Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140351) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Ha felrakom az új firmware-t de elsz@rj@ a gépet, mit lehet tenni?
Halottam, hogy le lehet tölteni a régi firmware-t s felrakni a gepre. Ez igaz? Vagy csak szerviz tud segíteni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#140352) WaterWave


WaterWave
veterán

Olvastam, hogy az 5.5o fogja tudni a háttérkép kicserélését opciót... csak egy adott mappát kell létrehozni amiben látja. Gondolom ezért is futtatják sokan a bétát...
Nagyon remélem, hogy a Sony megoldja az új fw-ben hogy azokat a programcsempéket és ikonokat, amikkel már nem játszom és nincs is a gépen azokat el lehessen tüntetni... magyarul törölni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#140354) freeknight válasza marilllyo (#140350) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi a választ és mindenki másnak is!

Én is szeretném használt gamákkal megoldani a gép etetését. Emlékszem még a PS2-es időkre, mekkora élmény volt csereberélni a lemezeket :)

Meg ugye akárhogy is nézzük, ezeket a 60 eurós árcímkéket nem magyar fizuhoz szabták sajnos.

(#140355) marilllyo válasza freeknight (#140354) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha szóba jön a használt játék itt a topicban mindig beírom...ahogy most is, hogy szerintem ez a konzol egyik legnagyobb erénye.

Több mint egy éve nem vettem pre-order fóliás játékot.... #csakígytovább! :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#140356) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Sziasztok!

Magyar fiókkal próbáltam ma vásárolni storen bundle játékokat összesen 2100 Ft értékben de paypallal illetve bankkártyával is hibaüzenetet írt ki. Másnál is volt hasonló probléma? Korábban már paypallal sikerült aktiválni a 14 napos plus szolgáltatást akkor nem volt gond. Természetesen pénz van a kártyán :)

[ Szerkesztve ]

(#140357) RangerFox válasza gangstagergo (#140356) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Paypalt nem szereti, a dombornyomott bankkártyáimat meg szó nèlkül elfogadta eddig mindig. Esetleg keress rá a hibaüzenet kódjára neten, hátha találsz megoldást rá. Vagy ha más nem, marad a feltöltőkártya.

(#140358) danielgalaxy válasza gangstagergo (#140356) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Én ma vettem több címet is Paypallal, magyar accra, miben probléma nélkül, bár tény, hogy lassú volt a store.

[ Szerkesztve ]

(#140359) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Köszönöm a segítséget :)

Sajnos nem dombornyomott a kártyám. Gyors megoldásként marad a feltöltő.

(#140360) b. válasza gangstagergo (#140359) üzenetére


b.
félisten

Ma vettem magyar fiókhoz paypallal a The last guardian-t hibátlanul ment. OTP Maestro van hozzárendelve amúgy.
Kintihez nem megy, ott Visa bánkártyát tudtam csak megetetni vele, paypal nélkül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140361) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Horizon Zero Dawn-ban kb. mennyi játékidő van? Átlagára gondolok, tehát nem csak a storyn végigfutni, de nem is 100%-ra kimaxolni. 10+ óra benne van?

(#140362) szallasi007 válasza CsonkaImo (#140361) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

kieggel együtt szerintem 60-70 óra, kieg kb 8 óra alatt meg van, ha kicsit többet mulatsz benne (mint én) akkor szerintem 60 óra.

Nekem az AC Origins rohanva ha jól emlékszem akkor 45 óra körül volt, de pl én azt meguntam hamar ;]

[ Szerkesztve ]

(#140363) Carlos Padre válasza CsonkaImo (#140361) üzenetére


Carlos Padre
veterán

80-90.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#140364) RangerFox válasza CsonkaImo (#140361) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nekem 56 óra volt a sztori + majdnem az összes mellèkküldetés az alapjátékban. Persze sokkal hamarabb is a vègére lehet érni, de rengeteget használtam a photo mode-ot, ilyenek. Plusz játékidőt jelent a felszedhető tárgyak meg a hunting grounds-ok teljesítèse, barlangok felfedezése, amikre én nem fordítottam nagyobb figyelmet. A dlc plusz 15 óra kb.

[ Szerkesztve ]

(#140365) SH4D0W2011 válasza RangerFox (#140364) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

És itt vagyok én, aki olyan ~108 órával járok a DLC vége felé. :D Szóval abszolút játékstílustól függ, de azt a 10+ órát sokszorosan bele lehet tenni többszörösen is alaphangon. :)

(#140366) Prof01 válasza CsonkaImo (#140361) üzenetére


Prof01
veterán

Nekem a 100% alapjáték 68 óra volt + 100% DLC 18 óra. Végigfutva 20 óra az alap + 5óra a DLC.

Ajánlom ezt az oldalt mindenkinek, aki kíváncsi valamelyik játék kijátszási idejére: [link]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#140367) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Beyond Two souls, Last of us kijátszva, jöhet az UC4 meg a Witcher 3 :DD

(#140368) prokxy válasza Prof01 (#140366) üzenetére


prokxy
veterán

Hol lehet megnézni, hogy pl. a HZD-vel hol járok gametime-ban?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#140369) SH4D0W2011 válasza prokxy (#140368) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ha betöltesz egy mentést, annál is írja, illetve a statisztikák menüben is, valahol legalul majdnem.

(#140370) -FLY-> válasza gangstagergo (#140356) üzenetére


-FLY->
őstag

Nekem simán viszi a paypalt, itthoni mindkettő. PS-ről még nem próbáltam vásárolni, mert tök jó a sima webes felületük is, meg jobban szeretem az ilyen dolgokat pc-ről megoldani.

(#140371) CsonkaImo válasza CsonkaImo (#140361) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R Akkor el is dőlt a hétvégi program. :)

(#140372) Jim-X válasza CsonkaImo (#140371) üzenetére


Jim-X
őstag

Azert aludj is egy keveset :K :DDD

A játék az nem játék!

(#140373) ymester18


ymester18
csendes tag

sziasztok!
5.50 firware bétakulcs ha lenne valakinek ,nagyon megköszöném.

ymester18

(#140374) rio92


rio92
csendes tag

A Dragon Ball FighterZ world match módja egyszerűen megalázza játékos mivoltamat. :O :DD Tényleg mindenki erősebb nálam (nem tartom magam profinak, de a legtöbb játékban multi tekintetben általában középmezőnyben mozgok) és ilyen béna vagyok, hogy sokszor pislogni sem tudok, hiába próbálkozok a kombókkal (?) ...Rendesen működik ez a partner keresés, miszerint ugyanolyan "erős" ellenfeleket talál? :D

Off: BF1 Revolutionnal szemezgettem már a legutóbbi akciónál is. Mennyire nagy illetve aktív a játékos bázis? Megéri beinvesztálni rá még? Mintha azt olvastam volna, hogy idén megjelenhet az új széria.

[ Szerkesztve ]

PSN: RioBeast92

(#140375) 30z.Samu válasza rio92 (#140374) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szívok/szívtam vele én is rendesen, gyakorolni kell sokat. A rendszer a BP-det nézi és alapvetően az alapján választ ellenfelet, de az sem működik szerintem rendesen. Van, hogy olyat dob be, aki még nem játszott egy meccset sem, van akinek kétszer annyi pontja van, mint nekem.

Sic Parvis Magna

(#140376) Neoteric válasza rio92 (#140374) üzenetére


Neoteric
addikt

Bőven találsz még játékosokat, szerintem megéri még most is az a pár ezres. Tény, hogy ősszel jön egy újabb Battlefield, de kihalni akkor sem fog.

PSN: ne0teric_sAN

(#140377) rio92 válasza 30z.Samu (#140375) üzenetére


rio92
csendes tag

Igen, ezt a BP mizériát észrevettem, hihetetlen. Sokszor védekezni sem tudok world matchben illetve a supereket sem veszi be, míg single részben sima mindkettő. Tényleg nem értem. :D Mit gondolsz, kombóra érdemes menni, vagy superre egy fight során? Félek, hogy ha sokáig gyűrődök vele, menni fog a süllyesztőbe...pedig szeretem a Dragon Ball címet, a grafika pedig lenyűgöző, de féltem a monitor és a kontroller egészségét is... :DD

(#140376) Neoteric: Köszönöm szépen a linket, nem ismertem. :R :B

PSN: RioBeast92

(#140378) 30z.Samu válasza rio92 (#140377) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha az egyszerűbb kombókat meg tudod tanulni és ügyesen használni, akkor már nem vagy esélytelen. Plusz próbálj meg ésszel támadni és védekezni, ne ess nekik mint tót az anyjának, mert egy hiba és viszik be a hit-eket úgy, hogy földet se érsz. Továbbá érdemes menet közben embert cserélni, hogy tudjanak gyógyulni. Meg segítségük tudod őket hívni 1-1 támadás erejéig.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#140379) Sefter válasza ProEvoFan (#140334) üzenetére


Sefter
veterán

EA játék, pont ezt csinálják mindegyikkel...1-2 hónap és féláron adják..

Psn ID: sefter_hun

(#140380) Schweini válasza Sefter (#140379) üzenetére


Schweini
tag

Szerintem a BF2-nél más is közrejátszhatott. ;]

(#140381) Rage47 válasza Sefter (#140379) üzenetére


Rage47
veterán

BF2-t megjelenés után 1 hónappal fél áron vettem.
Amúgy nem szar játék, multi is tele van még. Nagyon feelinges Darth Vaderrel irtani :D

(#140382) prokxy


prokxy
veterán

Kis szösszenet a PS4 Pro vs Samsung 4K HDR TV (MU6102) és gyári vs premium kábel közt...
Fennállt olyan probléma, hogy a HDMI port HDR-hez engedélyezése után a nemHDR-es játékoknál a kép totál elment (mintha a TV-t kikapcsoltam volna) 2-3 mp-re is akár.
A neten talált ötleteket (RGB only, HDCP off, Kontraszt off-high, másik HDMI port, hírtelen ennyi jutott eszembe) végigpróbálva, mind csak ideiglenes megoldás volt, pár órát, napot jó volt és újra előjött a hiba.

Sokan írták, reddit pl, hogy egy gyáritól jobb HDMI kábel ezt a dolgot megoldotta, így ezen felbuzdulva vettem egy premium, bevizsgált HDMI kábelt...
HDMI1-re visszaraktam a PS4 Pro-t, a beállításokat a YT guide alapján elvégeztem, majd hajrá Driveclub, hajrá Plants vs Zombies 2, majd' 3 napig hibátlan is volt. Viszont tegnap este újra előjött a hiba, így megölték a virágomat a büdös kis zombik... :( :D

Utána egy itteni sráccal beszéltem egy órát telón és kb arra jutottunk, h bassza meg az egész, néha csinálja ezt a hibát, a TV egyébként iszonyat jó, PS dettó, együtt ha meg nem szeretik egymás, akkor így jártam. Ennyi gondom legyen az életben...bosszantó, de hátha ezt javítják vmelyik fronton, ill. az újabb játékok már lehetőleg mind HDR-esek lesznek, ott pedig elképesztő a kép és hibátlan. :)

Viszont a kábelt nem viszem vissza, habár a bestbyte-ban visszavennék, mert a kép szebb lett, láthatóan, a jelenség sem tart olyan "sokáig" és nem is olyan gyakran jön elő. Szóval csak jobb lett, de nem tökéletes.

Még azt nem próbáltam, h YUV 420-ba rakom fixen és akkor mi lesz, de ott a szín nem annyira "mély", szóval még próbálkozás van. ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#140383) #45997568 válasza prokxy (#140382) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nekem ez a TV-m van, egy het alatt 3-4x csinalta, nem tul gyakori, szoval nem foglalkozom vele, azert remelhetoleg kiderul hol a gond es megoldjak. Witcher 3 alatt vettem eszre eloszor. Mintha elvesztene a jelet...

[link]

(#140384) Shamat válasza prokxy (#140382) üzenetére


Shamat
aktív tag

Ezt próbáltad már?

"First go in your tv settings go to the UHD Deep Color and make sure it is TURNED OFF
Then boot up your PS4 Pro in SAFE MODE
Click on option 8
It should say it's on automatic, click on whatever HDCP alternative is showing.
The PS4 will then boot up
Now we are going to navigate on the PS4 and go to the SETTINGS
Scroll all the way down to SYSTEM
There you will see ENABLE HDCP, DISABLE THAT and for now disable HDMI DEVICE LINK as well because well you don't want the PS4 turning off
now hit circle
Now lets flip back to our TV SETTINGS, now ENABLE your HDMI port for UHD Deep Color / HDR whatever it's called on your tv
Now flip back to the Playstation settings
Scroll all the way up to sound and screen
click on that
then click on video output settings
click on resolution you will be able to select your max resolution now 2160p RGB
Set everything below it to AUTOMATIC
Now go back to SYSTEM menu under settings
turn on ENABLE HDCP and HDMI DEVICE LINK (If you had device link on)
If you did it right everything will be working."

És a lényeg, hogy ezek után csak a REST MODE-ot használd, mert fullos kikapcsolás után újra kell zongorázni a fenti beállításokat a HDMI "handshake" miatt... Egyik barátomnak is ilyen problémája volt, és ezzel a módszerrel azóta nem jött elő neki.

DEAD LIKE ME

(#140385) CsonkaImo válasza Jim-X (#140372) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igyekszem majd. :DDD Elég sok címet ki akarok próbálni, viszont az idő kevés. Most és jövőhét hétvégén egyedül vagyok otthon, így pörögni fog a PS4 szinte egész nap. :C

(#140386) mcwolf79 válasza prokxy (#140382) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam a prémium HDMI kábel csontra fagyasztotta a TV-t, a PS4 saját natúr kábelèvel jó lett.
Azt hittem idegrohamot kapok, mikor baxakodott a Vadi új TV-m, de a kábel csere megoldotta.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#140387) darkrock válasza prokxy (#140382) üzenetére


darkrock
aktív tag

Nálam a PS3 csinálja ezt, szerencsére a PS4 nem, és ennek a gyári kábelével a PS3 is jó. Arra gondoltam, hogy a régi hdmi kábelem a rossz, de látom nálad az új kábellel se jó.
Egyébként a TV-m Samsung H6400.

[ Szerkesztve ]

(#140388) Peat76 válasza alratar (#140351) üzenetére


Peat76
őstag

El nem sza**a, max tele lesz hibákkal, kilép, lefagy, ugyanis ezért béta, tesztelni kell, ha nem akarsz bajlódni vele és nem értesz hozzá igazán, ne rakd fel!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#140389) saelin válasza darkrock (#140387) üzenetére


saelin
veterán

Ez a kép elsötétedés miért csak Tv-knél jelentkezik? Nem nagyon látok olyan panaszt, hogy a monitorosoknak lenne valami hasonló nyűgjük.
Azért érdeklődöm, mert a jövőben vennék 4k tv-t és ha lehet, akkor elkerülném az ilyet.

Ez meg hogy egy drágább HDMI jobb képet ad... :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#140390) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Üdv

Csak szólni szeretnék, hogy a Hireltech összefoglalóban szereplő adatai frissítésre szorulnának, volt egy köröm nálunk miután megadta magát a DS4 em.

Sajnos nem csak itt de a Hireltech saját oldalán is a régi szám valamint cím található így nem volt könnyű rájuk találni.

Itt tudtam elérni őket:

Hireltech
Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

1091 Budapest, Mihálkovics u. 18.
06(70) 638 4528

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#140391) Shamat válasza saelin (#140389) üzenetére


Shamat
aktív tag

Csak bizonyos TV-knél, azért ezt fontos megjegyezni. Én lassan egy éve nyúzom a Pro-t egy 55 collos Samsung UHD TV-vel, (ráadásul már a harmadik gép) és ilyen elsötétedés még sohasem történt. Unokatesóm 4K LG-jével sem volt gond és még van pár ismerősöm, akiknél ugyanúgy minden rendben működik...

DEAD LIKE ME

(#140392) stilo18 válasza prokxy (#140382) üzenetére


stilo18
addikt

Amúgy elfeketedik a kép vagy kikapcsol a tv?

Csak mert külföldi fórumok tele vannak magától kikapcsoló Samsung tv-kel...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#140394) #45997568 válasza stilo18 (#140392) üzenetére


#45997568
törölt tag

Olyan mintha kikapcsolna, nem egeszen tudom megitelni, lehet kicsereltetem :DDD

(#140395) Carlos Padre válasza saelin (#140389) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én monitoron játszok, én is szenvedek vele. Néha hetekig nem jött elő, néha gyakrabban . Próbáltam több kábelt is, egy időben hdmi splitterel volt szetosztva a jel a tvre és a monitorra, akkor is csinálta, ha az egyiken játszottam, olyankor be kellett kapcsolni a másikat és megszűnt. Most csak a monitoron használom, az egyedüli módszer amit találtam ellene az, hogy kihuzom és visszadugom a kábelt, úgyhogy a csatlakozók védelme érdekében beiktattam egy hdmi hosszabbítót. Ha elkezd villogni csak szethuzom, utána napokig jó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#140396) b. válasza prokxy (#140382) üzenetére


b.
félisten

szia! nekem is csinálta ezt első este , mikor vettem a Pro-t.Hasonló Hama kábelem van One hez, mint a tied, azt kötöttem rá a Pro-ra is. Samu Tv-m van 4 K- HDR.
Gyári kábellel használom jelenleg és YUV 420-ban van a TV és az HDMI anynet+ funkciót kikapcsoltam, mert az néha meghülyítette az One-t is nálam. azóta( 6 napja) nem csinálja.Hogy melyik dolognak ( anynet off,gyári kábel vagy a YUV) köszönhetem nem tudom,de a helyedben az anynet-et offolnám mindezekképpen azon a HDMI porton.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140397) stilo18 válasza #45997568 (#140394) üzenetére


stilo18
addikt

Akkor dobok egyet én is, néha az enyém is csinálja...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#140398) kriszpontaz válasza saelin (#140389) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én monitoron használom, igaz csak FullHD de soha nem volt ilyen gondom.
TV-re majd rákötöm és kipróbálom, de szerintem ott sem lesz gondom vele.

(#140399) #20844032 válasza kriszpontaz (#140398) üzenetére


#20844032
törölt tag

fullhd-n nem is lesz, és ez a téma szempontjából tökéletesen irreleváns. Nekem is csinálja ugyebár, és mivel a mellette a pécé ugyanazokkal a kábelekkel sohasem, így szerintem eléggé egyértelmű, hogy a pro-k hdmi-jével van gáz 2.0 esetén. Nekem sem használ semmiféle anynet, hdcp, akármi kiakpcsolás, sem a yuv, semmi. És nekem csinálja HDR-ben is. Sőt.
Egyetlen dolog használ: ha lekapcsolom 1.4-re.
Most pár napja felcseréltem a HDMI-ket, azóta nem csinálja, de pontosan tudom, hogy csak idő kérdése.

(#140400) Bencus88 válasza b. (#140396) üzenetére


Bencus88
nagyúr

klassz az avatarod ;)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.