7 más,mint az mtb-s? jövő héten jönnek új fékeim a két bb7 helyett.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#110035) varsam válasza ZolkoW (#110034) üzenetére


varsam
őstag

szia

úgy olvasom, hogy más az outis igen, mert ott a fékkar rövidebbet húz, más az adagolása a féknek. Neked fekete MTB-hoz való van? Nem tudom, lehetne-e azokat fékváltókarral használni.

Ebben esetleg valaki boltos / hozzáértő segítene??

(#110036) lsebestyen válasza nightzone (#110033) üzenetére


lsebestyen
addikt

Utóbbi nem igazán való trekkingre. Nekem ilyen ass saver-em van, mondjuk még nem használtam, de pont arra jó, mint ami a neve. :)) Könnyen felmegy, ellenben leszedni már nehezebb. Ezt ugye a nyeregnek a pálcáira rakod rá. Én outira vettem, ez tényleg csak arra jó, hogyha úgy érzed, h esélyes h elázol, de nagyon mennél, akkor felrakod. Egy sárvédőt nem vált ki.

[ Szerkesztve ]

(#110037) StLui


StLui
veterán

Túra videó, hátha valakit érdekel, elég különleges.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110038) minas válasza Hasaggymeg (#110008) üzenetére


minas
aktív tag

Neked és ZolkoW-nak is köszönöm a választ, erre nem is gondoltam. Utánanézek ennek az nw tányérnak.

(#110039) trialboj


trialboj
őstag

Megvolt az első túra közben végrehajtott defektelhárítás. Az új maxxis ikon nem igazán kedvelte a kis felfedezőtúrámat, remélem csak véletlen volt, és nem valami selejtet sóztak rám.


VOlt kis segítségem is ((:

Egy fontos kérdésem lenne, ha nincs nálam belső, és csak 1 pici lyuk van a belsőn, hogy a gyehennába találom meg, hogy foltozni tudjam? Erdőben voltam, a madár "zaj" nem segített, de itthon tökéletes csendben sem találtam meg vizes tál nélkül. Ilyenkor mi a helyzet?
A lyuk annyira picit volt, hogy csak akkor éreztem ha pár centire tartottam a számhoz vagy fülemhez... A bringa kb 10-20 perc alatt eresztett vissza, 2x pumpáltam újra mire rászántam magam hogy cserélem, ha ilyen előfordul, tehát hogy lassan ereszt le, és nincs nálam pótbelső nem szabad leszedni? haza kell valahogy jutni és ennyi?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#110040) DUB Inc. válasza trialboj (#110039) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Volt nálad ivóvíz? :C

(#110041) Bati0501


Bati0501
őstag

Valaki megcsinálja majd egyszer reggelire? :)

(#110042) K Norbi válasza jjeahh (#110010) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is toltam 51Km [link]
Jó volt nagyon. :K

(#110043) c4bB válasza varsam (#110035) üzenetére


c4bB
csendes tag

az outi bb7-nél a húzásarány olyan mint a canti fék vagy mini v-fék esetében,az mtb bb7 meg olyan mint a normál v-fék,egymással nem cserélhetők fel.

(#110044) cobranco


cobranco
csendes tag

Bár az Alpokban még csak most olvadozik a hó,ahol mi voltunk híre-hava se volt. Igaz ez tavaly volt,a Francia-Alpokban készült túrasorozatom következő részében egy újabb erős nap következik,ahol a domborzat és a látványvilág változatosságát csak a remek idő múlta felül.

Tengeri-Alpok ostroma 3.rész: "Kanyoning 2 keréken" 2017. /France/ FullHD 1080p

Útvonal:
Pont de Queydan-Coulomp völgy-La Plan-Annot-Rouaninne-Le Iscle-Col de Toutes Aures (1.120 m) -Le Touron- Saint-Julien du Verdon (910 m) – Lac de Castillon (878 m)-La Cité-Croix de la Mission -Lac de Chaudanne- Castellane (730 m) – Porte de St.Jean-Clue De Chasteuil-Clue de Carajuan-Couloir-Samson-Point de Sublime-La Palud-Sur-Verdon (930 m)

Írásos túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#110045) gabro0 válasza StLui (#110037) üzenetére


gabro0
őstag

GCN-es verzió :) Én nagyon élveztem.

[ Szerkesztve ]

(#110046) eladogeppc


eladogeppc
veterán

FAcebookon is elkezdtem keresgélni kütyüket.
Megkérnélek benneteket - akik értetek hozzá - hogy nézzetek rá kérlek, hogy melyik jöhet szóba.

Köszönöm szépen !

[link]
[link]
[link]
[link]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110047) lsebestyen válasza eladogeppc (#110046) üzenetére


lsebestyen
addikt

A sixteam az jó. Merev villás gépeket nézz.

(#110048) eladogeppc válasza lsebestyen (#110047) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem még ez is tetszik: [link]
Nincs sok kép róla sajnos.

Szerk: Most nézem, hogy akció van !! Ez milyen lehet ? [link]

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110049) lsebestyen válasza eladogeppc (#110048) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez is jó (bár a nyereg instant cserésnek tűnik).Mármint a trek. De nagy tömegnél már attól beesik a villa, ha ráülsz. Szerintem fölösleges bele, meg nehezebb is mint egy merev.

[ Szerkesztve ]

(#110050) Vanir válasza eladogeppc (#110046) üzenetére


Vanir
veterán

Amin Tourney van azt felejtsd el szerintem élből, jobban jársz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.