Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180101) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hát ezt nagyon csúnyán megszívtam asszem, méghogy könnyebb az ipari csapággyal az élet :U . Megpróbáltam kiütni a rossz csapágyat az agyból, de csak a közepe esett ki és a külső gyűrű benne maradt. Hiába ütöm, hiába melegítem fel, meg sem moccan :W . Remélem ennek nem új agy lesz a vége, mert akkor ugyanott vagyok, mint a Shimanoval :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180102) dobolan válasza jjeahh (#180101) üzenetére


dobolan
senior tag

Felmelegítéssel még jobban beszorítod, az nem megoldás. Keress egy akkora alátétet, amekkora felfekszik a csapágy külső gyűrűre, és menetes szárral meg anyákkal ki tudod hajtani belőle.

(#180103) Jofi81


Jofi81
őstag

Megjött ma a CYCPLUS M1. Jónak tűnik, bár élesben még sajnos nem próbáltam. Gyorsan csatlakozott a CYCPLUS speed/cadence szenzorokhoz és a Magene H64 pulzusmérőhöz is. A hozzá való XOSS app is simán ment, tudtam regisztrálni, rögtön meg is találta a komputert. A stravahoz is csatlakozott (ahova egyébként csak most regisztráltam, csatlakoztam is a csoporthoz, ha nem baj). Az egyetlen problémám, hogy a hozzá adott előre nyúló tartó belső átmérője 31,8 mm, az én kormányom viszont csak 22,1 mm, így esélytelen felrakni.

(#180104) jjeahh válasza dobolan (#180102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs ilyesmim itthon, de nem is értem amúgy sem. Belepréselni bele lehet menetes szárral és alátéttel, de kiszedni? Az agyba egyáltalán hogy rakom bele az alátétet? Mert belülről kéne kinyomni-kiütni. A kiütéshez tudtommal ilyen kéne, de ezt már ezzel sem lehetne kiütni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180105) dobolan válasza jjeahh (#180104) üzenetére


dobolan
senior tag

Igaz, kicsit pontatlan voltam, azt hittem közép csapágyról van szó és 1 darabról, vagy a többit hogyan szedted ki? Fejcsőből is ki lehet így szedni amúgy. Vagy milyen csapágyházról van szó?
Én egyébként pl. félintegrált fejcsapágy külső gyűrűt egy csővel meg egy kalapáccsal ütöttem már ki a túl oldalról.

(#180106) jjeahh válasza dobolan (#180105) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mavic első kerékcsapágy. Az egyik tönkrement és cserélném, de nem tudom kiszedni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180107) dobolan válasza jjeahh (#180106) üzenetére


dobolan
senior tag

Abba mióta van préselve a csapágy? szerintem csak bele van rozsdásodva. Nyomjál rá csavarlazítót szerintem, és hagyd állni.

(#180108) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#180091) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így kell eladni az amúgy 45590-es árú terméket, aki figyelmetlen megveszi drágán, aki meg szemfüles az rácuppan azonnal az "olcsóbbra", mert hát mennyivel olcsóbb mint a másik. Éj win-win situation. :DDD

jjeahh...azzal,hogy kiesett a közepe szinte semmivel sem vagy hátrébb, amúgy is a külső gyűrűt kell kiütni, tehát no para, ahogy a pestiek mondanák. ;)
Végy egy nagyobb lapos csavarhúzót ami meg is akad a csapágygyűrű szélében és kocogtasd óvatosan körbe egy kalapáccsal, nem szorulhat az annyira...de óvatosan, és körbe mert beszorít6od ha egyik fele jobban megindul kifele.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180109) INTELligent


INTELligent
senior tag

A Shimano-nak van félfémes fékbetétje (vagy más ajánlott márka)? :F Mert végre sikerült SM-RT70-es tárcsát találni készleten (viszont csak 160-ast - 180-asról tudtok valahol 9500 Ft környékén?), és ahhoz akkor fékbetétet is cserélnék.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180110) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont így próbáltam, elméletben működik, gyakorlatban meg sem mozdul, pedig a végén már nem óvatosan üttem, hanem izomból :( . Megpróbálom beáztatni később csavarlazítóba, ha azzal sem megy, tanácstalan vagyok :F .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180111) Hasaggymeg válasza INTELligent (#180109) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látszólag a Shimano nem a fél-fél, hanem a vagy-vagy pártján áll. :DDD

jjeahh...pár kérdés...megakad benne rendesen a csavarhúzó? Biztos azt ütöd, és nem valami egyéb peremet ott mélyen az agyban? Üthető csavarhúzó, vagy műanyag nyelű? Nem moccant meg és szorult be?...míg ezekre válaszolsz dolgozhat valami csavarlazító rajta. :D ...ki fog az jönni szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180112) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180110) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...egy fotót esetleg készítesz róla mind2 irányból?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180113) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#180108) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hát lehet, viszont nevesebb helyeken (edigital, mediamarkt, zerge stb.) mindenhol 65-70. [amazon-on] is 147euro. Amúgy általában úgy szoktam csinálni, hogy addig vekengek rajta amíg eladják és nem marad. :D Tavaly is így csináltam a vivoactive 3-al :D

(#180114) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#180113) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a legolcsóbb verzió. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180115) zsocy


zsocy
őstag

(#180116) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meg, de azért pár ütés után lecsúszik. Azt ütöm, van egy zéger gyűrű, ami belülről tartja a csapágyat, de azt már kiszedtem onnan. Műanyag nyelű, de lehet ütni ezerrel :DDD . Nem moccant meg, pedig két és fél órája szenvedek vele... csavarlazító úton van, egyelőre nincs nálam :D . Úgy legyen.

Fotót később lőhetek, de amúgy egyszerű mint a faék, semmi extra. Az agy belül egy henger, két végén két belepréselt csapággyal, amiket belülről egy-egy zéger gyűrű tart, hogy ne csússzanak beljebb, kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180117) ZolkoW válasza jjeahh (#180110) üzenetére


ZolkoW
őstag

gondolom, túl nagy pereme nem lehet a külső gyűrűnek, hiszen valami belső peremen az agyban is fel kell ülnie, ami elvesz az üthető felületből. De az, hogy a közepe kiesett, egyből azt juttatta eszembe, hogy jól meg lehetett szorulva (begyógyulva) a külső pálya, ha ez megtörtént.. nem tudom, mennyi hely van a csapágy mögött, de sok kiszedő szerszám úgy néz ki, mint kb. két fél alátét, és azokat át lehet dugni a csapágyon keresztül, de belül egymás mellé illesztve, és egy harmadik elemmel már felfekszenek a peremen.. (biztos érthető, amit írok... :U )
Csavarlazító helyett jó lehet a WD40 is, az is bekúszik, ahova tud. Ha pedig hozzáférsz, hogy egy alkalmas alátétet belerakj, akkor annál jobb nemigen van, azzal a megfelelő irányba tudod kihúzni, ha kívül fel tudod ültetni valahová az ellendarabot, és menetes szárral.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180118) dobolan válasza jjeahh (#180116) üzenetére


dobolan
senior tag

Talán megpróbálhatnád az ellenkező irányba is ütni egyet- kettőt, ha már a seeger gyűrűt kiszedted, hátha arra megmozdul. Sőt így menetes szár plusz anya plusz alátét kombó is működhet, igaz befele ütöd, de legalább a gyűrű nem fog befeszülni (jobban)

(#180119) flash- válasza INTELligent (#180109) üzenetére


flash-
veterán

fél fémesből én ezt a nukeproof-ot vettem, elég jó szerintem,(bírja a folyamatos sokáig tartó fékezgetést,és rövid erősebb fékezésnél is erősen fog) bár egy nyári zivatarban az egész teréz körút megrémült minden fékezésnél :DDD de ez szerintem inkább vicces mint zavaró :)
jó betét!
itt elég sok a jó vélemény róla

egyébként egy jó kis cikk a tárcsafék betétekről melyik milyen

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180120) ZolkoW válasza jjeahh (#180116) üzenetére


ZolkoW
őstag

Minap nézegettem, mit vennék, ha nem lesz már a tavalyi Nobby Nic, hát nem tudom... Én sem értem, mi szükség volt újból megváltoztatni valamit, ami egyszer már jó volt. Ez az új meg olyan kb, mint a Magic Mary. 1,2 kilós brutál gumiszörnyekből eddig is volt nekik, nem? Most vannak grammozós versenygumijaik, meg ezek a trail-traktorgumik, és a Nobby helyett remélem szülnek valamit.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180121) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180116) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gyűrű az agyba mart vájatban feküdt? Robbantott ábra nincs róla? Biztos arra kell kiütni?...gondolok itt arra, hogy esetleg nem egyforma a 2 csapágy és mindkettőt ugyanarról az oldalról kell behelyezni. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180122) jjeahh válasza ZolkoW (#180117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mintha értem, de nem vagyok biztos. De ha jól értem, túl sok meló, mert mindent be kell szerezni franc tudja honnan úgy, hogy érteni sem értek hozzá és nem igazán leszek előrébb. Mármint ha kijön, akkor valszeg csavarhúzóval is kijön, csak moccanna már meg :( .
Azóta WD40-ben áztatom, nem segített, most csavarlazítóban próbálom, de van egy olyan érzésem, hogy ez sem fog és a kerék kuka :F . Azért az elég gáz lenne :U

#180118 dobolan: Kösz, próbáltam, befelé sem mozdul.

#180120 ZolkoW: Igen, a Nobby nehéz traktor lett, a Schwalbe-nek már nincs könnyű agresszív xc-semitrail gumija. Ez jó alternatíva lehet, vagy ha jobb oldalfal kell, ez. Esetleg a Maxxis Forekaster.

#180112 Hasaggymeg: az a csapágy beragadt külső gyűrűje:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180123) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180121) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyformák a csapágyak és kifelé kell ütni. A gyűrű a vájatban feküdt. Ábra: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180124) f4lcon válasza jjeahh (#180122) üzenetére


f4lcon
őstag

én is nemrég szedtem ki egy vázból így bele galvanizálódott csapágyat (alu váz, acél csapágy, persze, hogy összerohad) és csak nagyon nagy unszolásra jött ki
én bele vágtam a benn maradt csapágy csészébe dremellel, és mikor már majdnem átért a korong, akkor kezdtem el feszegetni csavarhúzóval, aminek hatására összeroppant, és kijött.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180125) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180122) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fektesd valami keményre legyen húzása...itt is ad neki a fickó rendesen amíg kijön. Ha nem megy hagyd, pihenj rá egyet és pár óra múlva, esetleg holnap folytatod, ne cseszd szét az agyat. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180126) bringasisti válasza jjeahh (#180123) üzenetére


bringasisti
őstag

Barkács boltban lehet kapni " nebetszár" a neve, és dupla magas anya. Kalapácssal csak a videó fanok szerelnek

BENEFON DELTA--------N8

(#180127) jjeahh válasza bringasisti (#180126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm..

:DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180128) dobolan válasza jjeahh (#180122) üzenetére


dobolan
senior tag

Satud amúgy van, amibe be tudod fogni az egész agyat? Mert nélküle elhiszem, hogy semmire nem jutsz. Ide azért nagyobb erő kell, ha be van gyógyulva és valamivel tartani kell magát a "perselyt".

(#180129) bringasisti válasza bringasisti (#180126) üzenetére


bringasisti
őstag

Menetszár amit írni akartam

BENEFON DELTA--------N8

(#180130) bringasisti válasza jjeahh (#180127) üzenetére


bringasisti
őstag

Ebből látszik hogy én és emberből vagyok. Méter hosszú , de van rövidebb ezt amit mutatók az a kocsi rugó spanoló és ebből készült.

BENEFON DELTA--------N8

(#180131) f4lcon válasza bringasisti (#180129) üzenetére


f4lcon
őstag

amit írni akartál, az a "menetes szár" vagy "menetes rúd"
ezt lehet használni csapágyprésként, de attól tartok nem lesz pont akkora alátét, amivel ki tudja préselni (visszafelé préseléshez viszont nagyon jó lesz majd!)

és gondolom esztergához, vagy esztergályoshoz sincs hozzáférése, különben már kinn lenne a csapágy (eszergába befogva simán ki lehet szúrni a csészéból a megmaradt csapágyházat)

amire nagyobb esélye lenne, hogy talál, az egy pvc cső amit az ábrának megfelelően 4 helyen megfúrva és kihajtogatva megfelelő kiütő szerszám lehetne:

vasból még jobb természetesen, de a pvc sűrűbben fordul elő

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180132) dobolan


dobolan
senior tag

Ha már menetes szár, akkor az új csapágyat is be lehet húzatni vele, majd az benyomja a régi gyűrűt. Csak akkor működik, ha a persely furat végig azonos átmérő. A benyomott régi gyűrű meg had rohadjon ott tovább. :)
Ehhez csak 1 db 8-as menetes szár, 2 anya, meg két laposvas kell átfúrva. egyik felfekszik a csapágyra teljesen, a másik pedig másik oldalon felfekszik a persely szélére.
Itt egy 2 perces móricka rajz az elvről:

(#180133) zsocy válasza jjeahh (#180127) üzenetére


zsocy
őstag

Azért az a keresési javaslat oda lett rakva :DDD ;]

(#180134) bringasisti válasza f4lcon (#180131) üzenetére


bringasisti
őstag

"eszergába befogva simán ki lehet szúrni a csészéból a megmaradt csapágyházat)" inkább neeee

BENEFON DELTA--------N8

(#180135) jjeahh válasza dobolan (#180128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A műhelyben van, de nem igazán látom értelmét és a kereket hogy tudnám abba befogatni? Mert szét nem szedem.

bringasist: mint írtam, a menetes szár belepréselni jó, kiütni nem.

f4lcon: nincs eszterga és pvc cső itt már szvsz nem segít, lassan a fém csavarhúzót is szétcsesztem és hiába üttem a végén már teljes erőből, meg sem moccant. Áztattam is WD40-ben, majd csavarlazítóban, az sem segített. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy pont én leszek az élő példa arra, hogy mennyire meg lehet iparis kerékkel is szívni :((( . Az éjszakára beleraktam WD40-be, hadd ázzon még és ha reggel sem jön ki (szvsz nem fog), akkor vehetek új kereket, ami jó nagy sz*pás :W . Egy normális agy és fűzetés kb annyiba fáj, mint egy kerék, szal... szerintem nem éri meg ezen a szinten fűzetni. Eléggé kiábrándító a dolog, mert pont azért vettem iparis kereket, mert az tartós és könnyű szervizelni, de ha minden szezonban új kereket kell venni, hát... :U .

dobolan: ez nem rossz ötlet, de tartok ettől a száras menetes izétől, mert messze van a csavarbolt, odáig el kell gyalogolnom a kerékkel, magyarázkodnom, mint egy hülye, nem tudom az is mennyibe fog kerülni, abszolút nem értek a dologhoz én sem és ha a végén több mint valószínű, hogy azzal sem sikerülne, csak szétcseszné az új csapágyat is, és akkor öngyi leszek. Amúgy meg már be van rendelve kínából egy ilyen préselő szett. Fura, hogy videókban anyira egyszerűen, lazán ütik ki és be a csapágyakat, hogy hihetetlen. Nem értem nálam miért nem műkszik.

zsocy: nálam tényleg netszart dob :D . Ott nem azt írja?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180136) dobolan válasza jjeahh (#180135) üzenetére


dobolan
senior tag

Kereket szerintem felesleges vinni. Nem tudom nálatok mennyi lehet, de itt 1 m 8as v 10es mentes szár, anyák, - csavarboltban lehet tud adni olyan átmérős alátétet, amilyen a csapágyad külső átmérője, akkor abból kettő, ez így összesen sztm 500 Ft sincs...

(#180137) bardi válasza jjeahh (#180135) üzenetére


bardi
aktív tag

Filléres tétel a menetes szár egy csavarboltban, kell két anya, meg pár alátét, amúgy a préseléshez én pl a régi csapágyat felhasználtam, hogy még véletlenül se a belső gyűrű mentén préseljem.

'92 Honda VFR 750

(#180138) ZolkoW válasza jjeahh (#180122) üzenetére


ZolkoW
őstag


a lila a csapágy maradéka, a rózsaszían a félbevágott alkalmas méretű fakötésű alátét, a szürke egy kicsit kisebb egész. Én ilyesmivel támadnék, átfűzve rajta a 8-as vagy 10-es menetes szár, az agy külső peremét feltámasztani egy fa/bútorlap/rétegelt lemez darabon, amin szintén furat van, és tekerni a két szemben lévő anyát vadul.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180139) Alg válasza ZolkoW (#180138) üzenetére


Alg
veterán

Rózsaszín félbevágott elem helyett ha csak lereszeli egy alátét két szemben lévő oldalát akkor már be tudja tenni a csapágy mögé, és nem kell a szürke elem...

Nem véletlenül léteznek amúgy csapágykihúzó/kiütő szerszámok, ha csavarhúzóval ütelgeli valaki akkor könnyen így járhat mert kereszben befeszül a cucc...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180140) sticky35 válasza jjeahh (#180135) üzenetére


sticky35
tag

Menetes szárral megy a "kipréselés" is, csak kell hozzá egy cső távtartónak, amibe belefér amit ki akarsz szedni és meg tudod támasztani. A trükkös rész az "alátét" amit rászorítasz a túloldalról, hogy megfelelő méretű legyen és elég merev hogy ne deformálódjon.

Nem tudom mennyire érthető, illusztrációnak egy hambini video BB-vel, az elv remélem átjön, 3:45-től a lényeg:

[link]

(#180141) jjeahh válasza dobolan (#180136) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& bardi & ZolkoW: ha bent hagyom a régi gyűrűt és ráhúzom az új csapágyat, azzal csak egy baj van: ha a csapágy tönkremegy és megint cserélni kell, megszívtam, mert a berohadt gyűrűvel együtt tényleg nem fogom tudni kiütni. A másik meg, hogy ha ennyire be van rohadva a csapágy külső acélgyűrűje, egy gyengécske anya hamarabb fog szétmenni, mint, hogy megmozduljon a gyűrű. De persze ha más választásom nem lesz, egy próbát megér a dolog :R .

ZolkoW: ja ezt most kezdem érteni :D

sticky35: ha jól értem ez csak akkor műkszik, ha a túloldalt is ki van szedve a csapágy.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180142) bringasisti válasza ZolkoW (#180138) üzenetére


bringasisti
őstag

+1

BENEFON DELTA--------N8

(#180143) dobolan válasza jjeahh (#180141) üzenetére


dobolan
senior tag

Ha csavarbolt játszik, akkor tudsz venni megfelelő méretű alátéteket. Én is ALG módszerét javaslom. Előbb szedd ki a régit velük. Filléres tételek ezek egy csabarboltban. A menetes szár meg az anya nem fog szétmenni, atzól ne félj, max akkor, ha valaki behegesztette a régi csapágyat belülről :D

(#180144) Alg válasza Alg (#180139) üzenetére


Alg
veterán

Ilyesmi alakúra kell csinálni, azt elfektetve már be tudod tenni mögé:

Vagy végső eseben megpróbálni befelé préselni, és mikor már megmozdult, akkor kifelé ütni.
Fagyasztó spray is tud segíteni, ha már csavaroltban jár...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180145) sticky35 válasza jjeahh (#180141) üzenetére


sticky35
tag

Persze az az ideális eset ha nincs bent a túloldali csapágy, de ha benn van, akkor olyan alátét kell amit be tudsz fordatni azon kerersztül is, de felfekszik az elemen amit ki akarsz nyomni. (Úgy megvágni két szembenlévő oldalát hogy beférjen a csapágyon, utána pedig felfűzni a menetes szárra már belülről hogy ne forduljon el).

Barkácsszakkör öszejött. :D

(#180146) bardi válasza jjeahh (#180141) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha bent hagyod a régi gyűrűt, és úgy préseled be az újat, az azt jelenti, hogy a régit is sikerült megmozdítanod, tehát kifelé is el fog indulni. Egy M8-as anyát meg nem hiszem, hogy ezzel el fogsz nyalni.
Amúgy meg ha már ígyis úgyis szétszedted, én kicserélném mindkét csapágyat, nem tétel.

'92 Honda VFR 750

(#180147) bringasisti


bringasisti
őstag

Ha van lehetőség akkor a profi megoldás hogy kell egy dugó ami végén van egy milliméteres szoknya. Átmenő menet van benne , és három felé fűrészelve. Egyenként a helyére buktatni, csavar bele, és ki lehet húzni amit akar az ember

BENEFON DELTA--------N8

(#180148) bardi


bardi
aktív tag

Ha valaki előre keresne egy lámpát, amivel látni is lehet, most elég jó áron van bangood-on lumintop b01-es. Akksival együtt olcsóbb, mint amennyiért a lámpát vettem...

'92 Honda VFR 750

(#180149) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Azt vettem észre hogy hűvösebb időben hamarabb eléhezek...ami érthető is csak nekem még nem volt tapasztalatom. Szóval mostantól nem elég a banán, kell az "atomenergia" IS :D ....ami nem a zselé. Ma 2 banánt és egy zabkekszet ettem 65km/500m-en....éppen még a limiten értem haza....pár km és eléheztem volna :((

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180150) atti29


atti29
tag

Tiszteletem Urak!

Szeretném lecserélni a gumikat,mert a mostaniak nem nagyon birkóznak meg a dagonyával és most nagyon élvezem a sarazást! :D
Jelenleg 2,25 Smart Sam van rajta,mi az ami ajánlott “sarazásra”?!
Kicsit szélesebb is beférne,gondolom az is segítene.
Köszönöm előre a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.