Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204751) ManUnited válasza Dvix (#204746) üzenetére


ManUnited
aktív tag

"Pont amikor a a Disney megszerezte a Marvelt, pont akkor lett komplett sz@r film az Endgame is."
Te miről beszélsz? :Y

(#204752) Dvix válasza ManUnited (#204751) üzenetére


Dvix
senior tag

Nem amikor megszerezte, mert az 2009-ben volt az. Úgy akartam írni, hogy amikor elkezdte a hülye feminista, meg "mindenki legyen egyenlő" szarságait a Star Wars-al, hirtelen kapunk egy nagy ürülék Endgame-et is. Így akartam nah bocsi. Mi ez ha nem befolyás gyakorlása más stúdió munkályára?! A játékaik meg valszeg elkezdik majd ezt visszaadni, lootboxal megtejelt, "politikailag korrekt szarságok lesznek". :((

[ Szerkesztve ]

(#204753) Carlos Padre válasza Dvix (#204752) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát, ez a hsz sem sikerült jobban ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#204754) Dvix válasza Carlos Padre (#204753) üzenetére


Dvix
senior tag

Jah, de szerintem áthozta a lényeget, hogy bármihez aminek a Disney-nek köze van az egy cseppet sem biztató. Röviden ez lett volna az üzi. :U Nem akarom folytatni, de szerintem ezzel sok ember egyetért, hogy egy kanál vízben megfolytaná az egész céget, azért mert az embereknek "üzeneteket" próbálnak tanítani a termékeiken keresztül ;] "period"
Remélem a kis mini PS4-es játékaim majd elfeledtetik velem ezeket a szörnyűségeket ma délután. :K :B Hitman GO-t tolom most

[ Szerkesztve ]

(#204755) v!ct0y válasza nemorino (#204747) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akinek ennyi pénze van az költse erre. Csak aztán ne sírjon, hogy nem azt kapta amit szeretett volna. Le van írva, hogy mit lehet nyerni azzal a boxal. Lottóval is mindenki a telitalálatra hajt mégse nyerik meg szinte soha.

(#204756) gamegod


gamegod
senior tag

bréking :
júliusi ps plus egyik játéka FF XV. persze ovatósan ezzel az infoval :Y

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#204757) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Vajon a CTR-hez ajándékba kapott kis csecse narancssárga napszemüveg tényleg UV szűrős? Hogy lehet ezt kideríteni?

(#204758) Nayrobi válasza gamegod (#204756) üzenetére


Nayrobi
őstag

Én azt olvastam, hogy a wolf 2 lesz.

(#204759) Sefter válasza Gigicuci (#204757) üzenetére


Sefter
veterán

vidd el optikushoz..

Psn ID: sefter_hun

(#204760) RangerFox válasza Nayrobi (#204758) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nagyon egyszerű, mindkettő. ;]

(#204761) Jakesz válasza Gigicuci (#204757) üzenetére


Jakesz
őstag

Már ránézésre is látszik, hogy csak egy pár filléres kis kacat. Szóval gondolhatod, hogy mennyi védelem lehet rajta.

(#204762) oriic válasza RangerFox (#204760) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne kelljen mar leirnom hogy mi lesz valojaban... ;]

Live-Die-Respawn

(#204763) RangerFox válasza oriic (#204762) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Csak nem a Black Flag? :DDD

(#204764) oriic válasza RangerFox (#204763) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD A fejembe latsz.

Live-Die-Respawn

(#204765) ProEvoFan válasza fausto (#204750) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

EUban megint semmi hétvégi akció...

(#204766) Scholes9 válasza ProEvoFan (#204765) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Legalább megmarad a pénz :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#204768) Rage47


Rage47
veterán

Yakuza Kiwami megvan valakinek?
Nem vágom, Kazama miért nem mondta Shimanonak, hogy nem Kiryu lőtte le... Akkor nem kellett volna menekülni. [link]

(#204769) seniman válasza Scholes9 (#204766) üzenetére


seniman
addikt

Sörre meg strandra,úgyis dögmeleg van. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#204771) RangerFox válasza Rage47 (#204768) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Meglőtték, nem volt magánál, sokkot kapott...

(#204772) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Végre volt időm kipróbálni a CTR-t egy szó, imádom :C kaptam egy elég fullos napszemcsit is :DD

(#204773) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez a CTR ennyi, hogy végig driteled a játékot? [link] Sose játszottam még vele, azért kérdezem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204774) Xaels válasza .LnB (#204773) üzenetére


Xaels
félisten

Ez a mechanika az alapja.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#204775) Deck válasza .LnB (#204773) üzenetére


Deck
titán

Van ilyen játék már csak medvésbe nem? :D

PS5

(#204776) raziel01 válasza .LnB (#204773) üzenetére


raziel01
veterán

Lego Racers volt ilyen kb 1999-ból. :D
Engem már nem tudna lekötni teljes áron az ilyen. Max free gameként teszek vele próbát pár év múlva.

(#204777) Deck válasza raziel01 (#204776) üzenetére


Deck
titán

12k tehát féláron van :D

PS5

(#204778) hombre[EU] válasza .LnB (#204773) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha pro vagy és végig tudod driftelni ;) minden pályának meg van a ritmusa, fontos a timing,ha kompetens emberek ellen játszol. a linkelt videóba random bele tekertem (2:25:00), hát ez a skill kevés lesz
Szerk.: Valahol itt kezdōdik a ctr

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#204779) Neoteric válasza raziel01 (#204776) üzenetére


Neoteric
addikt

Uuu anno hogy szerettem pedig Lego Racers-t.. meg a ReVolt-ot. :))
Ez a tulzasba vitt driftelgetes nem kene bele sztem.

PSN: ne0teric_sAN

(#204780) raziel01 válasza Neoteric (#204779) üzenetére


raziel01
veterán

Revolt is mekkora volt. 9 évesen játszottam vele mikor megjelent. Osztályban mindenki rá volt függve.
Sokszor egyébként azt érzem, hogy azoknak a játékoknak még volt lelke. A mostaniaknál meg a grafika a lényeg. Például egy Morrowind mekkora élmény volt. Vagy Medal of Honor: Allied Assault.

(#204781) seniman válasza raziel01 (#204780) üzenetére


seniman
addikt

PS1 non-stop bekapcsolva volt a GT2-vel,mert nem volt még memóriakártyám.A GTS-el meg már csak azért megyek,hogy meglegyen a napi kilométer meg a grátisz autó. :(((

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#204782) saelin válasza gamegod (#204756) üzenetére


saelin
veterán

Nem örülnék neki. Akkor ez már zsinórban a sokadik hónap lenne, hogy olyan játékot kapunk ami megvan nekem. Viszont a másik oldalról: Eléggé durva játék lenne! Simán bele lehet tolni 80-100+ órát. Nekem csak egy bajom volt vele, hogy a harcrendszert nem tudtam benne megszokni, így végig sem vittem. Egyszer majd emiatt elő kell vennem, mert olyan nincs, hogy megveszek valamit és nem játszom végig... Akkor minek vettem meg?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#204783) seniman válasza saelin (#204782) üzenetére


seniman
addikt

Vagy plust vagy játékot nem kell venni. :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#204785) Mike válasza raziel01 (#204780) üzenetére


Mike
veterán

Ez azért van mert rettenet rondák voltak, igy a lelke tetszett. Meg az idő megszépít mindent. Vedd elő most. Azt fogod gondolni hogy bírtam ezzel a szarral ennyit játszani?

(#204786) erahurka


erahurka
félisten

Komolyan segítsen már valaki! Bebugolt ez a szar Days Gone vagy mire jó az aim snap meg a többi célzás beállítás? Van olyan automata célzás a játékban ami ráugrik az ellenfélre ha lenyomom az L2-t? :R

(#204787) Deck válasza erahurka (#204786) üzenetére


Deck
titán

Egyik ilyen se ezt tudja. Elég vicces is lenne..
Neked már jó ideje van ps-ed nem? És nem megy a célzás? :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#204788) S e t h válasza erahurka (#204786) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bugos az aim az utolsó patchben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#204789) szallasi007 válasza erahurka (#204786) üzenetére


szallasi007
őstag

Nincs, neked kell minimálisan célozni.
Most kvázi azt várod el a játéktól hogy te motorozol meg beszélgetsz az NPC-vel a játék meg megcsinálja helyetted a többit?
Nem tudom hányadik játékod ez a konzolon de egy BF5-öt vagy Battlefront-nak neki se állj szerintem mert szétvered a tv-t elég hamar.
Nathan Drake játékokban van ilyen aim assist talán mint amire te vágysz.

(#204790) erahurka válasza szallasi007 (#204789) üzenetére


erahurka
félisten

Nem értem a kritikát. Csomó játékban van olyasmi célzás, pl. a Red Dead Redemption 2-ben... Nem várom el hogy legyen auto aim, csak nem tudtam hogy bugol a játék vagy ilyen.

Amúgy nem minimálisan kell célozni hanem semmilyen segítséget nem érzek. De olyan világos a célkereszt sokszor hogy nem is látom hirtelen, és mire észreveszem engem ér találat.

[ Szerkesztve ]

(#204791) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Cities: Skylines - Pearls From The East DLC ingyenesen tölthető [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#204792) alratar válasza l.skywalker (#204791) üzenetére


alratar
addikt

Így helye a link: [link]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#204793) l.skywalker válasza alratar (#204792) üzenetére


l.skywalker
félisten

Thx. :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#204794) mttssz


mttssz
senior tag

Final Fantasy XV-rol mik a velemenyek? Erdekesnek tunik es akcioban is van.

(#204795) szallasi007 válasza erahurka (#204790) üzenetére


szallasi007
őstag

Szerintem engedd el az autoaimot és rá fog állni a kezed az egészre.

(#204796) Gebriel válasza szallasi007 (#204789) üzenetére


Gebriel
veterán

GTA V-ben is van ilyen rásegítés.

(#204797) yusukee


yusukee
aktív tag

Van valami mód arra, hogy szoftveresen lekorlátozzam a letöltési sebességet?

(#204798) Kendek válasza yusukee (#204797) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A konzolon nincs rá mód, viszont ha olyan a router-ed, akkor abban lekorlátozhatod a PS letöltési sebességét.

<-ƘƘ->

(#204799) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Days Gone

Előzetesen nem vártam sokat ettől a játéktól, ezért sem vettem meg a megjelenés napján. Inkább megvártam az első véleményeket. Majd mikor páran elkezdték a Horizon Zero Dawn-hoz hasonlítani, ott elkezdtem félni. És hát ha nem is szorosat, de tudnék azért párhuzamot vonni a két játék között. Ugyanakkor a Days Gone-t én jobban élveztem.

Azzal kezdeném, hogy Oregon gyönyörű és élethű. Annyira, hogy szinte érzed az erdőben, a mókusszar szagát miközben játszol. Az egész táj megvalósítása kiváló hangulatot teremt a játéknak. Percekig el lehet veszni a részletekben. A napszakok változásában, és az időjárás változatosságában. A viharok, a széltől lengedező fák, nagyon élethűek. Ámbár a világ részletessége összességében elmarad a Red Dead Redemption 2-től. Gondolok itt elsőként az állatvilágra. Ebben a játékban is van, de nem túl nagy populáció. Picit hiányoltam a hódokat, ha már Oregon állam zászlaján is ott van. De ez apróság, csak eszembe jutott.

Az Unreal engine kiválóan fest, ámbár teljesítményben nem muzsikál sajnos valami jól. Nem találkoztam még olyan játékkal PS-en (multiplatform címmel sem), ami ennyi framerate problémát produkált volna. A játék során kétszer is volt szerencsém belefutni másodperces képmegállásba, amit másodjára rögzítettem is. Elég durva. És ettől eltekintve is sokszor beesett az fps szám. Ennek ellenére ez engem nem különösebben zavart. Sose olyankor történt amikor éppen akció volt, vagy bármilyen komolyabb kárt szenvedtem volna, küldetést buktam volna. Ezen felül a karakterek arcmimikájában is vannak néha anomáliák. És előfordulnak a föld felett 1m-rel járkáló npc-k, és hasonló dolgok is. Ez így leírva nem túl biztató, viszont nem is annyira vészes mint amilyennek elsőre hangzik. Nem voltak állandó jelenségek ezek, csak néha előfordultak. És a játék tartalmaz annyi szórakozást, hogy ezt el lehessen nézni neki. Viszont az is biztos, hogy nem mindenki ilyen elnéző.

A játék open world kidolgozása, remek. Élmény Oregon vadont járni, és tenni a dolgunkat. A játék alapkoncepciója a motoros csavargó lét megvalósítása ötletes. Egy szerelmes motorosbanda tag, túlélésért vívott küzdelme felett vehetjük át az irányítást. És bár engem hidegen hagynak ezek a motoros dolgok, abszolút együtt tudtam (volna) élni ezzel a szituációval. Ráadásul jópofa dolog motorozni, és fejleszteni is a járgányt. Bennem felvetődött a kérdés, hogy miért csak chopper stílusú motorok vannak a játékban?! Én bőven el tudtam volna képzelni más stílusú motorokat is. Arról nem is beszélve, hogy ha logikusan belegondolunk, akkor egy enduro, vagy túra motor sokkal praktikusabb is lett volna. Értem én, hogy motoros banda meg Sons of Anarchy, de na. Egyébként az én verdám végül így festett: [link]

A játékban nagyon sok feladat van, bár ezek egy idő után ön-ismétlőek. 4-5 fajta mellékküldetés típus van, ezekből pedig tucat számra. Ezért, nem nehéz hamar bele is unni ezekbe a feladatokba. Szeretném kiemelni, mert sokaknak fontos dolog, hogy van gyors utazás. Mindenki megnyugodhat. Én nagyon keveset használtam, mert élvezet róni az utakat a játékban. Van fejlődési, és craft rendszer is. Mindkettő jól működik, teszi a dolgát.
A gunfight jó, semmi probléma nincs vele. Fluidan lehet irtani a zombikat (igen, nekem ezek is zombik, nem érdekel, hogy máshogy vannak most elnevezve), és a rossz embereket.

Külön kiemelném a hordák elleni harcot. Számomra ez volt a játék legeslegszórakoztatóbb része. Eszméletlen király, ahogy 200-500 fős zombisereget le kell gyakni. Mindezt annyira élveztem, hogy a játék eleje fele bemutatott legnagyobb hordát, is már jó korán kipucoltam. Amikor a fórumtársak írták, hogy az egy fő sztori küldetés lesz a játék vége fele, és lehet okozhat majd bugot. De szerencsére nem lett belőle probléma.
Egy másik alkalomkor pedig sikerült össze kite-olnom két hordát. Egy cseppet érdekes szituáció volt. :) Ennek ellenére végig úgy éreztem, hogy a zombik csak statiszták. Még a küldetések nagy része sem az ő ritkításuk körül forog.

Szóval az objektív véleményem az, hogy bár vannak technikai malőrök, a játék nagyon szórakoztató, és kimagaslóan hangulatos. Mindenkinek ajánlom, aki egy jót szeretne szórakozni, de nem fontos neki a kompetens, érdekes sztori. Mert...

És itt egy huszárvágással átcsapunk a szubjektív véleményembe. Mivel a sztori megöli majdnem az egészet számomra.
Úgy gondolom, hogy ma már alapból sem hálás feladat egy zombi apokalipszises téma kitalálása. Nem igazán lehet újat kitalálni a zsargonba. És ez látszik is a Days Gone-on. De legalább amit kitaláltak sztorit, a játék köré, akkor azt csinálták volna meg értelmesen..
Már a kezdő képsorok, a sztori, a dráma megalapozása is nagyon gyenge. (TLoU ebben nagyon erős volt) Kapunk egy nagyon rövid "ez az alapszitu" bevezetést, és ennyi. A szotri haladtával ugyan tisztul a kép, és egyre több dologra derül fény, de a kezdés elcseszett. Később kezd magára találni a történet, sőt néhol még érdekes formában is tárul elénk a fő történetszál. Helyére kerülnek a célok, az indítékok, a miértek. Megismerjük az Oregon-ban fennálló status quo-t és ez embereket akik ott élnek. Igaz ezeknek az embereknek a 80%-a sablonos, egysíkú karakter. De olykor találkozunk érdekesebbekkel is. Mint Skizzo, Wade Taylor, Weaver.
Ugyanakkor már főhősünk karakterfejlődésével is vannak ám komoly bajok. Például a történet egy pontján, miután kiiktatunk egy fontosabb személyt, Deacon egy "gyónás" keretében képes kijelenteni, hogy ja de ő amúgy már tökre megváltozott. Nem olyan erőszakos mint régen stb stb. Há'mi? Az még oké, hogy a zombikat öli. De embertársait is rezzenéstelen arccal, konkrétan élvezettel öli halomra. Hát akkor milyen lehetett ő előtte, ha most így viselkedik?!
Maga a fő szál túl egyszerű. És ez nem is lenne baj, ha kellő drámaisággal sikerült volna elmesélni. De ez nem sikerült. Igaz ágazik ki belőle, egy érdekes mellékszál is, de az csak egy secret ending-be torkollik. És konkrétan inkább a folytatást vezeti fel mint magyarázatot ad bármire is. Annak ellenére, hogy nem egy nagy volumenű történetet játszunk végig, azért Deacon indtéka érthető és működik. Egy bizonyos pontig. És az a pont hozta el bennem a törést. Ott nagyon megutáltam a játékot, és nehezen emésztettem meg a történteket. Erről viszont csak spoileresen írhatok.

Miután Délre utazunk, számomra minden elromlik. Egyrészt már a táj is kopár, szürke és unalmas.
Na de a nagy tetőpont, amikor végre találkozunk életünk nagy szeremével, akit sose fogunk elhagyni. És flashback-ek formájában megtudhattuk, hogy mennyire nagy is az a szerelem. Sőt egy jelképes sírhoz is járunk rendszeresen "gyónni", gyászolni, és őrizni Sarah emlékét.. Erre mi történik a nagy "reunion" pillanatban?!?!
SEMMI! Sarah áll fapofával mint egy darab.... Deacon áll meglepődött pofával mint egy darab... És ennyi.
KÉT évig kereste élete szerelmét! A nő két éve azt hitte, hogy hőn szeretett párja halott! És mikor kiderül, hogy mindketten élnek, újra boldogok lehetnének együtt. Akkor egy ölelés sincs, a boldogság halvány szikrája se! Konkrétan Sarah úgy reagál, hogy Cső, várjál egy kicsit, most nekem dolgom van, keverem itt a szupertitkostudós trutyit..

Én nem tudom, hogy melyik kapcsolatmodell alapján lett ez kitalálva? De nonszensz az egész. Kizárt dolognak tartom, hogy aki ezt a jelenetet, fordulatot megírta, volt e valaha az életben szerelmes. Az egész játék erre a pillanatra volt felépítve. Ez kellett volna, hogy legyen a katarzis. Ehelyett köcsög katonázgatásba megy át az egész... Itt én annyira ledobtam a láncot, a játék utolsó pár órájáig egyáltalán nem érdekelt a történet.

Aztán közben olyan karakteridegen, logikátlan cselekedetek vannak, mint amikor Sarah reszket miután, bent marad egyedül egy épületben, és önvédelemből le kell ölnie egy tucat zombit. Teljesen lesokkol, nagyjából összehugyozza magát. Majd ugyan abban a küldetésben, 5 perccel később, előadja magát Deacon-nek, hogy ő mennyire tökös csaj. Aztán bónuszként, a rákövetkező küldetésben meg hidegvérrel fejbe lövi azt a szerencsétlen portás gyereket. WTF?!

Deacon titkolózik a katonásbáró előtt, hogy ahonnan jött ott senki sem él már. Senkivel nem találkozott. De a zombiapokalipszis "VadonJanija" tolja a Copeland rádiót. Amit a katonák érdekes módon sose hallanak meg?

A történetben nincsenek fordulatok, meglepetések nyilvánvaló is volt, hogy hova fog ez az egész kifutni... A vége viszont jó, az utolsó támadás. De odáig ismét semmitmondó küldetések során jutunk csak el.
Ráadásul itt még a spoiler alatt leírom, funfact: Megtaláljuk Sarah-t, vége a sztorinak. Majd a játék kiírja, hogy együtt vagyunk most már boldogságban. De igazából soha többet nem látjuk ismét. :D :D Mert Sarah nincs ott Mike Camp-ben, és sehol máshol sem a sequel során. :D Vicc.

Mindezek ellenére a végére ismét tudtam élvezni a játékot. De ez csak annyit jelent, hogy nem rossz szájízzel fejeztem be. És nem fogok rá utálattal visszagondolni.

Viszont maradt még egy óriási negatívum, ami csak lokálisan minket érint. Az a vállalhatatlan minőségű magyar feliratozás. Ennyire katasztrofális fordításokkal egyetlen PS ex játékban sem találkoztam. Rettegek ezek után a Death Stranding lokalizációjától.

Összességében felemás élmény lett számomra. És Deacon azért jó karakter. Sajnos nálam itt is a sztorin ment el a dolog, és a karakterek dilettáns, irreális viselkedésein. Maga a rendezés, a párbeszédek, átvezető animációk tálalása is átlagos. Ugyanakkor a játékmenet szórakoztató és hangulatos.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#204800) secular


secular
tag

Sziasztok!

Tegnap kikapcsoltam, nem kihúztam, normálisan leállítottam a ps4em.
Ma kapcsolom be, normálisan fehéren világit a gomb, viszont a tv azt írja nincs jel.
Másik hdmi csatiba és másik hdmi kábelel is próbálkoztam.

Van ötlet, vagy mehet a boltba garival?:D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.