Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204151) S e t h válasza .LnB (#204136) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezért kérdeztem, mert kb. így érzek én is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204152) Deck válasza S e t h (#204150) üzenetére


Deck
titán

:R

PS5

(#204153) .LnB válasza S e t h (#204151) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha rögtön neki állsz akkor szerintem nem lesz gond. Biztos jók azok is, csak rövidek amennyire tudom. De én hónapokig pihentetem. Aztán leültem átgondolni, és arra jutottam, hogy annyi minden más megvan.. Ezért eladtam a lemezt. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204154) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valaki megjelölt PS-en. Ki ő? Kérem jelezze vagy itt, vagy privibe: [kép]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204155) marilllyo válasza .LnB (#204154) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez szerintem ilyen tipikus. "Horny boy... do yo need sexy pictures?" Jött már pár... tilt / töröl.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#204156) S e t h


S e t h
nagyúr

Pár szót szeretnék szóllani a Deus Ex Mankind Divided című műről, de csak mert most van rá kis időm.

Le volt árazva, nagyon, én meg átmeneti játszási válságban szenvedtem vmi klasszikus után ( RDR2, LOU?), megvettem és eltettem unalmasabb időkre, ami a Days Gone után el is jött.

Biztosan páran blaszfémiát kiáltanak, de nézzék el nekem, nem vagyok hardcore gamer, novemberben kapott el újra a gépszíj, de engem a játék zenében, mechanikában, időnként a tartalomban is a Mass effectet idézi.
Ahhoz nem fér kétség, hogy nincs benne akkora potenciál( ne viccelj már, itt nem az emberiség kihalásáról van szó), de az íze valahogy idézte a klasszikust.



Nekem a megjelenítéssel nem volt semmi gondom, 2016., még akkor is, hogy előtte ott volt egy Witcher, de azért ne a király legyen mindig az abszolút mérce, szóval oké.

Nekem bejött a tartalom és tény, hogy 2020-ban hasonló tartalommal Keanu nagyon, nagyon nagyot fog robbantani, de ezt felfogni előzményként nem ördögtől való.

Nem ismertem az előzményeket, de tény, hogy nem kevés olyan hozzászólással találkoztam a neten, hogy az előzmény, a Human Revolution nem kevéssel jobb, de összehasonlítási alap híján én ezt nem tudtam megítélni.


Szóval a sztori oké, nem Mass Effecti magasságok, de érdekes, inkább a körítéssel van gond.
A mimika. Nos az siralmas. A karaktereken semmi érzelmi megnyilvánulás nincsen, elmondják a rájuk írt szöveget és hello. Időnként még zavaró is viszont a gesztikulációk eltúlzott mértéke, mert bár arcukon halotti maszk ül, testükkel olyan mozgásokat végeznek időnként kommunikáció során, hogy az ember azt hiszi, hogy a kezdő pantomimesek első órájára esett be.

AI.
Nem rossz, de ezen lehetett volna csiszolni. Az ellenfelek gyorsan ugranak, fedezéket is használnak, de itt is a körülmények miatt húzza az ember a száját. Oké, hogy minket vegzál az egész prágai rendőrség de,

- számtalan igazoltatás után sem képesek megjegyezni a fizimiskámat, és ha halomra ölöm őket az utcán, akkor percekkel később mint átlagos járókelőre tekintenek.

- minden be van kamerázva, de minden, ez a jövő. Meg is jegyzik milyen egyedi fizimiskám van, de egy lakótömb kapuja mögül kiugrálva, majd halomra gyilkolva őket sem képesek azonosítani a történelem legdurvább sorozatgyilkosát.

- ha leölök egy szakasznyi rendőrt, akkor napok múlva is ott fekszenek az utcán, a járókelők végzik a dolgukat, rendőrök járőröznek, mintha mi sem történt volna és ne lenne tele az utca olyan táptalajjal, ami miatt a középkorban milliók haltak meg a pestis közreműködésével.

Küldetések.
A játék elején annyira frankón mutatta a játék a fő és mellékküldetéseket a térképen, később viszont ez teljesen megszűnt. Érteném ha az lenne a cél, hogy ne adjunk mankót a játékosnak, fedezze fel mindenki egyedül a világot, de könyörgöm, a játék elején mindig tudtam hová és merre megyek, később meg bóklásztam a világban, hogy hol a jó istenben találom meg ezt a küldetést.


Ami viszont kifejezetten tetszett, az a döntési mechanizmus applikálása.
Olyan frankó kis szituációkat teremtettek, ahol a kommunikáció folytán dőlt el, hogy Rambo módjára mindenkiből felvágottat csinálsz, közömbös maradsz, vagy kapcsolatokat építesz ki éppen azokkal akiket meg kellett volna ölnöd, nekem ez tetszett, ha nem is volt belőle sok.

Viszont eljutottam arra a pontra, ami miatt kifejezetten csalódott vagyok. Nincs sok vissza a játékból, viszont a webes tartalmak böngészése alapján azon kisebbséghez tartozom, akik egy kényes szituációban más döntést hoztak és emiatt később a főszálban egy glitch keletkezett és nem nagyon tudom a játékot tovább folytatni.

Nagyjából áll a játék a főszál mentén, töltöm vissza a korábbi állásokat, de egyelőre nem tudom mit csináljak, tolom a mellékküldetéseket és várom, hogy a bitek istenek kegyeibe fogadjon és nem bukjam el ezt a több heti játékot.

Még adok neki pár órát és akkor eldől, hogy be tudom fejezni a játékot, vagy törlés lesz a vége, ami viszont komoly csalódást jelentene.


Nem írtam még a skillekről, harcmodorról, most nem is akarok, egyelőre át akarom ugrani ezt a bugot, amit egy korábbi döntésem okozott.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204157) .LnB válasza marilllyo (#204155) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hogy törölném már?! Hát küldje azokat a szexi pikcsöröket csak! :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204158) seniman válasza .LnB (#204157) üzenetére


seniman
addikt

Még a végén kiderül hogy Szandi az álnéven. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#204159) .LnB válasza seniman (#204158) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fuuú ne is mond, a drágakisszívem. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204160) seniman válasza .LnB (#204159) üzenetére


seniman
addikt

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#204161) .LnB válasza seniman (#204160) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD nem baj, a smink csodákra képes. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204162) body007 válasza .LnB (#204138) üzenetére


body007
addikt

+1
igen, ennyi a játék :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#204163) Stifler1001


Stifler1001
csendes tag

Sziasztok! Olvastam a kérdéseket, de nem találtam konkrét választ erre, érdemes valamiféle hűtőt venni a ps 4 pro-hoz ? 4kban játszom, melegszik és hallom a ventit h küzd hősiesen, érdemes hűtőt venni vagy nem fontos ? Köszi a választ előre is!

(#204164) Xaels válasza Stifler1001 (#204163) üzenetére


Xaels
félisten

Első körben tedd jól szellőző helyre, ne tegyél mellé szorosan semmit, hagy kapjon levegőt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#204165) Stifler1001 válasza Xaels (#204164) üzenetére


Stifler1001
csendes tag

úgy van igen, asztal közepén, meg is emeltem pár centivel a gépet h alul is tudjon szellőzni, akkor egyelőre ez elég ?

(#204166) RangerFox válasza Deck (#204122) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hát a legacy of the first blade minden, csak nem nagyon jó... Max a vége az, ami megmentette, de még így is csak egy átlagos.

És szerintem abszolút nem éri meg a spider-man dlc csomagja se, az még ennél is rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#204167) S e t h válasza RangerFox (#204166) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi neked is a reakciót, nem hiába nem viszketett eddig a pénztárcám.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204168) saelin válasza .LnB (#204154) üzenetére


saelin
veterán

Vedd fel. Nemrég nekem is volt egy japán/kínai jelölésem és felvétel után küldött egy csomó linket, hogy nézzem meg rajta a pucér képeit. Persze a linkek valami reklámmal teletűzdelt oldalra vittek, ahol minden kattintás egy új reklámmal teli oldalt nyitott meg. Szóval engedd be, bajod nem lesz tőle, de ha gyanús dolgokat küld, akkor report és tiltod.

Az is gy módszer, hogy megnézed mivel játszott eddig. Ha csak freetoplay cuccokkal vagy egyetlen egy játékkal, akkor fel se vedd mert valami scammer.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#204169) erahurka


erahurka
félisten

Days Gone-ból ha küldetés közben lépek ki, akkor legközelebb honnan folytatom? Remélem 2019-ben nem ott tartunk hogy kezdhetem elölről.

(#204170) S e t h válasza erahurka (#204169) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha küldetés közben lépsz ki, akkor letörli magát a játék és újra meg kell venned.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204171) Wesder válasza S e t h (#204170) üzenetére


Wesder
félisten

De csak Xboxra veheti meg ezutàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#204172) erahurka válasza S e t h (#204170) üzenetére


erahurka
félisten

Most miért nem lehet normálisan válaszolni? :U Nem egyértelmű mert menteni sem enged ha nem vagyok motor vagy ágy közelében.

(#204173) belan válasza erahurka (#204172) üzenetére


belan
addikt

Elméletileg van autosaving.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#204174) .LnB válasza erahurka (#204172) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mert hülye kérdés volt. Mindig küldetés közben lépsz ki. Mindig van egy aktív küldetés. Csak a pozíciód esetleg máshol van a térképen, de attól még aktív.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204175) Wesder válasza .LnB (#204174) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet hogy ő úgy értette, hogy mondjuk az a küldetés hogy pucold ki a bàzist és pucolàs közben kilép.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#204176) .LnB válasza Wesder (#204175) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na az xbox-os... Csak mondom, hogy ez nem egy takarítónő szimulátor . Nem kell kipucolgatni benne a bázist. Tudom nem tudhattad mert ez is PS ex. ;] :P

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204177) S e t h válasza erahurka (#204172) üzenetére


S e t h
nagyúr

Több fórumon is követem a játék sorsát és a játékosok reakciót, de a tiédhez hasonló megnyilvánulással még csak nem is találkoztam, ezt próbáltam érzékeltetni.
Én kérek elnézést, ha komolyan gondoltad a kérdést.

Amúgy a felvetés abból a szempontból nem lenne rossz, hogy a mai rohanó világban, amikor senkinek sincs semmire ideje, sokszor én sem vágok bele olyan játék küldetésébe, sőt, ha időszűke van, akkor nem is játszok olyen játékkal, ahol tudom, hogy ha azonnal el kell mennem otthonról, akkor bukok x időmennyiségnyi játékot.
Szerintem ebből a szempontból a Days Gone nem vészes, egy fejvadász küldetésnél hittem , hogy leszopom magam, amikor meghaltam és mennyivel korábbra rakott vissza a játék.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204178) Wesder válasza .LnB (#204176) üzenetére


Wesder
félisten

Màr te sem vagy a régi, sértegetni sem tudsz normàlisan:(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#204179) Carlos Padre válasza S e t h (#204177) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Erre való az alvó mód, én így játszottam végig. Sokszor küldetés közben eltettem holnapra és másnap a ps gombot megnyomva azonnal ott folytattam. A franc se vár míg nagysokára betölt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#204180) erahurka válasza S e t h (#204177) üzenetére


erahurka
félisten

Automata célzás nincs amúgy a játékban? Elvileg bekapcsoltam azt a két aim cuccot de nem érzem hogy bármit is csinálna.

Meg valami célzás zoom jó lenne, egyszerűen nem tudok célozni azzal a nyílvetővel, nem látom a csávó fejét.

Ha kifogy a benzin mi történik? Mármint nyilván megáll a motor, de mit lehet csinálni? Gyalogolni? Vagy van valami könnyítés?

Arra gondoltam nyilván, hogy ha valami küldetésben már elkezdtem ügyködni, nem odafele megyek, akkor ha kilépés onnan folytatom vagy elölről kell kezdeni a részt.

Fura a játék nekem most valahogy, persze az se használt neki hogy rohadt kényelmetlenül ültem (polcolnom kell az egyik lábam...).

Carlos Padre: Á én nem merem éjjel-nappal járatni szegényt. Főleg ilyen melegben.

[ Szerkesztve ]

(#204181) .LnB válasza Wesder (#204178) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eszem ágában sincs sértegetni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204182) belan válasza erahurka (#204180) üzenetére


belan
addikt

Automata célzás van benne .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#204183) RudY válasza erahurka (#204180) üzenetére


RudY
addikt

A motornál bármikor nyomhatsz mentést, onnan folytathatod a következő indításkor, ha azt akarod betölteni.
Ha kifogy a benyus, keresel egy kannát, vagy elmész valamelyik bázisig és visszakaphatod. Egyszer jártam így még az elején vágánykodva, de aztán soha többet. :DDD
Auto-aim nálam teljesen kiiktatva, én azzal nem tudok célozni.

(#204184) .LnB válasza RudY (#204183) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tolni is lehet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204185) erahurka válasza belan (#204182) üzenetére


erahurka
félisten

Mit kéne bekapcsolni az automata célzáshoz? Nálam nem működik.

(#204186) RudY válasza .LnB (#204184) üzenetére


RudY
addikt

Jogos, de esetemben célszerűbb volt a futás, ködös éjszaka volt és a lőszerem is kifogyott. :U

(#204187) saelin válasza Carlos Padre (#204179) üzenetére


saelin
veterán

Én ilyet nem mernék. Egy áramszünet és oda lehet a játékállás. Rosszabb esetben a komplett mentés.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#204188) Kvelstadt válasza S e t h (#204114) üzenetére


Kvelstadt
veterán

A stóory meg a látvány nagyon jó. A annyi pókember film próbálkozás után a legjobb amit láttam ez a játèk.
A harc is jó,tök sokféle mozdulat van és tökre kényelmes használni őket.
Aztán nekem elkezdett laposodni.
Rengeteg bandát kellett leszámolni, rengeteg autót kellett megálítani stb. A játék végső szakaszába mik9r megint megjelent városszerte egy rakás ioyen verekedés leszámolás felszámolás, nekem elegem is lett és vettem az irányt az endgame felé.
Miután az meglett úgy gondoltam hogy ebből ennyi elég volt és nem kell dlc. Azóta se gondoltam meg magam.
Egy végigjátszást megér plusz egy darabig el lehet lenni a mellék küldetésekkel is de hogy mindent megcsináljak vagy esetleg platinázzam is. Na ahhoz túl monotonná vált nekem a végére.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#204189) S e t h válasza erahurka (#204180) üzenetére


S e t h
nagyúr

Úgy emlékszem be kell állítani a beállításokban az auto aimot, hogy legyen.
Nekem normál fokozaton működött, most survivalban tolom, ott alapból nincsen.

Ha kifogy a benzin sétálsz, ha elérsz egy táborba ott pénzért vissza is hozzák neked a motort a vadonból. Nekem egyszer patakba zuhant a járgányom, nem tudtam kijönni belőle, úgy hozták vissza később pénzért.

Arra nem tudok válaszolni mi van akkor ha nem fejezel be egy küldetést és kilépsz. Én naponta 1-2 órát játszottam a játékkal és általában megcsináltam 1-2 küldetést és úgy léptem ki.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204190) erahurka válasza S e t h (#204189) üzenetére


erahurka
félisten

Elvileg be van állítva. Az a két fölső cucc a gameplay-nél, nem?

(#204191) undercover


undercover
senior tag

Hello! Bocs ha tévednék, de az alvó módon kell állítani valamit?

Pl. Játszom egy játékkal megnyomom a ps gombot hosszan a kontrolleren rámegyek, hogy energiagazdálkodásó beállítások és alvó mód bekapcsolása.

Ha utána bekapcsolom a PS-t akkor újra meg kell nyitnom a játékot nem onnan folytatja ahol abbahagytam vagy én csinálok valamit rosszul?:D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#204192) #20411392 válasza undercover (#204191) üzenetére


#20411392
törölt tag

Emlékeim szerint külön a beállításokban engedélyezni kell, hogy a játékokat ne kapcsolja ki teljesen.

(#204193) Bétaville


Bétaville
senior tag

Az a baj az alvó módban, hogyha van egy áramkimaradás akkor lőttek az egésznek. :K

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#204194) Kendek válasza undercover (#204191) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Be kell állítani, hogy pihenő üzemmódban milyen funkciók legyenek elérhetőek. Alapból nem aktív az alkalmazások felfüggesztve tartása.

(#204193) Bétaville: Áramkimaradás esetén ellenőrzi indításnál a fájlrendszert, a játék viszont folytatódhat a legutolsó mentési ponttól.

<-ƘƘ->

(#204195) hombre[EU] válasza Bétaville (#204193) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egésznek? Az utolsó mentés és az alvó állapotba helyezés közti progress veszik el... max 20-30 perc?!
Az elōre nem bejelentett áramkimaradás esélye a mai világban...kicsi

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#204196) Kendek válasza hombre[EU] (#204195) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy kis áramingadozás elég hozzá, ami azért elő-elő fordul, van ahol rendszeresebben is. Persze ha tervezett karbantartás van, akkor általában azért szólnak róla. A legjobb ha van egy szünetmentes beiktatva az érzékenyebb eszközökhöz.

<-ƘƘ->

(#204197) hombre[EU] válasza Kendek (#204196) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A legjobb ha van egy szünetmentes beiktatva az érzékenyebb eszközökhöz. :K
Velem rendszeresen elōfordult,hogy félbe hagytam a játszást,beállt a gép energy savingbe és elfelejttem, majd másnap vagy pár nap után bekapcsoltam és meglepōdtem,hogy folytatta a játékot. Ebbōl a szempontból bulletproof a masina, semmilyen odafigyelést nem igényel

Life, Uh, Finds A Way

(#204198) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

FF 7R First impressions

Life, Uh, Finds A Way

(#204199) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Srácok, menteni akkor is kell, ha kihasználjátok az alvó mód előnyét, az nem a mentés helyett van. Másrészt ha olyan helyen laktok, ahol áramkimaradások, áramingadozások vannak ne sajnáljátok a pénzt egy szünetmentes tápegységre. Az eszközök legtöbbje amiatt megy tönkre.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#204200) RudY válasza hombre[EU] (#204195) üzenetére


RudY
addikt

Családi házak környékén még Budapesten is sok az ingadozás, viharos időszakokról nem is beszélve, szinte minden alkalommal dőlnek fák, vagy törnek kábelcibáló ágak. Erőteljesen szeles időben is észrevehető, hogy sűrűn felcsippanak egy-egy pillanatra a szünetmentesek. Mondjuk nálam több is van és minden védett (router, NAS, TV, konzolok, pc-k), plusz némi villámvédelem is. Komolyabb váratlan kimaradás 4-8 alkalommal van egy évben, de a HDD-k és az elektronikák nagyon nem szeretik, jobb a nyugi. :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.