Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wassermann


wassermann
Topikgazda

Mivel most már komolyan indul itthon is a dolog, egyre nagyobb érdeklődés övezi ezeket a cuccokat.

A DVB-T földi sugárzáshoz, a DVB-S műholdashoz, a DVB-C kábelTV szolgáltatókhoz való. Más a felépítésük, így egymás helyett nem jók!

Egy dolgot az elején tisztázni kell:
bár felhasználásban a TV-tunerekhez hasonlítanak, a hardver teljesen más. Inkább hasonlít egy WiFi-hálózati kártyáéhoz, ugyanis a DVB-s cuccok csak egy konverter szerepét játszák: a kisugárzott "stream"-et továbbítják a PC-felé és semmiféle átalakítást nem végeznek vele.
A "stream" megjelenítését vagy lemezre mentését a hozzájuk adott szoftver végzi

Figyelem, a hazai HD sugárzás MPEG4-es, ezért nehogy régebbi, csak MPEG2-re képes cuccot vegyetek!

[ Szerkesztve ]

(#2) bigdigit


bigdigit
addikt

értelmes topik csak az olimpia közelsége miatt kicsit el van késve :R

egyébként meg van már régóta tv tuner topik...

[ Szerkesztve ]

(#3) wassermann


wassermann
Topikgazda

Íme egy, ami tudja a HD-s adást (öt hazai forgalmazót találtam, ár 6900 és 8500 között):

Az adatlapja itt: GT-U7000-RH

[ Szerkesztve ]

(#4) wassermann válasza bigdigit (#2) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha most elmész vásárolni, még nem maradsz le semmiről : ))

(#5) atesss válasza wassermann (#3) üzenetére


atesss
addikt

Ez a topic se rossz ötlet, csak tényleg kicsit korábban jobb lett volna...
A gépen keresztül HDTV "varázslása" is egy alternatív ötlet, de kicsit azért körülményes.
De legalább olcsó...
Ha az MPEG4-es 1080i adást akarod nézni, akkor a gép procijának tudnia kell alapból lejátszania is az ilyen videót (adást)?
Ugyanez, ha felveszel, elvileg itt nem kódol semmit a proci, mert alapból digitális már,nem?

Mod: akkor viszont ha tudsz, keress még 1-2 modellt, akár drágábbakat is.
Meg tudnál egy konkrét vásárlási, pl. árgép linket adni?

Mod2: Ez tényleg olcsó, és még pofásan is néz ki !
De honnan tudod hogy tényleg tudja az MPEG4-et?
1080p-t támogat?
Állítólag az MPEG-4-hez olyan szoftver is kell...
Akkor viszont a gyengébb gépen 1080i nézése már alapból kilőve? Ha szoftveres?

[ Szerkesztve ]

(#6) bigdigit válasza wassermann (#4) üzenetére


bigdigit
addikt

jó persze még nem maradok le.de egy ilyen eszközzel még felléphetnek anomáliák szerintem.
főleg ha megakarok győződni,hogy kezeli le az lcd tv-m az 1080i jelet.
lehet egy ilyen eszközzel nem lesz tökéletes kép...ugye lesz egy pc-lcd kapcsolat is.lehet csak a monitoron hozza az elvárásokat ecetera ecetera.....
persze ha létezne olyan,hogy először kipróbálom csak és ha nem jó vissza viszem akkor más lenne a helyzet.
a másik dolog ami eltántorít az időállósága.a földi multiplexek is hamarosan fizetősek lesznek.legalábbis a java.marad talán 1-2 ugynevezett állami csatorna ingyenes(ha marad)és kész.

(#7) bigdigit válasza atesss (#5) üzenetére


bigdigit
addikt

ezek általában max 1080i-t és 720p-t tudnak egyenlőre.bár a 720p-t is csak egynél láttam eddig.az meg asszem műholdas vevő volt. :U

(#8) wassermann válasza atesss (#5) üzenetére


wassermann
Topikgazda

ATESS

A felvétel nem gond, igazából a megjelenítés a videókártyát izzasztja meg, mert az 1080i kicsomagolva már igen nagy sávszélességet kíván.

Ami a képen van itt találod. KLIKK. Szokták mondani - Google a barátod!

[ Szerkesztve ]

(#9) atesss


atesss
addikt

Még egy problémát mondanék a rögzítés helyigényével kapcsolatban.
[link]
Ugyan itt a Műholdas adásról van szó, de szerintem a földfelszini Budapesti is ugyanez lesz.
"Az m2 továbbítása a jövőben:
Az analóg műholdas sugárzás leállításának dátuma: 2008. augusztus 1. Ettől az időponttól az m2 műholdon, csak digitálisan, a következő paraméterekkel vehető:
Műhold: Eutelsat HotBird8 (13° Kelet)
Transzponder: 71
Vételi Frekvencia: 12130,26 MHz
Szimbólum sebesség: 27500
FEC: 3/4
MCPC / DVB-S / QPSK / MPEG2 & MPEG4
"
"Kísérleti HD- Az "újdonság". A HD IPTV és a digitális (HD) kábeltelevíziós továbbításra, illetve a HD digitális műholdas vevőkészülékkel rendelkezők egyéni műholdas vételéhez kívánják biztosítani.
(MPEG 4 / Várható adatsebesség: 16,424 Mbps)
"
Ez baromi sok, nem?
Ezek kb. 2 adó is elférne !
Így egy óra felvétel 7390 MB :Y
Azaz egy két órás film 14,5 GB. Ami nekem HD Filmjeim vannak pl. 1080p-s az 11-12-13GB, és 2 óránál több is szerintem. És az 1080p és nem 1080i, azaz elvileg 2x akkora sávszélesség kell neki.

(#10) PuMbA válasza wassermann (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Videókártyának nem sok köze van hozzá,inkább a proci.
720p-s HD filmek mennek a notimon ,pedig a videókártya semmire se való. Még a GTA San Andreast se képes vinni 640x480ban lowon...

(#11) atesss válasza wassermann (#8) üzenetére


atesss
addikt

Ok persze megtaláltam rögtön, de azért köszi.

"videókártyát izzasztja meg" Ez mit jelent a gyakorlatban?
Intel GMA 950 mit szólna hozzá?
Akkor ezek szerint ki kell csomagolni? Tehát akkor vagy HD gyorsításos VGA kell hozzá, vagy Proci?
Nekem a P4 2,4Ghz-es gépben egy HD2600XT van, alapból már azon keresztül játszom le a filmeket, mert anélkül semmit se tudnék. Sajnos így se megy minden, de lehet (megint) újra kéne rakni a windows-t, mert valami codec-et felraktam és az bekavar.

(#12) PuMbA válasza atesss (#9) üzenetére


PuMbA
titán

A HD filmeket x264-el kódolják vagy egy kicsit eltérnek a szabványtól (Profile High @ Level 4.1),így nagyobb tömörítést tudnak elérni.Ezért kevesebb adat egy 1080p rip mint az eredeti lemezen + kivesznek hangsávokat stb..

(#13) PuMbA válasza atesss (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Egy alap két magos procival már nem lehet gond a lejátszás.

(#14) atesss válasza PuMbA (#10) üzenetére


atesss
addikt

Celeron M410 - az 1,46Ghz-es ?
Nővéremnek is az van, azon 720p-s (de asszem WMV) GTA4 előzetes videót próbáltam korábban, az kb. 65-70%-al ment ha jól emlékszem.
Csak most külföldön van úgyhogy nem tudom próbálni...
De a Celeron M520 1,6Ghz lenne a lényegesebb, mennyivel erősebb ebben a Core2 mint a Core ?
És akkor neked 1080p már nem megy?

"Egy alap két magos procival már nem lehet gond a lejátszás." sajnos nem 2 magos.
Pedig én javasoltam egy olyat is, hogy azért jól jöhet késöbb, de annyiért anyám már nem akart venni. 140k helyett lett volna 160 talán 165.

Mod2: és látom ATI Radeon Xpress 200M, abban talán már van valami gyorsítás, nem?
De GMA950-ben biztos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#15) PuMbA válasza atesss (#14) üzenetére


PuMbA
titán

1080p-t nem próbáltam még,de ezen biztos nem megy.
Ja 1.46Ghz-es,jövő héten cserélem le egy 1.73Ghz-es Core 2 magos M530-ra ,hogy bebiztosítsam a 720p lejátszást.M520-al már mennie kéne a 720p filmeknek CoreAVC-vel.
Ebben semmiféle gyorsítás sincs,elég régi ATI már...

[ Szerkesztve ]

(#16) bzoley válasza wassermann (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Nem ártott volna odaírnod a kiemelt rész után, hogy a régi tunereket nem feltétlenül kell kidobni, csak keresni kell hozzá olyan szoftvert, amivel működik.

(#17) wassermann válasza bzoley (#16) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Segíthetnél esetleg, ha tudsz ajánlani progikat.

Azért nem jutott eszembe, mert most épp nincs DVB-T-s cuccom. Így én magam is új vásárlását fontolgatom. Ami korábban volt, attól már megváltam, most meg épp keresgélek, mert olyan kellene aminek van LINUX drájvere is.

(#18) bzoley válasza wassermann (#17) üzenetére


bzoley
veterán

Sokat nem nézelődtem(tudod, Leadtek-nél ilyen gond nincs :) ), de akad néhány.
DVBviewer+codec, vagy+ VLC Media Player, AltDVB, ProgDVB(Pro-Elecard), HTPC-seknek: új TotalMedia, új Cyberlink Power cinema, de voltak próbálkozások KMPlayer-rel is. Esetleg Blaze HDTV.

(#19) wassermann válasza bzoley (#18) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Köszönöm a progikról a listát, nálam a VLC lesz a nyerő.

Van egy Linksys NAS-om amire egy kis ügyességgel Debian-t lehet "felpatkolni" arra meg megy majd a VLC, az egyik USB portjába meg majd egy DVB-T-s cucc. A lényeg, hogy a NAS csak néhány Watt-ot fogyaszt és a stream rögzítésével elboldogul (bár a HD-s stream-et még ellenőriznem kell).

(#20) denes242 válasza wassermann (#19) üzenetére


denes242
aktív tag

ahhoz, hogy rogzitsd a streamet nem kell VLC.
Az a lejatszashoz (dekodolashoz) kell.
Ugyanis a tuner kartyabol (legalabbis linux alatt) egy mpeg stream jon ki, amit egy devicebol kiolvashatsz, lementhetsz, vagy filmlejatszoval lejatszhatsz.
Ebbol amugy az is latszik, hogy az mpeg4 tamogatasnak nincs koze a kartyahoz (legalabbis linux alatt), minden dvb-t/s/c kartyaval megy az mpeg4 a megfelelo lejatszo programmal (pl. mplayer).

lasd meg [link]

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#21) Róth válasza bzoley (#18) üzenetére


Róth
aktív tag

"Leadtek-nél ilyen gond nincs..."

Akkor a DTV2000 H karesz (PVR2) tudni fogja az mpeg-4 HD adást? Vagy kell valami hozzá?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#22) cigam


cigam
félisten

Vkinek van már tapasztalata a bpi HD adással?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23) Róth válasza cigam (#22) üzenetére


Róth
aktív tag

Mé, van már?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#24) PuMbA válasza Róth (#23) üzenetére


PuMbA
titán

"Az augusztus elsején kezdődő kísérleti időszak után a HD tartalmak továbbítását 2008. augusztus 8-ától - a Pekingi Nyári Olimpiai Játékok nyitóünnepségének közvetítésével - kezdi meg az m2."
Olimpia kezdetekor lesz csak m1 HD és m2 HD. Most perpill csak digitális SD m2 van.

[ Szerkesztve ]

(#25) Róth válasza PuMbA (#24) üzenetére


Róth
aktív tag

"Most perpill csak digitális SD m2 van."

DVB-T vagy DVB-S??? Ma vettem egy beltéri antennát, oszt nem talál semmit a kártyám (DVB-T). :O

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#26) wassermann válasza denes242 (#20) üzenetére


wassermann
Topikgazda

"... rogzitsd a streamet nem kell VLC... "
.
Nem voltam teljes: igazán a videók hálózaton keresztüli kiszolgálása, illetve a filmek netről való elérése is tervben van véve. Kérdés, hogy a NAS mit szól hozzá : ) ..."

[ Szerkesztve ]

(#27) PuMbA válasza Róth (#25) üzenetére


PuMbA
titán

DVB-T.
Hol laksz?

Mod: Ha belegondolok lehet ,hogy csak DVB-S. DVB-T az olimpiától lesz tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#28) cigam válasza Róth (#23) üzenetére


cigam
félisten

Van hát
"Az augusztus 1-től Budapesten és környékén fogható kísérleti DVB-T földfelszíni HDTV sugárzásban az m1 és az m2 műsorai lesznek szabadon vehetőek nagyfelbontású (HD) formátumban, MPEG-4 tömörítéssel az UHF 38-as csatornán.".

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29) #69182976


#69182976
törölt tag

Az én gépem 1080i/1080p MPEG4-gyel nem birkózik meg. Gyenge hozzá a procim (P4 3Ghz). Az a kérdésem, hogy van-e olyan tuner, amely rásegítene hardveresen, így az én gépemen is menne? Tudom hogy SD tunereknél volt ilyen, de HD-képesből ilyet nem találtam. Köszi!

(#30) Róth válasza PuMbA (#27) üzenetére


Róth
aktív tag

"Hol laksz?"

Budaörs city

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#31) Róth válasza cigam (#28) üzenetére


Róth
aktív tag

"Van hát"

[Van a lóf*szt]
a házimozi.hu az nem forrás. A hificity meg maga a helyesírási-hiba gyűjtemény.
Majd novembertől lesz valami.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#32) wassermann válasza cigam (#28) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Cigam fenti linkjéről a jelenlegi DVB-T sugárzás térképe nagyon jó! A teljesítményemelésnek köszönhetően akár Kecskemét és Szolnok is játszik!

KATT IDE

Utána a lap közepén kattints a kis képre. sajnos sehogy nem tudtam ide varázsolni:

A szolgáltatás leírása:
... kísérleti HDTV sugárzást indít a budapesti kísérleti DVB-T multiplexen az m1 és az m2 HD formátumú adásaival, három adóval, SFN vagyis egyfrekvenciás hálózati üzemmódban, az UHF 38-as csatornán. Az adások kódolatlanok lesznek (FTA). Az alábbi térkép a kísérleti sugárzás vételi lehetőségét mutatja tetőantennával.

- A kísérleti sugárzás 2008. augusztus 1-jén indul és augusztus 31-éig tart, de esetleges meghosszabbítása elképzelhető. A kísérleti sugárzást kiegészítő szolgáltatások (5.1-es hang, EPG, teletext stb.) nem kísérik.

A kísérleti földfelszíni digitális HDTV sugárzás műszaki paraméterei:

- Képfelbontás és frekvencia: 1080/25i (50 félképes váltott-soros letapogatás, Full HD-felbontás)
- Adatátviteli sebesség és tömörítés: műsoronként 12Mbit/sec; MPEG-4
- Adóteljesítmény: OMK (Széchenyi-hegy) 1kW; Száva utca 3kW; Hármashatár-hegy 1kW
- DVB-T üzemmód: vivők száma (8k); moduláció (64QAM); GI (1/16); FEC (2/3)
- Antenna polarizáció: horizontális ...

[ Szerkesztve ]

(#33) Róth válasza wassermann (#32) üzenetére


Róth
aktív tag

Már te is kezded? :))

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#34) cigam válasza Róth (#31) üzenetére


cigam
félisten

Akkor másik [link]

Valóban HD tartalmat csak az olimpiai közvetítések idején adnak, de
Én úgy értelmezem, hogy 1-től, már mpeg4-ben sugároznak, nem feltétlenül HD tartalmat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35) Róth válasza cigam (#34) üzenetére


Róth
aktív tag

"...az Antenna Hungária Zrt. - mint hálózati szolgáltató - a Magyar Televízióval közösen a budapesti kísérleti DVB-T multiplexen HDTV kísérleti sugárzást indít az m1-en és az m2-n ..."

De mikortól? ;)

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#36) wassermann válasza cigam (#34) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha a hagyományos SD méretű fimeket felskálázák, valószínűleg azt sem egy "Radeonos" videokártyával, hanem drága, raffinált stúdióberendezésekkel teszik.

Így például az M2HD-n érkező régi SD adás is könnyedén sokkal jobb minőségű lehet mintha a sima M2-t a vevő oldalon a PC vagy az LCD-TV elektronikája nagyítja HD-méretre.

[ Szerkesztve ]

(#37) wassermann válasza Róth (#33) üzenetére


wassermann
Topikgazda

DVB-S-en már jön. Ha nem hiszed, itt egy link az LCD-TV-s topikból képpel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) Róth válasza wassermann (#37) üzenetére


Róth
aktív tag

"DVB-S-en már jön"

Azt elhiszem, de én a DVB-T-ről énekelek. :K

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#39) wassermann


wassermann
Topikgazda

Amelyik ország később vezeti be, jobb kódolást használ. Német irígykedés a norvégokra ITT (angol).

(#40) wassermann


wassermann
Topikgazda

Friss tapasztalat a jelenlegi DVB-S és DVB-T sugárzásról, egy másik fórumról:

ZICHIE:
"Elég mókás, ahogy 4:3 SD tartalmat HD-ben adnak. Jó nagy fekete keret, viszont a sárga karika a keretben van és nem lóg bele a képbe. A logó nem változott, azaz nincs ott a HD jelzés, igaz még nincs valós HD tartalom, csak HD-ben nyomot SD, ami még fel sincs konvertálva.
A két csati DVB-T -s verziójával nincs gond, viszont az m2 HD műholdon elég gáz, mert sok mpeg4 HD képes beltéri nem tudja normálisan venni, PC-n sem működnek együtt vele a hardveres H264 kitömörítős Ati kártyák (a GeForce-okkal nem tudom mi van), mert CyberLink kodekkel nagyon akad, a többi kodek (pl. CoreAVC) meg a procit terheli és nem a GPU-t. Olyan mintha a formátuma valami x264 variáns lenne és nem szabányos h264. "

(#41) cigam válasza Róth (#31) üzenetére


cigam
félisten

"Teljes siker !
Hauppauge HVR-4000 kártyával, DVBViewerrel szépen jön az M1 HD és M2 HD is az UHF 38-ról.
Az UHF 51-ről továbbra is jön az eddigi négy adó."

"Siker !!
Jönnek a HD-s csatik a meglévő négy SD mellé jött a plusz kettő HD. A kép jobb és bal oldalán wide módban két fekete sáv látható."

"Itt egy felvétel az m1 hd-ről
felkonvertált régi film:
http://data.hu/get/460770/m1_HD_noevent_20080801_125338_.html"

lóf@sz mi? :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42) bzoley válasza Róth (#38) üzenetére


bzoley
veterán

Ha mindenki azt mondja, hogy megy, akkor miért vitatkozol?
Amúgy a DTV2000-val is jónak kéne lennie.

(#43) wassermann válasza cigam (#41) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Cigam
Letöltöttem a hozzászólásod végén levő linkről a stream-et, [link]de se a VLC se a MediaPlayerClassic nem boldogul vele. Sikerült valamivel megnyitnod?

(#44) PuMbA válasza bzoley (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez csak az sd adás felkonvertálva....
Ez most csak arra jó,hogy mindenki megnézze bírja-e a gépe...

[ Szerkesztve ]

(#45) PuMbA válasza wassermann (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes ,hogy még kiterjesztése sincs...
Nekem viszi MPC-HC-val. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46) PuMbA válasza wassermann (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Hardveres gyorsítás nem megy....

(#47) PuMbA válasza cigam (#41) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igen furcsa,hogy nem megy a hardveres gyorsítás.Ezzel még valamit csinálniuk kell az Olimpiára,mert így egy set-top-box se fogja bírni.
A Hello HD is adja az M1 HD-t és itt van a leírásban,hogy csak a szabvány Level 4.1-et támogatja H264ben,azzal pedig megy a hardveres gyorsítás:

1. helloHD beltéri egység
ADB MED-5800 típusú Set-top-box egység, a következő főbb funkciókkal:
a) Videó dekódolás:
MPEG-2 SD: MP@ML
MPEG-2 HD: MP@HL
H.264 p.10: MP@L4.1és HP@L 4.1
Támogatott felbontások: 1080i, 720p, 576p, 576i
b) Audió dekódolás:
MPEG-1 layer 1, 2
MPEG-1 layer 3 (MP3)
AC3 SPDIF kimeneten
AAC
AC3 down-mixing (L+R kimeneten)
c) SDTV kiment típusa: PAL D1
d) 80 GB tárhely személyes videórögzítésre (PVR)
e) 1x Smart Card bemenet (ISO7816-1,2,3 kompatibilis)

(#48) PuMbA válasza PuMbA (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Egy másik fórumon azt írja valaki,hogy neki megy a hardveres gyorsítás egy HD2400Pro-n PowerDVD H264 kodekkel.

(#49) wassermann válasza PuMbA (#48) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Kössz a linket, az MPC-HC tényleg OK, de jött a nagy meglepődés:
Iszonyú nagy sávszélesség kellhet neki, ha nem a videokártya csinálja a dekódolást.

Két gépen próbáltam:
- A64X2, MatroxP650 TrippleHead-kari (8fps-el bírta)
- A64X2, integrált AtiRadeon1250X (690G) itt feketeség semmi más (az alaplap leírása szerint a BD-t tudja, a H264 viszont valószínűleg jóval több neki mint az MPEG2).

(#50) Komplikato válasza wassermann (#49) üzenetére


Komplikato
veterán

H264 gyorsítás annyira ne egyszerü, kell hozzá XP patch, meg több helyen be kell kapcsolni ... a 690G-t meg utólag átminősítették, hivatalosan már csak 720p képes.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.