Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179851) bringasisti válasza Hasaggymeg (#179849) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt két feleségem és 3 élettársánam. Elég öntörvényű fickó voltam mindig, + az én lakásomban laktam az idők folyamán a csajok csak vendégségbe voltak

BENEFON DELTA--------N8

(#179852) FerNandor


FerNandor
őstag

Én is a vizes alapú brigéciollal mostam most. Nagyon kevés is elég volt. Aztán meleg víz meg JAR volt még nálam. Meg a végén tiszta meleg víz.
Benzint a fűnyíróba öntök, gázolajat az autóba, petróleumot meg a viharlámpába ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179853) polonic válasza Hasaggymeg (#179849) üzenetére


polonic
félisten

Oké, rendben. Maradok a 47-nél. Nem érzem magam lassúnak. 30-at tudom tartani sík úton a trekkingemmel megerőltetés nélkül.
Csak a 47-es beszerezhetetlensége miatt gondolkodtam el a keskenyebb gumin.

[ Szerkesztve ]

(#179854) polonic válasza arcitec (#179850) üzenetére


polonic
félisten

Igen, marathon plust vettem az első kerékre. Tapadásban és gördülési ellenállásban nagyon jó. Viszont túl nehéz a gumi és így a rúgozatlan tömeg is nagyobb lett és ráz jobban elől, mint a gyári gumival.
Ezért gondoltam, hogy cserélek marathon mondial-ra, ez jóval könnyebb. Csak abból már nem nagyon találok 47-est. Csak 42-es van jelenleg, ami beszerezhető.
Egyébként a 47-es méret jó, ami gyárilag volt. Én is meglepődtem egyébként, hogy a kathmandu-n szélesebb alapból.

(#179855) arcitec válasza polonic (#179854) üzenetére


arcitec
addikt

Nekem ez van 37-es méretben bevált nem ráz, komfortos, szerintem nagyon jó és itt van
47-es : [link]
U.I: A nagyobb defekt védelem az lehet merevebbé teszi kissé, ez 1-el kevesebb 6-os , mint a Marathon, de használok folyadékot is és egész nyáron bizonyított még csak tüske sem akadt bele.

[ Szerkesztve ]

(#179856) polonic válasza arcitec (#179855) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
Ezt is néztem, csak amikor megláttam, hogy ez is nehéz, akkor kerestem mást.
Ugyanilyen súlya van a marathon plus-nak is.
Amit néztem, a mondial, az 760 gramm. Még a 6-os védelemmel is. Ebből kétféle van, a másik a raceguard védelem.

Ui: Egyébként tényleg nagyon jó a marathon plus. Tele volt királydinnyével az első gumi, egy sem lyukasztotta ki. Csak tényleg a súly miatt váltanék.

[ Szerkesztve ]

(#179857) arcitec válasza polonic (#179856) üzenetére


arcitec
addikt

Hááát kíváncsi leszek az hogy válik be ,de nem inkább erősen montira való gumi, vagy inkább terepre? [link]

[ Szerkesztve ]

(#179858) polonic válasza arcitec (#179857) üzenetére


polonic
félisten

Én is az lennék, ha meg tudnám venni. :D
A Schwalbe oldala alapján ez ilyen igazi mindenes gumi. [link] Kösz a videót, megnézem.

(#179859) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Valakinek pedál klipsz szíj 0.01 dollárért ingyen szállítással ali-ról? :D Még ha nem jó semmire akkor is megéri :DDD
[link]

(#179860) sticky35 válasza ZolkoW (#179844) üzenetére


sticky35
tag

Így van, de kombinálva más forrásokból származó adatokkal lehet azért pontosítani.

A telefonomban van barométer, a műholdas adatokat ki lehet egészíteni annak adataival esetleg városi környezetben a mobiltornyok alapján számított pozícióval és a Wi-Fi-k elhelyezkedésével már elég pontosan be lehet lőni a koordinátákat, csak ez már mind plusz érzékelő és számítási kapacitás.

Na de elég az offból. :)

Ma végre a csepergő eső elvette az emberek kedvét a kinti bóklászásától, lehetett egy jót tekerni. :)

(#179861) 6030D válasza szimpláncsak (#179859) üzenetére


6030D
Ármester

Ezek szoktak kosárba téve már 2-3 dollárok lenni. Vázra erősíteni ezt-azt (belső) jó lehet. Amúgy csak újabb szemét itthon (az országban). :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179862) bardi válasza 6030D (#179861) üzenetére


bardi
aktív tag

Ez csak új regisztrációval ennyi, ilyet már én is néztem be.

'92 Honda VFR 750

(#179863) szimpláncsak válasza bardi (#179862) üzenetére


szimpláncsak
tag

Regisztráltam már másik email-el 4 dolláros new user kupponért :D
Telefonról megnyitva már nekem is 2,59 dollárt ír, csak az asztali gépen ennyi :)

(#179864) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179863) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan fizetnek is egy kicsit csak vidd már el tőlük. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179865) flash- válasza polonic (#179853) üzenetére


flash-
veterán

En 37-622 es energizer plus tour al jarok(mar 3ik éve) aszfalton nincs olyan helyzet hogy keves lenne.
Ha konnyebb vagy 6bar pattogós lehet picit rossz uton de 85-90kilonal picit puha 6on is
Viszont terepre egyáltalán nem jó nem tudom a schwable táblázat szerint miert jo terepre is(off road grip 3.5 a 6bol.az szerintem inkabb 1pont)
Viszont 800kmert gorogoztem mar vele es nem koptatta az se.. Nagyon strapabiro)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179866) Napfénysüti válasza nemeth989 (#179833) üzenetére

DT Swiss PR1600 Spline DB-m van (23-as verzió), elégedett vagyok vele pedig a 90 kilóm alatt kap azért rendesen.
Előtte egy Campagnolo Zonda szettem volt (Fulcrum Racing 3 ikertesója más fűzéssel) az is egy atomjó szett ebben az árkategóriában. Nem mellesleg szerintem a Zonda gyönyörű is ezzel a G3 hátsó fűzéssel. Ilyennel még az Alpokot is megjártam kétszer.

Més que un club!

(#179867) Napfénysüti

GPS témához: nekem elég régóta vagy egy Garmin Edge 510-es készülékem (2015 júniusában vettem újan), a maga idejében nem volt olcsó, bundle pakban szenzorokkal talán ilyen 330 euró de a mai napig teszi a dolgát. Nemrég volt hogy ilyen bruttó 12 órás tekerésen még vígan végig trackelt. Persze vannak ennek is hülyeségei, meg a Connecttel is volt néha kisebb gond, de összeségében nagyon elégedett vagyok vele pedig nem mai csóka. Remélem még egy darabig működik, nem is tudom hirtelen mire cserélném le. Első körben alighanem újra Garminban gondolkodnék csak az áruk azóta még húzóabb lett.

Més que un club!

(#179868) Fuvaros válasza xy.zsolt (#179839) üzenetére


Fuvaros
senior tag

üres vizesflakonba öntesz egy deci sima 95-s benzint, beleengeded a láncot és rázogatod. 5 percet. aztán kiöntöd és újra kb 1 deci benzin. azzal már tiszta lesz, leöntöd a fekete benzint és felvágod a flakon oldalát és kivehető a tiszta lánc. Újabban Soudal waxot használok, ezektől akkor mentesülsz, jobb az olajozásnál, próbáld ki

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#179869) mobal válasza Napfénysüti (#179867) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, ami neked van az én is nézegettem. De miután futok még a kerekezés mellett ezért talán jobb választás számomra egy olcsó wireless + egy Garmin sport óra. Nehéz a döntés! :D

Megrendeltem a Deore 1x10-es hajtást, izgulok! :D (bár idén nem fogom beépíteni az tuti)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179870) Napfénysüti válasza mobal (#179869) üzenetére

Néha én is futok, olyankor egy Amazfit Bip-et használok trackelésre, az egy kifejezetten olcsó kütyü. Persze ha komolyabban futnék akkor azért jobb órát szereztem volna be. Az órák előnye még hogy több sportra is használhatóak.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#179871) Toobee válasza Napfénysüti (#179870) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem kezeli a pántodad is, ha tud Bluetooth-ot.

https://barbieripnk.hu/

(#179872) nemeth989 válasza Napfénysüti (#179866) üzenetére


nemeth989
senior tag

Campagnolora nem is gondoltam. Tényleg elég pofás a hátsó kerék fűzése. Árban is határon belül mozog.
A DT kerekeden milyen gumi van? Milyen széles papíron és a valóságban?
Hasonló adottságokkal rendelkezünk akkor 😁

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#179873) Hasaggymeg válasza mobal (#179869) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen bringára is szánod tulajdonképp?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179874) Napfénysüti válasza nemeth989 (#179872) üzenetére

Continental GP5000 TL van fent, a 28 mm-es verzió. 28,34 mm széles tolómérővel mérve a DT keréken (18 mm a felni belső szélessége).

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#179875) mobal válasza Hasaggymeg (#179873) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Továbbra is a jelenlegire. Merida MATSS500. Jövőre aztán utána egy 29er.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179876) INTELligent válasza ZolkoW (#179837) üzenetére


INTELligent
senior tag

ZolkoW: nem-nem :N . Azért kell a 4 műhold, mert 4 paramétert kell meghatározni (x,y,z, hibabecslés).
Legalábbis amit leírsz, azt nem támasztja alá semmi (ha tudsz ilyenről, küldd már át kérlek). Meg a háromszög amúgy is mindig lapos :D. De viccet félretéve igazából mivel egy vevő és 4 műhold van, azért az elég kis valószínűségű, hogy mind a 4 műhold koplanáris (és akkor sem látom most, hogy mi lenne a gond). Ami gond lehet, az az atmoszférikus torzítás, ha azt nem kompenzálja a vevő.
Mert az alapegyenlet (amit valószínűleg a kisebb kütyük használnak) egy egyszerű legkisebb négyzetes becslés (LS), amiben aztán tökmindegy, hogy melyik az x,y,z (tehát ha máshogy veszed fel a koordinátarendszert, akkor sem lesz más egyik koordináta számításának képlete. Magyarán az algoritmusból eredően nem lesz rosszabb a z.

bringasisti: nem kevés, sticky35-nek igaza van. Ill. mi lenne az a 4 jel? :F

Tudom, hogy ez a vesszőparipám, de kérlek, akkor írjatok le dolgokat (ez mindenre vonatkozik, nyilván a vélemény, az vélemény marad, de a tényeket a lehető legpontosabban, ha kérhetném - és nem támadásnak szánom :U ), ha biztosak vagytok benne (mert mondjuk megbízható helyről származik az infó).
Tessék ezt elolvasni GNSS kapcsán (az angol jobban van hivatkozva, de van magyar is).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179877) bringasisti válasza INTELligent (#179876) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden műhold teljesen mindegy hogy ki lőte fel 2 különböző frekvencián sugároz a telefon számára mert a légkörben az időjárás függvényében másképp terjednek a rádió hullámok, és így az elméleti helyes távolságot meg tudják határozni. Ha fizeted a szolgáltatást , akkor kapsz meg egy frekvenciát és akkor 5 milliméter pontosan tudsz mérni ( hidak építése hogy ne járjanak úgy mint a Budapesti felüljárónál. És van a katonaság számára kódolt

BENEFON DELTA--------N8

(#179878) bringasisti válasza INTELligent (#179876) üzenetére


bringasisti
őstag

A link alapján amit beraktál: Jelentősen nagyobb torzítást okoz a rendszerben a légkör hatása a rádióhullámokra. A számítások leírásánál feltételeztük, hogy egyszerűen a távolság = sebesség x idő képlettel számolunk. Ez igaz is, csakhogy a rádióhullámok sebessége csak vákuumban állandó.

Ahogy a műhold jele a Föld felé terjed, áthalad az elektromosan töltött részecskéket tartalmazó Van Allen sugárzási övön, majd a vízpárát tartalmazó troposzférán, és mindkettőben valamennyire lelassul a vákuumbeli sebességhez képest.

Több módszer kínálkozik ennek a hibának a minimalizálására. Az egyik, hogy a hatás mértéke ismert, a korábbi mérésekből alkotott modellek alapján jól közelíthető egy adott napra. Azonban a légkör állapota soha nem állandó és soha nem pontosan ugyanaz. Ezért általában más módszert használnak a hibák kiküszöbölésére.

Felhasználható az L1 és L2 frekvenciák terjedésének különbözősége, ugyanis a légkör hatása frekvenciafüggő (ezt a módszert csak a katonai vevők tudják kihasználni).

BENEFON DELTA--------N8

(#179879) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Aszem a szabálytalanul közlekedő hülyék után a mű hódak hivatalosan is a második legnépszerűbb téma :D .

Más: hétfőig kivárok, hátha frissítik a raktár készletet, de úgy tűnik 15k környékén ma sem találok jobb sisakot a MET Crossover-nél. Sajnos a Lazer Cyclone sisakom már cserés, egyrészt sokszor estem benne (mondjuk nincs eltörve vagy ilyesmi), másrészt már 4 éves, harmadrészt meg a benne lévő szivacs tönkrement és már nem lehet kapni hozzá, negyedrészt... jó lenne olyan sisak, amin van rovarháló és külön örvendek annak, hogy a MET-en hátsó lámpa is van, egyel kevesebb kütyüt kell cipelni. Nem, nem szeretem a bringán hagyni a hátsó lámpát, mert folyamatosan kapja a vizet-sarat terepen és megdöglik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179880) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Jáj, most látom, hogy lehavazott 1500 méter fölött és nincs időm kimenni tekerni... :O . Remélem holnap még fehérek lesznek a hegyek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179881) 6030D válasza INTELligent (#179876) üzenetére


6030D
Ármester

Én szerintem nem olvastam ezt a z pontatlanságot, hanem beszéltük valakivel, esetleg itt a fórumon is. Így nem tény, én így tudtam. De ha te tudod, akkor jöhet természetesen az infó, az a pontosabb, amit a szakirodalom ír.
Minek tanulsz/tanultál? Vagy ez csak érdekel a tanulmányokon kívül?

jjeahh: a tavaszi karanténból kiindulva inkább menj ma, hátha később nem tudsz. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179882) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Kinek adjam kölcsön? :D Bár már kicsit meghaladott lett 2002 óta :).

(#179883) bringasisti válasza szimpláncsak (#179882) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez mihez kell?

BENEFON DELTA--------N8

(#179884) szimpláncsak válasza bringasisti (#179883) üzenetére


szimpláncsak
tag

Csak poénkodtam. Geográfusként végeztem és volt pár hasonló tárgyam :). Térképeszet, geoinformatika, földrajzi helymeghatározás stb. Csak az ideillő tankönyv nincs meg: dr. Tóth Cs. A. : A műholdas helymeghatározás alapjai. :)

(#179885) bringasisti válasza szimpláncsak (#179884) üzenetére


bringasisti
őstag

Mint korábban írtam hogy műhold nézet a terasz szegletében. Mint érdekesség én is olvastam bő tíz éve mikor elkezdtem használni, gondolom a Hsz- ből ki is derült, a rendszer adott mégis sok telefon más más pontosságot biztosít. Részint mert 2-4 rendszert lát részint mert más a vas a készülékben. Samu A8 például sz@r

BENEFON DELTA--------N8

(#179886) Hasaggymeg válasza 6030D (#179881) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Addig osztják,szorozzák mígnem több lesz a szintjük mint nekünk. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179887) ivana válasza 6030D (#179881) üzenetére


ivana
Ármester

Gyorsan megkérdeztem fatert, mégis ő a geodéta :) Szóval a GPS ún. WGS 84 koordinátákat mér, amik térbeli koordináták. Ld. ábra.

Ebből számolható földrajzi szélesség és hosszúság. Illetve ellipszoid feletti magasság (ellipszoiddal közelítjük a föld alakját), ami már alapból nem lesz pontos (3 rohadt nagy számból számolunk egy nagyon kicsit). Plusz a legjobb, hogy ez nem egyezik meg a tengerszint feletti magassággal, mivel az függ a föld tényleges alakjától.

(#179888) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, mivel többen írtátok a brigéciol 2000-et lánctisztításra ezért kipróbálom.....viszont erősítsetek meg benne, hogy a nikkelt ugye nem bántja?!

jjeahh: Jó döntés a rovarháló, üdv a klubben :)

GPS: Akárhogy is van, reménykedem benne, hogy a bike computerek nem egyformán pontatlanok. Amikor másodpercenként változik kilómétereken át hektikusan a pillanatnyi sebesség az nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179889) ivana válasza xy.zsolt (#179888) üzenetére


ivana
Ármester

Ha olyat akarsz ami tuti nem bánt semmit az a petróleum.

(#179890) bringasisti válasza xy.zsolt (#179888) üzenetére


bringasisti
őstag

A gumin a márka feliratot nekem egyszer színezte, de gépjármű esetén használják ezért semmit nem károsít ( gumi fém festék) Mivel zsirtalanit azzal hogy az olajat lebontja azonnali kenést igényel utána

BENEFON DELTA--------N8

(#179891) xy.zsolt válasza ivana (#179889) üzenetére


xy.zsolt
őstag

arra írták itt előzőleg, hogy foltot hagy......ha jól emlékszem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179892) 6030D válasza xy.zsolt (#179891) üzenetére


6030D
Ármester

Én a gázolajra mondtam.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179893) jjeahh válasza xy.zsolt (#179888) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Legutóbbi körömön is homlokon csípett valami zümmögő bizbasz :D . Hátránya, hogy nincs ahova tegyem a szemüveget, a jelenlegi sisakomon pont beletalál a szellőzőnyílásokba úgy, mint pl. itt Katinak. Most ezért már muszáj lesz fotochromatikus szemüveget is vegyek, azt nem kell sötét erdőben levenni :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179894) Hasaggymeg válasza ivana (#179887) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt addig értem,hogy egy épített,huplikkal tele pályán számolni kell folyamatosan a zét,de egy évezredek (milliók?) óta változatlan terepen,ami elvileg fel van már domborzat szempontjából térképezve (lézeresen letapogatva? :F ) ott miért kell számolni a zé tengelyt,vagy miért téved a szint kiszámolásában? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179895) bringasisti válasza Hasaggymeg (#179894) üzenetére


bringasisti
őstag

Első teleszkóp bezavar

BENEFON DELTA--------N8

(#179896) ivana válasza xy.zsolt (#179891) üzenetére


ivana
Ármester

A petróleum az ami kb. semmit nem bánt. A WD40 is azzal van tele.

(#179894) Hasaggymeg Általában nincs olyan pontos térkép az eszközökben, hogy az alapján számoljon magasságot. Plusz ahhoz ilyen katonai szintű térképek kellenének, amit nem adnak ki csak úgy.

(#179897) Hasaggymeg válasza bringasisti (#179895) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:DDD ...mondtam én,hogy egy ilyen stucnira [link] kell szerelni a garmint ha akarsz szintet. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179898) bringasisti válasza Hasaggymeg (#179897) üzenetére


bringasisti
őstag

Helyén kell kezelni ezeket a készülékeket. Ha a telefont leteszem az említett műhold módba ott is látni hogy mozog a pozíció, a barométer simán mutat 10-20 centit, de van termik ami bezavar.

BENEFON DELTA--------N8

(#179899) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Végre ki tudtam próbálni a görgőt, úgy érzem mintha valami nem lenne okés.
Látszik, hogy rajta van a gumi a görgőn, tehát érintkeznek, amennyire tudtam próbáltam ráállítani. De hiába állítom az ellenállást nem igazán érzek semmit. Amikor elkezdem hajtani a bringát, akkor hallom ahogy a gumi fut a görgőn.
Ez attól lehet, hogy nincs rajta rendesen a gumi a görgőn?

(#179900) Maximum1


Maximum1
őstag

A GPS szakkörbe dobnám ezt a videót, már linkeltem, de gondolom elsiklottatok felette.
Garmin Multi-Band

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.