Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180051) xy.zsolt válasza FerNandor (#180049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Száraz időszakban:
Muc-Off C3 dry Lube [link] Pár csepp eső már lehozza, de nem fogja a port egyáltalán.
Nedves időszakban:
Holmenkol extreme Lube [link] Ezt nem mossa le az eső, de szerencsére a brigéciol könnyen és ez sem fogja a port :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180052) bardi válasza ZolkoW (#180050) üzenetére


bardi
aktív tag

Patentszemes, csak mindenhol azt írják, hogy a 12 sebességest nem szabad újrahasználni, nem úgy, mint a tízest, vagy épp a kilencest, amit nem is tudom hányszor használtam újra gond nélkül. Aztán lehet csak vaklárma...
2 foggal nagyobb ez a lánctányér, de még úgy vettem a biciklit, hogy az nem volt beállítva rajta, én meg nem szabtam rövidebbre, szóval nem hiszem, hogy gondot okozhat.

'92 Honda VFR 750

(#180053) maximilian4 válasza mobal (#180031) üzenetére


maximilian4
addikt

SLX

más:

Aki itthon veszi/rendeli a lánc waxot, az honnan és milyet szokott?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#180054) nismoka válasza maximilian4 (#180053) üzenetére


nismoka
addikt

Tuttibringa, Squirt.

(#180055) Hasaggymeg válasza mobal (#180031) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha egy széria akkor nem kérdés, slx, de az új NX régi slx lehet az előbbi felé billenti a mérleget...régi NX meg nincs. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180056) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tegnap amúgy megint megtámadott 4-5 pásztorkutya, konkrétan nem engedtek tovább és el kellett meneküljek. Szerencsére nem szaladok vagy túrázok, hanem bringázok, mert gyalog semmi esélyem nem lenne ilyenkor... Úgy tűnik felénk ennek a juhász maffiának soha nem lesz vége :((( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180057) bringasisti válasza jjeahh (#180056) üzenetére


bringasisti
őstag

Pedig olyan aranyosak ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#180058) bardi


bardi
aktív tag

Ha a dropper leengedés közben eszméletlenül száraz hangot ad, mivel kenjem meg a becsúszót, sima láncolaj jó lehet hozzá?

'92 Honda VFR 750

(#180059) Hasaggymeg válasza bardi (#180048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz nem vaxolok, de én eddig egy láncomat sem vettem le megtakarítani :N ...utoljára talán valamikor a nyolcvanas években kifőzni birkafaggyúban az akkori 1sebis ezeréves láncát. :D Ma felteszem, 50-150km-ként fújom ezzel, néha mosom mosogatóleves vízzel, mindig törlöm alaposan és 4-6 ezer km után leveszem eldobni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180060) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a 4-6000km durva :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180061) xy.zsolt válasza jjeahh (#180060) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, tényleg durva lenne ha már ennyi után cserélnem kéne a láncom :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180062) bardi válasza Hasaggymeg (#180059) üzenetére


bardi
aktív tag

Most végól úgy döntöttem én is hagyom, a váltógörgőket így is le tudom szedni, aztán max ha nem válik be, alaposabban lepucolom.

A droppert viszont remélem nem kell szétszedni, azt se tudom milyen típusú... Kézzel nem bírom lenyomni, pedig eddig ment, ezt a legutóbbi két sarazást úgy tűnik nem túlzottan élvezte.

'92 Honda VFR 750

(#180063) RaiZka válasza maximilian4 (#180022) üzenetére


RaiZka
tag

nalam meg egy lezyne macro drive 1300xxl figyel elol, csak mar hasznalni is kene.. Mostansag csak futasra van idom..

[ Szerkesztve ]

(#180064) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ahogy a GCN-es fickó mondja elismeréssel arra,hogy mittomén melyik profi állítólag versenyenként lenyújt egy láncot "What a man!" nem lehetek valami erős lábú ha olyan sokat elmegy egy láncom,mi? :DDD Na majd hamarosan meglátjuk ezután rámegy-e ingem gatyám a 12-es,állítólag már 0,5-nél cserére szoruló, láncokkal. :U Majd küldöm a számlát összes 1/12 mellett kardoskodó fórumtársnak! ;] (10es HG95,KMC EL és most PC1051 láncaimat 1,0-ig hagytam/hagyom lenyúlni,így elmennek 0,5 sort/4500 (HG95)-6500(KMC) km-t fent a hajtáson végig,le nem véve soha takarítani.) Bár csak én számolgattam (nem mértem) de szintem olyan 1%/km lehet,átlagcsapásszámom meg valahol 80-90 között.

xyzsolt...szinte hihetetlen mennyire felhasználófüggő ez is! :F Számomra is szinte érthetetlen hogyan mehet valaki fele,vagy éppen 2x annyit mint én ugyanazzal a lánccal.Csapásszám? Takarítás gyakorisága? Keresztbeváltás gyakorisága? Nagyon sáros,poros felhasználás? Kenőanyag minősége? Mindez 1ütt? Számolgattam a közeledő váltás miatt és én 16 sebességet használok ki efektíven a 30-ból,akkor is ha SLX 671belső váltó az XT 785-ös hátsóval elviszi a teljes 30 sebességen különös zakatolás nélkül.Két szélső tányérról a sor közepéig,a középsőről teljes sor mínusz 2-2 a széleken...mindig így váltottam a Shimano ajánlás (ami többet enged) ellenére is. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180065) Runner_fxr válasza jjeahh (#180028) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Viszonylag egyszerű az a villa, nem túl bonyolult a szervize. Viszont egy valamire nagyon figyelj, amikor a levegő oldali pálcát veszed ki, a zéger gyűrű ha nekipattan a pálcának akkor vehetsz új pálcát. Más buktatója nem nagyon van. sram butter-t vagy slick honey-t használj a szimmeringhez és tömítésekhez, meg mindenhova ahova kell kenni zsírt.

(#180066) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#180064) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem egy monti és outi üzemet ne is hasonlítsunk össze....neked sokkal hektikusabb a terep miatt az erőráfordítás pillanatnyi mértéke. Ettől függetlenül az mind közrejátszik amiket írtál csak nem tudjuk melyik milyen mértékben. Egy montit szerintem amúgy is sokkal költségesebb, időigényesebb karbantartani....de valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180067) Hasaggymeg válasza bardi (#180062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én alapos kefés,meleg mosószeres mosás/szárítás után megküldeném WD40-el rendesen közelről, többször is (leoldja a dzsuvát meg még ken is a maradék valamennyit) aztán szárazra törölve vaxolnék.Ha nincs valami vastaggal kenve,megrakódva a lánc könnyű,ha igen akkor nehezebb lehet fent takarítani...de lehet.

xyzsolt...ien,talán ez a legnagyobb különbség,éspedig,hogy míg egyiknél a leggyakoribb az egyenletes,hosszantartó terhelés,másiknál folyton belehúzol,majd kiengedsz ,a terep fügvényében...főleg változatos terepen.Amúgy ez látszik a pulzuson is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180068) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem, kezdem érteni ezt a montenbájkosdit. Csak egy jó bringa kellett hozzá. Ma kimentem egy órára, mert sütött a nap, és 20 fok volt (becsapós, azért nem nyári idő), 2,5 lett belőle, és végig vigyorogtam, mint egy hülyegyerek. Azt hiszem, belépő szinten megfelelően összesaraztam a rendszert (beleértve magamat is, a fejem búbjáig) de jjeahh megerősítésére még várok (képek straván).

Néhány észrevétel:

1.) Vettem amúgy a gyári kitudjamilyen (wtb ranger :F ) 2,3-as gumik helyett 2,0-s race kingeket (érdekes, mert a conti oldalán már csak 2,2-esek vannak :F ). Sokkal barátságosabbak, jó, hát aszfalton ez is traktor, de 30 fölötti tempó viszonylag kényelmesen tartható. Ja, használtak, de jól néznek ki, állítólag 1500 km körül futottak, el is hiszem így ránézésre. 12 eurt akkor is megért a pár, ha csak kipróbálom őket. Saras erdei úton is szépen mennek, meg most ugye nedves avar van mindenhol. Egyezer sikerült megcsúsznom, de ott nagyon laza kavicsos volt az út, meg ugye semmi rutinom mtb-vel, szóval ez nem biztos, hogy a gumik hibája.

2.) Az 1x12-es sram rendszer még mindig tetszik. 40 fölött esélytelen ugyan beletekerni, cserébe mászni nagyon jó vele. Talán a hajtás eleje lehetne 1-2 foggal nagyobb, akkor lehetne kicsit nagyobb tempót tartani, hátul viszont a nagy fogaskerekeket nem hiszem, hogy ki fogom használni. Jó, semmi durvát nem másztam ma (talán 7-8, esetleg rövid szakaszokon 10%, valami 500m 55+ km-en), pláne nem technikásat, ott gondolom azért jól jönnének, de a hétköznapokban inkább szavaznék elöl valami erősebbre. Ja, működik a váltón a dupla leváltás is, az is jó dolog. Szóval tetszik, pedig ez csak sx váltó.

3.) A kormányzás még mindig az agyamra megy. 45-ös a stucni, 720-as a kormány, valamit csinálni kell vele, mert többször is majdnem magam alá fordítottam. Nem egy precíziós műszer, na. Mivel érdemes finomítani? Nagyobb stucni, vagy rövidebb kormány? Utóbbi amúgy is jobb lenne talán, eleve úgy érzem magam ellenszélben, mint egy kifeszített vitorla..

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180069) jjeahh válasza Runner_fxr (#180065) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Nem tudom ebben van-e egyáltalán zéger, de meglátom. Butter és 15wt olaj akad itthon, valamikor rendelek 5wt olajat is.

Hasaggymeg: ha montisként általában 80-90-es a csapásszámod, az szerintem brutál, a sok technikás emelkedőt én szinte mind izomból mászom meg, másképp képtelen vagyok. Aszfalton persze nekem is megy a pörgetés, de terepen strapálom rendesen. Sár, por bőven akad nálam, keresztbeváltás soha :D . A legutóbbi láncom 2500km körül kezdett ugrani 11T-n, de a láncnyúlásmérő 0.75-ön még nem esett bele. Mivel zavart az ugrálás, inkább cseréltem.

xy.zsolt: outival más lehet az élet, nincs lower leg service ;] , a csapágyak örökké tartanak, a lánc is sokkal tovább él. A kopó féken és gumin kívül egyáltalán van, amire költeni? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180070) ZolkoW válasza bardi (#180052) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem nem egyértelmű, de azt tudom, hogy ha azon múlik, biciklizem-e, hogy összerakom-e másodszor, vagy harmadszor a 12-es láncomat ugyanazzal a patentszemmel, akkor nem kérdés, hogy összerakom-e :)
A Sram oldalán előbb olvastam, hogy a 10- és 11 sebességesekre is ezt írták. Pontosabban hogy új láncot új patentszemmel. Na akkor a régit is újjal, vagy a régit a régivel? :) Az biztos, hogy hangsúlyos, hogy új lánchoz már ne használd a kopott patentszemet, de ez nem is tudom, kinek jutna eszébe, főleg, ha jön az új patentszem az új lánccal..
"The PowerLock is designed for one-time
use only. The PowerLock can only be
removed with master link pliers and must
not be re-used. Install a new PowerLock
each time a new chain is installed."
Ezt ha szigorúan vesszük, másodszor sem szabad felhasználni, de nem tudom, valóban erre gondoltak-e. Lehet, hogy fel sem merült bennük, hogy egy láncot leszednek az élettartama alatt. Én meg khhmmm.... egy lánc alatt 3 vázon adok túl, bár nem kifejezetten így terveztem :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180071) balazs1022 válasza jjeahh (#180069) üzenetére


balazs1022
őstag

Nem ismerem a villadat, de biztos 15w kell bele? Ha jól tudom 7,5w az elterjedtebb villaolaj. Javitsatok ha tévedek. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#180072) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180069) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felfele,terepen nekem is 60 körül van,de az időben több mintsem a megtett eddigi 7700 km-ben.

peterkeT...még adj egy esélyt a stucninak,majd cseréld hosszabbra.720-hoz rövidnek találom a szinte déhás 4,5cm stucnit. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180073) jjeahh válasza parandroid (#180068) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akartam is írni, hogy szép az a váz és a színe is nagyon bejön :D . Ha rákapsz a terepezésre, lehet kevés lesz idővel a 2.0", nekem legalábbis a 2.25" pont határeset, ez alá nem mernék menni a helyi terepen, lájgtosabb terepen talán. A 45-ös stucni nagyon rövid, bár ha trailos génjei vannak a gépnek, akkor elmegy, a 700-720mm kormány xc-n szerintem alap, trailokon meg még szélesebbek szoktak lenni. Szerintem megszokás kérdése, én montival kezdtem a bringázást, ahhoz szoktam és az outisokhoz mindíg az az első kérdésem, hogy nem nehéz irányítani a bringát annyira keskeny kormánnyal? Mert én tuti bedőlnék a bokorba az első 5 méteren :D . Persze idővel tuti megszoknám azt is.
Örülök amúgy, hogy tetszik, valamiért én azt hittem, hogy nem fogod szeretni ezt a monti dolgot.

balazs1022: 2019-es Recon RL:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180074) xy.zsolt válasza ZolkoW (#180070) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egy év múlva okosabb leszek ez ügyben, de ki sem számolom inkább, hogy a heti láncleszedésenkénti patentszem csere mennyibe kerülne....lehet mégis olcsó volt a drága sokszor használható patentszemem :D És a mai tisztítás is meggyőzött, hogy ha tehetem soha többet nem pucolok láncot a bringán.....ég és föld, pláne ezzel a brigéciollal

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180075) Runner_fxr válasza jjeahh (#180069) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Van benne. Azzal van rögzítve a pálca.

(#180076) gabro0 válasza jjeahh (#180069) üzenetére


gabro0
őstag

Persze, hisz minden évben egyre aerobb minden és nem szabad elmenni a fejlődés mellett ;]

(#180077) bardi válasza ZolkoW (#180070) üzenetére


bardi
aktív tag

Igazából egy pillanatra sem lepődnék meg, ha többször is lehetne használni, csak ugye vékonyabb minden. Egyszer úgyis ki kell próbálnom :) Főleg, ha a mostani takarítás nem lett elég neki. Mondjuk az tök vicces, hogy a lánc leszedése nélkül simán le lehet kapni a váltógörgőket, és letakarítani. Az alsó csapágyas, elég száraz hangja volt annak is, raktam bele egy kis zsírt, lényegesen jobb lett. Majd kiderül milyen, holnap már jó lenne elmenni tekerni munka után, megjött a fejlámpám hétvégén, csak ki kéne próbálni.

'92 Honda VFR 750

(#180078) parandroid válasza Hasaggymeg (#180072) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, nekem is fura. Kb mintha nem is lenne...



p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180079) xy.zsolt válasza bardi (#180077) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A váltógörgőket még nem szedtem le....azt hogyan lehet a 105 r7000 váltónál? Az alsó nem pörög úgy mint a felső....jó lenne szétkapni

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180080) bardi válasza xy.zsolt (#180079) üzenetére


bardi
aktív tag

Kép alapján azt is hármas imbusz tartja a helyén, szóval semmi extra. Ha leszeded mindkettőt egyszerre, a fém keret belső oldala is lejön, annak is lehet adni egy pucolást.

'92 Honda VFR 750

(#180081) xy.zsolt válasza bardi (#180080) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi :R Holnap akkor rá is nézek.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180082) XenHai válasza parandroid (#180078) üzenetére


XenHai
senior tag

Milyen bicót vettél?

(#180083) IMIIKE1998 válasza parandroid (#180078) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én a RR 540-emre 720mm-es kormányhoz 60mm-es stucnit raktam és a jjeahh 720mm+75mm-es stucni kombójához képest ez sem sok, szóval a Tieden az tényleg nagyon rövidnek tűnik.

(#180084) INTELligent válasza RaiZka (#180014) üzenetére


INTELligent
senior tag

#180014 RaiZka:Köszönöm a képet, azért ez elég bíztatóan néz ki! :R
Még azt kellene kitalálni, hogyha a nyeregpálcára rögzítő tartót úgy fordítom, hogy ne "lefelé essen" hanem "felfelé nyúljon", akkor vajon megoldható-e, hogy nyeregtáska mellé felrakjam (kétlem :D).
Viszont: mennyi a Moon Nebula fényárama 100 vagy 200 lumen :F ? Mert mindkettőt olvasni tesztekben...

#180015sebgutkopf: én is egyre jobban errefelé hajlok... Mondjuk rövidebb útra szerintem egy nyeregtáska praktikus (de ízlések és pofonok, meg hosszabb útra keresek úgyis). Azzal kapcsolatban mi a tapasztalatod, hogy mennyire izzad rá a hátadra a hátizsák? Illetve mennyire melegíti fel a vizet?

peterkeT: üdv a montis klubban. Esetleg sárvédőt nem akarsz rá? ;] A Mudhuggereket amúgy melegen tudom ajánlani.
Én most amúgy pont azon gondolkozok, hogy az első+hátsó mellé lehet nem lenne rossze egy alsócsőre is... Mert a fene akar annyit bringát takarítani.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180085) parandroid válasza XenHai (#180082) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

XenHai: Ghost Nirvana Tour SF

Imike1998: Ha megbarátkozom a kormány szétszerelésének gondolatával, akkor lehet, hogy stucni-csere lesz. Szóval azt mondjátok, hogy a kormányhosszhoz nem érdemes nyúlni? :F Mondjuk ha úgyis szétszedem, lehet, hogy veszek ebayen egy olcsó, rövidebb kormányt is próbaképpen.

INTELligent: Vettem egy műanyag rockbros szettet, direkt nem tettem fel, mert ez ilyen játszós kör volt, nem akartam, hogy végig ott csattogjon. Meg szebb is a bicaj anélkül... :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180086) Fecogame


Fecogame
veterán

Endomondo Will Be Retired

Endomondo-ról pl. Strava-ra pedig a tapiriik tool-al lehet átmásolni az aktivitásokat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#180087) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180073) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

67,5° homlokcső szöggel elég tréjles. :F

peterkeT...ne vágj a kormányból és ne is költs keskenyebbre mert csak még szokatlan a korábbi keskeny kormányaid után. Adj időt neki, majd pár 7 múlva dönts az esetleges hosszabb kormányszárról. Enyém 720-as kormánnyal 9 (10cm? :F már nem is tudom) és szeretem, de ha csak egy 6-8cm-est veszel már érezhető lesz a különbség. Szétszedésnek meg talán nem is nevezném az egyszerű stucnicserét, egyedül a kormánycsapágy szorításánál kell vigyázni ne húzd túl.
Szerk: arra viszont számíts, hogy nagyobb lesz a bringa egy hosszabb kormányszártól, így ha már most 6áreset, akkor meglehet a nyerget is előre kell mozdítanod majd picit. Itt lehet modellezni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180088) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Bocs, hogy itt kérdezek erről, bár kicsit idevágó, mert egy Garmin Forerunner 45-ről van szó :) Szóval alza-ról rendelt már valaki? Ez is működik piactérként vagy, hogyan lehet az, hogy ugyanaz az óra 15 ezerrel olcsóbban is fent van. És nem alig használt, meg nem is bontott dobozos.

(#180089) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#180088) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én már több terméket is rendeltem tőlük, megbíz6tónak bizonyult, itt BP-en bemutatótermük is van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180090) ZolkoW válasza parandroid (#180085) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha jól figyeltem, arra panaszkodtál, hogy túl "hirtelen" a kormányzás, ezt egy rövidebb kormány csak erősítené, ahhoz semmiképp nem nyúlnék. De 45 helyett egy 60-as stucni már jó lehet.. (meg a megszokás, ahogy írják, főleg, ha nem mtb-ztél még, akkor adj neki pár hetet. Ja, és a pár hét alatt tekerj is vele ;] )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180091) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#180089) üzenetére


szimpláncsak
tag

Rosszul tettem fel a kérdést :) Arra gondoltam, hogy van-e piactér funkciója, mint mondjuk az emagnak. Vagy miért lehet eltérés? :D Tudtommal a GVH nem enged olyat, hogy csak pár darab akciós.
[45590ft]
[59990ft]

(#180092) zsocy válasza szimpláncsak (#180091) üzenetére


zsocy
őstag

Másik cikkszámon és másik néven van az óra (Forerunner 45 és 45 black, a Garminnál ez is számíthat, lásd Fenix összes variánsát), vagy lehet más beszerzés vagy forgalmazói akció volt az egyikre, ezért olcsóbb.
Az Alza nem piacteres, ott mindent tőlük veszel, nem lesz gond a garival.
Amúgy GVH ide vagy oda, sokszor van ilyen hogy egy-egy darab olcsóbb, ezek szoktak bekerülni a bestbuy topikba is ha tényleg nagy az akció vagy az elárazás :)

[ Szerkesztve ]

(#180093) woodworm válasza zsocy (#180092) üzenetére


woodworm
veterán

A cikkszám ugyanaz, a kód tér el. Gyors kódfejtés után mindkettő fekete, az egyik szlovák, a másik magyar országkódot kapott. :U

(#180094) xy.zsolt válasza szimpláncsak (#180091) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Vedd az olcsóbbat ha kell....ne agyalj rajta mert más veszi meg :) pl Lehet nincs benne a magyar nyelv

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180095) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#180094) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak tudsz annyit szlovákul ;]
Csak ezt tudom elképzelni így olvasás után okként mivel a drágábbnál külön kiemelik a magyar nyelv meglétét....angol meg úgyis van benne.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180096) FerNandor válasza xy.zsolt (#180095) üzenetére


FerNandor
őstag

Te amúgy hol vetted a Garmint €100-ért? (ha jól rémlik)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180097) xy.zsolt válasza FerNandor (#180096) üzenetére


xy.zsolt
őstag

willhaben.at és igen, 120ról alkudtam le 100ra....mondjuk 120at is megért volna mert 150ért kínálják ezeket.....számlával igazoltan idei a kütyü. A sima 520asokat kínálják 100ért, de azok közül kevés már a keveset használt mivel régebbi széria

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180098) FerNandor válasza xy.zsolt (#180097) üzenetére


FerNandor
őstag

Azt hittem már valami brutál akció volt valahol, gondoltam elmentem az oldalt :)
Én is nézegettem pár hónapja, meg a kleinanzeigét is, de amióta 360 fölött van megint az euro, nincs "kedvem" hozzá :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180099) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Köszi mindenkinek :) Ennyiért eléggé megéri, bár mobilarena-s teszten lehúzták kicsit.

(#180100) xy.zsolt válasza FerNandor (#180098) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem annyira az árfolyam pár százalékos változása lehetett volna kizáró ok nálam hanem, hogy ez pl egy karcmentes, problémamentes cucc amit osztrák triatlonos bajnok árul....azért rákerestem mielőtt megvettem :) Ha nem így lenne én sem vettem volna meg....persze így is bármi megtörténhet.....de még garancia is van rá. Szóval kellett ennyiért :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.