Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137551) vg válasza Def26 (#137537) üzenetére


vg
addikt

Igen, szép szám a Magyarországon eladott 74 millió PS4... :K Ideje visszatérni! :K

(#137552) szucstom válasza szzoo (#137550) üzenetére


szucstom
őstag

Saccperköbö nálam is :D 53 óra volt az alapjáték némi császkálással, gyűjtögetéssel egybekötve. A hunting grounds-ok viszont egyre nehezebbek, a Thunderjaw + 2 ravager már nem sikerül egyáltalán.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#137553) hitman77 válasza marilllyo (#137548) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszönöm mindenkinek a valszokat.

(#137554) szzoo válasza szucstom (#137552) üzenetére


szzoo
tag

Game completion-nál mennyit ír neked? A végigjátszást úgy értettem, hogy nincs már nekem egy mellékküldetés sem (beleértve hunting grounds), sem trófea és a game completion-nál 100%-ot ír.

(#137551) vg
74 millió globális szám

(#137555) vape1


vape1
csendes tag

Másnak is visszamondták a Bravo T. + Aim contr. előrendelést? (Ipon) :((

(#137556) Gery9112 válasza vg (#137551) üzenetére


Gery9112
őstag

Persze, vagyunk kb. 10 millióan, szóval minden háztartásban van 7 PS. :) Nem is értem miért sírnak sokan, hogy emelni kéne a béreket. :DD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#137557) WhiteWalker válasza Gery9112 (#137556) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez mekkora hülyeség :DDD OMG!
Eddig olvastam a cikket.
Pont akkora ferdites mint a múltkori xboxos cikk...

[ Szerkesztve ]

(#137558) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szóval sincs a cikkben hogy magyarhonba adtak el annyit, sőt mondja is, hogy csak globális adatokat mondhat

Xbox One: bandymnc

(#137559) zzola válasza WhiteWalker (#137557) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván mindenki a saját termékét fogja dicsérni...
Bár egyik vonalon sem élvezem az ex. címeket, de örülök neki, hogy azért jönnek magyar feliratos játékok is...

(#137558) bandi0000

Lehet nem mernek magyar eladási számokat mondani, ugyanúgy megy a mellébeszélés, mint boxnál...

[ Szerkesztve ]

(#137560) bbdzyx válasza bandi0000 (#137558) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Én sem értem honnan jött ez. Így kezdődnek a pletykák.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#137561) szzoo válasza dolko1944 (#137547) üzenetére


szzoo
tag

Online kell lenned, de úgy tudom PS+ nélkül is működik. Nem találkozol senkivel és a kampányon kívül minden zárolva van. (Régebben valahol olvastam, nehogy készpénznek vedd amit írok).

Érdemes azért hozzá a PS+, sokkal élvezhetőbb. Ha azért nem akarod multiba nyomni, mert a singleplayer játékokat szereted, akkor ne félj tőle. Egy PS+ trialt vagy 1 hónap előfizetést megér a teljes élmény. Nem kell másokkal törődni, a kampány küldetésekben egyedül leszel, a többiek csak szaladgálnak majd a közös területeken, a public eventekben/stb. meg csak akkor veszel részt ha akarsz...

(#137562) WhiteWalker válasza zzola (#137559) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Persze, nincs ezzel semmi baj, minden szentnek maga felé hajlik a keze.
De nem tud mondani egy adatot, sacc per kábe ennyi fogyott. Jön ezzel a diplomatikus globális válasszal... Vicc

[ Szerkesztve ]

(#137563) marilllyo válasza szzoo (#137550) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen. Normál-on 100%-oltam (1x).
Annyi, hogy ng+ ultra Hard-on csak a főküldin mentem végig(egy délután alatt megvan...) A frozen wilds-on pedig ng++ ban mentem. Ultra Hard után nem lehet visszavenni a nehézséget, így muszáj volt újrakezdeni. Rosseb bírta volna a robotmedvét ultra Hard-on. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#137564) szucstom válasza szzoo (#137554) üzenetére


szucstom
őstag

Na megleltem, 53 óra played és 69% game completion.

Ja azt nemtom olvastátok-e - bár magát a honlapra már nem emlékszem melyik volt - állítólag a PS kiad egy XOX kontrollerre hajazó kontrollert a konzolhoz :D

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#137565) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Oké, valaki nyugtasson meg, hogy nem csak nekem nem jön be a Witcher 3. Még augusztusban vettem meg a GoTY kiadást valami akció miatt, és most merültem bele mélyebben a játékba (ez kb. 10 órát jelent). Ez idő alatt egyáltalán nem tudott behúzni a játék világa, története. Voltak jó pillanatok benne például a Véres Báró halva született lánya küldetés, de összességében szerintem több sebből vérzik a játék. Kezdésként pl. nem elehet megváltoztatni az irányítási szisztémát, és nekem egyáltalán nem állt kézre az alap. Aztán nincs benne fotó mód, pedig a táj kb. könyörög azért, hogy meg legyen örökítve, a loot rendszer is bénácska, a lovaglásban is van kivetnivaló (ilyen téren eddig a HZD-ben volt a legjobban megoldva a lovaglás, pedig ott se volt hibátlan).

De mindegy, nem akarok vitát kezdeni vagy ilyesmi, csak érdekel, hogy haladjak benne tovább még, mert ezután jön egy olyan rész, ami beszippant, vagy engedjem el és fogadjam el azt, hogy hiába lett 2015-ben az év játéka, nem nekem készült? (Ezt csak azért nehéz elfogadni, mert én nagyon szeretem az open world játékokat.)

(#137566) sutyesz96 válasza RangerFox (#137565) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én olyan ~5 óra játékidő után hagytam abba, semmilyen elemet nem találtam benne ami közelebb hozta volna a szívemhez a játékot (karaktereket). :( Ellenben a HZD valami eszméletlen beteg módon álleejtős játékélmény. :C

Más: Indexes cikkhez hozzászólva, egyik cég sem szeret lokális adatokat publikálni. Főleg nem a sajtónak.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#137567) szzoo válasza szucstom (#137564) üzenetére


szzoo
tag

Köszi. Te sem sietsz, hasonló időt fogsz futni mint én, ha 100% a cél.

A kontrolleres hír volt már linkelve. Ilyen kontrollerek eddig is voltak (xboxra is vannak). Most az volt a nagy hír, hogy vezeték nélküli xbox design kontroller érkezik. Hori(?) gyártja, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#137568) ProEvoFan válasza RangerFox (#137565) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Uh...pedig alapmű.A párbeszédek jól megvannak írva, még az egyszerű mellékküldetésnél is.A történet felnőtteknek készült, komoly témákat feszeget.A lovaglás tényleg lehetne jobb.Nálam 10/10 a játék.

(#137569) 30z.Samu válasza RangerFox (#137565) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a januári akció végett vettem meg, de még hozzá se szagoltam, fel se telepítettem a gépre. :D Még van mivel játszani, de idővel sor fog rá kerülni.

Sic Parvis Magna

(#137570) szucstom válasza szzoo (#137567) üzenetére


szucstom
őstag

Hát enyhén szólva nem sietek. Fullon van a konzol open world játékokkal (ACO, SoW, Wildlands, Division, NFS), szóval lazán el vagyok látva pár hónapra, amennyit én játszok :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#137571) TazLeacher válasza RangerFox (#137565) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Normálon teljes végigjátszás + 2 DLC, utána New Game+ legenehezebben ~200 óra+ platina...és mellette fél évig csak a GWENT-et nyomtam, ősszel álltam le, mert mást is akartam játszani. Mellette olvasom a könyveket...nem tudom, engem se szippantott be nagyon. :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#137572) szzoo válasza zzola (#137559) üzenetére


szzoo
tag

A globális számok legalább jók és vannak.

Egy konzolboltban játékvásárláskor megkérdeztem, nekem azt mondták ott több PS4-et adnak el. Nem eladási számok, de ez sejthető a magyar piacról. Semmit sem jelent, de karácsonykor egy elektronikai boltban a termék kiadásra várva (10 perc alatt) 3 db PS4Prot vittek el egymástól függetlenül, ezalatt nem volt xbox kiadás. Más: Xbox One X megjelenés után 1-1,5 hónappal néztem az árakat Alza.hu-n a heti xbox eladásokra írtak akkora mennyiséget, mint PSből egy napra (nyilván ez is lehet akármilyen adat és ez már nem csak magyar piac).

(#137573) crue válasza RangerFox (#137565) üzenetére


crue
őstag

Nekem lassan két éve megvan a játék. Többször is adtam neki esélyt, megpróbáltam ráhangolódni, de egyszerűen nem jött be. Van ilyen.

(#137574) Bati0501 válasza zzola (#137559) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem mernek?
Kitől félnének? Sztem senkitől, inkább a saját adataikat féltik. Ezt hívják üzleti titoknak, meg vállalati stratégiának-taktikának.
Az igazgató úr a cikkben meg is említi, hogy az adataik saját forrásból és piackutató cégtől származnak. Tudod mennyibe kerül egy viszonylag reprezentatívnak tekinthető országos felmérés? Min. 3-5 millió Ft, de határ a csillagos ég, és egy Sony-nak biztos nem vékony ceruzával fognak számlázni. Időben több hónap is lehet simán.
És lehet, hogy az egésznek annyi a célja, hogy a végére legyen egy szám, pl. hogy Magyarországon hány db PS4 van.
Na ezért nem fogja az igazgató úr elmondani egy indexes interjúban, hogy itthon miből hány eszköz található, és nem azért, mert csak ilyen "diplomatikus globális" dolgot tud mondani.

(#137575) marilllyo válasza RangerFox (#137565) üzenetére


marilllyo
veterán

Nincs ezzel semmi gond...
Én így voltam a Mgs PP -vel, Fallout 4, Skyrim meg úgy az egész AC frencsájz. Mennyivel könnyebb lenne a világ folyása ha mindenkinek ugyanaz tetszene. ;)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#137576) 30z.Samu válasza marilllyo (#137575) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Mennyivel könnyebb lenne a világ folyása ha mindenkinek ugyanaz tetszene. ;)"

Egyszerűbb, de unalmasabb is lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#137577) zzola válasza Bati0501 (#137574) üzenetére


zzola
félisten

Szerinted 3-5 m. forint pénz egy ilyen vállalatnak? Igen, tudom hogyan működik a nagyvállalati stratégia, hiszen én is egy multinacionális vállalatnál dolgozom!

Nem tudják adatokkal alátámasztani, mennyi fogyott? Szürkeimport? Ugyan, és a bejelentkezett felhasználók IP címe?

Persze szeretnék irányítani a piacot-ami azért az eladott darabszámból látszik..
De őszintén, ha a Nintendót megkérdik és ők is azt mondják, hogy idehaza az Ő konzoljuk a legkelendőbb, na akkor mégis kié az elsőség?

A pali azt mondta, ebben a konzolgenerációban nyerők, de az nekem nem egyenlő az idehaza legtöbb eladott konzollal... :)

(#137578) #20844032 válasza Bati0501 (#137574) üzenetére


#20844032
törölt tag

>És lehet, hogy az egésznek annyi a célja, hogy a végére legyen egy szám, pl. hogy Magyarországon hány db PS4 van.

Me nem tudják hányat adtak el?

(#137579) discrate válasza RangerFox (#137565) üzenetére


discrate
aktív tag

Nekem se jött be, pedig adtam neki eselyt.
A Horizon viszont nagyon megfogott.

(#137580) Neoteric válasza #20844032 (#137578) üzenetére


Neoteric
addikt

Gondolom azt tudják csak amik a hivatalos forrásból vannak, szürkéket nem, a magyar meg nyilván arra repül ha már az 2 ezer Ft-tal olcsóbb. De ez csak az én okfejtésem.

PSN: ne0teric_sAN

(#137581) Skynet258 válasza S@c@ (#137446) üzenetére


Skynet258
veterán

Bár nekem ez az első PS4-em, de igen, ennek semmi hangja szinte, este is vígan mehet a gép. :D

https://geekpulse.hu

(#137582) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Köszi szépen mindenkinek a választ, kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak nekem nem jött be. Így legalább lesz időm a backlogomon faragni kicsit.

(#137583) saelin válasza RangerFox (#137582) üzenetére


saelin
veterán

Nálad is ott lehet a baj mint nálam. Nagyon hosszú játék, lassú a folyása és idő kell mire beszív... Csak hát úgy nehéz ha heti 40-48 órát (nyáron néha 7 napból 7-et...) dolgozik az ember, fáradtan leül játszani több nap kihagyással a háta mögött és 9 percig ül egy párbeszéd előtt, majd 10 percet követi a nyomokat, ami egy 6 perces harchoz vezet. Visszamész a quest giver-hez és 5 perc dialógus megint. Bah.

Imádom a witchert, borzasztóan kidolgozott, de egyszerűen nem tudok belerázódni én sem. Pedig már 30 óra van mögöttem, csak bazi darabokban. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#137584) Bati0501 válasza zzola (#137577) üzenetére


Bati0501
őstag

De ha te ilyen cégnél dolgozol, akkor miért kérdezel-mondasz ilyet? :D
Kb. semmit nem jelent ekkora cégnek ekkora összeg (de nekik szvsz nem is ennyibe kerül egy felmérés), de nem is ez a lényeg, hanem, hogy az eredményét nem adja közre.

Moby: hidd el, van ilyen is, és nem kell gagyi cégekre-felmérésekre gondolni, de erre igen, valószínűleg nem a Sony a legjobb példa. (pl. a szürkeimport, ahogy említették már)
De persze egy-egy ilyen nagyobb volumenű felmérésnél rengeteg kérdésre keresnek (és jobb esetben) kapnak is választ, a db szám csak egy kis részlet.
Hogy mik lehetnek ezek? Pl. fogyasztói vélemény (árról, minőségről, attitűd- PS-hez, Xbox-hoz, játékokról, stb. stb), üzletek (beszerzés, szezonalitásról tapasztalataik, vásárlói visszajelzések).
Rengeteg minden lehet, nagyon speciális szempontok válhatnak kulcstényezővé.

(#137585) #20844032 válasza Bati0501 (#137584) üzenetére


#20844032
törölt tag

A szürkeimport a hazai sonynak nem létezik. Az egy másik ország eladásait gyarapította. Itt hasznosul...naés. Amit ők itt eladnak, az sem biztos, hogy ide kerül.

(#137586) leslieke válasza vonSux (#137486) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet, hogy csinálnom kellene egy magyar accountot is....

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#137587) zzola válasza Bati0501 (#137584) üzenetére


zzola
félisten

:)

(#137588) Bati0501 válasza #20844032 (#137585) üzenetére


Bati0501
őstag

...szürkeimport csak egy példa volt-amit az igazgató is megemlíti.
Naés? Vannak mérőszámok, amiket nem tudunk, hogy mi alapján állapítanak meg, de azok alapján döntik el, hogy csináljanak-e magyar szinkront, vagy akár még akció mértékét is befolyásolhatja.

Nem értem, hogy miért nem lehet elhinni/elfogadni, hogy a felmérések alapvető fontosságúak egy cég életében, döntéseiben.

(#137589) james001 válasza RangerFox (#137565) üzenetére


james001
veterán

Nekem se tetszik,pont az irányítás meg a harcrendszer miatt.
De pl. nekem a HZD se tetszett.
Nem vagyunk egyformák no. :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#137590) #20844032 válasza Bati0501 (#137588) üzenetére


#20844032
törölt tag

A felmérések fontosságát nem kérdőjeleztem meg. Egy egyszerű kérdést tettem fel csupán.

(#137591) prokxy válasza saelin (#137583) üzenetére


prokxy
veterán

+1

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#137592) prokxy


prokxy
veterán

Srácok, ez a PlayStation®Plus Membership: 15 Months for the Price of 12-t csak neten láttam, a PS-en bemegyek a plus-ba, ott nem ír ilyet. Csak simán a 12 hónapot.
Meg merjem ott venni? Mert ha csak 12 hónapot ad, akkor jobban járok egy alza-s 15e-ssel. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#137593) zzola válasza prokxy (#137592) üzenetére


zzola
félisten

Wedd meg weben a storeban...

(#137594) danielgalaxy válasza prokxy (#137592) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Most edigitalban is 16-ért adják a 12 havi Plus-t.

(#137595) TazLeacher válasza saelin (#137583) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Vendéglátózóm...egyszer kipróbálnám szívesen, hogy milyen lehet heti 48 órát dolgozni... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#137596) zzola válasza danielgalaxy (#137594) üzenetére


zzola
félisten

Alzán 15000 HUF az éves...

(#137597) 30z.Samu válasza TazLeacher (#137595) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szabadidő fogalmát Te is kezded akkor feledni... :DDD

Sic Parvis Magna

(#137598) danielgalaxy válasza zzola (#137596) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Ott hogy megy? A dobozt küldik, vagy csak egy kódot?

(#137599) zzola válasza danielgalaxy (#137598) üzenetére


zzola
félisten

dl. kód van...

(#137600) prokxy válasza zzola (#137596) üzenetére


prokxy
veterán

Árban a store-ban a legjobb, de nem sok a különbség:
1 hónapra:
store: 18000/15=1200
alza:15000/12=1250
edigtal: 16000/12=1333

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.