Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180901) maximilian4


maximilian4
addikt

Valaki tud itthon kapható ilyen adapter?
15x100 mm-ről 12x100mm-re.

Maxi

(#180902) parandroid válasza vallas (#180893) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, megoldottam, jjeahh adta az ötletet a távtartóval. Eddig a minipumpa tartója mindig a nyeregcsövön volt, most átraktam a másik italtartó alá, mindjárt elférnek. Nem mondom, hogy kényelmesen, meg azt sem, hogy esztétikus így, de az az alig 1,5 liter is kevés nyáron.



p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180903) xy.zsolt válasza gabro0 (#180900) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyik 720as dunsztosba a brigéciol2000 megy és a lánc....5 perc rázás fektetve majd leöntöm a használt brigi-t a második dunsztosba..

Ezt a műveletet megismétlem még egyszer.

Harmadik dunsztosba megy a forró víz + ultra derm + lánc....pár perc rázás fektetve majd wc-be kiönteni.

Egyszer még átöblítem csap alatt a láncot, áttörlöm és hagyom száradni. Ennyi.

Ja és itteni tanácsra első mosásra a már használt brigit is lehet használni ha leülepítve öntöd át.....ezt még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180904) Hasaggymeg válasza parkr (#180897) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Személyi mérlegek hiba6ára 10 dkg,ami egy grammbuzinak no-no. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180905) parandroid válasza parandroid (#180902) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, most nézem, a gyári gumi 700x28c vittoria zaffiro. Gyári speci szerint 410g darabja, lol, 17 wattos gördülési ellenállással. Holnap lesz még egy szerelésem, ezek jönnek le, és megy fel helyettük a conti gp5000 (210g, 10 watt gördülési ellenállás). Bővebben: [link] .

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180906) xy.zsolt válasza parandroid (#180905) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor az már 400gr a gumikon + 500gr a tárcsafék....alakul a súlya. Ez a bringa 8.5 kg felnifékkel (2018as széria)...ha emlékeim nem csalnak

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180907) Napfénysüti válasza parandroid (#180881) üzenetére

Ezt hívják trimmelésnek, ficsör.

Més que un club!

(#180908) parandroid válasza xy.zsolt (#180906) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Plusz a pedál (325g), ami a gyári speckóban nincs benne, és meg is vagyunk ~9,5-nél. Nem mért az a szar mégsem rosszul. :D

Napfénysüti: Jaja, Hasaggymeg már linkelte, megvan, köszi.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180909) xy.zsolt válasza parandroid (#180908) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180910) 6030D válasza maximilian4 (#180896) üzenetére


6030D
Ármester

Azt a kereket néztem én is. Kíváncsi leszek a véleményedre. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180911) parandroid válasza xy.zsolt (#180909) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De egyébként vicces, mert érzetre meg sokkal könnyebbnek tűnik az előző bicajnál, ami elvileg 10,5 kg a gyári speci szerint (ezzel szemben felmálházva mértem valami 11-et, igaz, minden sallang nem volt rajta).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180912) Alg válasza parandroid (#180911) üzenetére


Alg
veterán

Placebo ;]

Fura amúgy hogy a kis méret ennyi, én a TCR-t pedállal is 9 kiló alattinak mértem L-esben... Nem mintha bármit számítana amúgy hogy most 10 perc alatt érek fel az emelkedőre vagy 10:10 alatt... főleg mikor a kom meg 6 perc :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180913) Napfénysüti válasza parandroid (#180908) üzenetére

Meglepő tömeg. Az előző alu Focusom 105 szettel (felnifékes) , dög nehéz kerekekkel volt a gyár szerint 9,3 kg a Canyonom meg Ultegra + tárcsa kombóval elvileg 7,5 kg.

Més que un club!

(#180914) Tothgera30 válasza maximilian4 (#180896) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem hasznos edzőtársad lesz. Elég komoly kis cucc, sajnálom is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180915) FerNandor


FerNandor
őstag

Én lehet, hogy meg tudok most csípni egy kerékszettet. Azzal legalább 600g-ot tudok lefaragni. Jobb is, mint a gyári kerekeim. Ha a nyereg is megjön, az még minusz 200g elvileg. :Y Nagyon kíváncsi vagyok.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180916) xy.zsolt válasza FerNandor (#180915) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Láttam FB-n csináltál közvéleménykutatást.....akkor végül a csere pártiak véleménye győzött? Szerintem bárki bármit mond érezni kell mászásnál 600gr-ot a kerekeken....nem tekert még 2kg feletti kerekekkel hegyre aki azt mondja nem. Ha csak síkon használnád én sem gondolnám hogy cseréld, de te nem kevés szintet mész. A nyerget meg szerintem is a kényelem miatt cseréld inkább

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180917) maximilian4 válasza Tothgera30 (#180914) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem kell sajnálni. Jó helyen lesz itt nálam. :DD :R

6030D
Én is nagyon kíváncsi vagyok mit változtat a bringa menettulajdonságában. A gyári kerékszett van vagy 1,9-2 kiló, azért fél kiló mínusz amúgy sem kevés bringán, na de ráadásul még keréken is... :DD Ha tudok ilyen szaros adaptert szerezni, akkor már jövőhéten tudok róla írni, ha nem, akkor sajnos pihenni fog pár hetet. Eddig egyik ismerősöm sem tudott, kétlem hogy a helyi bringaboltban lenne itt Szolnok faluban. Neten sem találtam hazai webshopokban. Szóval esélyes a pihenő. :(

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#180918) FerNandor válasza xy.zsolt (#180916) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, sokféle vélemény volt.
Aztán átgondoltam és arra jutottam, hogy nézelődők és, ha találok valami könnyűt és jót jó áron, akkor lecserélem. A gyári maddux kerekeknél szerintem nem nehéz jobbat találni, bár annyira nem értek hozzá... Viszont logikusan belegondolva, biztos, hogy számít a súly a kerekeken, de ez elég idegen pálya még nekem, azonban eléggé elkezdett érdekelni a dolog. A kerekeknél meg 6-700g biztos, hogy már számít valamit. Majd elválik, hogy sikerül-e megnéznem és meg tudom-e venni őket. :)
Ha válaszol az eladó és úgy alakul, a hétvégén megyek is megnézni.

A nyerget elsősorban a kényelem miatt veszem, ugye az ülőgumóimhoz is elvileg jobban passzol majd. Az meg csak ráadás, hogy könnyű is.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180919) 6030D válasza maximilian4 (#180917) üzenetére


6030D
Ármester

Ha nem megy, féláron átveszem, ne bukj rajta sokat. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180920) maximilian4 válasza 6030D (#180919) üzenetére


maximilian4
addikt

Nanananaa. :DD
Már megrendeltem csájnából, szóval legrosszabb esetben pihen egy picit. Pardon🥺

Maxi

(#180921) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#180920) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyi az átalakító darabja,300 gr? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180922) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#180921) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C ez most talált, süllyedt. :K Viccet félretéve, jó lesz az

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180923) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#180921) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak 16g. :D Elég egy, hiszen hátul eleve 12x142-es a canga.

Maxi

(#180924) Tothgera30 válasza maximilian4 (#180917) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Abban biztos vagyok. :D Szétnézek otthon, ha lesz adapter akkor viszem magammal és bedobom a csomagba. :P

#180919 6030D: De kérem, ez hatalommal való visszaélés. ;] Annyiért én is visszavárom, ha nem válik be. :B

#180921 Hasaggymeg: Szerencsére szinte bárhová alakítható, tehát ha a hub cup-okat cserél, az talán még pár gramot jelent, de költségesebb mint egy tengelyt beledobni. ;)

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180925) parandroid válasza Tothgera30 (#180924) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy most ezen felbuzdulva én is megnéztem a kerékszettet, 1976g-ot ad meg rá a gyártó szettben, hát, ez sem egy pehelysúlyú tt-felni. Meglesz lassan az a 9,5kg, amiről indultunk. Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy érdemes-e majd’ 500 eur-t kiadni egy 300g könnyítésért. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180926) stefi81


stefi81
tag

Itt árulnak egy olcsó felnit ami nem a legújabb modelt de csak 1600g kb. A gumik viszont nehezek. 35eft-ba adná a felniket. Ennyit talán megér és eladható ha valaki le akarja majd cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#180927) INTELligent


INTELligent
senior tag

Akik kerekeket néznek, alltricksen és bike-discounton elég nagy akciók vannak.

vallas: gratula! Szuperül néz ki.

peterkeT: a te bringád is vagány. Milyen nyeregtáskád van?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180928) parandroid válasza INTELligent (#180927) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem esküdnék meg rá, de szerintem decathlonos...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180929) vallas


vallas
senior tag

ne csináljátok, már én is elkezdtem kerekeket nézegetni.... :O :O :O

mondjuk úgy is ez volt a terv, de meg kell várni az év végi prémcsit hozzá... :D
Remélem januárban is lesznek akciók, ebben a 300 euro körüli ársávban ..mondjuk egy DT vagy Mavic...

Az mindegy , hogy a mostani 6 csavaros disc felfogatású, az új meg mondjuk center lockos lesz, csak akkor arra olyan tárcsa kell ugye?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180930) parkr


parkr
őstag

szerencsétlen gyereknek legalább összedobtak egy új bringát, meg pár holmit :)
sőt, egy Giantet is kapott [link]

(#180931) rétisün válasza vallas (#180929) üzenetére


rétisün
veterán

vagy egy ilyen adapter. nekem is ilyennel vannak felrakva a 6 csavaros tárcsák a centerlockos kerékre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#180932) Tothgera30 válasza INTELligent (#180927) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézegettem, de a Wojczal Bike-on eddig fűzött kerekekre jobb árakat láttam.

#180925 peterkeT: 300g-ért 500eur nem egy nagy biznisz. Meg ugye ilyen befektetésnél érdemes a fűzött szettek irányába is szétnézni.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180933) Hasaggymeg válasza parkr (#180930) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mezítláb nyomja miközben itt papoltok a becsatolás előnyeiről. :U ...bár lábujjaival lehet meg tudja fogni a pedált és húzza is. :F :DDD

petrekeT...a grammbuzulás sosem volt olcsó mulatság,10 kg alatt súlyos pénzbe kerül minden -gramm. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180934) bardi válasza parandroid (#180925) üzenetére


bardi
aktív tag

MTB-nél egyáltalán mi az, ami jó súlynak számít?
29-es méretben, 25-30 mm széles felnivel 1900 gramm alatt nem sok kerékszettet láttam, ami elérhetőbb árkategóriának tűnik. Olyat meg egyet sem, ahol mondjuk a hátsó felni 25 széles, az első meg 30, azt csak külön találtam.

'92 Honda VFR 750

(#180935) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok,

Barátnőmnek egy ilyen fitness bringáról mi lenne a véleményetek? [Trek FX 3 Disc]

Amit tudni kell róla, hogy régóta nem bringázott, elmúlt 4-5 évben nyaralások alkalmával béreltünk bringákat, és akkor tekertünk együtt. Mindenképp fitness, vagy valami nagyon kényelmes geojú országútit néznék neki, a következő szempontok miatt:

* csak aszfalton, illetve nagyon ritka esetben murvás úton mennénk (ha elkerülhetetlen)
* én országútizom, és együtt túrázgatnánk, tehát ne maradjon le hozzám képest az 5 centi vastag bütykös gumi meg a 20 kilós bringa miatt :)
* nagy valószínűséggel taposópedállal fog kezdeni az első időszakban
* fontos az esztétikum is, hölgyről lévén szó :)

A cél az, hogy jó élmény legyen a bringázás, ne egy folyamatos szenvedés, szívás legyen, és adott esetbenn megszeresse ezt a sportot.

(#180936) itouchfan válasza INTELligent (#180927) üzenetére


itouchfan
senior tag

Küldöd a sporttudományos, edzős témájú cikkeket? Akár priviben is jöhet, köszönöm :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180937) Hasaggymeg válasza _adaml21_ (#180935) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180938) INTELligent


INTELligent
senior tag

Rose-ról tervez valaki rendelni mostanában?

Schwalbe gumiknál mennyire nagy a különbség a Speedgrip és a Performance gumik között? Smart Sam van most fent (a gyári, szerintem ez is az olcsóbbik verzió), és azt cserélném.

itouchfan: igen, lesz belőle egy hsz. Csak ez is elég hosszú lesz, úgyhogy szerintem csak este fogom megírni. De nem felejtettem el ;) .

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180939) jjeahh válasza INTELligent (#180938) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Speedgrip az nem az anyagösszetétel? A Performance meg a belépő kategória. A Performance gumikkal amúgy az a tapasztalatom, hogy kevésbé tartósak és sziklás terepen könnyebb kivágni az oldalfalukat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180940) INTELligent válasza jjeahh (#180939) üzenetére


INTELligent
senior tag

De az az anyaga. Nem voltam egyértelmű, de szerintem kitaláltad, hogy arra gondolok hogy azonos külsőből a Speedgrip és a Performance között mi a különbség.
Igazából kipróbálni venném, és ha nem jön be, akkor nem szívesen hagynék állni 40-50€-s külsőt, mert a performance csak fele annyi. De a plusz védelem az mondjuk definitíve nem hátrány :D.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180941) venember83


venember83
nagyúr

Kimaradt valakinek a reggeli kávé? [link]

(#180942) FerNandor


FerNandor
őstag

Lecsaptam, megvan a kerékszett. :)
Bontrager Race X Lite (RXL) [link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180943) Hasaggymeg válasza venember83 (#180941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jópofa! :D

FerNandor...mennyi és honnan?...amúgy faxa,tetszik az a vastagítás a küllőfejeknél és az agy kialakítása is. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180944) Maximum1 válasza _adaml21_ (#180935) üzenetére


Maximum1
őstag

Azon a bringán /számomra/ semmi nem fitnesz, 46/30 hajtás 9 sebességgel, ezzel csúnyán le fog maradni mögötted, én elfelejteném.
Merida speeder széria
Cube Sl Road széria
Mindenképpen olyat keres aminek országúti hajtása van.

(#180945) Mezga Aladár válasza FerNandor (#180942) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mióta bringát vettél mennyit tekertél?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#180946) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#180944) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha a hölgy kihajtja a 46/11-et akkor én :R előtte. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180947) FerNandor válasza Hasaggymeg (#180943) üzenetére


FerNandor
őstag

40ezer. Nagykanizsa.

Mézga Aladár: 1100km-t kb.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180948) Maximum1 válasza Hasaggymeg (#180946) üzenetére


Maximum1
őstag

Már ne haragudj, de nem is ismered a Hölgyet, és hogy bólinthatsz rá egy alivio, acera kombóra 329ezrért?
Bár ez a poszt mindent elárul mennyire felhígult ez a fórum IS.

(#180949) itouchfan válasza Maximum1 (#180948) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mi a probléma ezzel a poszttal szerinted? :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180950) Mezga Aladár válasza FerNandor (#180947) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

No offense.

Többet kellene tekerni és kevesebbet vásárolni.
Kívülről úgy néz ki csak a vásárlási mániádat csillapítod. :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.