Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129501) WhiteWalker válasza Wellin9 (#129500) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem egészen...mert elég sok dolgot nem tud a konkurenciával szemben...
Halkan megjegyzem nekem mondjuk a Last of Us játékon kívül egyik exluziv játék sem jött be :P
Akkor miért vettem PS-t? Nagyobb katarzisra számoltam az only sony cimektől ;]

[ Szerkesztve ]

(#129502) Def26 válasza gyuromoj (#129493) üzenetére


Def26
félisten

ez előrendelésekre is jó?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#129503) TazLeacher válasza Wellin9 (#129500) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyrészről olyan funkciók hiányoznak, amik szorosan köthetőek a játékokhoz, másrészről gondolom a telefonodat is kizárólag telefonálásra használod...hiszen telefon, ennyi nem elég?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#129504) Jim-X válasza WhiteWalker (#129501) üzenetére


Jim-X
őstag

Haggyama... :DDD

A játék az nem játék!

(#129505) Wellin9 válasza TazLeacher (#129503) üzenetére


Wellin9
tag

Mert aztán a kettőnek tényleg sok köze van egymáshoz. Kérlek világosíts fel akkor,mi az ami annyira hiányzik neked/rosszul működik,hogy nem tudod túl tenni rajta magad ?

(#129506) ViktorHUN79 válasza WhiteWalker (#129501) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Azt csak te tudod hogy akkor minek vettél ps-t, de tuti hogy a játékosok min. 90%-a, egy rakat exkluzív, címet szeret ami miatt le se xarja a boxot , + eddig a box elég ratyi volt a sony masinájához képest, hány év alatt izadta ki magából az x-et? Szóval nam csak a játékok terén volt évekig lemaradva.

(#129507) dollarZ18 válasza WhiteWalker (#129501) üzenetére


dollarZ18
tag

Látom, még mindig szereted szítani a tüzet :DDD Egyébként miért nem váltasz xbox-ra? A hozzászólásaid nagy részében mindig a PS-t szidod, és az xboxot isteníted, ráadásul pont ebben a topikban :U

(#129508) Tegla80 válasza WhiteWalker (#129501) üzenetére


Tegla80
addikt

A gyartok legyartottak ezen generacio eddigi termekeit es a vasarlok dontottek/dontenek,h nekik melyik kell.....
Jelenleg 67.5 millio leszallitott gep es egy regota nem kozolt adat az ami szamunkra mutatja a "valosagot".
Szval lehet,h xarabb a "Mi" rendszerunk,de valamiert megis kelendobb igy sikeresebb. ;)

Sony® & PlayStation®

(#129509) Gulyopapa válasza dollarZ18 (#129507) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja, ban-t a trollnak :C

(#129510) Dreimus válasza ViktorHUN79 (#129506) üzenetére


Dreimus
senior tag

Csak halkan jegyzem meg, nem vita miatt, de a felhasználók közel 10% vette az exek miatt a ps-t, számolva azzal hogy 67,5M ment el a gépből és a legnagyobb ex is 5-6M-nél jár, esetleg lehetnek metszetek egyes exek között játékosokat tekintve, de legeslegjobb esetben is csak 20-25%-ról beszélünk. Itt a multiplat címek terén eddigi jobb teljesítmény és az hogy ismerősöm ismerősének is ez van és multi miatt vették mert ha lenne közös szerver ps és xbox között lehet sokkal mássabb számok születnének :)

[ Szerkesztve ]

(#129511) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Sziasztok!

Körülbelül fél évig voltam egy hagyományos PS4 tulajdonosa tavaly, amely sajnos villámkár áldozata lett. Mivel nem ő volt az egyetlen elektromos eszköz, amit javításra, cserélésre szorult (+ezek mellett akadtak más kiadások), így most jutottam el oda, hogy jövő hónapra van betervez egy új gép vásárlása, de egyelőre döntésképtelen vagyok.

Ami mindenképpen biztos, hogy egy 500 GB-os példányban gondolkodok, PRO nem érdekel.
Azonban ahogyan néztem a hagyományos "kövér" változatot nem nagyon forgalmazzák szinte sehol sem, ellenben itt van a "vékony", amelyről több helyen azt olvastam, hogy iszonyatosan forrósodik... Ez mennyire felel meg a valóságnak, illetve mennyire árt a gépnek, ha jól tud szellőzni?
Továbbá a hagyományos gépben lehetőség volt HDD cserére. A slimben is megvan ez az opció? Mert, ha esetleg későbbiekben kevés lenne az 500 GB, akkor lehet cserélném benne a HDD-t.

Ami viszont a vásárlással kapcsolatos:
Hajlok arra, hogy személyesen vásároljam meg, hiszen ki tudom bontani, meg tudom nézni minden rendben van-e a termékkel. Ebből fakadóan itt csak a MediaMarkt áll rendelkezésemre, ami olyan 10-12 ezer forintos pluszból jönne ki. Amit néztem, az maximum a konzol birodalom lenne, de nem tudom az mennyire lenne megbízható, ha fontos lenne nekem az a 10-12 ezer megtakarítás, és végül online rendelnék.

(#129512) ViktorHUN79 válasza donnie.d (#129511) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

24.-én black friday lehet érdemes lenne megvárnod hátha ki tudsz fogni nem 10-12k val olcsóban hanem esetleg 20-30k val is. De ha sürgős akkor te tudod.

(#129513) ProEvoFan válasza Dreimus (#129510) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tehát az elméleted mentén haladva az xbox one x hatalmas siker lesz, mert sokkal erösebb, mint a ps4/pro.Tehát a multiplatform címek szebbek lesznek az új xboxon, így egyértelmű a siker.
Hát nem.Szerintem ez bonyolultabb miért választotta közel kétszer annyi ember a ps4et mint az xbox onet.

[ Szerkesztve ]

(#129514) donnie.d válasza ViktorHUN79 (#129512) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nem sürgős.
De black friday melyik üzletben lesz?

(#129515) TazLeacher válasza Wellin9 (#129505) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Olvasol is, vagy csak írsz? Már korábban leírtam, hogy mi az ami hiányzik...amit felsoroltam az pont mind a PS játékosos szolgáltatásának része lenne (kéne lennie), ahogy kb. az összes ilyen jellegű szolgáltatás tudja...ezek az igények nem az én fejemből pattantak ki, hanem olyan dolgok, amiket a konkurencia nemhogy tud, de mág sok-sok éve tud, és így természetes egy játékosnak, aki az elmúlt 10 évet nem a 4 fal között töltötte a PSN-re intravénásan rácsatlakozva...

Pont nem az XBOX Live-al szeretnék példálozni, de az áll a legközelebb a témához: 2010-be jött be a LIVE Magyarországra, akkor mindenki ingyen válthatott régiót. Utána is bármikor válthatsz, de fizetős. Mert rohadt elképzelhetetlen a XXI. században, hogy esetleg egy magyar ember kiköltözik Németországba és mondjuk lemenne a sarokra venni a feltöltőt és nem Magyarországról vásárolgat neten forintba...mert ugye azt megkövetelik, hogy olyan accountod legyen, ahol élsz, de változtatni nem lehet.

Beszélhetünk a többiről is részletesen, de szerintem fölösleges. Az, hogy adott estben elismerjük, hogy a konkurencia jobb valamiben, és lenne mit tanulni tőlük, nem ördögtől való. Sosem volt boxom, és nem is lesz, PSX-el kezdtem a pályafutásomat, ettől függetlenül nem vagyok elvakult, látom a rendszer hibáit, akármennyire is szeretem. Továbbra is azt mondom, hogy ezek nüansznyi dolgok, de jobbá, élhetőbbé tennék a szolgáltatást. De ezekre általában a válasz egy rohadt nagy NEM. Ahogy pl. a legtöbb crossplatform felkérésre is...és akkor állva tapsoljak ezekhez csak azért, mert e mellett tettem le a voksom? Kicsit kinőttem már abból, hogy objektivitás nélkül rámondjam valamire, hogy sz@r/jó, csak azért, mert X cég logóját nyomták rá a gyárban.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#129516) Shepherdke


Shepherdke
tag

Srácok, kéne egy kis segítség.
Van egy másodlagos angol fiókom. Be akartam lépni megnézni meddig él még a ps plus rajta.
Mikor lépek be kiírja hogy változtassak jelszót.
Jelszó változtatáshoz azonosítanom kell magam.
Ezzel van a gond.
Biztonsági kérdés van vagy születési idő.
Biztonsági kérdést nem állítottam be. :U
Születési időt meg nem tudok, mert fakenamegeneratorról lettek megadva az adatok.

Tudok valamit tenni az ügyben vagy mehet a lecsóba az acc a rajta lévő játékokkal?

(#129517) #65537792


#65537792
törölt tag

Akinek még nem volt vagy épp nincs. Nem tudom... :R

(#129518) gyuromoj válasza Def26 (#129502) üzenetére


gyuromoj
veterán

Passz, próbáld ki aztán kiderül. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#129519) Kendek válasza donnie.d (#129511) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én Slim-em teljesen halk volt, vagyis nem is nagyon melegedett. Ellenben most a Pro az be tud fűteni rendesen. De akárhogy is, ha jól tud szellőzni, akkor normál állapotban van és nem kell aggódnod.
HDD-t tudsz cserélni és az USB 3.0-ás külső is ugyanúgy játszik.
Az online rendelés előnye, hogy indoklás nélkül visszaküldheted a terméket (küldenek érte egy futár). Szóval inkább előnyösebb ha olcsóbban úgy rendeled meg mintha személyesen mész érte. Azzal amúgy sem mész sokra ha be nem tudod kapcsolni csak belenézel a dobozba.

<-ƘƘ->

(#129520) donnie.d válasza Kendek (#129519) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Értem, köszönöm a választ.

Akkor valaki tud pontos információt adni, hogy a konzol birodalom mennyire megbízható bolt?
Mert jelenleg 80990-ért van náluk ps4 slim.

(#129521) marilllyo válasza donnie.d (#129520) üzenetére


marilllyo
veterán

Szerintem most nem érdemes PS-t venni. Meg úgy semmilyen műszaki cuccot sem. Felnyomják mindennek az árát Black Friday előtt.....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#129522) frankstork válasza donnie.d (#129520) üzenetére


frankstork
aktív tag

Én ott vettem a pro-t, nem volt semmi gond.

(#129523) #20844032 válasza ViktorHUN79 (#129506) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Azt csak te tudod hogy akkor minek vettél ps-t, de tuti hogy a játékosok min. 90%-a, egy rakat exkluzív, címet szeret

Az összes eladott exkluzívok darabszáma nem éri el az eladott ps4-ek egyharmadát. Azaz kb minden harmadik ps4 tulajra jut egyetlen exkluzív. Ez a 90%-tól, és a rakattól is jó messze van ám :)

[ Szerkesztve ]

(#129524) donnie.d válasza marilllyo (#129521) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nem is most terveztem vásárolni, hanem decemberben.

(#129525) hyggelig válasza dollarZ18 (#129507) üzenetére


hyggelig
senior tag

Minden alkalommal, amikor felmerül egy exkluzív cím témája, leirja, hogy az a játék nagyon nem jó.
Lehet, a Microsoft beépített embere :DDD

(#129526) marilllyo válasza #20844032 (#129523) üzenetére


marilllyo
veterán

Meg azért tegyük hozzá, hogy jött egy Horizon...jön egy Days Gone... egy új God of War, Detroit... Lou 2-ről nem is beszélve. Ha csak a Horizon szintjét hozza mindegyik (márpedig azért a GOW-tól meg a Lou 2-től többet várunk) akkor is elégedetten csettinthet minden PS4 tulaj.
Ezek mind 1-1 külön műfajt fednek le amikben eléggé magasra teszik a lécet. Ha valaki szereti ezeket a fajta játékokat akkor biztos, hogy elégedett a Sony Exkl. címeivel. De ha valaki eleve a műfajt nem szereti... az meg nem a Sony hibája.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#129527) #20844032 válasza marilllyo (#129526) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ha ezek jók lesznek, akkor elégedetten csettinthet a ph ps4 topikja, de a számok eközben azt mutatják, hogy a nagyvilágban a ps4 tulajok jelentős többségét totálisan hidegen hagyják az exkluzívok. Akár jók, akár nem. Azok az elképzelések, hogy az exkluzívok adják el a platformot, totál invalidak, és semmi nem igazolja ezt.

(#129528) ProEvoFan válasza #20844032 (#129527) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha ilyen tájékozott vagy akkor pls mond el hogy a ps4et miért veszi ennyire a nép?
Számítások szerint tavaszig annyi fog fogyni belőle, mint anno a 80 milliós példányszámába eladott PS3ból...mindezt két évvel előbb éri el, mint a PS3 tette.Szóval brutálisan fogy.

(#129529) Droughert válasza #20844032 (#129527) üzenetére


Droughert
tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy sokan lemezes címeket részesítik előnyben, mert eladható, arról viszont nincs adatunk, hogy egy-egy lemezes cím hányszor cserél gazdát. Ezzel számolva javul az arány, de pontos számokat nem tudunk, bár lehetséges, hogy valaki már erről is készített statsztikát.

[ Szerkesztve ]

(#129530) #20844032 válasza ProEvoFan (#129528) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én nem vagyok tájékozott, csak kijártam az általános iskolát, és megszereztem a képességet, hogy elosszak egy számot egy másik számmal.

[ Szerkesztve ]

(#129531) dunc válasza #20844032 (#129530) üzenetére


dunc
nagyúr

:DDD

(#129532) kovsol válasza ProEvoFan (#129528) üzenetére


kovsol
titán

Én vagyok az egyetlen akit nem érdekelnek az miértek? Pont hidegen hagy hogy ki miért vesz mit, és senkit nem is próbálok győzködni, mint itt egyesek.

May the Force be with you!

(#129533) Tegla80 válasza #20844032 (#129523) üzenetére


Tegla80
addikt

Engem csak az erdekelne,h ebben benne vannak e a megosztott acc-ok es a hasznalt lemezes piac is...szval azok mind akik valojaban fizettek/jatszottak vele?! Persze tudom nincsenek.....
Szoval inkabb arra a szamra lennek kivancsi ami a tenyleges elinditast szamolja,(esetleg az elso 1-2 trofeat)mert az tukrozne a valosagot.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#129534) ProEvoFan válasza #20844032 (#129530) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ügyes vagy...
Mondod, nem az exluzív miatt veszik a gépet.A szakemberek szerint pedig igen.Ha indokolnod kell, akkor átmész bunkóba.Csak a szokásos.

(#129532) kovsol
Csak beszélgetünk.A hobbinkról.Azt hallom itt, hogy nem az exkluzívok miatt.A szakma szerint meg igen.Nagyon is fontos.De ide jutottunk.Győzködni meg nem akarok senkit.Munkahelyen is tudják mia a hobbim.Kérdeznek mit vegyenek.Elmondom az összes mai konzol előnyét és hátrányát és majd eldöntik mit vesznek.PS4, xbox, switch, nekem nyolc.

[ Szerkesztve ]

(#129535) marilllyo válasza Tegla80 (#129533) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát figyi ...most ránéztem PSNprofiles-ra. (Nem tudom, hogy ez mennyire releváns információ trófeák alapján nézi ugye).

Witcher 3: Game Owners 309.775 [link]
Uncharted 4: 336.810 [link]

De ha a legelső unmissable trófeát nézzük akkor is hasonló az eredmény. W3: ~268E, U4: ~240E

Ezek szerint azért csak érdekli az embereket a exkl. cím.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#129536) fityere válasza marilllyo (#129526) üzenetére


fityere
senior tag

Isten ments, hogy megbantsalak, de ne hozzak a Horizon szintjet. Inkabb többet preseljenek ki ezekböl :D

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#129537) Nayrobi válasza #20844032 (#129527) üzenetére


Nayrobi
őstag

"Azok az elképzelések, hogy az exkluzívok adják el a platformot, totál invalidak, és semmi nem igazolja ezt."

Ezzel szemben ma ezt írtad az xbox topicban:

"Nálam most úgy néz ki, hogy vr+ex=ps4, multiplat=XOX. A pc marad backlogra."

Szóval?

(#129538) BOBAKILL válasza ProEvoFan (#129534) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A statisztikához:
Én kifejezetten a Bloodborne miatt vettem ps4et. Nem bántam meg. A Bayonetta 1-2 és a mariok miatt vennék majd wiiu-t,bár ez még nem biztos. Ha kijönne switchre a Bayonetta 1-2, akkor azt vennék.

(#129539) #20844032 válasza ProEvoFan (#129534) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem én mondom, a számok mondják. Én elnézést kérek a számok nevében mindenkitől, de nekem maximum annyi hatásom van rájuk, hogy eleddig szinte az összes exkluzívból vettem egy példányt, némelyikből többet is. Szerintem ez a jövőben is így lesz. Ettöl többre nekem sem futja. Rossz szavam pedig senkihez nem volt. Két számot helyeztem relációba. Ha már elhangzik valami állítás, az csak nem baj, hogy ránézünk a tényekre?
Vagy ez már bunkoság? :F

[ Szerkesztve ]

(#129540) marilllyo válasza fityere (#129536) üzenetére


marilllyo
veterán

Azért írtam, hogy a Gears of War-tól meg a Lou 2-től többet várunk. :)
Bár én azt mondom, hogy sok mindent lehet a Horira mondani de azt, hogy rossz lenne azt nem.
Azé...lézeresrobotdínókat csóringgal csapkodni azért az musthave. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#129541) #20844032 válasza Nayrobi (#129537) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én aligha reprezentálok bármilyen statisztikailag releváns tömeget. Én magam vagyok a torzító tényező :DDD

(#129542) fityere válasza marilllyo (#129540) üzenetére


fityere
senior tag

Azert a Gears of War inkab maradjon God of War :P . Nem rossz jatek, de annyira nem voltam elajulva. Valoszinüleg tul sokat vartam ;). Hamar meguntam valamiert.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#129543) ViktorHUN79 válasza #20844032 (#129541) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Azért ezek a számok csak számok, de a valóság könyen eltérhet attól amit pusztán a számok mutatnak. Én pl. a HZD-t használtan vettem és elis adtam használtan, ki tudja hányszor megy, ment már el így az az egy lemez, de egy vásárlást jelent a stasztikák, számok szerint, eközben minimum 3-an megvettük azt az egynek számító vásárlást, és még hányan fogják? Illetve hányan csinálják hasonlóképp. Ennyit a mindenható számokról.

(#129544) #20844032 válasza ViktorHUN79 (#129543) üzenetére


#20844032
törölt tag

A számok nem jelentenek semmit. Zárjuk ezt le.

(#129545) ViktorHUN79 válasza #20844032 (#129544) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Ok, én nyertem! :) ;) LOL
(bocs az offot!)

(#129546) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Billentyűzetet + egeret simán hozzálehet kötni USB-vel a géphez?

(#129547) erahurka válasza #20844032 (#129544) üzenetére


erahurka
félisten

Ha tudnák a Sonynál, hogy semmit sem jelent 80,000,000 eladott konzol! :Y

(#129548) bandi0000 válasza PainKiller13 (#129546) üzenetére


bandi0000
nagyúr

amit te keresel az a Pc

Xbox One: bandymnc

(#129549) RangerFox válasza PainKiller13 (#129546) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem :D

(#129550) Deck válasza RangerFox (#129549) üzenetére


Deck
titán

A kérdés az volt hozzá lehet-e?
Igen, hozzá lehet.
Az már más kérdés, hogy sokra nem megy vele.. ;]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.