Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#274471) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Váltottam Xbox-ról egy PS4 Pro-ra, ma jött meg, de van egy kis gondom. Offban felvázolom az előzményeket.

A monitoromon nincs HDMI bemenet (csak DVI, DisplayPort, VGA), ami PC monitorként nem okoz gondot. Mikor az Xbox az íróasztalomra költözött, akkor vettem egy HDMI - VGA adaptert (aminek van egy audio leágazása is), 1080p 60 Hz mellé az is elég volt. A forrás pont ugyanúgy HDMI 2.0 (max. 4K 60 Hz) volt, mint most és az amúgy noname adapter csak tette a dolgát.

Szóval ugyanezzel az adapterrel a PS4 Pro meg sem mukkan. A hangrendszer felől jön az a tipikus puffogás, mint amikor megszűnik és újra van forrás (kb 2 másodpercenként, de amúgy sötét kép és a monitor nem érzékel bejövő jelet.

Amit már megtettem:

1. Próbaképpen rákötöttem egy TV-re, teljesen rendben volt (de ez nem megoldás, mert nem az én TV-m)
2. Kikapcsoltam a HDCP-t, levittem a felbontást 1080p-re, kikapcsoltam a HDR-t és az RGB jelet is limitáltra állítottam
3. Ugyanezt az adaptert kipróbáltam PC-n a videokártya HDMI kimenetével és ment az átalakítás

A monitort amúgy le kell cserélnem, mert lett más (nem ide tartozó) baja is, de amíg megjön az új (nem tudom mikor, lehet csak jövő hét elejére), addig is jó lenne valamit kezdeni vele.

Ötlet, hogy milyen beállítást kéne még eszközölnöm? A Remote Play-t bekapcsoltam, de borzalmas a késleltetés, teljesen alkalmatlan játékra. A konzolt használtan vettem, jó lenne tesztelgetni, hogy az eladónak is adhassak a Hardveraprón értékelést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.