Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180501) FerNandor


FerNandor
őstag

Nekem is S2+ van, kb 5 éve. Még munkában is használtam elég sokat éjszakánként. Akkor vettem hozzá egy jó minőségű akkut és azóta csak töltenem kellett. Semmi baja nem volt eddig. 1-2x ejtettem le.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180502) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#180499) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ha évente kell cserélni az is jobban megéri nekem, mint 20-30e forintért venni egy márkást. Egyébként egyedül a velotech 750 rögzítésével van bajom, a többi csere mind bukfenc utáni tartó törés miatt történt. Mondjuk nagy tapasztalatom nincs lámpák terén, 3 db velotech és a Rockbross ami van.
[Mavic ]

[ Szerkesztve ]

(#180503) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#180499) üzenetére


ZolkoW
őstag

Látszik, hogy a Convoyokat nem ismered, és egyben fel is írhatsz a 3+ éves listára ;)
5 db biztos van otthon, és egyiknek sem volt soha baja. Ráadásul (majdnem) minden kis sz*rt meg lehet hozzá külön venni, az meg teljesen hihető, hogy nem volt meghúzva rendesen a záróanya. Az elektronikája is fapados, ami azt jelenti, hogy talán nem a legjobb hatásfokú, de nemigen szokott tönkremenni. Bár újabban a nagyobb áramú lámpáikba már lehet, hogy jobbakat tesznek, egy ideje nem követem.

Mostanában a külső akksis fejlámpa kezdett el érdekelni, sajnos ilyenből csak a két véglettel találkozom: a valóban dzsunka kínai, 3000 Ft-ért ráhazudnak mindent, meg a 200 eurós, Európában is márkásnak számító cucc rádiós távvezérlővel... Nem mondom, utóbbinak tudnám hasznát venni.. De ebből elsőre biztos, hogy a sisakra applikált S2+ lesz, aztán meglátjuk (valójában keveset megyek sötétben).

ja, Rockbros sapkám is van, de olyan kicsi a fejemre, hogy a lányomnak adtam :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180504) dobolan válasza ZolkoW (#180503) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem is volt S2+, meg BLF A6 is van. Sohasem volt velük semmi probléma, igaz én nem kerékpár lámpának használom őket. A sisakra applikált S2+ al szerintem lesz egy komoly probléma, mégpedig az, hogy szerintem oda nehéz.

(#180505) ZolkoW válasza dobolan (#180504) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem is nehéz lesz, egyszer egy kicsivel könnyebb Maglite-ot odaapplikáltam, és azt is megéreztem. Amiben jobb a maglite, hogy elemről megy, így hidegben is ugyanúgy -gyengén :D- világít :)

#180478 anorche1 :
A 180-ra váltás szerintem itt még mindig kevés lenne, én legalábbis úgy tapasztaltam, ha attól vártam a megváltást, akor valahogy nem jött :)
A 401-es már egy használható kategória kezd lenni. (83 kiló vagyok kb, azzal próbáltam)

Gondolom a két gumi eltérő márka volt, simán vannak köztük ekkora számozásbeli különbségek.. De amúgy kiszámolható, nagyon durván közelítve 3mm felniszélesedéshez 1mm gumiszélesedés párosul..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180506) jjeahh válasza J.C.G. (#180500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

WTB Volt nekem is volt, utáltam, nagyon gagyi és kényelmetlen, pedig asszem nem is kínai :P . Vettem egy kőkemény Prime nyerget, az rendben van.

Hasaggymeg: nálam talán 3-4 éve hibátlan, de amúgy is tudod, hogy a háztartásomban a cuccok nagyrésze Xiaomi évek óta :P . Na de.. megyek sártúrni :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180507) flash- válasza J.C.G. (#180500) üzenetére


flash-
veterán

Melyik wtb volt?
Nekem a wtb pure bevállt,
Mondjum hosszab turakon mocorgok rajta viszont rajt birok maradni😀

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180508) J.C.G. válasza jjeahh (#180506) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Hol Volt hol nem Volt egy ideig nekem is WTB Volt volt. de már nem sokáig, picit sokáig volt. Na ezek után tuti nem veszek keményebb nyerget. Ennek egyébként jó a geoja szerintem. Pont benne ülök abban a mélyedésben és nem nyom, egyedül a csont fáj már fél óra után, és nem szokik hozzá a hátsóm. :(

flash-# 180507
A sima alap változat, 11e ft Volt. :DD nézem... valamelyik a 4 közül. :Y

[ Szerkesztve ]

(#180509) ZolkoW válasza jjeahh (#180506) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem is van 4 WTB nyergem, de feleségem bringáján is van egy, egyedül a 3e Ft-os (pontosabban 10 GBP) "Sport" változatra mondanám, hogy gagyi, az tényleg láthatóan egyszerű. A többi jobb. De végül nekem sem teljesen bizonyultak kompatibilisnek a hátsómmal... a Siilverado azért nem volt rossz sem. Abból van egy Ti sínes változat is (205g), csak keskeny, és szét van kopva, ezt használtan vettem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180510) dobolan


dobolan
senior tag

Nekem WTB Valcon van. Nincs vele gondom.

(#180511) f4lcon válasza jjeahh (#180506) üzenetére


f4lcon
őstag

az ülés annyira egyedi és emellett annyira kerékpár-beállítás függő, hogy lehet te is jónak itélnéd meg egy más bringán azt a nyerget amire azt mondod most szörnyű ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180512) J.C.G. válasza f4lcon (#180511) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Aztán valószínűleg vagyunk páran akiknek érzékenyebb a hátsófelünk, főleg a farcsont, tehát nem a gumó és semmi más csakis középen hátul az a csont.

(#180513) INTELligent


INTELligent
senior tag

jjeahh: köszi!
Hasaggymeg: egy eset nem szignifikáns. Meg amúgy szerintem eléggé egyben van a cucc, a minőségbiztosításon meg bármilyen márkánál átcsúszhat. Szóval én még a sajátomnak adok esélyt, hogy bizonyítson. A modularitása, meg az ár/érték aránya szerintem szuper, nekem eddig ez a legminőségibb lámpám :).

Mindenki figyelmébe: a szerda 0-tól életbe lépő korlátozások alapján "Szabadtéren az amatőr tömegsport is tilos, egyéni sporttevékenységet lehet végezni." Érdemes figyelni a híreket.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180514) Studi válasza Hasaggymeg (#180474) üzenetére


Studi
addikt

A Börzsönyben, egy Ghosttal? Mert akkor fórumtárs! :D

(#180515) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#180503) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor a sapkádat beírom a hibás lámpák közé te nagyfejű. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180516) bringasisti válasza INTELligent (#180513) üzenetére


bringasisti
őstag

3 hónappal ezelőtt kellett volna lépni, és akkor alig lenne késésben a történet!

BENEFON DELTA--------N8

(#180517) xy.zsolt válasza INTELligent (#180513) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És hány fő számít tömegnek aminél már a tömegsport tiltott? nem ártana pontosítani ezt sem...pl 3 ember tekerhet-e együtt?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180518) bringasisti válasza J.C.G. (#180512) üzenetére


bringasisti
őstag

Én azt figyeltem meg hogy alacsonyabb pedál fordukat kíméli az ülepemet.

BENEFON DELTA--------N8

(#180519) INTELligent válasza xy.zsolt (#180517) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szerintem erre még várni kell. Ha jól sejtem, egy sajtóbejelentés zanzásított verzióját olvashatjuk a linken, a Magyar Közlöny majd remélhetőleg pontosan kijelöli a határokat.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180520) 6030D válasza xy.zsolt (#180517) üzenetére


6030D
Ármester

Csapatsport lesz az a tömeg- szerintem. Pénzért focizhatsz, de mókából nem. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180521) J.C.G. válasza bringasisti (#180518) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Tavasz óta használom, adtam neki esélyt eleget. Mehettem pörgetve vagy taposva, nem változott semmit. Sajnos az én hátsóm érzékeny az ülésre. Persze lehetne próbálkozni, de ki tudja finanszírozni a projektet? :U

(#180522) bringasisti válasza J.C.G. (#180521) üzenetére


bringasisti
őstag

Én télen izomból tekerek nem tüdőből ekkor vettem észre hogy kíméli a seggem. Egy hangyányit az ülés előre lejt. De csak egy kicsit. Selle nekkar

BENEFON DELTA--------N8

(#180523) Hasaggymeg válasza Studi (#180514) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem, valami nem is éppen odavaló bringa volt felcsomagolva, azt tolta lefelé...160 körüli pulzussal nem figyeltem meg rendesen, de gravel vagy trekking volt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180524) nightmare13


nightmare13
senior tag

Sziasztok!

Német kollégám szeretne görgőt venni a télre, nem vérkomoly, de azért nem is kezdő.

Esetleg tudnátok ajánlani valamilyen típust, amit kint meg tud venni? (Bajorország)

Előre is köszi az ajánlásokat!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#180525) Hasaggymeg válasza bringasisti (#180516) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rendesen a számok mögé nézel és kiderül, hogy...a védekezés tulajdonképp alig van 6ással a kimenetelre. :F Mindenki csinál valamit, csak hogy megmaradjon a látszat urai vagyunk a helyzetnek, így gyakran előfordul, hogy pl. a saját tudós tanácsadók sem értik egy-egy intézkedés értelmét. (Pl. lázmérés)

Ami a nyerget illeti, szerintem is egyértelmű, minél többet mocorogsz annál hamarabb kikészül a segged, a pedálozás meg egy folyamatos mocorgás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180526) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180525) üzenetére


bringasisti
őstag

Ma voltam az önkormányzati okmány irodában. A csaj maszk nélkül a papírokra köhög, biztonsági őr nem viseli a maszkot! A kerületi polgármester egy köcsög kórház igazgató !

BENEFON DELTA--------N8

(#180527) parkr


parkr
őstag

kötelező mindenkinek ;]

(#180528) bringasisti válasza parkr (#180527) üzenetére


bringasisti
őstag

a vírust a szervezetben kell elpusztítani

BENEFON DELTA--------N8

(#180529) Hasaggymeg válasza bringasisti (#180528) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Be kell csalogatni, majd végezni vele, mi?! ;]

parkr... olyan mint ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180530) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180529) üzenetére


bringasisti
őstag

Pontosan

BENEFON DELTA--------N8

(#180531) bszg@ válasza flash- (#180507) üzenetére


bszg@
tag

Egy WTB Pure V a legkényelmesebb nyergem. Ugyan ritkán használom, de egyszer ultrafutót kísérve 9-10 órát ültem rajta.
Ettől persze simán lehet másnak alkalmatlan.

(#180532) bszg@


bszg@
tag

Ha már előjött ez az altest téma, Ti használtok kenőcsöt (chamois)

(#180533) flash- válasza bringasisti (#180528) üzenetére


flash-
veterán

én ezt sajnos már nem birom meginni pedig régen nagyon szerettem..
acetonos ízű, köze nincs a régihez(5 évvel ezelőtti vagy még régebbihez) az íze :( budweiser ugyancsak gyenge már(az is egyértelmüen finomabb volt régebben, bár ott recept váltás is volt) ,mondjuk az egy fokkal türhetőbb de az se kellemes...
pécsi prémium pils és prémium lager az amit még meg birok inni a nagyüzemiek közül

bszg@: kenőcs: sohsem használtam, régen ha beölzötem jobban nyáron kényesebb volt a dolog de ha sima bringásnadrágba vagyok nyáron nem kell(lehet ezt is lehet szokni)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180534) INTELligent válasza flash- (#180533) üzenetére


INTELligent
senior tag

Emlékszem nyáron többen írták, hogy 25-ről 28-as külsőre váltottak. Mi volt ott a konklúzió, megéri? Én is elgondolkodtam azután, hogy tegnap is befogtam pár kátyút. Sajnos nem túl jók a másodrendű utak, elsőrendűre meg nem nagyon mennék, mert sajnos a közlekedési kultúra...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180535) parandroid válasza nightmare13 (#180524) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem így működik. Legalább annyit találjon ki, hogy direkt meghajtásos görgőt, vagy gumis surlódásos förgőt (esetleg szabadgörgőt) akar. Amúgy tacx.de, és wahoo.de (esetleg elite-it.com/de). Szaladjon végig a tanácsadós oldalon mindegyik site-on, aztán a pénztárcája megmondja, melyik kell neki. Mindig a legdrágább a legjobb. Amúgy sok sikert, amikor legutóbb néztem, mindegyik cég jövő évre vállalt már csak szállítást... :(

Már én is majdnem megvettem egy régebbi modellt ebayről, majdnem az új áráért (ott is napok alatt kapkodnak el mindent), amikor 6 hét után megjött a visszaigazolás, hogy kaptak egy szállítmányt, végre tudnak szállítani. Az országban nem volt, uk-ből kaptam meg végülis, direktben a gyártó cégtől rendeltem.

Borzalom, mi van itt, a kereskedések nagy részénél hónapokra előre lehet csak előrejegyezni mindent... Azt nézegettem, hogy országos kereskedőláncoknál összesen 2-3 különböző országúti bicaj van, és abból is hiányos a méretkínálat (a gyakori méretek mind ausverkauft). Van olyan kereskedő a környéken, akinél konkrétan egy darab országúti sincs, érdeklődni tud a beszállítónál, és majd valamikor jön. Valamikor jövőre... Ja, most akarok én is a következő szezonra venni valami jobb bicajt, mert most csak 16% az áfa, de elég reménytelen. Pláne ha ki is próbálnám, vagy megnézném élőben...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180536) bringasisti válasza INTELligent (#180534) üzenetére


bringasisti
őstag

28 esetén nem kell egekbe fújni és nem kapsz agyrázkódást. De azért az se légpárnás utazás

BENEFON DELTA--------N8

(#180537) J.C.G. válasza bringasisti (#180522) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Én szépen lelassítottam így a betegség után, minél kevésbé akarok mély lélegzetet venni ebben a hidegben. Ha elkezdenék köhögni ismét két hétig otthon kéne maradnom. Hiányzik ez? Inkább a hideg sör 🍻 😉
Jaaa reggel mellettem is úgy ment el egy kocsi, hogy ha félre nézek tuti elé megyek.

[ Szerkesztve ]

(#180538) bringasisti válasza J.C.G. (#180537) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor széthajtom magam utána egy dobozos érezhetően regeneráló

BENEFON DELTA--------N8

(#180539) Csokicsibesz válasza parandroid (#180535) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Plusz a készlet hiány mellett jövőre 10% feletti áramelés lesz több gyártó részéről.
"Kíváncsian" várom az alkatrész árak változását is, én számítok sok jóra.

(#180540) Hasaggymeg válasza J.C.G. (#180537) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az új Kovid volt, vagy csak valami ócska influenza? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180541) J.C.G. válasza Hasaggymeg (#180540) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

38-39 c° lázam volt 5 napig. Vesemedence gyulladásom volt állítólag. Se víz se kaja 2 napig és -4 kg.

bringasisti #180538
Egy jó sörnek vagy fröccsnek tekerés után én se tudok ellenállni.

(#180542) nightmare13 válasza parandroid (#180535) üzenetére


nightmare13
senior tag

Igen, tudom, hogy nem teljesen így működik, de amúgy ezt linkelte, hogy ilyesmiken gondolkodik, erre mondtam, hogy ne ugorjon rá mindenre, járjon utána, és azt hiszem, az általad linkelt két oldal erre tök jó lesz, hogy ne költsön valamire, ami valószínűleg nem lesz jó neki. Nagyon szépen köszönöm a két címet!

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#180543) Alg válasza parandroid (#180535) üzenetére


Alg
veterán

Nekünk is kb. az utolsó idei Elite szállítmányt sikerült megcsípni, október 29-én volt egy pár még a Bike-componentsnél (úgy fél napig) meg a Sportgigantnál, azóta ha jól látom csak január-februári szállítással van szinte minden... Ja, meg 100-150EUR-val magasabb áron mint pl. nyár elején...

Használtból a jobbakat (smart, direct drive) órák alatt viszik el Willhabenről is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180544) xy.zsolt válasza INTELligent (#180534) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még nem haladsz annyira gyorsan/nem mászol hegyeket, hogy hátrány legyen a 28as....viszont komfortosabb....szvsz ha ez a szempont akkor vedd bátran

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180545) parandroid válasza Alg (#180543) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lassan ott tartunk, hogy jó befektetés lesz biciklit venni...

Ja, komoly kérdés: női és férfi modellek között mi a difi? Nekem a mostani országútim is hivatalosan női, de nekem ezek színre is jobban tetszenek mindig (most pl canyon ultimate-eket nézegetek), és olcsóbbak is azonos felszereltséggel... :F

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180546) f4lcon válasza INTELligent (#180534) üzenetére


f4lcon
őstag

én írtam, hogy 23-ról váltottam 28-ra, de a valódi különbség talán, ha 1,5mm volt (nem emékszem pontosna, de biztos vissza lehet keresni, egy Ultremo-t cseréltem le Pro One-ra)
emiatt iagzi különbséget nem érzek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#180547) ZolkoW válasza parandroid (#180545) üzenetére


ZolkoW
őstag

gyakori, hogy a nőiek rövidebbek, esetleg keskenyebb a kormány, montinál pedig szokott görbén esni a felsőcső - ezt mondjuk már nem értem, hiszen náluk nincs zacsi, amit odaverhetnének. A "minél rövidebbek" kérdésre talán csak azt tudom mondani, hogy az ugyanolyan betűjelű (XS-XXL..) és gyártmányú férfi modellhez képest.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180548) parandroid válasza parandroid (#180545) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy ha már itt tartunk, ti hol húznátok itt meg a határt: [link]? Mi még az egészséges kompromisszum? Persze, ha levelet kell írni a kikulásnak, akkor szeretnék tárcsát, meg di2-t is, de eleve úgy voltam vele, hogy 2k eur körül keresgélek, aztán azt talán egy kicsit túl lehet lépni, de nem 1500 eur-val... Józan ésszel belegondolva, meg a képességeim ismeretében a legolcsóbb modellnél sem a technika lenne a szűk keresztmetszet, nyilván. Már ahhoz is azért optimistának kell lenni kicsit, hogy ki merjem jelenteni, hogy ‘kinőttem’ az alu vázat, meg a tiagrát... :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180549) Acef válasza f4lcon (#180546) üzenetére


Acef
addikt

Én meg fordítva, 700x28-ról váltottam 700x25-re, mert az új vázba nem fért el a 28-as :(((
- a nyomás azonos, mindkettőbe 7.5-8bar kell
- a 25-ös valamivel jobban ráz, de nincs extrém különbség, a 25-el szemben a 28-as külsőt sem nevezném komfortosnak.

Tehát szerintem csak akkor vegyél másik külsőt (szélesebbet) ha a jelenlegit cserélned kell, mert egy 25->28 váltás miatt még nem lesz komfortos a bringa.

A felütésre kb azonosan érzékenyek, de azért ez megfelelő nyomáson nem túl gyakori

[ Szerkesztve ]

(#180550) rétisün válasza parandroid (#180548) üzenetére


rétisün
veterán

én itt húztam meg a határt, bár nekem gyakorlatilag csak a vázszett kellett, minden ment rá a másik Canyonról. tárcsa alapból nem bejövős (maradi vagyok? :DDD ) bár a téli/esősidős/munkábajárós bringán az lesz előbb-utóbb, igaz csak Tiagra

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.