Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180951) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#180948) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát úgy, hogy tekerek évente hét-nyolcezret, 2 nővel élek 1 fedél alatt, és még nem láttam senkit csak azért "csúnyán lemaradni" mert azt írta a váltón, hogy Acera. :U ...az meg, hogy valaki szerint egy kerékpárosnak érdekesebb a véroxigén, vagy a laktát szint mint az, hogy esetleg beállítsa éppen vacakoló váltóját vajmi kevés köze van a híguláshoz.
Rossz napod van, elmúlik, mindenki van így néha. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180952) bardi válasza Hasaggymeg (#180951) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem inkább arról van szó, hogy ennyi pénzért ez a felszereltség kicsit kevés. Persze lehet a váz meg villa nagyon jó, de na, leírás alapján nem olyan személy fogja használni, aki megérzi a váz merevségét, stb.

'92 Honda VFR 750

(#180953) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#180951) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Hát úgy, hogy tekerek évente hét-nyolcezret, 2 nővel élek 1 fedél alatt, és még nem láttam senkit csak azért "csúnyán lemaradni" mert azt írta a váltón, hogy Acera."

Mostanában a vizibiciklinek nevezett téli bringával tekerek. Van sárvédő is. Tök jó mert nehéz, és ha visszaülök az outira akkor az repül. Szóval nem baj ha gyengébb a cucc.

"az meg, hogy valaki szerint egy kerékpárosnak érdekesebb a véroxigén, vagy a laktát szint mint az, hogy esetleg beállítsa éppen vacakoló váltóját vajmi kevés köze van a híguláshoz."
:))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#180954) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Valaki cserélt már le közületek mt200-as féket deore m6000-re? Van érdemben előrelépés? Ez már a harap kategória lenne rt64 vagy 66-os tárcsával? Esetleg a gyári rt-10-el sokkal gyengébb lenne a fékhatás?

(#180955) itouchfan válasza belsodavid (#180954) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szia, nekem volt/van M6000. Egyrészt egyujjas, másrészt erősebb a fékerő, harmadrészt jobban adagolható, mint az MT200 (azt is használtam egy próbamenet erejéig). Plusz könnyebb is, szerintem megéri váltani.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180956) FerNandor válasza Mezga Aladár (#180950) üzenetére


FerNandor
őstag

Offense nincsen. Viszont honnan gondolod, hogy nekem vásárlási mániám van?
Amúgy meg, ha intézel nekem több szabadidőt és hosszabb nappalokat, akkor szólj, és visszatérünk rá, hogy mennyit tekerek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180957) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Most, hogy télre lekaptam a könyöklőt a bringáról rájöttem, hogy simán a kormányra könyökölve is tudok már tekerni ( mint a nagyok :) )....nyilván csak az osztrák tükörsima utakon ahol a forgalom is engedi. Az ülés orrán ma állítottam hangyapöcsnyit feljebb pont emiatt. Most aztán 5 kmh-val is tudok elengedett kézzel tekerni :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180958) Hasaggymeg válasza bardi (#180952) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Persze,biztos van jobb is annyiért,és a Trek sem a jó ár-érték arányáról híres,de hát az új Alivio semmivel sem rosszabb túrázni a Tiagránál,sőt.

Mézga...bár nem írja,de nem hiszem számottevő különbség lenne súlyban a 3 kerékpár között.

Továbbá...miközben mindenki véleményt nyilvánít6, nem kell azt úgy tenni,hogy pl. nem is tudom hogyan lehet túrázni olyan bringát ajánlani mellyel nem lehet murvára sem tévedni és melynek nagyobb áttételeit újan fogja majd kidobálni (50-es nagytányér?! :U ) blah-blah,arról nem is beszélve,hogy abból egyből támakörhígulásokat vizionálni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180959) Hasaggymeg válasza FerNandor (#180956) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miközben itt mind húzzuk 1gymást,el-elkap minket a gépszíj és költekezünk bringafronton többé-kevésbé értelmetlenül is.Bár nekem is korainak tűnik a kerékcseréd,ez szubjektív dolog és amúgy is mindenki arra használja erőforrásait amire éppen akarja.Van akinek szent meggyőződése autót kell cserélni 3-5 évente,esetleg telefonokat váltogat 1-2 évente,vagy éppen tévéből birtokolja mindig a legújabbat. :)
Még annyi,hogy azt tapasztaltam soxor inkább a +motiváció az amiért 1-1 fejlesztést végrehajtunk mintsem valós igény...ami ésszerű keretek között még természetes,normális is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180960) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Mielőtt letörök valamit. Hogyan tudom leszedni a kereket erről a gépről?

(#180961) Hasaggymeg válasza boygabi_ (#180960) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180962) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#180959) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam ez úgy működött eddig ha elértem egy kitűzött célt akkor váltottam drágább alkatrészre vagy carbon bicajra....pl utóbbit a 30km/h-s átlaghoz kötöttem 100 km-en :) Szóval engem már akkor motivál amit szeretnék amikor még sincs :D Idén kiérdemeltem egy könnyebb kerékszettet :K ....hiába tökéletes az is ami van

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180963) gabro0 válasza Hasaggymeg (#180961) üzenetére


gabro0
őstag

Azt a piros pöcköt lehet külön kapni?

(#180964) Tothgera30 válasza belsodavid (#180954) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egy belépő kategóriás féket egy erős közép kat.-al összehasonlítani nem érdemes. Az M6000 hajszálnyival marad ez az SLX-től, sőt szerintem pariban van. SS-en azt használom 160mm-es tárcsákkal, és sehol nem volt vele rizikós helyzetem. Ez nem lassít, hanem harap, súlya pedig alig van. Az MT200 belépő szett, nem egy kávéház.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180965) parandroid válasza xy.zsolt (#180962) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Phú, akkor megnyugodtam, az a 3h/100km kb megy, ha nincs benne komolyabb emelkedő, akkor kiérdemeltem a karbon bicajt. :DDD

Ezzel együtt ma mtb-zni mentem. Az első 10 perc után úgy néztem ki, mint egy kismalac. ;] Kicsit nagyobbra sikerült a kör, mint amit terveztem, el is éheztek ügyesen (meló után, álmosan, fáradtan, éhgyomorra, frissítés nélkül), de legalább annyi eszem volt, hogy szintet nem tettem bele.



p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180966) xy.zsolt válasza parandroid (#180965) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gondolom azért más kint tekerni mint a meleg lakásban :) érzi az ember, hogy él :) és néha qrvára fázik :D Igaz a mondás: melegnem még senki nem fagyott meg :))

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180967) parandroid válasza xy.zsolt (#180966) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hetente egyszer kimegyek azért, ennyi friss levegő kell. Jó lenne az új bicajt is kipróbálni, de minden éjjel esik kicsit az eső, tiszta dzsuva minden, avar, sár, amit a mezőgazdaság felhord, maga a víz is mocskos, ami az úton van. Most egy nullkm-es bringát vigyek így ki? Másrészt az mtb-vel azért olyan helyekre lehet eljutni, ahova országútival, de akár gravellel sem merészkedtem volna soha. Vagy max többheti szárazság után. Így meg negyveniksz éves fejjel rájöttem, hogy sarazni öröm. :K

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180968) xy.zsolt válasza parandroid (#180967) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A lényeg, hogy szívesen tekersz....bárhol, bármivel is. Én most éppen szeretem takarítani a bringát, de egy dagonyázós ride sokat rontana a varázsából :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180969) jjeahh válasza parandroid (#180967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az utolsó 3 szó... :K :R :DDD
Legutóbbin enyém nem lett annyira saras :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180970) xy.zsolt válasza jjeahh (#180969) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mi a frász van a vázra fogatva a kulacs alatt?....medveűző átokzsák ;] vagy tartalék külső gumi....jól becsomagolva?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180971) cobranco


cobranco
csendes tag

Alpesi hegyek, ragyogóan kék vizű kristálytiszta tavak, romantikus tóparti üdülőhelyek, barlangok, sóbányák, legendák, mítoszok, kemény sportkihívások egy helyen…ez Salzkammergut!
Tavaly nyáron egy 8 napos kerékpártúra keretében végigjártuk a környék emblematikus helyeit. Erről film is készült.

[Salzburgi-tóvidék 1.rész: "Salzkammergut" /Attersee,Mondsee/ 2019. FullHD 1080p]

Útvonal:
Toscana Park-Gmunden-Ort kastély-Reindlmühl-Hölltalstube-Gahberg capelle/880m/-Weyregg am Attersee-Seefeld-Steibach am Attersee-Weisenbach a A.-Unteracht-Mondsee-Scharfling-Krottensee-Höllenstein kastély-St.Gilgen-Fuschlsee-Brunnwald-Feistenau-Hintersee

Túrabeszámoló:
[link]

Fotoalbum:
[link]

Térkép:
[link]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#180972) bardi válasza xy.zsolt (#180966) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezért jó a monti, meg az erdő, nyáron hűvösebb, mint az aszfalt, télen meg melegebb, a fele akkora menetszél miatt. Persze sár az van, de rögtön hazaérés után egyszerűen le lehet szedni a nagyon nagy részét, csak egy kefe kell hozzá.

'92 Honda VFR 750

(#180973) jjeahh válasza xy.zsolt (#180970) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Utóbbi, tépőzárral rögzítve, itt jobban látszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180974) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180973) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyivel jobb mint 1 nyeregtáska,mi? ;]

gabro0...nemtom. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180975) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az nemteccik, nehezebb mosni róla minden tekerés után a sarat és zörögnek benne a cuccok :B .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180976) itouchfan válasza jjeahh (#180969) üzenetére


itouchfan
senior tag

Valami ilyesmi egyenes, minimális emelésű kormányt keresnék én is. Tudnád linkelni, hogy ez milyen fajta?
720-740 széles kéne, 31,8 átmérővel, 10k alatt, nyilván minél könyebb előny.

A mostaninak 15 mm emelése van, az sok, nem jön be.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180977) Hasaggymeg válasza itouchfan (#180976) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pro Koryakot ajánlom,bár kissé drágább. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180978) belsodavid válasza Tothgera30 (#180964) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Tothgera30 és itouchfan:

Ha az MT 200 "megfelel", akkor a Deore-val meg leszek elégedve?! Milyen tárcsával használtad? Szeretnék már végre magamnak valamit amin végre űberfasza fék lenne.

Illetve van már 6100-as és 6120-as deore is :Y

[ Szerkesztve ]

(#180979) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma fájtak a térdeim. A jobb talán kicsit jobban.
A térdkalács alatt/mellett, a külső részen, abban a kis lyukban éreztem fájdalmat. Ez mire utalhat? A héten nem tudtam biciklizni. De a legutóbbi körön ilyet nem éreztem. [link] -> Igazítsam meg kicsit a stoplit, hogy kijjebb legyen a lábfejem a pedálon, mint ahogy az ábra mutatja? Vagy csak simán hideg volt a térdemnek? Nem a téli nadrágban voltam ma még, hanem a sima hosszúban, de nem éreztem, hogy fázna a lábam/térdem.

Maximilian kiszürkült?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180980) szkink


szkink
aktív tag

Ismét hétvége,ismét tekerés,kesztyű teszteléssel fűszerezve ami jól vizsgázott (Salomon Equipe) az 5-6 fokban még sok is volt számomra a komfort.

És egy kérdés is lenne: Okozhat nem megfelelő vérellátást a lábujjakban a rosszul beállított stopli?

(#180981) 6030D válasza szkink (#180980) üzenetére


6030D
Ármester

Fázott a lábad? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180982) szkink válasza 6030D (#180981) üzenetére


szkink
aktív tag

:DDD :N csak kicsit,és érdekes hogy a jobbos sokkal jobban és csak az újaim

(#180983) bringasisti válasza FerNandor (#180979) üzenetére


bringasisti
őstag

bár egyszer már megöltek miatta hogy reklámozom

BENEFON DELTA--------N8

(#180984) FerNandor válasza bringasisti (#180983) üzenetére


FerNandor
őstag

Találtam egy nagyon jó cikket: [link]
A stoplikat befelé kell mozgatnom kicsit a középcsapágy irányába.
Amúgy szoktam itthon erősíteni, de ezt a cikket most átolvasom és beveszek még gyakorlatokat.

Köszi amúgy, bekenem és jegelem kicsit, bár activon extrám van most itthon :)

Szerk.: hoppá, találtam itthon fastum gélt is ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180985) Atti777 válasza FerNandor (#180984) üzenetére


Atti777
senior tag

Nem jó a link

Путин, иди нахуй!

(#180986) bringasisti válasza FerNandor (#180984) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem hiszek abban hogy beállítás kérdése lenne. Nyilván durva hiba az más kérdés, de én a stoplit felraktam és azóta is ott van. Inkább a fokozatos terhelés, bemelegítés, nyújtás stb.

BENEFON DELTA--------N8

(#180987) Tothgera30 válasza belsodavid (#180978) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Meg leszel, ebben biztos vagyok. Centerline tárcsákkal. M6120 az 4 dugattyús. M6100-at próbáltam, nekem nem adott pluszt az előző generációhoz képest, talán a rögzítése miatt nagyobbat/bátrabban lehet belemarkolni a fékkarokba.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#180988) bringasisti válasza Atti777 (#180985) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha avval keni magát az tényleg nem használ ;]

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#180989) FerNandor válasza Atti777 (#180985) üzenetére


FerNandor
őstag

Valóban, köszi, hogy szóltál.
[link]
http://smileymed.hu/2018/05/09/biciklizes-kozbeni-terdfajdalom/

Fáj, fájdalom, térdfájdalom. Hogy visszataláljak, ha kellene, bár elmentettem.

bringasisti pedig tud gondokat okozni stopli, ha kicsit is úgy áll, ahogy nem kéne. Nekem legalábbis.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180990) anorche1


anorche1
őstag

#akcio

Gepida u lakat mindossze 2000Ft. Mioseget nem tudom, de ennyiert altalaban sodronylakatot kapni. Szallitassal is 2900. [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#180991) bringasisti válasza FerNandor (#180989) üzenetére


bringasisti
őstag

Olyan már volt hogy szétszakítottam magam és utána egy hétig húztam a lábam de az egyrészt a korom miatt volt , másrészt a terhelés. Ilyen időben már senki nem megy nagyot ezért nem szabad hogy az ízület berobbanjon

BENEFON DELTA--------N8

(#180992) parandroid válasza FerNandor (#180989) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem futótérd. Próbálj ki egy egyszerű oldalra nyújtást (hanyatt fekvés, bal láb keresztben a jobbon át oldalra kinyújt, test marad egyenes a földön, és ugyanez nyilván tükrözve a másik oldalra), ha húzza a fenekeden az izmot, akkor egyszerűen csak nyújtás hiányában be vagy merevedve, rövidülve, és attól fáj, hogy húzza.

Tessék a nyújtást komolyan venni!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180993) FerNandor válasza parandroid (#180992) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi! Tudsz esetleg valami jó oldalt, ahol ezek a gyakorlatok össze vannak szedve?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180994) Kasya válasza cobranco (#180971) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szuper, köszönet érte! Jövőre tervben van asszonnyal, ha nem is a teljes jön össze.

A FB csoportban is te osztották meg korábban?

[ Szerkesztve ]

(#180995) INTELligent válasza jjeahh (#180969) üzenetére


INTELligent
senior tag

jjeahh: milyen hátizsákod van?
peterkeT: nem is köszöntem még meg, hogy írtál a nyeregtáskával kapcsolatban :R .
Csokicsibesz, itouchfan: mindjárt írom a posztot.

Cipő téliesítése: nem emlékszem, hogy ki ajánlotta a hővisszaverő fóliát, de tegnap egy rövid körön kipróbáltam. Ha egy óra után is ennyire nem fogom érezni a hideget (pedig a lábam fázós), akkor nagyon örülni fogok, de már így is bíztató :).

Nyaki fájdalom: azt nem tudjátok, hogy miért lehet az, hogy tökugyanolyan beállításokkal az XC-mmel le tudtam tekerni 80 km-t a hegyekben és nem fájt a nyakam, ma a Kisalföldön egy kis ~35-ös kör után meg eléggé éreztem. :F Pedig még a kormányt sem raktam lejjebb...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180996) xy.zsolt válasza INTELligent (#180995) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Más a két bringa geo-ja....a testhelyzet is más elvileg. Cipőmbe én is alufóliát tettem, rá pedig egy nylon zacskó és a kamásli. 1-5 fokig 3-4 órán át jó volt így.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180997) itouchfan válasza INTELligent (#180995) üzenetére


itouchfan
senior tag

Országútin ugye kicsit hátra kell hajtani a fejet, meg kell szokni, meg kell erősödni azoknak az izmoknak. Sztem nem lesz gond hosszú távon.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180998) INTELligent válasza xy.zsolt (#180996) üzenetére


INTELligent
senior tag

xy.zsolt, itouchfan: köszönöm mindkettőtöknek. Az az egyértelműsítés lemaradt, hogy a Kisalföldön is XC-vel mentem :D. Outin - kissé furcsa módon, pedig azzal még nem mentem annyit, mint az XC-vel - ennyire nem szokott fájni a nyakam.
De akkor amit mondtok, az alapján valószínűleg a nyújtás és a hosszabb távú adaptálódás majd megoldja.

Na írom már tényleg azt a posztot :D.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180999) INTELligent


INTELligent
senior tag

[tudástár][fiziológia][sporttudomány][táplálkozástudomány][edzés]

Ennek a posztnak az lenne a lényege, hogy rendszerezve legyenek azok az anyagok, amik az elmúlt időben szembe jöttek velem, és a kerékpározás szakmaibb/tudományosabb oldalát fogják meg, legyen szó edzésről, fiziológiai ismeretekről, vagy éppen táplálkozási tanácsokról. A források többsége angol lesz, ami nem az, azt jelzem.

Azt előre leszögezem, hogy engem a lelkesedés motivált, amúgy laikus vagyok, így a minőséget nem tudom ellenőrizni. Ahol lehetett, igyekeztem olyan forrásokból dolgozni, amik vagy valamilyen szűrőn átmentek. Amiket linkelek, ingyenesek (ha nem ismeritek a Courserát, akkor ajánlom - a kurzusok többsége ingyen is megtekinthető, max az oklevélért/egyéb extrákért kell fizetni; ráadásul most a covid miatt egy csomó dolog ingyenes lett)

Stanford Introduction to Food and Health (Coursera):
ez egy teljesen alap dolgokat tárgyaló online kurzus az egészséges táplálkozásról, nagyjából a szemléletformálás a célja. Ami a hozzáadott értéke tud lenni, az az, hogy felhoz statisztikákat, vagy olyan összefüggéseket, amik eddig esetleg elkerülték az ember figyelmét.

Science of Exercise (Coursera):
ezt azoknak ajánlom, akiket érdekel, hogy milyen folyamatok játszódnak le az emberi szervezetben sportolás hatására, hogyan adaptálódunk. Legyen szó anyagcseréről, keringésről, hormonháztartásról, vagy éppen arról, hogy mi az oka annak, hogy izomfájdalom alakul ki, esetleg, hogy mi a különbsés az aerob és anaerob ATP-szintézis között.
Gimnáziumi biológiatudással (~5 évvel ezelőttről) egész jól lehetett boldogulni a kurzussal.

Fuel the Pedal (FTP, podcast):
Na ez tényleg kemény dió, mert itt kutatók beszélnek a kerékpározást érintő témákról. Én emiatt kezdtem el csinálni a fentebbi két kurzust, mert itt már nem az alapokat beszélik meg. Van szó különböző táplálékkiegészítők/élelmiszerek hatásáról, ketogén diétáról, erőfejlesztésről, kollagénről, a tehéntej jótékony hatásairól. Messze a legjobb anyag szerintem, amit találtam, de meg kell dolgozni a befogadásával.

FasCatCoaching (podcast, ill. vannak edzésterveik, étrendjeik):
Ennek van a leginkább reklám szaga, mert gyakran a saját szolgáltatásaikat reklámozzák. Ennek ellenére viszont szerintem sokat lehet tanulni abból, amit edzéstervekről (görgőzésről is beszélnek elég sokat, vagy az erőfejlesztés fontosságáról), valamint életmóddal, étrenddel kapcsolatos kérdésekről mondanak. A podcastban vannak Q&A jellegűek, azokban is sok hasznos kérdés elő szokott jönni.
Promóként a fizetős szolgáltatásaikból néha elkotyognak pár információt, pl. az étrendből pár receptet, vagy az edzésekről ezt-azt.

És a végére jöjjön akkor vegyesen pár link, hátha van olyan, amit még nem ismertek (több itt a fórumon került elő, de most legyenek egy helyen):
Edzészónák (power & HR)
Erőfejlesztés magyar
Edzés kevés idő esetén magyar
VO2 max
Nutrixxion edzéstervek magyar

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#181000) jjeahh válasza INTELligent (#180995) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Előző generációs Osprey Syncro.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.