Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129101) erahurka válasza Gulyopapa (#129098) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lesz lényeges eltérés, csak egy pici ráncfelvarrás.

(#129102) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"IO Interactive confirms work underway on the “next Hitman game”, more information coming in 2018"

Live-Die-Respawn

(#129103) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#129100) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Roszkor volt vr-od. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#129104) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sima ps-el is jó a vr? Nem jobb pro-val?

(#129105) XuChi válasza slloyd (#129099) üzenetére


XuChi
addikt

"Engem a VR felfedezèse után szinte hidegen hagynak a hagyományos játèkok"

Én meg pont hogy azt várom, mikor hal már ki a francba ez a vacak VR :C :U

(#129106) mettek válasza XuChi (#129105) üzenetére


mettek
addikt

Egyértelműen ez lehet a jövő alapvető megjelenítője ha rendesen kiforr es meglesz az erőforrás is. Én filmnézésre is el tudnám képzelni...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#129107) syIex válasza XuChi (#129105) üzenetére


syIex
veterán

Mivel eléggé előre mutató kizártnak tartanám, hogy megálljon a fejlődésben..:N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129108) XuChi válasza syIex (#129107) üzenetére


XuChi
addikt

Ha ez lesz a jövő megjelenitője, akkor én nem fogok se filmet nézni se játszani és semmit sem ami ehez köthető.

Ha csak VR lesz ——> Nem jàtszom többet.

Ha elszaporodik a lootbox ——> nem játszom többet.

Én már a DLC-ktől is idegbajt kapok, nemhogy az ilyen vackoktól mint 3D szemüveg, VR, Lootbox, stb stb :W

(#129109) syIex válasza XuChi (#129108) üzenetére


syIex
veterán

Sajnos (vagy nem) most erre van a kereslet nagyon. A VR bizonyos szinten jó, de azért egy filmet én pl nem nagyon tudok elképzelni nézni azon keresztül. Játékok terén viszont amennyiben még többet fog fejlődni szerintem egészen jó dolog is kisülhet belőle! :) És itt most nem a PS VR-ról beszélek. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129110) Kendek válasza Adam_Shepard (#129100) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én azon csodálkozok, hogy miért pont a feljavított második verzió (CUH-ZVR2) megjelenése előtt indult be a roham a régire. Én most már tutira megvárom az újat, az a pár hét igazán nem számít.

<-ƘƘ->

(#129111) syIex válasza Kendek (#129110) üzenetére


syIex
veterán

Mivel fog többet tudni az új? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129112) Kendek válasza syIex (#129111) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem a HDR átvitele esszenciális, de a vezetékek is fontosak.

<-ƘƘ->

(#129113) erahurka válasza syIex (#129109) üzenetére


erahurka
félisten

Én csak azt nem értem, miért kell VR exkluzívvá tenni csomó játékot, ami tök jól menne nélküle is.

(#129114) syIex válasza erahurka (#129113) üzenetére


syIex
veterán

Ez mondjuk jogos kérdés. De a gyártó szempontjából pont azért, hogy ha annyira játszani akarja az ember vegye meg hozzá azért a pár száz euróért... Gondolom én..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129115) #20844032 válasza Kendek (#129110) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ezen én is töprengtem. Utólag sajnos azt kell mondjam nem hoztam jó döntést, de az új is kompromisszumos lett volna. Én azt hittem meg fogom úszni a kábelezést, mert nincs HDR a monitoromban, de sajnos így sem, mert a doboz csak YUV420-ban tud 4K-t, a monitorom meg csak YUV444-et, és YUV422-t tud :( Viszont az újban egyszerűen ökörségnek tartom, hogy a kezelőszerveket a szemüvegre kreültek. Senki nem akarja piszkálni a fején a szemcsit, a kábeles távirányító tökéletes megoldás volt.
Mindegy, megoldottam, kábeleznem már nem kell, de kapcsolgatni igen, ami még mindig minimális kényelmetlenség.

/A füles nem érdekelt, abból a sajátomat használom(HyperX Cloud), a sajátját csak kipróbáltam->jó szar :D

[ Szerkesztve ]

(#129116) ribery22


ribery22
tag

Sziasztok,

Ha már a VR a téma, lehet használni a sisakot normál szemüveggel együtt is?

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#129117) #20844032 válasza ribery22 (#129116) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen. Bár én nem vagyok (még) szemüveges, a nejem az, és ő is elég sokat játszik vele. Nem panaszkodott, hogy zavarná őt vagy bármi.

(#129118) #20844032 válasza #20844032 (#129115) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ó igen: ami még a régi mellett szólt nálam: a kábelhosszabító. Egyszerűen nem értem miért kellett benöveszteni a kábelt. Oké, megspóroltak 3 csatlakozót, de én pl a legtöbbször nem használom, csak olyan játékhoz, aminél állni kell. Ha vezetek vagy bármi, akkor a nem kell két kilométer vezeték a földön hemperegjen. Illetve az újon meg úgy tudom a benövesztett kábel rövidebb, mint a régin hosszabbítva, szal sajnos nem minden ponton előrelépés az újabb.

(#129119) Dagohun


Dagohun
tag

Igen lehet, én szemüveges vagyok és nem zavaró.

(#129120) Dagohun


Dagohun
tag

Még az alap RE7 demo-t sem játszottam végig, nem hogy VR-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#129121) Rage47 válasza syIex (#129107) üzenetére


Rage47
veterán

nekem hányingerem van VR-ban, szóval remélem nem terjed el

[ Szerkesztve ]

(#129122) syIex válasza Rage47 (#129121) üzenetére


syIex
veterán

Nem vagy vele egyedül. Nem bírja mindenki. Én nem sokat használtam még, de amikor próbáltam tetszett, de azért azt én is remélem, hogy nem fognak mindent arra tervezni! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129123) Dagohun


Dagohun
tag

Mondjuk a GTS-ben, a pálya neve nem ugrik be, elég meredek lejtő van akkor ay én gyomrom is elkezdett émelyegni. Bár a WR WORLDS scavanger-es küldijében mikor aszteroidákon kell ugrálni akkor semmi bajom nem volt, pedig ott tekeredett a kép rendesen.De GTS alatt előjött az émelygés.

(#129124) hyggelig válasza Rage47 (#129121) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nekem nem működik szemüveggel. Ugye az lenne a koncepció, hogy jól rásimuljon a fejedre.

A HTC Vire set alá nem fért a szemüvegem, nélküle meg szörnyű volt a kép.

(#129125) leslieke válasza Adam_Shepard (#129100) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én majdnem vettem a géppel együtt, de aztán mégsem. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#129126) lui24


lui24
tag

Ebben az új vr ban teknikai fejlődés annyi hogy átengedi a HDR jelet. Nem változik sem a látószög sem a felbontás?

[ Szerkesztve ]

(#129127) #20844032 válasza syIex (#129122) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mivel a mozgásbetegséget alapvetően a tanult reflexek okozzák, ugyanígy ezekből a reflexiókból "ki lehet tanulni". Azaz a VR használatával javul a fogékonyság a mozgásbetegségre. Én évek óta használok (nem intezíven) VRt, rám már gyak semmilyen motionsickness hatása nincs.

(#129128) erahurka válasza lui24 (#129126) üzenetére


erahurka
félisten

Amíg nincs új PlayStation, addig a látószög és a felbontás nem fog változni.

(#129129) Madwe válasza mettek (#129106) üzenetére


Madwe
nagyúr

Filmnézésre elképzeltem, ahogy 5en ültök a nappaliban külön vr szemüveggel... Ilyenkor azért meghagyhatnánk a hangfalszettet, vagy ragaszkodjunk a fejhallgatóhoz, hogy még véletlenül se vegyél tudomást a többiekről, akik veled nézik a filmet :D?
Mondjuk egy 4ks oled hdr vr képet kipróbálnék, ha lenne :D

(#129127) Moby Ez szerintem egyénfüggő. Én régen pl minden szart kipróbáltam a vidámparkban, ma pedig buszon se tudok olvasni mert szarul leszek :) Sőt, vr se kell h rosszul legyek játék közben, elég ha fpst nézek amit nem én irányítok :D

[ Szerkesztve ]

(#129130) #20844032 válasza Madwe (#129129) üzenetére


#20844032
törölt tag

A hatás mértéke egyénfüggő, de a mechanizmus ugyanaz mindenkinél. Azaz mindenki ki tud tanulni a motionsicknessből, olyannyira, hogy ma már VR-el kezelik azokat, akiknél súlyosak a tünetek.

(#129131) sting2 válasza gregskiii (#129065) üzenetére


sting2
addikt

Ezt a típust versenyeztettem a TX780-al de konkrétan a Sony szalonos ember is felhívta a figyelmem, hogy amíg gyártói rendszer frissítésben nem lesz benne ez a "handshake" anomália javítás, addig számoljak vele mert jelen van...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#129132) syIex


syIex
veterán

Mindenképpen fejlődés ezt nem lehet vitatni! :) De szerintem vannak bizonyos dolgok, amikben nem lenne annyira hasznos. Ilyen például a film szerintem. Most nézzek körbe körbe, hogy mi történik éppen? :U Mondjuk van olyan film kategória amikben jó lehet! :DDD If you know what I mean :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129133) #20844032 válasza syIex (#129132) üzenetére


#20844032
törölt tag

A film ma a hagyományos 2d-s mozit jelenti, VR világban már egészen mást jelent. A kiadott VR anyagok jelentős része ma kvázi mozinak tekinthető, amiben bizonyos százalékában a "filmnek" passzív megfigyelő vagy a világon belül, bizonyos pontokon pedig eldöntheted a "film" további alakulását.

(#129134) Madwe válasza syIex (#129132) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kapsz egy mechanikos kart, ami majd forgatja a fejed, ha fontos helyre kell nézni, nehogy lemaradj valamiről ;)

(#129133) Moby Ahol eldönthetem a film alakulását, az már nem film, mint médium szerintem, hanem több. Mint az interaktív filmes játékok. A filmbe ez már nem tartozik bele szvsz, bár ez egyénfüggő, de az biztos, h a "régimódi" lineáris filmre mindig is lesz igény :D

[ Szerkesztve ]

(#129135) syIex válasza #20844032 (#129133) üzenetére


syIex
veterán

Érdekesnek érdekes mindenképpen, de azért szerintem nem lenne jó, ha csak olyan lennének a jövőben! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129136) #20844032 válasza syIex (#129135) üzenetére


#20844032
törölt tag

Milyen szempontból nem lenne jó? A hagyományos megjelenítési módok távolról sem közelítik meg azt az immerziót, amit a VR tud. De, jó lenne. Sőt. De odáig még hosszú az út, és van még probléma nem kevés, amit meg kell oldani. Nem kérdés, hogy meg lesznek oldva.
Amíg ez megtörténik, addig csak azt tudnám javasolni jó szívvel a z ellenzőinek, hogy ha van rá lehetőség próbálják ki mondjuk a London Heistet, vagy a Batman Arkham VR-t. És utána üljünk le megint dumálgatni róla.

[ Szerkesztve ]

(#129137) syIex válasza #20844032 (#129136) üzenetére


syIex
veterán

Én nem vagyok ellene felőlem jöhet és biztos van akinek tetszik, de ne vegye át teljesen a piacot csak annyit mondtam! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#129138) Dagohun


Dagohun
tag

Átvenni nem fogja szerintem. Még jó darabig. De vannak játékok amik "élvezhetőbbek" VR-el, pl. a szimulátorok. A horror játékokban pedig még rátesznek egy lapáttal a VR cuccok. Még nem próbáltam, de semmi kedvem hogy elvigyen a mentő.

(#129139) marilllyo válasza Dagohun (#129138) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha kiadnák PS VR-ra az Alien Isolation-t.... NA akkor kérdés nélkül vennék.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#129140) Gulyopapa válasza Madwe (#129129) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem 4ks oled hdr van, de vannak gondjaim:
- az ára ugye...100.000-ret kiadni egy olyan cuccért amit egyszerre csak egy ember használhat, a többi meg nézi...
- utálom ha van valami a fejemen, nemhogy egy búvárszemüveg :D
- romlik rendesen a felbontás, illetve homályosodik a kép az eredetihez képest ( legalábbis teszteken úgy láttam ).
Ezzel nem fikázni, akarom, mert alapvetően tetszik, csak még nem vagyok meggyőzve :D
Ha Veszpémben van valakinek, aki kölcsönadná ( elhozná fél órára ) és kipróbálhatnám az OLED-en, nyitott vagyok rá :DDD

(#129141) Dagohun


Dagohun
tag

Nos Pc játszottam, de mire végig vittem leizzadtam párszor. Pedig imádom a horror filmeket de mikor "benne" vagy..... :)

(#129142) Madwe válasza Gulyopapa (#129140) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem is, de én a vr kijelzőjéről beszéltem, vr alatt tökmindegy milyen a tévéd képe, ha a szemüveget nézed :)

(#129143) Dagohun válasza Gulyopapa (#129140) üzenetére


Dagohun
tag

Nos igen a felbontás elég gáz. De összességében az élmény ami viszi a hátán. Mikor a GTS-ben előre hajolva benézel a kormány kerék mögé, akkor a legkevésbé fog a felbontás érdekelni. Vagy mikor leelőződ a másik kocsit oldalra nézve látod hogy lehagyod, aztán a fejedet kicsit oldalra billentve bele nézel a visszapillantó tükörbe és láttod hogy lemarad.

(#129144) Gulyopapa válasza Madwe (#129142) üzenetére


Gulyopapa
addikt

...ezt nem tudtam hogy mindegy...

(#129145) #20844032 válasza marilllyo (#129139) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hidd el, a resi7-el sem "könnyebb" az életem... :DDD

(#129146) hitman77 válasza Dagohun (#129143) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Én még mindig azon agyalok, hogy mi legyen a karácsonyi meglepi. Kormány+állvány vagy VR.
Az a gond hogy a fiam elvileg még nem használhat Vr-t mert nincs 12 éves. Egyébként tuti Vr lenne.

Van esetleg valaki aki hasonló cipőben jár? Jó lenne eldöntenem lassan. :)

(#129147) dollarZ18


dollarZ18
tag

Annyit beszéltek itt a VR-ról, hogy nekem is megjött a kedvem hozzá :DD Haverokkal hatalmas poén lehet, főleg a horror játékok :DDD

Ha többen vagyunk, akkor a többiek azt látják a TVn/monitoron, amit én a VR szemüvegen?

(#129148) Kvelstadt válasza mettek (#129106) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szerintem teljesen nem fogja kiváltani a rendes kijelzőt csak ott lesz mellette mint plusz lehetőség.
Belsőnézetes lövöldözős játékoknál meg autós és egyéb játékoknál teljesen jól müködik, de szerintem külső nézetes játékokra tök felesleges ráéröltetni a vr-t.
Pl egy fifa vagy egy jrpg egyáltalán nem igényli a vr-t.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#129149) Dagohun válasza hitman77 (#129146) üzenetére


Dagohun
tag

A kormány+állványon én is gondolkodtam. De ez "olcsóban" jött ki. :)
Nálunk a fiam 9 éves így heti 10 perc VR van engedélyezve. Hál istenek jobban érdeklik a focis kártyák mint a PS. Az asszony megkapta a skylander-t, a figurák jobban érdeklik mint a játék. De ő is kipróbálta még Debrecenben a play-it-en a VR-t (és tetszett neki), szóval ennek több "hasznát" vesszük.

[ Szerkesztve ]

(#129150) sting2 válasza hitman77 (#129146) üzenetére


sting2
addikt

Kormány + állvány , alap. :K

Ki ne szeretne autóversenyző lenni, ahelyett, hogy lehet rókázni fog - zavarni fogja a nem tökéletes megjelenítés - millió zsinór - az egész szett egy "Computer Bontóra emlékeztet mikor ránéz az Ember.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.