Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179751) XenHai


XenHai
senior tag

Szerintetek egy Rockrider 9.1 mennyire jó vétel 100k körül. Trail vonalat néznék és ez eléggé meggyőző amit írnak róla újonnan 600k a fully a hard meg 300k . https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/mountain-bikes/btwin-rockrider-9-1-review/

[ Szerkesztve ]

(#179752) stefi81


stefi81
tag

Akkor a 6600-as rendszerhez csak a rd6600 váltó jó?

(#179753) ivana válasza ZolkoW (#179729) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt az életben nem húzod egyenesbe, kinyílt a papucs. A váltószemet vissza lehet húzni, de a papucs sosem lesz jó.

(#179741) flash- A megoldás kidobni a racsnis kereket és berakni egy kazettást amin 11-től indul a sor.

(#179743) 6030D Egy használt exage agyas kerék megvan 3-5 ezerből. Az bőven elég.

(#179754) ZolkoW válasza ivana (#179753) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem is próbáltam visszaszerelni a váltót rá, de találtam egy kiegyenesített (...már amennyire) képet is, de rég volt, nem emlékszem mindenre. A javított állapotról nincs kéznél közeli, de szép lett.

A defektvédelmet mindig kérdezitek, én személy szerint a meglévő külső + folyadék a belsőbe megoldást választanám, ha belsőnél akarnék maradni... Continental löttyel mentem egy időben, most Joe's-t használok elégedetten, de belső nélkül.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179755) G@ben válasza ZolkoW (#179754) üzenetére


G@ben
addikt

Belsős rendszer, de annyira nem akar vele foglalkozni, hogy a lötty tuti beleszáradna. Egy normális defektvédelemmel ellátott kerék kéne, ami nem egy vagyon, arra még talán rá tudom beszélni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#179756) 6030D válasza ivana (#179753) üzenetére


6030D
Ármester

És arra van 6-os kazettás sor, ami 11 v 12-ről indul?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179757) flash- válasza ivana (#179753) üzenetére


flash-
veterán

de az nem baj hogy nincs hatos sor ami 11től indul? tegyek bele egy 7est vagy 8ast?
én nem találtam leglaábbis.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179758) ivana válasza 6030D (#179756) üzenetére


ivana
Ármester

Jogos, a 6-os rendszer el kell felejteni. Az 40 éves is elavult volt. Kell egy ilyen sunrace váltókar [link] Bár 5.5mm a 6-os racsni kiosztása, és 5mm a 7-esé. Szóval szerintem elviszi a 7-est kb.

[ Szerkesztve ]

(#179759) ZolkoW válasza G@ben (#179755) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem erőszak.... csak szerintem olcsóbb is, és jobb is :)
belsőt találtam olyat a pincénkben, hogy talán 2 éves is volt a lötyi benne, és még mindig lötyögött, simán felraktam használni. Hogy a defektvédő képességéből mennyit veszített, nem tudom, de be nem száradt - tubelessnél tényleg érdemes hetente-kéthetente ránézni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179760) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#179725) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A mai tekerésemnél is a strava 72kmh-s max sebességet jelez....nem mentem annyival és a diagrammon sincs nyoma. Szóval sokszor nem is nálunk van a hiba hanem a retek stravával.
Toobee
Egyébként nem a komplett igp sport palettát dicsértem sosem (mivel csak ezzel a modellel van tapasztalatom) hanem az igs60-at ami már 4 éves széria....nálam majdnem 2 évig kitűnően működött.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179761) ivana


ivana
Ármester

Ma mentem a henteshez csepelel, suzukis nagymama megelőz a lámpa előtt aztán behúzta elém. Erre én kihajtottam a jobb tükrét (ami be volt hajtva) ;] Nem nagyon értette, szerintem nem jutott el addig, hogy van ilyen dolog, hogy jobb tükör és néha érdemes bele nézni. :U

[ Szerkesztve ]

(#179762) Hasaggymeg válasza G@ben (#179750) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az volt, hogy rábeszéltem nejem a Gepida montival jöjjön majd Erdélybe és teszek rá 2.0-ás Race Kingeket, majd mikor feltettem őket a Rodi Excalibur 17(!)mm-es felnire vertek mint állat. Ment új felniszalag, hintőpor, szappanos víz, minden, de nem akart jó lenni, majd mikor lebeszéltem kicserélésüket éppen vettem egy műhelypumpát és azzal mikor felfújtam min2 jó lett. :Y Leengedtem, felfújtam mini pumpával, újra sz@rok lettek, majd a nagy pumpától újra jók. :F Akármilyen keményre fújtam a kis pumpával, valahol bent maradt a gumi széle. :W

ZolkoW...belső és takony is, ha már lúd legyen kövér, mi?! ;]

ivana...nem sminkelt éppen? :DDD

G@ben...kell egy ilyen...csak ne kelljen levenni majd, mert az nem lesz könnyű.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179763) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, megkaptam a Garmin 520 Plus-t 100 EUR-ért...Jövőhéten már tesztelhetem. Remélem nem kell majd eladnom mert pl a kényes útszakaszaimon nem mér rendesen vagy nem bír 8-10 órát egy feltöltéssel (papíron 15óra, de az tuti garminos túlzás)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179764) Jester01 válasza xy.zsolt (#179760) üzenetére


Jester01
veterán

a diagrammon sincs nyoma

De, ott van az:

Mondjuk strava (vagy akár az óra) kiszűrhetné az ilyen egyszeri kiugró adatokat amik nyilvánvalóan rosszak.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#179765) xy.zsolt válasza Jester01 (#179764) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi :R én felületesen néztem meg. Szóval, ez ugye nem az igs60-al lett mérve hanem strava app-al Xiaomi MI8-al. Most ugye garmint vettem, hogy szó ne érje a házelejét :D Piszok kíváncsi vagyok az mennyire lesz problémamentes. De ha az is ilyeneket fog produkálni akkor nekem többet ne dicsérje itt senki a GARMINT :N Ott amúgy azért sem mehettem 72 vel mert az osztrák "határtorlaszt" kerültem :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179766) 6030D válasza xy.zsolt (#179765) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyanolyan szar az összes :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179767) Jester01 válasza xy.zsolt (#179765) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet, hogy a vasfüggöny árnyékolt :DDD

Jester

(#179768) xy.zsolt válasza Jester01 (#179767) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C

6030D Remélem nincs igazad :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179769) Alg válasza xy.zsolt (#179765) üzenetére


Alg
veterán

Ha csak simán GPS alapú akkor ne várj tőle pontos pillanatnyi értékeket - pattints rá egy speed szenzort és akkor nem fog ugrálni, sőt alagútban is működik :) Egyébként az ilyen tüskék kétlem hogy befolyásolnák a szegmens eredményét, ott a kezdőpont-végpont között eltelt idő a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179770) balazs1022 válasza balazs1022 (#179733) üzenetére


balazs1022
őstag

Nos akkor a kínai teleszkópról:

Kis feleségemnek vettem egy új bringót. Viszont én nem voltam megelégedve a rugózásával. Ezért kapott egy komolyabbat. A típus egy Bolany 32-es levegős teló + állítható csillapítással.

Az árához képest nagyon komoly cucc. Nálam kibírta az ugratásokat, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy Őt évekig ki fogja szolgálni.

A bringa eredeti állapota:

Teleszkóp csere után: (Plusz tettem fel neki új gumikat is)

A rugóutat végig kimozogja, sőt még többet is. 130 mm a becsúszószár. Ebből 100 mm-t kell tudnia, de a 120 mm-et is kimozogja.

Amit érzek egy olajos Marzocchi telóhoz képest: Az olajos szeret minden kis követ csillapítani. Ez a levegős inkább a nagyobb köveket és gyökereket csillapítja. Csillapítása puhább a vége fele. Az olajos valahogy keményebb a rugóút vége táján.
Egyébként kotyja nincs neki. Tárcsafék nem csavarja. Olyan masszív mint egy Marzocchi.

Azoknak ajánlom, akik nem durvulnak annyira vele és olyan új teleszkópot keresnek, ami 27,5" vagy 29"-es bringához kell. 26"-os esetében számtalan lehetőség (használtan is), főleg hogy már mindenki szabadulni akar ettől a mérettől. :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#179771) anorche1 válasza balazs1022 (#179770) üzenetére


anorche1
őstag

Egy linket kerhetek hozza? :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#179772) balazs1022 válasza anorche1 (#179771) üzenetére


balazs1022
őstag

Persze: [link]
Megbízható bolt, az eladó is nagyon kedves. És egy ismerősöm is vásárolt már onnan.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#179773) Runner_fxr válasza stefi81 (#179752) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jó hozzá pl az RD5701 is.

[ Szerkesztve ]

(#179774) INTELligent válasza xy.zsolt (#179763) üzenetére


INTELligent
senior tag

Grat hozzá! :) Hol sikerült ilyen áron vadászni? Én is ezt nézegettem, mert terepen a térkép miatt nagyon jó lett volna, csak nem találtam jót.

Amúgy Alg-hoz csatlakozva - ill. utalva a sok GPS-es agymenésemre a topikban - tényleg érdemes lenne egy speed szenzort beszerezned, mert egyszerűen a GPS sose lesz tökéletes sebesség mérésére (bár tény, hogy szűrhetné a SW). Mert ha épp zavar van a vételben (atmoszférikus jelenségek miatt pl, amire tudtommal még a Garminnak sincs befolyása ;] ), akkor megette a fene úgyis.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179775) sticky35 válasza xy.zsolt (#179768) üzenetére


sticky35
tag

Wahoon kívül más appokat nem próbáltál? Van választék bőven.

Nekem a cyclemeter jött be, teljesen testreszabható mit mutasson, automatikusan küldi a gpx-et ha végeztél, szinkronizál ahova akarod, több formátumban le tudod menteni az adatokat.

Hátránya hogy előfizetéses, 3600 HUF/év (bár van egy hét próbaidő, ha nem tetszik nem kell kifizetni), az ingyenes változathoz nem tudsz érzékelőket csatlakoztatni. Magene mellkaspánt, speed/cad szenzor simán csatlakozik ANT+-on.

Nézz rá esetleg, az elején el kell bíbelődni a beállításokkal (betűméret is állítható :D ), de aztán tényleg azt mutatja amit szertnél, lehet eladod a Garmint ezután. Végül én is előfizettem, pedig egyáltalán nem szokásom.

(#179776) TheBigM válasza sticky35 (#179775) üzenetére


TheBigM
csendes tag

+1 a cyclemeter-re, nagyon jó kis cucc, ennyit sztem simán megér, számolgattam, hogy mikor hozná be az árát egy GPS-es cucc, de nekem jobban megéri ez

(#179778) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha már kerékszettek, én ezt néztem ki magamnak karácsonyra: [link]
1525g, most 410 ejró. Bár ezt a Tune márkát nem ismerem, de r2-bike-on rákeresve nem tűnnek rossznak a cuccaik egyáltalán.

Maxi

(#179779) Hasaggymeg válasza balazs1022 (#179772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez mi,valami kínai csoda? Szerk.közben látom az és hát írnak egyet-mást róla. :U
[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179780) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#179778) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+420 gr -190€,többet kevesebbért. :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179781) rednifegnar válasza Hasaggymeg (#179746) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat nekem egyik se lenne szempont, nem akarom ingyen ha rendes cucc megfizetem az arat, meg persze legjobb lenne itthonrol, es a terep sem szempont sima utra kell.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#179782) xy.zsolt válasza INTELligent (#179774) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egyszerűen csak felkúrja az agyam, hogy az ilyen tüske miatt néha flag-elnek strava-n....pl szoros állásnál a szegmensen. Engem csak az érdekel, hogy magamat győzzem le mégis ha flag jön akkor törölhetem az eredményem :W Nekem bőven elég lenne most pl egy igs520-as új modell (keress rá), de a stravan történtek miatt garmin-t veszek....ami számomra csak totál felesleges plusz tulajdonságokkal van tele.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179783) Alg válasza xy.zsolt (#179782) üzenetére


Alg
veterán

Ne garmint vegyél akkor hanem speed szenzort, mert anélkül 2 hét múlva megint jössz majd hogy a garmin is szar :U

Mondjuk aki ilyeneket keresgél és emiatt flagel az is fura ember lehet... :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179784) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#179779) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha nem durvulni kell, akkor már inkább egy Mosso ALU! merev villa.(Kínai karbont biztosan nem vennék. [link] Nincs karbantartási költség, könnyebb, kiszámíthatóan viselkedik a bringa, mert merev az eleje. Normálisan mozgó teló nincs 80-100k alatt. Vagy merev villából az Exotic nagyon jó, nekem az van a 26-osban és szerintem az jobb minőségű, mint a Mosso, bár drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#179785) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#179707) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Pihenőt tartottam, azért vettem le. :)
szimpláncsak: Én úgy tudom, hogy csődbe mentek, de engem is érdekelne, ha valaki tudja a teljes sztorit. :K

(#179786) Nutra válasza xy.zsolt (#179782) üzenetére


Nutra
tag

Strava feltöltéskor nekem eltűnnek ezek a fals tüskék. Az idei max-omat (szerintem egy vasúti átkelő magasfesz okozta) simán visszavette és lett belőle 56,2. Pedig nagyon menő :Y

(#179787) ZolkoW válasza balazs1022 (#179770) üzenetére


ZolkoW
őstag

A villát akartam is kérdezni, én nem mernék belevágni, de izgi, főleg, ha ezek szerint jól sikerültet sikerült kifognod :)

Imi: nekem a Mosso meggyőzőbbnek tűnt kidolgozás alapján, főleg, hogy az Exotic papucsa 10mm-es, és emiatt hekkelnem kellett a tengelyt, hogy ne mozogjon el, de mindkettő jól s szerepelt nálam is..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179788) flash- válasza xy.zsolt (#179760) üzenetére


flash-
veterán

de ez nem strava gond, ez gps-nél ismert probléma,ezért jó az spd szenzor...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179789) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#179787) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát képről lehet nem jön át, de úgyis fogok rendelni, valószínűleg igazad lesz. :D
Én az Exoticot használom már vagy 2 éve, lehet most is azt vennék, csak nincs 475mm-es. Bár az Exotic szerint jó egy 100 mm-es, 27.5-ös teló helyére a 465mm-es merev villa, nem akarok eltérni a 20%-os Sag-es telóhossztól, ami ez esetben 475mm.

(#179790) Nutra válasza rednifegnar (#179717) üzenetére


Nutra
tag

Nekem XLite100 névre hallgató kínai mozgásérzékelős lámpám van. (eBay eladó már nincs meg, de tele van vele Ali)
Automata üzemmódban mozgásra a beállított üzemmódra kapcsol és lassulásra féklámpaként reagál. Fixen felraktam a trekking csomagtartójára, töltéshez csak a lámpatestet kell kicsavarni. Atomstabil tartó. Fénye nem rossz, persze Moon Orion mellett gyengének tűnik ;-) Elég hasonló ahhoz, amit sticky35 linkelt.
Az árát szerintem nagyon megéri.

(#179791) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#179789) üzenetére


ZolkoW
őstag

biztos, hogy az annyi? itt 487mm-t írnak egy Rebára, de ez gondolom teljes magasság.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179792) parandroid válasza flash- (#179788) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden gps félremér, ez a technológia ennyit tud. A mögötte lévő szoftver az, ami használhatóvá varázsolja az adatokat, és itt nagyon nem mindegy, hogy valami beleszarós kínai dzsunkaprojekt van mögötte, ahol csak a pillanatnyi profit számít, vagy rendes fejlesztőcsapat, és állandó support van mögötte, mint pl egy garmin esetében, akik nem engedhetik meg maguknak a nagyobb blamákat. A kisebbek meg sajnos elkerülhetetlenek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179793) INTELligent válasza xy.zsolt (#179782) üzenetére


INTELligent
senior tag

Az IGS520 tényleg jól néz ki. Bár mondjuk ez már Kínából rendelésnél áfa-+vámköteles lesz.

peterkeT: ha nincs ott az információ, akkor abból a Garmin sem fogja tudni kinyerni. Ők max egy "elfogadhatónak tűnő saccot" fognak beleírni a logba.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179794) ZolkoW válasza INTELligent (#179793) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez igaz, de nem tűnik akkora tudománynak kiszűrni, ha olyat mutat az adatsor, hogy egyik pillanatban 25-tel mentem, majd a következőben 3 km-rel odébb voltam, aztán megint az előző helyen... ;)

ezt minap mentettem, gyalogtúra, telefonos strava app, aztán töröltem inkább :P
Akkor volt valami szarság a telefonommal, a Locus egész végig nem látott műholdat, újraindítás oldotta csak meg.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179795) Alg válasza parandroid (#179792) üzenetére


Alg
veterán

mint pl egy garmin esetében, akik nem engedhetik meg maguknak a nagyobb blamákat.

Ezen azért felröhögtem :D :D
Szerverhibát jelző desktop app amit leszarnak a supporton mert nem mindenkit érint, elcseszett szintemelkedés az útvonaltervezőben csak hogy két apróságot említsek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179796) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#179794) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyors vagy öcsém mint a paraszt akit elütött a tézsévé,egyik lábad itt,másik ott. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179797) sticky35 válasza ZolkoW (#179794) üzenetére


sticky35
tag

Szép teljesítmény :D

A műholdas helymeghatározáson alapuló sebességmérésnél ez benne van a pakliban, persze szoftverrel ki lehet szűrni az ilyeneket, de nem egyszerűbb egy 5000 Ft-os sebességmérőt rakni a bringára és a helyben mért adatokat rögzíteni, ha számít a pontosság?

(#179798) mobal


mobal
MODERÁTOR

10-es deore shimano lánc helyett tudtok ajánlani mást, olyat amit leszedni / felrakni könnyebb. Patentos vagy minek hívják?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179799) parkr válasza xy.zsolt (#179782) üzenetére


parkr
őstag

miért kellene törölnöd? ha flaget kapsz, rányomsz a gombra ami megjelenik hogy "ez márpedig rendben van"

garminnál meg a garmin connect adatait is nézd majd, mert a strava nekem is írt már olyan max speedet aminek a GC-n semmi nyoma nem volt.

#179778maximilian4 jó a tune. gyártanak pihe könyű weightweenie cuccokat is. nekem csak kulacstartóm van tőlük. az valami 9g :)

[ Szerkesztve ]

(#179800) szkink válasza parandroid (#179792) üzenetére


szkink
aktív tag

Én mióta beléptem a Garmin face support csoportjába azóta nem akarok a Garmintól semmit.

+1 Alg-nek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.