Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215501) zbundy válasza #10186752 (#215498) üzenetére


zbundy
aktív tag

Na még egy angol nyelvhuszár. Nekem meg az a mehhh kategória, hogy valaki szóváteszi, hogy a másik miért nem tud angolul.

(#215502) Deck válasza #10186752 (#215498) üzenetére


Deck
titán

Ha neked nem kell akkor másnak se legyem mi? Lehetnél kicsit tekintettel azokra akik nem tudnak olyan szinten angolul. Van aki még nincs olyan szinten, van aki már nem fog megtanulni.. És vannak (mint pl én is) akik a saját anyanyelvükön szeretnek játszani. Sőt, néha még így is gyors a szöveg nem ám még ha fordítom + játszok is egyidőben. Ha neked nincs rá szükséged akkor játszasz eredeti angol felirattal és nem foglalkozol a magyarral ilyen egyszerű. Sokan viszont örülnek neki.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#215503) markknight válasza Chalez (#215479) üzenetére


markknight
veterán

Soha nem késő és egyébként nem egy nagy durr amúgy. Faák egyszerű basic nyelv.

(#215502) Deck Ne fordítsd le magyarra a fejedben, mert rengeteg dologban, sőt a kommunikációban meg rohadtul gátol.

[ Szerkesztve ]

(#215504) erahurka válasza #10186752 (#215500) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint majdnem kész a játék. A befejezés nyilván ezúttal is day 1 patch-el várható. Meg a későbbi frissítésekkel. :))

(#215505) Deck válasza erahurka (#215504) üzenetére


Deck
titán

Csak farkasok ne legyenek benne mert kiakad. :D

PS5

(#215506) nincsnév007 válasza zbundy (#215501) üzenetére


nincsnév007
őstag

+1

(#215507) S e t h


S e t h
nagyúr

Azt nem veszitek észre, hogy folyamatosan provokáló szándékkal nyilvánul meg, aztán róla szól a téma hozzászólásokon keresztül.
Megkapja amire vágyik, pozitív visszacsatolás, így egyre pofátlanabb.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#215508) laci1117 válasza Deck (#215502) üzenetére


laci1117
tag

+1

Én is nagyon örülök a magyar nyelvnek mert teljesen más élményt ad a játék. Pókembert valószínűleg soha nem játszottam volna végig magyar felirat nélkül mert utálom a marvel filmeket, viszont a felirattal és hangulattal a kedvenc játékom lett. :) És pl. az AC Origins után amit imádtam úgy megutáltam az Odysseyt a baromi nehéz angol szövege miatt mint annak a rendje, egy kukkot nem értettem a háromnegyedéből...

(#215509) markknight válasza S e t h (#215507) üzenetére


markknight
veterán

Én szeretem ha van véleménye az embereknek, erre van a fórum. Ha az emberkénk még nincs 40 és nem dolgozik állandóan, akkor simán megtanulhatna angolul, mert abból sok helyen profitálhat. Ez szimpla mentalitás kérdése és erre akart szakállas barátom rávilágítani, csak nem tudta leírni normálisan magyarul, de ettől függetlenül még elhiszem, hogy tud angolul.

[ Szerkesztve ]

(#215510) Wesder válasza S e t h (#215507) üzenetére


Wesder
félisten

Szerencsére őt sem làtom. Csodàkra képes a prémium.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#215511) Chalez válasza #10186752 (#215498) üzenetére


Chalez
őstag

Sajnos nyelvekben nem vagyok jó, valahogy nem marad meg bennem a nagyja... de most elhatároztam, hogy rágyúrok, és megtanulok angolul. Kb. a lehetetlen családi fennforgások és a munkám miatt nem lesz egyszerű, de nem hagyom magam :DDD

(#215509) markknight 44 múltam, az gáz? :F Nyilván nem fog már az agyam úgy, üzletkötő vagyok, és már kiégett vagy 10x a sok stressz miatt, de nekifogtam, most komolyan elhatároztam magam :K

[ Szerkesztve ]

(#215512) #10186752 válasza Chalez (#215511) üzenetére


#10186752
törölt tag

Csak támogatni tudom.

(#215513) S e t h válasza markknight (#215509) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én ismerek olyan embert, aki azért nem kaphatja meg a diplomáját, mert zéró nyelvérzéke van.
Sőt.
Még itt a fórumon is találkozhatunk nap mint nap olyan hozzászólásokkal, ami alapján tudjuk, hogy valakinek a magyar nyelv is kihívást okoz.

Ennek ellenére muszáj flamelni, vagy a felirat, vagy a ps5 megjelenési dátuma miatti beszélgetésekkel összefüggésben, mindegy mi miatt.
Mert csak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#215514) #10186752 válasza zbundy (#215501) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ha már felhoztad: az angol nyelvhuszár az az angol születésű nyelvhuszár. Amire te gondolsz, az az angolnyelv-huszár.

(#215515) markknight válasza Chalez (#215511) üzenetére


markknight
veterán

Respect!++

(#215516) sp8787 válasza S e t h (#215513) üzenetére


sp8787
addikt

Nem akarok kotozkodni de ilyen dolog ,hogy "nyelvérzék" ez siman urban legend kategoria mert ilyen sztem egyszeruen nincs.

(#215517) Jakesz válasza sp8787 (#215516) üzenetére


Jakesz
őstag

Miért ne lenne? Mint ahogy a matematika sem megy mindenkinek.

(#215518) Deck válasza sp8787 (#215516) üzenetére


Deck
titán

Már, hogy ne lenne?

PS5

(#215519) S e t h válasza sp8787 (#215516) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha pedagógus vagy nem szóltam.
Egyébként én sem hiszek a fekete lyukakban, mert még nem láttam egyet sem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#215520) erahurka válasza Deck (#215505) üzenetére


erahurka
félisten

Valamelyik új Tomb Raiderben voltak, utáltam is őket :DDD

(#215521) Tuomas válasza S e t h (#215519) üzenetére


Tuomas
addikt

A pedagógusok (általánosságban) se értenek mindenhez, sőőőőőt..... :DDD

We were here

(#215522) Deck válasza erahurka (#215520) üzenetére


Deck
titán

De azok nem szintes farkasok.. ;]

PS5

(#215523) S e t h válasza erahurka (#215520) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tuti rokonok is vagytok, mert lassan minden játékban úgy viszonyulsz a farkasokhoz, mint Margit a savanyú cukorhoz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#215524) Tuomas válasza #10186752 (#215498) üzenetére


Tuomas
addikt

Értem. Tehát ha nekem olvasás a hobbim (és mondjuk Dan Brown a kedvenc íróm), akkor angol nyelvű könyveket kellene olvasnom, csak mert Dan Brown angol nyelven írja a könyveket. :F

We were here

(#215525) Peace válasza sp8787 (#215516) üzenetére


Peace
nagyúr

Természetesen nem legenda, nagyon is létezik. Valakinek nem áll rá az agya egyszerűen a nyelvtanulásra. De megutáltatni is lehet egy nyelvet simán. Én oviban kezdtem a németet, 8 évig általános suliban, majd 4 éven át két tannyelvű német gimnáziumban. És olyan szinten megrühelltem, hogy csak na! Meglett a felsőfok és onnantól el is felejtettem. Az angol nyelvtudásom 80-90%-a pedig játékokból és filmekből van. Érdekelt, hát megtanultam és fejlődtem folyamatosan. Úgymond játszva tanultam. A könyveim nagy része is angol nyelvű. 3. gimiben megcsináltam abból is a nyelvvizsgát és onnantól nem kellett bejárnom és foglalkoznom vele. Szóval mehet valakinek könnyen is egy nyelv, de ismerek rengeteg embert, akik vért izzadtak egy alap vagy középfokért, hogy kézbe kaphassák a diplomájukat. Szóval nem kitalált dolog ez a nyelvérzék. ;)

(#215526) odinkain válasza sp8787 (#215516) üzenetére


odinkain
tag

Kollégám felesége 4 nyelven beszél mert van érzéke hozzá. Míg kollégám az angollal is nehezen. Asszem nem kell tovább magyarázni.

PSN: inkaoner81

(#215527) Deck válasza Tuomas (#215524) üzenetére


Deck
titán

Na ja.. Na meg vannak profi angol fórumok is. Minek bohóckodni itt a magyarral... :D

PS5

(#215528) markknight válasza Tuomas (#215524) üzenetére


markknight
veterán

Hiszed vagy sem, óriási eltérés van a fordított és az eredeti mű között. Mondjak olyan könyveket melyek rövidebbek magyarul mint angolul? És nem csak a tördelés meg a betűméret miatt, hanem komplett "részek" hiányoznak?

Vagy említhetem az Acélember trailerét, ahol a "God" szót "Good"-nak fordították a trailerben, majd Jor-el nem azt mondta, hogy a fia isten lesz az emberek közt, hanem hogy "jó" lesz hozzájuk.. vicc az egész :D

De a film vége is nagyon jó amikor Superman azt mondja Zodnak angolul, hogy "I'm gonna stop you" a magyarban pedig "Nem tudsz megállítani!" kis változtatás, kicsi szakmaiatlanság és máris más jellemet adunk egy-egy karakternek a szócsöveken keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#215529) sp8787 válasza Peace (#215525) üzenetére


sp8787
addikt

Amit leirtal az pont cafolja azt ,hogy lenne.
Nalam egyebkent cca ugyanigy volt 13 evig tanultam orosz-t es kellet muszaki vizsgat is csinalni belole. Szted mire emlekszem az egeszbol?

Elllenben az angol-t full egyedul tanultam es hasznalom nagyon regota. Teljesen mas ha van motivacio es pozitiv visszacsatolas.

Sztem nincs nyelverzek a nyelvtanulasnal egy dolog mukodik hatekonyan a sokkterapia.
Azaz minel rovidebb ido alatt minel nagyobb mennyiseg es ismetles.Sima grindfest.

Oriasi kulonbseg van a tanulas es a tanulgatas kozott. Angol nyelvtanfolyamra is jarhatsz 5-10 evig es siman elofordulhat ,hogy a 10edik ev vegen pont ugyanott allsz mint a 3ik vegen.

(#215530) wierra válasza #10186752 (#215498) üzenetére


wierra
senior tag

Bár nem okoz gondot az angol nyelv többnyire, mégis nagyra értékelem a magyar feliratot.
Egyrészt estére rendszerint az agyhalott és a döglött hintaló közötti szinten vagyok neurális teljesítmény tekintetében;
másrészt pedig egy új játékra ugyanannyit fizetek ki, mint egy angol, spanyol, olasz stb. ajkú játékos, így engem is megillet ugyanaz a játékélmény, mint nagyobb népeséggel rendelkező külhoni felebarátainkat. Ha már a szinkronizálás nem profitábilis (kerekítési hiba szinten mozgó hazai piac miatt meg is értem), a feliratok lokalizálása igenis kötelező gyakrolatnak kellene lennie minden kiadónál.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#215531) sp8787 válasza Jakesz (#215517) üzenetére


sp8787
addikt

A matematika az csak siman a kognitiv kepessegek egyik ha nem a legjobb merceje.
Ott siman eldol ,hogy vki meg tud e ugrani egy szintet vagy nem.

Semmi koze egy nyelv megtanulasahoz amit siman repetitiv modszerekkel meg tudsz tanulni.

(#215532) Tuomas válasza markknight (#215528) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem az volt a téma, hogy miben tér el, vagy miben nem... :U Egyébként újat nem mondtál.

We were here

(#215533) Peace válasza sp8787 (#215529) üzenetére


Peace
nagyúr

"Amit leirtal az pont cafolja azt ,hogy lenne."

Ok. :DDD

(#215534) markknight válasza Tuomas (#215532) üzenetére


markknight
veterán

Te hoztad fel a kedvenc író dolgot. Ha nekem van egy kedvenc íróm, akkor úgy olvasom és értem meg, ahogy ő meg akarta értetni velem. Zenekarnál meg ugyanez.. nem várom meg, hogy valaki magyarul felénekelje nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#215535) #10186752 válasza sp8787 (#215529) üzenetére


#10186752
törölt tag

Jól mondod, nincs olyan, hogy nyelvérzék.

Az embernek nincsen nyelvtanulásért felelős génje. A nyelvérzékre általában a kudarcukat valamire kenő nyelvtanulók hivatkoznak, olyanról még nem hallottam, hogy az hivatkozik a jó nyelvérzékére, aki 4 nyelven beszél.

Olyan létezik, hogy egy adott nyelv valakinek nem tetszik, vagy tetszik, vagy könnyebben tanulja meg mint a másik nyelvet, de a nyelvérzék az csak kifogás, bűnbak. Angolul scapegoat. :)

[ Szerkesztve ]

(#215536) sp8787 válasza Peace (#215533) üzenetére


sp8787
addikt

Miert szted nem?
Ruhellted az egyiket es megis megtanultad.
Szeretted a masikat es megtanultad azt is.

Vagy te ebbol arra kovetkeztetsz ,hogy jo a nyelverzeked?
En inkabb arra ,hogy volt motivacio.

(#215537) Tuomas válasza markknight (#215534) üzenetére


Tuomas
addikt

Én meg elolvasom magyarul is, ízlések és pofonok. :D
Ugyan az, mint a szinkronos/feliratos filmek nézői tábora.
Senkinek nincs joga bírálni/lenézni/megszólni valakit azért, mert a másik az egyéni preferenciáinak megfelelően nézi, olvassa, játssza a dolgokat.
Arról nem beszélve, hogy sokan nem is angolt, hanem pl. németet tanulnak, főleg az ország ny-i felén.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#215538) #10186752 válasza wierra (#215530) üzenetére


#10186752
törölt tag

Na, akkor tenném le a lantot, ha szinkronos játékok jönnének. Számomra a videojáték nyelve mindig is az angol volt, egyszerűen már a magyar menütől is ver a víz egy játékban, nemhogy szinkrontól.

Szinkronos filmet sem nézek, csak akkor, ha nincs belőle eredeti nyelven (angolul), és szenvedek alatta, mint kurva a kereszt alatt.

Milyen szerencse, hogy Kos csak vonyított, mi? Nem kellett értened, mit mond. :C

[ Szerkesztve ]

(#215539) Deck válasza #10186752 (#215535) üzenetére


Deck
titán

Jó, hogy te itt vagy és megmondod a frankót. Esetleg más valami?

PS5

(#215540) Deck válasza #10186752 (#215538) üzenetére


Deck
titán

"Na, akkor tenném le a lantot, ha szinkronos játékok jönnének"

Mert? Átváltani az eredetire túl megterhelő neked?

PS5

(#215541) sp8787 válasza odinkain (#215526) üzenetére


sp8787
addikt

Nezd ezen az analogian elindulva a matematikusoknak nem magas IQ-juk van hanem "matematikaerzeke" es akar egy 90-es IQ-ju ember is lehet a kovetkezo aki majd megoldja az egyik Millenium problemat.

Szted?

(#215542) Deck válasza Wesder (#215510) üzenetére


Deck
titán

Lehet osztani fogom a nézeteid.

PS5

(#215543) Wesder válasza Deck (#215542) üzenetére


Wesder
félisten

500ft-ot havonta megér, mert így legalàbb nem idegelnek ki a nemkivànatos emberek. Ja lehet én is blokkolva vagyok 1-2 embernél, de kit érdekel?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#215544) Tuomas válasza #10186752 (#215535) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert a matematikáért vannak felelős génjeink? :Y
Ugye tudod, hogy az agy működése nincs feltétlen kapcsolatban azzal, milyenek valakinek a génjei?
A bal agyféltek felelős többek között az írott és beszélt nyelvért. Nyilván akinek fejlettebb, vagy aktívabb ez az agyfélteke, mint más embereknek, azok könnyebben el is sajátítanak más nyelveket, tehát igenis beszélhetünk nyelvérzékről.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#215545) Deck válasza Wesder (#215543) üzenetére


Deck
titán

Prémium vagyok már egy ideje az oldal támogatása miatt is de még senkit se tiltottam le.. Eddig.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#215546) markknight válasza Wesder (#215543) üzenetére


markknight
veterán

De mi értelme bárkit tiltani? Soha nem tudhatod mikor fog értelmes infóval szolgálni az, akit kiszedsz a folyamból. Vagy csak jutalékot kapsz miatta? :D :D

(#215547) wierra válasza #10186752 (#215538) üzenetére


wierra
senior tag

Piromkodva...Kos még hátra van. A DLC kivégzése előtt mentem oda Gehrman-hoz. :(((
Karácsony környékére terveztem be az újrázást.

Egyébként nincs azzal gond, ha Te előnybe részesíted az eredeti nyelvet (felírnám recepetre Neked a Yakuza bármelyik részét, felirat nélkül :DDD ;] ) . Csak legyen lehetősége másoknak lokalizáltan is élvezni a gameplay-t.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#215548) Deck válasza markknight (#215546) üzenetére


Deck
titán

Értelmes infóval? Hahaha :D

PS5

(#215549) Wesder válasza markknight (#215546) üzenetére


Wesder
félisten

Olyat nem fogok tíltani, akiről tudom hogy értelmes vàlaszt is tud adni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#215550) markknight válasza Deck (#215548) üzenetére


markknight
veterán

Érdekest akartam írni, csak benéztem :B

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.