Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) Napfénysüti válasza #16729600 (#51047) üzenetére

Igen, párom meg pont ragaszkodna a női vázhoz sajna és elég alacsony hogy kis váz kelljen neki.

Més que un club!

(#51052) Upo válasza minek?:S (#51044) üzenetére


Upo
addikt

Azért ezek már erősen retró cuccok, ha nem olyan sürgős megszabadulni tőle akkor fel lehetne rakni apróra, néha meglepően jó áron elmennek. Nekem is fájna a szívem értük, én simán befogadnám, de az asszony már így is kivág lassan a cuccaimmal együtt. Van egy ilyen csepelem, de férfi vázas, fa markolattal, annyira jól eltalált az áttétele is, ráadásul ha abbahagyom a tekerést, elgurul még a világ végére is, nagyon könnyedén megy. Bár most sajnos nem tudom használni, mert az első kerékben a csapágycsésze eltört, és még nem tudtam keríteni másikat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51053) imyourfriend válasza inifini (#51019) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem tudom miféle kendőt használsz, nekem egy Rogelli van mely egyáltalán nem engedi át az izzadtságot. Később is fő bele a fejem a sisakba valamint ha bevizezem úgy sokkal kényelmesebb, mintha kendő nélkül önteném a fejemre a vizet. Amellett hogy nem folyik az ember szemébe a sós cucc még a sisakot is védi, főleg attól hogy ne legyen büdös az izzadtságtól. Persze vannak itt páran, akik jobban tudják mindezt tapasztalat nélkül, így ebbe nem mennék bele. :)

(#51054) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

22.-én valaki Újhelyre jön?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51055) #16729600 válasza Napfénysüti (#51051) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkor tessék: nőiben "46 os, Merida 20D a tárcsafékes változat még olcsóbban 599 helyett 299 EUR.Írj nekik, van csomagküldés is elvileg.[link]Jah és jössz egy sörrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#51056) TSanya válasza Napfénysüti (#51051) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Ez esetleg?

Üdv:
S

(#51057) minek?:S válasza Upo (#51052) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát nekem nem sürgős, de apám... :U Győzködöm még azért, a váz az tökéletes, kerekeket kéne rendbe rakni csak, legalább is így első ránézésre. Én nagyon sajnálom kidobni, mert papám nagyon szerette, gondolom akkor jó is. Múltkor már egy fuvarban vittünk el egy ilyen vázat, csak pirosban, azon is majd megszakadt a szívem. Esetleg nem tudsz olyat az ismerőseid köréből vagy bárhonnan, akit érdekelne? akár az egyik akár mind a kettő? Ha már többet kapunk érte, mint a MÉH-en, akkor már jó :U Csak ugye előtted meg 2en is leszóltak, hogy felejtős vele foglalkozni, pedig ahogy mondtad, ezek retro cuccok.. ami menő manapság.. :U

Üdv.:M.

(#51058) lsebestyen válasza minek?:S (#51057) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az a camping bringa sokat érhet akár! Mostanában kezdik újra felfedezni!

(#51059) #16729600 válasza minek?:S (#51057) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad van, hogy menők manapság a retro cuccok, jó árat is lehet kapni értük, komolya piacuk van.Ellenben nem bántásból mondom, de a vintage bringa nem egyenlő egy rakás rozsdahalommal.Érdemes megnézned, hogy felénk pld, mit is jelent a retro bringa és hogy milyen állapotban árulják őket.[link]

(#51060) potyi23 válasza Napfénysüti (#50992) üzenetére


potyi23
senior tag

hat ezek nemkispenzek egy bringaert,2000-3000 euroert mar kocsit veszek! Melyek azok a markak amiket elso 3-4 be betennel? gondolom a Ktm-az elso.

(#51061) MineFox54 válasza minek?:S (#51057) üzenetére


MineFox54
őstag

Nálunk,Ballószögön jó szolgálatot tenne, egy jó célért:
virágtartónak, a falu virágzásáért (szó szerint :)). Ebben az állapotban még jó sokáig nem kerülne szemétbe (min 4 év, az aktuális polgármester
polgármesterségének vége, ha nem választják meg újra).

Ha neked ez elfogadható, írj pm-et szállításról, mennyit kérnél érte, stb.

[ Szerkesztve ]

(#51062) bunddog válasza potyi23 (#51060) üzenetére


bunddog
tag

Hogy miiii? kátéem? itt óvatosan ezzel a 3 betűvel :D

(#51063) atok666 válasza potyi23 (#51060) üzenetére


atok666
őstag

Milyen szempontbol akarod osztalyozni oket? Mi alapjan top 4?

Atok

(#51064) ivana válasza minek?:S (#51057) üzenetére


ivana
Ármester

A műszaki részletek ezekről (engem a retro érzés nem érdekel a használhatóság annál inkább):
- Hajtás szemétbe való ezeken a középcsapágy is
- Kerekeket újra kell fűzni
- Stucni + kormány is gyakran cserés
- a nyereg nagyon ott van
- a váz is elég jó, egy szinter ráfér vagy egy doboz festék :)
Ne dobd ki ha Pesten van én megveszem méh ár felett, a kempót meg végképp ne az elég jó cucc, azt pont keresek.

(#51065) potyi23 válasza atok666 (#51063) üzenetére


potyi23
senior tag

hat inkabb a szerelhetoseg,es a megbizhatosag...

(#51066) parkr válasza potyi23 (#51060) üzenetére


parkr
őstag

bírom mikor ezzel jön valaki.
a 2-3 ezer euróért közel felsőkategóriás bringát vehetsz, ebben az árban a kocsi meg milyen lesz? nagyon nem felső, de legalább bőven használt.

(#51067) Because válasza parkr (#51066) üzenetére


Because
őstag

kinek van pénze kocsira és annak fenntartására? :U csak a bicó :K

(#51068) Napfénysüti válasza potyi23 (#51060) üzenetére

Kint ilyen árú gépekkel rohangálnak.

Nem csinálnék rangsort márkák között mert nincs értelme de nálam a KTM nem lenne az elsők között ha szabadon választjatnék de nem azért mert rossz csak lenne vagy 10 másik amit szívesebben birtokolnék. A narancs színük viszont tetszik. :)

Més que un club!

(#51069) imyourfriend válasza potyi23 (#51060) üzenetére


imyourfriend
őstag

Apakezdődik.. hidd el sokan jönnek be a kerékpárboltba, majd mondják hogy autót vennének ennyi pénzért nem bringát. Aztán többségét felültetik egy kerékpárra és megérzi hogy miért kerül ez éppen ennyibe, az az autó meg annyiba. De mindezekelőtt: számoljunk egy autóra 50 forint/km költséget, ez nem csak benzin vagy nyári gumi hanem olajcsere nagyobb szervízek ésatöbbi.. megveszed az autót tegyük fel 2ezer euroért, pluszba fizetsz minden kilóméter után elméletileg 50 forintot (gyakorlatilag akkor fizeted ki amikor tankolsz vagy szervizelsz vagy felújítasz). Megveszel egy kerékpárt 2ezer euroért, tételezzük fel 4ft/km-ért fut az a bringa, 15ezer km után 60ezer forint költséged van a bringára. Míg ha autóval mész: 15ezer km után 750ezer forint költséged van. Az élményről ne is beszéljünk, meg a technikai fejlettségről s arról sem hogy melyik az egészségesebb. S melyik után leszel fittebb illetve sportosabb. Viszont megemlíthetjük hogy a kerékpárnak mind terepen mind országúton történő használása társaságban vagy egyedül, szóval minden esetben pozitív élménnyel tölti el az embert szerintem. No ez az amit nem tudsz készpénzzel megvenni, csak azt a technikát amivel élvezetesebbé tudod tenni a kerékpározást. Ez mindenkinél más, vannak fórumtársak akik az 100 ezer forint környéki kategóriába tartoznak, de vannak akik millió feletti gépekkel kerekeznek. A lényeg nem a pénzen van, hanem azon hogy az ember jólérezze magát és ki tudjon kapcsolódni a hétköznapokból. Csak ebből sokan azt ragadják ki, hogy húde milyen drága egy kerékpár veszek egy autót.. nem is kell elkölteni rá sokat ám, 1000€-ért adnak már 200E km-t futott BMW-t itt a határ másik oldalán. ;)

(#51070) rétisün válasza ígyvanferi (#51012) üzenetére


rétisün
veterán

én is ezt hittem, amíg meg nem próbáltam a kendőt...őleg 40 fokban, emelekdőn,amikor folyik a sós lé a szemedbe, egy sima, mezei vászonkendő is sokat ér (talán piacon még lehet kapni, vagy valahol a szekrény mélyén nagyinál előfordul) mert nem engedi az izzadságot lefolyni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#51071) potyi23 válasza imyourfriend (#51069) üzenetére


potyi23
senior tag

en ezt csak jelkepesen irtam,nemgondoltam volna,hogy ilyen Tema lesz belole.. :F Elhiszem,hogy van olyan akinek meger 3000 eurt egy bicaj.ha sokat tekernek enis biztosan aldoznak ra.De nem igy van,evi 25-30 e kmt vezetek,szoval a bringa inkabb csak masodlagos,es ezert is max amit koltok ra 600-700 eur ! ja,sportossagot ne is emlitsd,15 éve sportolok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51072) lsebestyen válasza potyi23 (#51071) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#51073) vendingo válasza Napfénysüti (#51068) üzenetére


vendingo
veterán

Voltam Ausztriában outit nézni. Legolcsóbb 1400 euro volt, 105 szett alatt nem tartanak semmit, mert eladhatatlan. Volt ott egy ~4000 euros fitness gép, ami épp az új gazdi érkezésére várt. MTB se nagyon van 800-900 euro között a radweltbe, max gyerek bringa.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#51074) potyi23 válasza Napfénysüti (#51068) üzenetére


potyi23
senior tag

csak azert is kerdem a markakat,mert nemtudom melyik kozul válasszak : Kellys,Author,Cube nature,Focus,Merida,Ktm,X-fakt,- ezek azok amik ugy tetsznek is...

[ Szerkesztve ]

(#51075) inifini válasza imyourfriend (#51053) üzenetére


inifini
tag

Nekem van kendő is, meg sima úszósapkaszerű is, mindkettő decás cucc, a kendő az nem ázik át, mert két rétegben van a fejemen, a külső sosem szokot nyirkos lenni. A másik kényelmesebb, de az csak rövidebb túrákra jó, mert egy idő után lehet érezni, hogy átizzadom... Én is úgy vagyok vele, hogy ezeket könnyebb kimosni, mint a sisakot :D

(#51076) inifini válasza potyi23 (#51074) üzenetére


inifini
tag

Focus, Cube, Merida (picit hazabeszélek)... , felszereltség, esetleg akció, illetve amelyik jobban tetszik

(#51077) csabicska válasza Hasaggymeg (#50991) üzenetére


csabicska
senior tag

Próbáltam ma kétféle fektisztitot.
Csiszoló papírt.
Benzint .
Ezt mind a tárcsán.
A fék hatás, mintsem változott. ....
Olyan lágy az egész. ..
Csak a hátsó
Olyan erővel kell húzni, hogy blokkoljon, hogy hihetetlen.
Eddig alig húztam blokkolt.
Hátsó fék ugye.
Nem tudom, de biztos összefüggésben lehet azzal a tisztító anyaggal amit a fogaskerék kapott?
Valami más fék probléma lehet?
Én már mást nem tudok csinálni.
Ötlet?
Csere?
Juicy 3
Alboin 700 Crs.
3 éves.

[ Szerkesztve ]

-Galaxy S20 - The best-

(#51078) _BM_ válasza csabicska (#51077) üzenetére


_BM_
senior tag

Akkor csak a fékbetét lehet szar.

(#51079) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Erre valaki valami okosat? :F

(#51080) minek?:S válasza #16729600 (#51059) üzenetére


minek?:S
őstag

Értelek.. de nyilván nem 30k-ért szeretném eladni jelenlegi állapotban, de azért a vázakon nem láttam rozsdát.. Persze a festék az kopottas, a Csepel viszonylag sokat(kistávra) volt használva, a camping az picit régebb óta állt a garázsban, de pontos hibá(ka)t nem tudok mondani, mert nem értek a bringákhoz.

(#51061) MineFox54

Ballószög sajnos túl messze van :(

(#51064) ivana

Ment egy PÜ. :K

Üdv.:M.

(#51081) MineFox54 válasza minek?:S (#51080) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

16-án megyek pestre, köztes helyen megegyezhettünkvolna pest-visegrád között. De most már mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#51082) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Nincs köztetek szegedi? Merre érdemes itt bicaj túrára indulni?

Köszi

(#51083) MineFox54 válasza reflxx (#51082) üzenetére


MineFox54
őstag

(#51084) imyourfriend válasza potyi23 (#51071) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nincs belőle téma, s részemről le is zártam. Ugyanúgy tisztelem mindeggyi bringást, lényegtelen hogy milyen gépen teker. S emellett az autósokat is kik kikerülnek tisztes távolsággal illetve megadják az elsőbbséget. :R

(#51085) Hasaggymeg válasza csabicska (#51077) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Cseréld ki a fékpofát,szennyeződött lehet.Valahol olvastam,hogy kiégetik,kvázi felhevítik a fékbetétet és kiég a szennyeződés,de nem tudom lehetséges-e.Ott úgy írták,hogy a betétet forró platnira helyezték a fémmel lefele és megtisztult.Állítólag jó büdös.Én személyesen ilyennel nem foglalkoznék,hisz egy párat kapsz már 2500 ért is.Hayes-ék szerint nem is szabad féktárcsatisztítóval tisztítani a bringa tárcsáját,mivel szennyezheted a betétet.Ők csak az alkoholt ajánlják.

"The brake disc and pads should only be cleaned with isopropyl alcohol (not disc brake cleaner)"...idézet a támogatói felületről.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51086) szjoci válasza GeneraL_XTX (#51008) üzenetére


szjoci
őstag

Levegős a rendszer, légteleníteni kell. A tömítéseket is meg kellene nézni, lehet az is cserére szorul.

(#51087) Napfénysüti

CTM Bora 1.0-ról mi a véleményetek? 110-ért lehetne elhozni.

Més que un club!

(#51088) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Erre valaki?

(#51089) #16729600 válasza DIEGO15 (#51088) üzenetére


#16729600
törölt tag

Settings-Workout settings-Countdown, itt beállítod mikor kapcsoljon ki a képernyő, ha off ra rakod, akkor mindig látható.

[ Szerkesztve ]

(#51090) DIEGO15 válasza #16729600 (#51089) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm,soha nem jutott volna eszembe ott keresni.

(#51091) GeneraL_XTX válasza szjoci (#51086) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

köszi a választ akkor megnézetem :R

(#51092) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51087) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem rossz bringa,de a vétel is csak átlagos. Magyarán egy fórumtagnak illene jó vételt csinálni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51093) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51092) üzenetére

Az a baj hogy marhára elfogytak már méretben a jó lehetőségek. Tegnap is voltunk érdeklődni, Cube Curve már nincs és a 2016-os modelleket jövő márciusra ígérték. Barátnőm meg már szeretne bringát de nem mindenáron. Viszont ez a CTM egész korrektnek tűnik ennyiért. Az eredeti keretet már így is bőven túlléptük de végre párom is kezdi belátni hogy jó bringát nem 50-ért fogunk találni. :)

Ja tegnapi vicces szitu: beléptünk az ütletbe, a plafonról volt felakasztva egy Bianchi fitness gép. Egyből rámutatott barátnőm hogy ez milyen frankó és szép majd megkérdezte az árát. 330.000 Ft volt szóval gyorsan lehervadt a mosolya. :DDD
Én mondjuk már a háttérben ránézésre láttam hogy ez bizony nem lesz olcsó így magamban nevettem is de gondoltam had kérdezzen már rá mint totál laikus. De egyébként minden üzletben engem küld az eladőhoz hogy érdeklődjek, őt csak az ár meg a kinézet mozgatja meg. :)

Szóval nővel bringát venni is egy külön élmény. ;]

Més que un club!

(#51094) DIEGO15 válasza Napfénysüti (#51093) üzenetére


DIEGO15
őstag

Szerintem ennyit simán megér. Nővel vásárolni menni...inkább etetek medvét kézből :DDD

(#51095) parkr válasza Napfénysüti (#51093) üzenetére


parkr
őstag

egy ilyen crossway 20MDvan a helyi boltban 46-osban 126-ért, elvileg ingyen szállítják is. ha gondolod, megnézhetem neked.

(#51096) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#51093) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Értem.Ez a szokásos itteni helyzet,ahol minden van,csak ne kezd el komoly szándékkal keresni,mert akkor azonnal kiderül,hogy nincs az a méret,vagy szín,vagy típus és be sem lehet szerezni.
Ami a vásárlást illeti,a nejem olyan,hogy bár laikus,valahogy mindig kiszúrja a legdrágábbat...Mindenből! :F Elég lekérnie a polcról,máris tudom melyik a legdrágább darab a boltban! :K Ja,és őt az ár nem mozgatja meg,csak a kinézet. :U Elmentünk kipróbálni neki a Cube Peloton Pro-t és hazajöttünk egy Gepida Asgard Pro-val. Végül is mindkettő Pro,nem?! :W

(#51094) DIEGO15 ...ezt,mint olyasvalaki aki már min2t művelte,teljes egyetértéssel aláírom! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#51097) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#51096) üzenetére

Nekem annyiban szerencsém van párommal hogy ő tudja hogy nem ért hozzá ezért egyből engem terel az eladóhoz hogy vázoljam az elképzeléseket. Igazából én beszéltem rá arra is hogy kb milyen irányban és mennyiért keresgéljünk.
Viszont így a szezon végén olyan gépet kifogni ami megfelel felszerelésben meg még méretben is (olyan 162cm magas barátnőm) nem egyszerű móka.
Jó pár boltban voltunk már itt Székesfehérváron ami azért annyira nem pici hely de nincs túl nagy választék.
Alap hogy crocc kategóriában keresek és jó lenne 8 sebességes kazettás agyú gép meg duplafalú felni plusz jobban preferálom a fékváltókart. Na ez így itt kb 110-120-tól indul. Az eredeti keret 50k volt bringára. :DDD
Most már ott tartunk szerencsére hogy 110-et simán rááldozna. Nézegetek amúgy használt piacon is de az ország túlvégére azért nem mennék el meg ott is elég kevés gépet látok ami megfelel az igényeknek.

Cube-ra egyíébként lett volna 25% kedvezményünk de egész egyszerűen nincs már olyan modell ami jó lenne. :(

Més que un club!

(#51098) Bandus99 válasza ivana (#51042) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Koszonom szepen az infot, ezt se tudtam eddig, hogy nagyon sokfele van. A hirdetesekben altalaban csak annyit irnak, hogy 3as vagy 7es.

mint pl itt is

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#51099) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Nem kell valakinek véletlenül egy ilyen lehajtható falra szerelhető állvány ?

Kiderült nekem a garázsba mégsem jó és inkább olcsóbban továbbadnék rajta mint hogy visszaküldjem. Teljesen új, a fólia sincs megbontva.

(#51100) DIEGO15 válasza Napfénysüti (#51097) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak(voltak). Cube és KTM csak rendelésre gyárt, így ott nincs gyári készlet, ha nem találsz kiskeren, akkor felejtős. Kross és CTM még annyira gyerek, hogy nagyon kis készletet gyárt csak le, én sem tudtam sajnos beszerezni a kinézett CTM Spark 2.0-t. Ezért, ha választékot akarsz, akkor talán a Meridákat is nézd meg, mert ott még ilyenkor is azért akad választék.

(#51099) JackFeryll ment a PÜ

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.