Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180201) sz_abika válasza sz_abika (#179947) üzenetére


sz_abika
addikt

Na úgyfest, hogy nem elem gondok vannak a Magene HRM-mel, miután GP elemekkel is 40 perc után eldobálja a jelet. Olcsólének hús a leve, vagy mi a szösz, de félévet se bírt ki úgy fest. Kész szerencse hogy 11.11 itt a nyakunkon, rendelek is kettőt majd menetből inkább, még így is olcsóbb mint bármilyen Polar :D

[ Szerkesztve ]

PSN: xszabikax

(#180202) sebgutkopf válasza INTELligent (#180109) üzenetére


sebgutkopf
őstag

EBC-nek vannak félfémes betétje, amik nagyon jól teljesítenek. Maga a márka meg nem a sufniból lett előrángatva, régóta jelen van a versenysportban (autó) és több nagy gyártónak ők szállítják a gyári alkatrészt. Szóval tudják mi az a féktárcsa és fékbetét. Ami pedig fontos, van hazai hivatalos beszerzési forrás.

(#180203) polonic


polonic
félisten

Erről mi a vélemény?

(#180204) sebgutkopf válasza bardi (#180058) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A tömítéseket (belül) teleszkóp zsírral, a becsószót pedig néha érdemes áttörölni brunox-al átitatott ronggyal (ahogy a telók becsúszóját is érdemes), olyan vajpuha lesz a mozgása...

(#180205) bringasisti válasza sz_abika (#180201) üzenetére


bringasisti
őstag

Polár H7 teljesen mindegy hogy hol veszed azért olcsóbb mert elpusztíthatatlan! Geonaute volt és az is 3 hónapig kitűnően bírta! Bepárárodnak és ha nem lehet kiszárítani akkor annyi

BENEFON DELTA--------N8

(#180206) bardi válasza sebgutkopf (#180204) üzenetére


bardi
aktív tag

Köszi a tippet, a teleszkóp becsúszóra egy ideje már akartam valamit, csak nem tudtam mi lehet megfelelő rá, szerencsére ezt kapni ebike-on is. Mondjuk most falra van lógatva, szóval a belül lévő olajból kap a szimering, talán így jobb neki, mintha mindig vízszintesen állna.

'92 Honda VFR 750

(#180207) Napfénysüti válasza INTELligent (#180198) üzenetére

Nekem is pántos a nyeregtáska (Decathlonos) és az alá nem megy fel a Moon Nebula konzolja sajnos. Én is azzal szerettem volna feltenni de maradt a nyeregcsöves, gumis gyári rögzítője. Bár ha hátrébb van tolva a nyerged a ott ahol a nyeregcső befogja akkor talán elfér a konzolja a lámpának.

Més que un club!

(#180208) jjeahh válasza ZolkoW (#180187) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Barzo már gyorsabb gumi, de ha ez nem gond, hajrá. Nekem ez a bajom vele, meg az, hogy a 2.35" 57-es, ami azt jelenti, hogy egyel szélesebbet kell venni, hogy a 2.25" Nobby szélességét kapd. Ez még oké lenne, de az 57-es Barzo már nincs olyan jó súlyban... :( . A goodyear escape 29x2.35 van még jó súlyban, Nobby szerűen agresszív és dicsérik is. Ha elkopik a Nobby, szerintem én kipróbálnám a Pirellit, csak sehol nem írja hány mili széles... remélem a 2.2"-es 57mm.

#180188 bardi: Performance Rocket Ron? Mert a belépő Performance Nobby nálam is ezt csinálja, az EVO nem.

Más: köszi mindenkinek a tanácsot, ki nem találnátok végül mi volt a gond. A manual és a tutorial videók ellenére kiderült, hogy csak egyik irányba lehet kiütni a csapágyakat :C . Hassagymeg-nek volt igaza és én üttem rossz irányba, mint állat... Ez a menetes szár + alátét + anya DIY szerszám tényleg olcsó, viszont a menetes szár vagy másfél méter, alig fértem vele a házban :DDD . Ma letesztelem a kereket, mert nem vagyok biztos benne, hogy az utolsó zieger gyűrű rendesen a helyére ment, remélem nem csúszik el a kerék oldalirányba, szerintem csak az akadályozza meg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180209) sz_abika válasza bringasisti (#180205) üzenetére


sz_abika
addikt

H10 az a H7 már, az utóbbi olyan múzeális darab, hogy utoljára a Híradástechnikai Múzeumban láttak belőle eladó példányt :DDD

Viszont H10 árában már 4 Magene is kijönne...

PSN: xszabikax

(#180210) dobolan válasza jjeahh (#180208) üzenetére


dobolan
senior tag

"viszont a menetes szár vagy másfél méter, alig fértem vele a házban "
Erre is van célszerszám:

Örülök, hogy sikerült végül megoldani.

(#180211) bringasisti válasza sz_abika (#180209) üzenetére


bringasisti
őstag

Alapvető tévedés! A két típus között nem a megjelenés időpontja, hanem a felhasználói szempont a különbség

BENEFON DELTA--------N8

(#180212) ivana válasza polonic (#180203) üzenetére


ivana
Ármester

Ugyan az mint az összes ilyen fancy cuccról. Irtó drága. Alapvetően láncot olajjal, vagy viasszal lehet kenni. Az olaj az nem túl különleges dolog, kb. bármi jó ami nem direkt koszgyűjtő tulajdonságú (motorolaj, váltóolaj stb.). A viaszt régebben ritkán alkalmazták, mert macerás (leszedni, olvasztani stb.). Ma már vannak oldott viaszok (squirt) amiket viszonylag egyszerű használni, ezek drágábbak, de ez indokolt (nehéz előállítani).

[ Szerkesztve ]

(#180213) bringasisti válasza sz_abika (#180209) üzenetére


bringasisti
őstag

a H7 tud ilyent! Ez a lényeg az hogy mennyi a pulzus azt amatőrök nézik! A H10 ha rögzíti az adatokat akkor nem, csak ha ugyanúgy működik mint a H7 akkor tud ilyent. Tehát ha valaki nem úszik, focizik akkor felesleges a H10

BENEFON DELTA--------N8

(#180214) FerNandor


FerNandor
őstag

:DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180215) 6030D válasza FerNandor (#180214) üzenetére


6030D
Ármester

Még jó, hogy senki nem küldte el neked az SH51-es stopliját, hogy majd visszaküldöd ezt, ha megjön. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180216) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

sziasztok! MTB konzolt szeretnék venni itthoni szerelésekhez, karbantartásokhoz. lehet falra fúrt is, álló is,mindegy. a lényeg, hogy a legolcsóbb használható kellene.Ha fali, akkor tök jó lenne, ha behajtható lenne a konzol. Van tuti?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#180217) Sefter válasza bajnokpityu (#180216) üzenetére


Sefter
veterán

ha nem sürgős várj egy lidl/aldi akcióst, otthonra remek :)

Psn ID: sefter_hun

(#180218) FerNandor válasza 6030D (#180215) üzenetére


FerNandor
őstag

Azt akkor nem is figyeltem :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180219) draco31


draco31
veterán

Hello!
Faternak komplett világítás felújítás lesz, dinamós rendszer, nem akar elemezni, meg ritkán jár sötétben. Én meg inkább LED-eseket szeretnék, hogy legyen fényerő is.
Nehezítésként jobbos dinamó kell. Ez a ritkább ahogy látom.
A következőket néztem ki:
Első lámpa
Hátsó lámpa
Dinamó
Látok valami feszültség szabályozót, kell az ebbe a rendszerbe? Ahogy írja, halogénes lámpához, és agydinamóhoz ajánlott, akkor az én esetemben nincs rá szükség igaz?
Illetve dinamóban látom, hogy az AXA HR a legjobb, de kicsit soknak érzem, főleg ha lelopják róla.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#180220) bajnokpityu válasza Sefter (#180217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az egy huszas?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#180221) Sefter válasza bajnokpityu (#180220) üzenetére


Sefter
veterán

12k-ért vettem, de kiárusításban 8 volt..

Psn ID: sefter_hun

(#180222) ZolkoW válasza bajnokpityu (#180220) üzenetére


ZolkoW
őstag

A méretét, vagy az árát kérdezed? :D
9000 volt legutóbb, úgy emlékszem. Megéri az árár, ami fölötte van minőségben, az valahol 30-40 körül kezdődik. (Az aldisra és a lidl-ösre is érvényes, nekem 4 lábú lidl-ös van)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180223) bringasisti válasza draco31 (#180219) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem még volt dinamos bringám. Érezhetően nehéz tekerni. Ha ragaszkodik a dinamohoz ami veszélyes mert mikor áll a gép nincs világítás akkor agydinamó és olyan lámpa ami ha áll a gép akkor is világít.

BENEFON DELTA--------N8

(#180224) RaiZka válasza INTELligent (#180176) üzenetére


RaiZka
tag

nem gyozkodlek, nem vagyok a Moon alkalmazottja :D

(#180225) bringasisti válasza draco31 (#180219) üzenetére


bringasisti
őstag

A kerékpár dinamó ami nem dinamó hanem generátor úgy van meretezve ( tekercs vasmag, mágnes ) hogy a megadott W terhelés esetén automatikusan a névleges feszültségű rendszert ad. Ha mondjuk a hátsó lámpa kiég akkor az első jobban fog világítani amíg tönkre nem megy!

BENEFON DELTA--------N8

(#180226) maximilian4 válasza polonic (#180203) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó drága. 14 ml 13 euró. Az úgy komoly. 15 ml squirt kerül 3 euróba. :D

Maxi

(#180227) sebgutkopf válasza bardi (#180206) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A Brunox fork deo-t nem a szimmeringek nedvesítésére kell használni. Azzal a lábakat kenem át szinte minden használat előtt. Féktárcsára véletlenül se kerüljön, mert akkor nagy bajban leszel. :)
Burnoxal átkenve a teló becsúszóit felér egy kashima bevonattal, sőt...
Egy bevonatot képez, ami miatt nagyon finoman tud mozogni a villa, nagy mértékben csökkenti a súrlódást.
A hátsó tag is szereti, ha a becsúszó felülete ezzel le van kezelve.

[ Szerkesztve ]

(#180228) ivana válasza bringasisti (#180223) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem van is, max. hangos. Tekerni nem nehezebb. A lámpa nem dinamó függvénye (a lámpában van a kondi).

(#180225) bringasisti Pontosabban fogalmazva a "dinamó" gyakorlatilag áramforrásként működik. Ez klasszikus rendszer esetén azt jelenti, hogy ha az első lámpa kiég akkor a hátsó is. Fordítva nem annyira. Amúgy ezek a klasszik lámpák max. faluba jók, érdemes ledest felrakni.

(#180229) ZolkoW válasza sebgutkopf (#180227) üzenetére


ZolkoW
őstag

Na, ha erről előbb olvasok... nem baj, majd a következő rendelésbe... :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180230) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180208) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyanús volt nekem ha a gyűrű tartja belül, hogy...ne menjen tovább. :K Itt láttam, gondoltam tied is ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180231) draco31 válasza bringasisti (#180223) üzenetére


draco31
veterán

Ott van a hátsó lámpában, hogy tud állófényt.
Tudom, hogy milyen dinamóval tekerni, azt is tudom, hogy 3db dinamóval milyen, nem mai gyerek vagyok már, csináltam néha fura dolgokat.
Ez egy használtan 10e-ért vett bicaj. Agydinamó irreális hozzá.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#180232) bringasisti válasza ivana (#180228) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért a generátor nem áramforrás? De a kerékpár dinamó az generátor!!!!!! Ez azért fontos mert égő mehet rá de LED az csak dióda után

BENEFON DELTA--------N8

(#180233) ivana válasza draco31 (#180231) üzenetére


ivana
Ármester

Én használok ledes lámpát sima dinamóval, teljesen jól működik.

(#180232) bringasisti Nem feltétlenül lehet feszültség forrásjellegű is, ez nagyon függ a felépítésétől. Pl. a nagy erőművi generátorok inkább feszültségforrás jellegűek. A kerékpár dinamó sokkal jobban hasonlít egy egyenáramú motorra kommutátor nélkül, mint bármi másra.

(#180234) draco31 válasza bringasisti (#180232) üzenetére


draco31
veterán

Nem kötekedésből, de elolvastad a linkelt lámpák adatlapját? Ott van mindegyiknél, hogy dinamóhoz és agydinamóhoz használhatóak.
Ha meg nem dinamó, akkor miért úgy hívják mindenhol?

ivana
Falu a környezet, kis forgalommal, jó közvilágítással.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#180235) sz_abika válasza bringasisti (#180213) üzenetére


sz_abika
addikt

Nekem jó lesz akkor az amatőr státusz ;)
Amúgy ja, azt olvastam közben én is hogy a H10 a memória miatt menő, de a H9 is elég akkor.

PSN: xszabikax

(#180236) gabro0 válasza bringasisti (#180232) üzenetére


gabro0
őstag

Szerintem az áramgenerátor és feszültséggenerátor fogalmakat keresitek ;)

(#180237) bringasisti válasza ivana (#180233) üzenetére


bringasisti
őstag

ne haragudj meg rám, de ez butaság nem is kicsi! A lámpád azért működik valószínűleg mert graetz van benne!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#180238) bardi válasza sebgutkopf (#180227) üzenetére


bardi
aktív tag

Gondolom második mondatban a lábak a becsúszókat jelentik :)
Én azt hittem, hogy ezekre a szimmering kenése miatt van szükség, videón is azt láttam valami hasonló termékkel, hogy bekenték vele, átmozgatták, majd a fölösleget letörölték.
Mindenesetre a teleszkóp árához képest filléres tétel, szóval ki fogom próbálni.
Esetleg az ebike-on látsz olyan teleszkóp zsírt, amit rockshox villákhoz ajánlanál? Ezt találtam hirtelen, de kicsit sokallom az árát...

'92 Honda VFR 750

(#180239) bringasisti válasza gabro0 (#180236) üzenetére


bringasisti
őstag

Inkább NE! Miért nem generátor a kerékpár dinamó? Konkrétan !

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#180240) 6030D válasza bringasisti (#180213) üzenetére


6030D
Ármester

Amatőrök hol olvashatnak a pNN50 értékről? Mert amit eddig találtam, az alapján csak a szimpatikus-/paraszimpatikus idegrendszer vizsgálatánál használják, ahol azt nézik, hogy a szervezet mennyire terhelt, illetve terhelhető. Tehát azt, mi történt a múltban. Ha az, amit nekem is néztek, akkor pl annyira nem jó a mínusz érték(ed).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180241) bringasisti válasza 6030D (#180240) üzenetére


bringasisti
őstag

Én csak segíteni akartam és azt mondom hogy a H10 csak a memória terén különbözik a H7 től, valamint fejlettebb az öv ami csere szabados. pNN50 érték azért lényeg amit én rendszeresen figyeltem miután jött egy kis gond hogy terhelés közben a szíved jár mint a Schaffhausen óra. Viszont másnap vagy két nap múlva elmászik az említett érték akkor az azért van mer tútoltad a bringát vagy a futást. Magyarul erőn felül terhelted a szervezetedet és elkezdett úgy járni mint nagymuter kakukkos órája. Én ezért tartom hasznosnak a követését mert akkor tudja aki nem 20 éves hogy hol van az a határ ahol el kell kezdeni gondolkodni. Ugyanis volt rajtam EKG holter 24 órát és semmit nem mutatott. A diagnózist olyan hangosan beszéltem meg a doktor nővel hogy a folyosón is lehetett hallani. Aztán egy futós csoportban egy profi fickó hívta fel a figyelmem az itt leírtakra.
Korábban említetted hogy volt egy porszem a gépezetbe. Én nézném helyedben

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#180242) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Milyen olajjal kell kenni a láncot?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#180243) ivana válasza bringasisti (#180237) üzenetére


ivana
Ármester

Arról próbálok beszélni, hogy a "kerékpár dinamó" nem igazán generátor. Hanem egy kommutátor nélküli állandó mágneses egyfázisú szinkron motor ezért konstans áramot akar leadni. (Ilyeneket csak mostanság kezdtek használni lásd tesla model 3. Brushless DC motorok stb.) Ez elég nagy problémákat okoz, pl. megsütné a ledet, ezért kell graetz-híd (lehetőleg schottky-ból, hogy ne essen rajta túl nagy feszültség) + stabilizátor IC.

Azt, hogy ezt dinamónak vagy generátornak kéne nevezni jó kérdés. Szerintem a dinamó megfelelőbb, mivel ugyan a kommutátort kiszedték belőle (mivel nincs rá szükség), de amúgy egy dinamó :)

(#180242) csurgoi Vékony. :)

[ Szerkesztve ]

(#180244) maximilian4 válasza csurgoi (#180242) üzenetére


maximilian4
addikt

Étolaj

Maxi

(#180245) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

XC-sek:
Ti a 100 mm-es első villát mennyi SAG-gel használjátok?
Az a helyzet, hogy most teló helyére veszek merev villát, de 10-30 mm-ig ajánlanak mindenféle számot. Most akkor egy ilyen rövid rugóúthoz mennyi az ideális beülés?(Azért érdekel, mert ennyivel rövidebb villát kell majd vennem akkor.

[ Szerkesztve ]

(#180246) bardi válasza IMIIKE1998 (#180245) üzenetére


bardi
aktív tag

Miért nem az alapján veszel bele merev villát, ahogy te használod a telót? Ez szerintem túlzottan felhasználás, terep függő, hogy olyan választ kapj, ami számodra is megfelelő lesz.

'92 Honda VFR 750

(#180247) IMIIKE1998 válasza bardi (#180246) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Tudom, csak nekem egy alap rugós van, így fogalmam sincs, hogy mennyinek kéne lennie, sosem volt még levegős villám.

(#180248) bringasisti válasza ivana (#180243) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez már gender elmélet miszerint igaz hogy cunája van de mégis fiú . Generátor állórész termeli az áramot és váltó áram a dinamó meg a forgórész. De ezen ne vitázzunk, én csak arra kívántam felhívni a figyelmet hogy ezek a dinamók váltó áramot termelnek és ha nem valami extra változat egy sima LED lámpa tönkremegy, és hogy volt kérdés a feszültség szabályzó ott meg a terhelés a mérvadó mert a mágneses erővonalak száma úgy van kialakítva hogy megfelelő terhelés esetén a feszültség állandó egy x sebesség fölött

BENEFON DELTA--------N8

(#180249) 6030D válasza bringasisti (#180241) üzenetére


6030D
Ármester

Ok, tehát még mindig pulzus vagy watt alapján edzünk. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180250) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#180245) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ez a SAG dolog csak arra jó, hogy kapsz egy számot amit nagyon nem jó túllépni, mert akkor felütöd. Pl. 100mm villa esetén mondjuk 25mm. Én sosem tudtam kizárólag SAG alapján belőni a megfelelő nyomást, mert ha picit mozdulok vagy egyet fingok, rögtön másképp ül be, gyakorlatilag ha 3x SAG-et mérek, 3 különböző eredményt kapok. Kell tesztelgetni, kisérletezni a nyomással, megpróbálni előidézni rizikós helyzeteket, pl. a kormányra tehénkedve belemész egy 20 centis gödörbe és ha túlélted, meg maradt még 1cm tartalék rugóút, akkor király vagy :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.