Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Több topicban felmerült, hogy kellene egy olyan, ahol mindenki berakhatja a házi szörnyszülöttjeit, amit kényszerűségből, vagy praktikumból csinált, legyen az hely hiánya, vagy egy forró nyári nap, esetleg pénztelenség.
Szóval ide várjuk azokat a hozzászólásokat -főleg képekkel!!- amikkel máshol nem dicsekednétek. Gyorskötöző, széles kartonpapír ragasztószalag (barna), drót, régi cipőfűző, hajgumi használata javasolt!
De szívesen látjuk még;
-a jól sikerült munkákat is, hogy az idelátogatóknak ne csak a szörnyűlködés jusson
-a furcsa rendhagyó hardvereket (akár házi, akár gyári)
-házi megoldású tuning cuccokat (inkább az elrettentőeket)
-és minden mást amit a Ti fejetekből pattant ki és sikerült megvalósítanotok (persze az elméleti dolgoktól sem zárkózunk el!)

FIGYELEM!

A számítógép 230V-al működő perifériáinak bármilyen módosítása életveszélyes lehet, még kikapcsolt állapotban is! A tápokban a kondenzátorok sokáig megőrzik a töltöttségüket, a TFT monitorok neonjai nagyfeszültséggel működnek és még millió veszély! Ezeknek a komponenseknek a szerelését kizárólag szakember végezheti! (még akkor is, ha Te is annak érzed magad!) Ha a fenti eszközökkel kapcsolatos moddingolásokat vagy átalakításokat láttok ne álljatok neki otthon lemásolni, mert lehet, hogy Te nem leszel olyan szerencsés, hogy felrakhasd majd ide az eredményt! Ne feledjétek a bölcsességet; feszültség alatti alkatrészt az áramtalanítottól csak a fogása különbözteti meg ami ÉLETVESZÉLYES IS LEHET !

Jó szórakozást! :D

[ Módosította: radi8tor ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Jó példával elől járva akkor egy furcsa gyári gány;

Ez egy ATI 9600 128 MB -os kártyának látszó tárgy, DVI , VGA, S-VHS kimenetek, bazi nagy aranyszínű passzív hűtőborda. Aztán ha leveszitek a hűtőbordát akkor jön a meglepi!!!! A képek magukért beszélnek:

Ez idáig oké!

Meg ez is, a meggyőző adatokkal...

Azért az SGram egy kicsi gyanút kellthet a profikban!

A borda levétele után minden gyanu szertefoszlik:

Sikerült szereznem egy AGP-s lapot, hogy most akkor; ez mi is?
Egy ATI-nak látszó nVIDIA MX 440 !!! Windowsban még nem tudtam kipróbálni, de ha tartósan lesz nálam AGP alaplap akkor jönnek majd a teszt eredmények!! Kíváncsi leszek az EVEREST mit fog hozzá szólni!

Kéremszépen, lehet elborzadni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) Ősgyík válasza KillHates (#2) üzenetére


Ősgyík
tag

:C Nem semmi.Ezt hogy sikerült összehoznod? :D

(#4) shteer válasza Ősgyík (#3) üzenetére


shteer
titán

gondolom vmi alkatrészcsere lehetett... egy gyakorlott hw-esnek alapból gyanús :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) Thrawn válasza Ősgyík (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Maga a kártya gyárilag nVidia, de egy BIOS ID átírással egy sokkal jobb ATI-t csináltak belőle egyesek. Jó nagy átverés volt egy időben :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) fero02 válasza KillHates (#1) üzenetére


fero02
veterán

/fav

Ez jó kis topik lesz! :R

(#7) shteer válasza Thrawn (#5) üzenetére


shteer
titán

na de ehhez drivert is adtak? vagy mit lehetett feltenni? xp alapból mit szólt hozzá? eszközkezelőben mi jelent meg?

..szerintem jónak tűnik

(#8) KillHates válasza fero02 (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi, én is bízom benne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9) zsiga667 válasza KillHates (#2) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez hamisítvány, egyszer régen volt róla topic vagy hír itt a PH!-n.

(#10) fero02 válasza shteer (#7) üzenetére


fero02
veterán

Bios szinten kellett belenyúlni a kártyába. Ha kitörölted az eredeti írást onnan, akkor akár "Kipsz Jakab Inno3d-je" dumát is beírhattál. Elmented és onnantól kezdve minden indulásnál ezt írja ki.

zsiga667: ez egyfajta modding. Nem kell rögtön "lehamisítványozni". Persze gondolom a használt piacon volt 1-2 agyafurt ember anno, aki visszaélt ezzel...

[ Szerkesztve ]

(#11) KillHates válasza shteer (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, remélem a héten kapok egy AGP-s gépet, szeretem már vinyót is bele, hogy installáljak egy XP-t és megnézessem az EVEREST-el :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) Thrawn válasza shteer (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Gyanús akkor kezdett leni a dolog, mikor ATI drivert akartál rá feltenni, mert az nem talált ATI kártyát. A hűtő leszerelése után megy egyértelművé vált miért.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) shteer válasza fero02 (#10) üzenetére


shteer
titán

ezt vágom, de működési szinten érdekel a dolog

KillHates: :C nagyon helyes :D

Thrawn: :DDD gondolom hányan kaptak idegbajt, mikor a driver aszonta nincs az ami mégis "van"

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14) PPeter válasza fero02 (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, ez nem modding :D komplett hamis szállítmányok kerültek be kelet-európai nagykerekbe annak idején. Ma már jópofa érdekesség, de akkoriban sok embert átbasztak ezzel.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Macka válasza shteer (#13) üzenetére


Macka
veterán

Irodai gépekbe simán elment. Azt sem tudják,mi a különbség az ATI/NV között. Anno még én is bekajáltam, hogy a 9200SE-n minden fut,mert 128MB-s.... :W

(#16) KillHates válasza PPeter (#14) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) fero02 válasza PPeter (#14) üzenetére


fero02
veterán

Akkor lehet nem értünk egyet a modding szó alatt. :DDD

De ilyen szemétláda buzernyák csalók mindig is voltak és sajnos lesznek is a földön. :W :((

(#18) PPeter


PPeter
addikt

Annak idején (2001 áprilisa, ehhh, de rég volt) a rettegett FOP32 procihűtő egyszer nekem is letépte a CPU socket műanyag füleit, akkor ilyen áthidaló megoldás született a hétvége idejére:


:DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) bandiras2


bandiras2
senior tag

Én követtem el. A "fantomtápot" topicban már linkeltem, de akkor borzadjanak azok is akik még nem láták.
gépem

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#20) KillHates


KillHates
nagyúr

Én sem vagyok szent életű; anno több napig csináltam a 9800SE-kből 9800 PRO-t, egy nagyker részére. Egy egész szobát megtöltött a VGA kártyák doboza!

A "kínai" gyátósor:

Maki - én (egész kínaian)- Laci felállásban:

Munka közben a beültetőgép (én):

A gyártásellenőrzés elött:

Hmmm... A régi szép idők!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) KillHates válasza bandiras2 (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÁÁÁÁááááá ez nagyon komoly!! Érintésvédelem rulez!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) KillHates válasza PPeter (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dupla hajgumi! Akkor tuti megvolt a leszorítóerő! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) KillHates válasza fero02 (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj mit fogok kapni akkor az 9800-as ATI-moddingért :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) PPeter válasza KillHates (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Attól függ. Ezeket teljes értékű 9800 Pro-ként árulták annak megfelelő áron?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) Vangelis válasza KillHates (#2) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nálam egy hirhedt SIS-s járt ATINAK álcázva:)

Nekem is a ramokról ugrott be hogy nem az aminek látszik, .. meg hogy hozta az ügyfél hogy sehol nem tudtak neki drivert adni hozzá.. érdekes xarbre 200 as drivert meg jó volt hozzá:)

Lényeg, hogy jól eladták a srácnak:)

.... de érdekes volt számunkra is:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26) PPeter válasza KillHates (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Még a venti is pörgött, csak nééha akadt be a gumi! :D A ház fekvő helyzetben maradt természetesen, amíg nem sikerült megoldást találni. Egy pár kört futottam és sikerült az alaplapot garanciálisan cseréltetni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) shteer válasza KillHates (#23) üzenetére


shteer
titán

nem is szólunk hozzád 3 napig ;] ez egy kegyesebb bannolási módszer :))

..szerintem jónak tűnik

(#28) KillHates válasza PPeter (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom, de gyanítom, hogy nem azért fizettek, hogy ugyanannyiért adják el őket. De lehet, hogy a garanciába leadott dolgokért adták ki. Elég nagy cég, szerintem nem merték volna vállalni a beégést...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) KillHates válasza shteer (#27) üzenetére


KillHates
nagyúr

:O :O :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) PPeter válasza KillHates (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Jópofa ez a magyar piac. Annak idején a Yamaha 4x-es és 2x-es CD-írói ugyanazok a drive-ok voltak (egy kaput kellett átvágni, illetve átkötni a 4x-es képességhez), kis pénzösszegért elvégeztem ezt az átalakítást bárkinek. Elterjedt a híre a dolognak, egy hónapon belül jelentkezett is egy kereskedő cég, hogy milyen fasza lenne, ha hozna 2x-es drive-okat, átalakítanám, ők megoldják, hogy a felirat is 4x-es legyen a tálcán és csinálunk nagy bizniszt. Nem mentem bele. Persze lehet, hogy pont azért nincs BMW-m meg úszómedencém, mert az ilyeneket hajlamos vagyok kihagyni folyamatosan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) fero02 válasza PPeter (#30) üzenetére


fero02
veterán

Ebben az esetben küldöm azonnal priviben a címem és nyugodtan irányítsd hozzám az ilyen embereket. :DDD :R

Szeretem a Német autókat és úszni is jól tudok. :DD

(#32) cskamacska válasza KillHates (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

Driver CD-je ennek milyen volt?
Az ál FX5200-hoz egy naggyon komoly kínai írott CD-t adtak. Tsinghua Tongfang rulez :DDD
mod:lol már azt sem tudom mivel akartak átvágni :B

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) RasHaN


RasHaN
aktív tag

huhú :DDD Killhates kolléga szólt hogy az életművemet osszam meg itten ;]

nyári géphűtés, a hibás AMD korszakból: [link]
s3 virge hűtés: [link]
és a tartalék gép [link] lanpartyk kedvence ;]
LANos megoldások [link]
vegyetek 8800gts-t szigorúan G80, kiváló chipset hűtő! [link]

egyenlőre ennyi, de a lista még közelsem teljes, évek alat sok eretnekséget követtem el ;]

UI: a cipősdobozkonfig működik, néha házi mini szerverként :DDD

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#34) fero02 válasza RasHaN (#33) üzenetére


fero02
veterán

Ha jól látom nagy cellux fan vagy! :DDD Még véletlen sem szigszalag, zsugorcső meg aztán pláne nem. :DD

(#35) KillHates válasza PPeter (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna nekem sem lett ebből BMW-m meg úszómedencén. Valakinek viszont tuti :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) KillHates válasza fero02 (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) RasHaN válasza fero02 (#34) üzenetére


RasHaN
aktív tag

vastag barna szigszalag a lanos gémer legjobb barátja :C

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#38) fero02 válasza RasHaN (#37) üzenetére


fero02
veterán

Nem csak a lanos gépen látszik ám... ;] :DDD

(#39) RasHaN válasza fero02 (#38) üzenetére


RasHaN
aktív tag

az S3 hűtését Leukoplast fogta össze :U (aki nemtudja miaz: sebekre kötéseket ezzel ragasztják)

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#40) KillHates


KillHates
nagyúr

Átméreteztem és felraktam RasHan kolléga képeit, hogy mindeki lássa (aki nem nézi meg a linkeket)




Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) RasHaN válasza KillHates (#40) üzenetére


RasHaN
aktív tag

köszi, én lusta voltam, és különbenis vacsorázok :DDD

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#42) fero02 válasza RasHaN (#39) üzenetére


fero02
veterán

Igen, láttam! :DDD

A legutolsó képen a venti kábelén cellux és az első képen a táp kábelén is szintén celluxot használsz kábelkötegelőként... :DD

(#43) Thrawn válasza RasHaN (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Az S3-on az egy Glacialtech hűtő?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#44) KillHates válasza RasHaN (#41) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó étvágyat!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45) KillHates válasza RasHaN (#41) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondtam, hogy a képeid alapján Te leszel itt a király!! :C Mától csak MESTER-nek szólítunk! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

A nyák megsértése és utána megpatkolása miatt iszonyatosan melegedett a GPU, így ráfaragtam egy bazinagy Titan D5TB coolert: (jól tette a dolgát)
Inno Ti4200 szintén...

Vmod, meg nyár is volt, így kapott egy nagy p3 bordát: (így passzívban is mehetett)
Inno 7300GT szintén...

Hát igen vettem egy GT NP1000-es VGA hűtőt, csak hát nem teljesen passzolt a VGA-ra így át kellett alakítgatni: (nagyon jól hűtött, szép eredményeim voltak a vga-val)
Eagle 6600 szintén...

Hangos volt a 12-ese így kapott egy GT silentblade-ot:
Chieftec 400w szintén...

9600 + mx440 cooler:
S9600

Még van 1-2 ház modom is, majd megkeresem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#47) RasHaN válasza Thrawn (#43) üzenetére


RasHaN
aktív tag

Isten tudja már mivolt az fénykorában :) Emlékeim szerint nem. el kéne adnom minden itthon leledző bordát, méhtelepen is kapnék értük vagy huszat :)
S3-at meg sose felejtem el idegesen rácsaptam egy tonna kék titan pasztát, gyönyőrüen fetett miután szétszedtem :(((

"Mától csak MESTER-nek szólítunk!"
majd ha megtaláltam minden fotót, de köszönöm, nemszeretem a kinevezéseket :D

[ Szerkesztve ]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#48) fero02 válasza mycso (#46) üzenetére


fero02
veterán

Jóóóóóóóóóóóóó :C :C :DDD

(#49) KillHates válasza mycso (#46) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! A 7300-as hogy púposodott!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50) RasHaN válasza mycso (#46) üzenetére


RasHaN
aktív tag

mycso: mintha ittis egy S3 figyelne a gépedben :)) [link]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.