Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem találtam topikot, ami nyomtatókkal vagy azok problémáival foglalkozna, így megnyitottam ezt. ha van, kérem a linket és ezt lehet zárni.

A probléma a kvetkező: Adott egy Lexmark Z510-es nyomtató. Ismerős nyomtatni szeretne vele, de nem lehet. Kábelek ellenőrizve, gép felismeri. A tetején lévő gomb meg villog 2 rövidet, utána szünet és ezt ismételgeti. Mi lehet a probléma? Mondta, hgoy lehet, hogy előtte túl sokat nyomtatott vele, nemtom hgoy ennek van-e köze hozzá?

Bárkinek bármilyen ötlete van azt nagyon szívesen fogadom, mert kéne a nyomtató, de nem megy:O

Mod: a villogás máshogy van:B 2 rövid, hosszabbb szünet és egy hosszabb, majd megint hosszabb szünet. Az idő kb. 0,1-0,1 mp villogás, 1 mp szünet, fél mp világítás, 1 mp szünet és ez ismétlődik

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Xpod válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv

Tintapatronok állapota?

Tinta is van benne? Nekem az epsonom elkezd villogni ha kifogyott a tinta.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) Winner_hun válasza Xpod (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van benne. Így, hgy írtad, kikaptam a patront és most csak vilgáít:F na mindjárt csekkolom :R

mod: na ez érdekes. ha belerakom a patront, akkor kezd el villogni:F Ez mitől van?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Menzoberanza válasza Winner_hun (#3) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

Szeintem üres a patronod...

(#5) Winner_hun válasza Menzoberanza (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztos nem, mert újratöltöttem:D Amúgy meg ha üres, akkor sem viselkedik így...:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kicseréltem a patront, mert volt egy új és ezzel megszűnt. Most go home és megnézem otthon is, hgoy mi van a patronnal. Mindenesetre ha van valakinek bármilyen ötlete, hgoy mi baja lehet így az egésznek, akkor az ne tartsa magába:D Lehet a patron halt meg? Pont újratöltés után?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Xpod válasza Winner_hun (#6) üzenetére


Xpod
addikt

Az új epson patronokban állítólag van 1 csip, ami meghatározza hogy a patron tele van vagy üres. Ezt állítólag a kinyomtatott lapokból számolja ki valahogy. Lehet nálad is ez van.

Azért írtam minden hova, hogy állítólag mert ezt a tankörtársam tapasztalta, neki újabb nyomija van mint nekem. (Az én 6 éves nyomtatóm nem foglalkozik ilyen apróságokkal. 3szor visszatudom tenni a patront utántöltés nélkül és akkor még rendesen nyomtat.)

#8 Driver hiba?

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8) Winner_hun válasza Xpod (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez biztos nem ilyen, újratöltöttem már vagy 4x:D

Viszont kicserétem a patront és ezt a hibaüzenetet kapom:

[kép]

Ez mi a bűbánatos franc?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Winner_hun válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

upppp

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Menzoberanza válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

Talán az usb nyomtató nem szereti, ha nem válasszák le mielőtt patront cserélsz?
Az utántöltésnek is lehetnek fizikai korlátai, hiszen ő nem egy organikus önregerenáló szerv...
Újratelepítés?
Nyomtató karbantartó Tool futtatása?

(#11) Winner_hun válasza Menzoberanza (#10) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért ne szeretné?:) Kinyitom a tetejét, középre odavánszorog a patrontartó. Felnyitom, kiveszem berakom visszacsukom beállítom, hogy új patron heppi az élet. hát most nem:(((
Telepítőcd nincs hozzá, megpróbálok drivert levadászni, hátha találok:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha valaki véletlen Lexmark z510-hez tud drájver letölthetőséget adni, az kira lenne, mert nem találok:B:(( Google nem ad, csak xp64-re meg linuxra:O

mod: a drájveren belüli hibaelhárításnál rámentem a szoftverfrissítésre, de nem mentem vele semmire:((( kalap szar. Meg még annál is rosszabb, a szarral legalább lehet trágyázni, de ezzel csak idegeskedni.:((( grrr

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Winner_hun válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

up

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Koban válasza Winner_hun (#13) üzenetére


Koban
tag

Elképzelhető h a nyomtató memje szar,lézer nyominál találtakoztam ilyennel :F

(#15) Winner_hun válasza Koban (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ehh, ez akkro pech:( Akkor új nyomtató lesz valszeg. De ezt, hogy a mem szar ezt honnan tom kideríteni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Áhh rendszer restart után műxik a nyomtató. Beraktam a régi patront és már kira minden. Mi lehetett a problem?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) Tomi Filth


Tomi Filth
csendes tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy pár kérdésem! Hozzámkerült egy HP Laserjet 6P nyomtató. Amikor elhoztam, azt mondták, hogy jó a nyomtató, meg lett javítva... Namot ehhoz épest retkes, mocskos, zajos, lapot nem szedi, és csíkozza a nyomatot, kerreg amikor nyomtat...

De engem nem zavarna a hang, meg a piszok, mert azt ki tom talarítani... De gondoltam, hogy a toner miatt csíkoz. Hát nem mint kiderült, mert vettem bele másikat, és azzal is hajszálra ugyanott ugyanolyan csíkozás van mint a másikkal...

Mi okozhatja ezt a csíkosodást? Tudnátok adni pár tippet, hogy esetleg hol kereshetem a bibit? Esetleg meg tudom én is javítani, vagy vigyem el szerelőhö mindenképpen?

para Tomi Filth

(#18) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen nyomtatót ajánlanátok egy közepes irodai használatra?
Követelmények: min. 5000lap/hó, gyors nyomtatás (kb 15-18 lap/perc), jó üzemeltetési költség és ami még fontos, hogy hardveresen támogassa az MS-DOS -t (tehát nem segédprogrammal)

Az árfekvés olyan közepes, tehát olyan 50-100 között legyen.

Azért kérdezem, hátha valakinek kifejezetten jó tapasztalatai vannak egyes termékekkel.

Előre is köszi

HIJ

(#19) Winner_hun válasza Tomi Filth (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vidd vissza, ha azt mondták jó, akkor mutassák már meg esetleg hgo ymi a jó nekik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Winner_hun válasza Koban (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma haver áthozta a nyomtatóját. Lexmark Z601. lexmark forever:DDD Rádugtuk a gépemre, telepítő prog fel, noymtatás. Nyomtattunk vele kb 5 oldalt, patron kifogyott. Ok, akkor patron újratöltés. Nyomtató kikapcs, nyomtató beállításánál, ahol írja, hgoy ez meg az a dokumentum várakozik, ott rámentem, hgoy megszakítás, de nem csinált semmit. Jó, akor feladatkezelő, minden lexmarkos szartr bezártam, megszűnt. Patront újratöltöttem, visszaraktam, bekapcsoltam, nyomtatni akartam és az a hibaüzenet fogadott, amit már belinkeltem. Szóval szoftveeres probléma volt szerencsére:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) Tomi Filth válasza Winner_hun (#19) üzenetére


Tomi Filth
csendes tag

Sajnos nem tudom visszavinni :(

Azt mondták, hogy megcsinálták, kitakarították, még a tesztoldal is rajta volt, hogy nyomtat... :( Ezt a választ kaptam... Simán bezárattatnám az ilyen cégeket, akik elkérik a méregdrága pénzet, és nem csinálnak semmit. Bizonyára nekik az a jó nyomtató, ha a papír keresztül megy rajta, akkor az már nem rossz :(

(#22) Winner_hun válasza Tomi Filth (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez pech, pedig ot vmi bizotsan nem jó:( Fogyasztóvédelemmel be kell őket fenyíteni;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) kopaszkutya


kopaszkutya
csendes tag

HP 3745 nyomtatóm van újratöltöttem a patronokat de most is üreset jelez mit tegyek? :R

(#24) Vega2 válasza kopaszkutya (#23) üzenetére


Vega2
csendes tag

Figyu, nem a tintát látja hanem a patront. Vegyél egy csere készletet mert megjegyzi a patront.
ha egy percre másikat teszel be elfelejti az előzőt.
ne aggódj azé tucc nyomtatni, csak nem jelzi a tintát.

(#25) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lexmark patront újratöltöttem és a tisztításnál igen érdekes dolgot csinált. A teszt első 3/5 része furcsán ment le, ugyanis minden második fúvóka nem üzemel:F Szal nem hiszem, hgy tömődés vagy száradás lenne, mert így, hogy tök szabályosan minden második halt be ez elég furcsa. Mi lheet a problem? Téllleg meghalt a patron? Amúgy nyom rendesen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Hubertus válasza HIJ (#18) üzenetére


Hubertus
csendes tag

Üdv! Rövid leszek: HP LJ1160. A HP LJ4L-es driverrel a legjobb dosos nyomtató.

(#27) Winner_hun válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Ksebi


Ksebi
csendes tag

Ti tapasztaltatok már olyat, hogy vesztek utángyártott patront, és a Windows tintafigyelöje 10 fekete-fehér oldalt után csak egy negyed tintaszintet mutat?

(#29) KIRMOND


KIRMOND
csendes tag

HP Deskjet 695C_HEZ SZERETNÉK XP HEZ DRIVERT ÉN NEM TALÁLTAM!EZ VAN! TUD VALAKI?

KIRMOND

(#30) Winner_hun válasza Ksebi (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem valószínű, hogy jó a kijelző. Én már nyomtattam úgy több száz oldalt, hgoy üreset jelzett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31) Winner_hun válasza KIRMOND (#29) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link] második találat google-ban, nemtom, hgoy jó-e, nem néztem meg:B;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) Winner_hun válasza Winner_hun (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Senkinek nincs még ötlete sem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33) jogyur válasza kopaszkutya (#23) üzenetére


jogyur
csendes tag

Itt van hogy mit tudsz vele csinálni:[link]

(#34) robi0604 válasza Winner_hun (#25) üzenetére


robi0604
őstag

Könnyen lehet, hogy meghalt...
Elvileg egy átlagos patront 2-3x érdemes utántölteni... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#35) qfm


qfm
senior tag

sziasztok. nem tudom mennyire lessz ez az én topicom, de proba szerencse:)

szines tintasugaras nyomtató vásárlásán gondolkozok, valami olcsó árkateróriába, maximum 11-12eft ig.

a lényeg az lenne hogy jo minöségbe nyomtasson, és a lehetö legolcsobban lehessen meguszni ha kifogy a patron, sebesség nem számit:)

ötletek?

én az alábbi tipusokat nézegettem:

HP Deskjet 3920
Lexmark Z617

a HP ba a gyári patron ára 2500-3000ft ff/szines
a lexmarkba viszont több mint 5000:(

(#36) robi0604 válasza qfm (#35) üzenetére


robi0604
őstag

A HP-val szentem jól járnál...
Nekem is egy alacsony szériás van és tökéletesen tud akár fotót is nyomtatni, csak kicsit lassabban, mint egy komolyabb...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#37) Glendon


Glendon
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni nyomtatató vásárlásban.
Az elképzelésem : A3 nyomtató, otthoni használatra, tervek esetleg A3-as képek fotónyomtatására, kévés tinta felhesználás mellet, szóval gazdaságos, megbízható, a gyorsaság nem számít.
Szóval akinek van hasonló képességű nyomtatója és meg van vele elégedve, vagy esetleg hozzáértő véleményét szívesen megosztaná, az írjon.
Előre is köszi.

Glendon

(#38) robi0604 válasza Glendon (#37) üzenetére


robi0604
őstag

Ez nagyon nem lessz olcsó mulatság... :(

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#39) Hubertus válasza Glendon (#37) üzenetére


Hubertus
csendes tag

Üdv! Először is szögezzük le, hogy a kis rtintafelhasználás és a fotónyomtatás nem igazán férnek össze, de gondolom úgy értetted, hogy minél kisebb legyen az egy lapra jutó költséged. Szerintem egy olyan nyomtatót kellene keresned, amiben nem kell külön cserélni a fejeket, mert ez kicsit húzós (pl.: HP CP1700-ba 4 db kell, darabla 9500-12000+áfa). tény, hogy a ''fejes nyomtatók'' jobb minőségben nyomtatnak, de hát ennek ára van. Szerintem már nem lehet kapni, de régebben a HP DJ1220 volt olyan (ha jól emléxem), amiben nem volt külön fej, és A/3-as volt. Ennek az utóda a DJ1280. hp shopban br 79990 HUF. úgy gondolom, ez mindenképp jó vétel, már csak azért is, mert ehhez a kategóriához már biztosítja a hp az alkatrész utánpótlást is, bár nagyon ritka, mikor alkatrész kell ezekeb, általában csak tisztításra van szükségük.

(#40) Winner_hun válasza robi0604 (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kár:O Van, amit 6x utántöltöttem és emgy rendesen:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41) robi0604 válasza Winner_hun (#40) üzenetére


robi0604
őstag

Ki lehet fogni, de nem tendencia :)
2-3 töltés aminél az elektronika is normális marad és a ''fúvókák'' se mennek tönkre. (persze a festék minőségétől is függ...)

-ha roszz a festék, beéghet...-

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#42) Hörpi


Hörpi
tag

Sziasztok!

Mi van akkor ha HP patron (fekete) töltés után sem nyomtat...

Hangsúlyozom előtte 1-szer sem volt töltve...

tehát egy új patron kifogyott, aztán megtöltöttem és semmi...

hozzávaló a festék és a töltő készlet is...

másik patronnal már többször is töltöttem tehát nem hiszem hogy én b***tam el valamit bár az emberi hülyeség határtalan...

halottam már valami ilyet, hogy szívjak ki belőle, mert nincs benne vákuum de mielőtt bármibe fognék gondoltam itt megkérdezem...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#43) Hubertus válasza Hörpi (#42) üzenetére


Hubertus
csendes tag

Üdv! szívjál ki belőle egy kis tintát, de pont azért, hogy ne legyen benne vákuum, és működni fog. A fúvókák nincsenek beszáradva?

(#44) Hörpi válasza Hubertus (#43) üzenetére


Hörpi
tag

nem tudom hogy tudom ellenőrizni...?

Tesztoldalt nyomtat, de azt lehet hogy a színesből keveri?

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#45) robi0604 válasza Hörpi (#44) üzenetére


robi0604
őstag

Az könnyen meglehet...
Nézd meg, ha ''eresztenek'', akkor nincsenek beszáradva. Legjobb erre, ha egy papírzsepit tartassz oda és ha folyamatosan megy bele, szívja magába, akkor jó...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#46) Wyzz válasza KIRMOND (#29) üzenetére


Wyzz
csendes tag

Hali KIRMOND!

Ha nem akarod túlbonyolítani, akkor használd a WinXP-ben lévő drivert. A régi 600-as széria mindegyikét ismeri.

Üdv.

(#47) Vega2 válasza Hörpi (#42) üzenetére


Vega2
csendes tag

Hörpi!
nézd meg papírzsepin jön e az anyag, de elötte nézzél rá a fúvókasorra, a sok tinta gyült össze esetleg még csöpög is, akkor szivjál vissza a vákumvisszatartás miatt, ha ez megvan és minden ok, tehát jön az anyag kiadja zsepin a fúvókasort és még mindíg nem nyomtat akkor radirral /ez hp14-26-29-15-45-27-56/-ra érvényes dörzsöld meg az elektroniká és kontaktsprével tisztísd. De mielött beteszed, töröld meg a patront és tiszta zsepivel még a nyomtató elektronikáját is megtörölheted, lehet, hogy rittyós/ahol érintkezik a patronnal/ de a nyomtató elektronikájához ne használj kontaktot mert a vékony elektronika alatt általában van egy vékony szilikon réteg ami a kontakt sprétől megdagad, ha ez megesik a nyominak annyi.

remélem tudtam segíteni.
csövi.

(#48) Hörpi válasza Vega2 (#47) üzenetére


Hörpi
tag

Kösz!

Ha hazaértem akkor megpróbálom...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#49) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a lézernyomtatókban mi a neve annak a hengernek, ami szivacs borítású, illetve mi a szerepe.konkrétan egy laserjet 1010ről van szó.Valami bekerült valami a rendszerbe és végigszántotta egy helyen a szivacsot és ott hagy egy csíkot.Szóval ennek a hengernek érdekelne a neve, hogy megtudjam rendelni, vagy ha valaki szerint nem annak a hibája akkor vajon még mit szánthatott még végig az a kis sz*r?Toner csere ,már volt és ua.

THX

(#50) creativehun válasza Winner_hun (#30) üzenetére


creativehun
csendes tag

Hp nyomtatók telepítői a követekző oldalon találhatóak www.hp.hu....De egy csomó 2002 előtti gyártmányt az XP automatikusan felismer.Tintapatron ügyben....még szerncse,hogy ott dolgozom ahol a Hp nyomtatókat gyártják...így nincs patron gondom :DD .....Ha valakit gyári új bontatlan érdekel küldjön egy privit ....jelenleg van 20-as 45-ös 57-es....Ír patron /ez azért nem mindegy mert a malájok is csinálnak DE az egy kalap ..../fele annyi lap nyomtatás alatt kifogy!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.