Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179251) szimpláncsak válasza 6030D (#179238) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ez igaz, viszont akkor az egész autóval át kell menni a szembesávba,ha meg egymás után mennek akkor mondjuk 5-10km/h-val gyorsabban, mint ahogy ők tekernek el tudsz menni biztonságosan mellettük, ami lehet nem lesz 1,5 méter hanem csak a fele, de saját tapasztalat, hogy ha kicsivel megy csak gyorsabban nálad az autó kevésbé zavaró, mintha elszáguld melletted.

(#179252) 6030D válasza Hasaggymeg (#179246) üzenetére


6030D
Ármester

Jó, hát a gödörbe biztos megül a víz, abba nem kell belemenni. :D Ha Kosd felől a Gyada felé ment, ott lehet vizes, az az oldal mindig vizesebb. Haverom a Vác felőli oldalon volt, igaz nem ment az EZo felé, pont ott szokott lenni a dzsuva.
Mindegy, menjetek, és mondjátok el milyen volt. :DD

szimpláncsak: 30-cal megy a bringás, 90 a megengedett a kocsinak. Ha 50-70-nel megy el melletted 75 cm-re, maradjunk annyiban, hogy anyázni fogsz. Azt sok youtube huszár már terrorista támadásnak veszi.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179253) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#179250) üzenetére


szimpláncsak
tag

El tudom képzelni. Ilyen Miskolc - Répáshuta - Eger közötti út is. Itt a helyi kerékpáros klubnak volt is emiatt olyan javaslata, hogy végig legyen 60km/h-s korlátozás :D.

(#179254) xy.zsolt válasza f4lcon (#179223) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sorry, de nincs kedvem 40el száguldozni bringaúton (nem bolyozok) mert balesetveszélyesebb mint a közút.... Roller, gyerek, kutya, nyugdíjas villanybringások, gyalogosok....stb Ja, és a kresz sem engedi a 30 feletti tempót. Szóval választhatsz, kit akarsz kinyírni? Nem értem, hogy nem lehet megérteni!? :F
De mindenki megnyugodhat mert pont az itteni antiközlekedési kultúra miatt járok ki Ausztriába tekerni....ott ugyanis senki nem köcsög, nem dudálnak pedig ugyanúgy a közúton megyek akkor is ha van mellette bringaút...ugyanis ott sem tiltja ezt a kersz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179255) szimpláncsak válasza 6030D (#179252) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ezért írtam 5-10km/h különbséget. Van mondjuk szembe forgalom pont annyi, hogy nem tudsz biztonságosan előzni. Lelassít az autós 30-ra és 40-el mondjuk elhalad a kerékpárosok mellett és nem kell vonatozni mögöttük, mondjuk egy kanyargós hegyi úton.

[ Szerkesztve ]

(#179256) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#179254) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kerékpárút teljesen alkalmatlan országúti kerékpárnak, keskeny, gyakran rossz minőségű és zsúfolt, még egy-egy elvetemültebb XC, Trekking, vagy éppen Fitness kerékpárosnak is kevés lehet...mintha kábé Ferrarival száguldoznál a sétáló utcában. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179257) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#179254) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Talán nem a szabályozás rossz (máshol is ilyen) hanem a fejekben kéne rendet tennie mindenkinek akik sofőrként bunkómódon állnak a közúti kerékpározáshoz... Ma is legalább 60km-t mentem osztrák forgalmas közúton bármi incidens, rosszérzés nélkül. Elgondolkodtató. Ennyi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179258) FerNandor válasza xy.zsolt (#179254) üzenetére


FerNandor
őstag

Én csak annyit kívánnék ehhez hozzászólni, hogy szerintem a legnagyobb probléma a magyar emberek fejében/fejével van, tisztelet a kivételnek. Egyszerűen eltűnt az emberekből a tolerancia minden téren. Mindenki utál mindenkit és mindenki tökéletesen ért mindenhez IS. És én úgy tapasztalom, hogy ez csak egyre sz@rabb lesz.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179259) stefi81


stefi81
tag

Nem vagyok otthon a témában, de az én átalakítómhoz való pumpa tökéletes hozzá.

(#179260) ZolkoW válasza xy.zsolt (#179254) üzenetére


ZolkoW
őstag

De ez a "nincs kedvem" ugye még nem ment fel a KRESZ érvénye alól még téged sem... ;)
Ez olyan, mint hogy kimegyünk tekerni prizma nélkül, mert úgy döntöttünk, hogy nem vonatkozik ránk a szabály, de ha megbüntet a rendőr, akkor nem ő a hülye...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179261) Hasaggymeg válasza stefi81 (#179259) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ez határ eset, kicsit lapul a gumitömítés az átalakítóban, vagy nincs eléggé felcsavarva a rögzítő anya, ne adj isten lágy a gumi és bentebb került a szelep, máris gondban leszel...tudom nekem is van egy ilyen, sőt, túl hosszú is volt már amit egy beforduló szikla azonnal letört. . :U

FerNandor...fiatal vagy még ehhez a borúlátáshoz! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179262) xy.zsolt válasza FerNandor (#179258) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pont ezt írtam én is.....Balkán van itt e tekintetben, minek szépíteni.
ZolkoW Nem hiszem, hogy a prizma lenne a gond....pláne, hogy használok elöl hátul villogót. Ha jogos a büntetés akkor benyelem....nem én hozom az idióta törvényeket. Csak annyit tehetek, hogy külföldre járok tekerni amikor csak lehet. Ma pl 3 rendőr is megelőzött és nem nyomtak satuféket, hogy betereljenek a bringaútra vagy hogy szaros prizmákat követeljenek rajtam. Itthon a fejekben van gond ami zéró toleranciát okoz azoknál.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179263) bringasisti válasza Hasaggymeg (#179261) üzenetére


bringasisti
őstag

Elég gond hogy 35 milliméter az alsó méret

BENEFON DELTA--------N8

(#179264) flash- válasza f4lcon (#179223) üzenetére


flash-
veterán

itt nem csak edzésről van szó...
akár elmenni falun belül a-ból b be.
vannak "kerékpárutak" melyek még gyalogosan is életveszélyes a közlekedésre tele lyuk, töredezett,ráz.
van a viacoloros kerékpárút ami gyalogosan tök jó meg jól néz ki de még arra se jó hogy elmenj rajta a boltba mert kirázod a kaját mire hazaérsz.

de van itt más is:járunk 300-300+ km-es túrákat.szépen megtervezzük a merretekerjek.hu-n. beállunk szépen 20-22 es sebességre, arra van kiszámolva, stb, hogy hajnal 5 től éjszaka 22re mondjuk hazaérjünk. szépen tervez is kerékpárúton, mi figyelemebe is vesszük mindig aztán jön a meglepetés: olyan a kerékpárút hogy azon 1kmert nem lehet menni mert kirázza a beled és úgy érzed meg kell állnod utána pihenni(már itt a csúszás ugye) szoktam nézni a kmórát mert érdekel és egy átlagos aszfaltos úton mondjuk tekerünk 22vel na ugyanazzal az áttétellel ezeken a "csoda" kerékpárutakon kb 17-18 az átlag.és itt nem edzésről van szó de ha tervezel egy napos túrát a sok ilyennel már mindjár nem 22re érsz haza hanem mondjuk hajnal 1-2re..
ja ez iylen tudom, majd mindjárt jön a válasz. nem nem ilyen. kerékpárút akkor az legyen kerékpárral használható. nyilván nem kell tüköraszfalt,de az az olcsó aszfalt minőséget hozza amin 20al el lehet csámborogni nem túl nagy erőbefektetéssel.már ennek is örülnék.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179265) FerNandor válasza flash- (#179264) üzenetére


FerNandor
őstag

Ja... Amúgy is minek tekersz annyit ;] ez csak egy hobbi ;]

Én ma megtaláltam a ZEN-t szerintem kb szokásos átlaggal mehettem, de az átlag pulzusom elég jó lett, szerintem 140 alatt, de a wahoo valamiért nem rögzítette a km-t.
Jó amúgy nagyon ez a kantáros gatya, főleg akkor, amikor majdnem összehugyozom magam, mire kihámozom magam belőle ;]
Mondjuk az elején mindjárt úgy kezdtem, hogy felváltáskor túldobta a váltó a láncot :DDD

Az mitől lehet, hogy a jobb oldali fékváltókar kis karját benyomom és nehezen jön vissza alaphelyzetbe? Mintha picit szorulna...

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179266) xy.zsolt válasza 6030D (#179216) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, kb neki lenne jó a látott 50es méret :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179267) szimpláncsak válasza FerNandor (#179258) üzenetére


szimpláncsak
tag

+1
Én is így látom sajnos.

(#179268) Fuvaros válasza stefi81 (#178275) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Láncteszt

[link]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#179269) bringasisti válasza Fuvaros (#179268) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát én műszaki ember vagyok, de hogy ebből milyen tanulság vonható le az nekem magas. Ez körülbelül olyan mint egy fűtött szobában téli kabátot tesztelni.

BENEFON DELTA--------N8

(#179270) sebgutkopf válasza szimpláncsak (#179253) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hú az általad említett útszakasz az pont egy drivers heaven. Ne vegyétek autó/motor buzulásnak, se támadásnak (igaz én nem aszfalton bringázok). Arra felé akár az Eger, akár a másik Miskolc végéről nézzük a helyi rally szeretőket, bizony az egyik legjobb útvonal, ami még hosszú is (30+km egy irányba végig kanyargós, ami nincs máshol az egész országban), sőt messzebbről is mennek oda autózni, és nem ritka jelenség egy egy ladát vagy erősebb autót kilinccsel előre kanyarodni látni, akár versenyautókkal tiltott edzéseket is tartanak.
Szóval én ott biztosan nem bringáznék az életemet féltve, mert hiába lenne ott akár 60 a megengedett, a turisták most is annyival mennek, akik meg nyomják a turista autókat szó szerint csak kikerülik minimum a dupla tempóval.

Sajnos jól látszik az éleződő konfliktus, mert egyre több olyan helyen találkoznak az autósok és a bringások, ahol korábban nem voltak jelen mindketten egyszerre.

(#179271) xy.zsolt válasza Fuvaros (#179268) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én inkább a bringámon tesztelem a connex 11sx-et. Eddig 1000km ment bele 1 hónap alatt. Jövőre ilyenkor már megmérem mizujs :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179272) szimpláncsak válasza sebgutkopf (#179270) üzenetére


szimpláncsak
tag

Viszonylag gyakran járok arra, én Bánya-hegyig szoktam menni onnan fel a Bükk - fennsíkra, gyakrabban meg Hollóstető és Bükkszentkereszt, de olyan nagyon vad dolgokkal nem szoktam találkozni. Inkább a motoros sok. Nagyon sok országúti bringás teker arra, sokan mennek a megye határig vagy arra amerre én.

(#179273) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#179271) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jövő ilyenkorra?! :Y ...mennyit mész egy lánccal,tízezret?! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179274) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#179273) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát ha az előző olcsó shimano-nak 7000km/40K szint után 0.5 volt a nyúlása akkor ennek minimum a dupláját kell bírnia. Az egy 4-5000ft-os lánc volt ez pedig 4x annyi. Aztán majd kiderül mit bír...ez az igazi teszt :D A kenésnél amint elfogy a mostani cucc visszaállok Muc off C3 dry-ra....mert szerintem az is nagymértékben számított.
Mondjuk több olyan malőrt nem szeretnék csinálni mint hétfőn....letakarítottam előző nap a láncot, de nem kentem újra :W ....a mászás alatt jutott eszembe...de a hangján és váltáson nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179275) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ma elvitték a cx-et. Gondoltam nézek helyette valami MTB-t még amíg így ősszel kehet tekerni, de kb semmit nem lehet kapni. Cube, Rose, minden ausverkauft, időpont sincs, hogy mikor lesz. Na mindegy, addig tekerem az országútit a görgőn, meg néha ránézek ebayre.

Milyen konkrét típusra érdemes keresni amúgy? Valami Rose Count Solo 1 szintű cucc érdekelne, lehetőleg ennél nem is drágábban. Cube Aim-ből, ahogy nézem, általában a teló is suntour, váltó is gyengébb, meg a Rose 12 kg-jához képest 14,4, szóval nem véletlenül olcsóbbak. Azért egy Deore mindenképp kéne (lehetőleg 2x10), teló helyett felőlem mehet merev villa is, de ilyen úgysincs :D, tárcsa, 29 coll kerekek, legyen könnyű (már ahhoz képest, hogy alu). Ötletek esetleg?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179276) 6030D válasza xy.zsolt (#179274) üzenetére


6030D
Ármester

Wax van/volt rajta? Mivel takarítottad?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179277) flash- válasza xy.zsolt (#179274) üzenetére


flash-
veterán

huh...az szép!
shimano láncal kb 2000km-ert tudok menni és vége(az occcsó 8sebességessel)
ez min múlik?testsúly,vagy pedálfordulat?kenési gyakoriság?(én kb 200kmenként fújom TF2vel,de megtértem,squirtot berendelem :)) )
me azé 90 -95kilósan kiállva megtekerem a 10%os emelkedőt max effortal négyszögtengelyes hajtóművel azé ott gondolom kap terhelést a lánc
sram nálam picit jobban bírja(az kb3000-3500km)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179278) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok,

A CUBE után lett egy másik versenyző is, egy Giant Contend AR3 2021[link]
Árban ugyan annyi, de ezt itt Zegen is tudná prezentálni a bicóboltos ismerős..
Annyi a különbség , hogy SORA 2*9, a 2*10 Tiagra helyett, de ugyan úgy 50/34,és 11/34 a sor rajtuk.
Azon kívül, hogy nagyobb lesz a sebességek közötti ugrás, lesz valami más bukó is a presztízsen kívül...?

A Tiagrás AR2 már 420 szóval az már kicsit túl van a ingerküszöbön...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#179279) ZolkoW


ZolkoW
őstag

úúú, ez kell nekem, úgy látom, már vártam, hogy valaki (ha más nem, a Sram) kitalálja : [link]

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179280) jjeahh válasza parandroid (#179275) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Radon? [link] [link] . A fék és a gumik gyengécskék, de kezdetnek megfelel.
szerk: ja látom ezek sincsenek raktáron :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179281) Maximum1 válasza vallas (#179278) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha nem érdekel a presztízs akkor mér nem jó a Decatlonos tribán, van is készlet, M a méreted ha jól dereng.
Most van az 520-asból is ami 105 R7000-rel van.
Ezek tudnak 36mm-es gumit fogadni, szerintem a Giant nem, ez is szempont volt úgy emlékszem.

(#179282) xy.zsolt válasza flash- (#179277) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem tudom pontosan min múlik....én hetente(250km után) kenem. Semmi extra...csak ultradermes vizzel mostam kefével, hagytam csontszárazra száradni. A kenőanyagot már írtam. Én pörgetve tekerek 85-100CADon (hegyre is), kiállva szinte sosem, de amikor igen akkor sem mászásnál. A súlyom nem sok ezért is inkább pörgetek mint max erővel tapossak. Más most nem jut eszembe

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179283) parandroid válasza jjeahh (#179280) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erről a radonról még nem is hallottam, de tetszik, elteszem keresési feltételnek, köszi!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179284) vallas válasza Maximum1 (#179281) üzenetére


vallas
senior tag

Köszi, meglesem, legutóbb még nem volt sehol sem...

A gumiban pont jó mindkettő, a Giant is tud 38 mm-t.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#179285) Maximum1 válasza vallas (#179284) üzenetére


Maximum1
őstag

Most is úgy van készleten hogy lerendeled áruházra, megnézed azt otthagyod ha nem tetszik, de otthonra is kérheted, visszaveszik ha nem kell.
De ha a Giant jobban tetszik akkor azt kell venni, sok múlik azon is hogy tetsszen.

[ Szerkesztve ]

(#179286) szimpláncsak válasza flash- (#179277) üzenetére


szimpláncsak
tag

Csak, hogy ne érezd magad rosszul nekem is hasonló :D Nekem mondjuk emlékeim szerint eddig a shimano CN-HG93 bírta eddig legjobban. Én még gyakrabban is szoktam kenni. 100-150km körül. Mondjuk én csak ronggyal áttörlöm aztán szemenként olajozom. Még arra is szoktam figyelni, hogy megállás előtt leváltsak alacsonyabb fokozatra, hogy induláskor ne terheljem annyira. Mondjuk ez lehet, hogy alap, bár akikkel tekerek nem igen csinálják.

(#179287) IMIIKE1998 válasza 6030D (#179049) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Pont te mondtad a múltkor, hogy a Rapid Rob szintnél sokkal jobban guruló mtb gumi nem nagyon van. Van benne valami, a mostani a Conti Sport King alig lassabb aszfalton, mint a félterep gumim volt, viszont földúton és enyhébb terepen megváltás, még a homokban is ezerszer jobb, pedig a Race King nem erre lett kitalálva. Az aszfaltosabb monti gumi okés, ha nem használod földúton/terepen, de ha mégis, akkor inkább egy nem túl agresszív XC gumi, mert mihelyst lemész az aszfaltról, azonnal csúszkálni fog a bringa.

(#179288) 6030D válasza IMIIKE1998 (#179287) üzenetére


6030D
Ármester

Én életemben nem mentem Rapid Robbal, szóval tuti nem mondtam. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179289) IMIIKE1998 válasza 6030D (#179288) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

"bár a Rapid Robnál szerintem csak kimondott aszfaltgumi lesz jobb, a RaceKing is hasonló), és nyomd fel 4,5-5 bár-ra" - 6030D ;] ;]

(#179290) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179286) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább arra figyelj ne feszüljön/gyengüljön a váltórugó míg áll, indulásnál kibírod a felváltásig azt a 10 mp-et terhelés nélkül hajtani. ;)

peterkeT...itt [link] talán még akad néhány, igaz 1000 körül, ami megfontolandó. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179291) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#179290) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 ....ezt én is így szoktam, de lehet az outi váltó nem olyan kényes mint a monti.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179292) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179290) üzenetére


FerNandor
őstag

Hogyan nem feszül/gyengül állás során a rugó?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179293) mobal


mobal
MODERÁTOR

2wheels webshopból rendelt már valaki? Illetve van oka, hogy olcsóbb mint a többi magyar?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179294) Perillustris válasza szimpláncsak (#179236) üzenetére


Perillustris
senior tag

a KRESZ szerint nem lehetne, mert túl nagy kerülő lenne kerekpárral

A KRESZ-ben szerintem nincs ilyen szabály, de a gyakorlat természetesen létezik. A "kedvencem", amikor EU-s bringás pénzből építenek járdát, persze emiatt gyalog- és kerékpárútnak nevezik, s ezzel párhuzamosan leradíroznak az úttestről. :(((

#179293mobal: Nem magyar cég, hanem szlovák, s jó eséllyel a szürke zónában vannak.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#179295) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#179290) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én tekerés közben gondoltam. Jön pl. egy kereszteződés ahol lassítani kell és előtte mondjuk elől legnagyobb lánctányérról a középsőre váltok, hogy kevésbé terheljem a láncot. Van aki pl kiáll ilyenkor a nyeregből kisebb fokozatba váltás helyett :)

(#179296) Hasaggymeg válasza FerNandor (#179292) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A váltó nyugalmi állapota ez [link] ,de így csak leszerelve látod. minden más állapota a rugók ellenében, azok valamilyen szintű megfeszülésével jár. Ez a másik véglet [link] ha így tárolod értelemszerűen idővel megnyúlnak,meggyengülnek a rugók.

xyzsolt...bár országútin nincs akkora jelentősége a láncfesszességnek,ott sem kívánatos egy ide-oda csapkodó,lagymatag rugójú váltó.

szimpláncsak...én is úgy szoktam,gyötörje magát és a vasat minden kigyorsításnál akinek 2 anyja van,mindig az éppen aktuális sebességemhez igazítom a váltót,keresve az azonos csapásszámot,ideális nyomatékot...mint az autónál.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179297) Hasaggymeg válasza mobal (#179293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem igen,talán jjeahh. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179298) Nutra válasza FerNandor (#179201) üzenetére


Nutra
tag

Ugyanez a véleményem, szuper a Moon Orion. Könnyű, minőségi kialakítás, remek fényerő és a bónusz a mágneses-racsnis rögzítés. Az első akár vészlámpaként is szolgálhat max fényerőn hazajutáshoz, ha minden kötél szakad. Köszi az eredeti tippért, FerNandor. :R
Pár napja láttam egy Nebula elsőt, egy országúti villáján. Brutál látható volt (fővárosi utca). Annyira tetszett, hogy vettem egyet és az került a trekkingre. Lehet, hogy Moon sportra cserélem az összes világítást...

(#179299) szimpláncsak válasza Perillustris (#179294) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én mondtam rosszul. Nem a KRESZben van hanem a 20/1984. (XII. 21.) KM rendeletben. :) Itt Borsodban sok helyen van kint, ahol e szerint nem lehetne. Pl. Muhi-Nagycsécs, Nyékládháza - Emőd vagy Sajóbábonyi elágazás - Sajószentpéter. Itt 5km vs. 28km :D

(#179300) Somatom válasza szimpláncsak (#179251) üzenetére


Somatom
veterán

Ez addig működik, amíg csak személyautók vannak. A németeknél tavaly januártól emelték a minimális oldaltávolságot. Én meg nem azért megyek ki melózni, hogy a fizumat büntetésekre költsem, a jogsi berántásról nem is szólva. 2,5m széles vagyok, 18m hosszú és 40 tonna. Nem úgy van, hogy sitty-sutty kikerülöm a bringást, úgyhogy hiába kell időre mennem, jobb, ha beveszem a leszarom-tablettát. A személyautók viszont engem nem tudnak megelőzni, úgyhogy az egész csapat szépen kiséri a bringást. Legutóbb a meersburgi kompról jött le egy tata és ahelyett, hogy elengedte volna a kompról lejövő autókat, nekivágott gyök kettővel a szerpentínnek. Én meg mögötte. Szép, hosszú kígyó volt. A KRESZ szerint szabályos volt az öreg, de azért érdemelt volna egy tockost a hozzáállása.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.