Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#216051) hjtz4t3wrseg válasza Callisto (#215966) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Majd meglátogatunk téged !

(#216052) saelin


saelin
veterán

Könyörgöm szokjak már le a telefonos alkalmazáson keresztül történő vásárlásról... Megint írnom kelett a supportnak, mert a pénzt levonta, de a játékot nem kaptam meg.

A FINAL FANTASY® XIV: Shadowbringers™ (Game Pack)-ről van szó. Az alapjátékot birtokolom és már le is töltöttem, de a Shadowbringers tartalma nem elérhető. Store-ban felmenve meg csak a vásárlás lehetősége van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#216053) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#216054) wolf13 válasza oriic (#216053) üzenetére


wolf13
őstag

Kíváncsi lennék, mi lenne , ha lenne benne TK :D

De jól fest...

(#216055) sp8787 válasza Rigormortiis (#216037) üzenetére


sp8787
addikt

60as? Ezen meglepodtem.
En olyan 300+-as vagyok ha jol emlekszem vhol 350+.

(#216056) sp8787 válasza penge111 (#215814) üzenetére


sp8787
addikt

(#216057) Woodslave válasza sp8787 (#216056) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akarjuk ezt a ds-ek és bb után? Lehet ez jó mostani szemmel?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#216058) felixo


felixo
őstag

Üdv !
Battle Royale típusból ti melyik játékot ajánlanátok ? RDR2 Gun Rush-t toltam eddig, de eléggé elb.szták.

Redmi Note 9

(#216059) #10186752 válasza Woodslave (#216057) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem nem akarjuk, és nem is lehet jó. Még ratyadékabbul fog kinézni, mint a DaS1.

(#216060) 30z.Samu válasza felixo (#216058) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én kipróbáltam többet, de valahogy a Fortnite-tal vagyok el a legjobban, pedig pont az volt az a játék, amivel kapcsolatban szkeptikus voltam.

Sic Parvis Magna

(#216061) Deck válasza Woodslave (#216057) üzenetére


Deck
titán

Nem hiszem.

PS5

(#216062) sp8787 válasza Woodslave (#216057) üzenetére


sp8787
addikt

Hat oszinten ha csak ilyen "sima" remaster lesz akkor en sem fogom day1 megvenni hanem majd vmi akcioban.

(#216063) penge111


penge111
addikt

Gyerekek, ez miiiiiiii??? Hétvégén kipörgettem a Hellbladet, ez egy zseniális alkotás! Először is legszívesebben pofán törölném magam. Úgy voltam vele, hogy sajnálgattam a pénzt egy játékra aminek max 7-8 óra lehet a játékideje. Így csak nemrég 3000 forint körül vettem meg akcióba+20% kupon beváltásával. Mindegy, ez a játék megérte volna a teljes árát is. Igaz, hogy rövid a játékidő, de akkora élményt ad 7-8 órában, amit nem sok játék tud. Gyorsan keresgettem infókat, de sajnálva látom és nem is értem, hogy a viharban nem lett ez 2017-ben az év játéka!
Ezt a játékot kizárólag egy jobb minőségű fülessel kell játszani, hiszen a játékok a hangokra lettek kihegyezve. A főhősnő Senua, aki pszihózisban szenved. Ez egy betegség amikor téveszmék, hallucinációk, látomások gyötrik az embert. Ezt az állapotot a hangok és természetesen a grafikai megvalósítás alapján tökéletesen tudták adaptálni a fejlesztők. Ilyennel még játékban nem találkoztam. Számomra nehéz volt a játék, sőt ilyen nehéz még egy játék sem volt az életemben. de nem a szó hagyományos értelmében, ez a játék lelkileg és szellemileg nyomot rám nagy súlyt. A nyomasztó képi világ, a hanghatások, ahogy a fejünkben sugdolóznak a hangok, az a mély hang amitől mindig felállt a karomon a szőr. ÁÁÁ ezt nem lehet gyerekek szavakban leírni meg kell élni, aki valami merészet, újat keres, olyat amihez még szerintem nagyon nem mertek a játékiparban nyúlni, akkor tegyen egy próbát ezzel a mesterművel.
Az is szuper, hogy egy nincs HUD, nem magyaráz semmit szinte a játék. Magadnak kell rájönni a dolgokra. Pl. a harc lehet kínkeserves, de ha figyelsz a fejedben lévő hangokra, és rájössz a kombók használatára pofon egyszerű az egész. (Akit a harc rettentet el, semmit nem kell csinálni csak az x-el félreugrani, és utána gyors sebzést bevinni. Ha többen vesznek körül, akkor a hangok figyelmeztetnek, hogy mikor érkezik mondjuk a hátunk mögül egy csapás. A pajzsos ellenfeleket pedig egy sima rúgással megtántoríthatjuk, és így már könnyen felszecskázhatjuk őket stb...) Szóval a harc szerintem egyszerű, látványos, nekem nagyon tetszett. A továbbjutáshoz rendesen meg kell dolgoztatni az agyacskánkat, különböző trialokat kell teljesítenünk, ahol szimbólumokat kell megkeresnünk, nem lesz egyszerű némelyiket megtalálni. Ezek is tökéletesen illenek a pszihózis ábrázolásához. A garfika szerintem szép, és tökéletesen passzol a téveszmék, látomások, hallucinációk megvalósításához. A játék zenéje is zseniális. A hanghatásokról már írtam, ez a játék lelke, döbbenet... De még egyszer hangsúlyozom ezt a játékot fülessel kell játszani, mert anélkül nem lesz akkora élmény. Ezt tudom tanúsítani, mert most kezdtem a platina miatt újra a játékot, és füles nélkül ugortam neki, így azonban jelentősen visszaesik a játék élvezete. Úgyhogy marad a fülessel történő végigjátszás.
Természetesen vannak hibák, amik felett én szemet hunyok, néha fura a kamera kezelés, a játék vége felé beleszaladtam egy bugba, ami miatt majdnem nem tudtam befejezni a játékot. Egy véres vízzel teli alagutúba kellett bemennem hasalva, de valamiért az Istenért se tudtam előre kúszni, hanem hátrafelé ment a karakterem. Hiába töltöttem vissza többször, nekem a megoldás az volt, hogy a jobb analóggal folyamatosan a jobboldali fal felé kellett néznem, akkor hajlandó volt előrefelé mászni a karakterem. De ezek eltörpülnek a játék zsenialitása mellett, aki teheti próbálja ki ezt a játékot.
A Hellblade egy csodálatos, de egy mentálisan nehéz utazás Senua lelkének legsötétebb bugyraiban. Jaj, és remélem lesz második rész is, hiszen erre utal Senu a játék végén, nem?!

Ui: ajánlom mindenki figyelmében a 20 perces videót a játékon belül, ami arról szól hogyan is készült a játék, hogyan és miért vontak be pszichológusokat, betegeket is a játék megalkotásába. Vagyis teljesen korrektül tudták átadni azt, hogyan látják a világot azok akik pszichózisban szenvednek.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#216064) Moby válasza penge111 (#216063) üzenetére


Moby
addikt

>Jaj, és remélem lesz második rész is, hiszen erre utal Senu a játék végén, nem?!

Hát ugye a Ninja Theory-t felvásárolta az MS, és most éppen a Bleeding Edge nevű csodán dolgoznak (blöe), szvsz nem. Vagy ha lesz is, valszeg xbox exkluként.

(#216065) Deck válasza Moby (#216064) üzenetére


Deck
titán

Mármint Microsoft exkluzívként nem?

PS5

(#216066) Moby válasza Deck (#216065) üzenetére


Moby
addikt

Az ugyanaz. PC-n is xbox a platform neve.

(#216067) S e t h


S e t h
nagyúr

A Ubisoft játékok játszása során kapott pontok egy részét be lehet váltani a uplay oldalán, amiért kapunk egy 20%-os kupont, amit 3 hónapon belül beválthatunk vásárláskor.
Az üröm az örömben, hogy az uplayen csak pc verziók érhetők el, van vmi esély, hogy az ilyen kuponok beválthatóak a pstoreban?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#216068) erahurka válasza S e t h (#216067) üzenetére


erahurka
félisten

20% az eleve semmi a játékvilágban, egy éven belül minden kap vagy 50%-ot minimum, PC-n meg a kulcsos oldalakon élből 40% körül mennek.

(#216069) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Annyira tetszik nekem ez a Days Gone, hogy megvenném digitálisan a mostani lemez helyett. A kérdésem, hogy a játékmentésem megmaradna ebben az esetben? :U

Köszi!

(#216070) JenciHUN válasza Gigicuci (#216069) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Persze

(#216071) stilo18 válasza penge111 (#216063) üzenetére


stilo18
addikt

Mondtam, hogy tetszeni fog :C

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#216072) ldave


ldave
félisten

Én most hétvégén egy régebbi inide játékkal, az Omensight-tal játszottam:

A legvégére még nem értem, de már a kapujában vagyok, csak tegnap este már nem volt erőm tovább haladni, de ma valószínűleg lepörög majd a stáblista. Összességében ez egy remek ackió rpg, a dodge-olós fajta stílusból: ha jól időzítve kerüljük ki az ellenfél támadását, akkor egy pillanatra belassul mindenki és odacsaphatunk párat gyorsan az arcukba. Kihívás számomra pont elégséges a közepes nehézségen, így is haltam eleget a komolyabb főellenségeknél.
A játék története az Idétlen időkig alapjain nyugszik, ugyanazt a napot kell végigjátszani egészen addig, amíg meg nem állítjuk a gonoszt. Ebben lesznek segítségünkre a lehetséges társaink, akik mellé az adott napra betársulhatunk. Váltani később nem lehet, mindig a nap elején döntjük el, hogy kivel leszünk. Ez mechanikában úgy mutatkozik meg például, hogy vannak bizonyos ajtók, amiket csak az egyik társunk tud kinyitni. Emiatt a helyszínek gyakran ismétlődnek, csak más szempontból megyünk rajtuk végig. Ez picit negatívum, de ügyesen beleépítették a fejlesztők a játékba, hogy ennyi pálya tervezésére volt kapacitásuk. Nem ideális, de szerintem elfogadható. Ha valakinek nyelvi akadály miatt nehéz lenne kikövetkeztetnie, hogy miként tudna továbbjutni az adott pontot, akkor van beépített segítség is.
Emellett megvannak az alap akció rpg elemek, a harcok során xp-t, kapunk, amitől fejlődik a karakter és új képességeket kap, a gyűjtött pénzből fejleszthetjük fegyverünk, páncélunk és a képességeinket is erősíthetjük.

A Slime draws near! Command?

(#216073) pulffy válasza penge111 (#216063) üzenetére


pulffy
őstag

Szemezgettem vel már párszor, eddig nem vettem meg, de felirjuk a bakancslistára.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#216074) penge111 válasza pulffy (#216073) üzenetére


penge111
addikt

Én is húztam, halasztottam, bevallom picit kételkedtem is... Kár volt, nagyon rég volt olyan, hogy egy játék miatt hajnali 3-ig maradtam fent. Erősen ajánlom, nagyon egyedi alkotás :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#216075) 30z.Samu válasza penge111 (#216074) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én 1-2 videó alapján elengedtem anno, de az írásod után lehet mégis csak kap egy esélyt. :)

Sic Parvis Magna

(#216076) kriszpontaz válasza S e t h (#216067) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lemezes játékot vettem már az Ubisoft oldalán PS4-hez, a kupon felhasználásával. Előrendelés esetén szállítási költség sincs. Az előrendelésnél is beváltható a kupon. Azt hiszem a UPS vagy a DHL szállította ki.

(#216077) S e t h válasza kriszpontaz (#216076) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, megnézem még, de egyelőre csak pc-s verziókat láttam, konzol semmi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#216078) hjtz4t3wrseg válasza penge111 (#216063) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Csorog a nyálam a leírásod alapján :R
Simán beruháznék e játékra csak azt írtad "Ezt a játékot kizárólag egy jobb minőségű fülessel kell játszani" !
Nekem olyan nincs, csak egy 7.1-es hangrendszerem van.
Azzal is élvezhető lenne ? ;]

(#216079) tboy93 válasza penge111 (#216074) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megvan már nekem is a Hellblade, de lehet várok vele amíg nem lesz egy jó fülesem.

(#216080) oriic válasza hjtz4t3wrseg (#216078) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira nem mint egy fejhallgatoval. Ha jol emlekszem a jatek elejen meg ki is irjak, h a teljes elmenyhez fejhallgato ajanlott.

Live-Die-Respawn

(#216081) Xaels válasza hjtz4t3wrseg (#216078) üzenetére


Xaels
félisten

Én TV hangszórókon játszottam, az én idegeimet úgy is kikezdte rendesen. Lehet ha fejessel játszom ki sem bírtam vola :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#216082) hjtz4t3wrseg válasza oriic (#216080) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm !

(#216083) penge111 válasza hjtz4t3wrseg (#216078) üzenetére


penge111
addikt

Nem tudom, mert nekem nem volt sosem 2.1 től jobb hangrendszerem. Ha szerinted egy ilyen rendszer vissza tudja adni azt, hogy pl hangok szólnak hozzád a fejedben akkor bátran. Másodjára is neki ugrottam, de asszony akkor otthon volt és füli nélkül tv-n játszottam, hát úgy rengeteget veszít számomra a játék az értékéből!

@Xaels: igen erre írtam, hogy életem "legnehezebb" játéka volt, lelkileg és mentálisan értettem!

Ui: hallgasd ezt meg a hangrendszereddel, erre számíthatsz, de ez csak egy pirinyó szelet ettől durvább lesz...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#216084) erahurka válasza hjtz4t3wrseg (#216082) üzenetére


erahurka
félisten

Nem kell hozzá olyan nagy fejhallgató minőség, nagyon jól összerakták a térhangzást, sima egyszerű sztereó cuccal is élmény minden másodperce (amikor nem kapsz idegbajt a túltolt harcoktól).

(#216085) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Death Stranding-ben a baba, a kontroller hangszóróján fog a játékoshoz beszélni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#216086) Deck válasza gyuromoj (#216085) üzenetére


Deck
titán

Aztán ha fejhallgatót használok? ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#216087) Gigicuci válasza JenciHUN (#216070) üzenetére


Gigicuci
senior tag

És akkor annyi a dolgom, hogy először letörlöm és utána letöltöm digitálisan?

(#216088) Lackooo84 válasza gyuromoj (#216085) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Enyémen biztos nem, mert nekem az a funkció le van tiltva. :DDD

The Truth is out there...

(#216089) 30z.Samu válasza Lackooo84 (#216088) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor is azon fog, punktum! :D

Sic Parvis Magna

(#216090) headhunter86


headhunter86
senior tag

A zizegő hanggal mehetek gariba? 12 nap múlva lesz egy éves a PS4 Pro-m.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#216091) mastadoc1 válasza penge111 (#216063) üzenetére


mastadoc1
tag

Csatlakozni tudok csak, nálam is pont ezt a hatást váltotta ki. :DD (Már többször kifejtettem itt is, viszont látom az írásod meghozta pár ember kedvét. Helyes! :)) )
És persze kötelező a füles, sokkal nagyobb az élmény. Én ez miatt vettem egy goldot, ami tökéletes, illetve megszerettem, és azóta mást is abban játszok. A zenéjét már rég letöltöttem, (spotyn fenn van) gyakran hallgatom, mert zseniális az is.
Az árát bőven megéri.

[ Szerkesztve ]

(#216092) Peace válasza penge111 (#216063) üzenetére


Peace
nagyúr

Azzal egészítsük ki, hogy aki rohadt béna (mint én!!!!), az jó eséllyel felba**za majd magát az első harcoknál és kilép. Én két esélyt adtam a játéknak nagyjából 1 év különbséggel. Végig szerettem volna játszani, mert a videók alapján baromira tetszett és érdekelt. Nem jutottam tovább a 2. vagy 3. harcnál. Casual player vagyok, de ennyire nem sok játék képes kihozni a sodromból. BB-t és DS-t már rég elengedtem, közelükbe nem megyek. Meg Surge-öt.

(#216093) wierra válasza Peace (#216092) üzenetére


wierra
senior tag

Pedig a Senua (barokkos túlzással élve) "harcrendszere" igazán casual-ra lett hangolva. Nagyjából csak ezért lett beleszőve a játékba, hogy ne csak egy rejtvényfejtős psycho-trip legyen.
Egyébként nekem sem tetszett a játék ezen része.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#216094) Peace válasza wierra (#216093) üzenetére


Peace
nagyúr

Tudom, hogy nem vagyok ügyes. Kerülöm is a soulslike játékokat. De valamiért itt is lehozott az életről a harc. Pedig próbáltam dodge-olni (azt hiszem van benne) meg ügyeskedni. Második nekiugrásra még mondtam is, hogy "de egyszerű, ettől borultam ki régebben??!!!!" Aztán meghaltam utána 3-4 alkalommal és ki is léptem. :(

(#216095) markknight


markknight
veterán

Ott vagy rossz gombot nyomtatok vagy nem tudom, rohadtul könnyű a Hellblade összes harca. Ugyanazok a nulla iq-s 3-4 movesetes balfékek jönnek rád mint dark soulsba, tök könnyű kijátszani ezeket a majmokat, főleg hogy hp csíkod sincs, nem tudom meg lehet-e halni a játékban.

Maga a harc egyébként irtó látványos és "változatos" a maga módjához mérve, én eléggé élveztem.

[ Szerkesztve ]

(#216096) penge111 válasza Peace (#216094) üzenetére


penge111
addikt

Én sem tartom magam pro játékosnak, ok megvolt az összes sous játék, de ez nem egyenlő egyáltalán azzal, hogy valaki pro vagy sem, szerintem.

Ha megvan még a Senua, szerintem ásd elő megint. Írtam fent pár tippet a harchoz. Amúgy tökre ennyi az egész: mikor látod, hogy készül lecsapni az ellen nyomsz egy x-et, utána kettő gyors csapás négyzet. Így szép lassan ledarálsz mindenkit, mindenféle kombó nélkül. A pajzsos enemy ami gond lehet, de ott meg a körrel rúgsz rajta egyet és beviszel pár sebzést. Amikor meg 2-3 ellen jön egyszerre, figyelj a hangokra, figyelmeztetnek, vagy próbálj velük egyszerre szembe kerülni, akkor általában csak a legközelebbivel kell foglalkoznod...

Vagy az is lehet taktika, hogy csak r1-et lenyomva végig védekezel, és sikeres hárítás után viszel be egy-két találatot. Szerintem ha ezekre figyelsz végtelen egyszerű a harc

Pl: a végén az utolsó jelenetnél én fél óráig küzdöttem a folyamatosan termelődő szörnyekkel, mire felfogtam itt meg kell csak halni. Ez is milyen jó már, akárcsak Senua helyébe lenne az ember, az utolsó leheletéig küzd, pedig be kell látnia végül, hogy nincs értelme...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#216097) wierra válasza Peace (#216094) üzenetére


wierra
senior tag

Leírásod alapján a türelmed alacsonyabb értéken van, mint az ügyességed. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#216098) kriszpontaz válasza S e t h (#216077) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nagyon gyökér a weboldal. Sokszor csak a főoldalról van esélyed a PS4 játékok közt válogatni, sokszor csak PC-s verziókat dob fel.

(#216099) penge111


penge111
addikt

Valaki itt említette a Cat Quest játékot, hogy a gyerekeinek szedte le, de végül őt szippantotta be teljesen (talán ProEvoFan volt). Neki üzenem, hogy hamarosan ps4-re is tiszteletét teszi a második rész, nagyon f*sza, én ipaden próbáltam.

Hétvégén indult az Apple Arcade szolgáltatás, kipróbáltam hát, mert a sok játék között ott volt a Cat Quest 2 is. Nagyon kis patent cím, jó volt ipaden, ps4 controllerel játszani...

Nekem is most már kezd a figyelmem az indi játékok felé fordulni, némelyikbe több kreativitás szorul, mint pár AAA címbe.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#216100) Peace válasza penge111 (#216096) üzenetére


Peace
nagyúr

Ismét pihentetem. Lehet 2020-ban megpróbálom újra. :DDD

wierra: esélyes. Ha valami nem szórakoztat, hanem felba**, azt rövid úton kukázom. Kikapcsolódni ülök le egy játék elé. :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.