Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) tarti19 válasza Pöttön (#38900) üzenetére


tarti19
senior tag

2 dolog ami igazából hiányzik egy PC-s arcnak a konzol játékból. Közel 60fps s a v-sync. Minden mást igen hamar el tudsz felejteni.

FC3 meg totál be lett oltva az FC4-be, ráadásul még finomítva is. Talán a helyszín fog egyedül hiányozni. :P
Jövőre pedig beindul a gépezet s már nem sok felújított játék jön.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#38902) nubyy válasza tarti19 (#38853) üzenetére


nubyy
aktív tag

Igy kemeny 90 perc (es 2 fagyas:D) utan eleg jonak tunik. 2 Dark Souls nem jott be, de a Demon's Souls 1ik kedvencem PS3-ra. Eddig sokkal konnyebnek tunik mint a Demon's volt - v. csak annak tunik mert DS-bol megvan hogyan is kell egy ilyet tolni, nem most kell tanulni - pozitiv eddig a cucc. Grafika viszont inkabb csak atlagos, bar egy DS-hez kepest...:D Bloodborne elott jo bemelegites.

#38901: 60 fps hianyat en ugy oldom meg, h bekapcsolom a TV-n a smoothing-ot standardra. Igy meg nem romlik a kep es DS4-el nem erezni input lagban sem kulonbseget. Akinek Sony W700/800 TV-je van egy probat megerhet. Nem olyan mint az igazi 60fps PC-n, de eleg kozel van hozza.

[ Szerkesztve ]

(#38903) tarti19 válasza nubyy (#38902) üzenetére


tarti19
senior tag

Persze, hogy az, mert itt menthetsz elég sűrűn. :P Ott a világon belül 1 pályarészt teljesen át kellett vinned. :P Jövőre jön a DS2 Ps4-re, de nem várom ocsmány grafika lesz. PC-re is csak türhető volt. No meg a Bloodborne mellett. :B

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#38904) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Uh b+ csak nem birtam ki, megvettem a Driveclubot digitalisan (miutan par hete eladtam a lemezt) es ez az idojaras valami felelmetes (foleg a dinamikus). Mentem egy ejszakait Norvegiaban storm es heavy snowban es nem lattam az utat :DDD Nem is izgat hogy hanyadik vagyok, mert akkora hangulata van, hogy lefosom a bokam...

Ad mar valami pluszt a Season Pass? Mostanaban nem kovettem a hireket :D

[ Szerkesztve ]

(#38905) krx21 válasza nubyy (#38902) üzenetére


krx21
nagyúr

Van még egy ember, aki interpollációval játszik??? Én is... Sok a kompromisszum vele, de a sima 30fps-es nekem diavetítés...

(#38906) Bagan


Bagan
aktív tag

sziaaztok! Injustuce gods amoung us al szeretnek online jatszani, de amikor belepek a multiplayer menube commecting lobby utan azt irja ki egybol hogy you must be a PlayStation plus member to use PlayStation neteork realtime multiplay. De akivel megvan osztva a profilom jelenleg nincs is fent. Illetve cimboramek is megosztottak a profilt es meg is tudnak jatszani. Mi lehet a problem? Koszi!

(#38907) Nayrobi válasza ForRedGlory (#38904) üzenetére


Nayrobi
őstag

Minden hónapban 2 dlc, ezen a héten jött az első pakk.

(#38908) nubyy válasza krx21 (#38905) üzenetére


nubyy
aktív tag

Novelt input laggon kivul milyen hatranya van? Ezt bekapcsolva van erzesre olyan input lagg mint a masik TV-n game modeban (Samu F6400), DS4-el total nem erzem. Standardon hagyom akkor nincs lathato kepromlas sem - nagyobbra teszem akkor viszont kockasodik par helyen.

tarti19: Kozben talaltam egy kis hianyossagot a jatekban. A hangok. Demon's-ban fulessel azt is meg lehetett mondani, hogy melyik iranyba nez az enemy. Itt meg olyan ossze-vissza, sokszor azt sem hallani rendesen, hogy elottem v. mogottem van v.mi:D

(#38909) tarti19 válasza Bagan (#38906) üzenetére


tarti19
senior tag

Lejárt a ps+ előfizetésetek. Azaz annak akinek az accját osztottátok meg. :)

nubyy: szvsz a levegővétel nagyon durván hozzáad a fílinghez :P

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#38910) viktor82


viktor82
őstag

Üdv,kicsi tanácsert jövök karácsonyra a fiamnak a jézuska hoz egy-es Ps4-t viszont tavaly volt Ps3 -a amit eladtam viszont volt pár játék a profilomon ezek játszhatók lesznek az üj ps-en vagy ez felejtös? :F

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#38911) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan oldalakat, ahol játék eladások, cserék mennek. (jatekaim.hu-hoz hasonló) Lehet külföldi is. Nagy aprós oldalakon kívül persze.
De új játékokkal foglalkozó boltok is érdekelnek, lényeg, hogy paypal, vagy utalás legyen fizetési lehetőség. Amit ismerek eddig innen: zavvi, game (uk), vgp.
Illetve találkoztatok e már játékkölcsönzővel? Régen láttam x360-as boltot. Ilyen létezik Ps4-el?

Vettem pluszt a géphez, de magyarra. A mai árfolyamot megnézve nem láttam fantáziát US-ben hosszútávon 250-60 forint/dollárral, ami nő... Viszont van ugye elvileg két hét ingyenes? Azt csak akkor tudom aktiválni, ha megadom a bankkártya adatokat? Maestro működik?

Köszönöm!

(#38912) Bagan válasza tarti19 (#38909) üzenetére


Bagan
aktív tag

Tuti nem! eves elofizum van es en osztottam meg a profilt

(#38913) sting2 válasza Tegla80 (#38894) üzenetére


sting2
addikt

A beépített App. mindent megoldott.

Köszönöm.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#38914) krx21 válasza nubyy (#38908) üzenetére


krx21
nagyúr

Te milyen tv-n használod? Az input-lagon kívül néha hibázik, főleg a gyors mozgású kontrasztos részeknél. Például nézd a Farcry 4-ben a fegyver csővét, miközben forogsz...

(#38915) stilo18 válasza ForRedGlory (#38904) üzenetére


stilo18
addikt

Havazás+ fotó mód : nekem ebben a generációban az egyik legnagyobb grafikai élményem :) egyszerűen zseniálisan jól néz ki!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#38916) ForRedGlory válasza stilo18 (#38915) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak egy nyomorult replay mode kellene meg, hogy vissza lehessen nezni. Az lenne az igazi :)

(#38917) gyuribácsi88 válasza viktor82 (#38910) üzenetére

A ps4 csak a ps4 játékokat viszi, a ps3 játékokat nem.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#38918) tarti19 válasza gyuribácsi88 (#38917) üzenetére


tarti19
senior tag

Ez így nem igaz:P Fizikálisan nem viszi, de ugye jön EU-ba is a felhő alapú játék. :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#38919) gyuribácsi88 válasza tarti19 (#38918) üzenetére

Mikor? 2018-ban majd esetleg, vagy később. Ő különben is azt kérdezte hogy azok a játékok mennek e a ps4-el amit ő ps3-ra arra a profiljára vett meg amit a ps4-el is használni fog.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#38920) nubyy válasza krx21 (#38914) üzenetére


nubyy
aktív tag

Sony KDL50W805. FC4 nincs meg, nem igazan jon be elso resz ota a sorozat. Romlast a Standard smoothingal meg nem talaltam sehol, van mas jatek ahol meg eszrevehetobb?

(#38921) Tegla80 válasza sting2 (#38913) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor nincs gond es nem fogsz fazni mar .....;)
En le is mondtam a gazt es azota ezzel fűttünk.
Nagy talalmany ez az okos tv/kandalló....
(Igaz,kellett vennem meg egy tv-t......nagyobb tv,nagyobb kandalló es jobb fűttőérték :)) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#38922) Járókeret válasza tarti19 (#38918) üzenetére


Járókeret
senior tag

na ez az. ez a szemétség,hogy nem így megy már ezer éve. felhőbe megveszed a játékot aztán hogy ps3 vagy ps4 van otthon, az már senkit nem érdekel. ez lenne a korrekt.

(#38923) Peat;) válasza krx21 (#38893) üzenetére


Peat;)
veterán

"A PC-t egyre kevésbé programozák jól." Jó, igaz, legyen, de a konzolra egyre jobban programoznak? Már az x360-amon is csomó minden döcögött, 25fps körül, ami rohadt idegesítő és most hogy itt a ps4 azon is vannak ilyenek, legalább tehetnék elérhetővé az xbox one grafikai beállítást, azzal ziher simán menne minden. Nem tudom melyik marha találta ki hogy konzolra elég a 30 fps aminél sokszor előfordul hogy bemegy az alá is, de szívből gratulálok neki... Általánosságban el lehet mondani hogy a minőségi címek minden platformon jól mennek (far cry 4) a nem minőségi címek meg mindenen szarul (unity). A fejlesztők trehánysága nagyon elérte a konzolokat már az előző generációban is, basszus régen olyan hogy patch nem is nagyon volt a konzoloknál!!! :( És lehet megint nekem ugrani, de a trehányság nem platform függő, ne állítsátok be a konzolokat úgy hogy azon sokkal jobb a helyzet. Régen sokkal de sokkal jobb volt, de akkor a gyártók olyan előírásokat raktak a kiadók elé amivel nagyon nem érte meg félkész játékokat kiadni. Most ezt eltörölték és itt az eredménye. Ez nem pc vs konzol téma most, hanem az önmagában konzol. Sajnos a konzolokon is nagyon romlik a softwarek minősége, ezzel szembe kell nézni és reménykedni hogy észhez térnek az idióták pl egy unity blama után.

[ Szerkesztve ]

(#38924) Tegla80 válasza Járókeret (#38922) üzenetére


Tegla80
addikt

:B

Sony® & PlayStation®

(#38925) gyuribácsi88 válasza Peat;) (#38923) üzenetére

Te beállítottál valami figyelmeztetőt a "pc" szóra? Ahogy valaki leírja te megjelensz, nem is nagyon szólsz hozzá soha semmihez, csak akkor ha a pc szóba kerül. Ha ennyire imádod miért nem veszel egyet és potyogtatod az örömkönnyeidet a 4K-ra meg a 60fps-re?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#38926) Peat;) válasza gyuribácsi88 (#38925) üzenetére


Peat;)
veterán

Míg te flamelsz, személyeskedsz, szemetelsz addig én semmi olyat nem írtam ami szemben állna az igazsággal. Folyamatosan követem a topikot és ha valakit félreinformálnak akkor jelzem, ha véleményem van leírom, kulturáltan, az olyan emberek ellenében is mint te vagy. Az uncharted 3-at dicsértem megjelenésügyileg(másban még nem igen lehet), a lords of the fallent dicsértem játékmenetügyileg, többször leírtam hogy a konzoleladások kedvező száma miatt csak idő kérdése hogy a konzol klasszikus jelentését megérdemlő címek jelenjenek meg. De addig véleményt nyilvánítok, off-ba rakva, akkor is ha számodra ez önkontroll elvesztését követő kitöréseket jelent.

[ Szerkesztve ]

(#38927) haddent válasza Peat;) (#38926) üzenetére


haddent
addikt

Ezt így nem mondanám mert pont annyi szedett-vedett légből kapott faxságot írtál le (csak az ellenkezőjét) mint amire válaszoltál. De persze dzsing-dzsang legyen meg az egyensúly muszáj pécé huszárkodnia is valakinek végülis ez egy ps4 vagy pc -t vegyek topik ja vagy mégse na mindegy baxni rá :R
(ez se személyeskedés ugyanúgy szól bárkinek aki ezt a vonalat képviseli :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#38928) Dexar007 válasza Peat;) (#38923) üzenetére


Dexar007
veterán

+1 ;]

Eleg megnezni ps3-on a cimeket.: Killzone 3 --jatszhatatlan -- uncharted 2-3-- bizonyos jeleneteknel jatszhatatlan- gta 4 - abszolut jatszhatatlan - gta 5 - viszonylag jatszhato,nagy teruleteket erdemes kerulni
Na LBP! Az fixen tudta amit tudott.Igaz oldalnezetes,de nem baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#38929) BabMester válasza Peat;) (#38923) üzenetére


BabMester
senior tag

Nemtudom amúgy mi ez az FPS mizéria ebbe a generációba, sose tudtam mennyi FPS-el játszom, előző generaciokon se.. és sose érzékeltem diavetitest vagy szaggatast.. ahogy most se, elinditom az egyik játékot ami 60 majd a másikat ami 30 és nem látok különbséget , élvezem, játszom, szorakozom..pedig nincs semmi baj a szememmel.. ez valami olyan mint a telefonoknal elősször a kamera megapixel, képernyő méret most meg a magok száma? :D

(#38930) Peat;) válasza haddent (#38927) üzenetére


Peat;)
veterán

"annyi szedett-vedett légből kapott faxságot írtál le"

Szeretnélek megkérni hogy ne puhány karaktergeneráló legyél, hanem írjál konkrétumokat ezekre, pontról pontra. Én meg leírom az én állításaimat, mindegyikre gyakorlati példával. Ne futamodj meg, ne halandzsázz és csak kiabálj, pc homokosozzál, konkrétan írd le mivel állítottam hülyeséget, hiszen simán lehet. Itt a lehetőség hogy cáfolj és bizonyítsd hogy csak hülyeséget írok, ezzel talán leesik nekem is valami. Ismétlem: mivel sosem kaptam konkrétan meg mi az ami valótlan az írásaimban, nem kell félénknek lenni és összefüggéstelenül gyorsan primitív stílusban megnyilatkozni. Végiggondolva nyugodtan írd le és majd válaszolok rá megígérem, akkor is ha igazat adok neked valamiben.

Babmester: van akit nem zavar, de én pl. a gta4-et abbahagytam x360-on mert zavart. Nálam ez kritikus pont. Ez olyasmi mint a tv-knél a 3d, valaki a passzívra eszküszik, valaki az aktívra. Én évekig passzívat néztem és vettem egy aktívat, kiderült hogy nekem is a passzív a jobb, de ez van, a tv attól még szuper. (sony w815 én topik által beállított ps4, sony hater ugye...)

[ Szerkesztve ]

(#38931) BabMester válasza Peat;) (#38930) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem vagy te hater, csak gyuribacsi és haddent kolléga kicsit hiperszenzitiv eme téma kapcsán :D

Akinek nem igazán volt még pozitív megszolallasa ebbe a topicba a ps-rol, az dexar fórumtars, de már megszoktuk és így szeretjük :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38932) haddent válasza Peat;) (#38930) üzenetére


haddent
addikt

Most az egyszer mert ilyen szépen kérted, bár már nagyon uncsi és semmi kedvem hozzá :))

"Már az x360-amon is csomó minden döcögött, 25fps körül, ami rohadt idegesítő és most hogy itt a ps4 azon is vannak ilyenek, legalább tehetnék elérhetővé az xbox one grafikai beállítást, azzal ziher simán menne minden"
Most erre kell bármit is mondani? PS4 topikban, ps4 játékok grafikai teljesítményét a "régi szép x360 -as " időkhöz viszonyítod és követeled az xbo one beállítást. Egy évtizeddel és egy generációval előbbi tapasztalataid mit keresnek itt? És beállítások? Mikor voltak beállítások konzolon.. 25fps döcögés egyébként nálam még nem igen jelentkezett itt

"Nem tudom melyik marha találta ki hogy konzolra elég a 30 fps aminél sokszor előfordul hogy bemegy az alá is, de szívből gratulálok neki... "
Elég sokan. Most magamnak ellentmondva (annyiban más a példám, hogy én pénzügyileg hasonlítok..): egy évtizede szoktakják ehhez a játékosokat és a legtöbbnek megfelelt, fogytak a gépek és a játékok mint a cukor. Most, első évben ezt tudták adni, és megjelenéskor is nagyon korrekt áron. Az emberek többsége leszarja, hogy 30fps 99% -ban és 1% -ban 25, vagy 100.0% -ban 30fps, netán 40. A 60-nak biztos örülnének sokan, de emiatt nem fognak másik platformot választani. Röviden: így nagyon nyereséges, a drágább konzol meg egyáltalán nem biztos, hogy megérné nekik, vagy nekünk. Most arról nem is beszéltünk, hogy ez még javulni fog majd de ez is már nagyon uncsi..

"basszus régen olyan hogy patch nem is nagyon volt a konzoloknál!!! "
ezzel ugye a kettővel ezelőtti generációra gondolsz, mivel előtte az eggyel ezelőttiről úgy nyilatkoztál, hogy már ott is elérte őket a dögvész. Na most akkor, ps2 -őn hol volt netkapcsolat? Vagy egyáltalán az emberek többségének hol volt (megfelelő) net kapcsolata? Azért nem volt patch mert nem volt kivitelhezhető a "szállítás". És igen, emiatt egyébként valóban belekényszerültek a véglegesítésbe, nem a béták kidobálásában láttak üzletet. De az ok-okozat nem mindegy azért..

"trehányság nem platform függő"
Nem hát.. pc -én egyelőre értelmes API sincs a mantlét leszámítva ami enyhén szólva is gyerekcipős (abból is valami ortopéd szar :DDD ) még. Személyes tapasztalat alapján de, platform függő. PC -én még szarabb a helyzet. Arról nem is beszélve, hogy 1.5 évet késik egy GTA V meg stb..

Annyiban nagyon igazat adok neked viszont, hogy romlik a szoftverek minősége. De úgy általánosságban minek nem romlik a minősége a mai világban? :C

(#38933) gyuribácsi88

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek. :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#38934) N@idia válasza BabMester (#38929) üzenetére


N@idia
őstag

Azért ezt így nem jelenteném ki,hogy a 30@60FPS között nincs különbség,mert igen is baromi nagy a különbség a 60fps sokkal folyamatosabb,mint a 25-30 ami filmes hatást kelt a sok blur és egyéb szarságok miatt kb ezért nem vehető/ed észre. Én is látom a különbséget,ha elindítom a Metro redux-ot és mondjuk a far cry 4-et ami 30 fps,ha egy kicsit is leesik az fps,mert az FC4-nél igen csak előfordul akkor észre lehet venni némi akadást ez 60 fps-nél már kevésbé lehet észre venni,ha például leesik az fps-ed mondjuk 45-50-re a szemed még nem fogja érzékelni,bár vannak emberek akik ezt is észre veszik. ;]

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#38935) BabMester válasza N@idia (#38934) üzenetére


BabMester
senior tag

Nah jó, én feladom, távozom a fórumról, Boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet kívánok nektek :)

(#38936) front3r válasza haddent (#38932) üzenetére


front3r
őstag

Azért nem volt patch mert nem volt kivitelhezhető a "szállítás".
Na meg ugye túl sok online/multiplayer opcióval rendelkező játék sem volt. Most meg már "elvárás", hogy a single mellett azért legyen multi is.
Meg ugye ahogy írtad a végén is, romlik a szoftverek minősége, termelékenység, a még több pénz a lényeg, és sajnos a minőség látja ennek a kárát.

Peat:
"Már az x360-amon is csomó minden döcögött, 25fps körül, ami rohadt idegesítő és most hogy itt a ps4 azon is vannak ilyenek, legalább tehetnék elérhetővé az xbox one grafikai beállítást, azzal ziher simán menne minden"
Pont a konzoloknál lenne gáz ha ilyet meglépnének, teljesen szembe mész a konzol nyújtotta előnyökkel. Ne keresd a PC-t a konzolban! Itt a kényelem a lényeg, ami miatt sokan megveszik magát a konzolt.
Nekem is szimpatikus az a működési elv, hogy beteszem a lemezt, vagy rányomok a buy gombra, és játszom, és nem kell semmit sem állítanom, csakis a tiszta játék, amit kapok!

30/60 FPS téma: Ha a harmincat jól optimalizálják, akkor nem fog akadni, de ez nem a konzolon múlik(hanem programozói tudáson és amennyi időt erre hagynak a kiadók). Amúgy PC-n is akadnak ugyanúgy a játékok, maximum csak ha kifogsz egy olyan konfigot, amelyiken épp szerencsésen jól fut a játék, és 1,5 millió Forintba került, akkor persze nem szaggat. Jó, kicsit túloztam, de egyáltalán nem sokat. PC-n az API katasztrófa, majd a DX12 javítani fog ezen, de ehhez az is kell, hogy a kiadók időt adjanak a stúdióknak PC-re optimalizálniuk magát a játékot.

"trehányság nem platform függő"
Pénzfüggő. PC-re nem éri meg optimalizálni, mert nincs annyi eladás, pont. És most ne gyere a MOBA-kkal, meg nem tudom miféle F2P játékokkal! Multiplatform AAA címekről beszélünk. Pl. a Rockstar módszere teljesen érthető üzletileg.

Ezeket egyrészt tapasztalatból írtam, másrészt látom hogy a kiadók, de inkább maga a piac hogy áll hozzá az egész platform mizériához.

Amúgy megfigyeltétek hogy a trailereken/hirdetéseken egy játék dobozképeinek a sorrendje az számít? :D Megfigyeltem az van legelsőn helyen, amivel a legtöbbet reklámozzák, a legutolsó meg az, amit a legjobban elhanyagolnak, és szinte eddig mindig a PC volt leghátul. :D

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#38937) RunnyJuggler válasza N@idia (#38934) üzenetére


RunnyJuggler
aktív tag

Furcsa, hogy én a far cry4-ben nem éreztem fps droppokat. Pedig volt nem egy olyan akciójelenet, ahol simán szaggathatott volna, de ez nem befolyásolta a játékban a teljesítményemet.
Ellenkezőleg a battlefield 4, amit kölcsönkaptam egy barátomtól, és a 60fps-es játék elég gyakran lemegy 30-40-re, ami már tényleg nem előnyös, mert teljesen kiesel a játék ritmusából, nem úgy célzol, mint 60 fps-nél, stb...

(#38938) Peat;) válasza haddent (#38932) üzenetére


Peat;)
veterán

- X360 hasonlat: ugyanazt a megközelítést vezették be pár éve amit továbbvittek erre a generációra, engem ott zavart és mint potenciális vásárló így folyamatosan nyomonkövetem mi a helyzet az új konzoloknál. A megjelenés előtt a ps4-nél a 60 fps nem csak a cikírók, nem csak nálam, de nagyon sok fórumozónál is elvárássá érett, nem tudom miért állt be ez a nagy változás sokaknál, de én nem örülök neki. Mint fölöttem is írják érezhetően a ps4-nél is van belassulás sok helyzetben. Ez az én igényeimnek nem felel meg, pc-n fenn áll ez a helyzet valóban, sehol nem írtam hogy nem a konzolt én minőségben a pc fölé helyezem ezért nem tűröm el ha ugyanazt a szintet kapom, vagy még alatta lévőt. A beállításokat azért írtam, mert valóban jogos lenne a mikor voltak ilyenek konzolon kérdésed. De a topikcímben szerplő konzolnál a beállítások opciót végül behozták a konzolok világába, az ingadozó teljesítmény miatt pl az infamous című játékba, ha nem így volt javíts ki.

- A 30 fps dolog szorosan összefügg a fent leírtakkal, ha a 60 fps lemegy 55-re (de nem 45-re ami megint lagosnak tűnik)az még nem gáz, mert minden játékban lehetnek extrém esetek. A 30 fps-nél már az a minimális biztonsági határ sincs meg és szemmel láthatólag megkövetelnék a mai programok, játék engine-ok, akkor emeljék fel 35 fps-re. Maga a 30 fps is már nagyon a határon van, gyors mozgásoknál sokaknál feltűnő kellemetlenséget kelt, ez nem megjátszás és belemagyarázás. Pénzügyileg teljesen igaz amit írsz hogy így szebbet tudnak olcsóbban elénk rakni, de ha a gyakorlatban nem működik 100%-osan akkor el kellene gondolkodni hogy a magamfajták is jól járjanak és azok is akik minél szebb játékot szeretnének látni. Én igazából nem értem, és lehet hogy a tudásom szegényes, de miért csak ebben a két számban lehet gondolkodni, 30 vagyy 60 fps? Mint ha közte nem lenne semmi.

- Az előző generációban sok játéknál semmilyen patch nem jelent meg. Illetve a patchek nem alapvető hibákat javítottak többnyire, hanem finomításokat tartalmaztak. Beraktam egy red dead redemptiont és ha volt is patch fel sem tűnt mert először sem tapasztaltam vele problémát. Az előző rendszerben tudomásom szerint szigorúbb szabályozás alá vonták a játékok utólagos módosításait, ergo perkálni kellett ha patcheket adtak ki. Most úgy tudom, lehet rosszul, de ilyen nincs. Annak hogy félkész játékot bepromóznak kamu videokkal és kvázi egy közösségfinanszírozott projektet kapunk bétás állapottal a megjelenéskor az nem korrekt. Szerintem ez a jelenség csökkeni fog. De ha ennyi patch van akkor legyen a frissítés folyamatos, zökkenőmentes (online rendszer sebessége ugye).

- PC-t én sehol nem védtem be, ezt csak ti képzelitek be. Sehol nem állítom hogy minőségibb. Én azt állítom hogy a multicímek esetében a konzol és pc közötti minőség nem számottevő a jelenlegi generációban. Tehát ameddig valakinél az exkluzívok száma nem éri el a "megéri" szintet az legalább informálódjon hogy az adott multicím egyáltalán jobban megy-e mint az aktuális pc gépén, mert a konzolt később is meg lehet vásárolni, a pc-re meg olcsóbb a játék.

- Ugyanakkor multi szempontból az esetleges rendszerkimaradások ellenére is én a konzol preferálnám, ez engem nem érint, ha érintene akkor rég ps4-em lenne akkor is ha esetleg akadozik az adott cím míg pc-n nem. Multiban alapjáraton kap egy minőséget azért az ember konzolon, pc-n ez van hogy kemény szortírozás eredményeként valósul meg, persze ezt is az előző tapasztalataim alapján írom, de nem hinném hogy változott volna a kép.

Nem kell mindent támadásnak venni amit írok, szerintem mindkét platformon lehet jókat játszani. De bennem valóban megvan ez a régen minden jobb volt...de ez csak a konzollal kapcsolatban. A pc most is olyan mint amikor még a voodoo2-es, vagy geforce 2 mx kártyát szorongattam a kezemben.

[ Szerkesztve ]

(#38939) kenny123


kenny123
addikt

Sokan írjatok ezt a jatekmegosztos dolgot profilok között, ehhez lenne kérdésem.
Csak storeos vasarlasbol eredő játékot tudok gondolom csak megosztani, dobozosat hasonló mód nem? :D illetőleg, ha én megosztok egy játékot valakivel, ugyanakkor tudunk mindketten azzal játszani, akar egymás ellen is?

yo

(#38940) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 20.születésnapos ps4-et 500euro-ért.Hol tudnám ezt Magyarországon vagy Ausztriában megtenni?
Ezt dobta ki a google róla:
"Nem lehet csak úgy, boltban megvenni"
O.K. De akkor hol?

(#38941) ForRedGlory válasza Elims (#38940) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ebayen megveheted par millio forintert ;]

(#38942) Elims válasza ForRedGlory (#38941) üzenetére


Elims
veterán

Köszi... :-))
Akkor az az 500euro-s ár reménytelen?

(#38943) Elderath


Elderath
őstag

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#38944) ForRedGlory válasza Elims (#38942) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nagyjabol. Mivel limitalt darabszam, csak a kivatsagosak tudtak venni, akinek meg van uzleti erzeke, sokezer dollarert el is adja ebayen. Keress ra ebayen :D

(#38945) Elims válasza ForRedGlory (#38944) üzenetére


Elims
veterán

500euro-t megérne.. :-)
Nem nézem meg ezt az ebay-en,nem fájdítom a szívem. :-/
Köszi!

(#38946) N@idia válasza kenny123 (#38939) üzenetére


N@idia
őstag

Csak azokat tudod megosztani amiket a store keretein belül veszel meg digitálisan a lemezes játékokat nem lehet.Játszani pedig egyszerre is tudtok az adott játékkal amit megvesztek felesben.Sokan így csinálják köztük én is,már drága mulatság havi szinten 18 ezret kiadni egy játékért hol ott,ha össze álltok 2-en akiben megbízol akkor 1db játék durván 5-6 ezer ft-ba fog kerülni amivel akkor játszol amikor akarsz,csak győzd tárhellyel :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#38947) kenny123 válasza N@idia (#38946) üzenetére


kenny123
addikt

Kiraaaaaly. :)

Tárhely annyira nem para. Egyszer kell venni egy normális meretut, aztán le van tudva. :)

yo

(#38948) N@idia válasza kenny123 (#38947) üzenetére


N@idia
őstag

Ezzel én is így vok lassan nekem is cserélni kéne az 500Gb nagyon kevés.Legalább egy 1.5 tb vennem kell,hogy a jövőben ne legyenek ilyen gondjaim :C

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#38949) Badb0y


Badb0y
addikt

Októberben vettem a ps4-em és karácsonyra tartogattam a 14 napos ingyenes PS PLUS-os kipróbálási lehetőséget.
Ma benéztem a konzolon a ps plus-ba és sehol nem láttam ezt.
Most beléptem neten, és látom a 14 napot, de unavailable.
Sosem használtam el!

Mi történhetett ?
Vagy karácsonykor visszavonják vagy mi a franc :F

Egyetlen egyszer játszottam neten, a last of usnak volt egy 2 napos multi kipróbálási lehetősége, de az nem a 2 hetes volt :/

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#38950) N@idia válasza Badb0y (#38949) üzenetére


N@idia
őstag

Azzal hogy ki próbáltad elvesztetted a lehetőséget,hogy a 14 naposat felhasználd,ha már egyszer volt akkor már csak úgy lehet,ha előfizetsz,sajna ez ilyen.Én is befürödtem vele és úgy,mint te pont a last of us-nál,mert abban a bundle-ban vásároltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.