Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180701) csubuka válasza ZolkoW (#180668) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ránézek arra :)

(#180702) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#180674) üzenetére

173 centivel S-es Ultimatet hajtok. Milyen magas vagy?

Més que un club!

(#180703) xy.zsolt válasza _adaml21_ (#180691) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És ha tényleg az akkor velük csak pozitív tapasztalatom van....ott vettem a Mac-off C3 lube-ot....nagyon rugalmasak minden téren....ajánlom őket. :K
Látod, spóroltam neked egy rakat pénzt a kabáton ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180704) 6030D válasza INTELligent (#180700) üzenetére


6030D
Ármester

Ha megfelelően szoros a kamásli, akkor nem is tudod levenni a cipőt, mert ha rajta van a kamásli, akkor nem tudod meglazítani. Egy idő után már rutin: Kamásli felhúz a vádliig, cipő fel, beköt, kamásli vissza (bazzeg, kacsaláb... :DDD ). Lefelé meg kamásli nyit, fel vádlira, cipő le, kamásli le.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180705) xy.zsolt válasza INTELligent (#180700) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Felülsz szépen a vonatra és meghódítod itt a Sopron környéki hegyeket :) Mondanám az osztrákokat is, de nem tudom, hogy engednek vissza....bár tudok pár határátkelőt ahol.... ;)

Kamáslit le véve tudok csak kibújni a cipőből viszont felrakva nagy előny a BOA rendszer

Látod, spóroltam neked egy rakat pénzt a kabáton ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180706) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#180703) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az utolsó csipkelődést INTELligent-nek szántam csak félre ment :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180707) INTELligent válasza 6030D (#180704) üzenetére


INTELligent
senior tag

#180704 6030D: valamiért nem lepődtem meg, hogy valami ilyen megoldás lesz :D, köszi.
#180705 xy.zsolt: hát igen, most ez a pénz jó lesz vonatjegyre :) (bár a vírushelyzet nem hiszem, hogy túl gyakran fogok utazgatni - de néha azért jó lenne, meg eddig is vonattal mentem Pestre, szóval hipokrita dolog volna azt állítanom, hogy eddig sem mentem sehova -, mert egy ideje elég aggasztóak a számok). Amúgy olvasok a sorok között, ha nem írod, hogy nekem szántad, én akkor is rájöttem ;).
Ausztriát tekintve meg megézem, hogy mi a most érvényes szabályozás, és annak fényében döntök.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180708) f4lcon válasza INTELligent (#180700) üzenetére


f4lcon
őstag

nem tudom hogy lehetne a kamáslit a cipőn hagyni? :F
vagy nekem rossz kamáslijaim vannak :DDD mert azoktól nagyon nem tudom kinyitni a cipőmet

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180709) Hasaggymeg válasza 6030D (#180704) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem érdemesebb itt a mérsékelt égövön vásárolni egy második cipőt is? Amúgy sem lehet olyan jó egész évet ugyanabban lenyomni, legalább hideg időben lenne egy második, melegebb. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180710) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No megjöttek a legutóbb rendelt kacatok bike24-ről, kíváncsi vagyok a sisak meg az alákesztyű beválik-e, utóbbiból a merinóban nagyon nagyot csalódtam. Valaki tuti bele fog kötni a fekete sisakba, de színesből olyan nem volt raktáron ami tetszene és terepen úgyis mindegy :P . Középcsapágyam meg nem, nem ment megint tönkre, de szvsz idén vagy max tavaszig tönkre fog, jó ha van tartalék belőle, nálam egy szezont bírnak :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180711) itouchfan


itouchfan
senior tag

[link] - Schwalbe Thunder Burt-ről van valakinek tapasztalata? Conti RaceKing Performance vagy ez (ha közel egy árban vannak)?
Télre, főleg aszfaltos tekerésekre szeretnék egy külsőt a Nobby Nic helyett.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180712) bringasisti válasza f4lcon (#180708) üzenetére


bringasisti
őstag

0° fölött dekoráció. Tekerni kell hogy legyen vérkeringés

BENEFON DELTA--------N8

(#180713) HUNRookie válasza csubuka (#180651) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Quad lock

Nem olcsó, de jó.

(#180714) FerNandor


FerNandor
őstag

Egy ilyen kerék jó ajánlat lehet? DT Swiss R20 DiCut [link]
Vajon ezzel használható a 8-as sorom?
Honnan lehet tudni, ha vlamai kompatibilis egy 8-as sorral?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180715) parandroid válasza FerNandor (#180714) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

8-as soros bicajt szerintem ne akarj fejleszteni. Használd, amíg ‘ki nem növöd’, aztán vegyél egy újat. Ha a világ összes pénzét rálocsolod, akkor sem lesz az igazi, ráadásul egyesével fejlesztgetni drágább is, mintha egyben vennéd meg, összerakva. Saját vélemény, tudom, hogy sokan vannak itt, akik nem így gondolják, szóval ahogy érzed...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180716) Alg válasza FerNandor (#180714) üzenetére


Alg
veterán

Távtartóval elvileg rámegy...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180717) INTELligent válasza FerNandor (#180714) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ha megnyitod a hirdetésben lévő linket, akkor ott írják, hogy elvileg 8-as sorral is kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180718) itouchfan válasza itouchfan (#180711) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mindegy, megrendeltem. Ha eddig nem volt, mostmár lesz vele tapasztalat.

Közben botlottam bele ebbe: [link - Radon Jealous AL
Aki most keres bringát szerintem ez elég korrekt ennyiért ebben a jelenlegi helyzetben.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#180719) mobal válasza vallas (#180698) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem is elég korrekt leány :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#180720) FerNandor válasza INTELligent (#180717) üzenetére


FerNandor
őstag

& #180716Alg

Köszönöm. Alg linkje alapján még távtartó sem kell hozzá elvileg.
Igen, most nézem a kerekeket és nagyon nem egyértelmű sokszor. Valamikor csak 9-10-et írnak stb, másik oldal ugyanarra a kerékre ír 7/8/9/10-et. Én meg nem értek hozzá.

peterkeT Hogy van-e értelme, nem tudom. Ez a DT kerék kb 600g-mal könnyebb, mint a mostani és gondolom jobb is. Hogy éreznék-e ebből valamit, azt nem tudom. Sokan "ég és föld" különbségnek írnak egy ilyen kerékcserét.
Talán ez kézzel foghatóbb dolog, mint a házimozi topikban a b@szott drága hangfalkábelek stb :DDD

Azt meg nem tudom, hogy mivel lenne jobb egy 10-es sor mondjuk, vagy egy más váltórendszer. Nem érzem úgy, hogy a mostani nem lenne jó (nekem). Szerencsére lecserélni sem szeretném a biciklit, meg amúgy nagyon tetszik. Viszont egy ilyen kerékcserére most beindult a hangya kicsit, mert ezzel és az érkező nyereggel kb 800g mínusz lenne. Az talán már számíthat valamit. Nem tudom, pontosan most mennyi a bicikli, de talán 9.5 körül lehet. Valahogy le kéne mérnem pontosan.
(Cannondale CAAD8 2014 Claris 51cm)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180721) f4lcon válasza FerNandor (#180720) üzenetére


f4lcon
őstag

a 8-9-10-11 Shimano lánckeréksorok mind elférnek ugyan azon a kazettatesten, bár vannak szélességbeli eltérések (a 11-es keskenyebb, mint a 8-as pl) de az hézagolható mindig.
87 ezer jó ár azért kerékszettért, de figyelj arra is, hogy könnyű belsőt és könnyű külsőt tegyél rá, ha már homár....

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180722) 6030D válasza Hasaggymeg (#180709) üzenetére


6030D
Ármester

50e Ft alatt nagyon nincs itthon téli cipő, kivéve ha külföldről tudsz rendelni utolsó darabost, de ahhoz vagy a méretet kell tudni az adott márkából, vagy lutri. Illetve ha olvasgatja a teszteket az ember, akkor néha az 50e Ft-os cipőre is írják, hogy hideg. A kamásli meg 5000 Ft, és nem hideg. :) Aszfalton egyébként tök mindegy, amikor sokat mentem benne, akkor itthon felvettem, a kulacstöltéseknél leszálltam, aztán itthon levettem. Erdőben, hóban tolni nem jó megoldás, mert feljön az orránál. Valószínűleg egyébként egy téli cipő lesz a megoldás, tervbe is volt, de most valahogy nincs meg a csí (bringázáshoz se :B ).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180723) zsocy válasza FerNandor (#180720) üzenetére


zsocy
őstag

Kerékszettet szerintem előbb utóbb mindenki vesz hacsak nem valami szuper cuccal volt szerelve a gépe. Ne hallgass senkire, ha tetszik és van rá lóvé akkor vedd meg!

Bár a te gépeden inkább a Claris szett a gyenge pont, de ezt is csak úgy kell érteni hogy igazából semmi baj vele, csak az alkatrész sznob beszél belőlem (#csakacampa) ;]

Én is azért vettem meg a mostani Campa kerékszettem mert tetszett, nem azért mert súlyt akartam csökkenteni vagy javulást vártam a teljesítményemben. Az csak plusz hogy kicsit könyebb is mint a gyári volt. A súlykülönbséget ugyan nem érzem, de a lelkem boldog, a bringa szebb lett, és igazából ez számít :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180724) bszg@ válasza vallas (#180690) üzenetére


bszg@
tag

Hát ja. A bőr általában feláras extra.

(#180725) Toobee válasza 6030D (#180722) üzenetére


Toobee
veterán

Én egy Force télit vettem, 30k alatt. Még nincs nálam, pár hét, mire eljutok érte a cimbimhez (kis faluban üzemeltet egy kerékpárboltot).

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#180726) Hasaggymeg válasza bringasisti (#180712) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyira nem tudok hajtani, hogy lábujjaimban is rendes vérkeringés legyen. Hosszabb téli (zasszonyos) meneteknél leszállok 5-10 perc gyaloglásra és láss csodát, azonnal bemelexik. :)

itouchfan...a Radon jó ár-értékarányt képvisel. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180727) jjeahh válasza Toobee (#180725) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez jónak tűnik, szerintem téli cipőnél fontos, hogy teljesen zárt legyen, lehetőleg nulla szellőző nyílással és a másik ami még sokat segít, ha nagyobb egy számmal a méretednél, tapasztalataim szerint a tökéletes méretű vagy enyhén szoros cipőkben lefagynak a lábujjak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180728) ZolkoW válasza 6030D (#180722) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez még mindig ennyiért megy, mint tavaly, mikor vettem.
Nem bántam meg, de nekem hamar lefagy a lábam, igazi hidegben ezt is kamáslival fogom használni :D.
Vagy legalábbis sikerült már benne fáznom, de jóval kellemesebb, mint amúgy a kamásli. Idén még tervezek biciklizni munkahelyre, akkor biztos ezt veszem fel, úgy érzem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180729) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180726) üzenetére


bringasisti
őstag

SPD az mivel másként hat az izmokra melegít.

BENEFON DELTA--------N8

(#180730) maximilian4 válasza 6030D (#180722) üzenetére


maximilian4
addikt

Milyet használsz? Nézegettem téli kamáslikat, de ami komolyabbnak tűnik az 15-20 ezer forint.

Maxi

(#180731) 6030D válasza maximilian4 (#180730) üzenetére


6030D
Ármester

3 évig decásat használtam, most ilyet. [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180732) vallas


vallas
senior tag

Hát akkor most már tényleg itthon van a kicsike... :DDD :DDD :DDD

A boltban még lőttem pár képet, parancsoljatok..

[link]

Pénteken teszek rá valami pedált, és teszek egy próbakört vele...

szerintem veszek rá SPD pedált, ebből meg lehet venni a decásat, vagy a bikefun-st, vagy használt shimanot?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180733) bringasisti válasza vallas (#180732) üzenetére


bringasisti
őstag

Shimano mert nem árt ha úgy zár és úgy nyit ahogy kell

BENEFON DELTA--------N8

(#180734) f4lcon válasza maximilian4 (#180730) üzenetére


f4lcon
őstag

kamásliból is sokféle van, eltérő felhasználásra
van ami csak a szél ellen véd (mondjuk ősszel jól jöhet) meg ami városba való, sima cipőre (nekem is van ilyen, egy Pearl Izumi Elite Barrier WxB) meg a téliek, amiből én egy régi Pro Tarmac NPU+ használok, amiből XXL-es kellett a 43-as cipőre :D
az országútisakat arról ismered fel, hogy alul nem tépőzárasok, míg a montisak a cipő alján is tépőzárral rögzülnek

kamáslihoz nem árt valami thermo talpbetét, mert az ember jellemzően a talpa felől hűl ki gyorsabban és nem a lábfeje felől, főleg montinál kell figyelni a hőszigetelésre az SPD csatlakozása a cipőn belül jellemzően egy vas lap, ami ha áthűl akkor bizony adja át a hideget befelé
vannak home-made megoldások (én is sima radiátor mögé tervezett hőtükör fóliát használok a talpbetét alatt) meg vannak gyári thermo talpbetétek is.

szerk: és ahogy jjeah írta, a vastag zokni miatt nem árt télire rendszeresíteni egy nagyobb méretű cipőt (még ha nem téli, akkor is) hogy elférjen a thermo zokni, vagy a rétegzett több zokni benne.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180735) Hasaggymeg válasza vallas (#180732) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratula,szép! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180736) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Fully 8 kiló alatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180737) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180736) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A szakállas digó mindenről beszél csak az áráról nem,ami pont annyira súlyos lehet amennyire könnyű a bringa. :U Asszongya grammbuzulás miatt visszaútcsillapítás nélkül használja a villát...ez már beteg. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180738) bardi válasza 6030D (#180670) üzenetére


bardi
aktív tag

Szépen működik így? Mert eléggé megfontolandó mostani időben.

#180671 INTELligent Ruhát akkor kell mosni, ha felvételnél érezni a szagát :DD
De ha a ruhát is egész jól védi, akkor valószínű a dropper becsúszóját is, lehet az lenne a jobb megoldás.

'92 Honda VFR 750

(#180739) Hasaggymeg válasza bardi (#180738) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem büdös vagy még tiszta, vagy már kovidos vagy. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180740) Kasya válasza Hasaggymeg (#180737) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak a kulacstartó 90 juró :O

(#180741) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Kormányra szerelhető első lámpát keresnék, ebben kérném a segítségeteket! :R

Árban jó lenne, ha tartóval, akkuval, akkutöltővel együtt beleférne 10k-ba, szóval magára a lámpára kb. a fele, talán egy picit több jutna... Leginkább arra kéne, hogy városban, a gyengébben kivilágított utakon is lehessen látni a kátyúkat. Viszont az extrém magas fényerő helyett sokkal inkább a hosszabb üzemidő lenne a fontos. Eddig egy ilyesmi volt üzemben, erről lépnék feljebb:

A fentiek fényében mit tudnátok ajánlani? A válaszokat előre is köszönöm! :R

Meizu MX3 32GB

(#180742) xy.zsolt válasza Kasya (#180740) üzenetére


xy.zsolt
őstag

és még jó ocsmány is.....bár ez szubjektív. Én mondjuk akkor sem tenném fel ha fizetnének érte pl 5x ennyit :)

Ez a gps-es magasságmérés is fura ... még a strava és a garmin connect sincs hasonló
véleményen. Órám szerint ma 494, strava 514, connect 554 :D Azért ez 8%os eltérés 2 utóbbinál :W kinek higyjünk?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180743) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#180742) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Vagy inkább kinek higgyünk :) Én mondjuk a garmin connect-nek....és nem azért mert per pill az a legtöbb....hanem mert azt írják, hogy húúúú de profi műszerekkel mérve annyi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180744) bardi válasza Hasaggymeg (#180739) üzenetére


bardi
aktív tag

Amíg feltekerek a 21%-os emelkedőn, addig akár lehet is bennem kovid :D

'92 Honda VFR 750

(#180745) bringasisti válasza xy.zsolt (#180743) üzenetére


bringasisti
őstag

Ilyen filléres cuccok nem mérnek pontosan. Ami pontos az 5 kiló és néhány százezer

BENEFON DELTA--------N8

(#180746) xy.zsolt válasza bringasisti (#180745) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen tudom....ezért a saját mérőinket hagyjuk is, de a strava gondolom nem olyan adatbázist használ amit filléres kütyükkel rögzítenek.....a garmin meg végkép nem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180747) Alg válasza xy.zsolt (#180742) üzenetére


Alg
veterán

Stravanak meg az oranak.
Connect szar, siman rarak akar 15-20 szazalekot is a “valos”, barometerrel mert adathoz kepest. Nezd meg a track magassagprofiljat, tele van kis tuskevel...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180748) truefx válasza FerNandor (#180714) üzenetére


truefx
aktív tag

Nekem ilyen kerekem volt, először pengett a küllő. Mindenféle praktikákat bevetett a szerviz, ahol vettem, portalanítás, olajozgatás, a vége újraküllőzés lett. Aztán pár hónap múlva kitört egy küllő a hátsó kerékből. :(((
Lehet hogy az újraküllőzés lett elszúrva, és az is lehet hogy magasabb a testsúlyom mint neked, de ezek után nem javaslom ezt a típust. Viszont a DT szó nélkül beszámította új áron (egy PR 1400 Oxic-ba, ami rohadt jó kerék viszont), egy jó pont nekik! :C

(#180749) Hasaggymeg válasza kutkut (#180741) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ettől előre lépni nem lesz nehéz. :DDD ...ilyent vásároltunk nejemnek, ajánlom...aztán ott vannak a kínai csodalámpák melyekből majd ajánl valaki más neked mert én eddig csak befürödtem velük. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180750) bringasisti válasza xy.zsolt (#180746) üzenetére


bringasisti
őstag

Most néztem 200 és 35 centi pontos mondják Ők

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.