Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Callisto válasza Jhonny06 (#50098) üzenetére


Callisto
őstag

Ez marhaság. Még a softwarek licenszszerződésében is bele van foglalva, hogy egy darab primary és egy darab secondary gépre érvényesek egy időben. Ez alapján a megosztás teljesen hivatalos.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50102) Gijon válasza gyuribácsi88 (#50100) üzenetére


Gijon
senior tag

Szerintem ez csak az ebay-os megosztókra vonatkozik, ha egyáltalán ki tudják szűrni. Valamit biztos lépni akarnak ellene, de a szájukból sem csinálhatnak segget, mert ugye hivatalosan két gépen lehet egy acc.

(#50103) marilllyo válasza Gijon (#50102) üzenetére


marilllyo
veterán

A régi szép idők amikor az osztás 5 felé ment. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#50104) A`rpi válasza Jhonny06 (#50098) üzenetére


A`rpi
addikt

Forrást tudsz linkelni ?

Megosztás mint olyan legális ha egy a tulajdonos, nekem akár lehet gépen itthon és külföldön is, vagy akár országon belül kettő különböző településen is, ezután a szolgáltató ha van kedve járjon utána. De hogy ezért BAN járna LOL...

(#50105) logitech25 válasza A`rpi (#50095) üzenetére


logitech25
tag

Szia!

okes be állítom!

Viszont ez elott mindig jo volt most miért kell?
van ötleted rá? el tudod magyarázni?

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#50106) ForRedGlory válasza A`rpi (#50104) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ismerose baratjanak az unokahuga a Sonynal dolgozik, aki hallotta a szobatarsatol, akinek az ukapja a Sony PR reszlegen dolgozik.

(#50107) Jhonny06 válasza ForRedGlory (#50106) üzenetére


Jhonny06
veterán

Konkrétan én akartam belépni rá és ki volt írva, hogy bannolva van. :) Majd megkérdeztem az eladót és egy csomó account szintén bannolva lett. Egyébként nem lehet külön kiszűrni, hogy ebayen lett-e eladva vagy sem, mivel ugyanaz a logika, mintha megosztanád a haveroddal.

(#50108) oriic válasza Jhonny06 (#50098) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt nehezen hiszem el, mert ez nem glitcheles. Azert figyelem a vonatkozo Reddit es NeoGAF threadeket hatha lesz info rola.

Maximum azokat a profilokat bannoljak, ahol lopott bankkartyaval fizettek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#50109) Neoteric válasza Jhonny06 (#50107) üzenetére


Neoteric
addikt

Sztem tuti nyilván van tartva valahol hogy melyik accounttal honnan jelentkeznek be. Ha egy hónapon belül megfordul >10 országban, akkor az vszeg kereskedős.

PSN: ne0teric_sAN

(#50110) Jhonny06 válasza Neoteric (#50109) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mi fordul meg 10 országban? Mindegyik játéknak külön van user létrehozva, amit egy európai országból ad el, majd megveszi valaki. Nem jár 10 országban.. :) 2-ben, amelyikből megveszi, meg ahova eladja. Ez simán kimeríti azt, hogy a szomszédos országban élő haveroddal együtt játszotok. Ezért mondom, hogy nem lehet lekövetni.

Egyébként szerintem csak az legális, ha 2 gépen használod ugyanazzal az userrel, ha mondjuk 2 különböző helyen van 2 géped, akkor nem kell újra megvenned. De hogy 2 külön user ossza meg egymás között? Nem hiszem.

Ezzel az erővel árulni is lehetne..

[ Szerkesztve ]

(#50111) Gijon válasza Jhonny06 (#50107) üzenetére


Gijon
senior tag

A logika ugyan az, csak lehet, hogy egy kód 4-5 különböző országban is letöltésre került. Ezt meg gondolom tudják szűrni. Gondolom megvizsgálják a fő accot, és furcsa lett nekik, hogy beutazzák a fél világot 2 hét alatt. (Biztos nem csak egy játékot árulnak.., lehet, 10 órakkor Magyarországon 11-kor meg már Ausztráliában kempingezett az eladó :) ) Vagy a fő gép ip. címét figyelik..., biztos jobban tudják, hogy mit kell figyelni. + nekem az a furcsa, hogy nem fele árban adják a játékokat. Hol éri ez meg?

[ Szerkesztve ]

(#50112) gyuribácsi88

Ha esetleg tiltják majd a megosztást (amit nem hiszek) akkor majd köszönjük meg azoknak akik az ebay-en árulják profilokat meg köszönjük meg azoknak is akik ezeket megveszik, ezzel is elősegítve azt hogy felhívják a sony figyelmét erre az egészre. :R :U :W

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#50113) Neoteric válasza Jhonny06 (#50110) üzenetére


Neoteric
addikt

"Secondary" accountnál magát az accountot használod, primarynél meg be kell jelentkezz egyszer oda is, hogy a sajátodon elérhesd. Vagy tévedek?

PSN: ne0teric_sAN

(#50114) basel00


basel00
tag

Helllo

Aki mortalozik vagy Unity-vel játszik kérhetek ID-ket??

Köszönöm

(#50115) vonSux válasza gyuribácsi88 (#50112) üzenetére


vonSux
őstag

Valamilyen szinten érthető a felháborodásod, de azért lássuk be, hogy ez az egész ügy, hogy két user használhat egy megvásárolt játékot valahol egy bazi nagy kiskapu. Ami ha valamiért egyszer bezárul maximum szar ügy, de ezért felháborodni...nem tudom.

(#50116) Callisto válasza vonSux (#50115) üzenetére


Callisto
őstag

Fel kéne fogni végre, hogy nem kiskapu. Hivatalos, legális, szándékos a Sonytól. Mondom a licenc szerződésekben is bele van foglalva. Elolvassátok Ti egyáltalán azokat vagy az emberek nagy része csak a pletykákból meríti tudományát?
Accounttal való kereskedés vagy kézről-kézre adása már más tészta. Ezek kiszűrhetők simán és bannolják is csak őket.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50117) A`rpi válasza Neoteric (#50113) üzenetére


A`rpi
addikt

Ha primary-re van állítva, belépsz a saját profilodba, és mehet is a játék.

(#50118) Neoteric válasza A`rpi (#50117) üzenetére


Neoteric
addikt

Igen, de ahhoz hogy primaryre állítsd, egyszer be kell lépned azzal a profillal is.

PSN: ne0teric_sAN

(#50119) vonSux válasza Callisto (#50116) üzenetére


vonSux
őstag

Ok, akkor elnézést kérek. Azért ne húzd fel magad. Másold be légy szíves azt a részt a szerződésből, amely pontosan erre a kérdésre reflektál. Szerintem mindenki örülne neki, ha Te egyszer és mindenkorra tisztáznád, hogy mi a pontos állásfoglalása a Sonynak.

[ Szerkesztve ]

(#50120) gyuribácsi88 válasza vonSux (#50115) üzenetére

Félreértesz, nem vagyok felháborodva, csupán leírtam hogy mit gondolok erről az egészről (remélem ezt még szabad) alkalmazkodó típus vagyok, nem tart senki pisztolyt a fejemhez hogy konzolon játsszak. Amíg ez megy addig maradok, ha vége akkor ismét only pc, és ennyi.

De egyébként Callisto világosan leírta hogy mi a helyzet :K

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#50121) vonSux válasza gyuribácsi88 (#50120) üzenetére


vonSux
őstag

Ok, félreértettem :W ennek az emojinak a jelentését, meg amit írtál, sorry.
Ezzel együtt tényleg szívesen olvasnám a pontos meghatározását annak, hogy mit lehet ill. mit nem a témában. Pl Callisto végre egy olyan fórumtársunk aki becsülettel elolvas minden részt a szerződésből és nem csak pletykákból meríti a témában a tudását.

(#50122) Dicker válasza vonSux (#50121) üzenetére


Dicker
őstag

Megveszed a játékot store-ból, onnantól nem eladható újra. Benne lesz az valahol az ászf/ávf-be is.
Az account maga sem adható el. Steam is tiltja, ha jól tudom. Ezek általában mindenhol így vannak.
Kiszűrni meg nem lehet túl bonyolult az egyjátékos psn-eket. Aki megosztva használja valószínűleg nem lesz letiltva, mert ott egynél több játék, esetleg ps+ is található rajta, és látszódik az aktivitása.

De ez biztos benne van:
"You certify and agree that you are purchasing Product(s) for your own personal use only and not for resale. You shall not resell Products or remove components from Product for resale."

(#50123) tarti19


tarti19
senior tag

A kiskapus dolog annyiban állja meg a helyét, hogy pontosan amiért engedi a Sony az működik az általunk használt megosztási alappal is. :) Mivel ez tökéletesen lefedi egymást, így sokat nem tudnak tenni.
Hivatalosan egyébként még másik storet sem használhatnál ami kívül esik a régiódon, de mivel a pénz nagy úr, így nem ugranak érte.

Ami itt gáz, hogy accountokat árusítanak amit bizony már nem lehet s ezt IP szűréssel nagyon hamar kiszűrik. Szóval nem kell megijedni egyelőre. :DD

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#50124) EnterR válasza basel00 (#50114) üzenetére


EnterR
veterán

Unityzek. ID: SaberNexus

PSN ID: marquuard

(#50125) A`rpi válasza Neoteric (#50118) üzenetére


A`rpi
addikt

Természetesen ez magától értetődő.

(#50126) vonSux válasza Dicker (#50122) üzenetére


vonSux
őstag

Ezt értem és tisztában is voltam vele de nem ez a kérdés.
Arra írtam, hogy ha egy user megvásárol egy játékot és azt acc. megosztással elérhetővé teszi egy másik usernek az egy kiskapu (vagyis ha becsuknák akkor ez van, tudomásul kellene venni). Erre írta Callisto, hogy ez nem kiskapu, mert a Sony ezt jóváhagyta, benne van a licenc szerződésben. Erre a részre vagyok kíváncsi a szerződésből.

(#50127) Callisto válasza vonSux (#50126) üzenetére


Callisto
őstag

Ha kíváncsi vagy miért nem olvasod el? Egyszerűen bemész a storeba és megnézed a játékok licenszét.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50128) vonSux válasza Callisto (#50127) üzenetére


vonSux
őstag

Olyan magabiztosan állítottad, hogy benne van (meg, hogy kb hülyeség az, hogy kiskapu), gondoltam segítesz abban, hogy idézed. ja, majd megkeresem... :N :D

(#50129) donceleger8 válasza vonSux (#50128) üzenetére


donceleger8
őstag

És mi van azokkal akik saját magukkal osztják meg az accountot. Pl van egy embernek egy magyar és egy ameriaki accountja is. Megosztja, mert az egyik játék itt, a masik meg amott olcsóbb. Ez ugyanaz a megosztás elméletileg nem? Csak itt nincs benne csalás.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#50130) vonSux válasza donceleger8 (#50129) üzenetére


vonSux
őstag

Te, komolyan nem tudom. Állítólag világosan le van írva, és a Sony nyilatkozott arról, hogy semmi gond, bátran meg lehet osztani két fél között egy accountot (a rajta lévő harmadik fél által készített tartalmakkal együtt). De én itt és pl itt vagy itt semmi ilyesmit nem olvasok (inkább az ellenkezőjét azzal kapcsolatban, hogy köteles vagyok védeni az accountomat jogosulatlan fél belépése ellen), de lehet, hogy rosszul értelmezem.
De mindegy, játszunk ameddig lehet, és majd vakarjuk, hogy ha viszket. Aki meg nem osztozik senkivel úgyis magasról...

[ Szerkesztve ]

(#50131) Callisto válasza vonSux (#50130) üzenetére


Callisto
őstag

Nem is tévedsz. Jogosulatlan hozzáféréstől védened kell. A megosztás viszont nem jogosulatlan amennyiben tudatában vagy és engedélyezed. Amit nem szabad és a szerződésben foglaltatik: nem szabad a szoftverért bérleti díjat kérned, eladnod vagy tovább licenszelned.

A megosztás egy primary és egy secondary közt engedett:
"One-time license fee for play on account’s designated primary PS4™ system and other PS4™ systems when signed in with that account."

Önmagában nem user szintű korlátozás van, hanem gép szintű is.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#50132) vonSux válasza Callisto (#50131) üzenetére


vonSux
őstag

Na ez az, hogy ugye egy másik eszközre beléphetek az accommal, de a szoftvert (vagyis a szoftverhez való jogosultságot = account) nem csak nem adhatom bérbe, el, ill. nem licencelhetem tovább, hanem kölcsön se adható. "Your compliance with all of the following are express conditions of Your license to use or access the Property. You may not sell, rent, lease, loan, sublicense, modify, adapt, arrange, translate, reverse engineer, decompile, or disassemble any portion of the Property. "
Vagyis nem adhatom oda másik félnek, de lehetővé teszik a használatát egy másik eszközön. Ergo nem egyértelmű a tiltás de támogatottnak csak nagyon óvatosan nevezném.

(#50133) N@idia


N@idia
őstag

Mostantól ingyenes lesz a Battlefield 4 jövőbeli összes DLC-je Nagyon fasza ezért megérte megvenni a Premium tagságot vicc kategória :W

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#50134) oriic válasza N@idia (#50133) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A korábbi DLC-k továbbra is fizetősek maradnak, szóval van értelme a Premiumnak.

Live-Die-Respawn

(#50135) N@idia válasza oriic (#50134) üzenetére


N@idia
őstag

Na mondjuk ebben igazad van,de most jön az új DLC kieg. az éjszaki pályák Sige of Sanghai, Zavod 11 stb na meg a Gunmaster mód is remélem a Bf3-as gunmaster egyik pályáját fogjuk megkapni :B

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#50136) Def26 válasza N@idia (#50135) üzenetére


Def26
félisten

Jó kis ziba tower kell. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#50137) Neoteric válasza N@idia (#50133) üzenetére


Neoteric
addikt

Még jó h nem kérnek pénzt azért, amit már egyszer kifizettem anno Battlefield 3-nál..

PSN: ne0teric_sAN

(#50138) gyuribácsi88 válasza Neoteric (#50137) üzenetére

Erről tudnék mesélni a COD dlc-k kapcsán :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#50139) N@idia válasza Neoteric (#50137) üzenetére


N@idia
őstag

Mondjuk így érthető is,hogy miért adják ingyen azért pofátlanság lenne,ha ezért is fizetni kéne :K

(#50136) Def26 Ohh mit meg nem adnék egy jó kis ziba tower-ért szerintem 80% hogy ezt a pályát fogják berakni gunmaster-be [link] :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#50140) marilllyo válasza N@idia (#50133) üzenetére


marilllyo
veterán

Premiumom van PC-n. Beletoltam 8-900 órát. Ha tudom, hogy most az egész úgy ahogy van ingyenes lesz akkor is megvettem volna már akkor. Minden fillért megért!!!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#50141) logitech25


logitech25
tag

Sziasztok!

Segítsetek mar legyszives!

CAN download ezt kapom nem tölti a jatekot!
DNS szervert h kell beállítani wifin ???

LAN cabelen megvan 8.8.8.8/8.8.4.4

Help

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#50142) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Arab Emirátusokban 10 nappal premier előtt kezdték el árulni a játékot.(The Witcher 3)

Már streamek is vannak, bár folyamatosan törlik őket vigyázzatok, nehogy spoilerekbe fussatok.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#50143) N@idia válasza marilllyo (#50140) üzenetére


N@idia
őstag

Nekem is meg van PC-n kezdetek óta prémiumot is vettem hozzá és 1100-1200 órám van benne.Konzolra is megvettem és már ott is 280-300 óránál tartok sose mondtam,hogy nem érte meg mert BF fan vok.Imádom az összeset az egész széria meg van PC-re a vietnamot a mai napig tolom és rengetegen játszanak vele,ráadásul ott csalók sincsenek,mert már csak veteránok tolják ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#50144) marilllyo válasza N@idia (#50143) üzenetére


marilllyo
veterán

Vietnam nekem is megvolt csak már nincs ps3mom. :) Bf4 nekem is pc. Imádom! :) Legjobb! :) BFBC2 vagyok fan!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#50145) gery1243


gery1243
csendes tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne h nemrég vettem meg a Driveclub játékot, és olyan problémám lenne vele h nem akarja elsőnek is az update-et letölteni, amikor eddig az összes játéknál letöltötte minden további nélkül. Másik pedig h store-ról szedtem le ingyenes autókat a game-be és vmiért nem jelenik meg a többi között...és h sehol nem tudom azt beállítani h essen a hó vagy az eső?! néztem neten vidiket róla de nekem oylan opció nem is volt ahol az esőt lehet állítani.
köszi a segítseket előre is!

(#50146) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a bloodborne-ban.
A hunters dream-ben a ház melletti kútból mikor fogok tudni vásárolni vagy mi kell ehhez, hogy használni tudjam ( buy with Insight-os kút ) ?
Előre is köszönöm a segítséget!

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#50147) nubyy válasza nesh20 (#50146) üzenetére


nubyy
aktív tag

10+ Insight es akkor aktiv lesz.

gery1243: Check for updates a jatekon, idojaras is patchkent kerult bele igy ha az alap van meg nem is fogod latni. Ugyanigy az autokkal is.

(#50148) nesh20 válasza nubyy (#50147) üzenetére


nesh20
aktív tag

Köszönöm.
Akkor még egy kérdés :)
Mire is kapom ezt pontosan, hogy tudom növelni és ha ez a szám növekszik annak mi a következménye? Most van 8.

A növelést pont most dobta ki tippnek, Madman's Knowledge...
Van hátránya ha az Insight magas?

[ Szerkesztve ]

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#50149) nubyy válasza nesh20 (#50148) üzenetére


nubyy
aktív tag

Bossoknal kapsz akkor ha csak megjelenik egy boss elso alkalommal ill. ha meghal a boss + itembol is lehet.
Ha magas akkor elvileg tapabbak az enemyk - nem tom ez mennyire igaz, nem igazan figyeltem jatek kozben - es tobb dolgot latsz, ami am. lathatatlan lenne.

(#50150) RiseOfEvil


RiseOfEvil
tag

Sziasztok!!!

Ps4 nek még mindig megvan az a grafikai előnye ami régebben megvolt az XO-hoz képest?

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.