Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179101) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Az oldal legnagyobb optikai tuningjának lehetünk szemtanúi az indulása óta (mobil felületen) ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179102) Khelben válasza mamboo (#179089) üzenetére


Khelben
nagyúr

Attól is függ, mennyire vagy hozzászokva. Tavaly kabátban 10 fokban majd' megfagytam. Idén sima hosszúujjú felsőben voltam 7 fokban is, különösebb fázás nélkül. A szél inkább, ami kegyetlen, ha 10 fok alatt van a hőmérséklet.

(#179103) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, max 10 euróért tudtok valami nagyon erős lámpát bicajra ebay vagy amazonról vagy valami kinai oldalról ami hamar ittvan?

(#179104) Somatom válasza gergo5991 (#179103) üzenetére


Somatom
veterán

10 Euróért romantikus, gyertyafényes, Aldis lámpát kapsz. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179105) gergo5991 válasza Somatom (#179104) üzenetére


gergo5991
őstag

épp ez a baj, túlértékeli az aldi a termékeit.. :DD

(#179106) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Lesz a Lidl-ben téli futó felső. Szerintem bicajozáshoz is jó lehet, mondjuk kabát vagy pulcsi alá
[link]
Aldiban pedig téli futó nadrág :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#179107) bringasisti válasza gergo5991 (#179103) üzenetére


bringasisti
őstag

Aksi többe van

BENEFON DELTA--------N8

(#179108) sticky35 válasza gergo5991 (#179105) üzenetére


sticky35
tag

Ez ugyan túl megy a kereteden kicsit, a két LED-es változat 13 EUR:

[link]

Nekem a 3 LED-es van, az világít elég rendesen, ez alapján a kettes is bőven elegendő. :D

(#179109) Acef


Acef
addikt

Leírok egy-két tapasztalatot hátha másnak is jól jön ez az infó.
(címkék: Lánckeréksor kazetta 7-8-9-10 sebesség koszorú hézagoló váltó)

a ,
Az új (SHIMANO WHR501) kerékszettemen lévő Sora agy 7-8-9-10 sebességes sorokkal használható. [link]

Amennyiben 10-es sort teszünk az ilyen kazettára akkor nincs semmi extra.Viszont 7 vagy 8 vagy 9 sebességes sor esetén hézagolót kell tenni a sor alá (értsd:belülre, majd ezután toljuk fel a sort, mert ezek keskenyebbek. Lásd a lenti táblázatot. én ez alapján tettem hézagolót a sor alá, és az alapján, hogy a küllőkhöz ért a váltó :((( ).
Amennyiben nem teszünk hézagolót akkor előfordulhat, hogy hátul a legnagyobb lánckerékre váltva a váltókanál beleér küllőbe (mint nálam). Esetleg nem tudjuk kellőképpen meghúzni a soron lévő záróanyát.
Több megoldás van:
- nekem 8-as sor ment a 10-et is fogadó kazettára, így 1.8 mm hézagolót kellett tennem belülre (7 vagy 9 esetén más a méret) Mivel nem volt ilyen hézagolóm, így átmeneti megoldásként egy 8 sebességes sorból kivett 14-es lánckereket tettem belülre, majd erre egyből hézagoló nélkül a 8-as sort. (a 8 sebis lánckerék pont 1.8mm, ez volt a belső hézagolóm)
- jobb/jó megoldás a direkt erre a célra gyártott hézagolók alkalmazása (pl. lásd a lenti képen)

b.,
Más téma, de még mindig sor. SENKIT SEM AKAROK ERRE BIZTATNI, DE NEKEM MŰKÖDIK, BEVÁLT. CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
Nekem a 8-as sorom 11-12-14-16-18 21-24-28... A 11 és 12 fogú lánckerekeket nem használom, viszont jó jött volna más kiosztás a soron, azaz fent több lehetőség és más kiosztás, ezért:
- bontottam a sort, kivettem a 12-es és a 28-as kereket (a 11 maradt, azt fent kell hagyni mert erre ül fel a záróanya)
- beraktam felülre egy 26-ot és egy 32-t (ezek egy használt, de nem kopott sorból lettek bontva) Az így összerakott sortól kicsit tartottam, mert a záróanya alatti 11-es tányér alá nem a hozzá formailag kialakított lánckerék(12) került, valamint így ~0.4-5mm-el vastagabb lett a teljes sor mint az eredeti 8-as, de ez nem okozott gondot a használatkor, ill. miután megérkeztek a rendelt Shimano hézagolók akkor korrigáltam, mert én csak 1 mm hézagolót raktam belülre, nem pedig az ajánlott 1.8mm-t.

Volt:
záróanya / 'vastag 11 / 'vastag 12 / hézagoló +14 / h. +16 / h. +18 / h. +21 / h. +24 / h. +28 / + az a., fejezetben írt 1.8mm hézagoló
Módosított:
záróanya / 'vastag 11 / h. + 14 / h. +16 / h. + 18 / h. +21 / h.+24 / h. +26 / h. +32 / + az a., fejezetben írt, de itt már csak 1 mm hézagolás

A fenti a-b fejezet végeredménye, hogy - most van egy 10 sebességes kazettán lévő 8-as sorom ami ugyan ~0,3 mm-el keskenyebb mint a "papírforma", de ez nem gond, hisz így sem ér bele a küllőkbe a váltó, és meghúzható a záróanya- valamint kivettem a számomra felesleges 12-es lánckereket és olyat raktam be ami számomra kedvezőbb kiosztást eredményez.

megjegyzések:
- A lánckerekek variálásával "óvatosan, mert amennyiben más csoportjelzésű lánckereket rakunk a sorba akkor elképzelhető, hogy nem lesz olyan tökéletes a váltás mint volt (nálam nem okozott gondot, pedig más volt a berakott lánckerekek csoportjelzése)
- Hézagolók cseréje után a váltót is állítani kell a végállás és váltás miatt.
- 10-es kazettára rakott 8-as sor alá elvileg 1.8 mm hézagoló kellene, mert a 8-as sor ennyivel keskenyebb mint a 10-es, de ez a záróanya felrakásakor 'majdnem soknak tűnt, emiatt is maradtam az 1 mm hézagolónál, pedig 1.2 mm-t is rendeltem.

A hézagolók, amiből végül is az 1 mm-t használom:
[link]
[link]

A korábbi hsz-ben már linkelt váltók kompatibilitásáról szóló cikk, bikemag váltórendszerek kompatibilitása a-z [link] és az abban lévő sorok lánckerekek és hézagolók méreteiről készült táblázat:

[ Szerkesztve ]

(#179110) stefi81


stefi81
tag

Ma én is a hátsó sorral szívtam megint.
Most ez lett belőle, mert a t28 és a 3-as csoport mérete nem volt jó. Nem cs-6700
Legalább könnyebb lett.


(#179111) cdl válasza mamboo (#179089) üzenetére


cdl
senior tag

- 3,4 alatt a lábam lefagy 1,5 óra után. Szóval kb addig.

(#179112) Hasaggymeg válasza Somatom (#179104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179113) xy.zsolt válasza stefi81 (#179110) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:Y haha....carbon cuccok, ugyaaan mááár.....így lehet ingyen könnyíteni a bringán ha nem kell az a sok felesleges fogaskerék rajta.....combosoknak és alföldieknek :D
Bár így belegondolva pont a síkon nem számít annyira ez a plusz súly (kivéve keréken), szóval akkor inkább csak a combosoknak akár hegyre is :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179114) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#179101) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Engem meg egy füsttel "lefokoztak" sima mugli addiktnak. :U ...mi vagyok én,drogos?! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179115) Acef válasza stefi81 (#179110) üzenetére


Acef
addikt

Azok ahead hézagolók (voltak)?

[ Szerkesztve ]

(#179116) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Lassan de biztosan megadja magát a bikecomputerem...a felfogató részéből letört egy kicsi darab ezért most ha picit is de billeg a mount-on. Szóval nincs mese, hamarosan újat kell vennem. Mi is volt a gondotok a garmin 520-al??? Mert akiknél látom, hogy használják azoknak elég pontos....erdős utakon is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179117) anorche1 válasza anorche1 (#179012) üzenetére


anorche1
őstag

Ma megvettem vegul M -es meretben.
A boltban mind2 -vel sokat koroztem. Az M -es tunt a kenyelmesebbnek, de nem tudom. Most este mentem vele egy rovidet, lehet hogy rovid. Bar a nyereg kozepallasban van, hatrebb lehet huzni.
De a stucni alapbol mind2 -n 80 -as. Annal hosszabbat montira nem igazan szoktak tenni. Az L -esen meg cserelhettem volna rovidebbre.

Hat nem tudom. Remelem jol dontottem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#179118) Acef válasza anorche1 (#179117) üzenetére


Acef
addikt

Túl rövid <-> túl hosszú?

A két rossz közül a rövidebb a kevésbé rossz (persze nem extrém eltérésre gondolván)

Nyerget hátra, ha utána még mindig rövidnek találod akkor 90-es stucnit is próbálhatsz

Esetleg hátrahajlás nélküli kormányt

[ Szerkesztve ]

(#179119) Hasaggymeg válasza anorche1 (#179117) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó lesz az ne aggódj,1 cm kormányszár,vagy hátrébb tolt nyereg sokat jelent érzésre...ha egyáltalán kell.Adj kis időt neki,ne naponta állíts,légy biztos,hogy állítani kell. ;) Körhátszelet hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179120) stefi81 válasza Acef (#179115) üzenetére


stefi81
tag

Ilyen amit oda raktam.

(#179121) stefi81 válasza stefi81 (#179120) üzenetére


stefi81
tag

Nincs szerencsém ezzel a bringával.
Most az hajtóművet szedtem szét és ez fogadott:

Hogy lehet ezt a csapágyat kiszedni és milyet érdemes venni helyette?

(#179122) ZolkoW válasza stefi81 (#179121) üzenetére


ZolkoW
őstag

itt mi a baj? BB30-as? a méretei kellenek a csapágynak (pl. 37x30x7mm), ez alapján csapágybolt, vagy ha tudod, pontosan milyen szabvány,akkor bicóboltban az alapján. van hozzá kiütőszerszám.
szerk.: a műanyag tömítésű jobban szokott viselkedni biciklin, fura,hogy fém porvédőset is látni.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179123) stefi81 válasza ZolkoW (#179122) üzenetére


stefi81
tag

Sima cspágy 6906 felirattal. Ez a alu takaró volt a hajtókar alatt.
Egy kis lyuk is van az alu takarón, ami zsirral volt benyomva. Gondolom úgy meg lehet zsírozni a csapágyat.

(#179124) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nézem ezt a garmin 130as computert....az ára szuper, tudása parádés, galileo műhóóódas :) , de a kijelző mérete szerintem nekem kevés :W Van tapasztalata valakinek az 520 és a 130 között e-tekintetben? 2 nagy és 4 kisebb adatra van szükségem a megjelenítéskor.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179125) cdl válasza stefi81 (#179121) üzenetére


cdl
senior tag

Szabvány csapágyak. A másik oldalról óvatosan kiütöd, semmi gond.
Miért nincs szerencséd?

(#179126) gabro0 válasza xy.zsolt (#179124) üzenetére


gabro0
őstag

Bőven elég :) navigálni úgysem fogsz rajta.

(#179127) xy.zsolt válasza gabro0 (#179126) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az oké is csak hogy látom-e a számokat amit az 520ason még látnék????? Kisebbek rajta a számok attól, hogy maga a kijelző kisebb picivel? Olvasószemüvegben nem fogok tekerni :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179128) bardi válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem is kell abba tekerni, elég ha egy állványt csinálsz neki a kormányon :DDD

'92 Honda VFR 750

(#179129) 6030D válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


6030D
Ármester

ilyen

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179130) xy.zsolt válasza 6030D (#179129) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi, de ebből nem derül ki. Használsz olvasó szemüveget? és ha igen 1.5 nél erősebbet? És ezt látod menet közben rendesen szemüveg nélkül is? Vagy mondjuk ha lemérnéd a kijelzőn a sebesség számának nagyságát (mm-ben) az megoldható? Tudom sokat kérek, de csak így lehetek biztos benne sajnos. Vagy ha elmegyek és valahol megnézem személyesen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179131) 6030D válasza xy.zsolt (#179130) üzenetére


6030D
Ármester

Nem vagyok szemüveges, de elég jól látom az apróbetűt az átlaghoz képest. Holnap lemérem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179132) truefx válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


truefx
aktív tag

Sajnos én is vaksi lettem az utóbbi években, de a Roam kisegít bringázás közben. Kontrasztos, és menet közben lehet nagyítani/kicsinyíteni a kijelzőn az információkat. Persze a Garminok jobban meg vannak pakolva funkciókkal, és a magasság szenzor nem tökéletes, de user experience szempontból nálam nyert.

(#179133) mamboo válasza szimpláncsak (#179106) üzenetére


mamboo
tag

:C

(#179134) nismoka válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


nismoka
addikt

Ajánlom figyelmedbe Rudy Project RX nekem bevált. [link]

(#179135) Khelben válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én is sokat gondolkodtam a 130-on az ára miatt. Végül a kis kijelző miatt vetettem el és vettem az Elemnt Bolt-ot. Nem bántam meg, azért van különbség láthatóságban.

(#179136) jjeahh válasza xy.zsolt (#179124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Futólag mindkettőt próbáltam, de a szemem jó... Ettől függetlenül nekem nagyon pici a 130, nem tetszik, hogy a mérete miatt úgy néz ki, mint egy klasszikus mágneses komputer :D . 520 alternatív térképpel egész jónak tűnt, a gyári térkép botrányosan minimál volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179137) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#179130) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Harmincéves bammeg, lát mint a sas! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179138) flash- válasza Hasaggymeg (#179092) üzenetére


flash-
veterán

strava alap adatokat kér, nem ,kor,súly,aztán abból kalkulálja a wattodad,hát szerintem hülyeség az egész,pl lejtőt is úgy veszi mintha azt a wattot síkon érnéd el.
volt aki tesztelte,azt mondják emelkedőn egész pontos..hát nemtom..

max pulzust érdemes még megadni, illetve a zónákat is egyénre be lehet benne állítani(pc web es felületen). meg talán megadom a privacy-mat hogy ha otthonról induljak, a házam pár száz méteres környékéröl mutassa ne pont a házunk elől.

5 perc kb. szóval olyan sok mindent nem kér az

truefx: Garmin magasságszenzorával mi a baj? bryton- on a meredekség mutató a fura:
pl az hogy elkezdek emelkedőn menni van egy 10% os rész aztán már csak 1-2 de még az óra akkor mutatja a 10%-ot(késésben van pár másodpercet) mondju folyamatos emelkedőre jó de ami gyakran változik ott már .nemtom ez garminnál is ilyen? mert ha igen akkor nem nem látom értelmét tényleg a garminra váltásnak..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179139) Hasaggymeg válasza flash- (#179138) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg akartam most nézni gépen, de így hirtelen nem tudtam...de emléxem kért olyan adatokat is az általad említett, és általában minden ilyen alkalmazás által elkérteken kívül, amit nem igazán értettem minek kell neki és felidegesített. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179140) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket. A szemem olyan amilyen sajna....42 éves koromig még nekem is olyan volt mint a sasnak :) 10 év alatt eljutottam az 1.5 dioptriáig, amire mondhatnánk, hogy nem sok csak hát az idő nem nekem dolgozik :D Mondjuk rohadjon meg a Garmin is....már a 130as-on is ronggyá kaszálja magát, mégsem akarják normális méretű kijelzővel gyártani....ez által szűkítve a vásárlók körét, így terelve a népet a még nagyobb profitot adó kütyükhöz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179141) truefx válasza flash- (#179138) üzenetére


truefx
aktív tag

A Wahoo magasságszenzorára értettem. Néhány hete volt itt egy panaszposzt, miszerint az emelkedést és a süllyedést nem jól méri, konkrétan néha nagy különbség van a kettő között, miközben ugyanazon a ride-on a Garmin pontosabb. Én nem tapasztaltam annyira nagy különbségeket, szóval azt hiszem hogy csak egy hibás szenzorrol lehetett szó, de mindenképp utánanéznék a dolognak, ha fontos ez az adat. (hibás szenzorokról amúgy annyit, hogy ismerősnek szó nélkül cserélték az Elemnt-jét Roam-ra egy hibás hőmérséklet szenzor miatt, mert Elemnt már nincs forgalmazásban, felár nélkül)

(#179142) 6030D válasza xy.zsolt (#179130) üzenetére


6030D
Ármester

Nem privátban válaszolok, hátha másnak is infó.
Nagy számok 6,5 mm, kicsik 4 mm, feliratok 2 mm. Ha elég 4 adat, akkor a nagy számokból kifér.

Hasaggymeg: 34,5 :o

(#179140) xy.zsolt: montisoknak mondjuk elég jó selling point, hogy stucnira rakva nem sokkal szélesebb, mint a stucni, így nincs útban, nem térdeli le, nem takar ki semmit (jó, ez túlzás). Nekem pl a V650 azért sem jött be, mert kicsit zavaró a nagy tepsi a kormányon. De mondjuk túrázni meg tök jó, hogy mindent látsz rajta.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179143) jjeahh válasza truefx (#179141) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy tűnik ez gyakori jelenség, ismerősök Garminjai jól mérnek (az enyém is), de többször hallottam panaszt Brytonra is és haveromnál már második Suunto vacakol. Az elsőt asszem kétszer küldte vissza és most az új órája sem mér jól, gyakran 3-400 méterrel kevesebbet mér, mint a többi komputer/óra. Szal én azt mondanám, hogy valszeg nagyjából márkafüggetlen jelenség és majdnem mindenhol előfordul.

xy.zsolt: Amúgy most jut eszembe, szerintem a 130-ban a gps gyengébb, mint a többi Garminban, a haveromé olyan helyeken veszti el a jelt, ahol a mobilok szokták, vagy gyakran még azok sem. Pl. a közeli sűrű erdőkben többször előfordult már, hogy nem talált műholdat és húzott egy egyenes vonalat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179144) parandroid válasza jjeahh (#179143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a garminoknak a barométer is segít (amelyikben van).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179145) jjeahh válasza parandroid (#179144) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Haverom mindkét Suuntojában volt, de kalibrálják el magukat vagy nem tom mi van :D . Enyém is kiírja néha, hogy "magasságadatok beállítva" vagy kalibrálva vagy ilyesmi, de eddig nem volt baj vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179146) ZolkoW válasza flash- (#179138) üzenetére


ZolkoW
őstag

mindig visszamenőleg számolja a szöget, a út és magasságváltozás alapján, azért késik. Mondjuk nem értem, miért nincs benne giroszkóp, azt lehetne egy vízszintes helyen nullázni, csak lehet hogy teleszkóp hintázása, meg egyéb zajok használhatatlanná tennék... ja, és 2 centtel drágább is volna ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179147) maximilian4 válasza xy.zsolt (#179127) üzenetére


maximilian4
addikt

Minek olvasószemüveg? Nem 2 centire van a szemed előtt. Ha messzire jól látsz, a 130-ast is látni fogod, ha nem látsz jól így is úgy is kell szemüveg, hisz vakon nem vezet az ember (tekerni sem teker). :B

Maxi

(#179148) bringasisti válasza ZolkoW (#179146) üzenetére


bringasisti
őstag

A giroszkóp meghülyülne a bringa rugózása miatt.

BENEFON DELTA--------N8

(#179149) xy.zsolt válasza 6030D (#179142) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A 6.5mm még talán elmenne (most), pár év múlva nem biztos, de a 4mm már most is kevés. És én csak 1.5 dioptriás olvasót használok amúgy.....az amúgy 2 felettit használók nem is értem, hogy látják pl az 520as kijelzőjén lévő kisebb karaktereket szemüveg nélkül :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179150) xy.zsolt válasza 6030D (#179142) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, és köszi, hogy időt szántál erre :R hasznos infó

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.