Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149751) zzola válasza #00444928 (#149748) üzenetére


zzola
félisten

Bár most, hogy mondod, nálam nem kockás. Lehet szerver függő?

(#149752) S@c@ válasza Kendek (#149685) üzenetére


S@c@
őstag

7116b Delta ventis,de jóval halkabb mint az elso prom.

(#149753) Kendek válasza erahurka (#149745) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ami port és szöszt nem tudott kifújni és felgyülemlett, azt szerintem nem további fújással, hanem ellenkező irányba, vagyis szívással lehetne eltávolítani. Vagyis a ventilátor lefogásával (ami nagyom fontos), a porszívót lehet érdemes inkább ráküldeni.

(#149752) S@c@: Kösz, hogy megnézted. :)
Ezek szerint tényleg változó, hogy melyikkel szerelik őket, de egyre valószínűtlenebb, hogy a ventilátornak nagy szerepe van abban, hogy egyeseknek lényegesen hangosabb a Pro-juk mint másoknak. Összetettebb probléma lehet ez, és több dolog befolyásolhatja.

<-ƘƘ->

(#149754) Xaels


Xaels
félisten

Tapasztalataim Pro-val. (7116B) Az enyém nem hangosabb mint a Slimeim voltak. Mikor januárban TV-t cseréltem akkor Slimnél előjött az a néha zavaró dolog, hogy random feldobta a tv információs sávot. Pro-nál nincs ez a dolog.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#149755) Kendek válasza Xaels (#149754) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De mit jelent az, hogy nem hangosabb a volt Slim-eidnél? Nekem ami volt Slim-em, az gyakorlatilag alapfordulaton ment végig, minden játéknál. Max egy fokozatot kapcsolhatott feljebb néha, de ez azt jelenti, hogy csak nagyon közelre hajolva hozzá lehetett valamit is hallani.
Ellenben a Pro pl. a HZD térképét bámulva, vagy az Uncharted 4 menüjében időzve úgy fel tud hangosodni, hogy másik helyiségben is hallható.

<-ƘƘ->

(#149756) 30z.Samu válasza Kendek (#149755) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam a Slim a GoW-nál hangosabb, gyakorlatilag az első játék, ahol ennyire hallom a hűtést dolgozni. Nem zavaró, csak feltűnt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#149757) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Egy hete használok egy Samu 50MU6102 UHD tv-t, és még egyszer sem jött elő ez a képernyő elsötétedés. PS4-en RGB mód, tv-n HDR + HDMI CEC kikapcsolva. Tehát akkor tuti ezek közül okozza valamelyik, akinél előfordul. Szerintem.

The Truth is out there...

(#149758) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok most már tényleg PS4 hangerő sheet.

Létrehoztam egy ilyen dokumentumot amibe mindenki szépen beleírhatja, hogy milyen ps-e van és, hogy hangos-e. ;]

Ja és ameddig nem írtok fényképpel bizonyított decibel számot addig minden csak szubjektív... :U

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#149759) sutyesz96 válasza Lackooo84 (#149757) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ugyanez a tévém van, szintén Pro-val, pontosan ugyanilyen beállításokkal. És naponta 3-4x sötétedik átlagosan.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#149760) Kendek válasza marilllyo (#149758) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, ez jó ötlet. ;]
Na majd levideózom az enyémet kicsit később ha játszom. Sajnos hiteles hangerőmérő készülékem az nincs. :P

<-ƘƘ->

(#149761) seniman válasza Kendek (#149760) üzenetére


seniman
addikt

Droidos appot töltöttem le hozzá,majd délután kizavarom a bandát a parkba,aztán lemérem.Így hogy itthon van mindenki,gyakorlatilag lopakodó a slimem. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#149762) james001


james001
veterán

Na az új God of War eddig baromi jó! :) Tegnap egész éjszaka csak azt toltam,imádtam eddig minden percét. :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#149763) 30z.Samu válasza james001 (#149762) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyon jól összerakták, van tartalom is van benne rendesen. :K

Sic Parvis Magna

(#149764) pockhome válasza wierra (#149733) üzenetére


pockhome
senior tag

Egy ilyet vettem, ebayről 5600Ft-ért, aztán láttam másnap hogy itthon 5ezer boltokban, sebaj.

Így nem használódik el a microUSB aljzat, mellé még esztétikus is.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#149765) erahurka válasza james001 (#149762) üzenetére


erahurka
félisten

Engem néha felidegesítenek a brutál nehéz harcok, de amúgy tényleg nagyon jó lett :K

Még úgy is, hogy ez valójában egy GoW-nak álcázott Darksiders játék :DDD

(#149766) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem teljesen illik ide, de nektek működik a PS Store? Nincs Playstation 4-em, de szeretnék a Playstation Storeban Vitára venni játékot, és ezt írja ki (érvényes fizetési módszerrel, Paypal, van rajta pénz is) :
We've encountered an error while processing your order. Please try again later.

Ha feltöltenék walletra, ez az üzenet fogad: currently unable to add funds to your account. please try again later

Ha bankkártyáról venném és nem paypalról, úgy csinál mintha megvettem volna, kiírja hogy feldolgozás, úgy tűnik mintha sikerült volna, viszont nem vonja le a pénzt, és a könyvtárban sincs semmi.

Tud valaki segíteni? Gondolom a PS4 Storenak is ugyanaz a nyavalyája, ha épp baja van.

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#149767) #20844032 válasza kazuma921 (#149766) üzenetére


#20844032
törölt tag

Magyar store?

(#149768) Xaels válasza Kendek (#149755) üzenetére


Xaels
félisten

Csendben van HZD alatt is, direkt megnéztem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#149769) kazuma921 válasza #20844032 (#149767) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Igen!

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#149770) marilllyo válasza kazuma921 (#149769) üzenetére


marilllyo
veterán

Van olyan, hogy "nem tetszik neki valami" és letiltja a kártyádat. Ilyenkor várni kell 24 órát és újra megpróbálni vásárolni...gépről. Ez a hivatalos workaround-ja a dolognak.
Egyelőre ne próbálgasd hanem hívd fel a supportot nyugodtan.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#149771) james001 válasza erahurka (#149765) üzenetére


james001
veterán

Egyébként a harcrendszer kicsit olyan Hellblade szerű szerintem,csak persze sokkal kidolgozottabb :D Nekem hiányzik az a régi GoW fightolás azért,de jobb hogy változtattak rajta így 6 rész után :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#149772) Lackooo84 válasza sutyesz96 (#149759) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hangbeállításod milyen? Nekem a HDMI az elsődleges és Lineáris PCM. Ja és a prohoz kapott gyári kábel a tv-re nem tettem fel a "szervizes" fw-t 1210.8 van rajta..

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#149773) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Rayman-ben a challenge mode másnak se indul el? Nem tud csatlakozni az Ubi szerverhez (a Club működik közben).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#149774) eisento válasza erahurka (#149745) üzenetére


eisento
addikt

"Kompresszorozással, és sűrített levegős "spray"-vel csak óvatosan!
Nyomtatott áramkörön lecsapódó esetleges pára, meghibásodáshoz vezethet!"

osszefoglalobol....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#149775) Tegla80 válasza kazuma921 (#149769) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor ne szenvedj hanem vegyel 6e ert feltoltot valahol idehaza(kodot neten vagy fizikalis formaban a megfelelo boltokban)es azt ratoltve koltekezhetsz is.
A bk es egyeb fizetesi dolgok hol mukodnek hol nem meg akkor is ha epp elotte igen,igy aki szenvedesmentesen akarja csinalni az feltoltot vesz meg a kulfoldi acc-nal is es abbol gazdalkodik. Igaz igy soxor van maradvany penz az accon,de aki ettol hal ehen azt lehet arra is szanta az elet. :DDD de ha ugy nezzuk,h az mar "elotakarekossag a kovi vasarlasra",akkor annyira nem is gaz.(telon is elore tolt az aki azon rendszert hasznalja es elfogadott dolog. :U )
Szval En ezt javasolnam,mint barminek neki allni ,h hatha majd ugy esetleg megis mukodne valameddig.

Sony® & PlayStation®

(#149776) Kvelstadt válasza james001 (#149771) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Majd ha belejösz fogod szeretni szerintem. Akkorákat lehet harcolni hogy csak na.
Én játszom megjelenés óta de tegnap azétmrt nyomtam estétől hajnal 3ig.
Ja és hogy tetszett a borítója?
Én mondtam adam-nak hogy nekem az kell fémtokosba! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#149777) james001 válasza Kvelstadt (#149776) üzenetére


james001
veterán

A legjobb borító ever ;] :D
BOY! :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#149778) Kvelstadt válasza james001 (#149777) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ézzel csak egyetérteni tudok! :DDD

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#149779) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok.

Jól sejtem,hogy itt is úgy van mint Xboxnál az,hogy egy profilt csak egy gépen lehet megosztani? És ha igen,hányszor lehet ezt megtenni? Xboxon csak évi 5x lehet megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#149780) sutyesz96 válasza Lackooo84 (#149772) üzenetére


sutyesz96
őstag

Fogalmam sincs, az gyári. De nem is értem miért kellene számítania a hangbeállításnak.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#149781) Lackooo84 válasza sutyesz96 (#149780) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát a hang is HDMI-n megy, bármi okozhatja ezt, mondjuk érdekes, hogy nálam semmi nincs, és egyszer sem volt még.

The Truth is out there...

(#149782) Neoteric válasza dani0113 (#149779) üzenetére


Neoteric
addikt

Tulajdonképp nem a profilt osztod meg, hanem a PlayStation-t állítod be úgy, hogy annak az adott accountnak az legyen a fő PS4-e. Egy account csak egy gépnek lehet a "fő" gépe, viszont egy gép lehet több accountnak is a "fő" gépe. Gépről beállítva szerintem bárhányszor lehet állítani, netről pedig csak bizonyos időközönként (nem tudom pontosan mennyi idő a korlát, majd valaki megírja úgyis).

PSN: ne0teric_sAN

(#149783) Kendek válasza seniman (#149761) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leszedtem én is az appot (viszont nem tudtam kalibrálni), és az Uncharted 4 menüjét indítva csináltam egy rövid videót. Kb. ennyire tud hangosodni pl. HZD alatt is ha aktívan játszom.

<-ƘƘ->

(#149784) saelin válasza Prof01 (#149736) üzenetére


saelin
veterán

+1 Nekem inkább a Sony fejesem a korlátozó tényező. A kontroller bírja reggeltől estig, de a Sony Gold csak 5-6 órát.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#149785) bombibmw válasza saelin (#149784) üzenetére


bombibmw
veterán

Hogy szól a Gold kontrollerről?
Meg tudja hajtani rendesen?

(#149786) seniman válasza Kendek (#149783) üzenetére


seniman
addikt

Egyelőre csak a mosógépet mértem meg vele 1400-es centrin,az 88-90dB. :DDD A szobában megy a tévé,meg a gépem,ott 50-60 között ingadozik.Mivel a PS4-et csak néma csendben hallani(idle-ben mellé kell rakni a fejem,hogy halljam egyáltalán a ventit),azt olyan 40-50dB-re tippelném,de majd délután lemérem.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#149787) marilllyo válasza Bad Pritt (#149773) üzenetére


marilllyo
veterán

Kicsit lehalt hétvégére. :(
Tegnap este egyszer ippen be tudtam lépni...gyorsan kiszedtem egy aranyat meg egy ezüstöt aztán ennyi volt... később még rápróbáltam volna de nem tudtam.

Az ingyenesség miatt kicsit túlterheltek lettek. Ami egy vicc kb.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#149788) vonSux válasza james001 (#149771) üzenetére


vonSux
őstag

Szerencsére csak “szerű” mert nekem a Hellblade harcrendszere nem tetszett (oké, egy vagyok a millióból akinek a játék se, sztori ide vagy oda). A GOW-é meg nagyon, legalább is amit eddig láttam belőle. Csak azt sajnálom, hogy késő ősszel tudom majd végigvinni.

(#149789) Kendek válasza seniman (#149786) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ami 40-50 dB nálad, az nálam már full hangerő. De a kiírással ellentétben, nem érzem úgy, hogy egy csöndes könyvtárban vagyok. Itt játszhat közre az is, hogy kinél milyen a környezeti hangerő, és, hogy kinek mi a hangos.

<-ƘƘ->

(#149790) bombibmw válasza seniman (#149786) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem most 53-54dB-t mért a telós app GOW alatt.
Azért felpörög a venti rendesen, de nem csoda, mert a hetediken a sarokszobában eléggé meg tud rekedni a meleg.
Hangosnak azért nem mondanám, főleg, hogy megy a TV, vagy fejesen hallgatózok.

[ Szerkesztve ]

(#149791) wierra válasza pockhome (#149764) üzenetére


wierra
senior tag

Aha, pont ilyet vettem tegnap (meg egy használt Uncharted 3-at, mert megérdemlem 😎). Eddig teszi a dolgát a töltő.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#149792) S@c@


S@c@
őstag

Lemerve android is Soundra méterrel 1cmre a Ps4 pro 7116b tol 40-50decibel. Mikrofon resz a Ps4 pro fele fordítva. Nem is ertem, h mertettek a telo tetejevel. :)

(#149793) toompa


toompa
őstag

Időről-időre előveszitek ezeket a hang méréseket és összehasonlítjatok a gépeket.
Meg kéne érteni hogy teljesen játék függő és azon belül sem mindegy hogy éppen hol tartasz,hol méred. Illetve környezet és hőmérséklet függő is.
Teljesen értelmetlen méregetni.

(#149794) marilllyo válasza toompa (#149793) üzenetére


marilllyo
veterán

Még jó, hogy létrehoztam ezt a sheet-et . Gondoltam oda beírja mindenki és akkor le van tudva a dolog. :DDD

Egyébként nem csak az... ez gép függő is. Azonos szériaszámon belüli gépek között is bőven van különbség. Ezért érzem teljesen feleslegesnek, hogy egymást győzködjük arról, hogy a slim vagy a pro a hangosabb.

Van aki szerencsésebb gépet fogott ki...van aki nem. Nekem anno volt egy Lenovo y510p-m. Legendásan híres volt arról, hogy túlmelegszik és trottyingol.
A topicjában nagyon sokat cseverésztünk erről és nekem mázlimra egy olyan példány jutott ami valahogy valamiért megállt 90 fokos csúccsal és nem kezdett el throttlingolni. Másoknak meg 98 fokig felszökött és leverte a bf4-et 10 fps-re.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#149795) toompa válasza marilllyo (#149794) üzenetére


toompa
őstag

Persze,gépfüggő is természetesen. Nagyon érzékeny a pasztára ha már így el van cseszve a hűtése.
Én már elfogadtam hogy néha zúg.

(#149796) Kendek válasza toompa (#149795) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Teljesen igazatok van, sok értelme nincs ezeknek a méréseknek. Most telóval is lemértem én is, 40-45 dB között van mikor már eléggé hangosnak vélem. Szerintem egy ilyen APU-tól és hűtéstől nem is lehet nagyon többet várni. Ez van akinek hangosnak számít, és van akinek pedig nem.

<-ƘƘ->

(#149797) Zoleee83 válasza marilllyo (#149794) üzenetére


Zoleee83
addikt

Teljesen igazad van, ez a szerencséről szól, arról hogy ki-milyen gépet fogott ki.
Én pélldául Xbox One S-ről jöttem na ott a Slimen belül is óriási különbségek vannak, nekem egy csendesebbet sikerült kifogni, havernek első perctől kezdve vállalhatatlan volt a gép hangja, olyan volt minha a kábel beleért volna a ventibe. Ott ment is vissza garba, MS ingyen cserélte.
Gondolom nincs ez itt sem másképp, eltérő anyagok, beszállítók, sőt beszállítókon belül is gyártástől függően előforduló silányabb alkatrészek.
Sokáig dolgoztam elektronikai gyárban minőség osztályon, tudom miről beszélek.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#149798) sutyesz96 válasza Lackooo84 (#149781) üzenetére


sutyesz96
őstag

És attól sötétedik el a kép? És a tömérdek ember aki beszámol a jelenségről, annak mindnek rosszul van beállítva a hang? :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#149799) marilllyo válasza sutyesz96 (#149798) üzenetére


marilllyo
veterán

Kép elsötétedés. Erre is csinálhatunk egy sheet-et. :DDD
Azt hiszem, hogy szinte itt mindenkinek előjött a jelenség..
Ez van sajnos és a géppel jár. Hivatalos megoldás nincs még ha jól tudom. Rengetegen panaszkodnak róla. Nekem szerintem már egy-másfél hónapja nem jött elő a dolog...korábban nekem is volt, hogy napi 3x. SEMMIT nem változtattam. Ugyanaz a FHD tv van és ugyanaz a PS, ugyanaz a kábel. Régebbi a TV-m szóval soft se nagyon jött rá. FAT-nél is volt, hogy egy hónapig semmi...utána meg naponta többször is.

Ha jól tudom a konkurenciánál is van valami hasonló... nemde?

Végig lehet zongorázni a TV beállításait és lehet, hogy egy darabig megszűnik de szerintem ez ettől független. Én beletörődtem a dologba.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#149800) szzoo válasza marilllyo (#149799) üzenetére


szzoo
tag

"Azt hiszem, hogy szinte itt mindenkinek előjött a jelenség.."
Szerintem meg legtöbbünknek nincs ilyen baja (nekem sem). Csak azt kevesen írják be, hogy mi működik jól. Már rég lángolna a PS headquarter, ha normális lenne ez a működés.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.