Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140901) Neoteric válasza AxBattler (#140887) üzenetére


Neoteric
addikt

Igen.

Terveztem amúgy, hogy csinálok youtube-ra valami amatőr videót erről, főleg amíg itt van még a 1080p monitor is, csak mindig van valami jobb dolgom..

PSN: ne0teric_sAN

(#140902) Rigormortiis válasza ProEvoFan (#140862) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem a bf1 kampányt tartom jónak. Hanem a többit is szarnak :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#140903) Xaels válasza Rigormortiis (#140860) üzenetére


Xaels
félisten

Shadow Warrior. Egyébként a Wolfenstein 2 sztoriban rádob vagy 3 lapáttal a TNO-ra. Dishonored is remek. Doomot meg nem a sztori miatt szeretjük.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#140904) FollowTheORI válasza #20844032 (#140894) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért, hogy az a rengeteg játék ami megvan a PC közösségnek (pl nekem) ne vesszen kárba, ha nem akar külön PC-t csak ezért fenntartani.
Ha meg PC-t tartassz fenn, akkor érdemesebb oda venni a játékokat továbbra is BOX helyett.
Alapvetően szeritnem a konzolok ma már főleg csak a PC táborból tudnának jelentősen növekedni/átcsábítani bázist... nekik pedig úgy lehetne vonzóbbá tenni, ha ez a lehetőség maradna.

Nyilván meglehetne a többivel is, de az X elég erős már ahhoz hogy valamennyire futtassa ezeket.

Szerintem a sima One és PS4 nem lenne elég erős még.

+ külön jó, hogy az X microsoft termék, így windows alapon "házon belül" egyszerűen meg is oldható lenne... + mivel nekik van kevesebb eladás, még segíteni is növelni a konzol eladásokat akár.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140905) FollowTheORI válasza prokxy (#140895) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ott semmi se kell nagyon változtatni igazán az alaphoz képest...

HDR-nél ugye a max fényerő és a max smart led a lényeg + a HDMI color ON (a többi kvázi alapon maradhat)
nem HDR esetén meg 4-5 fényerő pl sötét szobára, és a smart led kikapcsolható (meg minden más javító effekt, ha van)

Szerintem ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140906) Rigormortiis válasza Xaels (#140903) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mondjuk a Shadow Warrior tényleg nagyon jó volt, el is felejtettem.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#140907) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Horizon complete edition esetén a DLC kód formájában van a játékhoz vagy pedig a lemez tartalma?
Használt adás-vételhoz tovább megy-e vagy nálad marad?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#140908) FollowTheORI válasza gubisadam (#140907) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lemezen van a DLC rész.

Van kód benne, de az csak ruhát/páncélt/fegyvert, meg ilyesmi apróságokat, art bookot ad, stb.

Maga a játék (lényeg) megy a lemezzel együtt tovább.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140909) prokxy válasza FollowTheORI (#140905) üzenetére


prokxy
veterán

Smart led funkcióm nincs, nem is tudom, h mi az. Többi ok.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#140910) FollowTheORI válasza prokxy (#140909) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az a háttérvilágítás dinamikus vezérlése... hogy ahol kell visszaveszi azt is (pl zonásan, ha van ilyen), így a fekete sötétebb lehet az adott részen, míg máshol a max fényerő maradhat a HDR maximalizálása miatt.
Azért kell ez a kettő. :)

De ha nincs akkor nincs... vagy lehet más néven van valami más kevésbé szofisztikált megoldás, pl dinamikus feketeszint vagy ilyesmi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140911) prokxy válasza FollowTheORI (#140910) üzenetére


prokxy
veterán

Dinamikus fekete az van! :D
Kösz szépen! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#140912) AxBattler válasza Neoteric (#140901) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#140913) dunc válasza ImACeltic (#140893) üzenetére


dunc
nagyúr

Az az érzésem hamarosan le lesz árazva, és akkor be is szerzem! :K

Amúgy 8990ft a GTA V! Ha valaki ép erre várt.

[ Szerkesztve ]

(#140914) #20844032 válasza FollowTheORI (#140904) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nyilván meglehetne a többivel is, de az X elég erős már ahhoz hogy valamennyire futtassa ezeket.

Szerintem a sima One és PS4 nem lenne elég erős még.

Volt olyan játék 2013 óta, ami nem jött konzolokra, mert nem voltak elég erősek hozzá? Mik ezek a címek?
Nem értem miről szól ez a téma. Egyik oldalról azt mondod ne vesszenek kárba a játékaid. Kárba fognak. Soha nem lesz steam konzolokra, ha csak fel nem vásárolja valamelyik a valve-t . Egyáltalán, a sony nem érdekelt abban, és csak kevés áll távolabb tőle, minthogy a bárhol vásárolt tartalmaidat odaadja neked. Még a ps3-as játékaidat is megveteti veled újra. Egyáltalán ki lenne érdekelt abban, hogy NE adjon el játékokat? Milyen ábrándokat kergetünk?
Ez a nem elég erős, ez meg a teljes érthetetlenség. Mire nem volt elég erős a sima ps4 vagy az X?

[ Szerkesztve ]

(#140915) FollowTheORI válasza #20844032 (#140914) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hogy mi a téma lényege, elég messziről indultunk, szerintem inkább olvass vissza.
Én már nem is ragoznám tovább. :)

Az hogy mire erős vagy nem:
Igazából nekem egy közép-alsó/közép mai PC "emulálására" elég erős e vonatkozásban nézem.
Tehát nem a legújabb játékokkal, hanem pl 2-3 éve megjelenttekkel PC-t emulálva elfutnának e a játékok és min és hogyan. Szerintem az X már lehetne erre "elég jó", relative kevés kompromisszummal.

Kvázi mondhatnám azt is hogy mindig nézik milyen PC felel meg egy mai konzolnak ugye, gyakran vetődik fel... na nálam ugyanez csak visszafelé. Melyik konzol lenne az ami kiválthatna egy PC-t, de úgy hogy futtatni tudná a játékokat.

De mint korábban írtam is ez igen álmodozás...

Csak röviden: az MS semmit nem veszítene, ha kicsit tovább gondolná a "playanywhere" programját és tökösebb lenne és a Windows game mode, meg a XBOX playanywhere helyett egészen addig menne hogy a PC játékok futását engedné... :)
Szerinem egy esetleges Windows eladásnál csak többet érne nekik egy komplett Xbox eladás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140916) #32965376 válasza #20844032 (#140914) üzenetére


#32965376
törölt tag

"Volt olyan játék 2013 óta, ami nem jött konzolokra, mert nem voltak elég erősek hozzá?"
Star Citizen

"Ez a nem elég erős, ez meg a teljes érthetetlenség. Mire nem volt elég erős a sima ps4 vagy az X?"

A Final Fantasy XV-nél mondták azt a fejlesztők, hogy végre úgy fog kinézni a játék, ahogy azt szerették volna (a PC-re való megjelenésével). Tehát erre nem volt elég erős a sima ps4 vagy az x.

Ahogy a 1080p@60 fps se megy és így tovább. Érthetetlen, az értetlenkedésed. Ismét csak kötekedni akartál úgy vélem.

(#140917) #20844032 válasza FollowTheORI (#140915) üzenetére


#20844032
törölt tag

Mindenki a játékeladásokból és a szolgáltatásokból él. Senki nem akar konzolt eladni úgy, hogy nem veszel hozzá játékot, mert azt már megvetted máshol. Meghát akár mekkora a steam lista, előbb-utóbb mindenki megveszi a konzolját. Keveseknek van olyan értékű listája, ami birokra tud kelni a bányászok által felvert hardverárakkal, és a nagyja hamar eljut oda, hogy marad még 2-3 AAA játék a fiókján játszatlanul, ami már nem akkor veszteség, mint kétszázezerért vga kontra hetvenezerért konzol.

(#140918) FollowTheORI válasza #20844032 (#140917) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt szerintem senki nem is vitatja, de a MS pont ebbe az irányba mozog mégis, csak nem elég erősen vagy gyorsan.
Szerintem.
Mellesleg, ha valaki eladja a PC-t, vagy a következő PC helyett mondjuk egy X-et venne, az ugyanúgy megvenné az X-re az új játékokat... tehát hogy szolgáltatásból él és játékeladásból az semmit nem csorbulna. Ey inkább csak "visszafelé egy húzó feature lenne"... illetve a bizonytalan PC tulajoknál billenthetné erősen a mérleget.

Meg ha ez érdekelné őket igazán, akkor nem lenne backward compatiiblity, meg X-enhanced patch... stb stb.

Na de nagyon off lett a PS topicba... tényleg nem folytatom. De szerintem pont most pont így logikus(abb) lenne ha az MS egy elég erős érvet felhozna (újabbat) azzal hogy engedné ezt... és szerintem minimális erőfeszítéssel.

Ha meg még mellé megvennék a Valve-t is... hát nonplussz ultra húzás lenne. :K

Erre valszeg a Sony sem legyintene már. :DDD

Ha én most az MS XBOX részleg vezetője lennék ezerrel ezen dolgoznék... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140919) ldave válasza #32965376 (#140916) üzenetére


ldave
félisten

Jó ez a szöveg, csak ugye a PC az elég tág fogalom. Milyen PC-n lesz nagyságrenddel szebb, mint konzolon? 1080 Ti mellett vagy már egy 750 Ti mellett is? Mert a kettő között óriási különbség van.

A Slime draws near! Command?

(#140920) #20844032 válasza #32965376 (#140916) üzenetére


#20844032
törölt tag

A star citizen mire jelent meg? :D

"A Final Fantasy XV-nél mondták azt a fejlesztők"...mindegy mit mondtak. Megjelent uszkve másfél éve konzolra. Mondták. Értem. Nem az volt a kérdés ki és miről mit mondott. Mondták-mondták, de azért nekik is konzolra volt fontosabb kihozni :D Nyilván azért, mert ott vannak eladások is.

Ahogy a 1080p@60 fps se megy és így tovább. Ettől még minden megjelent. Vagyis nem. A star citizen című médiahekk és bohózat az nem. Mondjuk másra sem, de ettől a tény még tény marad: nem jött konzolokra :D

FollowTheORI: Én nem látom, hogy az MS ebbe az irányba mozdulna. Mitől? Hogy van náluk a play anywhere? Hány játékod van ms sztórból pécére? Nekem 2. Biztos vannak nagyfogyasztók, akiknél ez a szám akár az ötöt is eléri. Sokszázas steam fiók mellett, amit ugyanúgy nem viszel xboxra. PC játék=steam (kis uplay, kis origin, kis gog, kis ms, stbstbstb, deeeeee steam). Steam=Windows. Windows=PC. Bezárult a kör.

[ Szerkesztve ]

(#140921) b. válasza FollowTheORI (#140918) üzenetére


b.
félisten

Egy dual boot opció win 10 zel karöltve :) De szép is lenne :D temethetnénk a PC gaminget szerintem :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140922) FollowTheORI válasza #20844032 (#140917) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyébként konzoloknál a digitális eladás sokkal újabb dolog mint PC-n, meg a fiókhoz kötés...

Lehet hogy akik eddig mindig tovább tudták passzolni, vagy többségében lemezes cuccaik voltak, nem volt akkora érvágás egy egy konzolgenerációs váltás. Régit eladták, újrat megvették. PC-n ezt már jóideje nem tudod megcsinálni... legalábbis hivatalosan.
Akik szépen felhalmoztak többszáz címet... azok nem fognak legyinteni rá... hogy oké ennyi volt. :)

Szerintem konzolon most van az első olyan periódus, hogy nagyon nem lesz mindegy mi történik a következő gennel és mekkora vagyon marad veszendőben emiatt egy egy fiókon.

Elég csak felidézni mekkora felháborodás volt mikor be akarták szüntetni a viszonteladást. Gyorsan vissza is léptek belőle. Mind MS mind Sony.

Tippre nagy az esély hogy Sony és MS oldalon is maradni fog a kompatibilitás... pont emiatt....

De egy hasonló idős PC gamernél és konzol gamernél, egész más érték lehet az amit veszni kellene hagyni. Ezért egész más fájdalomküszöbnél van a váltás "ára" is.
Ha valaki nem akarja fenntartani mindet párhuzamosan persze.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140923) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Korábban volt itt szó arról jogy vannak játékok melyek rendesen kezelik a bill+egeret és vannak melyek csak emulálják a joy-t bill egérre.
Az érdekelne hogy a fortnite melyiket használja?
Eszemben sincs kontrollert váltani, csak tudni szeretném hogy vannak e konzolon igazi bill+egér játékosok.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#140924) #20844032 válasza FollowTheORI (#140922) üzenetére


#20844032
törölt tag

Csak egy nagyon szűk HC réteg az, akinél ez kérdés. Az átlag játékosnál ez fel sem merül. A történelemben először van ilyen, hogy már 9 felett jár a ps attach rate-je. Ez azt jelenti, hogy az átlag játékos 7-9 játékkal rendelkezik. Ezek a vagyonok nincsenek, csak egy szűk rétegnél. Az a szűk réteg, meg ha kell most is fenntart több platformot, ahogy a jövőben is. Ők(mi) azok, akik a fórumokon élnek, hallatják a hangjukat, de ez egy apró kisebbség igazából.

(#140925) oriic válasza Kvelstadt (#140923) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs a Fortnite-ban eger-bill tamogatas.

Live-Die-Respawn

(#140926) ProEvoFan válasza FollowTheORI (#140922) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem akarok beleszólni a vitába, okoskodni meg főleg nem, de a szoftvert amit megvettünk steamen, az csak a profilunkon van, de jogilag nem a mienk.A felhasználási jogot nem a birtoklást vásároljuk meg.Valami ilyesmi.Szóval ha a steam holnap meghal, nem tehetünk semmit.Elvileg.

(#140927) Kvelstadt válasza oriic (#140925) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Köszi!

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#140928) #20844032 válasza Kvelstadt (#140923) üzenetére


#20844032
törölt tag

A játékok nem emulálnak semmit. Van olyan hardver, ami "emulálja". A játék vagy kezeli natívan, vagy nem kezeli. Nagyon kevés van, ami kezeli. Úgy tudom, a fortnite pont kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#140929) FollowTheORI válasza ldave (#140919) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az összes multiplatform remastered és deninitive meg HD stb kiadást szinte idesorolhatnád amúgy. Ezek nem mások mint a PC-ről visszaforgatott verziók az új konzolokra. :)

Szóval van ott különbség lejjebb is.
Pont innen indultunk... felbontás, textúrák... stb.
Ezekhez nem csak Ti elég... és elég látványos különbségek lehetnek. :)

Most mondjuk épp közeledett az olló az új "4K" konzolok és képességeik miatt... de 1-2 év és a PC megint el fog húzni.
Aztán jön majd megint az új konzolgen, és megint jön pár remaster meg UHD-sített game PC-ről vissza rájuk majd. :DDD

Az már megint más kérdés hogy kit érdekel ez a különbség egyáltalán... engem pl kevésbé... én régebbi konzoljátékokkal is egész jól elvagyok, mert fontosabb a játékmenet meg az élmény.
Mint az hogy mennyire csilivili meg effektekkel teli egy játék. :)
De attól még PC-n sokminden tényleg szebb és részletesebb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140930) #20844032 válasza FollowTheORI (#140929) üzenetére


#20844032
törölt tag

Pécéről nem lehet visszaforgatni semmit sehova. UWP-ra meg lehet írni játékokat őgy, hogy gyakorlatilag elfusson mindkét platformon, de még pécnél is inkább megírják rendesen windowsra, mert ugye retekül futnak az UWP-s játékok. De legalábbis nagyrészt belátják, hogyha eladásokat akarnak, akkor ki kell tolni steamre is, ott meg nincs UWP. PS4-re/ről meg ilyen forgatás egyáltalán nincs.

(#140931) FollowTheORI válasza #20844032 (#140930) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem a motor, a tartalom, a textúrák stb.... ezeket PC-re már megcsinálták... Egy TR Definitive vagy Dishonored stb... már mint ezek konzolra hozása... én erre gondolok. Nem arra hogy 1:1 átkerül az egész kód... a motor már megvan a régi konzol verzióban (ami csúnyább mint a PC-s)... csak a tartalmat kell hozni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140932) Imilenni


Imilenni
addikt

Komolyan nem értem lassan, mi a fontos az embereknek ? Hogy jól szórakozzanak, vagy arra verhessék a nyálukat hogy "úristen megvan a 4k/60fps akkor ez a game csudijó"
Emberek, Ti nem játszottatok PS2-n pl? :D
Én sajnos elég fiatal vagyok, de bőven nem zavar ha nem 4k a játék hanem csak 1080/720p.
Sőt most sok ember szívrohamot kap, de elég a 25 FPS is.
A lényeg hogy a játék jó legyen, élvezzem.
Sajnálom hogy itt tart a játék közösség, hogy ha nincs 4k/60fps akkor azonnal szar.

Press "F" to pay respects.

(#140933) 3L1T3 válasza Imilenni (#140932) üzenetére


3L1T3
addikt

Ezt maximálisan a community és a média cseszte el.

i7 7700K + GTX 1080Ti párost engedtem el mert azt vettem észre, hogy az FPS mizéria megöli a játékélményem.

Most Multiplatformra One X, exkluzívok miatt meg PS4 Pro nálam a felhozatal. Persze biztos lesz amit majd PS4-en tolok ha ott fut jobban. Félreértés elkerülése végett , nem a felbontás és az FPS érdekel. De 2018-ban elvárok egy bizonyos szintet ami a folyamatosságot jelenti.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#140934) RangerFox válasza FollowTheORI (#140918) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Tehát te PC-s játékokat szeretnél PC-s minőségben játszani egy konzolon. Ok. Ehhez továbbra is egy PC-re van szükséged, ez egy nagyon ostoba elképzelés. Az X továbbra sem elég erős (és megsúgom, a következő generáció se lesz olyan erős, hogy akárcsak megközelítse az aktuális high-end PC-k teljesítményét). A konzol nem erre való. Ez egy olcsó, gazdaságos megoldás arra, hogy élvezhető minőségben tudj játszani az aktuális játékokkal.

Azzal sem értem, hogy mi a bajod, hogy egy másik platformra miért ne kéne megvenni a játékot újra? Persze, egy cukorhabos világban az lenne a legszebb, ha elég lenne egyszer megvenni a játékot, és az összes platformra megkapnád. Sőt, még a Steam fiókod teljes tartalmával is játszhatnál akár Ps-en is. Na ez sose fog megtörténni.

Persze, egyik játék sem úgy jelenik meg, mint ahogy azt eredetileg eltervezték. Ez régen is így volt, most is így van. Részben a hardver a gátló tényező ebben, de rengeteg ötlet landol a kukában mert túl költséges, nehezen kivitelezhető, nincs elérhető technológia a kivitelezéséhez, nem passzolna a megalkotott világba, stb. A játékfejlesztés ilyen, és már a tervezés korai fázisában rengeteg áldozatot és kompromisszumot kell hozni, hogy végül megvalósulhasson a produktum.

És egy korábbi állásodra reagálva: Nem, nem csak a PC-s táborból tud már a konzolos éra új játékosokat bevonzani, hanem bárhonnan. Nem csak a játékipar, hanem a játékos közösség is nő.

(#140935) FollowTheORI válasza Imilenni (#140932) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert mindenkire rádumálták a 65 colos 4K tévét és azon minden csúnya ami nem natív... :P

Ezáltal megteremtődött az kereslet.... most kell a kínálatot adni.... különben irgumburgum van, hogy ott a félmilliós TV azt szarul néz ki rajta a PS3 játék. :P ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140936) b. válasza Imilenni (#140932) üzenetére


b.
félisten

ha tudnád én ezt mit hajtogatom Switch híreknél, milyen keresztes háborút folytatok ezzel :D Sajnos sokan ez alapján ítélik már meg a gépet és a játékokat, nem a szórakoztatási faktort nézik.
persze vannak játékok,( sőt , a legtöbb ilyen) ahol fontos a grafika, és egy hozzáadott értéket képvisel mindenhol, de a legfontosabb szerintem nem ez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140937) FollowTheORI válasza RangerFox (#140934) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem.

Én azt szerentém ha a régi PC játékaimmal tudnék játszani az új konzolon....
És az új játékokat konzolra venném.... tehát a full váltás ára lenne minimális veszteség. Ezt szeretném.
Az X/One ne csak 360 backward comp legyen pl, hanem PC is. :)

Ehhez nem kéne fenntartani egy PC-t.... igen, ha konzol feletti grafikát akarnék arra továbbra is PC kéne... jó drágán... de én nem erről beszélek. :N

Én arról beszélek az MS hogy tehetné vonzobbá pl a X-et a PC tábor számára, HA komolyan gondolná. (Meg szeretne durván piacot bővíteni, és beinteni egyet a Sony-nak. :DDD)
Arra a nemkicsi táborra gondolok, akinek elege van szerintem most a PC világból az utóbbi időben... elnézve csak itt minihazánkban hányan léptek... világszinten ez elég komoly biznisz lehetne... ÉS pont most van egy tökéletes periódus rá időben. :) :K

De mégegyszer leírom... nyilván ez álmodozás.... részben... de nem lehetetlen, csak akarni kéne jobban.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140938) #20844032 válasza FollowTheORI (#140931) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az meg ugyanaz persze. Ez minden multiplat játéknál így van. Elég normális dolog is. Az sem kérdés, hogy egy erősebb pécén jobban futnak a játékok. Ez is mindig így volt. Így volt ennek a generációnak az elmúlt 4 évében is, amikor a konzoleladások a csillagos eget verdesik. És nem is volt közben bányászárak, ez csak most van egy ideje.
De ez a konzolra költözködő játékosok szempontjából nem érdekes. Ha most megnézed a steam surveyt, akkor mondjuk egy ma kapható konzoltól jelentősebb jobb hw (mondjuk 1070)-el a játékosok kettő és fél százaléka rendelkezik. Ha összeadod az összes 1080, Ti, 980, akármi részesedéseket, nem lesz meg a 10%. Magyarán a steam felhasználók, és ezzel mondhatjuk, hogy a pécé játékosok kb 10% se, akik minőséget buknak. A többi fejvesztve menekül bele a konzolba százötvenezres 1060-as árakat látva, hacsak nem köti oda őket a multihaverok, többezres steamlista, vagy a stratégiajátékok, amikből alig van konzolon.

(#140939) Bazsi1987 válasza b. (#140936) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Itt a ps pro a tv allat de március óta van switchem, switchel sokkal többet játszok, Nintendo tud még emlékeztetni hogy milyen volt 20 éve játszani 😉 csak mondom a ps-t is szeretem de a switch best konzolom 😊

(#140940) #20844032 válasza Bazsi1987 (#140939) üzenetére


#20844032
törölt tag

Szintén :D

(#140941) prokxy válasza 3L1T3 (#140933) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem is elment a Ti, a 7700K és a ROG cucc megmaradt, de a VGA árából meglett a konzol meg a TV nagy része! :D Éééés nagyon nem bántam meg, h így tettem! Azóta a pc csak netezni való, meg letölteni kb. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#140942) #20844032 válasza FollowTheORI (#140937) üzenetére


#20844032
törölt tag

De az nem piacbővítés, hogy lesz egy csomó új játékosa, akik majd nem vesznek játékot, mert már van nekik-hozzák magukkal :D Oké, mondjuk sok új live előfizető lenne, ami mondjuk érdekes. De ez sem kompenzálna egy steam felvásárlást. Nem adják azt olyan olcsón :)

(#140943) koncsik válasza Bazsi1987 (#140939) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt vagyok, megvédjelek? ;)

Azért be kell vallanom, hogy többet játszottam mostanában PS4-en (Switch-hez nem férek hozzá a gyerekeimtől...)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#140944) b. válasza Bazsi1987 (#140939) üzenetére


b.
félisten

:R :R
Nálam most a PS visz mindent, de az újdonság ereje is itt van. Számomra Last OF Us annyira telitalálat, hogy a másodszori végigjátszás során is ( első PS Now volt PC-n)teljesen beszippantott. PS Now-nál Szívtam sokat, mert nem volt PS joy és az elemlámpa mikor lemerült, ugye nem tudtam visszatölteni ,az xbox joy-t hiába ráztam . :DDD
Switch meg zseniális úgy ahogy van. Mario odyssey-t üvöltözve ugrálva toljuk a kislányommal, az asszony meg röhög rajtunk. Zeldát le kellett fordítanom nekik mikor játszottam vele és végig nézték az egészet. :)Egyszerűen erről kell, hogy szóljon az , hogy JÁTÉK .Nintendo zseniális, remek , hogy vannak és hogy ilyen jól megy a szekér nekik most. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#140945) #20844032 válasza prokxy (#140941) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nálam is elment a 1080Ti+7700K kombó. Nekem itt realizálódott a hasznom a kriptoőrületből. Ha egyszer normalizálódnak a hardverárak, talán megint lesz. Ha addig rá nem állok teljesen a switchjátékra :D

(#140946) nandor.papp2


nandor.papp2
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, kicsit kaotikus a fórum felépítés!
Azt szeretném kérdezni, ha veszek egy bluetooth mikrofonos fülhallgatót, akkor azt tudom használni PS4-el is vagy csak speckó eredeti vagy lieclszelt fülest lehet hozzá használni? TV-zni és játszani szeretnék vele, csak ha valaki pihen nem akarom zavarni és közben élvezni a tartalmakat! :)Köszi!

(#140947) AxBattler válasza Imilenni (#140932) üzenetére


AxBattler
félisten

Megadrive-ról jönnék, PC-s kitérővel, lehet jó lesz nekem a Slim is... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#140948) FollowTheORI válasza #20844032 (#140942) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Dehogynem, az új játékokat mégis mire venné?

360 backwards compatibility akkor mire jó?

Továbbra is tartom ezen az MS csak nyerhetne többszörösen is.

Windows lincensz helyett xbox bevétel. Új játékok eladásából részesedés. Nagyobb jövőbeni piac.
És egy még vonzóbb ajánlat csomag így.

Már csak az exkluzív címek kellenek és meg is van. :D
Meg kell venni az EA-t meg a Valve-t is és jöhet a Half-Life 3 X-re. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#140949) ProEvoFan válasza FollowTheORI (#140948) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Megkell venni.Lol.Előtte nem kellett volna kinyírni egy csomó fejlesztő csapatukat.Nézd meg a sony mennyi stúdiót pénzzel, megbízik bennünk és meg is van az eredménye.A MSnak volna egy kis esze, nem itt tartanának ahol.

(#140950) b. válasza ProEvoFan (#140949) üzenetére


b.
félisten

+1 ez így van. :K :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.