Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ide jöhetnének az Illustratorral kapcsolatos kérdések.
Van egy olyan gyanúm, hogy ebben az évtizedben nem kell újat nyitni a sok hozzászólás miatt.:D

Az első, rendkívül láma kérdés (most ismerkedünk :B ):
Szeretnék egy ábrát körül rajzolni. Tudom, hogy létezik egy olyan mód, amikor az érintők mozgatásával tudom változtatni a rajzolt görbe formáját, viszont nem tudom, hol található a menüben ez az eszköz. 11 eng-et használok.

egyéb állatfajták

(#2) KovacsUr válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hö? Régen láttam Illustratort, de nem csak egyszerűen a Direct Selection toollal (fehér nyíl) kell kiválasztani a görbét? :U Bocs, ha baromságot mondtam, legalább már nem vagy egyedül a topicodban :)

[Szerk.]
Hopp, ez az utolsó mondat kicsit furán jött ki, nem arra gondoltam ám, hogy eddig csak te mondtál baromságokat a topicodban stb stb... de érted te ;)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) KovacsUr válasza KovacsUr (#2) üzenetére


KovacsUr
addikt

Khm, mármint a görbén egy node-ot. Szerintem vagy erre gondoltál, vagy a penre. Vagy egyikre sem. :U

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Bocsi, nem fogalmaztam egyértelműen:
láttam ismerősömnél, amint egy pecsétnyomatot rajzolt körbe. A rajzolás során a folyamatos vonalat görbék alkották, amiknek aztán vissza lehetett nyúlni az érintőjéhez, és ezzel lehetett változtatni a görbe tulajdonságait.

egyéb állatfajták

(#5) KovacsUr válasza kamikaze boci (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ja. Pen. Bővebben: link. Hm?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) kamikaze boci válasza KovacsUr (#3) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, erre gondoltam, köszi:D
(Istenem, mekkora láma vagyok, többször próbáltam használni a két eszközt, de mindig csak külön, üres layeren :B)

egyéb állatfajták

(#7) KovacsUr válasza kamikaze boci (#6) üzenetére


KovacsUr
addikt

Oké, akkor nem agyalok tovább :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#8) Clarke


Clarke
csendes tag

Sziasztok!
Nekem technikai problémám lenne Adobe Illustrator CS-el.A program kb. 5-6 perc munka után megkergül és lefagyáshoz hasonló állapotot produkál.Nevezetesen eltűnik a toolbar, a menü az eszkötök, csak a fehér lap és a nyíl marad.Tehát nem úgy tűnik el, mint amikor tab-bal direkt elűntetem, hanem félig-meddig látszanak a dolgok és abszolúlt használhatatlan, nem reagál semmire.Csak az újraindítás segít rajta, de ismét csak 5 percig enged dolgozni vele utána ugyanez a hiba.
A dolog érdekessége, hogy pár helyen utánaolvastam és mások leírták ugyanezt a hibajelenséget(tehát valami általános hiba lehet és nem én rontottam el valamit), de válasz sehol nincs.Ja, a pár napos tryout verzióval is ezt csinálta, tehát nem a serialal vagy a regisztrálással van a gond.
Aki találkozott már ilyen hibával és tudja mi a megoldás ne kíméljen:)
A gépem 2400amd,512 Mram, több giga hely a vinyón ezzel szerintem nem lehet baj.

(#9) ndboy válasza Clarke (#8) üzenetére


ndboy
csendes tag

Szia,

Éna fórumon olvasgattam, és láttam az illustrator problemát, nálam dettó ugyanez van, sikerült vhogy orvsolnod a dolgot?

Köszi
ND

(#10) puffneki válasza ndboy (#9) üzenetére


puffneki
tag

khhmm, eredeti a program?

(#11) bLaCkDoGoNe válasza Clarke (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Történt az esetben valami előrelépés/fejlemény? Ha igen, az engem is érdekelne!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) sancurka válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


sancurka
csendes tag

Van erre egy kis patch program.

(#13) bLaCkDoGoNe válasza sancurka (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hol? Merre? Esetleg el tudod mailezni nekem?
(Minden részlet érdekel, lehetőleg mailben!) Köszönöm előre is!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) sancurka válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


sancurka
csendes tag

Elkuldve

(#15) bLaCkDoGoNe válasza sancurka (#14) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Megkaptam, köszönöm!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Tud valaki adni 1 linket,ahonnan letudom tölteni az Adobe ImageStyler nevű progi Trial verzióját? Ez az Illustrator ''lebutított'' verziója.... Én már kerestem,de nem találtam sehol,pls help!

(#17) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#16) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na?:(

(#18) sancurka válasza Darth_Revan (#16) üzenetére


sancurka
csendes tag

Az ImageStyler az véletlen nem a Photoshop-hoz adott ImageReady-ként folytatja tovább az életét.A google-on talált képek alapján maces volt a program és webgrafikával foglalkozott.

Ha nincs igazam, majd kijavít valaki.

(#19) Darth_Revan válasza sancurka (#18) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És azt le lehet trial-ként tölteni?

(#20) sancurka válasza Darth_Revan (#19) üzenetére


sancurka
csendes tag

Igen, a Photoshop demó részeként az ImageReady letölthető.
Például a következő címről: http://www.szoftver.hu/download.cfm

[Szerkesztve]

(#21) Darth_Revan válasza sancurka (#20) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jó,megpróbálom és leszedem a Photoshop CE (8)-at:)

(#22) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Az ImageStyler-ben tudtam,hogy hogy lehet a képek színét megváltoztatni,meg átlátszóvá tenni stb.,de az ImageReady-ben annyira átalakították,hogy azt se tudom,hogy hol keressem:(

(#23) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#22) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Up,csak az mondja el valaki,hogy hogyan lehet benne 1 képet ''átlátszóvá'' tenni,illetve 1 meghatározott színárnyalatra ''átfesteni'' ?

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi All!

Lenne egy nagy próblémám... Felteszem a 10-est de a serial number-t nem fogadja el... :(
Tudna valaki segíteni? Miért van ez?
Elöszőr azt hittem ,mert nem az alap helyre isntallálom ''C:..''
de ha próbálom odatenni , akkor sem hajlandó felmenni:(:(:(
VALAKI HELP!
Nem tudok dolgozni, ha nem teszem fel:(

3njoy the Lif3

(#25) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

az a atch nekem is kellen :(
ide eltdná küldeni vki? koveshazi.d@chello.hu
Illustrator Cs -hezTHX!!!!

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#26) Sn00k válasza Sn00k (#24) üzenetére


Sn00k
veterán

a 11 CS feltelepült gond nélül... lol ;]

3njoy the Lif3

(#27) mdk01


mdk01
addikt

Hali.
Letöltöttem vhonnan az illustrator ezelött egy 2hónapja és akkor ment frankón.
Most újratelepítettem mert winfos reinstall volt és nem tudok benne menteni.
Ha jól emléxem a mostani telepítésnél még serial-t se kért.
Mikor menteni akarok kihozza az ''abuot illustrator'' ablakot amibe bele van irva hogy ''tryout''.
Most arra viszont nem emléxem hogy a múltkor mentettem e benne.
Tudna vki segíteni hogy hol tudnám megadni a serial-t vagy vmi aktiválási számot?
Vagy honnan lehetne letölteni a teljes verziót?

(#28) mdk01


mdk01
addikt

Látom nem sokan használják:U

(#29) Dexter68 válasza mdk01 (#28) üzenetére


Dexter68
addikt

Biztos, hogy regisztrálni kell. Sztem installáld újra az illu-t. Én használom sokat, de nem szoktam sokat installálgatni. Majd figyelem a topicot, ha tudok, segítek. :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30) mdk01 válasza Dexter68 (#29) üzenetére


mdk01
addikt

Oké, köszi!

Most szedem a full verziót meglátjuk mi lesz.

(#31) mdk01 válasza mdk01 (#30) üzenetére


mdk01
addikt

Megláttam mi lett : nincs SN mind1

A kérdés az hogy hogyan tudok több pontot kijelölni a vonalon.
Arra a pontra gonolok aminél fogva nyújtani és hajlítani lehet a vonalakat.

THX

(#32) sancurka válasza mdk01 (#31) üzenetére


sancurka
csendes tag

A pont kijelőlése után nyomd le a SHIFT gombot a további pontok kijelöléséhez.

(#33) rii


rii
nagyúr

illlustrator 10-ben, ha megnyitom egyszer a pantone szineket, és kipakolom őket úszó ablakokba, akkor hogy tudom őket maradásra bírni, hogy legközelebb is feljöjjenek?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) Dexter68 válasza rii (#33) üzenetére


Dexter68
addikt

Az a bánatos helyzet, hogy sztem sehogy... pedig már mindent kipróbáltam.
(mondjuk nem áldoztad krétakörben fekete kakast... azt még meg lehet próbálni ;] )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#35) rii


rii
nagyúr

one BUG founded:

Effect Stylize Feather-ban, ha egy elemnek featherben éetéket adok, akkor azt csak 3-4 free transform, vagy bármilyen 3x-4x-i beavatkozás erejéig tartja meg .,... vagy mi ...

egy mér meglévő .ai fileban mindezt.
ha new ... akkor persze a nincs gond

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36) rii válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


rii
nagyúr

''........Ide jöhetnének az Illustratorral kapcsolatos kérdések. Van egy olyan gyanúm, hogy ebben az évtizedben nem kell újat nyitni a sok hozzászólás miatt........''

minden bizonnyal a fórumozók, és a illustratort használó emberek uniója a magyar társadalom egyik legkevesebb számú organizmusát eredményezi


szerk.: metszete, vagy mi .......

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) p a s s e r


p a s s e r
őstag

jajjdejó, jöhetek lamerkedni ide is!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#38) p a s s e r


p a s s e r
őstag

még mielőtt bárki megkérdezné, hogy hogyan kell illustratorban maszkolni, elmondom, hogy ctrl+7.

;););)

üdv!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#39) p a s s e r válasza Darth_Revan (#23) üzenetére


p a s s e r
őstag

ez attól függ, mi az az egy kép. egy vektoros objektum, vagy sok vektoros objektum összessége?

üdv!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#40) matyiGo


matyiGo
aktív tag

sziasztok!


-szívás- :( :(((

Feltettem az illustrator cs-t ahogyan az a nagy könyvben meg van írva majd mikor beindítottam és kezdtem volna megnyitni v.mit vagy újat készíteni kiírta hogy nincs elég memória, a dolgot azért nem értem mert gépemben 2* 256mb ram van és egy ati 9550, tehát a feltételeknek megfelel, egy ilyen memória foglaltság figyelővel megnéztem (FAST Defrag) a ramokat és nem voltak lefoglalva, ( csupán 42% ) . ha van valakinek öttlete, mondjátok mit tegyek. :F :( :F

(#41) Dexter68 válasza matyiGo (#40) üzenetére


Dexter68
addikt

nekem 1 giga ramom van, és időnként mégis kiírja... ilyenkor mondok cifrákat és inkább 10-esben dolgozom tovább.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#42) matyiGo


matyiGo
aktív tag

hát ez nagy szívás.... akkor még egy ideig kell várnom, mert bizony a ram az drága. :(((

(#43) norbiphu


norbiphu
senior tag

Sziasztok!

Azt hogy lehet megoldani, hogy mondjuk van 5 darab .ai fájlom, benne A3-as munkákkal és ezeket szeretném egy PDF-be menteni. Egyesével még megy is, de nekem egybe kéne.

Előre is köszi,
Screammm

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#44) Dexter68 válasza norbiphu (#43) üzenetére


Dexter68
addikt

Azt Acrobattal tudod megoldani. Document - Insert pages menüponttal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#45) satya16


satya16
csendes tag

Sziasztok! Szükségem lenne egy CS2 HU Creckjére. Ha tudtok kérlek benneteket segítsetek!!!!!!!!!!!! Kösz.

(#46) Dexter68 válasza satya16 (#45) üzenetére


Dexter68
addikt

itten nem warezolunk... (lásd: alapelvek, amit állítólag elolvastál regeléskor)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#47) Dexter68


Dexter68
addikt

Na beleszaladtam valami sz*rba CS2-nél... Ha hosszú Ő-t írok, átvált arial-ra és sehogy nem hajlandó erről leszokni. A betűnek van duplaékezetes o-betűje (hungarumlaut), minden más progiban működik. Van erre valami megoldás, vagy felejtsem el a CS2-t?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#48) rii


rii
nagyúr

UP UP UIP UP UP UP UPU PU PU PU PU PU PU PUP UPU PU PU PU UPU PU PU PU PU PU PU PU PU PUP UP UP UP UP UP UP UP UPU PU PU PU PUP UP UPPPP

:D

végre nekem is van illus kérdésem ... :D no nem mert annyira profi vagyok, csak kicsit illuznom kell :)


szal.

hogy lehet pld a négyzette egy bizonyos radiussal lekerkíteni ...?

mert ....

a InDesigne ban egy CTRL-ALT-R, és bírom.
PS-ben előre be lehet írni a kívánt értéket ....

de illuban sem az utólagosan, sem a négyzet lértehozása előtt nem tudom megadni a ROUNDED RECTANGLE TOOLnál ...


előre is köcce ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49) Dexter68 válasza rii (#48) üzenetére


Dexter68
addikt

Effects, vagy Filter menü, Stylize, Round corners

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#50) rii válasza Dexter68 (#49) üzenetére


rii
nagyúr

köszönet!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.