Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180851) stefi81 válasza INTELligent (#180848) üzenetére


stefi81
tag

Nekem garmin fenix 3 hr van ami tud vo2 maxot de szerintem nem lehet túl pontos. Max magadhoz mérve van értelme hogy látni a fejlődésedet. (Használtan vettem 40eft-ba és szerintem a garmin a csúcs még akkor is ha egy 5éves óra) Igaz csak futással tudom mérni, mert bringához kell a gyári pánt és úgy mér vo2-t. Kaptam kölcsön egy gyári pántot és azzal tekertem de akkor sem mért bringánál vo2-t, nem tudom miért.

(#180852) ZolkoW válasza INTELligent (#180848) üzenetére


ZolkoW
őstag

Lehet, hogy keverem a szezont a f**zommal, de a VO2-t úgy rémlik, egyszerűen a max pulzus és a pillanatnyi pulzus kell, ebből számolják, vagyis annyira lesz pontos ezeken, mint amennyire a pillanatnyi pulzus mérése.

Egy régi Mi Band 2-t hordok, de a pulzusmérés ki is van kapcsolva rajta, mellkaspántom meg úgyis van sportoláshoz :). De az alvásomat figyeli, reggel ránézek, és megtudom, hogy IGEN: aludtam. Na jó, ennél többet is mond, és ritkán téveszt, pl. néha tök hülyeséget ír az elalvás időpontjára, de általában jó. Gondolom az újabbak még finomodtak azóta, de ha ilyesmi statisztika kell, arra jó lehet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180853) anorche1 válasza stefi81 (#180851) üzenetére


anorche1
őstag

Grat a forditoknak, ezert is hasznalom minden eszkozomet, rendszeremet angolul.
Angol nyelven igy nez ki az uzenet:
Ride at a steady, high intensity for 20:00 with HR and power to get VO2 max.

(#180852) ZolkoW
Ennel biztos, hogy bonyolultabb keplettel szamol, de az biztos, hogy nem pontos.
De a runanalyze.com -on a garminos edzesek alapjan pontosabb eredemnyt dob szvsz.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#180854) sz_abika


sz_abika
addikt

Karácsonyra szeretnék egy komplett szerelőkészletet, ilyesmit https://www.wiggle.co.uk/lifeline-bike-tool-kit-18-piece
Viszont akár hol nézem, csak Shimanos spéci dolgok vannak benne, nekem meg Campa kellene... gondolom a piacméretek miatt ez utóbbi a ritkább, de olyannyira hogy még nem is láttam szinte :(

PSN: xszabikax

(#180855) stefi81 válasza anorche1 (#180853) üzenetére


stefi81
tag

Akkor ezért nem volt mérésem, mert nem tekertem túl intenzíven? (Volt hogy 1 órát tekertem a pánttal de csak átlag 140es pulzussal.

Egyébként a mostani helyzwtben így lenne a helyes:
“Ride at a steady, high intensity before at 20:00 with HR and power to get VO2 max.”

[ Szerkesztve ]

(#180856) FerNandor válasza stefi81 (#180855) üzenetére


FerNandor
őstag

Ahogy anorche1 leírását nézem, kellett volna hozzá watt mérő szerkezet is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180857) Alg válasza ZolkoW (#180842) üzenetére


Alg
veterán

GPLama már letesztelte, nem sikerült túl jól sajnos, sem mint hajtókar (ferdén megy bele a pedál, hajlik), sem mint watt-mérő... de legalább "olcsó" ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180858) Hasaggymeg válasza sz_abika (#180854) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már volt itt szó róla néhányszor, hogy talán jobb összeválogatni magadnak mint vásárolni egy ilyen "egységcsomagot" melyben van ami nem kell és nincs ami kellene. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180859) Hasaggymeg válasza stefi81 (#180855) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a 20-at percre érti nem a délutáni nyolcra, nem? Mert ha igen akkor csak before, at nélkül a helyes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180860) stefi81 válasza Hasaggymeg (#180859) üzenetére


stefi81
tag

Csak vicc volt hogy most van a kijárási tilalom... ;)

(#180861) ZolkoW válasza anorche1 (#180853) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem mintha említettem volna képletet, csak arról beszéltem, hogy milyen bemenő paraméterek vannak. Ez az oldal azt mondja, Vo2 Max = 15.3 x (MHR/RHR), ahol a MHR a max pulzus, a RHR a nyugalmi pulzus. (Én VO2-t írtam, az lehet, hogy nem is értelmezett dolog, csak a VO2max, de erről szól a képlet is, ami nyilván egy közelítés, mint a 220-életkor)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180862) sz_abika válasza Hasaggymeg (#180858) üzenetére


sz_abika
addikt

Gondolom, sokszor ez van, viszont ajándék lenne és egy ilyen "díszdobozos" megoldás csak igényesebb lenne :)

PSN: xszabikax

(#180863) xy.zsolt válasza jjeahh (#180813) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egész jó háttérkép lett a fotód egy részletéből :K

Ugye nem veszed zokon, hogy téged lehagytalak ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180864) jjeahh válasza xy.zsolt (#180863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom elég rossz minőségű lett ekkorára vágva, de amúgy megtiszteltetés :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180865) parandroid válasza jjeahh (#180850) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azzal a 400 m előnnyel én nem lennék annyira nyugodt. Olyan szépek azok a hegyek, fel ne másszon rá valaki... ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180866) jjeahh válasza parandroid (#180865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Max te előzöl be görgőn :D . Felénk már nem teker egy ismerősöm sem, csak a 2-3 haver, akikkel szoktam terepezni, mindenki elrakta a bringát, offszezon. Van egy fb csoportunk, amiben már 20 ember van és minden tekerés előtt kiírjuk, hogy hova megyünk és mikor, de a legutóbbi 8 körre már nem csatlakozott senki.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180867) INTELligent válasza stefi81 (#180851) üzenetére


INTELligent
senior tag

stefi: Köszi a tapasztalatokat!
ZolkoW: hát igen, amit te írsz, az egy becslési módszer (angol wikin egész jól leírták). engem a FIck-egyenlet féle egzakt mérés jobban érdekelne. Mivel azt írják a jobb eszközök, hogy van bennük pulzoximéter, így elvileg az "arteriovenous oxygen difference" (~arteriális és vénás oxigénkoncentráció-különbség) mérhető, a másik tényező ("cardiac output" = BPM x szívverésenkénti átpumpált vértérfogat) már neccesebb, de mivel a pulzust lehet mérni, így ha mást nem is, de azt megkapod, ha fejlődsz. Meg valószínű vannak statisztikai modellek arra, hogy ha ilyen teljesítményt tudsz leadni ilyen pulzuson, akkor kb. ez lehet a szíved "lökettérfogata". (ez az utolsó csak elmélkedés, erre nem kerestem sem megerősítést, sem cáfolatot).
Az alvásra azért lennék csak kíváncsi (lehetőleg minőségi mutatókkal), hogy könnyebben tudjam menedzselni a pihenésemet.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180868) INTELligent


INTELligent
senior tag

Na kifutottam a szerkesztési időből.
Utóbbi időben találtajm sok érdekes dolgot a sportolás/kerékpározás fiziológiájával, ha gondoljátok, szívesen megosztom. De ha csak nekem van igényem ilyesmire (könyvek, online anyagok, podcastok - tudományos igényességgel, de nekem laikusként is elég érthetőnek, szórakoztatónak, és talán hasznosnak is bizonyultak), akkor nem fárasztom a topiklakókat :D.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180869) Csokicsibesz válasza INTELligent (#180868) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Inkább ezeket a posztokat olvasom, mint 350. milyen bringát vegyek, jó-e nekem méretben, hogyan kell megszerelni hozzászólás.
Bár azt vettem észre, hogy az edzéssel kapcsolatos téma nem izgat túl sok embert.

(#180870) itouchfan válasza Csokicsibesz (#180869) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szintén ez az, ami a leginkább foglalkoztat.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180871) maximilian4


maximilian4
addikt

Imádom az ilyen videókat! Hogyan lesz egy legalapabb sora szettes, 10,7 kg-os, alu cannondale topstone gravel-ből egy 8 kg-os gravel. Mennyire jön ki a vázszett az összes gyári alkatrész eladása után stb.. :) [link]

Maxi

(#180872) FerNandor válasza INTELligent (#180868) üzenetére


FerNandor
őstag

Jöhetnek.

#180871maximilian4
elég jó :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180873) vallas


vallas
senior tag

Ma meg volt a teszt kör a Giant-el... :DD :DD :DD 20 km nagyon laza

Még ismerkedünk, féket bekoptatunk, ülésmagasságot tesztelünk, de jó volt, sokkal kényelmesebb mint a másik... az ülés nagyon szupernek tűnik, olyan forma ,és méret mint a carbon ülésem, de egy picivel több rajta a párnázás, és ez tetszik
A Tiagra váltás teljesen olyan mit a régi 105-s , még max picit finomítani kell a keresztbe váltásoknál, egy hangyányit oda ér a lánc az első váltóhoz...

délelőtt még lőttem spd cipőt a playersroom outletbe... egy dorko-t

nem teljesen az én színvilágom, de majd megoldom... 17 ezer lett volna, de megkérdeztem van e valami eksön most, és így 14500 pénz volt...
valamint hétfőn meg lesz az 520-s SPD pedál is
Ha összeállt, még megyek vele egyet aztán szerintem marad a görgő, mert a taknyom nyálam egybefolyik ilyenkor tekerés közben....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180874) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy szerintetek egy trail/enduro bringa kényelmesebb, mint egy hobbi xc gép?

(#180875) f4lcon válasza IMIIKE1998 (#180874) üzenetére


f4lcon
őstag

a kényelmet nem biztos, hogy a rugóút határozza meg
sokkal inkább a bringán elfoglalt testpozíció pl

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180876) martin66 válasza Hasaggymeg (#180832) üzenetére


martin66
senior tag

igy nez ki

(#180877) Hasaggymeg válasza martin66 (#180876) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez jónak tűnik...marad a B csavar.

IMIKE...kérdezd meg Csokicsibésztől. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180878) bringasisti válasza martin66 (#180876) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem lehet hogy a váltó kicsit keresztbe van téve?

BENEFON DELTA--------N8

(#180879) bardi válasza Hasaggymeg (#180877) üzenetére


bardi
aktív tag

Az a rész, ami a váltótartó fülhöz van csavarozva, annak nem kb vízszintesnek kéne lennie?
Abból gondolom, hogy a felső görgő nagyon messze van a lánckeréktől, vagyis inkább túlzottan előre felé van, ahelyett, hogy a fogaskoszorú alatt mozogna. Én egyszer a sajátomat szerelve eléggé elgondolkoztam, hogy mégis hogyan kell ezt felrakni, hogy jó legyen.

Szerk: ha nem is vízszintesnek, sőt, közelebb van a függőlegeshez, de hátrafelé nyúlik képeken amit találtam.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#180880) Alg válasza bardi (#180879) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem simán lehet, hogy csak a furán lekanyarodó láncvilla miatt kerül ilyen közel...

A másik, nem tudom eredetiek-e rajta a lánckerekek, ha nem, érdemes lenne megnézni belefér-e a fogkiosztás a váltó által átfogott tartományba.

+B csavart lehet próbálni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180881) parandroid válasza vallas (#180873) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy triviális, de nekem a tiagrán van fél fokozat elöl a keresztbe váltáshoz. Vagy csak nagyon szarul van beállítva a váltóm. Úgy értem, ha a nagy fogaskeréken van elöl fent a lánc az első váltó, és kattintok egyet a kis karon, akkor nem vált le azonnal a kis fogaskerékre, csak beljebb tolja kicsit a váltót, így nem dörzsöli a láncot, ha hátul is a nagy fogaskerekeken van. Ha a kis fogaskeréken van elöl, ott nem találtam ilyet. De mondom, nem vagyok benne biztos, hogy ez bug-e, vagy fícsör?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180882) bringasisti válasza parandroid (#180881) üzenetére


bringasisti
őstag

Én azt nem értem 3*9 esetén miért kell keresztbe váltani?

BENEFON DELTA--------N8

(#180883) parandroid válasza bringasisti (#180882) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2x10

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180884) bringasisti válasza parandroid (#180883) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#180885) vallas válasza parandroid (#180881) üzenetére


vallas
senior tag

ezt tudom, ez a trimmelés rajta, azt hiszem így nevezik...
szerintem csak minimálisan kell állítani rajta, meg úgy is kell egy kicsit állítani majd , ha már "beültek " a bovdenek a helyükre...

Neked meg volt már a teszt kör ?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180886) vallas válasza bringasisti (#180884) üzenetére


vallas
senior tag

ez egy másik projekt, egy hátsó váltó probléma... :) martin66-é

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180887) bringasisti válasza vallas (#180886) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen. Az a kép lett nagyitva reagálva egy másik hozzászólásra

BENEFON DELTA--------N8

(#180888) Hasaggymeg válasza parandroid (#180881) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ficsőr te ficsúr,a Tiagra már tuGGYa. :D ...persze ahogy Marcellus is írja,ahhoz a 6ároló csavar és a bovdenfeszesség is faxa kell legywn,hogy a váltót láthatóan el is mozdítsa befele,illetve kifele.
Ott a júzer menjúöl abban írja a trimming ficsört. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180889) parandroid válasza bringasisti (#180884) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ez egy másik bicikli. Keresztbe beszélgetünk, én vallasnak válaszoltam a tiagrás felvetésére.

vallas: Nem, korán kelés van, aztán meg beájulás, mire magamhoz térek, meg már sötét van. Na meg a 10 fokban nincs is sok kedvem, borús is az ég egész nap, tiszta félhomály van, nem merek kimenni az útra. Max mtb-vel a kevésbé forgalmas helyekre.

Viszont ma felszereltem, nyeregtáska, minipumpa, navi tartó, hátsó lámpa, csengő (sajnos muszáj), meg egy kulacstartó. Utóbbiból nem fér fel mind a két elite, sajnos összeakadnak, így a függőleges csőre tettem, a ferdén előre tartó meg laposabb, vastagabb, oda kevésbé hülyén néz ki a minipumpa tartója. Nyáron viszont egy kulacs kevés lesz, szóval ki kell találnom valamit.

Amúgy ha nektek csak egy kulacstartótok van, de két hely, akkor azt hova szokás tenni? Az alsó vázcsőre, vagy a nyereg alatti függőlegesre? :F

Ja, előtte is lemértem, meg utána is, 9,5 kg pedálokkal (deore xt), de minden más nélkül, 10,5 kg az összes sallanggal (ebből 462 csak a nyeregtáska). Én sem értem, szerintem szar a lógatós mérlegem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180890) Hasaggymeg válasza parandroid (#180889) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én az alsó csőre teszem,könnyebb előkapni és a kifolyt (kólás :B ) víz sem az első váltóra,hajtásra folyik.
...és a lemaradt link. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180891) jjeahh válasza parandroid (#180889) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Keress rá a bottle cage positioner, bottle cage relocator, Shimano SM-BA01 kulcsszavakra, esetleg Fidlock vagy ha nagyon olcsón meg akarod úszni és eddig 2 500ml kulacsot használtál, akkor vehetsz egy 1L kulacsot helyettük. Nekem csak egy kulacstartóm van és hosszú túrákon 1L Zefal kulacsot használok :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180892) parandroid válasza jjeahh (#180891) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2 db Camelbak Podium Chillt használok, Elite tartókkal. Vagyis használtam eddig... 710 ml-esek a palackok, néha így is necces volt nyaranta. Most nézem amúgy, hogy az orbea saját storejában csak kinder, meg junior italtartók vannak, kis palackokkal. :W

Ezek a repozícionálók meg elég hülye megoldásnak tűnnek egy karbon országútira. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180893) vallas válasza parandroid (#180892) üzenetére


vallas
senior tag

még nem próbáltam, de a Giant-en is neccesnek tűnik a 2 tartó, de úgy is meg kell 50km-kén állni egy sörre... :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180894) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

nagyon belejöttem ebbe a 3 dunsztosüveges láncpucolásba....és szívesen is csinálom 2hetente(500km) :K gyakorlatilag tiszta marad minden, nem kell takarítani utána a fröccsenéseket, dzsuvát.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180895) FerNandor válasza parandroid (#180881) üzenetére


FerNandor
őstag

A Clarisom is ilyen. Vannak rajta "fél" fokozatok.

A csupasz Orbeádra mért 9.5-öt a mérleg? Az biztos nem létezik :D
Az én lógatós mérlegem is szar. Mért mindent...
De a szobamérleg is aztén mért mindent. Nem tudom, hogyan lehetne lemérni pontosan.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180896) maximilian4 válasza FerNandor (#180895) üzenetére


maximilian4
addikt

Új hsz. akart lenni
Na. Megvan a kerékszett. tothgera30 kollégával üzleteltem egy 1460 grammos szettet. Kíváncsi vagyok az új kerekekkel mennyit fog mérni a mérleg. Egy biztos, hogy már 8-assal fog kezdődni. 🤩

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#180897) parkr válasza FerNandor (#180895) üzenetére


parkr
őstag

ráállsz a mérlegre bringával a kezedben és kivonod a testsúlyod. így jónak kell lennie.

(#180898) vallas válasza parkr (#180897) üzenetére


vallas
senior tag

:K :K :K :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180899) FerNandor válasza parkr (#180897) üzenetére


FerNandor
őstag

Így sem lett jó ;] Kétlem, hogy 7, valamennyi kiló, amikor gyárilag 9.2 vagy mennyi. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180900) gabro0 válasza xy.zsolt (#180894) üzenetére


gabro0
őstag

Ha még nem írtál erről, akkor engem érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.