Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tha_answer


tha_answer
őstag

:DDD

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Meglepődtem, hogy idén az S széria alap telefonjaiba (S24, S24+) virtuális közelségérzékelő került. Eddig az alsóbb kategóriákban lehetett találkozni ezzel a megoldással a gyártónál.
Mondjuk addig amíg gond nélkül, megbízhatóan teszi a dolgát (nem úgy mint a xiaomik esetében) , mindegy hogy virtuális, vagy fizikai. A családban is van két A53, egyiknél sincs gond vele.

(#3) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

virtuális közelségérzékelő
tényleg 5-600,000-t kell fizetnem a samsungnak, hogy normális telefont vegyek aminek nem spórolják ki a belét?
A52s-nél talán a legnagyobb bánatom, hogy hívás közben nem tud normálisan zárva maradni a képernyő. úgy sejtem az is emiatt van.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) cami][us


cami][us
senior tag

"MediaTek a Dimensity 9300-as szállítja le, ezek interneten fellelhető teljesítményeredményei pedig messze az Exynos 2400 előtt járnak nyers erőt tekintve"

Mennyi az a messze, 5-6%? :U

(#5) nikilauda


nikilauda
senior tag

Ha már tavaly a banán effekt ekkora port kavart, remélem ez nem lesz jelen a 24-ben.

(#6) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Érdekes hogy a teszt-ben jo uzemido a pro, nálam ez pont forditva van az S23-hoz képest, vagy csak még nem állt be az aku, majd kiderul :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#7) lolal


lolal
senior tag

Összességében nem rossz készülék, főleg aki mostanság kompakt csúcskészüléket keres. De ez a szoftveres közelség érzékelő nálam kiverte a biztosítékot. Na ne már gyerekek l...de tényleg... Alsó polcos telók esetén elmegy. De ebben a kategóriában ez szégyen és gyalázat.
Ha egyszer cserélem a két S20 Ultrámat, fixen nem fogok a 24 és széria irányában nezelodni. :P

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#8) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Na végre, szerintem a jelenlegi telefonos vonal titkos tippje a 310E Ft-os S24, különösen azoknak akik ragaszkodnak a 150 gramm körüli mérethez. Ami meglepő és nem a készülék hibája hogy tok gyakorlatilag alig kapható hozzá.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#9) zzola


zzola
félisten

Köszi a tesztet.

(#10) Osi222 válasza lolal (#7) üzenetére


Osi222
tag

Amíg megbízhatóan működik, szerintem nem lehet ok panaszra. Nekem az egy hét alatt -mióta megvan az s24- semmi problémát okozott.

(#11) zzola válasza Osi222 (#10) üzenetére


zzola
félisten

Én ugyanezt nem tudom elmondani. Ma hívások közben elemeltem a fülemtől a készüléket és bizony volt, amikor nem kapcsolt be a kijelző...

(#12) lolal válasza Osi222 (#10) üzenetére


lolal
senior tag

Személyes tapasztalatom nincsen vele, de eleve már a puszta tény is sértő, hogy egy 100- Ft-s Infinix telefonban ezek a szenzorok mind megtalálhatóak, sőt 3,5mm jack is, infra illetve bypass töltés is létezik, ebben a készülékbe meg nem fér bele. Az S20 Ultráim dobozában még volt minden, adapter, tok, képernyőn egy dedikált zsírtaszító fólia, AKG sztereó jó minőségű füles. Ha már ennyi pénzt kifizetek igen is elvárok mindent. Oké egy GaN 65W Baseussal töltöm őket, de milyen érdekes az Infinix Zero X Pro-m dobozában elfért egy 45W os adapter, füles, tok és még üvegfólia is! Szóval lehet itt környezetet védeni szájjal de ez nettó fillérb*szás.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#13) zzola válasza lolal (#12) üzenetére


zzola
félisten

A tok, fólia, adapter, fülhallgató vonalat nyugodtan elengedheted, nem kell leragadni a múltban...

[ Szerkesztve ]

(#14) lolal válasza zzola (#13) üzenetére


lolal
senior tag

értem, tehát ha egy gyártó gondoskodik a hozzávaló tartozékokról az a múltban való leragadás, véletlen sem a vásárló lehúzása, hogy csak egy szaros kábelt kapsz félmillióért :DDD , nap vicce.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#15) <Adamsky> válasza zzola (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én ugyanezt nem tudom elmondani (...) volt, amikor nem kapcsolt be a kijelző..."
Neked már ilyen telefonod van?

Ezt az UWB chip-et jelenleg mire lehet használni?
... és a jövőben? Távlati tervek, célok? Nem vágom ezt a technológiát.

(#16) zzola válasza lolal (#14) üzenetére


zzola
félisten

Simsonba tankoltam 9 forint/liter áron a 98-ast.
Nem tudom feltűnt-e, hogy a prémium gyártók egy kábelen kívül manapság semmit nem adnak a készülék mellé. Ez ha tetszik, ha nem tetszik, így van.
Nem gondolnám, hogy itt mindenki új töltőfejet vásárol minden új készülék mellé, más gyártók tokjai pl. Xiaomi kb 1500-at ér, amit beletesznek a dobozba, füles nagyon régóta nincsen már a dobozokban, de azok is igazán budget minőségűek voltak korábban, maximum beszélgetésre használatosak voltak. Talán egy fólia a kijelzőre jól jönne, ebben egyet tudok érteni, de a többi felesleges manapság.
Persze lehet lehúzásnak hívni akkor, ha valakinek első okosmobilja, és kell mellé adaptert meg BT fülest vennie...

[ Szerkesztve ]

(#17) viragdani01 válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

UWB: Alacsony fogyasztás mellett segít a precíz lokalizálásban (pl. SmartTag, más telefon, óra, fülhallgató tok), illetve digitális (autó) kulcsnak is használható jelenleg.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#18) Ricardo válasza zzola (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

A töltő részével egyetértek. Sima szivatás a kihagyása. Évről évre gyorsul a töltés. Eltérő szabványok, PD, Nem PD, Gan töltő vagy sem.... és lehetne sorolni.
Sokan nem értenek hozzá. Vesznek valamilyet (vagy használják a régi valamilyen telefon után maradt) töltőt, és pislognak, mint a vett malac, hogy miért nem tölt normálisan, miért melegszik......
Átlag Józsefnek fogalma sincs (és nem is kell, hogy legyen) az ilyen technológiák működéséről.
Régebben ott volt a dobozban, azzal töltötte, most meg menjen és válasszon megfelelő töltőt ha tud. Ha nem majd az üzletben az eladó megmondja hogy melyikkel jár a legjobban (mármint az eladó ;) )

[ Szerkesztve ]

(#19) zzola válasza Ricardo (#18) üzenetére


zzola
félisten

"Évről évre gyorsul a töltés", A Samsungnál? :DDD

Azért nem olyan hülyék a vásárlók, mint ti azt gondoljátok.

[ Szerkesztve ]

(#20) Ricardo válasza zzola (#19) üzenetére


Ricardo
félisten

A samsungnál a szabványok kavarnak be.
Az S21-em feltettem egy Xiaomi (33w-os) töltőre a hozzá való kábellel, ami egyébként a xiaomi note 9 pro-t simány gyorstöltötte, aztán egy Samsung 25 wattos töltőre. Megtippelheted az eltérést (boritékolom hogy a közelében sem leszel) a töltési idők között.

Ne az itteniekből indulj ki. A többségnek fogalma nincs milyen android verzió fut a telefonján, vagy hogy milyen processzor dobog benne.
Ha kimondod a GAN, vagy a PD rövidítést jó esetben csak néz rád , rosszabb esetben megkér, hogy ne káromkodj.

(#21) Lacee04


Lacee04
tag

Nem lett rossz készülék ez összességében. Nekem a 3-ból ez tetszik a legjobban, mert tényleg kényelmesen lehet egy kézzel használni, ha meg nagy képernyő kell, ott a tablet/laptop stb.

Az Exynost átlag user meg sem érzi egyébként, ha nem tudnánk mi van benne, nem is foglalkozna különösebben senki vele.

Gondolkodtam, beszerezni a P30 Pro mellé egy ilyet, de lehet megvárom a S25-öt, nem sürgős :D

A lasabb töltés engem személy szerint nem zavar, én pl. a P30 Pro-t is legtöbbször egy régebbi 10 Watt-os fejjel töltöm. Mai napig 2 napot simán bírja a teló, pedig több mint 3,5 éves már.

Nyilván a töltőket nem a környezetvédelem, hanem a profit miatt hagyják ki, de azért sok embernek felhalmozódott már otthon több is, ebből a szempontból felesleges mindig az új a csomagban.

(#22) Öcsielvtárs válasza zzola (#11) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Mint sok A54 telónál.

Samsung A54

(#23) Ricardo válasza Lacee04 (#21) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem nem volt régebbi töltőm. Amit kaptam a telefonokhoz, azokat adtam is velük, amikor tovább adtam a készüléket, hiszen tartozék.
Persze ha valaki elhagyja, vagy összetöri a telefonját, és amiatt vesz újat, akkor van "maradék" töltő, de szerencsére ilyet nem szoktam, így amikor jöttek a töltő nélküli telefonok, vettem hozzávaló töltőket külön.
De soha nem értem amikor valaki azzal indokolja a töltő elhagyását, hogy minek az, úgyis mindenkinek van egy csomó a fiókjában.
Nekem nincs.
Persze egy idő után lesz, mert ha majd a most meglévő S21 és az A53-sok cserére kerülnek a külön vásárolt töltők maradnak.
Van egy qi töltő is amit szintén vásároltam,de azt nem is várja el az ember, hogy legyen a dobozban

[ Szerkesztve ]

(#24) lolal válasza Ricardo (#23) üzenetére


lolal
senior tag

Így van pontosan. Egyes gyártók pl az Infinix vagy a Redmi esetében még a Qi töltő is előfordult mint hozzá adott tartozék pl Infinix Note 30 VIP vagy Note 30 Pro, de ahogy említetted ez nem elvárás. Azonban egy adapter igen is az lenne.

zzola:[/I] Valóban nincsen rajta 3,5mm jack, ahogy az S20 Ultrán sincsen, de mégis kaptam egy Type-C alapú AKG fülest ami nagyon nagyon jó minőségű, nem doboz hangon tudja amit tud. Lám lám 2020 ban ez belefért a dobozba... tehát nem múltidézés ez csak szimplán a vásárló kiröhögése és lehúzása. Alapesetben szerintem ez még környezetszennyezőbb, hogy külön kell megvásárolni... mindenki tudja hogy ez csak egy arcpirító duma volt. Ahogy Ricardo is mondta a 23# - hsz ben ha értékesíted akkor a hozzá kapottat adod mellé, így a vásárló legyen az egy átlag Béla, vagy egy 13 éves kis Pisti akinek vesznek egy kivénhedt flagshipet játszani, az igen is tudja arról tölteni a telóját, én meg a kapott újjal majd az enyémet.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#25) zzola válasza Ricardo (#20) üzenetére


zzola
félisten

A "többséget" alá tudod támasztani egy felméréssel? Vagy csak szerinted a többség.

[ Szerkesztve ]

(#26) zzola válasza lolal (#24) üzenetére


zzola
félisten

Ezek szerint te minden mobil vásárlásával együtt vásárolsz egy fülest.

(#27) Ricardo válasza zzola (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerinted kik vannak többen? Akik képben vannak az ilyen dolgokkal, vagy akik nincsenek?

(#28) zzola válasza Ricardo (#27) üzenetére


zzola
félisten

Bizonyítsd, te feltételezed, hogy a többség hülye.

Engem nem érdekel, hogy hisztiztek egy töltő miatt, elhiheted.

(#29) forumpista válasza zzola (#19) üzenetére


forumpista
tag

Ettol meg egy csomo minden valtozik.
A legszebb amikor az s10-em utan az s22-hoz adtak egy usb-c usb-c kabelt hogy nesze paraszt dugd be a meglevo a meglevo toltodbe, ugyis mindenkinek van otthon egy…
hat volt is, az s10em toltoje, ami usb-A foglalatu….

Nyugodtan kijelenthetjuk hogy az hogy minden kelleket elhagytak a dobozbol az egyvalakinek jo. A gyartonak.

Szoval a hajadra kenheted a regi 5 wattos meg usb-a toltoket 2024-ben, es nyugodt lehetsz hogy a mai toltodet is a hajadra kenheted par ev mulva.
De legalabb jol megvedtuk a kornyezetet azzal hogy kulon csomagoltuk oket…

(#30) Yeffy válasza bitblueduck (#3) üzenetére


Yeffy
veterán

kb.
ehhez csak gratulalni tudok

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) Ricardo válasza zzola (#28) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem mondta senki hogy a többség hülye. Egyszerűen nem érdekli annyira a tecnológia, hogy ilyen mélységig belemenjen. Az érdekli hogy működjön, ahogy kell. Ha viszont nem úgy működik, jönnek a kérdések. Tapasztalat.
Én nem hisztizek. Szóba került, és leírtam a véleményem. Szabad ugye?
Szerinted teljesen rendben van, hogy lehúznak, szerintem nincs. Máshogy gondoljuk. Egyikünk véleménye sem fog változtatni semmi. ettől még lehet véleményünk.

A többséghez pedig
Kérdezz körül (ne csak a teches haverokat, hanem random.Szülőket, rokonokat kollégákat), hogy ki milyen töltőt használ, hány wattal tölti a telefonját, PD kompatibilis e a töltője, és simát, vagy GAN töltőt használ e. Figyeld a válaszokat ;)
További szép napot.

(#32) Yeffy válasza lolal (#12) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33) <Adamsky> válasza viragdani01 (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Magyarán ez azért - pláne ha valaki nem 1-1,5 évre tervez - deal-breaker lehet. Tényleg szánalom, hogy ez a telefon is ilyen megúszósra sikeredett (UWB chip, közelség szenzor hiánya). Az S23-ban volt UWB? :U

A bluetooth-ról mit lehet tudni? Mindig olyan szűkszavúan intézitek el, pedig jó lenne tudni, hogy pl. aptX adaptive-ot, LHDC-t tud-e? (látom, legalább LDAC-ot, igen)

[ Szerkesztve ]

(#34) Yeffy válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Yeffy
veterán

Mindig olyan szűkszavúan intézitek el, pedig jó lenne tudni, hogy pl. aptX adaptive-ot, LHDC-t tud-e?
mondjuk igen, ezt jo lenne belevenni a tesztekbe, hasznos info tud lenni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35) Ricardo válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

Itt azt írják nincs :( [link]

(#36) nevemfel válasza <Adamsky> (#33) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az S23-ban volt UWB?

Nincs. Én is erre voltam kíváncsi, hogy ezt beleteszik-e vagy sem az S24-be.

Nem teszik bele, különben a s24+ és az ultra semmiben vagy szinte semmiben nem tudna többet a sima modellnél.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#37) Lala6


Lala6
őstag

Látom sokan kiakadtok itt az adapter hiánya miatt, már 2 éve sem volt a dobozban, de most a Samsung jó fej volt és az előrendelőknek (első rendeléshez) adott egyet grátisz.
Én meg vettem nagy kedvezménnyel egy vezeték nélküli töltőt és ahhoz is adtak töltőfejet.

Amúgy egy hete használom a legkisebb S24-et és nagyon elégedett vagyok vele. S22 volt az előd, de ott a gyenge akku már az elejétől az őrületbe kergetett, na meg térerőproblémák is voltak.
Itt most az akku sokkal jobb, simán kibír 1 napot átlagos használat mellett. A térerővel eddig még nem volt gondom, de majd az idő megmondja, hogy végre sikerült-e megoldaniuk az Exynos 2400-al a problémát.

A tesztben írják, hogy az S23 jobb vétel, ezt azért vitatnám. Az előrendelésben dupla tárhelyet adtak hozzá, ha a nagyobb S23-al hasonlítjuk össze, akkor szinte alig van árban eltérés, egy hónap múlva meg úgyis bezuhan az S24 ára, megérkeznek a szürke importos készülékek is... Én is sokat gondolkoztam rajta, hogy S23 vagy inkább S24 legyen (le is maradtam az ajándék smart tag-ről), de egyáltalán nem bántam meg, hogy az újabb mellett döntöttem. Gyönyörű telefon és nagyon gyors, szép a kijelző, az akku pedig sokat javult, lazán kibírja a napot.

(#38) csubííí válasza Ricardo (#18) üzenetére


csubííí
senior tag

+1

(#39) Ricardo válasza Lala6 (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó döntés volt.

Már az S21-hez sem volt töltő

[ Szerkesztve ]

(#40) migabi24 válasza nikilauda (#5) üzenetére


migabi24
nagyúr

Dehogynem, ugyanaz a kamera :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Egy kérdés lesz fontos itt, az s23 hoz kepest a térerő a kijelzőidő a botrányofos 22 szeria után ott elvérzett az exynos, Kivancsi leszek hányan mernek egy stabil s23 utan ujra egy bizonytalan exynosra váltani...

(#42) <Adamsky> válasza migabi24 (#40) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Dehogynem, ugyanaz a kamera..."
Hát, akkor ha rajtam múlik - sajnos, biztos nem - akkor rájuk rohad az összes (és az S24+ is, mert akkor 99%, hogy ott is ugyanaz a helyzet).

#35 Ricardo
"Itt azt írják nincs..." - ezen már meg sem lepődök. A bt. codec-ek támogatottsága a Samsung-okon mindig is elég szegényes volt. A saját codec-jüket (és füleseiket) akarják mindenkire ráeröltetni.

(#43) *RLaci* válasza MrBazsi (#41) üzenetére


*RLaci*
addikt

23-ról sztem kevesen fognak váltani, kb semmi értelme.

(#44) moleculez


moleculez
veterán

Na a virtuális közelségérzékelőig olvastam, elmennek ezek a gyászba’ :DDD
Ne szórakozzunk már, ez a flagship line, nem az A1X szint.

Ok, nem vagyok a célközönsége (nyakig az Apple ökóban), de nem most fogok elcsábulni az is biztos 🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45) gangstagergo válasza drzsoo1 (#8) üzenetére


gangstagergo
senior tag

alza.hu-n elég nagy a választék. Én is onnan rendeltem Spigen tokokat.

(#46) ClioRS


ClioRS
őstag

Elolvastam ezt a virtuális közelségérzékelőt és majdnem kiesett a telefon a kezemből... Gondoltam rákeresek mégis mif.sz ez így fél milláért, és a GSMArena tesztben ezt találtam:
"To our surprise and disappointment, there is a virtual proximity sensor - Samsung Palm Proximity Sensor V2. It works quite reliably to turn off the display while on a call. Technically, there does seem to be an actual hardware proximity sensor inside the phone, but it appears to be inaccessible by any third-party app without workarounds. The Phone app appears to be the only app allowed to use the physical sensor. These Samsung proximity oddities aren’t new, however, and seem to date back at least to the S23 generation, where every phone, including the Ultra, has the same Samsung Palm Proximity Sensor V2 sensor that behaves in the same odd way."

Most akkor virtuális vagy nem? Eskü nem értem. Virtuális de mégis fizikai?

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04


joey04
titán

Spórolósra vette idén a samu. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Chiller válasza Ricardo (#2) üzenetére


Chiller
őstag

A34 van itt. Számomra 5-ből 4 alkalommal teszi a dolgát rendesen ez a virtuális izé.
Szóval a hiánya szerintem sz*rrágás már egy 300+ eurós telón is, de itt meg már egyenesen megbocsájthatatlan.

Mondjuk, ezen kívül is tele van piros zászlóval ez a telefon amúgy... :W

[ Szerkesztve ]

(#49) CapriBoy

Köszi a tesztet, néhány részlet elég meglepő...

(#50) <Adamsky> válasza ClioRS (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jó nagy itt a kavarás a témában. Persze lehet csak a GSMArena-sok írnak hülyeséget.
Eleve úgy kezdi, hogy "Meglepetésünkre és csalódásunkra ... ", aztán meg azzal folytatja, hogy " ... megbízhatóan működik ... ". Akkor most miben csalódtak? Nekem sem azzal lenne a bajom, hogy kihagynak valamit - ha meg tudják oldani máshogy - hanem azzal, ha az új megoldás nem 100%-os. :(((
Az már csak hab a tortán, hogy ezt az "izét" - ha működik, ha nem - nem lehet semmilyen más programmal elérni (a GSMArena szerint). Szóval ez így tényleg kapufa (számomra legalábbis úgy tűnik).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.