Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) gabro0 válasza mrst3ph3n (#97999) üzenetére


gabro0
őstag

Köszi! :R

(#98002) parkr válasza mrst3ph3n (#97999) üzenetére


parkr
őstag

tegnapi videó aero kormány témában [link]
mint kiderült, az ilyenek nem a légellenállás miatt laposak, hanem hogy kényelmesebbek legyenek, ezért az ergo név.

[ Szerkesztve ]

(#98003) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok! Valaki elmagyarázná nekem, hogy a vázméretet miért a nyeregvázcső hossza határozza meg és miért van az, hogy mindenhol annak a méretét tartják a legfontosabbnak vázméret választáskor? Ezt két dolog miatt nem bírom felfogni:
1. - a nyeregcsövet állítja az ember a legtágabb határok között, meg a mai vázak felcsőcsöve gyakran elég durván lejt, ergo innentől nem tökmindegy a nyeregvázcső hosza? :F
2. - nyeregvázcső méret ide-vagy oda, ha a felsőcső túl hosszú vagy túl rövid, akkor már nem lesz jó a vázméret nem? :F
Szal wtf? Valszeg az én logikám téves, de akkor világosítsatok fel légyszi... a felsőcső hossza, vagy pontosabban a nyeregvázcső-stucni közötti távolság vízszintesen mérve nem fontosabb?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98004) pc360 válasza jjeahh (#98003) üzenetére


pc360
addikt

A nyeregvázcső konkrétan a váz "magasságát" határozza meg, ergó a méretét. Az, hogy a tetejébe milyen hosszú nyeregcsövet tűzöl, tökre nem releváns.

Teljesen jól látod, ha a felsőcső hossza nem jó, akkor lehet kényelmetlen a váz. Nyilván azért léteznek különböző vázak, hogy ki tudd választani a neked kényelmes geometriájút.

A különböző dőlésszögek miatt persze ezek sokszor nem összehasonlíthatók, de mivel nincs másik adat, ami megadható, maradt a legközelebbi, ami meghatározza a vázat, és ez a 2 jellemző cső hosszának egyike. A legtöbb márkánál úgyis az S, M, L, XL stb. mércével találkozol, és nem a centikkel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#98005) Vanir válasza jjeahh (#98003) üzenetére


Vanir
veterán

Normális helyeken vagy a felsőcsövet is megadják, vagy a teljes vázgeoról dobnak ábrát, pontos adatokkal.

(#98006) eddie1978 válasza jjeahh (#98003) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Felsőcső hossz-reach-stack talán a legfontosabb. Ezek alapján elég jó eséllyel ki lehet választani a megfelelő vázat. Ehhez még érdemes a saját testi adottságaid ia hozzávenni (ape index, belső lábhossz arány, rugalmasság stb.).

(#98007) JackFeryll válasza jjeahh (#98003) üzenetére


JackFeryll
őstag

A többiek már leírták a dolgokat. A nyeregvázcső alapú méretezés eredete hogy régen szinte minden váz úgy nézett ki hogy vízszintes volt a felsőcső és a nyeregvázcső véget is ért a felsőcsőnél.

Aki tudatos vásárló annak az első dolga a váz stack - reach adatának ellenőrzése, plusz fejben hozzáteszi hogy a cockpit hogy nézne ki számára ideális beállításban. (leginkább stucni és kormány reach, spacerek száma( 0 ;] ) és stucni szög meghatározása) Ehhez nem árt ha van már tapasztalata és tudja az igényeit, nem első kerékpár.

(#98008) ZolkoW válasza jjeahh (#98003) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez ilyen maradvány, régen vízszintes volt a felsőcső,és arányos volt a váz hossza a nyeregcső magasságával. innen maradhatott... egyébként egyetértek. túl kicsi váznál mondjuk azért előfordulhat,hogy egy 40 centis nyeregcsövet sem tudnál eléggé kihúzni,az meg azért egészségtelen.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98009) jjeahh


jjeahh
nagyúr

pc360, Vanir, eddie1978, JackFeryll, ZolkoW : Kösz! Ezek szerint valszeg nem tévedtem abban, hogy a mai modern geometriájú vázaknál már nem a nyeregvázcső hossz a legfontosabb adat. Top tube-stack méret viszont annál fontosabbnak tűnik, kár, hogy a jelenlegi vázamnál nincs megadva a gyártó oldalán a stack, de majd megpróbálom lemérni, hogy legyen amihez viszonyítsak. :R

ZolkoW: ja, pl. Nukeproof fronton láttam olyan vázakat, amiknél már azért rizikós, hogy nem tudnám kihúzni a nyeregcsövet rendesen :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98010) zodo válasza zodo (#97012) üzenetére


zodo
nagyúr

Közeljövőben lecseréltetem a hátsó agyat kazettásra úgy hogy a felni és küllők megmaradnak.
Így ezt meglépve 7 => 8 sebességre váltok.

SHIMANO CS-HG 31 sort gondoltam rá de ebből van három kiszerelés: 11-30 , 32 , 34

Kalkulátorban néztem a jelenlegi racsnis 7-es kiosztásomat és próbáltam kiválasztani hogy melyik kellhet nekem.
Azt szeretném hogy több tárcsát tudjak használni 20-35 km/h óra közt.

Lehet rosszul állítottam pl a forgás/perc értéket mert jelenleg a mostani sorból szinte csak a 20-18 nagy ritkán 16 -os tányérokat használom az első 48-al társítva.
Ezekkel kb. 18-32 km/h közt tudok haladni.
Ettől függetlenül úgy gondolom hogy 34-es teljesen kizárt ezért leginkább a 32-es lehet jó választás de kérném a segítségeteket hátha rosszul gondolom.

Másik kérdés a fékváltókar mivel akkor az is cserés lesz.
Melyik 8-as szettet érdemes megvenni az alsó-közép kategóriából?
Jelenleg ilyenem van.

[ Szerkesztve ]

(#98011) RaiZka válasza dunkel (#97989) üzenetére


RaiZka
tag

Koszi szepen a valaszt! Azt hiszem BM lesz a vege.. :)

(#98012) RaiZka


RaiZka
tag

Dunakeszi Decathlon.. 90ert elhoztam :DDD mivel fessem le? Vagy menjek el terepre es retkezzem ossze? ;]

[ Szerkesztve ]

(#98013) 6030D válasza RaiZka (#98012) üzenetére


6030D
Ármester

Add oda a gyereknek, hogy színezze ki. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98014) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok! Van egy Trek Madone 2.1-es outim, amit 2016 év elején vettem gyári állapotban. Sajnos idén még nem tudtam rá felülni, mert tavaly év végén egy porckorong kiboltosulást (elsősorban ülőmunkától, de az outizás sem tesz jót) diagnosztizáltak Nálam és hónapok mentek el gyógytornával. Tudom, hogy van aki sérvvel teker évek óta, de Nekem ez a testhelyzet nem kényelmes és napokig fájdalmaim vannak utána. Van egy városi, kocsmába járós Csepel Royalom, azzal egész jól elvagyok, viszont a Trektől nem szívesen válnék meg, olyan nehéz volt megtalálni is...hosszú távokra megtartanám.Külföldön egy nyaralás alkalmával béreltünk egy trekking/monti bringát, egész nap azon ültem, semmi bajom nem volt utána.
Így felmerült bennem a kérdés, hogy mennie kell az outinak, vagy a szentségtörés vétke mellett átalakítható-e egyenes kormánnyal, kicsit rövidebb stucnival fitness bringává? Neten egy gyors keresés után nem találtam a 105-ös váltóhoz a fékváltókar helyett más megoldást, de azt sem tudom pontosan, hogy geometriában egyáltalán különbözhetnek-e a fitness bringák az outiktól? Mit gondoltok? Szoktak ilyet csinálni? Gányolás lenne vagy jó esély van a derekam kisebb terhelésére a fenti megoldással?

(#98015) rétisün válasza gonger (#98014) üzenetére


rétisün
veterán

válaszoltam a face-n is, én szívbaj nélkül építettem (és fogok is ;] ) outi vázra fitness bringát.

a fitness bringák geoja talán annyiban tér el, hogy ugyanakkora váznál a fitness általában hosszabb az egyenes kormány miatt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98016) 6030D válasza gonger (#98014) üzenetére


6030D
Ármester

Gyógytornát csinálod otthon?

A jelenlegi kormányt nem tudod feljebb rakni? Vagy rövidebb stucnival is hátrébb kerülsz. Mondjuk az alsófogást nem használod, de nem kell komplett kormányt+fvk-t venni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98017) Hasaggymeg válasza eddie1978 (#98006) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az ape index ez azt mutatja mennyire távolodtál el a majomtól? :DDD

6030D...te meg lesz@rod a vendégéket és itt írogatsz?!Szólok az asszonynak! ;] (Közben meg még politizálsz is,mikor a jelenlegi kormányt fennebb akarod tetetni! :U )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98018) 6030D válasza Hasaggymeg (#98017) üzenetére


6030D
Ármester

Látom nem fáradtál el eléggé. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98019) RaiZka válasza 6030D (#98013) üzenetére


RaiZka
tag

Gondoltam rá, bár alkoholos filcet nem adnék a kezébe. :) (az első célpont a falak vagy saját maga lenne)

Holnap hajnalban nem csatlakozik valaki egy körre Kismarosig? (Fot-Dunakeszi-God-Szodliget-Vac-Veroce-Kismaros)

(#98020) Hasaggymeg válasza 6030D (#98018) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig elég fárasztó ez az egy egy kis f@szméregetéssel és annál több megállással,bevárással tarkított,nagyon tördelt tempójú túra,ahol az útvonalat nem ismerve még erődet sem igazán tudod beosztani.Amúgy meg jó időnként bandázni is,nem csak egyedül széthajtani magad,vagy éppen a háziasszonnyal vitázni a tempón. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98021) Jester01 válasza gonger (#98014) üzenetére


Jester01
veterán

Vannak flat bar váltók csak elég drágák. 2x10-es rendszerhez shimano sl-r780

Nekem Cannondale CAAD8 flat bar fitness van, ennek a geometriája elvileg ugyanolyan mint a rendes CAAD8-nak, bár nem ellenőriztem le a számokat.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#98022) eddie1978 válasza Hasaggymeg (#98017) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ja kb. Én elég közel maradtam. :DDD
Nálam +3cm.

(#98023) StLui válasza Hasaggymeg (#98020) üzenetére


StLui
veterán

Hát én nem tudom mit csináltam, lehet túl sokat és túl hangosan beszéltem (konkrétan berekedtem :B ), de hiába volt most is a megszokott szint és táv, este nyuggerkrémmel (Arcanum Senior balzsam) kenegettem "sebeimet" . A végén meg csak néztem ahogy Kóspallagnál elfordultunk Királyrét felé, és valami istentelen tempóval fölmásztál azon az emelkedőn, pláne ahhoz képest, hogy a túra vége felé jártunk. 6030D-nek meg már az elején sikerült kiakasztania, ahogy csatlakozott arra az egy órára, úgy magával húzott az élre, hogy mikor "végre" levált a csapattól, alig bírtam össze szedni magam :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98024) StLui


StLui
veterán

Egy abszolút ide passzoló szakmai kérdés: ajánljatok zenét (linkkel) a bringatúrás videó alá, amit nem tilt a YT, mert náluk amik tölthetők valami brutál szarok, mintha mind csak valami elektronikus vacak lenne, akár rock, akár más stílust választok. Másnál olyan jó zenéket hallok a videók alatt :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98025) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lakatot készülök venni (miután levágtam az előzőt, ami a legutóbbi eső után megmakacsolta magát a tárolóban :) ). Nem akarok még egy 1000 Ft-os vackot, de az a gond, hogy azoknak legalább van hossza. A lánc méretre jó lenne, de nehéz, mint a dög, az U lakatok meg rövidek, azzal maximum a kereket tudom lezárni a legtöbb helyen. Ez persze a nyilvános kerékpártárolók hibája, hogy pl. egy Auchan-nál nem lehet normálisan lezárni. Vagy mennyire érdemes ragaszkodnom, hogy mindig törekedjek a vázat rögzíteni a tárolóhoz? Egy 20 éves Bassano MTB-t nyüstölök pár éve, önmagában nem feltűnő darab, leszámítva a csillagküllős kerekeket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98026) Hasaggymeg válasza StLui (#98023) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne szerénykedj,éppen beszéltük nejemmel mennyit erősödtél utolsó találkozásunk óta. :K ...ami a fáradságot illeti,az van amit korábban írtam,tördelt tempó,ismeretlen útvonal és pár f@szméregetés lemerítí az elemeket.Ott,annál a rövid meredeknél meg már ismerős helyen jártam,azért húztam bele...ugyanakkor így is csak második lettem,az a magas fickó,csakúgy mint a korábbi emelkedőknél,erősebbnek bizonyult. :O
Balázs meg még fiatal,bírja a tempót. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98027) Hasaggymeg válasza Dilikutya (#98025) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A csillagküllő az pont elég feltűnő.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98028) 6030D válasza Hasaggymeg (#98026) üzenetére


6030D
Ármester

Meg szürke a biciklim, azért is könnyebb, nem? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98029) Hasaggymeg válasza 6030D (#98028) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy van,nem veszi észre a menetszél. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98030) StLui válasza Hasaggymeg (#98026) üzenetére


StLui
veterán

Jaja, a csajoktól, többek közt a feleségedtől, már nem maradok annyira le :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98031) RaiZka válasza Dilikutya (#98025) üzenetére


RaiZka
tag

nem tudom mennyi a keret, de en ezzel jarkalok. (6000/120, nem a 85os) Nem nagyon talaltam meg olyan helyet ahova ne tudtam volna a vazat is lelakatolni.

[ Szerkesztve ]

(#98032) Pttypang válasza RaiZka (#98031) üzenetére


Pttypang
veterán

Produktgewicht inkl. Verpackung 1,7 Kg :U

Everybody lies.

(#98033) Hasaggymeg válasza Pttypang (#98032) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kalandorok és grammániások kerüljenek. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98034) planbmokus válasza parkr (#97969) üzenetére


planbmokus
senior tag

Itt egyszer írtam a "drop bar" kormányformákról.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98035) parkr válasza planbmokus (#98034) üzenetére


parkr
őstag

ez rendben van. de az ergo hiányzik ebből is (ami mint kiderült nem is a dropra vonatkozik).

(#98036) planbmokus


planbmokus
senior tag

Jaja, visszaolvastam.

Az oválisoknak van egy kis rugalmassága, nem olyan statikusan merevek mint a kör alakúak.
A flat fogásban lévő csőkeresztmetszetek szerint ezeket különböztetjük meg:

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98037) RaiZka válasza Pttypang (#98032) üzenetére


RaiZka
tag

a lock maga 1.3kg, lemértem :) Mondjuk alapból adnak hozzá tartót amit a vázra fel tudsz rakni Engem mondjuk zavart mert zörög, szóval simán bedobom a hátizsákomba és úgy viszem.

Más, ma reggel vettem észre, hogy kilazult, mozog az egyik küllőm, mit lehet ezzel kezdeni?

(#98038) Pttypang válasza RaiZka (#98037) üzenetére


Pttypang
veterán

Kullokulccsal meghuzhatod, ha meglazult, persze esszel..

Everybody lies.

(#98039) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Mennyire esélytelen elkezdeni a DH-t 27 évesen (jövő nyáron már annyi leszek), 185cm-es magassággal?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#98040) smkb válasza jjeahh (#98009) üzenetére


smkb
őstag

Ha a vázad többi adata megvan, akkor van rá több weboldal is, ami kiszámolja ezekből neked a stack, reachet is.

(#98041) StLui válasza pc360 (#98004) üzenetére


StLui
veterán

Más téma, csak neked szerettem volna címezni:

Kíváncsi vagyok ehhez a videóhoz mit szólsz, illetve mások is (minőségre értettem)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98042) Acef válasza Acef (#97964) üzenetére


Acef
addikt

Nadrág témához,

az idei Lidl cuccok nem annyira (túl)bő szabásúak, ezért aki egyebkent is pl. xl-t hord, az azt is vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#98043) StLui válasza Acef (#98042) üzenetére


StLui
veterán

Én dechatlonban a 183 cm, 78 kg-omhoz mindenből XL-t kellet vegyek! kipsta-ból, és btwin-ből is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98044) jjeahh válasza smkb (#98040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyszerűbbnek tűnik lemérni, mert nincs meg minden adat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98045) Hasaggymeg válasza TomMusic (#98039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amatőr szinten,szórakozásképp szinte sosem késő,profi szinten már 10 éve is az lett volna.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98046) TomMusic válasza Hasaggymeg (#98045) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát attól függ, mi az amatőr szint? :U
Szerk.: valszeg az, ahogy én csinálnám. :DDD
Versenyekre meg semmi ilyesmire nem járnék (max nézőként :D ), csak tempósan lejönni a hegyről, ahol az "igazi" DH-sok is járnak. :K

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#98047) Hasaggymeg válasza TomMusic (#98046) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amelyikből semmi közvetlen anyagi hasznod nem származik,és csak költesz rá. :DDD

Szerk:bár én nem déházok,szerintem arra nem késő. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98048) TomMusic válasza Hasaggymeg (#98047) üzenetére


TomMusic
őstag

Na kicsit majd agyalok ezen, az idő miatt leghamarabb úgyis majd csak jövő tavasszal lehet vele foglalkozni. Na meg kell hozzá egy bicó is, ami nem ócsó'. Ami most van az XC, mondjuk a becsúszók elég hosszúak, de rá van írva apró betűkkel alul, hogy nem szabad vele déházni. :DDD Meg tényleg, azért hosszútávon valszeg nem tenne jót neki (meg nekem, amikor kettétörik a váz) az az igénybevétel.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#98049) planbmokus válasza TomMusic (#98048) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én a helyedben egy multifunkciósabb gépet keresnék: all-mountain / enduro, amivel fel is jutsz a hegyre, és nem sokkal lassabban tudsz lejönni, mint egy fullos DH géppel.
Magyarországon úgysincsenek hegyek...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98050) StLui válasza TomMusic (#98039) üzenetére


StLui
veterán

Viccelsz? Én endurozni, bunny hoppozni, manuálozni szeretnék megtanulni 50 évesen :DDD (nem mondom, hogy ez reális is részemről, de rajta vagyok)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.