Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) zoli03 válasza Client (#52749) üzenetére


zoli03
őstag

És ha már van a kulacstartóban kulacs? Ha terepre mész, az édeskevés, kutat nem fogsz találni, úgyhogy viheted a hátadon a plusz vizet. Az országút egész más, kék kút elég sok faluban van (legalábbis felénk így van).

(#52752) rétisün válasza zoli03 (#52751) üzenetére


rétisün
veterán

ha máshol nem, a temetőkben mindig van kút.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52753) Solad válasza Normi™ (#52730) üzenetére


Solad
őstag

Ellentapasztalat innen is, az agyváltós városi bringám majd ugyanolyan haladós mint az outim, semmi érezhető ellenállás

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52754) Normi™ válasza Client (#52742) üzenetére


Normi™
őstag

Ne is mond,az nagyon nagy lenne,csak most olyan 500ezerről beszélünk,és az csak váltás meg hajtás :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52755) fery02 válasza Client (#52749) üzenetére


fery02
addikt

Kulacstartó kiesik sajnos, a bazi Kryptonite lakat elvesz minden helyet vázra rögzített módban, mindenképpen a táskában kell valami.
Az a félig összenyomott hagyományos palack már megfordult a fejemben, de olyan félmegoldás az, már csak az alja miatt is, ahogy azt te is említetted.

Köszi persze a segítséget!
Többiektől is köszi, akik az ivótasakos táskát javasolták! Az nekem nem jön be, mindenképp sima táskába szeretnék valamit.

Szerintem berendelek egy memobottle-t, hétköznapokban is használhatom majd, mert minden helyzetben praktikus és elegáns is nem mellesleg szerintem.

(#52756) Hasaggymeg válasza fery02 (#52755) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és csak az ivótasak külön,táska nélkül? Van a Decathlonban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52757) parkr válasza fery02 (#52755) üzenetére


parkr
őstag

nyeregcsőre rakott kulacstartó sem játszik?

(#52758) Hasaggymeg válasza fery02 (#52755) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy terepen minek is lakat,a tolvaj rókák miatt? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52759) Client válasza Normi™ (#52754) üzenetére


Client
tag

Ja, vágom!
Engem is csak ez az egy apróság tart vissza attól, hogy építtessek egy ilyen ultimate túragépet. :)

Vázat már találtam egész jó áron itt, csak egyrészt nem vágom ezeket a márkákat, jó lenne-e a geo, másrészt max. 32-es gumival szerelt kerék megy bele (sárvédővel ez gondolom még kevesebb), nem tudom, hogy az mennyire lenne elég a 115 kilómhoz. "Tea and Coffee" színben el tudnám képzelni; fekete nyeregcső, stucni, kormány, küllők és hajtókar, barna Brooks és bandázs.

Mondjuk, ha már eltolok félmillát a hajtásra meg váltásra, akkor lehet, hogy megérdemelne egy Surly vagy Kona vázat.

Meg nem ártana évi pár hónap szabi, hogy ki is tudjam használni.

Egyelőre még csak a nyomor álmodozik bennem. :)

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52760) Client válasza fery02 (#52755) üzenetére


Client
tag

Lehet ám ilyen kormányrúdra, megy nyeregcsőre rakható kulacstartó-konzolokat is venni, bár terepezéshez nem biztos, hogy megfelelőek lennének.

Ex - WaterLo

(#52761) ivana válasza Client (#52759) üzenetére


ivana
Ármester

Ebbe biztos belemegy nagyobb kerék is túra geo, mondjuk egyetlen hibája a hátsó fékbowden vezetése mégis ki a találta ki ezt a felsőcső alján vezetést ??? A tea and coffee tényleg baromi jól néz ki. Viszont nem csúszópapucsos, szóval én valami outi szettet raknék fel és cx gumikat (kossal természetesen mi mással? :) ). Mavic cxp33 felnik mert azok kb. elpusztíthatatlanok. De használhatóságban megegyezik egy régi cx vázra épített mini vfékes bringával és az sokkal olcsóbb ha találsz (30-40) és még jobb csőszett is jobb,mmondjuk láttam már olyat is aki acél outi vázra forrasztatott tárcsafék konzolt vázépítővel.

(#52762) andrisbandi válasza fery02 (#52755) üzenetére


andrisbandi
őstag

"plusz víz"
Próbálkoztam ivótasakos hátival, de nagyon melegem van tőle. A kicsi frankókra is igaz. Kb 2 órán keresztül még elmegy, utána már nagyon zavaró tud lenni.

Inkább vettem egy nyerregcsőre gyorszárazható csomagtartót.
Azon másfeles palackos vizet is kényelmesen lehet szállítani. Ha kell egy kis hátizsák is rápókozható.
Ilyenkor "csak" a plusz súly zavaró. Amúgy jól jön, ha mondjuk van hová elrakni a mellényt, vagy fölsőt.

Ha csak 2-3 órára megyek, és nem kell kajálni közben, akkor ízesítés nélküli teát viszek (pl zöld tea-lidlös és csipkebogyó-aldis) a kulacsban. Ebből elég pár korty, az íze miatt nem nyakalja be az ember.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#52763) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#52762) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is akkor kezd kényelmetlen lenni a hátizsák,ha már lihegek és gond van a levegővétellel.Amúgy 100% almalé 30%-os arányban vízzel nagyon jó iszogatni. :K Nem rég olvastam róla és nagyon jónak találom.Annyi almalé éppen elég,hogy se édes ne legyen a vized,sem hányingered ne legyen a sok víztől.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52764) Solad válasza Hasaggymeg (#52763) üzenetére


Solad
őstag

Ez alapvetően bármilyen 100%-os gyümölcslével működik. Én 1:1 arányban szoktam keverni, de abszolút ízlés kérdése. Némi só, ami még nem rontja el az ízét, nem árt bele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52765) Cathfaern válasza andrisbandi (#52762) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csipkebogyó teát nem ajánlom biciklizéshez (és így a kapható gyümölcsteák 80-90%-át se, mivel többségük legfőbb alapanyaga a csipkebogyó, akkor is ha nincs benne a nevében), mivel erősen vízhajtó hatású. A megnövekedett output terepen mondjuk kisebb gond, de ott se jó ha gyakran meg kell állni, országúton meg főleg szerencsétlen. Illetve ha amúgy is nagy meleg van és izzad az ember, mint a ló, akkor nem szerencsés ha még emiatt is plusz vizet veszít . Hasonló okokból koffein tartalmú dolgok se szerencsések, illetve az keringési rendszernek se tesz jót terhelés alatt (mondjuk egy enyhe tea nem tartalmaz annyi koffeint, hogy abból gond legyen)

(#52766) Napfénysüti válasza Cathfaern (#52765) üzenetére

Ezért is maradok a jól bevált izotóniás italoknál főleg hosszabb táv mellett.

Més que un club!

(#52767) Hasaggymeg válasza Solad (#52764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy van,az alma csak egy opció,mely talán azért jobb mint a többi mert olcsó és nincs úszó lerakódás benne.

(#52766) Napfénysüti ...bár a visszahígított gyümölcslevek sem a legtermészetesebbek,az amolyan tabletta/porból készült italok olyan mesterséges benyomást keltenek,hogy már csak ezért mellőzöm minden fajtájukat.Lassan már betegesen viszolygok minden ételtől ami nagyon mesterséges. :(
...és ha már erről esett szó,szerintetek melyik típusú kulacsszelep jobb? Csak mert volt egy szutyok folyós Zéfal,majd vettem egy Kjúbos olasz valamit és mind2nek gumis szelepe van meg mindkettő meglehetősen csepegős.Aztán nejem részt vett ezen az 5i50-en melyen tekerés közben olyant vágtak hozzájuk mely bár színében semmihez sem talál,kemény műanyag stucnija van és mindnél jobban tartja a folyadékot. Arról a részéről beszélek,melyet fogaddal húzol ki,hogy ihass. Rettentően bosszant mikor az enyhén cukros lé végigfolyik a vázon és egy tekerés után szinte úgy ragad a hajtóműcsapágy háza mint a légypapír. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#52768) Normi™ válasza Client (#52759) üzenetére


Normi™
őstag

Ismerem ezt a vázat ahogy az oldalt is,sokat szoktam nézni.Csúszópapucsos jobb lenne.Ha visszaolvasol én is kérdeztem pár dolgot erről a témáról és itt a szakértő srácok mutattak rá,hogy nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik egy ejtőpapucsosra szerelni egy ilyen hajtást,pár dologgal kapcsolatban tévedésben éltem.Na igen,nekem a Surly az álom,de nem haragudnék egy Kona-ra vagy Salsa-ra sem :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#52769) Kukcaman válasza ivana (#52728) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Érdemes a márkák szerint nézelődni vagy ez teljesen mindegy? Shimano, SRAM/Sachs,Shimano,Sturmey-Archer. Vagy annyi különbség nincs, hogy ilyenekkel kelljen foglalkozni?
Mindenképpen használtat nézek :D ha már örök életes :D :D :D

Még valami, a dobfék mennyire jó? Mondjuk egy sima V fékhez képest.

(#52770) #48525824


#48525824
törölt tag

mi a véleményetek erről a bringáról?

Specialized Diverge A1

(#52771) Napfénysüti válasza #48525824 (#52770) üzenetére

Ez idei modell? Ha igen akkor nagyon belépő szintű. Mennyit kérnének érte?
A váza egyébként nem tűnik rossznak de ez a felszereltség szerintem nem illik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52772) Cathfaern válasza #48525824 (#52770) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudom fúj-fúj Merida, de ennyiért már kapni full Tiagra felszereltséget is: [link]

(#52773) #48525824 válasza Napfénysüti (#52771) üzenetére


#48525824
törölt tag

800 angol font + pk, de van elég sok verziója, persze ugye árban felfele

(#52774) TayRol válasza Cathfaern (#52772) üzenetére


TayRol
veterán

kizárt, hogy az a speci 300e környékén (1000usd) legyen most. régi modell lehet, valami akciós áron.

szerk: tévedtem, bazz, nemsemmi a 800 gbp...

[ Szerkesztve ]

(#52775) Cathfaern válasza #48525824 (#52773) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

800 font? :Y Az borzasztóan sok ezért a bicikliért szerintem :(

(#52776) Napfénysüti válasza #48525824 (#52773) üzenetére

Az kb 320.000 jó magyar forint. Szerintem nagyon sok érte. Nem is tudtam hogy Claris szett még létezik egyáltalán, már minden olcsó bringa legalább Sorával kezdődik.
Azt meg nem is mondom hogy én 270-ért kaptam 105-ös szettest igaz nem tárcsafékes gépet de ezen is csak egy egyszerűbb mechanikus van ami nem is biztos hogy sokkal jobb mint egy frankó patkófék. :U

Ez a bringa ebben a formában jó ha 200.000-et megér újan ami kb 500 font lenne...

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52777) Client válasza Normi™ (#52768) üzenetére


Client
tag

Ja, itt van a csúszópapucsos testvére, ez is tetszik, mondjuk itt a felsőcső tetején van a bowden-elvezetés (az alsón nem is látok szemet rajta) és v-fékes, ez utóbbi mondjuk engem nem nagyon zavar.

Tudom, hogy nem egyszerű ejtőpapucsra fix átételes hajtást applikálni, de megoldható, és megvan az az előnye, hogy hátsó keréknél nem kell bíbelődni azzal, hogy egyenesen rakd vissza. Csak mondjuk az is egy plusz 50-es árban. :)

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#52778) #48525824 válasza Napfénysüti (#52776) üzenetére


#48525824
törölt tag

ha lenne értelmes áron ilyen speci vázat venni, akkor örülnék, mert ráépíteném amit akarok, mert a vázaik nagyon bejönnek, de mondjuk így kompletten az SL2000-es rose outit 1000 euroért nem igen tudja verni sajna, az 105-ös szett, aksium kerekek.

(#52779) TayRol válasza Napfénysüti (#52776) üzenetére


TayRol
veterán

Az én bringám volt 300 alatt, ok, nem egy speci de azért na... Én is 200e ft-ot adnék érte.

(#52780) Napfénysüti válasza #48525824 (#52778) üzenetére

Ez nemhogy verni nem tudja az 1000 eurós Rose-t ugyanannyi pénzért de kb fényévekkel mögötte van. Az egyetlen értékelhető része a váz de ennyi pénzt az meg nem ér meg. Jó sok felárat elkérnek a Speci névért ennél a gépnél az tuti.

Más: srácok nekiálltam az ígért olasz élménybeszámolós cikknek és jelentem elég jól haladok vele. Remélem hétvégén kész lesz képekkel meg mindennel és megy Logout címlapra. Ha megjelenik majd belinkelem. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#52781) trialboj


trialboj
őstag

Van egy XCM villám, és tegnap volt egy 16km-es erdei túra végig elég szutyok poros köves terepen, sok leejtővel ahol nem kíméltem. Hazafelé észrevettem hogy rendkívül darabosan megy, azaz ha lenyomom és felengedem a villát álló helyzetben a kerék nagyon remeg, mert valami szorul, vagy nincs már kenés a becsúszók szivacsán.

Ezt a videót találtam a javításhoz. Szerintem ez nekem is menne habár eléggé viszolygok a szétszerelésétől.

Az olaj is probléma. Mivel a villa alig ér valamit, nem szívesen költenék rá sokat. Találtam egyet 1000ft-ért HEXOL HA 46 ISO-L-HL, DIN 51524-1

Remélem ez elfogadható mert ennél többet nem szeretnék rá költeni, és a többi márka mind a duplájánál kezdődik.

(szervíz nem játszik, mert rettenet drága, és nem is biztos hogy komolyabban értenek hozzá, 4 hónapja mikor vettem, volt náluk, rutin ellenőrzésen de 1 rohadt szót nem mondtak az állapotáról)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52782) #48525824


#48525824
törölt tag

van esetleg tippetek, hogy fehér mezből hogy lehetne kihozni a gázolajfoltokat? esős időben felfröcsög a cucc aztán szépen rajta is marad mosás ide vagy oda.

(#52783) TayRol válasza #48525824 (#52782) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is van pólóm (nem mez), amiből az ilyen olajos-sár nem jött ki teljesen (kerék csapta fel a hátamra), szóval ha van jó megoldás akkor arra én is kíváncsi vagyok.

(#52784) jackbacsi87 válasza #48525824 (#52782) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

ultra derm-el próbáld meg, nekem az bejött. ruhát melegvíz alá dugod, rá egy kevés a cuccból, megdörzsölöd, és már kész is.

(#52785) ivana válasza #48525824 (#52782) üzenetére


ivana
Ármester

hipó? Az mindent kiszed. ;)

(#52786) #48525824 válasza jackbacsi87 (#52784) üzenetére


#48525824
törölt tag

próbáltam, de még makacskodik a kis piszok, de megpróbálom újra

nem teljesen fehér mez azért nem fehérítőztem, de lehet célzott kezelést kap :D

(#52787) tikshow válasza #48525824 (#52786) üzenetére


tikshow
addikt

Mosószappan, vagy folteltávolító talán jó lesz.

(#52788) Runner_fxr válasza trialboj (#52781) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! A suntour XCM-ben tudtommal nincs olaj csillapítás, így abba te olajat sehova nem tudsz tölteni. Primitív egyszerű szerkezet és nem is durva terep használatra való. Ehhez másik villát kéne venned. Ha darabosan mozog az lehet a bele kerülő kosztól. Az alján van egy 10-es anya, azt kitekered és szét is tudod húzni a villát, a benne lévő koszt töröld ki, majd belülről a szimmeringet kend meg egy kis zsírral. Ennyit tudsz tenni az ügy érdekében. Semmilyen olajat ne vegyél hozzá. Amit még lehet benne cserélni az a műanyag persely, az akkor kell ha nagyon lötyögőssé válik. Illetve létezik egy suntour kupak szerszám is, amivel a tején lévő műanyag csavart tudod kiszedni, akkor a rugót tudod benne cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#52789) ivana válasza Kukcaman (#52769) üzenetére


ivana
Ármester

Inkább sachs/Sram vagy sturmey, esetleg high end shimano (alfine 11).

A dobfék érdekes szerkezet. Érzéketlen az időjárásra és a koszra, nyolcasra, fékereje jól adagolható. Viszont nehéz, egy idő után lassításnál sípol (de ez a működést nem befolyásolja), ez féktisztítóval megoldható. Illetve meg tudnak égni a pofák ami miatt le kell belőle csiszolni, de ez inkább állatkodásnál fordul elő.

(#52790) bandus válasza #48525824 (#52770) üzenetére


bandus
veterán

En mondjuk hulyet kapok ettol a vazgeometriatol :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52791) rétisün válasza bandus (#52790) üzenetére


rétisün
veterán

egyetértek...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52792) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#52788) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Naaaahhhhhh.... [link] :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52793) szjoci válasza Tothgera30 (#52792) üzenetére


szjoci
őstag

Nem tartott sokáig a szerelem... És még a másik villanyosa is ott van, ha jól látom. Ha ennyi pénzem állna bicókba az asszony letépné a golyóimat :Y

(#52794) rétisün válasza szjoci (#52793) üzenetére


rétisün
veterán

ráadásul nem is egy jó befektetés :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52795) Because válasza rétisün (#52794) üzenetére


Because
őstag

nem hiszem, hogy ő veszteni fog rajta :)
mondjuk ez kifejezetten rövid életű volt, barinőnek se tetszett vajon :F

(#52796) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#52792) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez lesz helyette.

(#52793) szjoci: Ja nem, baromira tetszik, csak a 2016-os modellpalettán van olyan ami közelebb áll hozzám. 27,5"-ös és 140mm-es a rugóút. Idén még csak a 29"-es fully ebike volt elérhető a Bergamont-nál. Ezzel sincs baj, de a 27,5"-ös jobban tetszik. Ezért tettem fel eladásra, aztán majd meglátjuk elviszik e.
Amúgy még eladó ez is. :) Most minden eladó!

A bulls meg azért eladó, mert jövőre barinő is kap egy komolyabbat.
Amúgy nincs baj ezekkel a bringákkal, nagyon szuper mind a kettő vagyis mind a 3. :)

[ Szerkesztve ]

(#52797) Solad


Solad
őstag

Szerintem ma meghazudtoltam a fizikat ahogy negyvennel lancszakadas utan elvesztettem az egyensulyom, beleertem elso kerekkel a haver hatso kerekebe, majd valtott stoplikkal az aszfaltot karcolva eroteljes szlalomban talpon maradtam :D

Pozitiv tapasztalat: eszre sem veszem de erosodok, 80 kiometer es 1500 szint utan meg pr-t mentem lazazva egy 12%-os emelkedon. Alakul ez :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#52798) ivana válasza Solad (#52797) üzenetére


ivana
Ármester

40-el, hogy lehet láncszakadást csinálni? Ilyen 52-11-ben vagy hogy? Nem tudom elképzelni a dolgot, volt már nekem is de felfelé kemény emelkedőn.

[ Szerkesztve ]

(#52799) rétisün


rétisün
veterán

nekem még sose szakadt el láncom, biztos ennyire gyönge vagyok országutizni :DDD

(#52797) Solad: neked hogy sikerült? és utána hogy mentél tovább?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#52800) TayRol válasza Runner_fxr (#52796) üzenetére


TayRol
veterán

Kár hogy a revox nem L-es. Beszámíttatnám a cangám.:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.