Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151701) #20844032 válasza .LnB (#151694) üzenetére


#20844032
törölt tag

A konzol ugyanúgy számolja és jeleníti meg a képkockákat. Nem tudja máshogy :) Motionblur ugyanúgy van pécén is, meg egyre többször fix30 fps üzemmód.

(#151702) Deck válasza #20844032 (#151701) üzenetére


Deck
titán

Még jó, hogy az a hulladék Motionblur kikapcsolható sok játékba :)

PS5

(#151703) FollowTheORI válasza 30z.Samu (#151699) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem csak ez... az LCD tévéken van egy nem elhagyagolható utánhúzás és elmosódás, ami a gyorsabb monitorokon és pl OLED-en sincs... érdemes megnézni a mozgásos teszteket is.

Tehát a mozgást darabosabbnak látod azokon a kijelzőkön, amik túl "gyorsak" (tisztább a kép mozgás közben), ezért nagyobb/több fps és animációs fázis kell ezekhez, hogy folyamatosnak lásd/érezd.

Erről elég sok helyen írnak pl OLED tévéknél is... hogy pl egy 24 fps videó sokkal darabosabbnak fog látszani, amikor pl a kamera (kép) vízszintesen mozog sokat (pan)... egy LCD-n ez sokkal kevésbé látszik. Hiába 60/120Hz mindkettő.

Pont ez van itt is.

Meg persze nyilván a konzoloknál alkalmazhatnak egyéb, motion blur, stb technikákat is hogy folyamatosabbnak lásd/érezd a kevesebb frame-et... (ahogy a mozifilmek is ugyanezt teszik).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151704) Deck válasza FollowTheORI (#151703) üzenetére


Deck
titán

Tuti ezért szereti jobban a monitorom is a 60 fps-es játékokat :)

Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

PS5

(#151705) 30z.Samu válasza FollowTheORI (#151703) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valamit mindig tanul az ember. :R

Holnap érkezik a Detroit Become Human, de elképzelhető hogy kivételesen nem esek neki a friss címnek, hanem befejezem, amit nem rég elkezdtem (The Last Of Us). :D Bár lehet nem fogom kibírni. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#151706) WaterWave válasza oriic (#151696) üzenetére


WaterWave
veterán

Akkor ez mi?

[link]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#151707) #20844032 válasza FollowTheORI (#151703) üzenetére


#20844032
törölt tag

Gyorsabb monitorokon kevesen tolják, meg azok rendszerint TN monitorok. Az átlag gémer monitor meg a tévék utánhúzásban ugyanott vannak. A tévékre inkább a nagyobb inputlag jellemző a több utófeldolgozás miatt, de ez a mozgást nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#151708) Gery9112 válasza WaterWave (#151706) üzenetére


Gery9112
őstag

Battlefield 1, a májusi patch-el érkezett mesterlövész puskával az Apocalypse DLC egyik pályáján.

Elvileg Angry Joe azt mondta, hogy nekik zárt ajtók mögött mutattak 20-30 percet a tényleges játékból és az eléggé áll leejtős..... Ha így van akkor duplán félrement ez a trailer.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#151709) bandi0000 válasza WaterWave (#151706) üzenetére


bandi0000
nagyúr

BF1 utcsó dlc pálya

Xbox One: bandymnc

(#151710) WaterWave válasza Gery9112 (#151708) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor benéztem... :D mondjuk ennek örülök mert akkor még lehet jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#151711) Csabee86 válasza .LnB (#151690) üzenetére


Csabee86
senior tag

Furcsa, hogy emberek minek nem tudnak örülni. :)

(#151712) wolf13 válasza WaterWave (#151710) üzenetére


wolf13
őstag

Remény hal meg utoljára ? :D

(#151713) Csabee86 válasza oriic (#151696) üzenetére


Csabee86
senior tag

A trailer "állítólag" tartalmazott elég sok gameplayt. Ki tudja.

(#151714) FollowTheORI válasza #20844032 (#151707) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem akarok erről vitatkozni, mert feleslegesnek érzem... de ha megnézed a teszteket erről, simán látszik, hogy nem :N ... főleg az olcsóbb tévék... láthatóan rosszabbak még egy átlagos irodai monitornál is.

Abban igazad van, nem csak ezt kellett volna leírnom... mert úgy tűnhet csak ezeket okolom.

Mondjuk úgy, az egész mozgásmegjelenítés mindennel együtt rosszabb a tévéken, általában... az összes ghosting, utánhúzás, flicker... meg amit még ide tudsz/akarsz sorolni...
+ a PC monitoroknál van overdrive is gyakran és egyéb finomságok, amik az átlagos response time-ot jelentősen csökkentik, hiába lenne ugyanaz a panel specifikációja... stb.

Input lag is van igen, de az máshol számít... nem azért látod folyamatosabbnak, mert input lag van... ez nem is logikus ("input" nélkül is fennál a dolog, tehát nem számít). :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151715) #20844032 válasza FollowTheORI (#151714) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen, rengeteg tesztet megnéztem. Nem, nem láthatóan rosszabbak a tévék manapság, mint az átlag irodai monitorok. Persze ha az átlag irodai monitor valami fisemfos TN, akkor működéséből fakadóan jobb lehet, mégha a képe esetleg nézhetetlen is, de játékra jellemzően nem ilyeneket használnak.
Nekem az előző monitorm egy LG UD58 volt. Ennek a

Rtings szerint
80% Response Time: 5.6 ms
100% Response Time: 16.8 ms

Egy középkategória alja MU6300 ugyanott
80% Response: 8.0 ms
100% Response Time: 18.7 ms

Itt látható különbségekről meredek beszélni. Persze nem definiáltad, hogy mi az gyengébb tévé, meg gyengébb monitor, szal itt aztán lehet bármit bármivel összemérni. Kb azonos kategórián belül nincsenek ma ilyen különbségek.

szerk: elnézést, rosszul emlékeztem az előző monitoromra, javítottam

[ Szerkesztve ]

(#151716) oriic válasza WaterWave (#151710) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ilyen leleplezesekkor a legtobb videos azt csinalja hogy vagy a trailert nyomatja folyamatosan es alatta mondja az infokat amiket kapott, vagy korabbi reszbol felvett gameplay alatt magyarazza a dolgokat az uj reszrol.

Live-Die-Respawn

(#151717) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

PES 19 hivatalos licenszek:

Russian Premier Liga (Exclusive for PES 2019)
Liga NOS (Portugal)
Scotland's Ladbrokes Premiership
Belgium Pro League
Swiss Super League
Superliga Argentina
Danish Superliga

Lehet bárki, bármekkora PES fan, abban megegyezhetünk, hogy most komoly bajban lesz a Konami. Konami-t alapjába véve gyűlölöm a Kojima-s balhé miatt. De a PES-t sajnálom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#151718) FollowTheORI válasza #20844032 (#151715) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No ez az, hogy nem csak ezt kell nézni, ezt mondtam, hanem jobban mögé kell nézni... az átlagos használatot nehéz kihámozni, meg amikor nincs 0-80/100% vagy vissza változás.

Meg ilyenek is vannak tévén: "PWM causes a duplicated trail following moving objects".

Pl nézd meg a 20%-100% vagy a 80%-100% időket... amikor nem a teljes kép változik, tehát nem valami mesterséges maximumot mérsz, hanem valódi képről képre mozgást.
A tévé kb dupla vagy 3x annyi idő alatt vált... egy átlagos response time, 2-3x rosszabb lenne.

És akkor ott vannak még az egyéb fenti "artifact"-ok, amik jelen esetben segítenek is. :)
De igazából magán a lőtt motion blur fotón is látszik a lényeg. Bár ez még egész jó.. vannak sokkal rosszabb tévék is. :)

No de én részemről zárom, mert nagyon off is, meg elmondtam az én álláspontom. Nem kötelező egyetérteni persze továbbrasem. :)

Igen amúgy pl ilyen tévékre gondoltam amit a többség vesz... monitor dettó, nemiscsak ilyen gamer... valami TN vagy IPS amit a többség vesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151719) wierra válasza .LnB (#151717) üzenetére


wierra
senior tag

Bár nagyobb flash 58"-on labdarúgni, de a PES részemről továbbra is marad PC-n. :U :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#151720) #20844032 válasza FollowTheORI (#151718) üzenetére


#20844032
törölt tag

Jó, mindegy, igazad van, ez nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#151721) FollowTheORI válasza #20844032 (#151720) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na még egy utsó erre válasznak. Nem. :)

Itt náluk pl a 20% to 80% pl azt jelenti, 20% szürke kép 80% szürkére változása... ez nem az idő% hanem a két kép közötti "differencia" egyfajta mérőszáma.
Nyilván a gyakorlat ennél sokkal kisebb ... tehát az apróbb/kisebb változások a fontosabbak nem a nagy delták. Két egymás utáni kép ritkán tartalmaz nagy deltákat az előzőhöz képest... nyilván egy világos valami vagy logo sotét képen áthúzása extrém példa. :)

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/motion-blur-and-response-time

Ezen belül ami szerintem fontos az a 80% response time... itt már az időről van szó viszont igen.
Nos ha megnézed itt durva különbségek lehetnek, és a teszt specifikáció szerint is 4ms már érezhető pl.
De azért a 100%-ot is érdemes nézni...

Hacsak így gyorsan átfutja az ember a grafikonok jobb felső értékeit tisztán látszik... sacc/kb a tévé kb másfél/dupla lassú. :) Nyilván néha jobb, akár azonos, néha viszont sokkal rosszabb.
100% dettó... és ott is a már érezhető tartományban, 10ms fölötti a diffi.
És akkor még ott van a többi +probléma erre rá.

De jah szerintem is hagyjuk. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151722) Deck válasza .LnB (#151717) üzenetére


Deck
titán

A pes sokkal jobb játékélményt biztosít. Az, hogy nem lesz hivatalos licensz meg kb semmit sem jelent. Első héten már lesz hozzá patch :D

PS5

(#151723) eisento válasza .LnB (#151717) üzenetére


eisento
addikt

kar hogy nincs mennyei megyei benne :D

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#151724) 30z.Samu válasza eisento (#151723) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor instant get lenne. :D

Sic Parvis Magna

(#151725) .LnB válasza Deck (#151722) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Persze aki eddig is PES-es volt, az megoldja.
De új vásárlók kellenének. Az meg így nem lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#151726) Deck válasza eisento (#151723) üzenetére


Deck
titán

Hogyne lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#151727) #20844032 válasza FollowTheORI (#151718) üzenetére


#20844032
törölt tag

És az általam linkelt két megjelenítő között van 2.4ms különbség 80%-on. És 4 már látható.
Tehát most ebből az következik, hogy komoly különbség van egy tévé meg egy monitor között? :)

(#151728) eisento válasza Deck (#151726) üzenetére


eisento
addikt

ne bassz mar, hogy ezt bele lehet rakni a jatekba. mondjuk annyira nem szeretem a focit de bratyo fia szokott jatszani

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#151729) FollowTheORI válasza #20844032 (#151727) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Átlagosan igen... ez egyébként a jobbik eset... nézz meg egy KU 6xxx tévét ami sokaknak van itt a PH-n is... ;)

De egyébként röviden elég csak megnézni a lőtt képet... már abból látszik mekkora a különbség.

A monitoroké mindig "tisztább" lesz és nincs "duplikáció".

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151730) Madwe válasza FollowTheORI (#151729) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért is kell oleden játszani ;]

(#151731) FollowTheORI válasza Madwe (#151730) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagy dillemába is vagyok, mert idén tévét akarok majd venni újat a nappaliba... OLED nagyon szimpatikus, de ez a beégés para engem még zavar (nem győzött meg, főleg hogy az összes tesztoldal fel is hívja rá a figyelmet, ha konzol vagy PC van).
De tudom sokan írtátok már hogy nem akkora gond/vagy abszolút nem gond.
De én hosszú órákat fél-napokat is konzolozok, ha beszippant. :D
És ott azért game közben, akármilyen is, vannak statikus részek.

Egyelőre az OLEDnek több a pozitívuma, ezért hajlok is rá... :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#151732) Deck válasza eisento (#151728) üzenetére


Deck
titán

De :K

PS5

(#151733) freeknight válasza FollowTheORI (#151731) üzenetére


freeknight
őstag

Szerintem semmi probléma nincs az oleddel ilyen szempontból, teljesen jó konzolhoz. Monitornak már más kérdés, de szerintem még az se gáz.

Nekem volt plazmám 5 évig, használtam monitornak is (bár a képernyőkímélő 2 percre volt beállítva), ott is csak a végén sikerült beégetni, de az már a panel öregedéséből is fakadhatott.

(#151734) Madwe válasza FollowTheORI (#151731) üzenetére


Madwe
nagyúr

igazából miután sdr tartalomnál az oled fény 20-27 között bőven jó (100-120 nit közötti) ezért ezen szerintem kár görcsölni. hdr esetén persze kell a 100as oled fény, de ott ugye nagyobb a tartomány, s jellemző tartalom ott is 100 nit körül mozog, csak van 1-2 fényes rész néha itt ott :)

Szóval ha nem direkt napfényben játszol ahova kell a fényerő, akkor ezen felesleges görcsölni, hud nem fog beégni. Monitor esetén excelezni nem érdemes vele mondjuk pl :D de direkt napfényben, 100ason pörgetve se égne be egyhamar szerintem...

Én már lassan 2 éve használom napi átlag 3-4 órát s kutya baja, tesztábrákkal se jön ki semmi beégés. a képminőség meg mindenért kárpótol amúgy is :D nomeg néha ki lehet fogni 5 év garral, ott meg már tényleg felesleges aggódni, 5 év után meg úgyis megy mindenkinél a wcbe :D vagy szülőkhöz akik leszarják, gondolom :D de én úgy sejtem 5 év után se fog beégni :D

[ Szerkesztve ]

(#151735) ^Boss


^Boss
őstag

konzolvilágtól rendeltem be a detroitot, de még semmi infó nem jött a szállításról. szerintetek megjön holnap? :U

(#151736) #20844032 válasza FollowTheORI (#151729) üzenetére


#20844032
törölt tag

Látszik persze, de azok mesterséges képek olyan szempontból, hogy a játékosok valójában ilyet fognak látni a legkevésbé. Főleg a konzoljátékosok. 60 frémmel, 1 pixelnyi statik elmozdulás. Ez az, ami a játékokban nem fordul elő, mióta a SHMUP gyakorlatilag kihalt genre :)

[ Szerkesztve ]

(#151737) 30z.Samu válasza ^Boss (#151735) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tőlem már kérdezték hogy aktuális-e még, szóval szerintem igen.

Sic Parvis Magna

(#151738) tothl válasza FollowTheORI (#151731) üzenetére


tothl
addikt

+1 az OLED -re, én is azt hajtok.

(#151739) Deck válasza tothl (#151738) üzenetére


Deck
titán

+1 :P

PS5

(#151740) penge111


penge111
addikt

Ebbe a Bloodborne-ba is pakoltak tartalmat, a caliche dungeonoknak nemrég vágtam neki, tele van a hely idáig nem látott szörnyekkel, és bossokal, hatalmas piros pont a Fromsoftware teamnek, és még ott a Old Hunters Dlc is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#151741) taki01


taki01
őstag

(#151742) vrob71


vrob71
tag

https://live.playstation.com/ -20% az amerikai PS boltokban. Vegig kell nezni a Detroit videot.

(#151743) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Battlefield V saját vélemény:
Steampunk érzésem van a játékkal kapcsolatban ami legkevésbé sem áll össze nálam a 2.világháborúval, erre még rátesznek a karakter ábrázolások, fullra 21. századi arca van mindegyiknek. :(
Nem ajda, kihagyós. (A Frostbyte motor ennek ellenére még mindig zseni. )

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#151744) peternac válasza vrob71 (#151742) üzenetére


peternac
tag

THX! :R Dark Souls Remastered-re el is lövöm a -20%-ot

(#151745) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
Azt meg lehet valahol nézni, hogy egy játékkal mennyi időt töltöttem? Csak ezt a százalékot látom, de ez csak a trófeákat (?) számolja. (2 hete van csak konzolom)
Nekiálltam a Beyond:Two Souls-nak, nagyon tetszik, beszippantott az élmény. Ott tartok (eredeti sorrendben csinálom, nem időrendben), hogy bezártam az átjárót a laborban. Van egy kis Stranger Things hangulata, ami nálam előny.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#151746) Mrdevil válasza taki01 (#151741) üzenetére


Mrdevil
addikt

Borzasztó ez a glória a cockpiten, valóságban sem bírom megszokni, és itt sem fogom tudni sajna. :W
Gusztustalan....... :(

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#151747) RangerFox válasza OgreImre (#151745) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ha a mentéseknél nem írja, vagy nincs külön oldala ehhez (mondjuk a battlefieldekhez, Destinyhez van), akkor nem, nem tudod megnézni. A Ubisoft, Naughty Dog játékainál általában írja a játékba befektetett órák számát.

F1 2018: A motorhang nagyon rendben van, de azért remélem, hogy ennél több újítást kapunk. Várom a full revealt, de valószínűleg ezt is megveszem, ahogy a tavalyit is.

[ Szerkesztve ]

(#151748) Rage47 válasza OgreImre (#151745) üzenetére


Rage47
veterán

én is most játszok vele, szerintem is vettek innen ötleteket a Stranger Things-hez

(#151749) consono válasza Mrdevil (#151746) üzenetére


consono
nagyúr

Így van... És ki-beszállásnál is csak útban van, nem hiszem, hogy ne lehetett volna esztétikusabban megoldani a dolgot :/

"In God we trust. All others must bring data"

(#151750) penge111


penge111
addikt

Igaz, ha ezt a kódot ha aktiválom, akkor lesz a shopban 15.000 Forintom, bármit vehetek belőle? Nem kell hogy legyen bankkártya adat hozzá, a 15 havi ps plusz is kódformájába ment fel az accountomra és nem volt regisztrálva semmilyen bankkártya az accountomhoz? Ez így elég jó vétel, ha mégis egy két címet digitálisan akarok :))

Tudom, írják a honlapon is, de inkább tutkóra megkérdezem itt!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.